Světová náboženství

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3684
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Světová náboženství

Příspěvek od martanus » 08 úno 2019, 08:39

V pondělí byla na Středním východě podepsána historická smlouva mezi náboženstvími
Papež a velký imám al-Azhar podepsali historické prohlášení o bratrství, volání po míru mezi národy, náboženstvími a rasami, před globálním publikem náboženských vůdců z křesťanství, islámu , judaismu a dalších náboženství.

Papež Francis , vůdce světových katolíků, a šéjk nejslavnějšího sídla sunnitského islámu přišel na slavnostní ceremoniál v Abú Dhabí ruku v ruce jako symbol mezivědného bratrstva a Šejka Ahmeda Al-Tayeb.

Obrázek

Obrázek
https://www.zerohedge.com/news/2019-02- ... c-covenant
https://www.theguardian.com/world/2019/ ... ity-in-uae
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 873
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Světová náboženství

Příspěvek od jura-p » 09 úno 2019, 00:18

Slovo mír znamená něco jiného pro křesťany a pro muslimy. Islám dělí svět na dům míru a dům války. Dům míru je všude tam, kde vládne Islám, dům války je tam, kde dosud islám nevládne. Když mluví muslim o míru, má na mysli nadvládu islámu, protože jen tam, kde vládne islám, je mír.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8728
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Světová náboženství

Příspěvek od QVAK » 18 kvě 2019, 19:57

Studenti zatlačili a Weinsteinův obhájce skončil jako děkan na Harvardu

Harvardská univerzita minulý týden rozhodla, že zbaví funkce děkana profesora práva Ronalda Sullivana, který se podílel na obhajobě producenta Harveyho Weinsteina, obviněného ze sexuálních deliktů. Stalo se tak na nátlak studentů, kteří protestovali proti tomu, aby takovou pozici zastával někdo spojovaný s kauzou sexuálního obtěžování a aférou MeToo. Paradoxně k tomu došlo právě ve dnech, kdy Sullivan sám požádal o odchod z týmu, aby jeho právnická činnost nebyl v rozporu s pozicí vyučujícího.
Profesor a jeho manželka Stephanie Robinsonová, která na škole také působí, skončí ve stávajících pozicích ke konci měsíce. Harvard ve věci ustoupil protestujícím studentům. Po Sullivanově konci volaly univerzitní noviny, proti děkanovi se demonstrovalo, kolej, kterou právník řídí, před několika měsíci aktivisté posprejovali protestními hesly.
Hlavní argument jeho odpůrců byl ten, že Sullivan svým rozhodnutím podílet se na obhajobě Weinsteina připravil studenty o pocit bezpečí a že s ním už nebudou moci konzultovat své potíže. Úloha děkana ve Spojených státech je totiž spíše poradenská, Sullivan zastával post autority, jíž je možné se svěřit. „Naše země se dostala do bodu, v němž harvardský právník a profesor nemůže plnit svou povinnost, naplňovat právo, v něž věří, a obhajovat osobu, která může být nepopulární nebo se o ní veřejnost domnívá, že nemá právo na právnické zastoupení,“ dodala Engelmayerová.

https://echo24.cz/a/Sg8R2/studenti-zatl ... a-harvardu

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3375
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Světová náboženství

Příspěvek od kenavf » 18 kvě 2019, 20:41

A to si zoberte že po WWII boli právníci, ktorí obhajovali vojnových zločincov a pokiaľ viem tak z toho nemali problémy. To je ten posun demokracie za tie roky.

Ako potom budú tí budúci právnici obhajovať svojích klientov, keď už teraz majú divný prístup?

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8728
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Světová náboženství

Příspěvek od QVAK » 18 kvě 2019, 23:36

Toto je již inkvizice(kádím soud) proto jsem příspěvek umístil zde. Její příslušníci budou budoucími soudci a žalobci(prokurátoři) na nejvyšších postech. Nová generace představitelů Práva. Přitom jsou přesvědčeni shodně jako inkvizitor, kádí(i úředník Gestapa), že onálepkovaní jsou bezprávní sprostí delikventi a jim poskytnutá právní pomoc z jejich vykonavatele dělá spoluviníky. Korunním důkazem je nálepka. Systémová shoda.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host