Ropa a plyn

Odpovědět
homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 1606
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Ropa a plyn

Příspěvek od homer » 01 srp 2020, 12:17

Výstavba plynovodu Nord Stream 2 může být obnovena 3. srpna po uplynutí lhůty pro odvolání proti novému povolení Dánska, ale i pokud bude proti tomuto rozhodnutí podáno odvolání, sdělila novinářům Dánská energetická agentura (DEA).
DEA dříve oznámila, že provedla změny v povolení pro Nord Stream 2 AG na výstavbu Nord Stream 2 v dánských vodách. Společnost může nyní při realizaci projektu využívat nejen plavidla s dynamickým polohováním, ale také s kotvou. Jak vysvětlila agentura, trasa plynovodu, která má být dokončena, prochází mimo rizikovou zónu kontaktu s chemickými zbraněmi uloženými na dně Baltského moře. Výstavbu Nord Stream 2 však nelze obnovit dříve než 3. srpna, kdy končí lhůta pro odvolání obnoveného povolení Dánska.
Protože se však práce provádějí v oblasti, kde bylo během po druhé světové válce potopeno mnoho dolů mín a střeliva, ruské lodě potřebovaly zvláštní povolení, neboť práce na nich není možná bez ukotvení. Začátkem července dánská vláda povolila dokončení projektu pomocí lodí s kotvením.
https://cz.sputniknews.com/byznys/20200 ... rPkDFEZQQE

opravil Alch.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host