Obecná témata z EU

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3709
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 15 zář 2018, 14:02

Víkendář: Peníze si od vás vezmeme, ale dělat si budeme, co chceme
Hluboké problémy Evropské unie byly podle Politica jasně zřejmé v úterý ve Štrasburku, když „vrcholní zástupci EU kritizovali maďarského premiéra Viktora Orbána za omezování demokratických svobod a podkopávání fundamentálních práv“. Orbán zase hovořil o pokrytectví EU, zneužívání její moci a útocích proti maďarské suverenitě. Z celého vystoupení bylo zřejmé, jak se rozšiřuje propast mezi západem a východem Unie, která bude mimo jiné komplikovat debaty o společném rozpočtu.

Podle Politica nemají současné snahy některých zástupců EU o zproštění Maďarska jeho hlasovacích práv reálnou šanci na úspěch. Takový krok by totiž vyžadoval souhlas všech ostatních členských zemí. A jelikož Polsko čelí podobným snahám, obě země „v podstatě vytvořily pakt“, který schválení takového kroku v obou případech zablokuje. Brusel přitom kritizuje „růst autoritářství, údajný antisemitismus, diskriminaci Romů a korupci při využívání unijních fondů“. Orbán zase hovoří o tom, že Unie chce trestat Maďarsko za neochotu podporovat její migrační politiku a za jeho „konzervativnější přístup ke křesťanským hodnotám“.

https://www.kurzy.cz/zpravy/466845-vike ... co-chceme/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9596
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 16 zář 2018, 21:37

Merkelová a Kurz se vyslovili pro zlepšení ochrany hranic EU

Německá kancléřka Angela Merkelová a rakouský kancléř Sebastian Kurz chtějí zlepšit ostrahu vnější hranice Evropské unie. Uvedli to na tiskové konferenci před dnešním jednáním v Berlíně. Spolupracovat chce Německo s Rakouskem také na zlepšování situace lidí v Africe, aby nemuseli ze svých zemí utíkat. Kurz, jehož země nyní předsedá Radě EU, se s Merkelovou sešel několik dní před neformální schůzkou premiérů a prezidentů EU v Salcburku, kde se bude jednat i o migraci.
Merkelová před jednáním zdůraznila, že Německo sdílí priority rakouského předsednictví včetně zlepšení ostrahy vnější hranice EU. Evropská komise navrhuje zvýšit počet zaměstnanců unijní pohraniční agentury Frontex na 10.000. Kurz dnes řekl, že cílem je tohoto čísla dosáhnout do roku 2020.
https://echo24.cz/a/SthHW/merkelova-a-k ... -hranic-eu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9596
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 17 zář 2018, 20:20

EU vzkazuje: „Diverzita ras a kultur je povinná, diverzita názorů na toto téma je tabu.“

Hlasování Evropského parlamentu proti Maďarsku má širší význam. Jde o to, že EU svévolně povyšuje další a další své levicové ideály na základní Evropské hodnoty, a nutí násilím své členy, aby je takto přijímali.
Abychom byli objektivní, Evropský parlament nevytýká Maďarsku jen jeho zamítavou migrační politiku, ale také úzkou definici rodiny, nedostatečně genderově vyváženou výuku ve školách, omezování činnosti neziskových organizací, omezování nezávislosti soudnictví, a několik dalších aspektů. Krásně popsáno v článku pana Břicháčka zde, chválím. Nebudu zde tedy popisovat další detaily.
Rád bych ale upozornil na jinou věc. Toto hlasování v Evropském parlamentu jasně ukazuje na to, že EU prostě vůči svým členům přitvrzuje, Brusel již zcela propadl představě, že má patent na rozum. Multikulturalismus, genderové a LGBTI rovnosti, to vše bylo povýšeno na modlu a na jediný správný řád světa (deklarované Evropské hodnoty?).

Zdroj: https://rychtr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=679364

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9596
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 18 zář 2018, 17:43

Příliv uprchlíků do Evropy nepoleví, řekl Putin. Potenciál migrace je podle něj kolosální

Příliv uprchlíků do Evropy nebude slábnout, potenciál migrace je kolosální. Na tiskové konferenci v Moskvě to dnes po jednání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem řekl ruský prezident Vladimir Putin. Řešení problému podle ruského vůdce leží v politické rovině, musejí ho ale najít sami Evropané.
„Množství migrantů neustále stoupá, situace se mění jen zeměpisně, pak proudy znovu rostou. Je jasné, že potenciál migrace do Evropy je kolosální,“ citovala Putina agentura TASS. Ruský prezident dodal, že pokud budou Evropané povzbuzovat migrační procesy vysokými sociálními dávkami a dalšími bonusy, předpoklady pro zastavení přílivu migrantů se nevytvoří. „Naši kolegové v Evropě ale musejí sami rozhodnout, co je podle nich nejlepší pro Evropu a její rozvoj,“ upozornil Putin.
Orbán na tiskové konferenci řekl, že Rusko a Maďarsko podniknou společné akce na záchranu křesťanů pronásledovaných ve světě. Bližší podrobnosti o projektu maďarská tisková agentura MTI nepřinesla.

https://echo24.cz/a/S3xzK/priliv-uprchl ... -kolosalni

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9596
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 21 zář 2018, 09:29

Mezi řádky, 18.9.2018, díl 2.

Média už zase lžou, jako když Rudé Právo tisklo aneb Čteme mezi řádky
Michal Brand
Posílení taxislužby Frontex – další švindl
Plánovači holokaustu Evropanů a nahrazení Evropanů africkými a blízkovýchodními negramotnými „inženýry a doktory věd“ přišli s dalším švindlem. Prý je potřeba posílit agenturu Frontex. Hned co bude posílena je potřeba, aby ochrana vnějších hranic EU byla úplně centralizována a svěřena výhradně Frontexu. Agentura Frontex se celou dobu zabývá výhradně dovozem nelegálních migrantů do Evropy. Kurz chce horní limit pro počet migrantů přicházejících do Evropy. Zajímavé rovněž je, že po importovaných kulturních obohacovačích už podle rakouského návrhu nebude požadováno, aby respektovali evropské hodnoty.
Tedy se nemusí ani integrovat. Můžou se chovat stejně, jako jsou zvyklí z domova. A jak zatím předvádějí v Evropě. Bodat nožem do náhodných kolemjdoucích. Nedělat to patří mezi evropské hodnoty, ale oni nemusí. Plivat, bít a urážet ženy, které nejsou zahalené, nebo které dokonce si troufnou jít do restaurace nebo kamkoli jinam bez mužského doprovodu. Brát ženu jako rovnou muži, stejně svobodnou, stejně hodnotnou a váženou, to patří mezi evropské hodnoty. Ale Oni tyto hodnoty nemusí respektovat. Znásilnit beztrestně (beztrestně pro násilníka, žena-oběť je „samozřejmě“ dle islámu potrestána ukamenováním nebo upálením zaživa¨) ženu, která není zahalena, mezi evropské hodnoty nepatří. Mezi jejich „hodnoty“ ano. A oni si tyto hodnoty mohou po novu ponechat. Tak tomu říkám prima návrh, pane Kurzi. „Moderní doba“. „Daň za život ve velkoměstě“, jak terorismus muslimů označil muslimský starosta Londýna.
Když se těmto neomarxistickým islamizátorům Evropy podaří do všech zemí Evropy rozšířit tuto morovou ránu, oni sami nebudou vypadat jako neschopní politici (nebo naopak jako všeho schopní zločinci), ale jako vcelku dobří politici, kteří jen čelí něčemu, co prostě tak nějak spadlo z nebe. Samo od sebe. Jako když nepřizpůsobiví obyvatelé Chánova svedou vše na dyškrymancy, protože vybydlené byty tam mají úplně všichni, tak „to prostě nemůže být naše vinna“.
Merkelová, Macron, Juncker a spol se chovají jak kdyby chtěli z Evropy jeden velký Chánov. A možná to tak opravdu chtějí.

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blog ... dil-2.html

Mezi řádky, 18.9.2018, díl 1.
http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blog ... dil-1.html

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3709
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 02 říj 2018, 08:45

DoepBmaX4AA9oNo.jpg
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9596
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 02 říj 2018, 08:59

Profesor zpochybnil diskriminaci žen ve vědě, CERN s ním ukončil spolupráci

Italského profesora Alessandra Strumiu z univerzity v Pise a spolupracovníka Evropské laboratoře jaderného výzkumu (CERN) suspendovali za přednášku, ve které zpochybňoval diskriminaci žen v oborech částicové fyziky. O případu informuje BBC, přerušení spolupráce potvrdil v oficiálním vyjádření i CERN.
Alessandro Strumia se zúčastnil bloku přednášek, který se měl věnovat i genderovým problémům oboru. Publikum, které sestávalo především z žen, však svou přednáškou značně pobouřil. Připravil si totiž svůj průzkum, kterým chtěl dokázat, že pokud už dochází ve vědě k diskriminaci, pak směrem k mužům.
Dále představil řadu grafů, které podle něj dokazují, že ženy jsou najímány v neprospěch vědců, kteří jsou ale v pracích dalších výzkumníků citováni daleko více. Tyto výsledky se rozhodl podpořit i pomocí dat, která podle něj ukazují, že jsou výzkumníci obou pohlaví ze začátku kariéry citováni stejně, avšak počet citací mužských výzkumníků s postupem kariéry daleko více roste.
Obrázek

https://echo24.cz/a/SVu8i/profesor-zpoc ... spolupraci

Uživatelský avatar
palo satko
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1587
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od palo satko » 02 říj 2018, 09:35

Tyto výsledky se rozhodl podpořit i pomocí dat, která podle něj ukazují, že jsou výzkumníci obou pohlaví ze začátku kariéry citováni stejně, avšak počet citací mužských výzkumníků s postupem kariéry daleko více roste.
uznajte, že predložit vedecky dôkaz, že ženy-vedkine vekom hlupnu mu naozaj nemohlo prejst bez trestu.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Výkonný redaktor
Příspěvky: 856
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Tomas BB SK » 02 říj 2018, 09:44

ale kdeze, predlozil vedecky podlozeny vyskum, z ktoreho je jasne, ze muzi su sexisti nadradeny zenam. Startovacia pozicia citacii bola zhodna (aku sam uvadza) - to znamena ze vo veku cca 20 a 30 rokov su zeny citovane rovnako ako muzi. pravdepodobne to bude tim, ze sa vedkyne v tomto veku naplno venuju vyskumu v spolocnej skupine s muzmi. S pribudajucim vekom (a tim sposobenymi vizualnymi komplikaciami) su zeny z kolektivu vyclenovane a nahrdzovane "aktivnejsie spolupracujucimi", mladsimi koleginami.

Ludovo povedane, muzi-vedci su sexisticke prasce, stare a skarede ich nezujimaju :mrgreen: Ten vyskum je uplne v poriadku, a teda v CERN-e pracuju rovnake sexisticke prasce kedze to ten talian povedal na plnu hubu tak ho vyhodili (poznam len dvoch, boli normalny, pravdepodobne statisticka odchylka)
Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

Uživatelský avatar
jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 914
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od jura-p » 02 říj 2018, 17:16

Se stoupajícím věkem slábne přibírání žen jako spoluautorek, zato přibývá ředitelů výzkumných zařízení jako spoluautorů.
Závěr: I vědci s přibývajícím věkem myslí méně na sex, zato však víc myslí na postup a větší plat.
Subjektivní zhodnocení. Přijde mi to zcela normální.
Desmond Morris Nahá opice. Samec nahé opice má v období mladé dospělosti ze všech zvířat zájem pouze o samičky vlastního druhu.

senil
Redaktor
Příspěvky: 116
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od senil » 03 říj 2018, 08:47

Ta kauza s tím Italským fyzikem jasně ukazuje, že diskriminace bílých můžu se zesiluje, takhle to začíná, ale kde to skončí? V Americe otevřeně profesoři hlásají genocidu bílých a nic se jim za to nestane. V Jižní Sfrice vyvraždují bílé farmáře a vůbec se o tom nemluví. Může to dopadnout špatně.

Dragon
Výkonný redaktor
Příspěvky: 535
Registrován: 10 úno 2017, 09:05

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Dragon » 03 říj 2018, 11:32

IMHO jsou podobné "výzkumy" dost praštěné.
Např. nezohledňují mateřství - právě kolem třicítky se většině žen (ano, i vědkyň) povede mít rodinu, a věřte nebo ne, i vědkyně raději kojí sama, resp. nespěchá zpátky do laboratoře hned po porodu. Pro mnohé to znamená i konec "kariéry" v tom smyslu, že z pozice vědce a spoluautora přejde na pozici "technician", tedy vysoce kvalifikované laborantky, které už jako spoluautorky nefigurují, nebo nemusí pracovat v požadovaném zběsilém tempu a honbě za granty (tudíž i méně publikací).... Toho fyzika je mi líto, ale naběhl si na ty vidle sám.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9596
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 03 říj 2018, 19:43

Určitě mateřství význam ve statistice má ale nikoli tak významný jak mu přisuzujete. To by se muselo projevit i v křivce v grafu.

Europoslanci podpořili přísnější návrh na snížení emisí CO2 u aut

Evropský parlament se ve středu vyslovil pro přísnější snížení emisí oxidu uhličitého u nových aut, než jaké navrhovala Evropská komise (EK). Europoslanci zvedli ruku pro návrh, podle kterého od roku 2030 nově vyrobená auta budou muset vypouštět o 40 procent CO2 méně, než stanoví norma pro rok 2021. EK navrhovala 30 procent. Dnešní hlasování určilo postoj europarlamentu pro vyjednávání s členskými státy EU, proto je možné, že konečná podoba limitů kvůli kompromisu ještě dozná změn.

https://echo24.cz/a/SBeEq/europoslanci- ... -co2-u-aut

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9596
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 04 říj 2018, 20:55

Směrnice o výměně pracovníků ohrožuje svobodu pohybu, stěžují si Maďaři a Poláci u soudu EU

Maďarská vláda žádá soudní dvůr Evropské unie o zrušení letos přijaté novely směrnice o vysílání pracovníků do zahraničí, která podle ní omezuje princip volného pohybu služeb. Informoval o tom dnes úřad maďarského premiéra. Na novelu si u Evropského soudního dvora stěžuje rovněž Polsko.
Směrnice požaduje, aby zaměstnanci vyslaní zaměstnavatelem k dočasnému výkonu práce v jiné členské zemi Evropské unie dostávali stejnou mzdu jako místní pracovníci. Maďarsku se nelíbí letošní revize směrnice původně z roku 1996, která princip rovné mzdy rozšiřuje i na poskytování služeb. Tato úprava podle maďarské vlády ve skutečnosti není ochranou zaměstnanců vyslaných do zahraničí, ale protekcionistickým opatřením, píše agentura Reuters.
"Polsko podalo svou vlastní stížnost ohledně směrnice pro vysílání zaměstnanců 3. října. Zdůrazňujeme v ní protekcionistický charakter směrnice. Maďarská stížnost vychází z podobných předpokladů," uvedl podle Reuters

https://echo24.cz/a/SUbWL/smernice-o-vy ... u-soudu-eu

Uživatelský avatar
kozlus
Výkonný redaktor
Příspěvky: 657
Registrován: 07 úno 2017, 17:55

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od kozlus » 08 říj 2018, 21:49

QVAK píše:
08 říj 2018, 20:30

Merkelová chce letecky vrátit 40.000 migrantů do Itálie a 15.000 do Francie. Dále by Merkelová chtěla během 48 hodin vracet do Itálie každého, kdo ilegálně překročí hranice. http://www.zvedavec.org/vezkratce/15739/
https://translate.google.com/translate? ... 85065.html
Nemecko planuje vyrazne zprisneni kontroly hranice?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti