SARS-CoV-2 (COVID-19)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 1334
Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Bydliště: Jizerky

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Grif » 22 úno 2021, 18:03

ROZHOVOR Osobám, které prodělaly onemocnění covid-19, stačí aplikovat jednu dávku vakcíny a výsledná imunitní odpověď je vyšší než po dvou dávkách vakcíny u osob, které onemocnění neprodělaly. Profesor Jiří Beran tvrdí, že jakmile bude větší část populace už alespoň částečně chráněna, je možné upustit od plošných opatření. Ta jsou totiž až třetím nejvyšším stupněm protiepidemických opatření. Pro snížení hospitalizací a úmrtí by mělo pomoci přednostní očkování lidí s kombinací rizikových faktorů věk nad 65 let, cukrovka, obezita, ischemická choroba srdeční či hypertenze. Dle Berana stačí hned teď ohrožené skupině aplikovat jen jednu dávku vakcíny a další až za několik měsíců.
Široké paletě lidí s různými zdravotními problémy, které zvyšují riziko průběhu nemoci covid-19, z kvantitativního hlediska dominují podle vyjádření docenta Martina Balíka pro deník Právo velmi obézní jedinci s vysokým tlakem a cukrovkou. Lze takovou skupinu lidí, kterou by bylo třeba nejnutněji naočkovat, přesně vymezit a dá se odhadnout, jak velká by tato skupina byla?
Pan docent Balík má naprostou pravdu v tom, že se jedná o docela homogenní skupinu osob, která je ohrožena těžším průběhem nemoci. Já bych jen k těm znakům, co uvedl, doplnil ještě věk nad 65 let a také ischemickou chorobu srdeční. Z uvedeného vyplývá, že pokud má jedinec všechny tyto rizikové znaky, onemocnění u něj nebude s největší pravděpodobností probíhat lehce. Jde tedy o kombinaci věk nad 65 let plus cukrovka plus obezita plus ischemická choroba srdeční anebo hypertenze. Přednostní očkování této skupiny by přineslo snížení hospitalizací a úmrtí. Podle mého odhadu osob, které mají všechny uvedené rizikové znaky, je v populaci několik desítek tisíc.

Lékaři začínají upozorňovat na těžší reakce po druhé dávce očkování u těch, kteří už nemoc covid-19 prodělali. První dávka vakcíny je pro ně vlastně druhá, protože tou první byl pro ně už předtím kontakt s koronavirem. Jak je třeba v takových případech postupovat? Má ta druhá dávka vůbec smysl a není naopak škodlivá či dokonce ohrožující?

Novější výzkumy ukazují, že osobám, které onemocnění prodělaly, stačí aplikovat jednu dávku vakcíny a výsledná imunitní odpověď je vyšší než po dvou dávkách vakcíny u osob, které onemocnění neprodělaly. To je očekávatelné a tyto výsledky by měly změnit přístup k očkování osob, které onemocnění prodělaly. U nás se umožňuje očkování již za týden po prodělaném onemocnění. Já bych osobně doporučoval všem, kteří onemocnění prodělali a chtějí se nechat očkovat, aby vyčkali alespoň tři měsíce a poté si nechali aplikovat jednu dávku vakcíny. Aplikace dvou dávek vakcíny není sice škodlivá, ale dle výzkumů je zbytečná.

Premiér Andrej Babiš navštívil Srbsko, kde získával informace o očkování ruskou vakcínou Sputnik V a látkou čínské společnosti Sinopharm. Ani jednu z nich ale zatím neschválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Co si myslíte o jejich možném uplatnění v Česku, ale i o krajní variantě očkovat látkou, kterou neschválila Evropská léková agentura?

Určitě bych nedoporučoval očkování žádnou vakcínou proti žádnému infekčnímu onemocnění, která není registrována Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Pro každý nový lékový přípravek včetně vakcín platí, že se musí centrálně registrovat u této agentury.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... nem-654805
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 22 úno 2021, 22:34

Vládě už nikdo nevěří, vybalil na Tvarůžkovou senátor Goláň
Na některá místa bude podle vlády nutné nosit jedině respirátor nebo dvě zdravotnické roušky. „Vládě už nikdo nevěří, pochybuje se o smyslu jejích opatření,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 předseda senátního ústavně-právního výboru, že lidé na opatření už stejně rezignovali. Vláda čelí výzvám, aby přistoupila ke tvrdému lockdownu, takový krok si podle senátora už nemůže Česko dovolit. „Tvrdý lockdown měl být mnohem dřív, teď už ekonomika umírá,“ zdůraznil s tím, že „je těžké vymýšlet něco v republice, kde si 45 procent lidí myslí, že žádný covid vlastně není problém“. Zmínil také, kde vidí mezery v pandemickém zákoně, i to, že výrazně zasahuje do základních práv a svobod.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... lan-654860

Vládní čarování s čísly, Babišovo citové vydírání. Skutečnost je úplně jiná, než vám tvrdí
Vládní hra s čísly pokračuje nejen ve zdravotnictví v počtu nakažených, ale bohužel je dramaticky zkresluje vláda ve smyslu podpory podnikatelům a střední třídě. Místopředseda hnutí Trikolóra Dalibor Uhlíř ukazuje reálná čísla, vypovídající o reálném stavu za vládním marketingem. Hovoří i o rozevírání nůžek mezi spokojenými úředníky na home office s přestřelenými platy a střední třídou podnikatelů a živnostníků, mířící ke zničení.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... rdi-654751
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 22 úno 2021, 23:02

Kdo bude očkován proti covidu, ať se vyhne karanténě, doporučili ministerští epidemiologové
Očkovaní lidé, kteří dostali obě dávky vakcíny, by od března nemuseli do karantény, když se setkají s člověkem nakaženým koronavirem, řekl předseda epidemiologické skupiny ministerstva zdravotnictví Roman Chlíbek. Očkování jde však v Česku pomalu, potíže jsou s distribucí vakcíny AstraZeneca i novými dodávkami očkování. S týdenním zpožděním teprve přijede únorová várka vakcíny Moderna, výrobce navíc poslal jen polovinu očekávaného množství dávek. „Pokud člověk splní tato kritéria, pak by nešel do karantény v případě kontaktu s pozitivní osobou. Připravuje se to tak, aby to platilo od prvního března,“ upřesnil Chlíbek.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/32 ... inistersti

Prymula opryč, Chlíbek na koni - opakování je matka moudrosti...

Blatný po naléhání Vojtěcha otočil: Očkovaný člověk může být infekční
Když ministr zdravotnictví Jan Blatný tento týden prohlásil, že očkovaný člověk proti covidu-19 nemůže nákazu přenášet, vzbudilo to vlnu kritiky. Podle odborníků neexistují pro dané vyjádření tvrdá data. Vysvětlení po ministrovi nakonec na středečním jednání zdravotního výboru ve Sněmovně požadoval jeho předchůdce v resortu poslanec Adam Vojtěch. Blatný v reakci svůj dřívější postoj změnil.

Upozornil, že i očkování by měli nadále dodržovat určitá opatření. „Určitě to neznamená, že by měl člověk po prvním očkování odhodit roušku a jít na večírek s dalšími dvaceti lidmi,“ uvedl Blatný.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40347208
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 5424
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Aaron Goldstein » 22 úno 2021, 23:19

petrp píše:
22 úno 2021, 23:02
opakování je matka moudrosti...
Očkovaný člověk může být infekční
Protože vaxhujeři se s tím nemíní smířit, tak to doplním o oficiální stanovisko EMA, které vychází z podkladů výrobce...

Pfizer
The impact of vaccination with Comirnaty on the spread of the SARS-CoV-2 virus in the community is not yet known. It is not yet known how much vaccinated people may still be able to carry and spread the virus.

Dopad očkování přípravkem Comirnaty na šíření viru SARS-CoV-2 v komunitě dosud není znám. Dosud není známo, kolik očkovaných lidí může být stále schopno přenášet a šířit virus.
https://www.ema.europa.eu/en/medicines/ ... /comirnaty

Moderna
The impact of vaccination with COVID-19 Vaccine Moderna on the spread of the SARS-CoV-2 virus in the community is not yet known. It is not yet known how much vaccinated people may still be able to carry and spread the virus.

Dopad očkování vakcínou COVID-19 vakcína Moderna na šíření viru SARS-CoV-2 v komunitě dosud není znám. Dosud není známo, kolik očkovaných lidí může být stále schopno přenášet a šířit virus.
https://www.ema.europa.eu/en/medicines/ ... ne-moderna

AstraZeneca
The impact of vaccination with COVID-19 Vaccine AstraZeneca on the spread of the SARS-CoV-2 virus in the community is not yet known. It is not yet known how much vaccinated people may still be able to carry and spread the virus.

Dopad očkování vakcínou COVID-19 AstraZeneca na šíření viru SARS-CoV-2 v komunitě dosud není znám. Dosud není známo, kolik očkovaných lidí může být stále schopno přenášet a šířit virus.
https://www.ema.europa.eu/en/medicines/ ... strazeneca
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost. - Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 5424
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Aaron Goldstein » 23 úno 2021, 03:25

Respirátory budou od čtvrtka povinné. Lidé je nasadí v obchodech i MHD
Vláda na svém pondělním jednání rozhodla o povinnosti nosit respirátory třídy FFP2 nebo dvě chirurgické roušky v MHD a obchodech. Nové nařízení vstoupí v platnost ve čtvrtek 25. února. Členové kabinetu debatovali také o antigenním testování ve firmách či prodloužení programu Antivirus až do konce dubna.
https://www.denik.cz/z_domova/testovani ... 10222.html

A protože vaxhujeři opět dokázali, že 100x opakovaná lež se stává pravdou, tak zcela nesmyslně (v rozporu se specifikací vakcín udaných výrobci při registraci) upravila pravidla karantény...
Změny se dotknou také karantény, která již po kontaktu s nakaženým člověkem nebude nařizována osobám, které prodělaly onemocnění covid-19 před méně než 90 dny a také těm lidem, kteří již mají za sebou dvě dávky očkování.
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost. - Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 23 úno 2021, 20:07

... a nemocnice nárůst pacientů nestihají, nemocnice nám kolabují
Pacienti leží hodiny na chodbě, nápor nezvládáme, říká primář interny 29. ledna 2015

https://bennett.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=766256
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 23 úno 2021, 23:19

Filip: Sputnik musí schválit EU? Pak nezbývá než otázka - proč SÚKL nezrušíme?
"Vakcínu Sputnik V nepoužijeme bez schválení v EU", zdůrazňuje nejen předseda vlády Andrej Babiš. Nejde mi z principu o Sputnik V, ale o proces. Řekl snad premiér jedním dechem i to, že Česká republika není k tomuto úkonu svéprávná, že SÚKL není autorita a že český personál není dostatečně odborně vzdělán, tudíž že není kompetentní k této schvalovací proceduře? Tak to totiž musíme brát.

Pak nezbývá, než otázka - proč SÚKL nezrušíme? Toto je podle vlády politika suverénního státu? Čekat, až o nás, za nás a bez nás rozhodne Brusel, resp. Amsterdam, kde sídlí EMA? O nás bez nás se už jednou rozhodovalo. V třicátém osmém roce v Mnichově. Pro českou zemi to dopadlo tragicky. Paradoxní je, že i dnes o nás bez nás rozhodují v podstatě ty samé státy jako v září 1938. Pane předsedo vládo, to je na pováženou!

https://www.kscm.cz/cs/aktualne/aktuali ... -nezrusime
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 24 úno 2021, 01:46

https://www.czechfreepress.cz/zdravi/do ... u-pcr.html
Dôležité: WHO zmenilo zásadným spôsobom pokyny k testovaniu metódou PCR
Po inaugurácii Joe Bidena sa medzi prvými objavila informácia o opätovnom financovaní WHO Spojenými štátmi americkými. Možno bez príčinnej súvislosti, avšak v tom istom časovom období, vydáva WHO nové pokyny k testovaniu PCR, ktoré zásadným spôsobom zmenia počty pozitívnych. SMEROM NADOL.

Tento nový protokol iba potvrdzuje to, čo naša kancelária tvrdí už niekoľko mesiacov: že pozitívne testovaní metódou RT-PCR nie sú automaticky infekčnými. Doslova je uvedené, že pozitívny test RT-PCR nie je sám osebe známkou infekcie COVID-19 a je vyžadovaný DRUHÝ TEST spolu s KLINICKOU DIAGNÓZOU.

Má to vzťah aj k akútnej potrebe prehodnotenia potreby akcie celoplošného testovania Slovenska, ktoré nás v najbližších dňoch čaká. Minimálne ju treba odložiť až do doby, kým nebudú známe prvé štatisticky významné údaje z testovaní podľa nového protokolu. Je možné, že sa v krátkej dobe zistí, že takú akciu nebude potrebné vykonať vôbec.

Teraz už len sledujte, ako magicky klesne počet pozitívnych prípadov obyčajnou zmenou postupu. Zázrak na počkanie menom štatistika ruka v ruke so zázrakom menom metodika.

Zdroje:
https://www.who.int/news/item/20-01-202 ... rs-2020-05
https://www.who.int/news/item/14-12-202 ... -ivd-users
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 24 úno 2021, 16:56

Pozor! Článek není vhodný pro absolventy humanitních věd (nutná znalost matematiky)...

Fungují vládní protiepidemická opatření? Jistě, pane ministře!
George Box prý kdysi na adresu matematických modelů řekl, že všechny modely jsou špatně, některé jsou ale užitečné. Myslel tím, že každý model je zjednodušením reality, tedy některé detaily jistě pomíjí, čímž se od reality odchyluje. Právě to ale může být užitečné jako podklad k rozhodování nebo
porozumění. Kdyby ovšem George Box viděl, jak s modely zacházíme v dnešním koronavirovém běsnění, možná by řekl, že všechny modely jsou špatně a některé jsou navíc nebezpečné.

https://www.statspol.cz/wp-content/uplo ... nistre.pdf
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Zvedavec
Redaktor
Příspěvky: 301
Registrován: 22 úno 2017, 15:07

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Zvedavec » 24 úno 2021, 21:47

Daco o situacii v prazskych nemocniciach. Komentare tiez stoja za to


Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 24 úno 2021, 22:11

https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/0 ... h-kapacit/
Počet nakažených zdravotníků rapidně klesl, nemocnice se však blíží limitu svých kapacit
Česká republika před sebou má několik kruciálních týdnů. Pokud se totiž epidemiologická situace nebude vyvíjet příznivě, budou kapacity českých nemocnic během dvou až tří týdnů zcela vyčerpány. V současnosti je volných zhruba 15 procent, i to je ale podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého historicky v ČR nevídaná situace. Dobrou zprávou ovšem je, že díky očkování velmi klesl počet nakažených zdravotníků. Aktuální situaci v nemocnicích přiblížil včera na ministerstvu zdravotnictví Vladimír Černý a další odborníci.

...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 24 úno 2021, 22:12

https://echo24.cz/a/SFUHF/madarsko-zacn ... u-vakcinou
Maďarsko začne po kritice EU jako první očkovat čínskou vakcínou
Maďarsko začne jako první země v Evropské unii očkovat vakcínou proti covidu-19 od čínského výrobce Sinopharm, která zatím nemá souhlas unijních institucí. Vakcinaci proti covidu se zpožděním zahajuje Ukrajina. Francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran navštíví město Dunkerque, kde rychle přibývá nakažených, a Bavorsko si připomíná památku 12 000 obětí pandemie.

Maďarský regulační úřad čínský preparát nedávno schválil pro nouzové použití, aniž čekal na doporučení od Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA). Letadlo s nákladem prvních 550 000 dávek přípravku Sinopharm v Budapešti přistálo v polovině února. Maďarsko kritizuje pomalé zavádění vakcín v EU a je také první z 27 členských zemí, která už dříve schválila i ruskou vakcínu. Ani ta souhlas EMA nemá.

Ukrajina po sérii zpoždění začne očkování proti covidu-19 poté, co v úterý dorazilo na kyjevské letiště půl milionu dávek vakcíny AstraZeneca vyrobených v Indii a prodávaných pod názvem Covishield. Vláda chce očkovat v pěti etapách. První fázi, která by měla zahrnout téměř 380 000 lidí z prioritních skupin, zejména ošetřovatelů pacientů nakažených covidem-19, zahájí mobilní týmy.

Do města Dunkerque na severozápadě Francie zavítá kvůli zhoršené epidemické situaci ministr zdravotnictví Olivier Véran. Francouzská vláda chystá zpřísnění restrikcí pro oblast tohoto města, které je důležitým přístavem pro cesty přes Lamanšský průliv. V pondělí tam podle agentury AFP sedmidenní průměr infikovaných na 100 000 obyvatel dosáhl hodnoty 901, zatímco v celé Francii to bylo 190. Velkou část nových případů navíc tvoří nákaza britskou mutací viru SARS-CoV-2.

Bavorsko si připomíná památku 12 000 obětí, které si covid-19 v této německé spolkové zemi vyžádal. V celém Bavorsku jsou vlajky staženy na půl žerdi a na 14:30 je ohlášena minuta ticha.

Španělský premiér Pedro Sánchez bude v parlamentu čelit dotazům poslanců k vládním koronavirovým opatřením. Jihoevropská země v posledních dnech hlásí výrazné zlepšení epidemické situace, která tam byla nejhorší koncem ledna, a některé španělské regiony oznámily zmírnění restrikcí.

Island, který má velmi nízké počty nových případů koronavirové infekce, povolí od středy setkání až 50 lidí místo dosavadních 20. Na sportovní utkání, do divadel a kin bude vpuštěno až 200 sedících diváků za předpokladu, že budou dodržovat alespoň metrové rozestupy.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 24 úno 2021, 22:23

https://echo24.cz/a/SJ43Q/obrovsky-skok ... i-na-svete
Obrovský skok. Testy odhalily 15 672 nakažených. V přepočtu na obyvatele jsme nejhorší na světě
Velký posun v číslech za pouhý jeden den. V úterý laboratoře v Česku odhalily 15 672 nově nakažených koronavirem, v pondělí to přitom bylo 11 391 nových případů. Úterní výsledek je tedy nejhorší od 6. ledna a jde o 3071 více nakažených než minulé úterý. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V přepočtu nakažených na milion obyvatel je pak Česká republika nejhorší na světě.

Kapacita lůžek intenzivní péče v nemocnicích se podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého blíží absolutnímu vyčerpání. Volných je nyní zhruba 15 procent. Vyčerpaná, tedy pod pět procent volných, by mohla být za dva až tři týdny.

Žádost o pomoc německých nemocnic s českými pacienty a aktuální vývoj epidemie covidu-19 ve středu projedná Ústřední krizový štáb, mimořádně také zasedá i vláda.

V České republice je zřejmě sedm podezření na jihoafrickou mutaci koronaviru, která by měla být nakažlivější. Čtyři jsou podle jihomoravské hygieničky Renaty Ciupek ve školce v Brně, která je opatřením hygieniků zavřená. O třech dalších ze zájezdu na Zanzibar mluvil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jihoafrickou mutaci musí potvrdit laboratoř v Praze.
Daleko horší než Slovensko a další sousedé

Česká republika je tak nyní s 918 nakaženými v přepočtu na milion obyvatel za posledních sedm dní v boji s koronavirem nejhorší na světě. Ukazují to data z webu Our World in Data. Předběhla i malé státy s obvykle vysokými průměry nakažených jako jsou Syechely nebo San Marino. Z okolních států je na tom nejhůře Slovensko s 395 případy. Polsko má aktuálně 197 případů, Rakousko 194 a Německo jen 89.

V těžkém stavu leží v nemocnicích s onemocněním covid-19 nejvíce pacientů od začátku epidemie. Ministerstvo zdravotnictví jich v pondělí evidovalo 1329. Nemocniční péči vyžaduje v současné době kolem 6817 lidí, jejich počet v posledních dnech roste.

Od začátku epidemie loni v březnu se v Česku nákaza koronavirem prokázala zhruba u 1,168 milionu lidí, počet vyléčených přesáhl 1,028 milionu. Počet aktivních případů dál roste, v současné době se s nákazou potýká téměř 121 000 lidí, nejvíce od loňského října. Zemřelých s covidem-19 eviduje ministerstvo 19 682. Jejich počet v posledních dnech stoupá.
Screenshot - 2021-02-24T075636.905.png
Screenshot (1).png
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15391
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 24 úno 2021, 22:26

https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... em-objemu/
Média: AstraZeneca nedokáže zajistit dodávky své vakcíny do EU ve slíbeném objemu
Společnost AstraZeneca ve druhém čtvrtletí letošního roku bude schopná doručit méně než polovinu z původně plánovaných objemů dodávek vakcíny. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na zdroj v Bruselu. Zástupce farmaceutické firmy přitom uvedl, že společnost bude usilovat i o zvýšení výrobních kapacit s tím, aby splnila své závazky.

Britská farmaceutická společnost AstraZeneca, která se zavázala dodat 180 milionů dávek vakcíny do Evropské unie v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku, ve skutečnosti může realizovat necelých 50 % tohoto objemu. S touto zprávou přišla agentura Reuters, která získala komentář od jednoho z představitelů Evropské unie v Bruselu.

Následně se k tomuto tématu vyjádřil i představitel samotného dodavatele vakcíny, který výše uvedené informace nevyvrátil. Zdůraznil však, že v současné době společnost usiluje o zvýšení svých výrobních kapacit, aby v konečném důsledku dokázala doručit slíbené množství očkovací látky. Uvádí se, že možný propad dodávek může zmařit plány EU naočkovat do léta 70 % dospělého obyvatelstva.

Co se týče dodávek vakcíny v prvním čtvrtletí roku 2021, s velkou pravděpodobností AstraZeneca také nesplní původní plán, podle něhož by do EU mělo být doručeno 90 milionů dávek. Předpokládá se, že firma doručí kolem 40 milionů dávek vakcíny.

Problémy s doručováním vakcíny v rámci EU
Český europoslanec Ivan David dříve prohlásil, že skutečným důvodem problémů s doručením očkovacích látek do evropských zemí je zejména to, jak byla uzavřena smlouva s dodavateli vakcíny. Chybí tam totiž podle něj jakákoliv demokratická kontrola.
„Uzavřeli smlouvu, podle níž platí cizími penězi, penězi poplatníků a utajují obsah smlouvy. To není drobné darebáctví úředníčka městského zastupitelstva, které má naději, že unikne pozornosti. To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava, v EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých,“ tvrdí David.
Europoslanec poukazuje na to, že proces uzavření dohody byl zcela neprůhledný, a proto dnes již není možné získat odpovědi na řadu jednoduchých otázek.
„Jaké bylo výběrové řízení při výběru dodavatelů vakcín? Žádné, šlo o dohodu za zavřenými dveřmi. Jaká jsou ujednání o cenách a termínech dodávky? To nesmíme vědět. Je toto ujednání plněno? Nekontrolovatelné… Jestliže by nebylo plněno, jaké budou sankce? Sankční ujednání v takové přátelské smlouvě o dodání peněz asi chybí,“ domnívá se David.
V této situaci je podle něj logické, že jiné firmy, než ty vybrané Evropskou komisí, mají potíže se schválením na evropském trhu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6088
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od martanus » 24 úno 2021, 22:46

Ve Finsku byl objeven nový kmen COVID Mutant, který se může vyhnout testům
„Mutace v této variantě ztěžují detekci alespoň v jednom z testů PCR doporučených WHO.“
https://www.zerohedge.com/covid-19/new- ... ed-finland
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 24 úno 2021, 23:37

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března.
Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit spolu s účinností pandemického zákona a nejpozději v sobotu 27. února. Pro ČTK to sdělil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet současně požádá poslance, aby nouzový stav platil do konce března.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ete-655146
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2566
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Tomas BB SK » 25 úno 2021, 10:34

Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4431
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od IgorT » 25 úno 2021, 16:31

Pfizer a BioNTech skúmajú pridanie tretej dávky vakcíny proti KORONAVÍRUSU

pred 12 minútami
WASHINGTON - Farmaceutické spoločnosti Pfizer a BioNTech vo štvrtok oznámili, že skúmajú možnosť pridania tretej dávky vakcíny proti koronavírusu, ktorá sa momentálne podáva v dvoch dávkach v rozstupe niekoľkých týždňov. Takisto testujú novú verziu svojej vakcíny, ktorá sa má zamerať na juhoafrický variant vírusu. Informovala o tom agentúra AFP. viac:
https://www.topky.sk/cl/11/2067027/Pfiz ... RONAVIRUSU

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 26 úno 2021, 08:12

Pane Blatný, jak je to vlastně s tou kapacitou míst na JIP?
Hysterie kolem zvyšujících se počtů případů COVID-19 pokračuje. Navíc do toho začínají bolševikům házet vidle soudy, senát, protože nikomu se nelíbí, že si Babiš dělá co chce, zákon nezákon.
22. 2. 2021 večer bylo dle serveru ministerstva zdravotnictví hospitalizovaných 6 093 pacientů. Podle serveru hysterie.idnes.cz, který se marně snaží panu Babišovi nahonit nějaké populistické body u vohnoutů, jich bylo ovšem 6 593. Kde se vzalo, tu se vzalo, objevilo se 500 hospitalizovaných pacientů. Člověk se již u novinářů z Agrofertu opravdu ničemu nediví. Jaký pán, takový krám. Ale pojďme se zaměřit na nejkritičtější bod protivirové bojové infrastruktury – místa na JIP, které by měly podle vládních papalášů být ten důvod, proč lidi zavřít do vězení a znemožnit jim veškerý pohyb. Samozřejmě jen na chviličku, na 14 dní, 3 týdny, měsíc a pak „se uvidí“.

Abychom to jasně pochopili, jaká hra se tu s námi hraje, tak prosím věnujte pozornost následujícímu obrázku, který shrnuje data z Ministerstva zdravotnictví o zatíženosti JIP. Pořádně si jej prohlédněte, bod po bodu.

Obrázek

Už to chápete? Jak vidíte, graf nám dosti výmluvně reprezentuje několik klíčových okamžiků, které stojí za komentář.
https://dfens-cz.com/pane-blatny-jak-je ... st-na-jip/
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6847
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 26 úno 2021, 09:12

Vláda chce zakázat pohyb mezi okresy, zavřít školy a další obchody
Sílící epidemie koronaviru přiměla vládu k plánu na tři týdny ještě víc omezit volný pohyb a vzájemné kontakty. Pravděpodobně od pondělí 1. března chce zakázat pohyb mezi okresy, zavřít se mají školky i školy a další část obchodů. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes opatření projedná s opozicí. Bude žádat prodloužení nouzového stavu, který je podle něj k zavedení restrikcí potřeba. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) očekává denní přírůstky až 20.000 nakažených. Vláda o pomoc s pacienty s nemocí covid-19 požádá Německo a Polsko. Stát plánuje přispívat na plošné testování ve firmách.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vlada ... y/2000870?

Karanténa se kvůli mutacím prodlouží z deseti na 14 dní
V Česku se prodlouží povinná karanténa z deseti na 14 dnů. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Důvodem je šíření mutací koronaviru, které jsou nakažlivější. V Česku se rozšířila britská varianta, dnes byl potvrzen také první případ jihoafrické mutace.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/blatn ... i/2001353?
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MiB a 4 hosti