SARS-CoV-2 (COVID-19)

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 25 črc 2020, 09:25

Vývoj posledných dní neni pekný...
Brazílsky zdravotný systém zrejme kolabuje - opakovane viac ako tisíc mrtvych denne mali len briti medzi 7. - 24. aprilom 2020 - a samozrejme američania (a dva krát už aj Mexiko), závažné je aj zvýšnie počtu novo infikovaných z 20-40 tisíc denne na bezmála 60 tisíc v posledných troch dňoch (18.7.-26k; 19.-24k; 20.-22k; 21.-45k; 22.7.- 65k; 23.-58k; 24.-58k)

Aj zvýšenie počtu novo infikovaných v USA na bezmála 70 tisíc a včera dokonca na skoro 80 tisíc denne je na pováženie.

23. jul 2020 polnoc GMT
tabulka 20200723p.jpg
24. jul 2020 polnoc GMT
tabulka 20200724p.jpg
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 25 črc 2020, 11:38

Rouškománie začíná nabývat zcela kocourkovských rozměrů
Už od soboty si Češi musí nasadit roušky na hromadných akcích ve vnitřních prostorách nad 100 lidí.
Ministr zdravotnictví zdůraznil, že opatření se týká pouze organizovaných akcí - pokud se například v baru sejde více než 100 lidí „neorganizovaně“, roušky mít nemusí. „Pokud to bude tak, že lidé jdou do baru, kde si sednou a popíjí, tak tam to není hromadná akce,“ uvedl Vojtěch.
Stejně tak nevadí, pokud se více než stovka různých lidí sejde v restauraci na oběd. Pokud by ovšem do stejné restaurace přišla více než stovka svatebčanů nebo účastníků jedné oslavy, roušky by byly povinné. Povinnost nosit roušky se netýká MHD (výjimkou zůstává pražské metro) ani supermarketů.
Tolik zpráva. Uznejte, že rouškománie začíná nabývat zcela kocourkovských rozměrů. Jsme holt v Česku…
***
Část opatření, která rakouská vláda přijala v boji s šířením koronaviru, byla neústavní. Rozhodl o tom rakouský ústavní soud. V rozporu se základním zákonem bylo mimo jiné nařízení o zákazu vycházení, kvůli jehož porušení padly tisíce trestních oznámení. Pokuty, které už lidé zaplatili, bude muset stát potrestaným nejspíš vrátit, informovala agentura APA.
Za neústavní označil rakouský soud nařízení, na základě kterého směli lidé do veřejných prostor a hromadné dopravy vstupovat jen v případě, že šli do práce, chtěli poskytnout pomoc nemocnému, vyřídit neodkladné záležitosti jako nákupy potravin či léků nebo se vydali na procházku s rodinným příslušníkem. Nařízení platilo od poloviny března do konce dubna.
A jakpak je to u nás?
***
Jen pro porovnání:
Tuberkulózou se v roce 2018 nakazilo okolo 10 milionů lidí a 1,5 milionu jí podlehlo. Virem HIV se v roce 2019 nakazilo 1,7 milionu lidí a na nemoc AIDS jich 690 000 zemřelo. Celkově již na AIDS zemřelo 33 milionů lidí.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/n ... eru-631615
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 26 črc 2020, 14:33

ROUŠKY? ROUŠKY
Zase se nám vrací roušky. Takže se hodí první obsáhlá a seriozní studie o účincích látkových roušek...

Látkové roušky nikoho před virózami neuchrání. Naopak možnost nákazy výrazně zvyšují. Kvůli chřipce bylo v posledním desetiletí provedeno několik klinických studií s mnohatisíci účastníků a výsledky byly vždy negativní. Látkové roušky nesníží možnost nákazy žádným způsobem. Vlhkost a opětovné použití látkových masek a špatná filtrace mohou vést dokonce ke zvýšenému riziku infekce.

Nabízí se úvaha, proč tedy státy považují roušky za nástroj ochrany? Myslím, že je to proto, aby ukázaly, že dělají aspoň něco. Mnoho “epidemiologů” podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status “záchranců”. Mnoho lidí se také na roušky upíná z psychologických důvodů, protože se cítí chráněni a jako ti zodpovědní. Reálná fakta tomu ale nenasvědčují.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... yFU0FdjEEI
https://pravyprostor.cz/rousky-rousky/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 26 črc 2020, 18:01

Aktuálně nakažených je o 1775 méně než ráno. Ministerstvo výrazně revidovalo koronavirové statistiky
Ministerstvo zdravotnictví výrazně revidovalo koronavirové statistiky. Aktuálně nakažených je 3479, o 1775 méně než ráno. Audit údajů nařídil ministr.

https://www.lidovky.cz/domov/ministerst ... _domov_ele
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 29 črc 2020, 10:32

problém HCL na pokračovanie...

https://aeronet.cz/news/video-cernosska ... -spiknuti/
VIDEO: Černošská lékařka z Texasu obvinila před Kapitolem americkou farma lobby z vraždění Američanů Covidem-19 podle vzoru nacistů jako vraždili Židy, obvinila vědce ze spiknutí, protože lék Hydroxylchloroquine na Covid-19 zafungoval na jejích 350 pacientů, ale lékaři se bojí HCL předepisovat kvůli výhrůžkám, že přijdou o smlouvy se zdravotními pojišťovnami! Facebook, Twitter a YouTube freneticky jako hyeny video mažou, smazali ho Trumpovi i jeho synovi, u nás ho máte i s českými titulky!
Spojenými státy otřásá další covidový skandál, který prakticky nemá obdoby. Celé to vymyslela zdravotnická organizace America’s Frontline Doctors, která o víkendu před americkým Kapitolem ve Washingtonu D.C. uspořádala otevřenou konferenci s lékaři z celých USA, kteří se postavili proti lžím a dezinformacím amerického farmaceutického průmyslu a proti mohutné lobby, která profituje ze zinscenované covidové hysterie v zemi. Lékaři totiž přijeli do hlavního města proto, aby svědčili o tom, co se skutečně děje na frontové linii v ordinacích a jak dalece se realita odlišuje od toho, co denně masírují Američanům do hlav fake news mainstreamové stanice.

Lékaři informovali [1] o tom, že Covid-19 existuje celkem ve dvou formách, první forma je lehká a dá se lehce vyléčit běžnými léky proti chřipce, druhá forma je závažná, kdy lidé dostanou zápal plic a nemohou dýchat. Oba dva tyto stavy přitom snadno řeší trojice léků, které jsou velmi laciné v USA, jedná se o generická léčiva, farmaceutické firmy na nich vlastně nic nevydělávají a tato trojice léků léčí Covid-19 se 100% účinností. Tato pravda se ale nesmí za žádnou cenu dostat na veřejnost. To, co se stalo potom, tomu prostě ani nelze uvěřit.

Na tiskovce před Kapitolem totiž vystoupila i černošská lékařka Dr. Stella Immanuel z Houstonu v Texasu, která spustila takovou kanonádu proti americkým farmaceutickým firmám, až se hory zelenaly. Doktorka totiž na plnou hubu s typickým černošským stylem všem vysvětlila, že už vyléčila 350 pacientů na Covid-19, ještě ani jeden jediný pacient jí nezemřel, vyléčila i 92-letého pacienta, vyléčila na Covid-19 i astmatiky a diabetiky a víte, jaký zázračný lék na to použila? To je to největší tajemství, které se nikdy nesmělo a nemělo dostat na veřejnost. Těmi léky jsou Hydroxylchloroquine, Zinc a Zithromax, generická léčiva za pár šupů.

Tato trojkombinace léků likviduje viry Sars-Cov-2 v těle bez vedlejších účinků, léčba je stoprocentní, bezpečná a funguje i na velmi staré lidi v kritickém stavu, kteří přichází do ordinace ve stavu, kdy už nemohou dýchat a plíce selhávají. Doktorka Stella Immanuel má v Houstonu kliniku a jezdí za ní lidé z celého Texasu a dokonce i z dalších států USA, protože obvodní lékaři těchto lidí se bojí svým pacientům HCL (hydroxylchloroquine), Zinc a Zithromax předepisovat, protože zdravotní poradce amerického prezidenta Dr. Anthony Fauci nařídil americké FDA, tedy federální agentuře pro léčiva, aby tyto léky byly staženy z oběhu po dobu covidové pandemie v USA, protože HCL prý může vyvolávat onemocnění srdce.

Američtí lékaři dostali varování a de facto výstražné dopisy od zdravotních pojišťoven, že pokud předepíší pacientovi HCL v indikaci s Covidem-19, pojišťovna s nimi ukončí smlouvu a navíc jim bude hrozit, že takové lékaře pojišťovna nahlásí na lékařskou komoru a lékaři by tak mohli přijít o licenci k vykonávání lékařské profese. Za těmito mafiánskými praktikami stojí v USA farmaceutická lobby, která do výroby vakcinačního programu pro celou populaci zainvestovala miliardy dolarů a ty se musí prostě vrátit a vygenerovat mamutí zisk.

Dr. Stella Immanuel dostává výhrůžky od anonymů, že ji zabijí, že s tím musí přestat, že nesmí lidi léčit hydroxylchloroquinem, Zincem a Zithromaxem, jenže ono to funguje. Vyléčila již 350 lidí a další přicházejí. NIkdo jí ještě nezemřel, což rozhodně nemohou prohlásit ti vědci a lékaři, kteří odmítají HCL a místo toho používají jiné léčebné a obvykle extrémně předražené léky, jako je např. Remdesivir.

Hydroxylchloroquine má jednu zásadní vadu z pohledu farmaceutických společností. Je to generické léčivo bez patentové a licenční ochrany. Nelze z tohoto léku tak generovat zisk, takže proto Dr. Fauci ihned nařídil mohutné stahování zásob HCL z amerických nemocnic. Díky generické výrobě však HCL nelze vymazat z trhu, protože lék se dováží do USA z Kanady a rovněž z Mexika. Dr. Stella Immanuel na tiskovce řekla zásadní poznatek, že v jedné studii amerického Národního institutu zdraví z roku 2005 našla pojednání, že škytavka je průvodním znakem koronavirové nákazy, kde je léčba doporučena za použití Hydroxylchloroquinu.

A protože Sars-Cov-2 patří do rodiny koronavirů, bylo logické použít a vyzkoušet právě Hydroxylchloroquine. A ono to funguje. Jenom je potřeba lidem spolu s tím podávat tablety s obsahem zinku a také antibiotikum Zithromax, které slouží na likvidaci bakteriálních infekcí, které Covid-19 spouští v plicích napadeného člověka. Samotný HCL by totiž neměl takovou účinnost, protože Covid-19 porušuje metabolismus buněk a prudce klesá stav zinku v buňkách, který je nezbytný pro činnost a funkci mitochondrií v lidských buňkách, takže přípravek Zinc toto vyřeší.

Doktorka Stella Immanuel apelovala na americký lid, aby tuto genocidu již netoleroval a postavil se farmaceutické lobby, protože lék na Covid-19 existuje a funguje, je to trojice léků v čele s generickým HCL a lidé nemusí trpět a nemusí umírat. A potom to přišlo, no to prostě byla síla, až lidem spadla okolo čelist. Dr. Stella Immanuel přirovnala nečinnost lékařů a jejich sledování toho, jak jim pacienti umírají, protože nechtějí použít HCL, za činnost stejné lhostejnosti, jako předváděli “dobří” nacisté a Němci za II. sv. války, když se dívali, jak jsou Židé vražděni, sice se na tom nepodíleli, jen se na to dívali, ale nic neudělali, protože neměli odvahu. Doktorka tak přirovnala současné lékaře v USA, kteří se podílí na spiknutí americké farma lobby proti americkému lidu, za nacisty. A že z toho bude strašný masakr a řev, to se dalo opravdu čekat.
BREAKING: @Twitter & @jack have suspended @DonaldJTrumpJr for posting a viral video of medical doctors talking about Hydroxychloroquine.
Big Tech is the biggest threat to free expression in America today & they're continuing to engage in open election interference – full stop. pic.twitter.com/7dJbauq43O
— Andrew Surabian (@Surabees) July 28, 2020
Server Breitbart News totiž z tiskové konference měl přímý přenos a záznam nahrál na sociální sítě, jenže vzápětí začalo hotové peklo. Donald Trump junior, tedy syn Donalda Trumpa, sdílel video s vystoupením Dr. Stelly Immanuel na svém Twitteru a došlo k něčemu, k čemu zatím nikdy nedošlo. Twitter Trumpovi juniorovi uzamkl účet na 12 hodin, že nemohl nic psát [2], a to až do chvíle, než dobrovolně sdílené video sám smaže, protože to si Twitter nedovolil a je to znamení, že tato sociální síť začíná už tušit, že se chystají mohutné kroky proti americkým sociálním sítím. Video s černošskou doktorkou potom sdílel na Twitteru i jeho otec Donald Trump, a rovněž i jemu tento tweet nakonec Twitter smazal, ale bez uzamknutí účtu. A to zdaleka neskončilo jen u Twitteru, protože to nebylo nic v porovnání s tím, co přišlo jen chvilku potom.

Sociální síť Facebook a půl hodiny po ní i YouTube spadající pod Google začaly freneticky mazat video s černošskou doktorkou s takovým vztekem a hyenismem, že lidé začali Alexi Jonesovi hlásit, že jim Google smazal YouTube kanál, Facebook jim smazal účet, a to jenom kvůli jedné a jediné věci, kvůli tomu, že na svém profilu sdíleli video s černošskou doktorkou z Texasu a její plamenný projev před americkým Kapitolem. Video je natolik zásadní, že jsem ho opatřil českým překladem a máte ho k dispozici v tomto článku. Video se nesnažte nikam jinam nahrávat a publikovat, protože přijdete o účet Facebook, Twitter nebo YouTube. Dr. Stella Immanuel totiž rozmlátila v přímém přenosu před očima Američanů spiknutí americké farma lobby v čele s Dr. Faucim a Billem Gatesem, kteří jsou hlavními architekty této americké masivní genocidy.

Američtí lékaři vědí, jak léčit Covid-19 se 100% účinností, ale namísto vděku a chvály za to sklízí výhrůžky likvidací od nosatých globál farma firem, hrozby od lékařských komor, od zdravotních pojišťoven, od politiků. A to samé přijde i do ČR, kde jakékoliv zmínky o HCL a laciné léčbě Covidu-19 budou sankcionovány a lékařům bude hrozit postih. Sami se podívejte, nikdo v ČR jaksi už nemluví o léčbě Covidu-19, ale jedou se pořád dokola jenom kecy a kecy o testech a o vakcínách, o léčbě je ticho po pěšině. V Americe je to možná Dr. Fauci jako hlavní ministr spiknutí proti lidu, v Česku je takových figur hned několik.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od puma » 29 črc 2020, 11:35

Ruská vakcína proti koronaviru z armádního výzkumného centra Gamaleja může být uvedena do civilního oběhu od 15. srpna
O tom píše RIA Novosti a cituje znalý zdroj. Nyní byla vakcína převedena do Vědeckého střediska pro odborné posouzení a pokud bude vše v pořádku, Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace vydá registrační osvědčení, po kterém budou dokumenty převedeny na Roszdravnadzor.

„Ve dnech 10. - 12. srpna by měly být připraveny registrační dokumenty, po kontrole v Roszdravnadzoru ve dnech 15. - 16. srpna může být uvolněna do civilního oběhu.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... uLioV.html

CNN: Rusko tvrdí, že je na dobré cestě schválit vakcínu na Covid-19 do poloviny srpna. Ale rychlost procesu vyvolává otázky
...
Rusko však nezveřejnilo žádné vědecké údaje o testování vakcíny a CNN není schopna ověřit její nárokovanou bezpečnost nebo účinnost. Kritici říkají, že snaha země o očkování přichází uprostřed politického tlaku ze strany Kremlu, který chce vykreslit Rusko jako globální vědeckou sílu.

Existují také velké obavy, že testování vakcíny na člověku je neúplné.

Na celém světě probíhají desítky pokusů s vakcínami a malý počet je ve velkých studiích účinnosti, ale většina vývojářů varuje, že do schválení jejich vakcín zbývá ještě mnoho práce.

Zatímco některé globální vakcíny jsou ve třetí fázi testů, ruská vakcína ještě musí dokončit svou druhou fázi. Vývojáři plánují tuto fázi dokončit do 3. srpna a poté provést třetí fázi testování souběžně s očkováním zdravotnických pracovníků.

Podle ruských vědců se vakcína rychle vyvíjí, protože se jedná o upravenou verzi již vytvořené vakcíny pro boj proti jiným nemocem. Takový je přístup v mnoha jiných zemích a dalších společnostech.

Zejména Moderna, jejíž vakcína je podporována americkou vládou a která zahájila testování fáze 3 v pondělí, postavila svou koronavirovou vakcínu na páteři vakcíny, kterou vyvinula pro příbuzný virus, MERS. I když to urychlilo vývojový proces, americké a evropské regulační orgány vyžadují úplné doplnění testů bezpečnosti a účinnosti vakcíny.

Ruské ministerstvo obrany říká, že ruští vojáci sloužili jako dobrovolníci při lidských pokusech.

V zaznamenaných komentářích poskytnutých CNN Alexandrem Ginsburgem, ředitel projektu, uvedl, že se už očkovací látkou injektoval. Ruští činitelé tvrdí, že vakcína bude rychle schválena kvůli globální pandemii a ruskému vlastnímu závažnému problému s koronavirem. Země má nyní více než 800 000 potvrzených případů.

"Naši vědci se nezaměřovali na to, aby byly první, ale na ochranu lidí," uvedl Dmitriev.

Vakcína používá lidské adenovirové vektory, které byly oslabeny, takže se v těle nekopírují. Na rozdíl od většiny vyvíjených vakcín se spoléhá na dva vektory, ne na jeden, kdy pacienti dostanou druhou posilovací dávku.
https://www.cnn.com/2020/07/28/europe/r ... index.html
Naposledy upravil(a) puma dne 29 črc 2020, 12:05, celkem upraveno 2 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 29 črc 2020, 12:03

https://echo24.cz/a/SP3Cy/koronavirus-v ... -hygieniku
Koronavirus v Německu: „Jsme uprostřed razantně se vyvíjející pandemie,“ říká šéf hygieniků
Německo má obavy z rychlého šíření viru SARS-CoV-2. Případů každý den razantně přibývá a šéf hygieniků přiznal, že mu nynější situace působí „velké starosti“. Podle saského premiéra Michaela Kretschmera (CDU) je v Německu již druhá vlna.

Německé úřady se snaží zabránit ještě rychlejšímu šíření viru tak, aby nešlo o nekontrolované šíření. Za poslední den totiž přibyl téměř dvojnásobek případů oproti tomu předchozímu.

„To zvládneme jenom společně," zdůraznil ředitel Instutu Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler a postěžoval si, že lidé se stali lehkovážnými. Večírky s tisíci účastníky jsou podle něj bezohledné a lehkovážné.

„Jsme uprostřed razantně se vyvíjející pandemie," upozornil Wieler. Pravidla dodržování odstupů a hygieny podle něj bude třeba dodržovat ještě měsíce. „Nyní musíme zabránit tomu, aby se virus opět a nekontrolovatelně šířil,“ varoval. Šéf RKI také řekl, že by se mohlo jednat o začátek druhé vlny, ale nechtěl to říci rezolutně.

Saský premiér: Druhá vlna je už tady
Mnohem razantněji se v sobotu vyjádřil saský předseda vlády Michael Kretschmer. Podle něj již v Německu řádí druhá vlna covidu-19. „Druhá vlna koronaviru je už tady. Odehrává se každý den. Každý den máme nové případy, které by mohly přerůst v mnohem vyšší čísla,“ řekl deníku Rheinische Post Michael Kretschmer.

RKI hlásí za poslední den 633 nových případů koronavirové nákazy. Od začátku pandemie úřady našly vir Sars-CoV-2 u nejméně 206 242 lidí, z nichž dosud 9122 zemřelo, z toho čtyři za poslední den.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 29 črc 2020, 12:08

https://echo24.cz/a/ScuZf/koronavirus-n ... i-nove-who
Koronavirus nezná sezónu. „Bude to jedna velká vlna. Nahoru a dolů,“ uvádí nově WHO
Koronavirus se nechová sezónně jako chřipka, a proto je i teď v létě na severní polokouli zapotřebí být obezřetný. Podle agentury Reuters to v úterý řekla mluvčí Světové zdravotnické organizace (WHO) Margaret Harrisová. „Lidé stále přemýšlí (o koronaviru) sezónně… Toto je ale nový virus, který se chová odlišně,“ uvedla Harrisová prostřednictvím virtuálního briefingu uspořádaného v Ženevě. „Bude to jedna velká vlna, která půjde nahoru a dolů,“ dodala.

Koronavirus SARS-CoV-2, který se poprvé objevil loni koncem roku v Číně, se dosud ve světě potvrdil u zhruba 16,5 milionu lidí. V souvislosti s nemocí covid-19, kterou způsobuje, zemřelo podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) přes 654.000 osob.

Nejhůře postižené jsou Spojené státy, které dosud zaznamenaly téměř 4,3 milionu nakažených a 148.000 úmrtí s covidem-19. Druhý nejvyšší počet nakažených eviduje Brazílie, kde se zatím potvrdilo 2,4 milionu případů nákazy a na 87.600 úmrtí s covidem-19. Reálné počty jsou ale vyšší, protože tato největší latinskoamerická země málo testuje.

Co do absolutního počtu úmrtí s covidem-19 je z kontinentů nejhůře zasažena Evropa, kde podle údajů agentury AFP z konce minulého týdne zemřelo už na 208.000 pacientů s covidem-19. Nejvíce úmrtí z evropských zemí eviduje Británie (na 45.800), která je třetí ve světovém srovnání JHU. Druhá v Evropě je Itálie (na 35.100), následovaná Francií (na 30.200) a Španělskem (28.400).

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 29 črc 2020, 12:11

https://echo24.cz/a/SBUTb/vojtechuv-nov ... trnact-dni
Vojtěchův nový semafor: Když zasvítí červená, nakupte si jídlo na čtrnáct dní
Mapa Česka podle epidemiologického rizika v jednotlivých okresech bude rozdělena na čtyři stupně rizika označené bílou, zelenou, žlutou a červenou barvou. Podle aktuálních dat by nejvyšší stupeň nikde v zemi neplatil, žlutý by byl pouze v Praze a zelený v některých okresech Moravskoslezského a Středočeského kraje a na Jihlavsku. V pondělí to uvedl vedoucí epidemiologické pracovní skupiny při ministerstvu zdravotnictví Rastislav Maďar.

Vyhodnocení rizika a přijetí nutných opatření by příslušelo krajským hygienickým stanicím. Při nejvyšším stupni rizika by zřejmě platilo doporučení nebo povinnost vyhýbat se kontaktům s jinými lidmi a omezit cesty jen na nezbytné minimum.

...
stupne-pohotovosti-CR-1024x426.png

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od puma » 29 črc 2020, 13:34

Popova uvedla, že koronavirus se nemnoží ve sladké a slané vodě.
Podle šéfky Rospotrebnadzoru jej var okamžitě zlikviduje.
https://tass.ru/obschestvo/9076997

Popova uvedla, že výzkumné centrum "Vektor" neodhalilo žádné vážné mutace koronaviru
https://tass.ru/obschestvo/9076979

Imunita obyvatelstva vůči koronaviru v 10 regionech Ruska se pohybuje od 17% do 28%, uvedla šéfka Rospotrebnadzoru Anna Popova ve středu na setkání za účasti prezidenta Vladimíra Putina.
"Stále zkoumáme imunitu populace vůči nové infekci koronaviru. V populaci jsme na toto téma již vyšetřili více než 26 tisíc lidí a můžeme jasně říci, že v 10 regionech Ruské federace se imunita pohybuje od 17% do 28%," uvedla Popová.
https://tass.ru/obschestvo/9076973

Vakcíny na COVID-19 od centra Gamaleja a Vektoru jsou nejslibnější
Dvě z nejslibnějších vakcín proti koronaviru jsou vakcíny vyvinuté Národním výzkumným centrem Gamaleja pro epidemiologii a mikrobiologii ruského ministerstva zdravotnictví a Státním výzkumným centrem Vektor pro virologii a biotechnologii Federální služby pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a lidského blaha, uvádí místopředsedkyně vlády Taťána Goliková ve středu během setkání za účasti ruského prezidenta Vladimíra Putina o hygienické a epidemiologické situaci v Rusku..

"Dvě vakcíny mají nyní nejslibnější předpoklady. Jedna z nich je vyvíjena Národním výzkumným centrem pro epidemiologii a mikrobiologii ruského ministerstva zdravotnictví Gamaleja společně se 48. centrálním výzkumným ústavem ruského ministerstva obrany," uvedla. Místopředsedkyně vlády dodala, že v srpnu 2020 je plánována „podmíněná“ státní certifikace vakcíny. To znamená, že po registraci bude provedena ještě jedna klinická studie vakcíny na 1600 lidech. Zahájení průmyslové výroby vakcíny z centra Gamaleja je plánováno na září 2020.

Podle místopředsedkyně vlády je další slibná vakcína vyvinuta Státním výzkumným centrem Vektor pro virologii a biotechnologii Federální služby pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a lidského blaha. "Integrované klinické zkoušky začaly. Jejich dokončení je plánováno na září, státní certifikace je plánována také na září. Zahájení výroby se plánuje na říjen 2020," uvedla.
https://tass.com/science/1183689
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 30 črc 2020, 20:22

Většina nakažených ve Španělsku nemá příznaky a jsou mladší
I přes vyšší nárůsty počtů nakažených koronavirem ve Španělsku se nynější epidemická situace výrazně liší od vývoje, který zažívala tato země v březnu a dubnu. Řekl to dnes podle místních médií španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa v parlamentu. Jako důvody uvedl to, že většina nakažených je asymptomatických, je výrazně nižší věkový průměr infikovaných a více se testuje.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vetsi ... i/1917301?
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 30 črc 2020, 22:56

https://echo24.cz/a/SfHHm/koronavirus-v ... ch-pripadu
Koronavirus v Německu nabírá na síle. Za den přibylo 902 nových případů
Německo zaznamenalo za poslední den 902 nových případů koronavirové nákazy. Je to nejvyšší denní bilance od května, nepočítá-li se červnová lokální infekční erupce na jatkách v Severním Porýní-Vestfálsku. Ve čtvrtek o tom informoval berlínský Institut Roberta Kocha (RKI), který současně varoval před možným příchodem druhé vlny epidemie. Celkem již Německo eviduje 207.828 infikovaných a 9136 obětí s nemocí covid-19, z toho šest v posledních 24 hodinách. Z nemoci se dosud vyléčilo 191.800 lidí.

Údaje jsou platné k půlnoci ze středy na dnešek. Vlivem technických potíží zveřejnil RKI statistiku večer místo v obvyklých ranních hodinách.
V posledních týdnech se německá denní bilance držela stabilně mezi 300 a 500 nově nakaženými.

Šéf RKI Lothar Wieler v úterý uvedl, že za nárůstem počtu případů stojí nezodpovědné chování lidí, kteří nedodržují epidemická opatření. Neřekl však výslovně, že se Německo nachází ve druhé vlně nákazy.

Reprodukční číslo v Německu podle RKI naposledy činilo 1,14. To znamená, že každý infikovaný v průměru nakazí o něco více než jednoho dalšího člověka. Ukazatel se však vztahuje k delšímu časovému období a odráží situaci před více než jedním týdnem. Ve středu bylo číslo na úrovni 1,25.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od martanus » 31 črc 2020, 08:16

Zajímavý článek
https://www.zerohedge.com/political/big ... ne-swindle

Zaujalo
že virus „vyhoří“, když infikuje 15–20% populace,
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 31 črc 2020, 12:12

Čech otestoval fungujici lek proti koroně. Farmakolichvaře trefi šlak
Kura, to nevymysliš. Taku robotu si s tym ti mezinarodni chlapci dali. Tolik konferenci, připrav, koordynaci a pak - nic.
Je to jak v tom starem obchodnickem vtipu - když zapomeneš mlademu obchodnikovi řict, že na adresu stareho Armena nema smysl chodit, bo mu za třicet roku nikdo nic neprodal, tak ten mlady obchodnik tam zajde a... proda.

Co fčil? Objev nečekaneho leku je pro farmakolichvaře važny problem. Ale postup je jasny, ověřeny desitky roku:
1. Nevhodne informace ignorovat, mazat, likvidovat, aby se nedostaly k široke veřejnosti
2. Nepomože -li to, je třeba znevěrohodnit autora a lečebny postup, kery ohrožuje jejich plany
3. Pokud nepomožu prvni dva body, je dobre zlikvidovat autora a vinu hodit na jeho lek
4. Pokud nepomože ani to a lidi si ten lek sami kupuju, zveličit v medyjach nebezpeči uživani takeho svinstva.
5. Pokud se postup nezdař a prokaže se, že dany lek opravdu pomaha 80% nemocnych, pak je třeba dat nalezci řešeni medajlu (pokud teda přežil předchozi 4 body) a rozšiřit zdokonalenu varyjantu jine korony, na keru jeho lek zabirat nebude.

Tak se to děla, synci a děvuchy. Vubec se temu nedivte. Bo zatimco tydenni lečeni nemocneho tlusteho taxikařa stalo 55 tisic korun (enem za amerycky lek), tydenni lečeni Isoprinosinem stoji 190,-Kč. A na tym, jak sami uznate, farmonarkotycy nemožu zarobit, bo tuto latku vyrabi po celem světě 40 firem (ma ruzne nazvy, podle vyrobcu, podstatny je obsah latky inosine pranobex). Ja ju tady v lekarně pořidil pod nazvem Groprinosin za tych zminěnych 190,-Kč.

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=755054

Imunolog léčil covid u sebe i syna. Lék už dávno existuje, tvrdí
Na onemocnění covid-19 zabírá padesát let starý lék, tvrdí vakcinolog a vedoucí lékař Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran. Lékem Isoprinosine, který se užívá k léčbě deficitů imunitního systému, léčil sebe a svého syna. Oba si totiž nemocí covid-19 prošli. Komplexní výzkum však neexistuje a při špatné aplikaci může lék dokonce ublížit, varují lékaři.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_knn

Druhá vlna bude, i kdyby na chleba nebylo
Bude druhá vlna? Nebude? Jasně, že bude. Ovšem nemá to nic společného s epidemiologickou situací a už vůbec ne s nebezpečností viru. Ostatně to bylo specifikum covidu od počátku – realita se rozcházela s mediálním obrazem. Jakmile se začaly v Evropě vypínat ekonomiky, prakticky okamžitě se také začalo mluvit o nějaké „záchraně“. V pojetí leaderů EU měla spočívat ve zvětšení role státu, zmenšení soukromého sektoru a větším zadlužení. Od března vývoj nezadržitelně směřoval k summitu zemí EU, který se nakonec uskutečnil v polovině července.

Výsledky summitu jsou pro veřejnost prezentovány jako boj s koronavirem a záchrana pokoronavirové ekonomiky. V realitě však nejde o nic jiného než o zástěrku pro fakt, že se znovu zuby nehty tlačí na udržení eura v předluženém jižním křídlu eurozóny. Summit místo aby ekonomickou situaci zlepšil, naopak výrazně zhoršil fiskální pozici EU. Rozumějme – toho, kdo byl zadlužený až po uši, zadlužil ještě víc. Tak záchrana nevypadá. Eurozóna je zkrátka až příliš odhodlaná udržet všechny stávající země ve své náruči, to je celé.

Summit ukázal ještě jednu skutečnost. Koronavirus se kromě zástěrky pro záchranu předluženého jihu Evropy také stal zástěrkou pro přijetí „zelených“ politik. Však také už vysloveně komicky působí například to, že se účastnické země zavázaly, že nově odsouhlasený vysoký rozpočet pomůže naplňovat třeba nový poplatek z nerecyklovaných plastů... Který to pochopitelně nevytrhne.

https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=755046
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 01 srp 2020, 14:12

https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/0 ... -kc-navic/
Na víc testů na covid potřebují nemocnice aspoň miliony Kč navíc
K navýšení kapacit testování na covid-19 budou nemocnice v nově vznikající páteřní síti laboratoří potřebovat zhruba miliony korun na dovybavení přístroji. Další peníze by měly jít na platy zaměstnanců v laboratořích a materiál. Například ve Fakultní nemocnici Motol by nárůst testů na koronavirus ze současných 300 na 1000 za den zřejmě vedl k zastavení vyšetřování ostatních vzorků. Vyplývá to z informací zástupců nemocnic, kteří odpověděli na dotaz ČTK. Na současnou poptávku podle nich dosavadní kapacity testování stačí.

Páteřní síť laboratoří by měla mít podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kapacitu zhruba 15.000 testů na covid-19 denně. V průměru by měla každá velká nemocnice koncem září zvládnout za den kolem 1000 testů. Nyní se jich dělá po celé zemi asi 4300 denně. Propočty nákladů na navýšení kapacity měli ředitelé nemocnic předat ministerstvu do dneška. „Podklady z nemocnic dorazily ve stanoveném termínu. V tuto chvíli uvedené informace vyhodnocujeme,“ řekla ČTK Klára Doláková z tiskového oddělení ministerstva. Vojtěch už dříve uvedl, že počítá s miliony až nižšími desítkami milionů korun.

„V podkladech, které jsme poskytli ministerstvu zdravotnictví, jsou vyčíslené zvýšené náklady ve výši cca 3,5 milionu Kč. Zahrnují pouze částku za přístrojové vybavení bez výdajů na případné platy zaměstnanců laboratoří a spotřebovaný materiál,“ sdělila na dotaz ČTK Lída Šimáčková z Fakultní nemocnice Motol. Peníze by podle ní nemocnice měla obdržet formou dotace.

Maximální kapacita laboratoří v Motole je teď 300 vzorků za den, testují se tam především pacienti nemocnice. Při zapojení více přístrojů a zdvojnásobení současného počtu zaměstnanců v laboratořích by se mohla kapacita navýšit na 500 testů, aniž by to mělo negativní dopad na běžná vyšetření, řekla Šimáčková. Pokud by se počet testů zvýšil na 1000 za den, muselo by se podle ní zastavit vyšetřování ostatních nemocničních vzorků.

Pražská vinohradská fakultní nemocnice je podle svého šéfa Petra Arenbergera schopná krátkodobě zvýšit kapacitu na 1000 vzorků denně už nyní. K dlouhodobějšímu udržení této hodnoty ale podle něj potřebuje dovybavit. „Záleží na požadavcích na množství vzorků vyšetřených za den – náklady se pohybují od nuly do cca jeden milionu Kč,“ uvedl. Částku v řádech milionů korun na přístroje či na platy k zajištění testování očekávají podle svých mluvčích také Thomayerova nemocnice v pražské Krči a Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Ostravská fakultní nemocnice, která začala testovat až tento týden, bude na dosažení kapacity 1000 vzorků za den potřebovat dalších 12 zaměstnanců různých specializací a nové laboratorní vybavení v hodnotě do deseti milionů korun, uvedla mluvčí nemocnice Iva Piskalová.

Pražská Nemocnice Na Homolce může podle mluvčí Jitky Mravinacové bez dovybavení a zvýšení personálních nákladů otestovat na covid-19 asi 200 vzorků za den. Momentálně se tam dělá do stovky testů denně pro potřeby nemocnice. Fakultní nemocnice Brno denně testuje na koronavirus zhruba 130 lidí za den. „Pokud by byla poptávka, jsme schopní to navýšit až na 500, což by si vyžádalo navýšení personálních nákladů i přístrojové techniky. Zatím ale ta poptávka není,“ řekl mluvčí Pavel Žára.

„Pro IKEM zůstávají prozatím stejná pravidla z počátku letošního roku,“ sdělila mluvčí nemocnice Markéta Šenkýřová. Zařízení tak bude nadále testovat pouze vlastní pacienty a své zaměstnance. Důvodem je podle Šenkýřové hlavně specifičnost IKEM, který se specializuje na transplantace, a má tedy vysoce senzitivní pacienty. Do systému páteřní sítě testování na covid-19 se nezapojí ani Nemocnice Na Františku, doplnila její mluvčí Lucie Krausová.

-čtk-

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 01 srp 2020, 14:20

https://echo24.cz/a/Sna85/lek-na-korona ... je-prymula
Lék na koronavirus už možná existuje 50 let. Úspěch z Hradce ale zpochybňuje Prymula
Účinný lék na léčbu nemoci covid-19 možná existuje už 50 let. Přípravek Isoprinosine na sobě a svém synovi vyzkoušel vakcinolog a vedoucí lékař Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové, profesor Jiří Beran a prý s velikým úspěchem. V obou případech byl průběh nemoci jen mírný. Užívali ho i pacienti v domově seniorů v Litovli, kde se nakazilo více než 60 lidí, píše magazín Forbes. Účinnost léku ale zpochybňuje epidemiolog Roman Prymula.

Isoprinosine je k sehnání asi v 70 zemích světa, může ho předepsat každý obvodní lékař zákazníka vyjde asi na 480 korun včetně doplatku. Užívá se na herpetické infekce nebo onemocnění spojená s EB viry a cytomegaloviry. Ale jak se ukazuje, může dobře posloužit i v boji proti koronaviru.

Buď to byl zázrak, nebo se potvrzuje, že lék opravdu dokáže výrazně nastartovat imunitu, tedy zvýšit počet takzvaných NK buněk (zkratka z Natural Killers), které s virem umějí bojovat,“ sdělil serveru Beran. „Jakmile virus vstoupí do lidského organismu, snaží se co nejdříve dostat k vnímavé hostitelské buňce, aby se v ní začal množit. V tu chvíli přestává být pro imunitní systém viditelný. Isoprinosine přispívá k tomu, že se informace o něm na povrchu buňky objeví, a navíc počet NK buněk zvyšuje,“ vysvětlil úlohu léku.

Dostatečná hladina NK buněk je klíčová, míní profesor. Isoprinosine doporučuje vzhledem k povaze jejich práce především zdravotníkům a také lidem nad 50 let a chronicky nemocným. „Při užívání dvou tablet třikrát denně se pátý den počet NK buněk zdvojnásobuje a sedmý až osmý den se dramaticky zvyšuje počet osob bez jakýchkoli příznaků,“ dodal Beran.

Příznivé výsledky měl lék také v litovelském domově seniorů. Tam lék podali 20 pacientům ve vysokém věku. U některých se stav mírně zlepšil během dne, sedm pacientů muselo na infekční oddělení v prostějovské nemocnici kvůli zápalu plic, průběh nemoci byl spíš mírnější.
Chybí studie, říká Prymula

Jenže i kdyby účinky léku byly opravdu takové, jak je popisuje Beran, neexistuje zatím žádná studie, která by je potvrzovala. Podle Berana může být důvodem to, že ho celosvětově vyrábí asi 40 firem a žádná nechce dát dva až tři miliony eur do nové studie, která by se věnovala jeho účinkům na covid-19. Na lék totiž už neexistuje licence a zisk by se pak dělil mezi všechny zmíněné firmy.

Že chybí relevantní data, si myslí i vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Těch léků je celá škála, zkouší se jich 15 nebo 20,“ sdělil deníku Echo24. „Tady se nedá dělat závěr z jednoho případu. Není tam studie, která by ukázala, že v těch skupinách byli srovnatelní jedinci. Na základě závěru z asi dvou desítek pacientů se skutečně nedá říci, že by to byl preparát, který by mohl pomoci,“ dodal.

Význam preparátu je podle něj imunomodulační, to znamená, že v první fázi může pomoci pozvednout imunitu nakaženého. „Na druhou stranu jeho nebezpečnost by asi byla v tom, kdyby se podával u těžších případů, které mají takzvanou cytokinovou bouři, to znamená jejich imunitní systém zasahuje intenzivně. V této fázi by to bylo spíše kontraproduktivní, protože by tu imunitu ještě zvedl,“ míní Prymula. „Je to každopádně preparát, který je mezi těmi, které by mohly mít nějaký účinek, doplnil.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od puma » 01 srp 2020, 17:20

Ruské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že očkování proti koronaviru bude zdarma
"Plánujeme, že očkování proti koronaviru bude zcela pokryto z rozpočtu. V souladu s tím bude očkovací schéma dostupné všem, bude plánováno," uvedl.

Dříve ministr uvedl, že klinické hodnocení vakcíny vyvinuté Národním výzkumným střediskem pro epidemiologii a mikrobiologii. N.F. Gamaleja z ministerstva zdravotnictví Ruska, skončilo. Ministerstvo zdravotnictví plánuje zahájit hromadné očkování populace v říjnu.
https://tass.ru/obschestvo/9102831
:sipka: Ministr zdravotnictví Michail Muraško oznámil dokončení klinických hodnocení vakcíny proti koronaviru vyvinuté Národním výzkumným střediskem pro epidemiologii a mikrobiologii N.F. Gamaleja.

Podle jeho slov se připravuje balíček dokumentů pro registraci této vakcíny.

Po udělení registračního osvědčení začne používání vakcíny. Za prvé, očkování vybraných skupin je před námi.
"Jde především o zdravotníky a učitele a půjde i o sledování očkovaných pacientů," vysvětlil Muraško.

Poznamenal, že hromadné očkování je plánováno na říjen.
https://ria.ru/20200801/1575248763.html

Anthony Fauci vyzývá k opatrnosti ohledně vakcín z Číny a Ruska
Anthony Fauci, nejvyšší americký úředník pro infekční choroby, v pátek vznesl obavy ohledně bezpečnosti vakcín COVID-19 vyvíjených Čínou a Ruskem.

Několik čínských společností je v popředí celosvětového závodu vývoje vakcín, zatímco Rusko prohlásilo, že doufá, že jako první na světě vytvoří vakcínu pro veřejnost s cílovým datem září.

Fauci, který byl během kongresového slyšení dotázán, zda USA mohou použít čínské nebo ruské vakcíny, pokud budou dříve, naznačil, že je to nepravděpodobné.

"Doufám, že Číňané a Rusové vakcínu skutečně testují, než ji podají komukoli," řekl.

Dodal: „Podle mého názoru je tvrzení, že je vakcína připravena k distribuci před testováním, přinejlepším problematické.

"Pokračujeme s vývojem velmi rychle." Nevěřím, že jinde budou mít vakcíny, tak daleko před námi, že budeme muset být závislí na jiných zemích, aby nám vakcíny poskytly. “

Minulý měsíc čínská média oznámila, že se k imunizaci čínské armády používá vakcína proti koronaviru vyvinutá společností CanSino Biologics - je tak první schválenou pro lidi, i když jen v omezené populaci.

Mnoho vědců však vzneslo etické obavy, protože vakcína ještě nedokončila své poslední fáze testování.
...
Čína i Rusko jsou obviňovány ze snahy ukrást výzkum západních společností - což popírají.
https://newsinfo.inquirer.net/1315250/a ... z6TsfQ2V00
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2390
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Svarboj » 01 srp 2020, 18:49

‚Koronavirus, falešný poplach.’ Tisíce lidí bez roušek protestovaly v Berlíně proti restrikcím

Berlín Asi 15 000 lidí vyrazilo do centra Berlína na demonstraci proti restrikcím platným v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Takové shromáždění dělá úřadům starosti kvůli možnému šíření infekce, protože demonstranti mezi sebou nedodržovali bezpečné rozestupy, ani si nenasadili roušky, informují místní média.
Lidé nesli transparenty s nápisy jako „Koronavirus, falešný poplach“, „Jsme nuceni nosit náhubky“ nebo „Přirozená imunita místo očkování“. Podle agentury DPA někteří z nich na lidi s ochranou nosu a úst pokřikovali „Roušky dolů“.
https://www.lidovky.cz/svet/tisice-lidi ... anici_hekr
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11624
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 01 srp 2020, 19:00

31. jul 2020 polnoc GMT
tabulka 20200731p.jpg
:sipka: demonštrácie - Nemecko v počte novo infikovaných vo štvrtok vypadlo z prvej tridsiatky a s 842 novými prípadmi bolo v tabuľke na 33 mieste, takže "zaostalo dokonca aj za Tureckom", čo bolo treba urýchlene napraviť. V piatok sa už zlepšili a s 1012 novými pacientami obsadili 28 miesto. To nie je bohvieaký výkon, na prvú dvadsiatku totiž treba aspoň 2000 nových prípadov denne a na elitnú prvú desiatku najmenej 4000, pričom deviate Rusko má stabilne okolo 5500 nových prípadov denne
germany 20200730p .jpg

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9170
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od puma » 02 srp 2020, 12:27

Výzkumné centrum Novosibirsk "Vektor" zahájí výrobu své vakcíny proti koronaviru v listopadu.
"Očekáváme zahájení výroby v listopadu tohoto roku. Blíže ke konci roku - na začátku příštího roku, můžeme hovořit o přechodu na očkování alespoň u rizikových skupin s následným přechodem na hromadné očkování," vysvětlil ředitel Vektoru.
https://ria.ru/20200802/1575271876.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti