Parlament EU

BartH8
Redaktor
Příspěvky: 119
Registrován: 16 dub 2018, 18:16

Re: Parlament EU

Příspěvek od BartH8 » 27 kvě 2019, 18:58Salvini v parlamentu o cenzuře

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4358
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Parlament EU

Příspěvek od martanus » 27 kvě 2019, 20:27

účast ve volbách

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Parlament EU

Příspěvek od QVAK » 14 čer 2019, 15:37

Macronova kandidátka šéfkou frakce nebude. Urážela Merkelovou i další kolegy

Bývalá francouzská ministryně pro Evropu a číslo jedna na vládní kandidátce do Evropského parlamentu Nathalie Loiseauová po sérii urážlivých výroků na adresu evropských politiků musela vzdát boj o funkci šéfa liberální frakce europarlamentu zvoleného minulý měsíc. Píše o tom francouzský tisk.

https://echo24.cz/a/SVR6D/macronova-kan ... lsi-kolegy

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Parlament EU

Příspěvek od QVAK » 16 črc 2019, 00:00

Spiknutí proti polské expremiérce: napodruhé neuspěla. Kádrování, míní Zdechovský

Bývalé polské premiérce Beatě Szydlové z vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) večer nevyšel ani druhý pokus o zvolení do čela vlivného europarlamentního výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Jednání výboru proto bylo ve Štrasburku opět odloženo na později. Na hlasování tak musí dál čekat český lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který by se po hlasování měl stát místopředsedou výboru.
Szydlová v květnu v polských eurovolbách získala asi 524 000 hlasů, což znamená v její zemi největší podporu. Do předsednické funkce ji nominovala frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR), kam polská vládní strana Právo a spravedlnost v europarlamentu patří. Vedoucí pozice ve výborech si v Evropském parlamentu (EP) strany dělí na základě přepočtu svých výsledků v eurovolbách, a ECR tak získala právo nominovat předsedu výboru pro zaměstnanost.
Proti nástupu lidí z polské PiS a maďarské vládní strany Fidesz do vedení výborů EP se ale už na ustavující schůzi europarlamentu rozhodly hlasovat frakce socialistů, liberálů i zelených kvůli problémům, které obě země podle nich mají s kvalitou právního státu.

https://echo24.cz/a/S9CcQ/spiknuti-prot ... zdechovsky

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Parlament EU

Příspěvek od Juraj » 08 srp 2019, 14:02

Krasny text, citajte pred obedom, aby vam neprislo zle od zaludka. Europarlament zacina rokovat o texte rezolucie voci Rusku. Rusko sa vraj musi hooodne polepsit, inak ho Europa nebude mat rada

Rusko, najmä situácia environmentálnych aktivistov a ukrajinských politických väzňov
http://www.europarl.europa.eu/doceo/doc ... 006_SK.pdf

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Parlament EU

Příspěvek od QVAK » 13 srp 2019, 23:46

Europoslancům zdražili jídlo v kantýně. Je to nespravedlivé, zní z Bruselu

Europoslanci a další zaměstnanci Evropského parlamentu museli v minulých dnech čelit skokovému nárůstu cen v parlamentní kantýně. K tomu došlo v době, kdy má většina poslanců dovolenou nebo pracuje mimo Brusel. Po návratu tak na ně čekalo nepříjemné zjištění, že jejich oblíbené pokrmy podražily až o čtvrtinu, informuje například euobserver nebo americké Politico.
Za nárůstem cen stojí údajně smlouvy uzavřené s novými dodavateli, o čemž však neměli být zaměstnanci předem informováni. Na vině je také zrušení dřívějších dotací na obědy pro evropské daňové poplatníky, které aktuálně vstoupilo v platnost.
Zrušení se však zatím netýká ostatních evropských institucí. Zde si strávníci v kantýnách mohou obědy „užít“ stále za nižší ceny, což u europoslanců vyvolalo velkou vlnu nevole. Ukázalo se tak, že rivalita mezi jednotlivými orgány může vzejít i z odlišných cen polévek nebo hranolek.

https://echo24.cz/a/S66jZ/europoslancum ... -z-bruselu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Parlament EU

Příspěvek od QVAK » 07 zář 2019, 13:46

viewtopic.php?p=109208#p109083
Potvrzení viz. výše formou zavádění Zeleného evropského údělu do praxe nejvyšších EU úřadů:
ECB zezelená. Do boje s uhlíkem se vrhá i nová šéfka Lagardeová

Jako vítězství ideologie nad ekonomikou vidí někteří europoslanci postoje budoucí šéfky Evropské centrální banky Christiny Lagardeové. Ta se přitom má od listopadu právě o ekonomické záležitost eurozóny starat. Boj s negativními důsledky klimatických změn považuje budoucí šéfka ECB za zcela zásadní. Banka se tak nejspíš stane další evropskou institucí, která bude snižování emisí oxidu uhličitého prosazovat i navzdory možnému zhoršení ekonomiky.
Své záměry sdělila budoucí šéfka ECB na středečním slyšení před europoslanci. „Osobně si myslím, že každá instituce by měla riziko klimatických změn a ochranu životního prostředí řadit mezi klíčové body svého poslání,“ řekla poslancům Lagardeová s tím, že otázka klimatu má být zcela zásadní i pro ECB.
Lagardeová poslancům popsala i způsob, jakým je podle ní možné ke změně situace přispět. Jednou z konkrétních možností, jak v této věci může být ECB podle ní nápomocna, je například nákup dluhopisů firem přispívajících ke snižování uhlíkových emisí.
Za přílišný považuje důraz na ochranu klimatu i europoslanec Alexandr Vondra. „Už to jede: nejen EIB, ale dokonce ECB jako klima banka. Lagarde v diskusi ve výboru EP slíbila, že se ECB ve své bilanci „postupně zbaví všech assets“, které jsou uhlíkově „špinavé“.
Budoucí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala EIB, aby zhruba polovinu z ročně investovaných 70 miliard až 80 miliard eur (1,8 bilionu až dva biliony Kč) směřovala do ekologických projektů. Část EIB by se podle ní měla změnit na klimatickou banku. Boj s klimatickou změnou označila jako svou klíčovou prioritu i sama von der Leyenová.
https://echo24.cz/a/SygTT/ecb-zezelena- ... lagardeova

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Parlament EU

Příspěvek od QVAK » 25 říj 2019, 16:25

Europoslanci předělali návrh na uvalení zbrojního embarga proti Turecku na dovoz dětí Islámského státu ze Sýrie do EU

O pravdivosti prvorepublikového pořekadla, podle nějž je „telegrafní sloup smrkem, který prošel parlamentem“, se tento týden přesvědčil český europoslanec Ivan David (SPD). V reakci na tureckou invazi do kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie předložil jménem frakce Identita a demokracie (ID) návrh rezoluce o zavedení embarga na vývoz zbraní a munice do Turecka a o zastavení plateb z rozpočtu EU Turecku. Europoslanci z ostatních frakcí jeho návrh přepracovali na dovoz dětí bývalých bojovníků Islámského státu do EU a vytvoření koridoru pro příchod džihádistických veteránů do Evropy.
Diskuse o válce v Sýrii byla umožněna. Proti možnosti předkládat rezoluce a hlasovat o nich se však postavil předseda evropské komise Jean-Cloude Juncker. „Turecko je pro EU příliš důležitým obchodním partnerem, než aby si parlament mohl dovolit hlasovat o nějakých sankcích,“ řekl. Na jeho žádost většina europoslanců o 15 hlasů zamítla možnost hlasovat o rezoluci. Takže poslanci o válce jen planě řečnili.
Výsledek společné práce podle něj ukazuje na to, že probruselskými frakcemi – tedy lidovci, socialisty a RENEW jsou blokovány veškeré návrhy na uvalení skutečně účinných ekonomických sankcí proti Turecku. Je tomu tak proto, že nadnárodní korporace jako Philips, Renault, Mercedes či Siemens do Turecka přestěhovaly z Evropy mnoho výrobních kapacit. Zákaz obchodu s Tureckem by jejich investice v této zemi znehodnotil.

https://literarky.cz/civilizace/434-eur ... yrie-do-eu

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4268
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Parlament EU

Příspěvek od petrp » 26 lis 2019, 10:55

Kdo v EU přepisuje dějiny?
Na internetových stránkách Aliance národních sil (ANS), jsem se o tom dověděl až dnes, ale protože možná jde o věc, která není novinkou jen pro mě, rozhodl jsem se o ní s vámi podělit. Oč jde? Onoho 18.9. t.r. schválil Evropský parlament Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy. Dokument má číslo 2019/2819, jeho autorkou je česká komisařka EU Věra Jourová. Předsedkyně Aliance národních sil PhDr.Vladimíra Vítová k tomuto dokumentu na stránkách ANS sepsala komentář nesoucí titul TRESTUHODNÉ usnesení EP přepisuje historickou skutečnost.

Trestuhodné v čem?
Podle Vladimíry Vítové v tom, že dává na stejnou rovinu vinu Německa a Sovětského svazu při zahájení 2. světové války. V tom, že zcela pomíjí význam Sovětského svazu na poražení nacistického Německa a v některých bodech z něj dělá dokonce hlavního viníka. Ke kterýmžto těmto dvěma bodům Vladimíra Vítová dodává:
„“Různí „politologové“ začínají již zcela oficiálně hovořit v tom smyslu, že Adolf Hitler zaútočil v červnu roku 1941 na SSSR preventivně, aby Evropu zbavil bolševismu – viz letošní diskuse v Knihovně Václava Havla. Za hlavního agresora 2. světové války začínají tito takzvaní „historici“ označovat Sovětský svaz a o Německu pomalu – ale jistě – začínají hovořit v tom smyslu, že de facto bránilo Evropu před bolševismem z Ruska.

http://www.zvedavec.org/komentare/2019/ ... dejiny.htm
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Parlament EU

Příspěvek od QVAK » 29 lis 2019, 18:09

Zrušme stěhování Brusel-Štrasburk. Europoslanci ODS prosadili pozměňující návrh rezoluce

Evropský parlament rozhodl o symbolickém vyhlášení stavu klimatické nouze v Evropské unii. Rezoluci, která má za cíl zvýšit tlak na členské země k přijímání dalších závazků v boji proti klimatickým změnám, podpořila výrazná většina poslanců. Europoslanci za ODS úspěšně prosadili pozměňovací návrh, v němž vyzývají ke snižování své uhlíkové stopy i tím, že se EP usnese na jediném sídle a ukončí pravidelné stěhování mezi Bruselem a Štrasburkem.
Stručný text vyhlašující „klimatickou a environmentální nouzi“ vyzval nastupující Evropskou komisi, aby přišla s legislativními návrhy a rozpočtovými kroky, které zajistí splnění klimatických cílů. „Hystericky v něm (Evropský parlament) vyzývá Evropu i celý svět, aby bojovaly proti klimatické změně.
Pro pozměňovací návrh Alexandra Vondry pak hlasovalo 419 europoslanců včetně všech zástupců České republiky. Proti bylo jen 165.

https://echo24.cz/a/SEk4t/zrusme-stehov ... h-rezoluce

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4268
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Parlament EU

Příspěvek od petrp » 30 lis 2019, 20:38

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4268
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Parlament EU

Příspěvek od petrp » 17 led 2020, 19:05

Vůbec nejde jenom o "vlaječky"... Jde o budoucnost Evropy, státy a národy.
V pondělí minulého týdne předseda parlamentu David Maria Sassoli rozhodl o zákazu používání malých státních vlaječek na stolech poslanců Evropského parlamentu. Jako zdůvodnění použil argumentace, že na stolech nesmějí být "banery". A vlaječky jsou podle něj banery. Nejde o náhodné rozhodnutí. Je namířeno proti poslancům kteří odmítají zánik svých zemí, národů a kultur vytvořením totalitního státu "Evropská unie", v němž nebudou existovat hranice a národy, a občanem bude každý kdo přijde.

Pan předseda Sassoli je mimořádně arogantní člověk, ostatně jako většina členů předsednictva Evropské unie. Ve svém nástupním projevu oznámil, že je třeba postavit "cordon sanitaire" proti těm, kteří odmítají představu Evropské unie, jako mají lidovci, socialisté, liberálové, zelení a většina konzervativců a "sjednocené levice". Měl tím na mysli frakci "Identita a demokracie" a britské poslance, jejichž nesouhlas v vývojem Evropské unie vyústil v referendum o Brexitu. (Nikdo jiný také vlaječky nepoužívá.) To je skutečný důvod, proč panu Sassolimu vadí národní vlaječky. Jsou symbolem, že státy a národy ještě drze existují.

http://www.novarepublika.cz/2020/01/vub ... jde-o.html
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4268
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Parlament EU

Příspěvek od petrp » 19 led 2020, 10:39

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4268
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Parlament EU

Příspěvek od petrp » 19 led 2020, 16:08

Konečným cílem je zrušit národní státy. Markéta Šichtařová stručně a mrazivě o evropské integraci
Je veřejným tajemstvím, že konečným cílem evropské integrace je zrušení národních států. Soustátí, jež má společné tolik jako země Evropské unie, nemůže být stabilní, tak se musí buď rozpadnout, nebo integrovat ještě víc až do podoby jednoho státu. Tak reaguje Markéta Šichtařová na zákaz národních symbolů při jednáních Evropského parlamentu. Snižování míry zadlužení veřejného sektoru v České republice hodnotí tak, že k němu díky příznivým vnějším faktorům došlo vládě navzdory. Za neuvěřitelné považuje, že instituce ombudsmana spolyká více než miliardu korun. Měl by se zrušit o to víc, že za končící Anny Šabatové došlo k jeho zpolitizování, ideologizaci a nemístné aktivizaci.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... aci-610484
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 3027
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Parlament EU

Příspěvek od Skeptik » 20 led 2020, 16:42

Já když vidím ten EU "parlament" tak si vždy vzpomenu na "věcné" jednání Galaktického senátu jak jej vykreslil George Lucas ve svých Hvězdných válkách (Star Wars).
Obrázek
P.S. Video z vlastního jednání, kde se všichni překřikují aby nakonec zvolili tu nejhorší variantu, by to dokreslovalo lépe, ale nenašel jsem ho :???:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host