Historie, kterou nás neučili...

Odpovědět
bacil
Redakční rada

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od bacil » 30 lis 2018, 01:38

To jsou ty rozpory vědeckých datování. Čerstvý vzorek uhlí ze sopky sv. Heleny taky datovali na miliony let

Alchymista
Redakční rada

Příspěvek od Alchymista » 30 lis 2018, 02:28

je to napísané uplne zmätočne, a tak vôbec nie je jasné, či to našli spolu v jednom úložisku, alebo je to z jednej lokality alebo spod celých Tatier...

Pokladom a zároveň prekliatím archologa je tzv. bonanza - býva to diera vymletá v potoku či rieke, kde sa ukladá "ťažký materiál" prinesený vodou. Na "dne" môžu byť granáty (alebo iné "ťažké" kamene), nugety zlata, striebra, platiny... na vrchu kľudne rakúskouhorské, československé alebo aj eurové mince. A "medzi tým" všetko čo vás napadne. Všetko, čo sa mohlo za posledných niekoľko tisícročí dostať do potoka či rieky a voda to nedokázala rozpustiť a rozodrať...

bacil - o tom vzorku som niečo počul... Je to príbeh až neuveriteľného šlendrianstva, tuposti a namyslenosti.
"Merať" nezapnutým prístrojom a následne výsledky zverejniť... :dobre: A brániť sa argumentom, že "som vyštudovaný archeolog, moderná technika ma nezaujíma".

Je to oveľa desivejšie ako čerstvo pokosené "50 000 rokov staré" seno z okolia Chvaletíc... Tam sa uzachovali rozumne - trochu pátrali, premýšľali a príčinu našli - "hádanku" zverejnili aj s vysvetlením, a neboli prvý - podobnú záhadu riešili aj briti.

Aaron Goldstein
Redakční rada

Příspěvek od Aaron Goldstein » 30 lis 2018, 05:23

My na to máme u nás erudované vjedce...
DtMY5HSXQAEqpfS.jpg
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Polite
Samostatný redaktor

Příspěvek od Polite » 30 lis 2018, 09:23

Tá škola smrdí sorosovinou na sto honov..
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

palo satko
Samostatný redaktor

Příspěvek od palo satko » 03 pro 2018, 16:58

Dnes na čt2 davaju druhy diel o pozadi utoku na Pearl Harbor. Dokument čiastočne naznačuje, že to bola kruta konšpiracia voči velitelovi Tichomorskej flotily Kimmelovi, ale podla mna to bola skôr klasicka zlomyselnost a samozrejme typicka nezodpovednost a obmedzenost ludi na ministerstve.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Odpovědět