Evropská komise

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 11 bře 2017, 15:34

Za každého nepřijatého běžence na základě nového zákona EU zaplatí ČR 6,5 mil. Kč

Když narazila kancléřka Merkelová na hromadný odpor národních států přijímat migranty a na odpor jich samotných odejít z Německa , potřebuje zoufale vymyslet, co s těmito nebezpečnými lidmi, kterých navíc stále přibývá, dělat.
Když chtěla rozdělovat své hosty podle kvót do všech zemí EU, nevyšlo to, pak se snažila vnutit zemím rozdělování podle tzv. dobrovolných závazků, a opět nic. Evropská komise (EK) chce proto nyní zavést nový trvalý mechanismus umisťování tzv. uprchlíků a prosadit ho jako definitivní standardní zákonnou součást systému.

Zdroj: http://haslingerova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=591869

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5483
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Evropská komise

Příspěvek od WuVirr » 15 bře 2017, 19:39

Nedodávají nám potraviny, ale „otraviny“. Názor

EU ignorovala požadavky Visegrádské skupiny zakázat prodej potravin „dvojité kvality“. Evropská komise si nepřeje přímo regulovat potravinové standardy, které jsou dodávané do Evropy transatlantickými korporacemi pod jednou značkou, ale s jiným obsahem.
„Stejný název, stejný obal, ale úplně jiné množství například masa, kakaových bobů, nesrovnatelně více podřadných a škodlivých příměsí než hned za našimi hranicemi, tedy v Rakousku i Německu. Jsme pro ně lidé podřadné kategorie, kterým mohou naservírovat odpad. Nedodávají nám potraviny, ale „otraviny," tak okomentoval pro Sputnik rozhodnutí Evropské komise, předseda Republikánské strany a politolog Miroslav Sládek.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/nazory/20170 ... a-skupina/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 22 bře 2017, 18:36

Jih EU žádá rezignaci šéfa euroskupiny kvůli výroku o pití a ženách

Portugalský premiér António Costa dnes vyzval předsedu euroskupiny Jeroena Dijsselbloema k rezignaci. Reagoval tak na jeho výrok, podle něhož jihoevropské země v době dluhové krize čerpaly finanční pomoc od bohatšího severu a přitom utrácely za „pití a ženy“. Ke kritice Nizozemce, který předsedá schůzkám ministrů financí zemí eurozóny, se dnes přidala i Evropská komise. Dijsselbloem ale odstoupit odmítl.

http://echo24.cz/a/iUhLN/jih-eu-zada-re ... i-a-zenach

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4203
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Evropská komise

Příspěvek od skflanker_ » 24 bře 2017, 20:41

Ak sa EÚ rozpadne, vypukne vojna na Balkáne, odkázal Juncker Trumpovi
Juncker vyzval Trumpa, aby nepovzbudzoval štáty k odchodu z EÚ.
Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby nepovzbudzoval ďalšie krajiny EÚ k ukončeniu členstva podľa vzoru Spojeného kráľovstva.
V piatkovom rozhovore pre denník Financial Times (FT), ktorý prevzali viaceré európske médiá, Trumpa upozornil, že rozpad EÚ by viedol k novej vojne na západe Balkánu...
Zdroj http://svet.sme.sk/c/20492043/ak-sa-eu- ... mpovi.html z 24.03.2017

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 01 kvě 2017, 16:37

Tvrdá sousta v Downing Street. Mayová žije v jiné galaxii, řekl Juncker

V ne zrovna přátelském duchu se odehrála večeře britské premiérky Theresy Mayové a předsedy Evropské komise Jean-Clauda Junckera. Společná večeře se uskutečnila ve středu, kdy Juncker přijel do Londýna, aby prodiskutoval brexit s premiérkou. Popis jednání v Downing Street původně zveřejnily německé noviny Frankfurter Allgemaine Zeitung, které události poskládaly na základě zdrojů v Evropské komisi a o víkendu o schůzce referovala britská média Guardian a Telegraph.
Hlavním zdrojem neshod se stal „rozvodový účet“, který žádá Evropská komise. Juncker chce, aby Velká Británie zaplatila v rámci vyjednávání o brexitu 50 miliard liber, jako kompenzaci za ušlé platby do společného rozpočtu EU. Mayová tento požadavek odmítla a připomněla, že Británie nemá žádnou povinnost tyto peníze v rámci brexitu zaplatit. Na to měl Juncker reagovat, že vystoupit z EU není, jako vystoupit z „golfového klubu.“
Dalším bodem sporu se stal budoucí status občanů EU v Británii. Mayová řekla, že bude stejný, jako je pro občany třetích zemí. Naopak Juncker žádal, aby výhody pro občany EU zůstaly zachovány.

http://echo24.cz/a/w4QJN/tvrda-sousta-v ... kl-juncker

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 13 čer 2017, 17:12

Brusel chce trestat Česko za odmítání migrantů

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.
Zdůraznil, že vlády tří zemí mají stále čas k přehodnocení přístupu k přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka. To by podle něj umožnilo také komisi postup vůči trojici změnit.
Na jednorázovém dvouletém programu přerozdělení až 160.000 žadatelů o azyl nacházejících se v Itálii a Řecku se unijní státy shodly přes odpor ČR a některých dalších zemí v roce 2015.
“Jsou to tři členské země, které neudělaly – opakuji, že neudělaly – vůbec nic už déle než rok,“ upozornil Avramopulos. Připomněl, že Maďarsko nikoho nepřijalo ani neslíbilo žádná místa, Polsko naposledy nabídlo místa v prosinci 2015 a nepřijalo také nikoho. „Co se České republiky týká, tak ta nová místa neslíbila od května 2015 a nikoho nepřijala od srpna 2016,“ uvedl eurokomisař.

http://echo24.cz/a/iGeGn/brusel-chce-tr ... i-migrantu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 30 čer 2017, 09:18

KOMISAŘKA SPRAVEDLNOSTI EU VĚRA JOUROVÁ SLIBUJE IZRAELI, ŽE POTLAČÍ KRITIKU

Komisařka spravedlnosti EU Věra Jourová během návštěvy izraelského ministerstva zahraničí v Jeruzalémě tento týden chválila veškeré úsilí za odstraňování tzv. nenávistné mluvy z internetových fór.
Je ironií, že Jourová se během své návštěvy rovněž sešla s izraelskou ministryní spravedlnosti Ayelet Shaked, tj. s ženou, která na Facebooku v roce 2014 vyzývala ke genocidě Palestinského lidu. Tehdy prohlásila, že „veškerý Palestinský lid je nepřítel“ a to ospravedlňuje jeho zničení, „včetně jeho starců a žen, jeho měst a vesnic, jeho majetků a infrastruktur.“
Elektronická intifáda hlásí: Jourová v tweetu uvedla, že její schůzka s Shake je předzvěstí „hlubší kooperace mezi EU a Iraelem.“

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10617-ko ... ci-kritiku

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 07 črc 2017, 15:17

Koniec slobody a súkromia? Európska únia chystá nariadenie, ktoré umožní bankám žiadať od ľudí odtlačky prstov a iné biometrické údaje

Európska únia čoraz viac zasahuje do súkromia jej obyvateľov. Najnovšie plánuje vydať nariadenie platné pre všetky členské krajiny, vrátane Slovenska, ktoré bude umožňovať bankám žiadať od svojich klientov odtlačky prstov či iné biometrické údaje.
Takzvané “silné” overenie totožnosti budú môcť banky už o rok požadovať od klientov pri platbách cez internet, alebo pri výbere peňazí z bankomatu. Jedná sa o biometrické údaje. Či pôjde o odtlačky prstov, selfie či o DNA, stanoví smernica Európskej komisie, respektíve technické štandardy Európskeho orgánu pre bankovníctvo.

http://www.hlavnespravy.sk/koniec-slobo ... je/1061396

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 19 črc 2017, 10:16

Druhé kolo. Prvé bylo při volbě soudců Ústavního soudu.

Jourová hrozí Polsku odebráním evropských dotací

Kvůli kontroverznímu zákonu o nejvyšším soudu pohrozila česká eurokomisařka Věra Jourová Polsku odebráním dotací z evropských fondů. V rozhovoru poskytnutém dnešnímu vydání německého listu Neue Osnabrücker Zeitung (NOZ) uvedla, že si nedokáže představit, že by evropští daňoví poplatníci chtěli financovat zřízení „nějaké formy diktatury“ v některé ze členských zemí. Polsko podle Jourové systematicky odbourává právní stát. „Odebrání dotací je tvrdým krokem, ale musíme o tvrdých krocích přemýšlet,“ uvedla dále česká eurokomisařka. Zároveň zdůraznila, že by v případě odebrání evropských dotací nemohlo jít o finance ze současného rozpočtového období, ale až z příštího, které začíná v roce 2021. Polsko je zdaleka největším příjemcem evropských dotací.

http://echo24.cz/a/iq8yc/jourova-hrozi- ... ych-dotaci

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 20 črc 2017, 15:53

Pripravuje sa úrad európskeho prokurátora. Bude môcť stíhať občanov Slovenskej republiky bez zásahu našich úradov. Hrozí úplná strata suverenity

V Európskej únii má vzniknúť nový úrad, ktorý nebude podliehať žiadnemu štátu. Úrad európskeho prokurátora bude môcť riešiť všetky prípady, kde sa narába s eurofondami. Okrem toho by mal riešiť daňové úniky, ale aj schránkové firmy. Úrad bude sídliť v Luxemburgu a bude pozostávať z dvoch zložiek. Podľa zverejnených informácií únijnú zložku bude reprezentovať vedúci európsky prokurátor so zodpovednosťou za celý úrad. Druhou zložkou budú delegovaní európski prokurátori v jednotlivých členských štátoch. Tí budú viesť vyšetrovania a stíhania v súlade s únijnou i konkrétnou národnou legislatívou. Únijná zložka bude dohliadať na prácu delegovaných prokurátorov. Ak bude uvedený model schválený v Európskom parlamente následne by mal začať fungovať od roku 2020.

http://www.hlavnespravy.sk/pripravuje-s ... ty/1072996

P.S. Takže když všude nebyly vybudované mimosystémové funkční Protikorupční SZ a nikde nezačala fungovat tak jak bylo požadováno včetně přidělených policejních útvarů řízenými "kádry" vyškolenými v US a metodicky řízenými velvyslanectvím i pomocí neziskovek tak myšlenku nyní převzala EK a doplnila o budoucí celoevropské agendy spravované Bruselem. To nás čekají pěkné časy. Business i dotace s legislativou se bude řídit pouze Bruselem a jejich mocenským pavoukem (EK, EP). Ze států se de facto funkčně stanou nynější kraje z prezidentů hejtmani a z premiérů jejich Vedoucí odboru Kanceláře hejtmana a z ministrů vedoucí odborů hejtmanství. Globalizmus (liberální demokracie) v evropské praxi. Jak demokratické, že bolševik musí závidět. On musel dávat pozor na to aby vše mělo nějakou obhajitelnou formu. Neobolševik kašle na veškeré formy a jde tvrdě za svým cílem.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 29 črc 2017, 17:10

Brusel zahájil proceduru vůči Polsku. Může dojít i na sankce

Evropská komise oficiálně zahájila vůči Polsku proceduru kvůli možnému porušení unijní legislativy. Stalo se tak poté, co byl v polském úředním věstníku zveřejněn sporný zákon, ohrožující podle Bruselu nezávislost polských soudů. Komise podle agentury AFP dala Varšavě měsíc na to, aby odpověděla na spuštění zmíněné procedury, která by mohla vést k finančním sankcím.
Hlavní výhrada Bruselu se týká diskriminace pohlaví vzhledem k zavedení různých věkových limitů pro odchod do důchodu u soudkyň (60 let) a soudců (65 let), což je v rozporu s unijním právem v oblasti rovnosti pohlaví v zaměstnání. Dále je komise znepokojena tím, že napříště má být na uvážení ministra spravedlnosti, zda prodlouží mandát soudců, kteří dosáhli důchodového věku; ministr má mít také právo odvolávat a jmenovat předsedy soudů.

http://echo24.cz/a/iniiX/brusel-zahajil ... -na-sankce

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 07 srp 2017, 18:16

Kvóty na elektromobily? Nepřipravujeme, popírá Brusel zprávy z německého tisku

Evropská unie neplánuje zavést kvóty na elektrická auta pro automobilový sektor. Řekla to novinářům mluvčí Evropské komise, která tak reagovala na zprávu německého listu Handelsblatt. Ten dnes s odvoláním na zdroj z EU napsal, že EK chce zrychlit odchod od spalovacích motorů tak, že od roku 2025 stanoví povinné kvóty pro nízkoemisní auta jako například elektrická.

http://echo24.cz/a/wGdsY/kvoty-na-elekt ... keho-tisku

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4203
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Evropská komise

Příspěvek od skflanker_ » 11 zář 2017, 16:49

Spoločnosť Google sa odvolala voči pokute od Európskej komisie
Spoločnosť Google sa odvolala voči pokute 2,4 miliardy eur ktorú udelila koncom 06/2017 za zneužitie dominantného postavenia na trhu
Zdroj http://tass.ru/ekonomika/4553095 z 11.09.2017

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2017, 12:15

Všechny země EU by měly mít euro, řekl Junker

Pokud má euro skutečně EU stmelovat, musí se stát něčím víc než jen měnou vybrané skupiny členských zemí. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker to uvedl ve svém projevu o stavu EU. Navrhl i vznik nástroje, který by technicky a finančně pomáhal státům Evropské unie s přijetím eura. Měla by podle něj vzniknout pozice „evropského ministra hospodářství a financí“, který by podporoval reformy ve státech EU. Šéf komise připomněl, že závazek přijmout euro mají všechny členské státy unie s výjimkou dvou. Všechny země EU by se podle něj měly účastnit její bankovní unie. „Eurozóna je odolnější než v minulých letech,“ prohlásil Juncker v projevu, který přednesl v polovině funkčního období svého týmu. Podle někdejšího dlouholetého předsedy schůzek euroskupiny, tedy jednání ministrů financí členských zemí eurozóny, by měla vzniknout pozice „evropského ministra hospodářství a financí“. Tento muž či žena by měli podporovat reformy v členských státech i koordinovat všechny unijní finanční nástroje v případě, že je některá země zasažena krizí.

http://echo24.cz/a/w2WCu/vsechny-zeme-e ... ekl-junker

P.S. Pak již půjde bez problémů vybírat EU daně. EK bude mít institucionalizovanou organizaci na tuto činnost.

Rumuni a Bulhaři by se měli volně pohybovat po EU. Pomůže to s migrační krizí, soudí předseda Juncker

Rumunsko a Bulharsko by se měly stát novými členy schengenského systému, v rámci kterého je možný volný pohyb osob. Vyzval k tomu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve svém pravidelném vystoupení před poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku. Juncker předstoupil před poslance s každoroční Zprávou o stavu Evropské unie. V jejím rámci nejvíce překvapila předsedova výzva, aby dvě členské země z východu EU přistoupily k Schengenské dohodě.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... ker-503911

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9595
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 01 říj 2017, 19:02

Dění v Turecku je znepokojivé, kritizuje EU. Nepřijatelné, odpovídá Ankara

Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová označila jménem EU poslední dění v Turecku, včetně pokračujícího omezování svobody tisku a návrhů obnovit trest smrti, za mimořádně znepokojivé. Pro stabilitu a demokracii v regionu je prý třeba návrat k věrohodnému politickému procesu a politickému dialogu. Turecko označilo kritiku za nepřijatelnou. Rozladění nad situací v Turecku projevil v úterý i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.
Turecké ministerstvo zahraničí označilo nejnovější kritiku EU za „nepřijatelnou“. V prohlášení ministerstvo uvedlo, že Unie ztratila důvěru Turků v otázce boje proti terorismu.

http://zpravy.idnes.cz/eu-turecko-kriti ... anicni_ane

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host