Evropská komise

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4387
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Evropská komise

Příspěvek od skflanker_ » 13 bře 2019, 21:47

EÚ podporila vesmírny program aj vznik novej agentúry
Európska komisia navrhla na roky 2021 až 2027 pre vesmírny program rozpočet 16 miliárd €.
Veľvyslanci členských krajín EÚ v stredu 13.03.2019 potvrdili plán podoby budúceho európskeho vesmírneho programu, ktorý predpokladá premenovanie a rozšírenie pôsobnosti aj personálu únijnej agentúry GSA sídliacej v Prahe. Nová podoba kozmického programu EÚ súvisí s prípravou ďalšieho viacročného rozpočtu EÚ na roky 2021 až 2027...
...Okrem iného predpokladá, že okrem agentúry GSA, ktorá sa stará o program navigačných satelitov Galileo, vznikne väčšia Agentúra pre vesmírny program. Tá by mala zodpovednosť napríklad aj za program pozorovania Zeme s názvom Copernicus.
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22074496/eu-podpo ... ntury.html z 13.03.2019

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 15 bře 2019, 16:06

Sebevražda právničky nesouvisí s vlivným tajemníkem Selmayrem, odmítá Evropská komise

Mluvčí Evropské komise (EK) Margaritis Schinas v pátek velmi silnými slovy odmítl článek francouzského listu Libération. List v publikovaném textu spojil prosincovou sebevraždu právničky EK Laury Pignataroové s kauzou, která se točí kolem vyšetřování okolností nástupu vlivného Martina Selmayra do funkce generálního tajemníka Evropské komise.
Pignataroová se způsobem prosazení Selmayra od počátku nesouhlasila, odmítala toto zjevně politické rozhodnutí právně odůvodnit a byla jedním z těch, kdo následně ombudsmance neoficiální cestou poskytli podklady pro vyšetřování, píše Libération. List uvádí, že právnička byla následně ze Selmayrovy strany nucena při vyšetřování lhát a příbuzným se před smrtí svěřila, že její kariéra je u konce.
https://echo24.cz/a/SHfdD/sebevrazda-pr ... ska-komise

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 25 bře 2019, 18:49

Jsme připraveni na brexit bez dohody, oznámila EU

Odchod Velké Británie z EU k 12. dubnu bez jakékoliv dohody je podle Evropské komise „čím dál pravděpodobnější“, unie je ale na takový vývoj připravena. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě shrnující už dokončené či nyní dokončované kroky, které mají EU na takovou variantu připravit.

https://echo24.cz/a/SWUEr/jsme-priprave ... znamila-eu

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3783
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Evropská komise

Příspěvek od petrp » 09 dub 2019, 22:57

Opravdu není třeba sem jedno video vkládat 3x
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

senil
Redaktor
Příspěvky: 116
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Evropská komise

Příspěvek od senil » 15 dub 2019, 09:06

Pozor chystá se nova cenzura z Bruselu. Tentokrát to bude nová směrnice o potírání teroristického obsahu na internetu. Pokud takzvané kompetentní autority uznají nějaký obsah na internetu za teroristický, bude ho muset majitel stránky do jedné hodiny smazat, jinak bude čelit tvrdým sankcím.

https://www.epshark.cz/clanek/1926/nova ... -internetu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 17 dub 2019, 12:35

Nařízení MDR rozpoutalo nad výrobci zdravotnických prostředků bouři. Některým hrozí zánik

Zdražení, pokles počtu zejména menších výrobců i zbrzdění vstupu inovací – to jsou oprávněné obavy, které doprovázejí přípravu na evropské nařízení o zdravotnických prostředcích (Medical Device Regulation, MDR) platné od příštího května. Ministerstvo zdravotnictví se sice nyní při adaptaci do nového českého zákona snaží nevymýšlet žádné další komplikace, nároky kladené nařízením spolu se snižováním počtu notifikovaných osob však znamenají pro výrobce náklady navíc – a to vůbec nemluvíme o tom, že přesná podoba některých požadavků platných od příštího roku stále není známa, takže společnosti raději přistupují k pozastavování klinických studií. O situaci kolem MDR diskutovali odborníci na konferenci Zdravotnické prostředky 2019, kterou pořádala společnost Porta Medica a jejímž mediálním partnerem byl Zdravotnický deník.
„Jsme uprostřed bouře. Je tu nařízení MDR a proti tomu jdoucí snižování počtu notifikovaných osob. I Evropská komise má omezené zdroje a je třeba kolem roku času na to, aby notifikovaná osoba získala certifikaci. Jenže kapacita Evropské komise se podle dostupných informací může věnovat zhruba čtyřem žádostem současně. Když si představíte, že k dnešnímu dni je podáno 26 žádostí a v dohledné době přibydou další, mohou první projít systémem za rok a další později a později. V okamžiku, kdy začne platit MDR, očekávám já osobně drastický a dramatický nedostatek notifikovaných osob,“
Podle Oldřicha Beneše situaci ztěžuje kromě vysokých nároků také to, že nařízení MDR obsahuje spoustu neurčitých informací. Výrobci, kteří se musí řídit platnými předpisy, tak nevědí přesně, jaká pravidla od května příštího roku budou platit. V tuto chvíli totiž ještě ani nedošlo k harmonizaci norem s nastávajícím nařízením, takže výrobci nemají k dispozici podklady, s nimiž mohou kvalitně pracovat.

https://www.zdravotnickydenik.cz/2019/0 ... ozi-zanik/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 27 dub 2019, 17:29

Tajný právnický dokument EU: OSN Globální kompakt pro migraci má být závazný pro všechny státy EU

Mnohokrát jsme slyšeli, že OSN Globální kompakt pro migraci není závazný. I tak ho 9 států EU odmítlo přijmout. Jejich odpor však může být zlomen. EU si nechala vypracovat tajný právní rozbor. V paragrafu 46 tohoto dokumentu se píše, že OSN Globální kompakt pro migraci má právní vliv a může tedy ovlivnit obsah právních předpisů přijatých Evropskou unií. Závěry rozpracované v paragrafech 46 - 53 jsou neuvěřitelné.
Tvrdí se v nich, že EU by se měla cítit vázána OSN Globálním kompaktem pro migraci, přestože není jako celek členem OSN. A že členské země se musí omezit a vzájemně spolupracovat na dodržování OSN Globálního kompaktu pro migraci.
https://www.lavocedelpatriota.it/esclus ... o-rende-ob
https://translate.google.com/translate? ... &sandbox=1
http://www.zvedavec.org/vezkratce/16239/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 15 kvě 2019, 00:53

Opatřením Evropské komise nepřišel Agrofert ani o korunu

Ačkoli unijní komisař pro rozpočet Günther Oettinger opakovaně tvrdí, že Evropská komise nebude proplácet dotace pro Agrofert, holding v praxi zatím nepřišel ani o korunu. Zároveň ale neplatí, že by česká platební agentura SZIF, přes niž tečou zemědělské dotace, poslala holdingu něco, co by Komise nechtěla proplatit. Bez problému se holdingu Agrofert, spadajícímu do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), vyplácí přímé platby. Tedy unijní dotace na hektar půdy či krávu. Přímé dotace jsou pro Agrofert stěžejní, o tom, že se na ně Oettingerova „stopka“ nevztahuje, informoval deník Echo24 už loni v prosince ZDE.
„Evropská komise nevidí problém ve vyplácení nárokových opatření (přímých plateb), ale pouze u projektů PRV, a to navíc pouze u těch, u kterých došlo ke schválení, resp. podpisu Dohody, po 2. srpnu 2018,“ uvedla na dotaz deníku Echo24 mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.
„V současné době SZIF dotace společnostem Agrofertu proplácí. Není důvod neproplácet, do dnešní doby nemáme k dispozici žádné oficiální stanovisko, že došlo k porušení legislativy týkající se střetu zájmů, a to jak na úrovní Evropské unie tak národních orgánů,“ dodala Nováková(dnešní právní fundament Agrofet ve vztahu k EK).

https://echo24.cz/a/SwvuZ/opatrenim-evr ... i-o-korunu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 15 kvě 2019, 13:49

EK žádá unijní soud o potvrzení, že ČR porušila při odmítnutí přerozdělování migrantů právo

Evropská komise žádá unijní soud, aby potvrdil, že Česká republika, Polsko a Maďarsko nesplnily v souvislosti s jednorázovým programem přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót své povinnosti plynoucí z unijního práva. Před soudem, který se dnes žalobou na tři země začal v Lucemburku zabývat, to uvedla zástupkyně komise Zuzana Malůšková s tím, že takový rozsudek bude potvrzením zásad vlády práva v EU.
Země nepopírají, že pravidla přerozdělování neplnily, bylo to však podle nich odůvodněné, především kvůli udržení pořádku a bezpečnosti. Poukazují také na to, že program nefungoval, přesunuto nakonec bylo výrazně méně migrantů, než byly původní předpoklady.
https://www.ceska-justice.cz/2019/05/ek ... ntu-pravo/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 17 kvě 2019, 20:01

Možná by to spíše patřilo do vtipů....

Piráti zažalovali Evropskou komisi kvůli Babišovi. Ten je nazval diletanty a neomarxisty

Piráti se rozhodli zažalovat Evropskou komisi z důvodu její nečinnosti v rozhodování o údajném střetu zájmu premiéra Andreje Babiše (ANO) a unijních dotací pro holding Agrofert. Komise podle nich odmítá vyhodnotit podněty týkající se porušování finančního nařízení k premiérově střetu zájmů i poté, co na ně strana upozornila svou výzvou. O podezření mělo být podle Pirátů rozhodnuto již v lednu.
„Jedná se o naprosto neakceptovatelný přístup Evropské komise, která za normálních okolností termíny dodržuje. Přistupuje z pro mě neznámých důvodů vůči Andreji Babišovi shovívavě, a proto musí zasáhnout Evropský soudní dvůr a definitivně rozhodnout,“ uvedl k rozhodnutí strany její předseda Ivan Bartoš. Komise prý navíc v rozporu s lisabonskou smlouvou o pravidlech fungování EU dosud neodpověděla na výzvu Pirátů z počátku letošního března, ačkoli tak měla učinit do dvou měsíců. Toto porušení pravidel jim měl potvrdit nejmenovaný „zástupce Evropské komise z DG Budget“, tedy z ředitelství Evropské komise pro rozpočet.
Premiér reagoval překvapivě příkře. Za iniciativou vidí politickou kampaň proti jeho sobě. Jsme týden před evropskými volbami, takže všechny tyhle aktivity Pirátů proti mně jsou klasickou předvolební kampaní, jak se zviditelnit na Babišovi a nahnat na něm body,“ zhodnotil Andrej Babiš pro server Novinky.cz pirátskou žalobu.

https://echo24.cz/a/SUgPM/pirati-zazalo ... eomarxisty

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 25 čer 2019, 18:52

Testy Európskej komisie potvrdili dvojakú kvalitu u tretiny potravín

Európska komisia dnes zverejnila výsledky celoeurópskeho porovnávania potravinárskych výrobkov na dvojakú kvalitu, z ktorého vyplýva, že približne tretina testovaných výrobkov má iné zloženie, a to napriek rovnakým alebo podobným obalom. Štúdia, ktorú vykonalo Spoločné výskumné centrum (JRC) Európskej komisie, analyzovala 1380 potravinárskych výrobkov v 19 krajinách EÚ a ukazuje, že 9% porovnávaných výrobkov malo rôzne zloženie, hoci obaly boli identické. Ďalších 22% výrobkov malo podobné obaly, ale tiež rôzne zloženie. Na základe novej vyvinutej metodiky budú teraz príslušné vnútroštátne orgány schopné vykonať analýzy jednotlivých prípadov. Umožní to modernizačná smernica, ktorú v apríli tohto roku schválil Európsky parlament.
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zároveň upozorňuje, že do testovania sa nezapojilo Rakúsko, Nemecko ani Taliansko, čo sú krajiny, ktoré výrobky dvojakej kvality dovážajú aj na Slovensko, či do Českej republiky.
„Je znepokojujúce, že až 31% percent výrobkov malo zloženie so značnými rozdielmi, pričom predný obal výrobkov týmto skutočnostiam nenasvedčoval. Takéto praktiky jednoznačne možno označiť za neférové zavádzanie spotrebiteľov.
Ak zisťovanie konkrétneho prípadu preukáže, že ide o dvojakú kvalitu, a teda nekalú obchodnú praktiku, obchodníkom hrozí vysoká sankcia až do výšky 4 percentá z obratu.

https://www.hlavnespravy.sk/testy-europ ... in/1797742

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 02 črc 2019, 19:31

Šéfkou Evropské komise by měla být von der Leyenová. Lídři EU se dohodli

Evropští lídři se na summitu v Bruselu po náročných jednáních konečně shodli na tom, kdo by měl vést nejdůležitější instituce Evropské unie. Šéfkou Evropské komise by se měla stát německá politička Ursula von der Leyenová, která tak nahradí Jeana-Clauda Junckera. Do čela Evropské rady by se měl postavit belgický premiér Charles Michel. Informace uvedl na svém twitteru Donald Tusk.


https://echo24.cz/a/SRGs7/sefkou-evrops ... se-dohodli

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5208
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Evropská komise

Příspěvek od Juraj » 03 črc 2019, 19:52

Prilis vela nahod.

Ursula von der Leyen sa ako meno na sefku Eurokomisie vobec nevyskytovala. Padla tu teza, ze nominacie nepriechodnych kandidatov boli nutne, aby mohla byt vybrana ona. Lenze kto ju vybral? Odpoved moze byt v clanku o klube Bildenberg spred mesiaca. Aka nahoda, medzi politikmi, ktorych si vladcovia vesmiru pozvali na hlasenie, sa ocitla aj teta Ursulka.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_luka?
Zda sa, ze sa opakuje stara schema. Kratko po pozvani na raport Bildenbergu, sa objavi nejaky politik na cele krajiny....

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10184
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 10 črc 2019, 20:49

Co chystá von der Leyenová? Neutralitu emisí skleníkových plynů a minimální mzdu v celé EU

Kandidátka do čela Evropské komise Ursula von der Leyenová se prezentovala svou levicovou agendou. Pokládá za nutné, aby Evropská unie byla v roce 2050 neutrální z hlediska emisí skleníkových plynů. Pokud bude příští týden zvolena jako nástupkyně Jeana-Claudea Junckera do čela nové Evropské komise, chce se také zasadit o to, aby ve všech zemích unie existovala minimální mzda.
Von der Leyenová to uvedla v europarlamentu po svém setkání s předsedou EP Davidem-Mariou Sassolim a vedením politických klubů. Evropský parlament označila za srdce evropské demokracie, sebe za „Evropanku srdcem i přesvědčením“ a slíbila, že jako předsedkyně nové komise předloží komisařům k politické diskusi každou legislativní iniciativu, na jejíž potřebě se europoslanci většinově shodnou.
Von der Leyenová ale v europarlamentu zmínila také potřebu „větších ambicí“ unie už ohledně klimatických cílů k roku 2030. Nulových čistých emisí v unii k roku 2050 je podle ní možné dosáhnout při propojení „povědomí o potřebě ochrany klimatu“ se silným a prosperujícím evropským hospodářstvím. Jeho „páteří“ musí podle von der Leyenové být malé a střední firmy, které bude třeba při přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku odpovídajícím způsobem podpořit, sloužit k tomu mají i na věc přímo vyčleněné evropské peníze.

https://echo24.cz/a/SnJyv/co-chysta-von ... -v-cele-eu

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5208
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Evropská komise

Příspěvek od Juraj » 16 črc 2019, 20:48

Zelená Ursula bola tesne zvolená Europarlamentom na čelo komisie.
http://www.teraz.sk/zahranicie/ep-podpo ... lanok.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti