Obecná témata z EU

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2649
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 11 črc 2018, 12:20

Trump nechápe: Máme chránit evropské země před Ruskem, jemuž posílají miliardy za plyn?
Evropští spojenci v NATO by podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měli zvýšit své obranné výdaje okamžitě. Nynější stav, kdy USA brání Evropu před Ruskem a přitom evropské země, například Německo, platí Rusku vysoké částky za zemní plyn, je podle Trumpa vůči Spojeným státům neférový. Otázka plynovodu Nord Stream, na který mají evropské země různé názory, není věcí, o níž by měla rozhodovat Severoatlantická aliance, oponoval generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

https://www.euro.cz/politika/trump-neni ... je-1412631
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

kenavf
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1783
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od kenavf » 11 črc 2018, 12:36

A koľko posiela USA do Ruska dolárov za raketové motory,titán,..? A ešte k tomu USA podporuje Čínu tým že jej posiela miliardy dolárov za nejaký pofidérny tovar!
"To sú argumenty jako prase" :blbec:

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4036
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 19:53

Jak daleko má Evropská unie k jednotnému trhu?

Nosný motiv Evropské unie je jednotný trh. Kdo by pochyboval, tak knihovna moderního světa, Wikipedie, to zmiňuje hned v druhé větě v článku o Evropské unii, i.e., musí to být pravda. Tolikrát opakovaný princip čtyř svobod – zboží, kapitálu, služeb a práce – je široce chápán jako základní pravidlo ekonomického fungování členských států EU mezi sebou.
V porovnání s ekonomikou Spojených států je rozptyl v Evropě dvojnásobný. Autoři odhadují, že pokud by se v rámci všech (současných) 28 zemí povedlo snížit disperzi na úroveň USA, vzrostlo by HDP unie o 30 procent.
https://roklen24.cz/a/SZYRg/jak-daleko- ... tnemu-trhu

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2649
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 14 črc 2018, 08:04

Trump jedná s EU jako s idioty
Trumpovi skutečně nelze mít za zlé, že jedná s evropskými vůdci s despektem. Upřímně, oni si to zaslouží, a Trump to ví.
Tento týden se americký prezident připojí ke svým evropským spojencům na summitu NATO v Bruselu a očekává se, že toto setkání bude drsné. Evropané se bojí, že jim Trump vynadá kvůli jejich finančním závazkům. Minulý měsíc, na setkání G7 v Kanadě, neotesaný americký prezident své protějšky vypeskoval a řekl jim, že vojenská aliance NATO je zbytečná, kvůli jejich nedostatečné finanční podpoře.

A bez jakýchkoliv servítek poslal Trump následně evropským vůdcům dopis, ve kterém je varoval, že pokud na NATO nevypláznou víc, pak zváží stažení amerických jednotek z Evropy. No, německá kancléřka Angela Merkel a francouzský prezident Emmanuel Macron na to údajně skočili a zavázali se navýšit vojenský rozpočet svých zemí, v souladu s Trumpovými požadavky, těsně před jeho příjezdem do Bruselu tento týden. I další evropské státy navyšují vojenský rozpočet, ze strachu, že by jim muž z Bílého domu vynadal. Merkel znenadání začala mluvit o důležitosti NATO coby obránce Evropy před ruskou agresí.

Jak uvedla Deutsche Welle: „Ve svém týdenním projevu se německá kancléřka vyslovila pro vyšší výdaje na zbrojení a mluvila o významu NATO.“ Takže je zde zajímavý rozpor. Trump vyčiňuje evropským vůdcům, aby zvýšili finanční příspěvky NATO, které jsou údajně nezbytné pro jejich obranu, přesto je však americký vůdce mezi svými protějšky z NATO tím nejuvolněnějším člověkem co se týká přátelských vztahů s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Trump nedávno mluvil o naději, že naváže dobré vztahy s Putinem na jejich nadcházejícím setkání v Helsinkách 16. července.

Americký prezident dokonce mluvil o možnosti uznat Krym jako oficiální součást Ruské federace, a tím by shodil celou únavnou historku Západu obviňující Moskvu z „anexe“ tohoto černomořského poloostrova, zatímco Krym hlasoval v referendu v březnu 2014 o opětovném připojení k „matičce Rusi“. Trump rovněž navrhl, aby bylo Rusko opětovně připuštěno do G7 – k velké konsternaci evropských vůdců. Americký vůdce očividně nepovažuje Rusko nebo prezidenta Putina za tak šílenou ďábelskou hrozbu pro bezpečnost – navzdory kvičení rusofobních ideologů ve Washingtonu. Pokud tomu tak je, tak je otázkou, proč Trump tak nadšeně nutí evropské členy NATO utrácet o mnoho víc za zbraně?

http://www.zvedavec.org/komentare/2018/ ... idioty.htm
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 2345
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od skflanker_ » 14 črc 2018, 15:05

Vojenský rozpočet členských štátov NATO
Členské štáty NATO zoradené podľa % z HDP na vojenský rozpočet daného štátu
nato2017.jpg
NATO 2017
Nad 2% = USA (3,57%), Grécko (2,36%), Veľká Británia (2,12%) a Estónsko (2,08%) .. Poľsko malo 1,99%
Francúzsko 1,79%, Kanada 1,29%, Nemecko 1,24%, Slovensko 1,19%, Česko 1,05%
Menej ako 1% = Slovinsko (0,98%), Španielsko (0,92%), Belgicko (0,90%), Luxembursko (0,46%)
Stav dát z roku 2017
Autor https://www.golos-ameriki.ru/

Svarboj
Výkonný redaktor
Příspěvky: 612
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Svarboj » 16 črc 2018, 11:36

Tusk vyzval USA, Rusko a Čínu, aby neničily světový řád

Pekign - Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval prezidenta USA Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a Čínu ke spolupráci s Evropou. Prohlásil, že by se měli vyhnout obchodním válkám a předcházet konfliktům a chaosu. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Tusk hovořil dnes v Pekingu při zahájení summitu mezi Čínou a Evropskou unií, kde se spolu s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem setkal s předsedou čínské vlády Li Kche-čchiangem. Jeho slova zazněla jen několik hodin před setkáním Trumpa a Putina v Helsinkách.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tusk- ... ad/1642869

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4036
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 16 črc 2018, 12:41

Dotace, nebo funkce. Babiš bude muset prokázat, že neovládá svěřenecký fond

Evropský parlament začátkem července schválil nová pravidla pro střet zájmů při čerpání dotací. Nařízení nově zakazuje politikům v exponovaných funkcích pobírat dotace, informoval dnes server Neovlivní.cz. Předpis se týká i českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Bude muset doložit, že neovládá svěřenský fond, kam loni kvůli českému zákonu o střetu zájmů převedl holding Agrofert. Pokud to nedoloží, bude se muset vzdát funkcí, nebo firma přijde o dotace, uvedl server.
Schválené finanční nařízení počítá s tím, že zákaz střetu zájmů se bude vztahovat nejen na úředníky, kteří o proplacení evropských dotací přímo rozhodují, ale na veškeré národní orgány na všech úrovních a osoby, které v nich působí. Tedy včetně premiéra a ministrů, jejichž ministerstva jsou odpovědná za vyplácení dotací z fondů EU.
Zrušení základního kamene práva a jeho obrácení naruby. Všichni jsou drbani a chtěji-li být nevinní (nepotrestaní) tak se musejí sami vyvinit. Viníkovi se jeho vina nedokazuje ale označená skupina viníků dokazuje svoji nevinu.To si nedovolil ani Áda ani bolševik a za celé 2 milénia pouze kdysi katolická inkvizice.

P.S. Co když má úředník uloženy úspory ve fondu (důchodovém resp. investičním) který vlastní krátko nebo dlouhodobě i nějaké akcie příjemce dotace?

https://echo24.cz/a/S9qRF/dotace-nebo-f ... necky-fond

classix
Výkonný redaktor
Příspěvky: 844
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od classix » 16 črc 2018, 15:05

Itálie chce zrušit sankce EU proti Rusku. Při pokusu prodloužit je nevylučují Italové své veto

Itálie hodlá navrhnout členským státům Evropské unie, aby odvolaly hospodářské sankce proti Rusku. Na tiskové konferenci v Moskvě to v pondělí podle agentury TASS oznámil italský ministr vnitra Matteo Salvini.

"Podle nás sankce nepřinášejí žádný užitek, (neprospívají) ani italské ekonomice," řekl podle ruské agentury Salvini. "S Ruskem už jsme obnovili dobré vztahy v kultuře, obchodu, průmyslu a v otázkách bezpečnosti. V průběhu letošního roku chceme v Bruselu navrhnout, aby tato neúčinná politika byla přezkoumána," dodal italský ministr.

Salvini podle italské agentury ANSA také poznamenal, že nevylučuje, že Itálie by mohla v případě schvalování dalšího prodloužení sankcí proti Rusku využít i práva veta. Řím by však takový krok zvážil jako poslední možnost, své evropské partnery podle Salviniho chce přesvědčit argumenty.

Hospodářské sankce uvalila Evropská unie na Rusko v roce 2014 kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Brusel ukončení sankcí v březnu 2015 svázal s plným prosazením mírových dohod z Minsku.

Rusko v reakci na kroky EU a dalších západních zemí schválilo odvetná opatření na dovoz některých potravin z těchto států.

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66194140 ... e-sve-veto
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 4036
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 17 črc 2018, 13:22

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že Rusko porušilo práva členek Pussy Riot na protest v kostele
Obrázek
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodl, že při vyšetřování a odsouzení tří členek ruské punkové skupiny Pussy Riot za jejich protivládní vystoupení v roce 2012 Rusko porušilo jejich práva. Soud nařídil, aby Moskva Marii Aljochinové, Nataliji Tolokonnikovové a Jekatěrině Samucevičové vyplatila odškodné a zaplatila rovněž soudní výdaje.
Štrasburský soud nyní rozhodl, že v případu došlo k porušení článku 3 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv, který hovoří o zákazu nelidského a ponižujícího zacházení. Soudu vadí podmínky, ve kterých byly ženy převáženy k soudu, a rovněž ponižující zacházení, kterému byly vystaveny v soudní síni. Rovněž došlo k porušení článku 5 (právo na svobodu a osobní bezpečnost), článku 6 (právo na spravedlivé řízení) a článku 10 (svoboda projevu). Dívky byly souzeny za výtržnosti a náboženskou nesnášenlivost.
„Soud připustil, že reakce na porušení pravidel chování v místě určeném pro modlitby mohla být oprávněná. Nicméně stanovil, že uvěznit je za to, že měly na sobě barevné oblečení, mávaly rukama a kopaly nohama a použily i nadávky, aniž byl zanalyzován text jejich písně a okolnosti jejich vystoupení, bylo nepřiměřeně přísné,“ uvedl evropský soud ve svém prohlášení.
http://www.ceska-justice.cz/2018/07/evr ... t-kostele/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti