Obecná témata z EU

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3443
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Aaron Goldstein » 28 říj 2019, 13:54

Brexit se znovu odkládá. Členské státy EU se dohodly na konec ledna 2020
Členské státy Evropské unie se v pondělí dohodly na odkladu britského odchodu ze společenství do konce ledna 2020. Uvedl to na Twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. Pokud Británie schválí výstupní dohodu před uplynutím nové lhůty, může opustit unii dříve. Dosavadní termín brexitu byl tento čtvrtek.
https://www.lidovky.cz/svet/clenske-sta ... ranici_ele
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 05 lis 2019, 00:42

Co čeká novou šéfku ECB? Od svárů přes klima až po fiskál

Na začátku listopadu došlo k výměně na pozici šéfa ECB. Novou prezidentkou evropské měnové autority se stala bývalá generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová, která tak po osmi letech nahradila Itala Maria Draghio. Z prvních indicií se zdá, že ani s nástupem Christine Lagardeová revoluce měnově-politické praxe nekončí. Ještě před uvedením do funkce se nechala slyšet, že měnová politika si kus práce odpracovala, a teď jsou na řadě nástroje fiskální politiky. Není tajemstvím, že její snahou bude přemluvit (některé) vlády zemích eurozóny k expanzivnější fiskální politice. Tlak nevolených tvůrců měnové politiky na vlády, které jsou (nepřímo) zodpovědné svým voličům, je velmi netradiční prvek v dějinách měnové politiky. A aby možných změn v praxi měnové politiky nebylo málo, roste názor, ke kterému se souhlasně vyslovila i Lagardeová. A to, že by zásahy ECB do ekonomiky měly vést k podpoře boje proti klimatickým změnám.

https://roklen24.cz/a/SJUtQ/co-ceka-nov ... -po-fiskal

senil
Redaktor
Příspěvky: 127
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od senil » 05 lis 2019, 08:01

myslím si, že doba eura končí. Problémy jsou už příliš velké. Přicháźi zůčtování.
https://www.epshark.cz/clanek/3073/rych ... ni-s-eurem

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 06 lis 2019, 15:18

Semele svět obří krize? Roku 2020 se experti bojí
Příští rok má být podle některých ekonomů plný změn, které mohou vést až k ekonomické krizi. Události posledních týdnů naznačují, že se jejich předpovědi začínají naplňovat. Nelze zatím hovořit o černých scénářích, objevují se ale události, ke kterým naposledy došlo během krize před deseti lety.

https://moneymag.cz/ekonomika/analyza-s ... i.4e73eb14
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 07 lis 2019, 12:27

Analýza doporučení advokátky Soudního dvora EU: Solidarita je krví evropského projektu

Na Evropskou unii se nelze dívat jen prostřednictvím práva nebo dokonce pohledem příznivce Brexitu. Je nutné dodržovat ducha kolektivní odpovědnosti, hodnot evropského národa, rovnosti, spravedlnosti a především solidarity, která je živoucí krví evropského projektu. Kdo tak nečiní, stává se ve své sebestřednosti zrádcem vize otců zakladatelů Evropské unie, kterou je mírový a prosperující světadíl, vzkazuje České republice v souvislosti s odmítnutím přerozdělování cizinců generální advokátka Soudního dvora EU Eleanor Sharpstonová.
Soud podle generální advokátky za léta vyslyšel toto volání po solidaritě. „Proto na začátku roku 1983, v souvislosti s kvótami na ocel, Soud vysvětlil, že je fakticky nemožné vzít v úvahu koncept nezbytnosti v souvislosti se systémem kvót podle článku 58 Smlouvy o Evropském hospodářském společenství, která je založena na solidaritě společenství všech producentů oceli tváří tvář krizi a dosahuje rovnoměrnou distribuci obětí povstávajících z nevyhnutelných ekonomických okolností,“ uvádí generální advokátka ve stanovisku k distribuci přistěhovalců a žadatelů o azyl.
„Solidarita je živoucí krví evropského projektu. Prostřednictvím účasti na projektu a na evropském občanství členské státy a jejich národy mají závazky stejně jako prospěch, povinnosti stejně jako práva. Sdílení evropského občanství (demos – pozn. autorky) není jen věcí pohledu přes Smlouvy a sekundární legislativu, abychom uviděli, na co má každý nárok. Také to vyžaduje, aby každý vzal na svá bedra kolektivní odpovědnost a zátěž pro prosazení společného dobra,“ uvádí doslova generální advokátka SDEU.

https://www.ceska-justice.cz/2019/11/an ... -projektu/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 12 lis 2019, 22:15

Soud EU nařídil povinné označování zboží z židovských osad

Soudní dvůr Evropské unie v úterý rozhodl, že na potravinách pocházejících z území okupovaných Izraelem od června 1967 musí být uveden údaj o konkrétním místu jejich původu, včetně židovských osad. Uvedl, že v opačném případě by byla informace o původu zboží klamavá. Opatření má zajistit, aby produkty z židovských osad na okupovaném území, tedy ze Západního břehu Jordánu nebo Golanských výšin, byly jasně označeny a neměly pouze štítek, že pocházejí z Izraele. Verdikt soudu v Lucemburku je pro členské státy závazný. Izrael rozhodnutí označil za morálně chybné.

https://echo24.cz/a/Seapx/soud-eu-narid ... skych-osad

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 14 lis 2019, 15:34

Evropský soudní dvůr: Z azylového domu nesmíte vyhodit násilníka

Každý, kdo se vzbouřil v domech žadatelů o azyl nebo napadl jiné lidi, již nemůže být vyhozen, rozhodl Evropský soudní dvůr. S odkazem na Chartu základních práv EU Evropský soudní dvůr rozhodl, že tito žadatelé o azyl by měli být i nadále ubytováni. Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora soudci rozhodli, že z azylového ubytování by se nesměli vyloučit násilní obyvatelé. Podle rozhodnutí jsou orgány povinny poskytnout svým vězňům základ pro slušnou životní úroveň. Rozhodnutí Evropského soudního dvora bylo založeno na Listině základních práv Evropské unie.
Důvodem byla stížnost Afghánce, který byl po bitce ve svém bruselském ubytování vyhozen na dobu 15 dnů a poté strávil noc v parcích a po přátelích. I když viníka mohou soudci zbavit materiálních výhod jako trest, měli by být přiměření.
Dočasné omezení ubytování, jídla a oděvů nebylo pro soudce přiměřeným trestem, ale pokud by byly splněny podmínky, bylo by možné zadržení.
Nedávno proběhly v Německu znovu vzpoury v domech žadatelů o azyl, ve kterých byli napadeni nebo dokonce zapáleni další lidé od spolubydlících, byli napadeni také bezpečnostní složky.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... nasilnika/
Naposledy upravil(a) QVAK dne 14 lis 2019, 18:52, celkem upraveno 1 x.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 14 lis 2019, 18:50

Studie: V EU v roce 2017 žilo bez povolení až 4,8 milionu lidí, v Česku až 200 tisíc

Mezi 3,9 a 4,8 miliony migrantů pobývalo na území Evropské unie a čtyř dalších evropských zemích v roce 2017 bez řádného povolení. Vyplývá to ze studie amerického výzkumného střediska Pew Research Center. Sedmdesát procent všech migrantů bez povolení k pobytu přitom žilo ve čtyřech zemích: Německu, Francii, Itálii a Británii. V Česku bylo podle studie bez řádného pobytové statusu před dvěma lety 100.000 až 200.000 imigrantů.
Ve srovnání s rokem 2014 podle studie počet migrantů, kteří v 32 evropských zemích žili nelegálně, vzrostl. Před pěti lety jejich počet Pew Research Center odhadoval na tři až 3,7 milionu. Oproti roku 2016 ale migrantů bez řádného povolení k pobytu naopak ubylo – tehdy jich podle studie na území EU a ESVO žilo 4,1 až 5,3 milionu.
Za migranta „bez povolení“ studie považuje všechny žadatele o azyl, jejichž žádost ještě úřady nevyřídily, a také ty, jejichž žádost zamítly a nařídily jim danou zemi opustit. Kromě nich autoři studie zahrnuli do odhadů cizince, kteří na území 32 evropských států zůstali poté, co jim vypršelo řádné vízum, či ty, kteří hranice překročili nelegálně a nepožádali o žádnou formu legálního pobytu.

https://echo24.cz/a/SH5jS/studie-v-eu-v ... -200-tisic

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 19 lis 2019, 09:46

Kvóty na migranty znovu na stole – pokolikáté už?

Německé spolkové ministerstvo vnitra připravilo návrh reformy azylového práva v EU. Hádejte, co se tam zase objevilo. Můžete třikrát.
Nedělní Die Welt má pro nás zajímavou novinku: detaily dosud nezveřejněného plánu ministra Horsta Seehofera na nové uspořádání azylového systému v Evropě, který by nahradil dosavadní dublinské smlouvy. Jeho těžištěm jsou tři body, označené jako „neoddělitelně vzájemně propojené“.
Podle Weltu prý v „informovaných kruzích“ panuje sebevědomí, že v druhé půlce roku 2020, kdy Německo předsedá Evropské unii, by mohlo celý návrh protlačit europarlamentem i radou až do stavu platného evropského práva.
Je vůbec zajímavé, že takový plán vznikl čistě interně v jednom ministerstvu jedné země EU, aniž by se na něm při jeho vzniku směly podílet země ostatní.

https://literarky.cz/civilizace/529-kvo ... olikate-uz

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 26 lis 2019, 10:52

Rozkopnutá bábovička NATO
Už se o tom může začít psát, už se o tom může začít mluvit, protože do bábovičky na pískovišti NATO kopl jeden z nejvyšších lídrů EU. Podle reakcí můžeme nyní jen sledovat, jak je kdo mentálně hluboko zavrtanej v řiti USA.

Jedno se klukovi francouzskýmu nedá upřít - čuch na změnu větru. Odvaze bych to nepřičítal, neboť ten lev salónu si určitě o sobě myslí, že je lídr s právem určovat, kam budou dějiny Evropy směrovat. Místo odvahy bych to spíše tipoval na moc a peníze, případně peníze a moc. O nic jiného tady nejde. Na Francouze kašle, jejich osud je mu lhostejný, stejně tak jako osud Evropanů. Důkazy hovoří jasně.

Že mu nejde o vlastní spoluobčany dokazuje přístup k "žlutým vestám". Ač se to nezdá "žluté vesty" jsou stále aktivní. Jaksi zatím nevychází český vynález, že o čem se nepíše, to vlastně není. Takže, "vesty" stále jsou a stále jsou potlačovány s razancí větší, než v blahé paměti protisocialistické demonstrace ztroskotanců a samozvanců ukrutnými bolševickými policejními mlátičkami. Taky no-go zóny ve Francii vyrůstají tempem, že špičková profesionální pěstírna žampiónů musí to tempo závidět. Tohle s Emánkem nehýbe. Naopak - ordinuje tento recept zbytku Evropy .. a běda., kdo se vzpouzí!

http://www.zvedavec.org/komentare/2019/ ... a-nato.htm
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 27 lis 2019, 14:37

Německo přišlo s novým návrhem na přerozdělování migrantů, pro V4 je prý nepřijatelný

Německo přišlo s novým návrhem, jak reformovat unijní azylový systém za pomoci přerozdělování migrantů. Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, by byli migranti po prvotní kontrole na vnější hranici unie rozdělováni mezi členské země, které by měly na starost vyřízení azylových procedur. Státy visegrádské skupiny (V4), jež dosavadní systém přerozdělování odmítaly, se podle diplomatů stavějí stejně i k novému nápadu Berlína.
Nový německý návrh by k širší diskusi měli dostat příští týden unijní ministři vnitra na zasedání v Bruselu.
https://echo24.cz/a/Sey6Y/nemecko-prisl ... prijatelny

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 28 lis 2019, 07:02

Pátá kolona z Prahy jednala tajně v Berlíně: Otevřeme migrantům české hranice dokořán.
V tichosti a za téměř dokonalého utajení podepsala před pár dny, 25. listopadu 2019, jedna česká neziskovka v Berlíně takovou malou, mezinárodní smlouvičku. Jestli za celou ČR, nebo za Prahu kde působí, anebo jen za sebe, to nevíme. Protože světla ramp byla zamířena ostendativně jinam a „hlídací psi demokracie“ usilovně hleděli stranou. A bylo věru proč. V Berlíně totiž na 30 evropských organizací a měst přijímalo tzv. Berlínský akční plán nové evropské azylové politiky. Za nás ho podepsala Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU).

http://www.protiproud.cz/politika/4778- ... o-krku.htm
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 03 pro 2019, 07:30

Úřad papeže přiveze z ostrova Lesbos 43 běženců
Úřad papeže přiveze z řeckého ostrova Lesbos do konce roku 43 migrantů. Pro první skupinu 33 osob odletěl v pondělí polský kardinál Konrad Krajewski, vrátit se s nimi má ve středu. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na sdělení Vatikánu. Papež František dlouhodobě vyzývá svět k větší solidaritě s uprchlíky a už v roce 2016 přivezl osobně z ostrova Lesbos do Říma tři syrské rodiny.

Vatikán dohodl převzetí 43 běženců i s italským ministerstvem vnitra, uvádí se v pondělním vatikánském prohlášení. Uprchlíci dostanou dočasný status mezinárodní ochrany, než se vyřeší jejich žádosti o azyl. Postará se o ně křesťanské hnutí Komunita Sant'Egidio a Úřad apoštolské charity, jehož úkolem je pomáhat chudým a potřebným jménem papeže a v jehož čele stojí kardinál Krajewski jako takzvaný papežský almužník.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/ ... 35981.html
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 14 pro 2019, 21:11

Lucemburský premiér: EU nemá podporovat jadernou energii
Jaderná energie by se neměla podporovat z unijních peněz, její financování je záležitostí jednotlivých zemí. Před začátkem dnešního summitu EU to řekl lucemburský premiér Xavier Bettel, který nechce připustit zmínku o takzvaném zeleném financování jaderné energie v usnesení schůzky unijních lídrů. To před zahájením summitu původně požadovala Česká republika, podporovaná Polskem a Maďarskem.

https://www.euroskop.cz/8952/34194/clan ... ou-energii
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2162
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od El Diablo » 22 led 2020, 21:40

O nárůstu radikálního islámu v Evropě promluví v Rozstřelu bloger Kechlibar

22. ledna 2020 16:37
Marian Kechlibar je kryptograf, publicista a bloger, který byl za svůj blog Kechlibar.net loni nominován v literární soutěži Magnesia Litera. Na svém blogu se věnuje světovému dění a cestovním reportážím, píše také o nárůstu radikálního islámu v západní Evropě. Kde všude čerpá své informace? Podělí se o to ve čtvrtek od 12.30 v pořadu Rozstřel.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozs ... domaci_rko
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2162
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od El Diablo » 26 led 2020, 21:16

Regulace nožů zvedne Bratříčka ze židle
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 3176
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Skeptik » 27 led 2020, 06:56

Bože, já si nejdříve myslel, že si s dihydrogin mimochodem děláš srandu. A ono ne ... :blbec:
https://www.idnes.cz/technet/internet/n ... ternet_pka
Obrázek
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 04 úno 2020, 16:31

Times: Tusk prohlásil, že by EU ráda přijala nezávislé Skotsko!
Chce-li někdo vědět, co je to „hybridní válka“, může si to ověřit na politice Evropské unie vůči Velké Británii, která se v referendu rozhodla opustit EU. Brusel „nadšeně“ zahrne Skotsko do Evropské unie, pokud získá nezávislost, prohlásil bývalý šéf Evropské rady Donald Tusk. Jeho komentář se samozřejmě nelíbil britským úřadům, které ho obvinily ze „zostření separatistických nálad“, napsal The Times.

Jen není jasné, proč, přes veškerou nelibost, to Londýn neoznačil za „hybridní válku“. Nicméně je pozoruhodné, že najednou si bývalý vysoký činitel EU libuje v ponoukání k separatismu, který EU jinak tvrdě kritizuje. Odhaluje to skutečné a pokrytecké myšlení činitelů EU, třebaže vinu za rozklad unie neustále hážou na Rusko, obvykle doprovázené dementní poznámkou, jak je Putin šťastný, že se mu to daří. Ukazují jak „výběrově“ se jim hodí separatismus, například když to nyní oslabí „zlé“ Spojené království (příkladem je i Kosovo), zatímco jindy právo národů na sebeurčerní vehementně popírají – na příkladu Katalánců.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... e-skotsko/
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 05 úno 2020, 14:11

EVROPA: Skála, na kterou by EU měla raději zapomenout
Rozvodové rozhovory mezi Británií a zbytkem EU dostaly další nepříliš pozitivní dimenzi: EU hodlá podpořit nároky Španělska na Gibraltar. Proč je to chyba. Současný vývoj opravduzvláštním způsobem kopíruje témata Zapomenutých příběhů, protože v právě chystaném třetím díle je jedna kapitola o španělském obležení Gibraltaru koncem 18. století, a najednou se Gibraltar zase dostal na scénu evropské politiky.

Španělé se myšlenky dostat zpátky Gibraltar nikdy úplně nevzdali. Je pozoruhodné, jak moc se tomuto nepříliš reálnému tématu věnují jak pravicové, tak levicové vlády, které se jinak neshodnou skoro na ničem. Současná menšinová španělská vláda se skládá z levice a tvrdé levice, u kterých by člověk tak trochu čekal, že myšlenka znovuzískání nějakého tři sta let ztraceného území je moc pálit nebude; kdepak.

No, a na rozdíl od let minulých se tentokrát naše milá EU usnesla, že španělské nároky podpoří. Respektive toto sdělil britskému listu Observer jeden vysoce postavený evropský diplomat. (Pokud by se nakonec ukázalo, že jde o dezinformaci, budu se nucen omluvit, ale pochybuji, že si to Observer vymyslel.)

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahra ... ranici_wag
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4762
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 05 úno 2020, 18:44

Antidemokratická Evropská unie se nemůže zreformovat zevnitř, soudí Tomský
Alexander Tomský má za to, že Velká Británie může po odchodu z EU slavit, ale oslavy by měly být přiměřené, aby neprohloubily rozdělení britského národa. K uměřenosti oslav vyzval své spoluobčany i premiér Boris Johnson, který si je vědom toho, jak rozhodla většina národa, a naplnil její vůli, ale nezapomněl ani na Brity, kteří byli proti odchodu z EU. Zásadní podle Tomského je, že Boris Johnson skutečně naplnil vůli většiny svého národa, která byla vyjevena v referendu.
„Ústavy států sice vyznávají suverenitu lidu, ale občany volení politici se jí snaží pokud možno vyhnout. Za neochotou podřídit se demokracii se už od francouzské revoluce skrývá dlouhá tradice a víra ve vládu rozumu, odborníků a expertů.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sky-612615
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host