Svět

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4023
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 10 črc 2018, 16:41

Bankovní loupež za víc jak 1,2 miliardy dolarů

Zatímco o bezpečnostních incidentech kryptoměn dnes nepíší jen odborná média, ale plní přední strany deníků, bulváru a obrazovky celoplošných televizí, o bezpečnosti tradičních centralizovaných finančních služeb, zejména bank a karetních společností, se mluví pouze tehdy, když na povrch probublá něco, co není možné udržet pod pokličkou. Vzniká tak mylný dojem, že je ten tradiční třetími stranami řízený finanční svět snad bezpečnější. Opak je ale často pravdou a roční finanční ztráty bankovního i karetního sektoru způsobené hackerkými útoky, nebo systémovou kriminalitou jdou do miliardových částek. Pokud nevěříte, možná vás přesvědčí následující příběh. A i na ty kryptoměny v něm dojde.
Carbanak je jméno původního malware, který funguje jako sofistikovaný verzatilní systémový backdoor odesílající uživatelská data organizované kriminální skupině, která jej využívala k útokům na bankovní sítě. Ta byla aktivní od roku 2013 a za dobu své aktivity podle oficiálních dat ukradla přes 1,2 miliardy dolarů. Na její aktivitu poprvé upozornily téměř o dva roky později bezpečnostní společnosti Group-IB a Fox-IT a následně ještě ruský výrobce antivirů Kaspersky Lab. Od té doby skupina stačila úspěšně napadnout 100 bankovních domů v celkem 40 státech. Nejde přitom rozhodně jen o země třetího světa. Skupina operovala například v USA, Německu, Číně, Rusku, Kanadě, Hongkongu, Tchaj-wanu, Francii, Španělsku, Norsku, Indii, Velká Británii, Polsku, Nepálu, Švýcarsku, Brazílii, Bulharsku, Austrálii a dokonce v České republice.
https://roklen24.cz/a/S3V9k/bankovni-lo ... rdy-dolaru

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4023
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 11:00

Arabské jaro: boj o moc a černé zlato

Takzvané arabské jaro, jak západní média pokřtila společensko-politické bouře v zemích, kde nemají čtyři roční období, přineslo nespočet proměn. Některé vzaly bleskem za své, (nebezpečné) konsekvence jiných, např. v Sýrii anebo Libyi, pociťujeme dodnes. Na každý pád rozvětvené či odlišné dle specifik toho kterého z plejády států, jež „arabské probuzení“ zasáhlo.
V miniaturním Libanonu o „výměru“ srovnatelném se Středočeským krajem se přes nemalé napětí stabilita režimu zachovala; stejně jako v nyní nejrozlehlejší zemi Afriky, Alžírsku. Příčiny jsou zjevné – obě státnosti zasáhl v soudobých dějinách vyčerpávající občanský konflikt.
Horší to již bylo v Egyptě, jenž je nejlidnatější arabskou zemí. Zde byl pokojně, nicméně k nelibosti Tel Avivu a Rijádu, svržen vojenský diktátor Mubárak. Tehdejší americký exprezident Obama dal totiž postupně na srozuměnou, že na Nilu se musí vyměnit „faraon“. Egyptští důstojníci pochopili, „zač je v Pentagonu perník“, a tak respektovaná armáda napomohla řízenému přechodu k vládě Muslimského bratrstva. Po nějaké době toto původně ilegální hnutí svrhla, znovu ho postavila mimo zákon a nějakým pětadevadesáti milionům Egypťanů opět „velí“ sekulární voják, generál Sísí.
V Sýrii a Jemenu je situace nejhorší. Trvají zmezinárodněné občanské války, v nichž se angažuje tlupa zahraničních aktérů. Včetně Saudské Arábie, u níž patrně není na závadu, když násilím zadržuje humanitární pomoc pro Jemence umírající hlady. Vládnoucí dynastie z nedávné historie přesně ví, co si může dovolit. Dvojí metr bije do očí.
V maličkém Bahrajnu tomu bylo diametrálně jinak. Bezpečnostní složky sunnitského chalífy ostře potlačovaly nespokojence z řad většinových šíitů, k čemuž se přidala intervence Rijádu.
http://literarky.cz/blogy/pavel-kopecky ... erne-zlato

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4023
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 19:21

Vítejte na mistrovství světa (fotbalových) migrantů

Takzvané „kšeftování“ s cestovními pasy bylo mezinárodní fotbalovou federací FIFA omezeno už dávno. Pokud se ale podíváte na jména hráčů v některých národních dresech, tušíte, že něco nehraje. Důvodem je migrace. Hráči působící v dresech afrických a jihoevropských týmů podporují tento „trend“ nejvíce. Například více než 60 procent národního týmu Maroka se narodilo mimo půdu severoafrické země. Server World Economic Forum (WEF) uvedl, že se z velké části díváme na šikovné migranty v práci. Ačkoliv je takové prohlášení řečnickou hyperbolou, není tak daleko od pravdy.
Téměř každý desátý fotbalista na probíhajícím mistrovství světa se narodil mimo zemi, kterou v současnosti s plným nasazením reprezentuje. Opravdu extrémní je příklad fotbalové reprezentace Maroka. Z hráčů, kteří odcestovali do Ruska na největší sportovní událost roku, se 61,5 procent nenarodilo na půdě státu Maroko. Druhým týmem v této statistice je další africká země, Senegal, třetí je úřadující evropský šampion Portugalsko s hlavní hvězdou Cristianem Ronaldem, který se také nenarodil na portugalské půdě, nýbrž na autonomním souostroví Madeira. Země jako Brazílie nebo Německo naopak reprezentují pouze sportovci narozeni na půdě těchto států.
Obrázek
https://roklen24.cz/a/SYEp5/vitejte-na- ... h-migrantu

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4023
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 16 črc 2018, 12:57

Trump musel v Helsinkách na Putina čekat desítky minut

Americký prezident Donald Trump dorazil do Helsinek, kde ho na společné snídani přivítal jeho finský protějšek Sauli Niinistö. Rok a půl po nástupu do funkce se šéf Bílého domu poprvé sejde se šéfem Kremlu Vladimirem Putinem na oficiálním summitu. Vrcholné setkání ale vyvolává v USA i v západním světě kontroverze. O jednu se postaral i sám Trump, když prohlásil, že americko-ruské vztahy nikdy nebyly horší. Začátek schůzky se musel posunout o několik desítek minut, protože Putinovo letadlo v Helsinkách dosedlo se zpožděním.

https://echo24.cz/a/SUqUw/trump-musel-v ... itky-minut

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host