Historie, kterou nás neučili...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 říj 2019, 10:08

Ukládá se do speciální nádoby na to určené... A z povijanu, ve kterém je dítě zabaleno se dělají povijany do kterých se balí Tóra.... Povijan vyrobený z pleny použité při obřízce bývá věnován synagoze při první chlapcově návštěvě...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 7605
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od palo satko » 15 říj 2019, 10:48

Takže teoreticky by jedna z nich aj mohla byt prava. Stači urobit test DNA a ak najdu Y-DNA ktora nebude ludska je uplne jasne ktora predkožka patrila Synu Božiemu. Nuž v Rime sa potešia v Jeruzaleme už asi menej. :D
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 říj 2019, 11:20

To, že je to falešný prorok ještě neznamená, že to musí být člověk... :lol: My bychom si to už nějak uměli zdůvodnit... :wink:
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42267
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Alchymista » 15 říj 2019, 12:14

mnooo... dokázať niečo také by bola senzácia - náboženská až v poslednom poradí
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8165
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Skeptik » 15 říj 2019, 13:10

Alchymista píše:
15 říj 2019, 12:14
mnooo... dokázať niečo také by bola senzácia - náboženská až v poslednom poradí
Proč?
Všichni přeci víme, že mezi námi žijí. Proč by z nich nemohl pocházet i Messiah ???
Obrázek
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od QVAK » 19 říj 2019, 18:29

Skrytý poklad ze sakristie připomene umění středověkých malířů

Středověkých deskových obrazů se v České republice mnoho nedochovalo, a proto byl objev z roku 2014 v sakristii farního kostela v Kopřivnici skutečně velkým svátkem. Pečlivě zabalená díla, o nichž historikové umění neměli žádné povědomí, byla totiž dokladem pozdně gotické slezské malby. Dva roky byla v péči restaurátorů a od 17. října do 12. ledna příštího roku je zájemci mohou vidět na výstavě Oltář z Lubiny | Restaurování 2014–2016 v Arcidiecézním muzeu Olomouc.

https://literarky.cz/kultura/406-skryty ... ych-maliru

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od QVAK » 29 říj 2019, 16:01

Vyznamenání za hrdinství dostal Karel Kněz, četník, který si vzal život, aby nevyzradil další odbojáře

Za druhé světové války patřil vrchní strážmistr četnictva Karel Kněz mezi nejdůležitější členy odboje na Pardubicku a svými aktivitami významně pomáhal v činnosti odbojové skupině Čenda v Ležákách. Aby nevyzradil síť kontaktů a ochránil svou rodinu si vzal si dobrovolně život 22. června 1942. Jeho hrdinské činy i tragická smrt nebyly ve druhé polovině 20. století doceněny, ani zmiňovány.
Vrchní strážmistr Karel Kněz byl velitelem četnické stanice ve Vrbatově Kostelci, do jejíhož rajonu spadala osada Ležáky. Z popudu místních obyvatel zde byla založena v roce 1939 odbojová organizace Čenda, jejíž členem byl i sám Karel Kněz. Hlavní úkoly zahrnovaly shromažďování a ukrývání zbraní, tiskovin a provádění další odbojové činnosti. Organizace zároveň aktivně podporovala radistu skupiny Silver A, Jiřího Potůčka, a jeho vysílačku Libuši, jež zajišťovala spojení se zahraničním odbojem.
Alena Mergl Kučerová převzala 28. října z rukou prezidenta České republiky medaili Za hrdinství udělené In memoriam pro jejího dědečka Karla Kněze.

https://literarky.cz/civilizace/450-vyz ... i-odbojare

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od QVAK » 30 říj 2019, 12:40

Česká televize se pomoci lží snaží svalit vinu za vyvraždění Lidic z německých nacistů na obyvatelku Lidic

"Lidice byly moje rodiště. A my tam patříme a patřili jsme tam. I když se nás hodně lidí ptalo, proč se tam chceme vrátit, když jsme tam prožili takové utrpení. Vrátila jsem se tam až v roce 1955, kdy už jsem byla vdaná a měla jsem vlastní dítě, a to se vám to všechno vrátilo. Vrátily se vám ty vzpomínky, kdy nás maminkám odebírali, a uvědomila jsem si, co asi bych dělala já, kdyby někdo přišel a bral mi moje dítě. ... Nakonec se tam člověk přece jen rád vrátil a žít jsem se tam naučila. Jak říkám: já tam patřím - já jsem tam patřila." Marie Šupíková, lidické dítě (*1932)
Česká televize letos v den památky vyhlazení obce Lidice odvysílala v pořadu Reportéři ČT reportáž založenou na práci Vojtěcha Kyncla. Pan Kyncl ve svém textu vyfabuloval na základě dodatečně dopsaného policejního deníku Evžena Ressela obvinění lidické ženy Marie Doležalové z udavačství. V lidickém případě se z obětí dělají populárním způsobem viníci; reportáž i kniha působí značně sugestivně.
Kynclovy závěry ovšem rozporuje řada historiků (např. dr. Šustek nebo dr. Čvančara).
V roce 1942 šli proti lidickým němečtí nacisté, dnes jejich památku špiní naši historici(s veřejnoprávním médiem).

https://www.eurabia.cz/Articles/33513-c ... lidic.aspx

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od QVAK » 02 lis 2019, 00:44

Bouře v Lidicích. Poslední žijící lidické děti se distancují od památníku

Lidická starostka Veronika Kellerová poslala jménem lidických dětí otevřený dopis nejvyšším ústavním činitelům České republiky, ve kterém oznamují přerušení spolupráce s památníkem Lidice. Souvisí to s reportáží České televize, s jejímž vyzněním lidické děti nesouhlasí a památníku vyčítají, že se proti Reportérům ČT nijak neohradil. Ředitelka Martina Lehmanová chce své oficiální vyjádření zveřejnit po konzultaci s ministerstvem kultury v pondělí, uvedla to pro server Echo24.
Dopis podepsalo osm lidických dětí a míří přímo proti osobě ředitelky památníku Lehmannové. „Zároveň se připojujeme k rozhodnutí paní Jarmily Doležalové, poslední přeživší z Ležáků, která spolupráci s Památníkem Lidice přerušila již před delší dobou. K tomuto bolestnému rozhodnutí nás vede zkušenost s ředitelkou M. Lehmannovou, které je naše konkrétní utrpení a utrpení našich rodin naprosto lhostejné, a která nezná a nectí a překrucuje fakta o lidské tragédii,“ píše se v dopise. „S nástupem nové ředitelky, dosazené bývalým ministrem Hermanem, jsme se stali jen trpěným, bezvýznamným a znevažovaným doplňkem činnosti památníku,“ dodává dopis.
Doporučuji si přečíst tyto dva odkazy. Je to síla a zároveň i ukazuje jakými postupy Pravda a láska(zde političtí černop*delníci s Bakalovou Radou Čt) se snaží změnit historii ve prospěch neviny a tudíž i návratu majetků našeho Vekého Bratra v Berlíně, Vůdce IV. Říše národa bruselského
http://www.csbslidice.cz/zadame-napravu ... ysvetleni/ https://echo24.cz/a/SvZUP/boure-v-lidic ... -pamatniku

Uživatelský avatar
Polite
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6447
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Polite » 07 lis 2019, 09:21

Prave teraz Prima Zoom hovori zid, ze zili vedla Sobiboru(konc.tabor.) a schovavali sa pred nemcami, lebo ,,vedeli, co sa zo Zidmi v Sobibore robi,,! A to v case, ked este neboli ti slavni utecenci, ktori ,,informovali,, svet.
To je v prikrom rozpore s tym, ako sa to prezentuje, ze nikdo netusil!
Film:
Utek z tabora smrti
US dokument, 2014
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Aaron Goldstein » 07 lis 2019, 09:30

Včera dávali britský dokument "Den kdy zemřel Hitler"... Zajímavé bylo, že tam tvrdili, že Sověti sebrali Hitlerovy ostatky, odmítly je spojencům vydat a začali tvrdit, že Hitler přežil... A že tohle byl hlavní důvod rozkolu mezi SSSR a spojenci a důvodem k začátku studené války...

https://www.ceskatelevize.cz/porady/112 ... el-hitler/
https://www.imdb.com/title/tt5430190/
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Hektor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1676
Registrován: 16 úno 2017, 06:53

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Hektor » 07 lis 2019, 09:40

RE: čo sa vedelo o koncentrákoch:
Nedokážem si predstaviť že by sa to nevynieslo z tábora von už len smrad zo spaľovne.
Alebo nepredstaviteľné že by sa niekto z dozorcov alebo pomocného personálu neprekecol opilí v krčme.

RE: prekrucovanie kto a prečo začal studenú vojnu: začína sa druhá studená vojna, treba položiť základy propagandy na desiatky rokov vymývania mozgov.

RE: Novinka:
Včera som v rádiu počul že Ozónová diera je rekordne malá (človek si povie bomba dokázali sme to). No hneť bola pozitivita správy negovaná tvrdením že je to jasní dôkaz rastúcej teploty na Zemi. A z toho vychádza že ak sa Zem začne ochladzovať bude znova zle lebo globálne ochladzovanie, kolotoč strašiakov sa už zastaviť nedá a vždy tu nejaký bude.

Čím netvrdím že mi nevadí bordel v moriach (a všade) či zadymené mestá.

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Aaron Goldstein » 07 lis 2019, 09:57

Hektor píše:
07 lis 2019, 09:40
RE: prekrucovanie kto a prečo začal studenú vojnu: začína sa druhá studená vojna, treba položiť základy propagandy na desiatky rokov vymývania mozgov.
tohle z toho opravdu nevyčnívalo...

Ale vyčnívalo z toho "Hitler spáchal sebevraždu... Ale nemáme to jak dokázat, protože Sověti všechno stopili... Ale fakt spáchal sebevraždu!!! Věřte nám!!! A pokud Sověti tvrdili něco jiného, tak jenom proto, aby nás pomluvili..."
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 7605
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od palo satko » 07 lis 2019, 10:42

Mam v pdf knihu vyznamneho britskeho historika hlocaustu Davida Cesaraniho : Final Solution. Tam su napisane ake informacie mala britska a americka vlada už v prvej polovici roku 1942 o osude židov v Polsku a vo vychodnej Europe. Už ku koncu roku 1942 vedeli, že prišlo k zabitiu 4 milionov židov, či už to bol "holocaust gulkou" alebo v lagroch. 18. decembra 1942 sa čitala v britskom parlamente spoločna britsko-americka sprava o nemeckych zločinoch. Neskôr vedeli detaily o vyhladzovani v jednotlivych lagroch, ale zachrana židov nebola vojnovou prioritou. Tými boli zachrana Imperia pre Britov a pomsta Japoncom pre USA. Ono by sa nakoniec aj dosť tažko vysvetlovalo, že treba už v roku 1943 vylodit miliony vojakov cez Kanal aby zachranili židov a akceptovat že ich minimalne dva miliony Nemci zabiju, ked aj občania USA a tiež UK mali rovnako kvalitny antisemitizmus ako Nemci, len im ho žiaden Adolf "neaktivoval".
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Hektor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1676
Registrován: 16 úno 2017, 06:53

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Hektor » 07 lis 2019, 11:31

Tak v roku 1942 ešte nebolo bombardovanie na takej úrovni (dosah) aby sa dali zničiť tábory/plynové komory. Alebo infraštruktúra (železnice).
Nejaké vylodenie nepripadalo do úvahy (Diepe). Tábory v Poľsku sú jednoducho príliš ďaleko a Nemecko ešte na vrchole síl.

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6274
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Juraj » 07 lis 2019, 11:34

A hlavne, este stale prezivala nadej, ze Nemci tych zasranych bolsevikov zlikviduju. Nejaki Zidia bola len kolateralna nehoda pri ich inak chvalyhodnom usili

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 7605
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od palo satko » 07 lis 2019, 11:40

Hektor, pribeh je o tom, že nebolo treba oslobodit Treblinku, ale jasne zverejnit nemecke zločiny, prehlasit, že za holocaust pojde Hiler a spol. plus všetci z SS na šibenicu a armadou dokazat, že boj voči Nemecku myslia važne. Ved som aj napisal, že im straty nestali na to.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Uživatelský avatar
Polite
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6447
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Polite » 07 lis 2019, 12:03

Samozrejme sa nebolo treba odvolavat len na zidovsky holocaust ale aj ine holocausty: vojnovych zajatcov, politickych odporcov, cigáňov, mentalne zaostalych...atd atd...
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8165
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Skeptik » 07 lis 2019, 15:15

Juraj píše:
07 lis 2019, 11:34
A hlavne, este stale prezivala nadej, ze Nemci tych zasranych bolsevikov zlikviduju. Nejaki Zidia bola len kolateralna nehoda pri ich inak chvalyhodnom usili
A proto těm "zasraným bolševikům" pomáhali co mohli ?
Ne, nepřecházejme do druhého extrému … ten co dělá "západní" propaganda plně postačuje.

Až do roku 1944 prostě neexistoval způsob jak tomu zabránit … první vyhlazovací tábor byl RKKA osvobozen až 4. července 1944 - Malý Trostinec. A to už byl víc jak rok zavřený a bylo v něm nejméně obětí "jen" 65.000.
Jinak Sobibor 10. srpna 1944; Treblinka 16. srpna 1944

Navíc to úplně největší zvěrstvo, vyhlazovací tábory, byly v Polsku, Bělorusku a Chorvatsku.
Obrázek
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6274
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Juraj » 07 lis 2019, 15:35

Tak som to nemyslel. Vojnova pomoc bezala v tom obdobi uz naplno. Ibaze konflikt nebol rozhodnuty a vzhladom na otvorene sympatie k nacizmu spred vojny na Zapade, som presvedceny, ze cast politickej elity si nepriala vykreslit nacistov ako stelesnenie zla. Nebolo ziaduce, aby vzniklo presvedcenie o uplnej likvidacii nacizmu a aby sa do buducna prakticky uzavrela akakolvek moznost dohody.

Odpovědět