Historie, kterou nás neučili...

Odpovědět
bacil
Redakční rada

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od bacil » 15 říj 2019, 01:51

Člověk hledá Boha, protože racionalita pokulhává, když se člověk s poznáním přiblíží třeba ke kvantové fyzice. Prostě je tu clona hmotného světa a nehmotného čehosi v pozadí, co tu hmotu řídí a dává jí vlastnosti a dokáže to dělat i všeljaké kejkle. Je jedno, jak složitý vědecký popis tohoto je, lidé tomu co řídí celý vesmír od nepaměti říkají Bůh a jeho pomocníkům pak andělé, škůdcům démoni.

Je krásné, jak jevy kvantové fyziky jsou poopsané ve Starém i Novém zákoně, buddhismu atd. Takže náboženství je přirozená touha člověka najít spojení s tou bytostí, která drží celý vesmír v hrsti. Problém ale je, že existují bytosti, které se za tu nejmocnější jen vydávají, aby drželi v hrsti oni nás. Takže pokud se podíváme na situaci s nadhledem, tak v současné době mají nejkratší telefonní linku se Stvořitelem pravoslavní, katolíci jsou totiž prakticky rozprášeni kvetoucím protestantismem a zednářstvím v církvi.

Už jsem to tu probíral dřív - v historii lidstva bylo víc Božích synů, než Ježíš Iškariotský, ale jen on jediný to dotáhl až do úspěšného konce, takže mohl svým utrpením vykoupit duše které o to mají zájem. Proto společné rysy najdeme praticky všude kde nekvetl příklon k satanismu. Na buddhismu je krásně vidět, že je to "nedokonané křesťanství" a tyto rysy v různé míře nese většina věrouk. Vždyť jakký je rozdíl mezi nirvánou a limbem? Tedy každé nedokonané náboženství končí nirvánou - limbusem jako nejvyšším stavem duše, protože nedali světu Krista, aby otevřel dveře do ráje - vyššího stavu kvantové duše. Vědecký výzkum kvantové duše jsem už sem taky někdy dával (a fakt to není slátanina, ale seriozní práce na umírajících a oživovaných)

Muslimské pojetí ráje je v podstatě onen limbus - stav přirozené blaženosti, kdy to pro dokreslení pocitů autor koránu popsal jako přítomnost mladých koček.

Staré texty nelze brát doslovně, ale jako mýtus navíc chápaný v dobovém kontextu - což je u latiny (viz katolická Tradice) a staroslověnštiny (pravoslaví) zajištěno tím že jde o jazyky, které se nevyvíjí. Proto jsou zřetelně vidět významové posuvy různých ale obsahově příbuzných textů (viz Gilgameš atd). Docela velkou práci na tom aby se Tradice uchovala neporušená provedli kněží na východě, pro představu egyptskými Kopty počínaje a dále na východ. Jenže je to hermeneutika, tedy nepochopitelné, neuchopitelné a nevysvětlitelné - dokud to sám člověk nepozná. Nejblíže pocitům stavu limba je člověk v okamžiku fyzické modlitby, tj. při pohlavním styku.

Nesmím zapomenout na Aaronovy spoluvěrce, ti tu taky mají místo, ale je to tak složité, že by to mohl vysvětlit jedině Aaron, ale ten nás pošle k šípku protože by to bylo na knihy a taky by to stejně tady nikdo nepochopil. Zkrátka - oni si myslí, že Ježíš Iškariotský byl podvodník a kejklíř.

Islám jako umělé náboženství, či spíše ideologie není komparativní s žádným přirozeným náboženstvím, ikdyž z nich čerpá.

jura-p
Sponzor fóra

Příspěvek od jura-p » 15 říj 2019, 02:49

Muhammade, ostatky nejsou jen nějaké kosti a lidské zbytky, případně předměty. Ostatek musí mít příslušné ověření, že jde o pravý zbytek dotčeného, tzv. autentiku od vatikánské Kongregace pro svatořečení. Dřív stačilo osvědčení od biskupa, zejména u lokálních svatych, které církev v jednotlivých zemích dodatečně uznala. Zejména třeba Irové jich mají plno. U těch nejstarších nakonec není ani požadováno, aby vlastně vůbec nějaké ostatky měli. Ale to se poměrně brzo zatrhlo. Tak například už jedna z našich nejvýznamnějších církevních památek, znovu nalezená StB, relikvíář sv. Maura byl v 1. čtvrtině 13. století vytvořen pro benediktinské opatství ve Florennes. V roce 1483 byla do tumby vložena kovová autentika potvrzující pravost ostatků. Problém ovšem je s pravostí autentiky, zejména těch starších a biskupských. Ani záznam v té kongregaci nepomůže, dobré falzum s ním počítá. Není to ostatně jen problém církve. třeba takové galerie by mohly povídat.
V poslední době církev neustále zpřísňuje obřad odebírání ostatků z hrobů a pravidla svatořečení vůbec. Biskupové už dávno smějí jen navrhovat svatořečení a nesmějí vydávat autentiky. Bojuje se samozřejmě proti obchodu z ostatky, který je zakázán také už dlouho.
S některými věcmi se ale nedá nic dělat. Například existují tři místa, kde je pohřbena pravá hlava sv. Jana Křtitele, který je ostatně svatý vlastně déle, než existuje církev. To se nedá nic platný, svět je pestrý a někdy se nedá říct ano nebo ne a víra to nějak zvládne. Musí. Není to samozřejmě jediná věc, která ruší, jak jsi psal. A je to u všech náboženství. Na světě existuje kolem 3000 hlavních bohů. Všichni jsou falešní, krom toho tvého, samozřejmě.
A to nemluvím o dokládání mučednictví a věrohodných zázracích. Třeba sv. Jiřího nakonec zachránili Angličani, Gruzíni a Rusové, přestože poslední jmenovaní nejsou katolíky. Kvůli nim ho nezrušili a místo drakobijce našli setníka. I mě by osobně našvali, kdyby jako nebyl vůbec. Když už se po něm jmenuji.

Dej se na Bokononismus, o kterém píše Kurt Vonegut jr. (který mimochodem přežil bombardování Drážďan jako zajatec, nahnaný na práci do mrazíren, což mu zachránilo život) v Kolíbce. Bokonon na rozdíl od ostatních náboženství, která stojí na velkých pravdách, založil svou víru na malých, neškodných lžích. Jak píše v úvodu ke své knize:
"Všechny ty nádherné pravdy, o kterých vám budu vyprávět, jsou bezostyšné lži." V jeho textech je také "Vytvořil jsem proto ze lži pravdy umnou náhradu,..."
Ta Kolíbka opravdu stojí za přečtení. Věty jako: "Nechápu, jak pravda, sama o sobě, může někomu stačit." nebo " Tuhle jsem četl, že vědci odhalili podstatu života. Jsou to nějaký bílkoviny." přinášejí schopnost přežít i internetové diskuse v pohodě.
No a na závěr jedna pro věřící:
"Bokonon nikde nežádá, že by se člověk neměl pokoušet pochopit úmysly Boží. Bokonon pouze poznamenává, že všechny tyto snahy jsou předem odsouzeny k nezdaru."

Skeptik
Sponzor fóra

Příspěvek od Skeptik » 15 říj 2019, 06:14

bacil píše:
15 říj 2019, 01:51
Člověk hledá Boha, protože racionalita pokulhává, když se člověk s poznáním přiblíží třeba ke kvantové fyzice.
Jinými slovy, co věřící to kvantový fyzik :dobre:
A přitom všechna božstva a Bozi světa vznikly z neschopnosti pochopit princip hoření, elektřiny apod. :wink:
Je jedno, jak složitý vědecký popis tohoto je, lidé tomu co řídí celý vesmír od nepaměti říkají Bůh a jeho pomocníkům pak andělé, škůdcům démoni.
Toto "vysvětlení" mě vždy rozesměje.
Takže Bůh i Ďábel jsou vlastně ti, co stojí za přírodními zákony ... oni jsou vlastně těmi zákony.
Zcela se přitom opomíjí FAKT, že takovýto výklad zcela eliminuje Boží a Ďáblovu vůli, tedy to, co z nich dělá Boha a Ďábla ... a tedy logicky takovéto "vysvětlení" jak Boha, tak Ďábla, "zabíjí".
(Pozor, "přírodní zákon" není náboženské dogma. Je to zjednodušený název pro soubor interakcí mezi jednotlivými stavebními prvky hmoty / energie.)

Dál to už komentovat již nebudu ... Středověk již mám dávno za sebou :lol:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Aaron Goldstein
Redakční rada

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 říj 2019, 07:03

jura-p píše:
15 říj 2019, 02:49
Ostatek musí mít příslušné ověření, že jde o pravý zbytek dotčeného, tzv. autentiku od vatikánské Kongregace pro svatořečení.
I když někdy se to trochu zvrtne...
Jako u sv. Vojtěcha, kdy jedna sada ostatků, kterou v roce 1039 kníže Břetislav převezl do Prahy, je v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha... Ovšem v roce 1127 za vlády Boleslava Křivoústého se najednou záhadně objevily ostatky o kterých se tvrdilo, že to jsou pravé ostatky sv. Vojtěcha a že Břetislavovi byly podstrčeny ostatky falešné... Někteří polští autoři hájí tuto teorii dodnes... A katolická církev, aby nemusela řešit spor, je prohlásila taktéž za autentické... Takže sv. Vojtěch má najednou dvě autentizovaná těla...

A aby to nebylo málo, tak v roce 1475 se v kostele sv. Vojtěcha v Cáchách objevila další (tedy v pořadí již třetí) zaručeně pravá lebka sv. Vojtěcha... Navíc se velmi podobala "pražské" lebce (která byla v roce 1143 od ostatků oddělena a umístěna samostatně do relikviáře)... A aby byla podobná ještě více tak byla dodatečně poškozena aby poškození vypadalo stejně jako na lebce "pražské" (Toto poškození má být příčinou smrti sv. Vojtěcha, který byl dle legendy utlučen veslem )... Toto již církev odmítla řešit s tím, že pravost lebky nelze potvrdit, ani vyvrátit...

Takže dvě pravá těla plus další, třetí, lebka, která může a nemusí být pravá....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Dragon
Výkonný redaktor

Příspěvek od Dragon » 15 říj 2019, 07:37

bacile,
nic proti, ale právě to, že se křesťanství, resp. jedna jeho odnož, považuje za jediné dokonalé, mi přijde neuvěřitelně arogantní vůči věřícím všech ostatních náboženství. Jestli vaše pohrdání nirvánou není jen vaše nepochopení tohoto stavu ? Já nejsem přívrženec žádného náboženství; ale domnívám se, že základem jakékoliv víry by měla být především pokora. Třeba taková, o jaké zpíval Karel Kryl v baladě "Děkuji" - pro mne je tato píseň lepší všech modliteb světa. A nemusím do toho motat kvatovou fyziku ani nirvánu.

palo satko
Samostatný redaktor

Příspěvek od palo satko » 15 říj 2019, 09:54

Aaron, zaručene pravych predkožiek Ježisa krista je asi devät. :lol: Co sa naozaj deje ale s predkožnou po obriezke nemam ani ponatia. Odklada sa?
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Aaron Goldstein
Redakční rada

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 říj 2019, 10:08

Ukládá se do speciální nádoby na to určené... A z povijanu, ve kterém je dítě zabaleno se dělají povijany do kterých se balí Tóra.... Povijan vyrobený z pleny použité při obřízce bývá věnován synagoze při první chlapcově návštěvě...

palo satko
Samostatný redaktor

Příspěvek od palo satko » 15 říj 2019, 10:48

Takže teoreticky by jedna z nich aj mohla byt prava. Stači urobit test DNA a ak najdu Y-DNA ktora nebude ludska je uplne jasne ktora predkožka patrila Synu Božiemu. Nuž v Rime sa potešia v Jeruzaleme už asi menej. :D
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Aaron Goldstein
Redakční rada

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 říj 2019, 11:20

To, že je to falešný prorok ještě neznamená, že to musí být člověk... :lol: My bychom si to už nějak uměli zdůvodnit... :wink:

Alchymista
Redakční rada

Příspěvek od Alchymista » 15 říj 2019, 12:14

mnooo... dokázať niečo také by bola senzácia - náboženská až v poslednom poradí

Skeptik
Sponzor fóra

Příspěvek od Skeptik » 15 říj 2019, 13:10

Alchymista píše:
15 říj 2019, 12:14
mnooo... dokázať niečo také by bola senzácia - náboženská až v poslednom poradí
Proč?
Všichni přeci víme, že mezi námi žijí. Proč by z nich nemohl pocházet i Messiah ???
Obrázek
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

QVAK
Redaktor - závislák :-)

Příspěvek od QVAK » 19 říj 2019, 18:29

Skrytý poklad ze sakristie připomene umění středověkých malířů

Středověkých deskových obrazů se v České republice mnoho nedochovalo, a proto byl objev z roku 2014 v sakristii farního kostela v Kopřivnici skutečně velkým svátkem. Pečlivě zabalená díla, o nichž historikové umění neměli žádné povědomí, byla totiž dokladem pozdně gotické slezské malby. Dva roky byla v péči restaurátorů a od 17. října do 12. ledna příštího roku je zájemci mohou vidět na výstavě Oltář z Lubiny | Restaurování 2014–2016 v Arcidiecézním muzeu Olomouc.

https://literarky.cz/kultura/406-skryty ... ych-maliru

QVAK

Příspěvek od QVAK » 29 říj 2019, 16:01

Vyznamenání za hrdinství dostal Karel Kněz, četník, který si vzal život, aby nevyzradil další odbojáře

Za druhé světové války patřil vrchní strážmistr četnictva Karel Kněz mezi nejdůležitější členy odboje na Pardubicku a svými aktivitami významně pomáhal v činnosti odbojové skupině Čenda v Ležákách. Aby nevyzradil síť kontaktů a ochránil svou rodinu si vzal si dobrovolně život 22. června 1942. Jeho hrdinské činy i tragická smrt nebyly ve druhé polovině 20. století doceněny, ani zmiňovány.
Vrchní strážmistr Karel Kněz byl velitelem četnické stanice ve Vrbatově Kostelci, do jejíhož rajonu spadala osada Ležáky. Z popudu místních obyvatel zde byla založena v roce 1939 odbojová organizace Čenda, jejíž členem byl i sám Karel Kněz. Hlavní úkoly zahrnovaly shromažďování a ukrývání zbraní, tiskovin a provádění další odbojové činnosti. Organizace zároveň aktivně podporovala radistu skupiny Silver A, Jiřího Potůčka, a jeho vysílačku Libuši, jež zajišťovala spojení se zahraničním odbojem.
Alena Mergl Kučerová převzala 28. října z rukou prezidenta České republiky medaili Za hrdinství udělené In memoriam pro jejího dědečka Karla Kněze.

https://literarky.cz/civilizace/450-vyz ... i-odbojare

QVAK

Příspěvek od QVAK » 30 říj 2019, 12:40

Česká televize se pomoci lží snaží svalit vinu za vyvraždění Lidic z německých nacistů na obyvatelku Lidic

"Lidice byly moje rodiště. A my tam patříme a patřili jsme tam. I když se nás hodně lidí ptalo, proč se tam chceme vrátit, když jsme tam prožili takové utrpení. Vrátila jsem se tam až v roce 1955, kdy už jsem byla vdaná a měla jsem vlastní dítě, a to se vám to všechno vrátilo. Vrátily se vám ty vzpomínky, kdy nás maminkám odebírali, a uvědomila jsem si, co asi bych dělala já, kdyby někdo přišel a bral mi moje dítě. ... Nakonec se tam člověk přece jen rád vrátil a žít jsem se tam naučila. Jak říkám: já tam patřím - já jsem tam patřila." Marie Šupíková, lidické dítě (*1932)
Česká televize letos v den památky vyhlazení obce Lidice odvysílala v pořadu Reportéři ČT reportáž založenou na práci Vojtěcha Kyncla. Pan Kyncl ve svém textu vyfabuloval na základě dodatečně dopsaného policejního deníku Evžena Ressela obvinění lidické ženy Marie Doležalové z udavačství. V lidickém případě se z obětí dělají populárním způsobem viníci; reportáž i kniha působí značně sugestivně.
Kynclovy závěry ovšem rozporuje řada historiků (např. dr. Šustek nebo dr. Čvančara).
V roce 1942 šli proti lidickým němečtí nacisté, dnes jejich památku špiní naši historici(s veřejnoprávním médiem).

https://www.eurabia.cz/Articles/33513-c ... lidic.aspx

QVAK

Příspěvek od QVAK » 02 lis 2019, 00:44

Bouře v Lidicích. Poslední žijící lidické děti se distancují od památníku

Lidická starostka Veronika Kellerová poslala jménem lidických dětí otevřený dopis nejvyšším ústavním činitelům České republiky, ve kterém oznamují přerušení spolupráce s památníkem Lidice. Souvisí to s reportáží České televize, s jejímž vyzněním lidické děti nesouhlasí a památníku vyčítají, že se proti Reportérům ČT nijak neohradil. Ředitelka Martina Lehmanová chce své oficiální vyjádření zveřejnit po konzultaci s ministerstvem kultury v pondělí, uvedla to pro server Echo24.
Dopis podepsalo osm lidických dětí a míří přímo proti osobě ředitelky památníku Lehmannové. „Zároveň se připojujeme k rozhodnutí paní Jarmily Doležalové, poslední přeživší z Ležáků, která spolupráci s Památníkem Lidice přerušila již před delší dobou. K tomuto bolestnému rozhodnutí nás vede zkušenost s ředitelkou M. Lehmannovou, které je naše konkrétní utrpení a utrpení našich rodin naprosto lhostejné, a která nezná a nectí a překrucuje fakta o lidské tragédii,“ píše se v dopise. „S nástupem nové ředitelky, dosazené bývalým ministrem Hermanem, jsme se stali jen trpěným, bezvýznamným a znevažovaným doplňkem činnosti památníku,“ dodává dopis.
Doporučuji si přečíst tyto dva odkazy. Je to síla a zároveň i ukazuje jakými postupy Pravda a láska(zde političtí černop*delníci s Bakalovou Radou Čt) se snaží změnit historii ve prospěch neviny a tudíž i návratu majetků našeho Vekého Bratra v Berlíně, Vůdce IV. Říše národa bruselského
http://www.csbslidice.cz/zadame-napravu ... ysvetleni/
https://echo24.cz/a/SvZUP/boure-v-lidic ... -pamatniku

Odpovědět