Stránka 1 z 1

Užitečné odkazy a zdroje - bez diskuze

Napsal: 25 zář 2017, 21:05
od martanus
Elektrická energie její výroba a toky v EU

Po kliknutí na šipku znázorňující fyzikální tok elektřiny mezi danými státy bude ve spodní části obrazovky zobrazen interaktivní graf, na kterém si můžete zobrazit libovolné období od 1. 1. 2016. Podobně po kliknutí na libovolný stát bude zobrazen interaktivní graf s výrobou elektřiny s rozdělením podle zdrojů – opět pro libovolné období od 1. 1. 2016. Zdrojem dat pro modul OEnergetice.cz – energostat je ENTSO-E Transparency Platform.

http://oenergetice.cz/energostat/

Ostatní

Napsal: 10 říj 2017, 19:54
od martanus
Ropa dnes na světových trzích výrazně zdražuje, severomořský Brent se dostal vysoko nad hranici 56 dolarů za barel. Jedním z důvodů je rozhodnutí Saúdské Arábie omezit na listopad vývoz. Trh se podle OPEC po letech nadprodukce vrací k rovnováze mezi nabídkou a poptávkou.


Obrázek

Re: Ostatní

Napsal: 22 říj 2017, 10:33
od petrp
Neznečistí elektromobily planetu nakonec více, než současná auta?
Celou diskusi kolem globálního oteplování si můžeme celkem přehledně rozdělit na tři hlavní otázky: Dochází vůbec k nějakému oteplování? Pokud ano, podílí se na tom významným způsobem lidstvo? Pokud ano, budeme se snažit o změnu? I když zrovna nemáme ambici stát se uznávaným klimatologem, či odborníkem na toto téma, nějaký alespoň obecnější názor investorům neuškodí. Už kvůli pravděpodobné elektromobilní revoluci.

http://www.kurzy.cz/zpravy/435568-nezne ... asna-auta/

Re: Ostatní

Napsal: 26 říj 2017, 11:28
od QVAK
NĚKTERÉ ELEKTROMĚRY MĚŘÍ AŽ 6X VĚTŠÍ SPOTŘEBU NEŽ JE SKUTEČNOST

Nizozemská vláda chce nahradit tradiční elektroměry s rotujícími disky inteligentními elektroměry v každé domácnosti do roku 2020. Netušila, že toto politické rozhodnutí může mít fatální důsledky pro spotřebitele.
Na University of Twente (UT) ve spolupráci s Amsterdamskou univerzitou aplikovaných věd provedli studii, která odhaduje, že tyto potenciálně nepřesné elektroměry byly instalovány nejméně v 750.000 holandských domácností.
Nepřesné hodnoty jsou připisovány konstrukci elektroměru. Stmívače se rychle rozšiřují do domácností a právě stmívače jsou největším problémem měření energie.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11337-el ... skutecnost

Re: Ostatní

Napsal: 03 lis 2017, 20:10
od martanus
Cena ropy Brent přesahuje 62 USD za barel poprvé od 2. července 2015

More:
http://tass.com/economy/974179

Re: Ostatní

Napsal: 20 lis 2017, 18:58
od martanus
Divize Siemens pro výrobu plynových turbín propustí tisíce zaměstnanců a uzavře tři závody

Kolaps trhu s plynovými turbínami donutil společnost Siemens k propouštění tisíců zaměstnanců a uzavření některých závodů. Odbory plánují proti situaci bojovat všemi prostředky.

Společnost Siemens, mimo jiné úspěšný výrobce plynových turbín, minulý týden ve čtvrtek oznámil významné škrty v počtu zaměstnanců. Po celém světě propustí 6 900 zaměstnanců, z toho polovinu v Německu. V Německu rovněž hodlá uzavřít tři výrobní závody.

Po tom, co společnost oznámila rekordní provozní zisk za fiskální rok 2016-2017 ve výši 9,5 miliard euro se tento krok zdá jako přehnaný. Při pohledu na výsledky a výhledy divize Power & Gas začíná vše dávat větší smysl. Ačkoliv divize je stále zisková s 1,6 miliardami eur, nové objednávky klesly o 30 %
http://oenergetice.cz/spolecnosti-svet/ ... ri-zavody/

// je možné že je to kvůli RF

Re: Ostatní

Napsal: 06 pro 2017, 19:30
od martanus
General Electric bude propouštět, v Evropě zruší až 4500 pracovních míst
Americký průmyslový konglomerát General Motors (GE) zruší v Evropě 4500 pracovních míst. S odvoláním na zdroje z tamních odborů informaci přinesl list Les Echos. Propouštět by se mělo ve Švýcarsku, Německu a Británii a týkat by se mělo bývalých pracovníků společnosti Alstom, jejíž část GE odkoupila.

Bývalá energetická divize Alstomu vyrábí turbíny pro uhelné, plynové, větrné i jaderné elektrárny a systémy pro přenos elektřiny. Konkurentem GE v segmentu velkých plynových turbín je německý Siemens a japonská Mitsubishi Hitachi Power Systems.
http://oenergetice.cz/elektrina/general ... nich-mist/