Obecná témata z EU

Odpovědět
kenavf
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 3000
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od kenavf » 24 kvě 2018, 09:48

To zavádzanie nezávyslého platobného systému predsa začalo už za Obamy.O tom že sankcie proti Rusku zasahujú americké obchody len minimálne a dokonca obchodná výmena USA-Rusko mala vzrastať pričom výmena Nemecko-Rusko silno utrpela,to tu píšeme už roky.
On ten americký novinár si asi prečítal. AK.cz :jo:

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 393
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od PeterM » 24 kvě 2018, 12:38

Štvete nás, tak máte smůlu? Brusel nám chce výrazně utáhnout uzdu. Konkrétním návrhem.

Brusel navrhuje zavedení demokracie naruby. V rámci schvalování rozpočtu chce provést změnu Lisabonské smlouvy. Bez ratifikace národními parlamenty nebo referendem.
Evropská komise si chce v rámci víceletého fiskálního rámce, který je nyní projednáván v Radě uzurpovat pravomoc trestat členské státy zastavením dotací z fondů EU. Navrhuje nový způsob hlasování. Její rozhodnutí o uvalení sankcí má být platné, pokud je v Radě nezablokuje kvalifikovaná většina členských států. „Jde o cosi jako pokus o eurokratický puč, který odporuje primárnímu právu,“ upozorňuje ve své analýze ekonom a publicista Martin Kunštek. Jde o podobnou situaci, jako kdyby na národní úrovni poslanci v rámci schvalování státního rozpočtu měnili Ústavu.

Evropská komise předložila Radě a Evropskému parlamentu návrh víceletého fiskálního rámce na léta 2021 až 2027 (VFR). Kromě povinných položek, které tento dokument má obsahovat podle Smlouvy o fungování EU – jako jsou limity celkových výdajů, stropy na finanční závazky EU a zdroje financování evropského rozpočtu – v něm Komise pro sebe navrhuje zavedení nové pravomoci. Podle předloženého návrhu, který je nyní projednáván v Radě ministrů financí (ECOFIN), by Komise měla mít pravomoc členským státům pozastavit, omezit nebo úplně zakázat přístup k finančním prostředkům z rozpočtu EU. Tento nový druh trestu pro „neposlušné“ členské státy by měl být uplatněn v případě, pokud se členský stát odkloní od dodržování zásad právního státu. Podnět k uzurpaci nové pravomoci byl do návrhu rozpočtového rámce zapracován z podnětu Generálního ředitelství pro spravedlnost a spotřebitele, které je přímo podřízené české eurokomisařce pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a rovnost pohlaví Věře Jourové (navržena ANO 2011).
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... hem-537142

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7325
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 29 kvě 2018, 11:42

Tereza Spencerová: Když je situace zlá, začněte lhát, řekl Juncker. Ty lži míří ke třetí světové

Poslední rok je svým způsobem převratný v tom, že už to nejsou jen lži kryjící nějaké hanebnosti, ale které usilují rovnou o eskalaci napětí, na jehož konci by mohla být‚ třetí světová proti Rusku nebo Číně nebo oběma,“ uvažuje nad mezinárodní situací Tereza Spencerová. Konkrétně má na mysli rétoriku kolem kauzy Novičok, ale i poslední vyhlášení šéfa diplomacie USA Mikea Pompea, kterým tlačí Evropu k vypovězení dohody s Íránem.).

http://literarky.cz/politika/rozhovory/ ... eti-svtove

Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1029
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Svarboj » 29 kvě 2018, 15:03

Brusel má novou strategii pro Visegrád – rozděl a panuj

Evropská komise se snaží o to rozdělit země V4 a izolovat tak především Polsko a Maďarsko. Soustředí se tedy na využití nového rozpočtu EU ve vztahu ke Slovensku a Česku tak, aby zasela spory do seskupení.

http://casopisargument.cz/2018/05/29/br ... l-a-panuj/

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 739
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od homer » 30 kvě 2018, 01:16

V pekle asi zacina mrznout .... :jo:
Nevnucujte zemím uprchlíky, když je nechtějí. Soros představil plán záchrany EU
„Členské státy by neměly být nuceny přijímat uprchlíky, pokud to nechtějí, a uprchlíci by neměli být nuceni usazovat se tam, kam nechtějí jít,” uvedl Soros k systému kvót, na jehož základě by musely unijní státy přijmout určitý počet běženců z uprchlických táborů v Itálii a Řecku.
Soros upozornil také na to, že geopolitické napětí a oslabení vztahů s Washingtonem může vést k dalšímu hospodářskému zpomalení Evropy. Investice do afrických států by tak mohly zmírnit některé ekonomické problémy a snížit obavy věřitelů.
Brusel by podle Sorose měl upustit i od projektu takzvané vícerychlostní Evropy a nahradit ho „Evropou více cest”. Členové unie by tak měli větší vliv na její politický a ekonomický směr.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ny-eu.html

IgorT
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2849
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od IgorT » 30 kvě 2018, 07:13

Školská fotka v súlade so smernicou GPDR. :blbec:
33614880_1709349359162021_1931188506562920448_n.jpg
33614880_1709349359162021_1931188506562920448_n.jpg (37.62 KiB) Zobrazeno 2193 x

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7325
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 30 kvě 2018, 17:08

Evropský komisař, německý lídr CDU, Gunther Oettinger: Však trhy naučí Italy, jak mají správně hlasovat

Evropský komisař, německý lídr CDU, Gunther Oettinger, vyvolal bouři nevole, když v rozhovoru s korespondentem DwNewsStrasbourg na Twitteru prohlásil:
"Však trhy naučí Italy, jak mají správně hlasovat. Trhy a pesimistický výhled naučí Italy v nadcházejících volbách nehlasovat pro populistické strany. ... To se týká případného složení vlády. Já jen doufám, že se to objeví ve volební kampani a naznačí to, že nelze dát populistům na pravici ani na levici žádnou odpovědnost ve vládě."
Toto Oettingerovo vyjádření hluboké pobouření a donutilo prezidenta EK Junckera zaujmout jednoznačné stanovisko.
"Prezident Evropské komise Juncker byl informován o nešťastném prohlášení připisovaném komisaři Oettingerovi. Požádal mě, abych jednou pro vždy vyjádřil oficiální stanovisko komise. Jen sami Italové rozhodnou o budoucnosti jejich země a nikdo jiný," prohlásil mluvčí EK.
Obrázek
http://www.secoloditalia.it/2018/05/buf ... i-sovrani/
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15403/

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1563
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od El Diablo » 04 čer 2018, 18:32

Březí kráva ilegálně vkročila na území EU, má být utracena
Kráva jménem Penka se zatoulala z bulharské farmy až do Srbska, načež byla jedním z tamních farmářů navrácena majiteli. Ze zvířete se však rázem stal „ilegální imigrant“, neboť Srbsko není členem EU a zúčastnění se vyhnuli řádné administrativě. Nevinný útěk tak krávu vyjde draze, podle bezpečnostních nařízení EU totiž bude muset být utracena, píše deník Daily Mail.
https://www.novinky.cz/koktejl/473995-b ... acena.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3349
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 04 čer 2018, 21:33

Je to bordel, tvrdí europoslanec. Hlupáci z Evropského parlamentu schválili dvě rezoluce, které se vylučují. Je to doslova maso!
Polský libertariánsko-konzervativní europoslanec Dobromir Sośnierz upozornil ve svém vystoupení kolegy z Evropského parlamentu, že se jim během dvou týdnů podařilo schválit dvě rezoluce, které se vzájemně vylučují.O právě přijaté rezoluci prohlásil:

„V této rezoluci jsme přijali prohlášení, které říká: ‚... s vědomím, že konzumace nasycených tuků a červeného masa v unii značně překračuje doporučovanou míru výživových hodnot...‘ a tak dále.“

A pokračoval:

„Zatímco na minulém zasedání v Bruselu jste přijali něco opačného, jmenovitě: ‚Má se za to, že je třeba postavit se přesvědčení, že skopové maso je těžké na přípravu, a odvrátit tendenci vyhýbat se červenému masu.‘ Používáte z kontextu vytržené údaje, vyjadřujete se k tématům, které neznáte, nevíte, o čem hlasujete, a děláte z unijního práva bordel. Co to vůbec je?! Přijmete dva odporující si zákony během dvou týdnů!“

https://www.freeglobe.cz/Articles/25717 ... ideo-.aspx

"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7325
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 01:44

Chudí dotují bohaté: Agrofert není jediný. Nejvíc dotací končí u velkých firem

Podpora malých a středních podniků vázne. Velké společnosti ale dostávají na rozvoj zemědělství dotace z Programu rozvoje venkova. K takovému výsledku dospěl Nejvyšší kontrolní úřad. Holding třetího nejbohatšího občana České republiky podle ní loni na všech možných dotacích (evropské i české) zkasíroval 1,533 miliardy korun. Na daních z příjmů zaplatil 1,505 miliardy korun. Čistá ztráta státu z toho, že tady podniká, je 28 milionů korun. Andrej Babiš není žádnou výjimkou. Je jen extrémním příkladem hlubokého trendu, kdy největší porce dotací končí u nejbohatších firem. Není to ani žádná česká specialita. Pravidla pro rozdávání evropských dotací schvaluje Evropská komise. Je to ukázka, kam až dotace dokázaly zdegenerovat.
Podnikatelé naopak vidí, že se tady válí stovky snadno dostupných miliard korun na ulici. Proč by o ně nepožádali, když je to vydáváno za společensky prospěšné, je to naprosto legální a v souladu s pravidly, jež jsme si v symbióze s EU nastavili? Šéfové firem mají přímo povinnost jednat s „péčí řádného hospodáře“.
Jedničkou je s obrovským náskokem nepřekvapivě Babišův Agrofert, jemuž přitekly 4,3 miliardy korun. Dvojkou Třinecké železárny miliardáře Tomáše Chrenka, který to dotáhl na 2,3 miliardy korun. Následují dnes v potížích se potácející Vítkovice známého mecenáše moderního umění a revitalizace Ostravy Jana Světlíka. Ty zkasírovaly 1,4 miliardy korun. Za nimi francouzská Veolia, monopolní dodavatel vody s 816 miliony korun. Za ní Energetický průmyslový holding druhého nejbohatšího Čecha Daniela Křetínského.
Na stránkách ministerstva pro místní rozvoj je k vidění kompletní tabulka, jaké dotace už byly přiklepnuty z evropského rozpočtu na období 2014 až 2020. Mezi příjemci najdete podstatnou část českých miliardářů. Z prvních pater tam nechybí skoro nikdo.
https://echo24.cz/a/wiaAi/chudi-dotuji- ... kych-firem

Juraj
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 3848
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Juraj » 05 čer 2018, 18:08

Tak ak Vám doteraz chýbalo, že sa nemôžete presťahovať so svojim homosexuálnym manželom či manželkou hocikam do Únie, oddnes už môžete...
https://slobodnyvyber.sk/tv-noviny-euro ... ych-parov/

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7325
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 06 čer 2018, 10:47

Je možné mít vyšší imunitu než prezident? V čem tkví další nebezpečí Istanbulské úmluvy?

Jak jsem psala, je to Gender ideologie, vymýcení předsudků, zvyků, tradic a dalších praktik /čl.12/, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů.

Co si můžeme představit pod slovem dalších praktik? Vejde se tam každá záminka. Od čl. 5 a dále, při napočítání přes 30 jsem s tím skončila a byla pořádně vytočená. V každém se píše: Strany učiní nezbytná legislativní i jiná opatření… Takže v praxi další nárůst legislativy, zákonů, v některých článcích je zmíněno dokonce 2x. Tak nejen IÚ, ale v návaznosti další nezbytná. Každý další zákon může být nezbytný, podle potřeb pracovníků Grevia, jak uznají za vhodné. Kolik dalších zákonů, 30, 60, více?
Ovšem strana 27 a 28 smlouvy je velice výživná.
Kdo na světě má vyšší imunitu než prezident? Členové Grevia, delegáti a odborníci!
Dodatek – Privilegia a imunity (článek 66)
1/ Tento dodatek se bude vztahovat na členy GREVIO, uvedené v článku 66 úmluvy, a také na všechny ostatní členy delegace při návštěvě určité země. Pro účely tohoto dodatku bude termín “ostatní členové delegace při návštěvě země” zahrnovat nezávislé experty z dané země a odborníky uvedené v článku 68, odstavci 9 úmluvy, zaměstnance Rady Evropy a tlumočníky najaté Radou Evropy pro doprovod delegace GREVIO v průběhu návštěvy dané zemé.
2/ Členové GREVIO a další členové delegace budou během návštěvy země při výkonu svých funkcí v souvislosti s přípravou a uskutečněním návštěvy a také následně po této návštěvě a při cestování v souvislosti s těmito funkcemi využívat následujících privilegií a imunit: a imunity vůči zatčení a držení ve vazbě a vůči zabavení osobních zavazadel, imunity vůči jakémukoli druhu právních postupů v souvislosti se slovy pronesenými či napsanými a činy uskutečněnými v rámci výkonu své funkce; b vyloučení jakéhokoli omezení svobody pohybu při odjezdu a návratu do země jejich trvalého pobytu a při vstupu a odjezdu ze země, kde vykonávají své funkce, a také jakékoli cizí registrace v zemi, kterou navštěvují nebo jíž při výkonu svých funkcí projíždějí. 3 V průběhu cest uskutečněných při výkonu svých funkcí budou členové GREVIO a další členové delegací při návštěvě země vybaveni pro záležitostí celní a devizové kontroly týmiž možnostmi, jimiž disponují zástupci cizích vlád při dočasných oficiálních misích. 4 Dokumenty vztahující se k evaluaci uplatňování úmluvy, jež budou v držení členů GREVIO a dalších členů delegace při návštěvě země, budou, pokud se vztahují k aktivitě GREVIO, nedoknutelné. Oficiální korespondence GREVIO anebo oficiální sdělení členů GREVIO či dalších členů delegace při návštěvě země nesmějí být zadržovány či cenzurovány. 5 V zájmu zajištění naprosté svobody slova a naprosté nezávislosti při plnění jejich povinností bude členům GREVIO a dalším členům delegace při návštěvě země, bude se na dotyčné osoby nadále vztahovat imunita vůči právním postupům v souvislosti se slovy vyřčenými nebo napsanými a veškerými počiny uskutečněnými při výkonu jejich funkcí i tehdy, kdy dotyčné osoby již nebudou tyto funkce zastávat.

Poslední slova: imunitu budou mít, i když nebudou již funkce zastávat! Takže ji budou mít vyšší jak prezident, poslanci, senátoři. Neomezenou, třeba až do smrti. Proč asi? Protože rozpoutají svými neopodstatněnými zásahy do rodin, odebírání dětí, takové zlo, že otcové rodin je budou chtít i zabít. Už nyní tátové píší: Jen ať mi sáhnou na děcka! Sáhnou…………a otcové budou bezbranní… Že máme Ústavu? V tu chvíli je zbytečná, neboť podle čl. 10, jsou mezinárodní smlouvy postaveny výše než Ústava. Jde to mimo soudní systém dané země! A díky GDPR /ochrana dat/ se nikdo nedoví, kde takové dítě skončí.

http://www.czechfreepress.cz/vase-free- ... mluvy.html

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3349
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 07 čer 2018, 14:46

Je zle pro EU: Matteo Salvini se spojil s Viktorem Orbánem :snaha:
Noční můra Bruselu se podle britského deníku Express začíná naplňovat. Šéf Ligy severu a zároveň ministr vnitra nové italské vlády Matteo Salvini vyzval Viktora Orbána ke spolupráci na prosazení změn ve fungování Evropské unie. V Maďarsku nedávno zvítězil v parlamentních volbách Viktor Orbán a v Itálii nyní vládne Salvini s Di Maiem, kteří zastávají minimálně v oblasti migrace stejné názory. Opozice vůči současnému vedení Evropské unie se rozšiřuje a Brusel by tak mohl čelit, s ohledem na volby do Evropského parlamentu v roce 2019, velkým nepříjemnostem. Salvini aktuálně hovoří o spojenectví s Orbánem, se kterým chce dle svých slov změnit EU.

„Dnes jsem měl dlouhou a velmi příjemnou telefonickou konverzaci s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, který přál naší vládě hodně úspěchů. Společně s ním změníme stávající fungování Evropské unie. Snažíme se navázat užší kontakty se zeměmi, které také usilují o zvýšení bezpečnosti a chtějí se aktivně podílet na boji proti terorismu a ilegální migraci,“ vysvětlil Salvini, proč by do této skupiny států mělo patřit v neposlední řadě také Maďarsko.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nem-539084
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7325
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 07 čer 2018, 17:42

ECB? Klíčové rozhodnutí možná již za týden

Evropská centrální banka se přibližuje k tomu, aby učinila klíčové rozhodnutí o budoucí podobě evropské měnové politiky, prozradil její hlavní ekonom Peter Praet. A dočkat bychom se ho mohli již příští týden. První zmínka o tom, že by Draghi a spol. mohli během červnového zasedání rozhodnout o podobě a možná i načasování konce programu QE, se objevila již dříve. Na druhou stranu ale nepředpokládáme, že by ECB hned tento měsíc vyložila veškeré své karty a představila tak detailní plán s pevně daným načasováním konce nákupů vybraných aktiv.
„Příští týden bude muset Rada guvernérů posoudit, zda byl dosavadní vývoj dostatečný k postupnému uvolnění našich čistých nákupů aktiv,“ řekl Praet během konference v Berlíně. „Signály naznačují, že konvergence inflace směrem k inflačnímu cíli se zlepšila. Vývoj evropské ekonomiky a fakt, že se její síla začíná reflektovat v tvorbě mezd, podporují přesvědčení, že inflace dosáhne úrovní sice pod, avšak blízko hranice 2 % v rámci střednědobého období,“ uvedl ekonom.
https://roklen24.cz/a/SniHW/ecb-klicove ... z-za-tyden

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7325
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 07 čer 2018, 20:27

Merkelová už netlačí na uprchlické kvóty. Jejich zavedení proti vůli některých zemí bylo chybou, připustila

- Angela Merkelová naznačila, že kvóty na přijímání uprchlíků by měly platit jen v tom případě, pokud se na nich shodnou všechny země Evropské unie.
- Zároveň ale zdůraznila, že se unie potřebuje na reformě společné azylové a migrační politiky dohodnout, jinak bude v ohrožení například volný pohyb osob v rámci Schengenu.
- Státy EU se zatím na reformě, která obsahuje i návrh na nové kvóty, nedokázaly domluvit.
Řada politiků i komentátorů před něčím takovým varuje už delší dobu. Upozorňují, že pokud se země unie nedohodnou ohledně toho, jak s žadateli o azyl nakládat, může to vést k obnovení hranic, a tedy k faktickému konci schengenského prostoru bez hraničních kontrol. Existenci Schengenu považují občané podle průzkumů za jednu z hlavních předností unie. Merkelová taky připomněla, že volný pohyb je předpokladem pro fungování společného evropského trhu. Na něj jde téměř 80 procent českého vývozu, a Česko je tak na jeho existenci ekonomicky závislé.
https://zahranicni.ihned.cz/c1-66161030 ... pripustila

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host