Česká republika

Odpovědět
classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1275
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 12 led 2018, 15:51

Angelina Diash z Ukrajiny členka hnutí femen.
Obrázek
Obrázek


Použiju hlášku z Černých baronů
"Musíme si uvědomit že za hranicemi číhají imperialisti , kteří očekávají naše zakolísání..."
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1111
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Česká republika

Příspěvek od syos » 12 led 2018, 16:40

Řek bych přímo video pro dokumentaci od objednavatele.
Přehled dezinformačních a manipulativních webů: reuters.com, apnews.com, jpost.com, washingtonpost.com, ctk.cz, idnes.cz, novinky.cz, aktualne.cz, lidovky.cz, ceskatelevize.cz

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7847
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 led 2018, 18:52

Glosa: Těsně před volbami to vře: Hoax a rady, porady

Mnohé servery dnes upozorňují na hoax na sociálních sítích (viz). Zpráva vyznívá tak, aby voliči Zemana nechodili volit v prvním kole, s tím, že v prvním kole prezidentských voleb se vybírá soupeř pro úřadujícího prezidenta, který automaticky postupuje do druhého kola.
„Vážení voliči Miloše Zemana,“ zní text letáku, jehož fotografii Ovčáček sdílel, „pokud chcete volit současnou hlavu státu Miloše Zemana, pak v 1. kole nikam nemusíte.“ Údajný leták tvrzení vysvětluje jako novinku letošního roku – obhajujícímu prezidentovi je díky ní prý zajištěn automatický postup do druhého kola. „Prosím, zůstaňte doma a přijďte až 25. a 26. ledna,“ stojí ve falešné zprávě.
Obrázek
Kancléř preidenta republiky Vratislav Mynář podal trestní oznámení:, uvádí dnes média a cítují jej: "Podal jsem ho proto, že je tam moje jméno na hlavičkovém papíře Kanceláře prezidenta republiky. Je to falzum, které významným způsobem maří a ovlivňuje výsledky voleb. Já jsem se nesetkal s ničím takovým, aby takto veřejně, hanlivě a nevkusně došlo k ovlivňování voleb," uvedl kancléř.
Podle něj šlo zřejmě o dopis, který posílal Pavlu Fischerovi, jednomu z kandidátů, u něhož někdo změnil text. Zjistit to, kdo to udělal, je podle Mynáře úkolem policie.
„Rady a porady“ se objevují také jiného druhu, jako například je článek na Britských listech:
O srdci, rozumu, hysterii a prezidentských volbách
Nevolit v prvním kole Drahoše neznamená, že nemůže vyhrát volby!

http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... ady-porady

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 led 2018, 11:40

Kavárna opět v hysterickém opojení: Všichni proti Zemanovi! Pokud nerozhodne již první kolo, za dva týdny přijde ruleta
Začínají prezidentské volby. Takové střízlivé konstatování však zdaleka není přesné. To, co se odehrává na naší politické scéně, je něco úplně jiného než standartní demokratický proces. Volební akt je pouze kulisou, za níž pro naši zemi a národ vykukuje fatální nebezpečí. Jeho střeva vidíme shodou okolností v posledních dnech doslova v přímém přenosu z poslanecké sněmovny. To, co se odehrává kolem jednoznačného a suverénního vítěze nedávných voleb parlamentních (ať ho máme rádi nebo ne), je děsivé a alarmující.

Tím hůř, že nejde o premiéru. Po policejním puči proti Nečasově vládě sledujeme druhý – a daleko propracovanější – pokus změnit výsledky soutěže politických uskupení kriminalizací vítěze voleb policejně-mediální mafií. I v tomto případě se do nechutné hry likvidující zbytky demokracie opět zapojily známé temné síly ze zahraničí. Nikoli tedy mytičtí "ruští hackeři", jak se "obával" spolu se zvěčnělým premiérem Sobotkou hlavní favorit Kavárny pan Drahoš, ale naše současná "Moskva" – Brusel.

Pokud Miloš Zeman zvítězí, půjde o docela tvrdou ránu této naší Páté koloně bruselské smečky, která v parlamentních volbách dostala K.O. – ale nezahynula. V určitém smyslu dokonce posílila (Piráti). A pokud Zemana z Hradu odstraní, půjdou nám jako zraněné zvíře po krku ještě dramatičtěji než kdy předtím. Nám. Buranům a lůze.

Podvod s lidskou tváří
Záměrně nemluvím o tom, co se stane v takzvaném prvním kole. Dvoukolové volby jsou totiž jedním z největších podvodů různých úkonů, které se konají ve jménu oné posvátné (neexistující) demokracie, jíž se Kavárna nejvíce ohání. Protože právě a především volby – pokud jsou rovné a spravedlivé – by byly základním znakem fungující lidovlády. Dvoukolový systém je naopak její karikaturou, děsivým zmrzačením.

Volby jsou totiž "snímkem" rozhodnutí veřejnosti v přesném čase. K volebnímu termínu se připravují všechny předvolební kampaně, na minuty přesně se – zvláště v závěru – rozhoduje o každé maličkosti. Když volby těsně před jejich konáním zrušíte, nebo jejich termín posunete (jako jsme to zažili u voleb parlamentních v roce 2009 zásahem ústavního soudu), jde fakticky o puč. Ne za pár měsíců, ani týdnů, ale už za pár dnů mohou být výsledky úplně jiné.

http://www.freeglobe.cz/Articles/25602- ... uleta.aspx
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 led 2018, 11:58

Karel Januška: Dopis Mandátnímu a imunitnímu výboru
Vážení členové Mandátového a imunitního výboru,
poslanecká sněmovna na vás naléhá, abyste urychleně rozhodli, zda se někteří poslanci a bezúhonní občané dopustili takového činu, který má být označen jako trestný čin. Pro většinu poslanců je to důvod ke zpochybnění kvalifikace pana Babiše zastávat funkci předsedy vlády.

Domnívám se, že úkol, který máte splnit, neodpovídá v současné situaci poslaneckým povinnostem.

V právním státě rozhoduje o takové otázce výhradně soud. Soudnictví je veřejná služba všem občanům republiky. Tak jako zdravotnictví je veřejnou službou. Kdyby vás někdo požádal o to, abyste rozhodovali o zdravotním stavu prezidenta, mohli byste učinit kvalitní rozhodnutí?

Policejní vyšetřovatel obešel svou povinnost obrátit se na soud, a rovnou vám podal žádost o povolení dalšího vyšetřování. Měli byste doporučit poslanecké sněmovně, aby žádost o vydání poslanců předložil Nejvyšší státní zástupce. Nikdo jiný nemůže mít právo obracet se parlament. Parlament není soudní síň.

Soud je jediný orgán v republice, který může vydat rozhodnutí, že v dané kauze je dostatek důkazů k tomu, aby bylo trestní řízení zahájené, nebo v něm bylo pokračováno. Takové rozhodnutí musí vydávat soud ke všem případům, které policie označí jako „trestný čin“. Není nejmenší důvod k tomu, aby nyní policie postupovala jinak.

Činnost vašeho výboru je nezbytně nutná v případech, kdy soud prohlásí, že se poslanec dopustil, nebo mohl dopustit trestného činu. Je s podivem, že ministři spravedlnosti (minulý i stávající sedící v parlamentu) netrvají na dodržování základních občanských práv. Stav v soudnictví není takový, aby se republika mohla nazývat právním státem.

S pozdravem
Ing. Karel Januška

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/n ... oru-519841
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Česká republika

Příspěvek od woxia » 13 led 2018, 18:57

Drahošův šéf kampaně šéfoval firmě spojené s desátky pro Rátha

Drahoš: Kleindienstova minulost mi nevadí

Podle policistů se ML Compet zásadně podílel na korupci ve Středočeském kraji. Firma pro hejtmanství za éry hejtmana Davida Ratha (tehdy ČSSD) organizovala soutěže o veřejné zakázky. Část - alespoň podle prvoinstančního rozsudku - tak, aby vyhrávaly předem domluvené společnosti.
Kleindienstovu bývalou kolegyni, členku dozorčí rady ML Compet, Luciu Novanskou kvůli údajným manipulacím se zakázkami soud předloni potrestal pěti lety a půlmilionovou pokutou.

Jakub Kleindienst do roku 2007 působil jako starosta středočeského Nového Strašecí za ODS. V této době na Rakovnicku zastával také post předsedy oblastní rady občanských demokratů a pracoval na Středočeském kraji v odboru investic. V roce 2009 se dostal do vedení developerské společnosti Finep – stal se ředitelem pro strategii a rozvoj. O dva roky později se stal členem představenstva několika dceřiných firem zkrachovalého developerského koncernu ECM.
Kleindienst působil v roce 2014 jako poradce náměstka Miroslava Rovenského (KDU-ČSL)

Obrázek

https://www.irozhlas.cz/zpravy-z-domova ... 030600_rak

Drahoš Hned několik týmů v čele s Kleindienstem

Dosavadní druhý největší favorit prvního kola prezidentské volby, Jiří Drahoš, za sebou má hned několik týmů lidí. V počátcích mu kromě tehdejší mluvčí Lenky Pastorčákové s komunikací na sociálních sítích pomáhal Libor Kudláček – někdejší poslanec za ODA, jenž po odchodu z politiky založil spolu s bývalým šéfem této strany Pavlem Bratinkou a dalšími partnery, Jiřím Růžkem a Pavlem Štalmachem, poradensko-lobbistickou firmu Euroffice Praha–Brusel. Podle webu Euro.cz byl jejím spolumajitelem i někdejší svazácký boss, poslední předlistopadový předseda SSM a byznysmen Martin Ulčák.

Kudláček posléze k Drahošovi přivedl i šéfa kampaně Jakuba Kleindiensta, bývalého člena ODS a někdejšího starostu středočeského Nového Strašecí, později člena dozorčí rady společnosti, ve které se objevili regionální politici z ODS a ČSSD a jež kromě jiného organizovala losovací soutěže pro Středočeský kraj. Policie ji dokonce měla v hledáčku v době, kdy byl přistižen David Rath s krabicí od vína se sedmimilionovou hotovostí.

Přes Kleindienstovu firmu Whenever se platí a fakturují výdaje Drahošovy kampaně. Kromě toho pro prezidentského kandidáta dělá ještě společnost Česká produkční Social Media, která jen během prosince inkasovala přes šest milionů korun.

A před pár týdny Kleindienst do týmu přivedl i zkušeného marketingového harcovníka Karla Křivana, který v minulosti pracoval také třeba pro Ivana Langera z ODS anebo exministra zdravotnictví z ČSSD Svatopluka Němečka


http://volby.idnes.cz/volby-prezident-2 ... y-2018_pas
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1111
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Česká republika

Příspěvek od syos » 13 led 2018, 19:00

Ženě, jež útočila na Zemana, hrozí dva roky. Napadnout ho prý nechtěla

https://zpravy.idnes.cz/zeman-utok-akti ... _krimi_pmk
Aktivistce, která polonahá narušila volební hlasování prezidenta Miloše Zemana, za její čin hrozí až dva roky vězení. Nové informace k průběhu vyšetřování v sobotu poskytli pražští policisté. Sedmadvacetiletá žena se do volební místnosti dostala s pomocí falešného novinářského průkazu.
Kriminalisté prošetřují událost jako trestný čin výtržnictví a vyšetřování probíhá ve zkráceném řízení. V takovém případě se zadrženým osobám nesděluje obvinění, ale „pouze“ podezření z konkrétního deliktu či deliktů.
Fotogalerie
Proti polonahé aktivistce zakročila Zemanova ochranka. (12. ledna 2018).V místnosti, kam přišel volit prezident Miloš Zeman, se vysvlékla žena, skočila...
Zobrazit fotogalerii
Policisté chtějí ukončit vyšetřování v sobotu v odpoledních hodinách, následně veškerou dokumentaci předají obvodnímu státnímu zástupci pro Prahu 5. Podezřelá nyní čeká na verdikt v cele předběžného zadržení.
Jedním z předmětů šetření bylo také to, jak se žena do místnosti dostala. Ukázalo se, že vystupovala jako žurnalistka a ke vstupu použila novinářský průkaz. Ten byl ale s největší pravděpodobností falešný.
„Detektivové oslovili konkrétní zahraniční redakci, která jim potvrdila, že sedmadvacetiletá žena není a ani nikdy nebyla jejich zaměstnancem,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Nechtěla Zemana napadnout, říká obhájkyně
Ukrajinská aktivistka, která přijela do Česka jen na svou páteční akci při prezidentských volbách, podle své obhájkyně Lucie Hrdé nechtěla na Zemana útočit. „Českou republiku hodlá opustit, jakmile jí to orgány činné v trestním řízení umožní,“ dodala Hrdá.
Protest mínila aktivistka hnutí Femen jako pokojný, nechtěla se s nikým dostat do fyzického kontaktu, nebyla ozbrojená, dodala. „Proto měla zvednuté ruce, aby bylo vidět, že v nich nemá zbraň,“ podotkla obhájkyně.
Hrdá dále uvedla, že podle názoru její klientky by čeští občané mohli opakovaným zvolením prezidenta Zemana ohrozit suverenitu českého státu, protože současná hlava státu je ve vleku ruského prezidenta Vladimira Putina. Pokud se situace nezmění, může ČR následovat osud Ukrajiny, popsala názory aktivistky Hrdá.
Zemanovi se vymstilo přátelství s Ruskem, píší ve světě o akci Ukrajinky
Incident se odehrál v pátek ve volební místnosti na Praze 5, kam Zeman přišel odevzdat svůj hlas. Z přítomného davu vystoupila žena, vysvlékla se a rozeběhla k prezidentovi. Na obnažené hrudi měla nápis v angličtině, že Zeman je Putinova děvka, a stejná slova také vykřikla. Prezidentova ochranka ji srazila k zemi (více v článku Na prezidenta se hnala polonahá žena).
Pachatelka byla identifikována jako 27letá Ukrajinka Angelina Diashová, aktivistka hnutí Femen. V minulosti s odhalenou hrudí protestovala například proti Alexandru Lukašenkovi. Zeman po útoku řekl, že je poctěn, že ho napadla aktivistka skupiny, která útočila i na papeže.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/zeman-utok-akti ... _krimi_pmk
Přehled dezinformačních a manipulativních webů: reuters.com, apnews.com, jpost.com, washingtonpost.com, ctk.cz, idnes.cz, novinky.cz, aktualne.cz, lidovky.cz, ceskatelevize.cz

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3398
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Česká republika

Příspěvek od lasib » 13 led 2018, 22:30

Ta osôbka bežne behá po Ukrajine ... Doklady sú falosne
Obrázek
Obrázek

http://www.pravda.com.ua/news/2018/01/13/7168223/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 led 2018, 12:40

Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho
Podoben Caesarovi po návratu z Gálie, s triumfálním výrazem ve tváři a ověšen holdováním davu, vešel v sobotu odpoledne prezidentský kandidát Jiří Drahoš do svého volebního střediska, aby ten dav slavnostně pozdravil, poděkoval mu a zodpověděl pár otázek novinářů.

A v jedné té odpovědi řekl, že když slyší, že v druhém kole prezidentské volby bude tedy stát proti Zemanovi, neví prý dost dobře tomu, proti komu že to bude vlastně stát? Jestli proti Zemanovi, anebo spíš proti těm, kteří jej pracovně vlastně tvoří – to je Mynářovi, Ovčáčkovi a Augustinovi?

Jako kdyby jen tak pokoutně, jako když obchodník podstrkuje zákazníkovi zboží tak, aby si toho na oko nikdo ani moc nevšiml, ale přece jen aby to všichni viděli, chtěl davu v sále i národu u televizních přijímačů naznačit, že Zeman sám o sobě žádnou skutečnou personou vlastně není a nemůže tedy dobře být ani jeho Drahošovým volebním soupeřem. Protože jestli Zeman něčím skutečně je, pak je tím, co existuje jen skrze a prostřednictvím tří jeho fámulusů. Ti do něj pumpují své rozumy a dělají z něj tedy to, co je. Bez nich je Zeman nula.

Mám dojem, že nic nešťastnějšího a hloupějšího než tohle v ono sobotní odpoledne už Drahoš vyřknout (či jen naznačit) nemohl. Ve dvou finálních předvolebních debatách, které se očekávají, bude stát proti Zemanovi - a ten bude na pódiu sám, bez rádců, kteří by mu mohli cokoli šeptat do ucha - a přesto to bude, pane Drahoši, masakr, jaký jste na své kůži ještě v životě neokusil.

http://www.literarky.cz/komentare/ostat ... i-to-draho
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Česká republika

Příspěvek od woxia » 14 led 2018, 13:30

Drahoš odmítal debaty, nezískal ostruhy. Teď ho hodí do vody se Zemanem, očekávají šéfredaktoři.

Velmi kultivovaná debata, nemoderovaná Václavem Moravcem.

Zazněly zde velmi zajímavé výroky (parafrázuji) - Drahoš odmítl jít do debaty s Topolánkem, aby se aspoň otrkal se zkušeným politickým matadorem.
Teď bude hozen do klece se lvem, který je totálně intelektuálně vyhladovělý právě po těchto debatách, kterých se nemohl dle zvolené strategie dosud zúčastnít.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... -ocekavaji
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 led 2018, 14:42

Zeman říkal, že nevede kampaň, a teď najednou chce debatovat. Inu, jen blbec nemění názory, posmíval se Jiří Drahoš z veřejnoprávního studia
Pár hodin po prvním kole prezidentských voleb dorazil Jiří Drahoš, který ve druhém kole vyzve prezidenta Zemana, do Českého rozhlasu. Se šéfredaktorem zpravodajství Janem Pokorným hovořil o tom, co chystá do druhého kola, a také o tom, co od něj mohou voliči očekávat.

Rozhovor byl avizován jako „debata po prvním kole prezidentských voleb“ a hned na úvod bylo řečeno, že pozván byl i prezident Zeman, ale odmítl to. V průběhu pořadu to bylo zopakováno ještě několikrát. Jiří Drahoš hned na úvod po dotazu moderátora ve zjevné narážce na kondici prezidenta Zemana začal vykládat, jak je ve skvělé kondici, denně ujde pět kilometrů, ale bohužel nemá čas, zvládl by prý určitě ještě více. Pak prozradil, že jeho tým už vyhodnocuje výsledky prvního kola a chystá doporučení pro další kampaň. „Dnes odpoledne máme poradu, na které dohodneme definitivní strategii,“ prozradil.

Ocenil, že jej protikandidáti Michal Horáček a Marek Hilšer přišli osobně podpořit, a naznačil, že společným panákem v Divadle La Fabrika spolupráce neskončila. „Můj tým a týmy Michala Horáčka a Marka Hilšera už domlouvají, co by se dalo společně podniknout,“ informoval posluchače.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dia-520008
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1275
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 14 led 2018, 16:50

Drahoš odstavil problematického manažera

Podle všeho si to uvědomuje. Během vystoupení ve svém volebním štábu v pražské La Fabrice prohlásil, že před druhým kolem změní strategii své kampaně a vezme ji plně do svých rukou. To neznamená nic jiného, než že se odstřihne od svého dosavadního volebního manažera Jakuba Kleindiensta, což byla jeho potenciální koule na noze. Na problematickou Kleindienstovu minulost – mimo jiné figuroval v kauzách spojených s exhejtmanem Davidem Rathem – už upozornilo několik médií, naposledy třeba magazín Reportér.

https://domaci.ihned.cz/c1-66016480-uch ... position-0

Akce ala Viktor Čistič
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 led 2018, 18:52

Znáte názory profesora Drahoše na některá důležitá současná témata?

referendum o vystoupení z EU a NATO - o těchto záležitostech nelze hlasovat v referendu (PS: o vstupu do EU se ale hlasovalo)
přijímání uprchlíků - přijmout tady nějakých 2 600 z bezpečnostního hlediska prověřených uprchlíků nebo migrantů by neměl být žádný problém
jmenování vlády - v žádném případě by nejmenoval vládu, kterou by byť jen podpořila KSČM
členství v EU - politici by měli českým občanům vysvětlovat náš přínos, který Česku z členství v Unii plyne
o Havlovi - považuji ho za nejlepšího prezidenta ČR, kterého naše vlast doposud měla
o Rusku - držím palce Rusům, aby směřovali k demokracii, ale putinovské Rusko včetně anexe Krymu nepovažuji za demokratický stát
o Zemanovi - tato země potřebuje jiného prezidenta, než je ten současný
o univerzite G. Sorose - doporučuji přesunout soukromou Středoevropskou univerzitu miliardáře George Sorose do prahy

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/19 ... l-problem/
https://www.novinky.cz/domaci/442298-dr ... rendu.html
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dal-482399
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 15 led 2018, 06:49

Analýza výsledků: Zemana volili nezaměstnaní, Drahoše zase vysokoškoláci
V sobotu skončilo první kolo historicky druhých přímých voleb prezidenta České republiky. Co rozhodlo o tom, že do druhého kola nakonec postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš? Současný prezident bodoval u starších voličů a nezaměstnaných, bývalý předseda Akademie věd pak zejména u vysokoškoláků. Fischera vynesla k třetímu místu podpora žen a bývalý premiér Topolánek propadl u starších voličů.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... okoskolaci
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7847
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 led 2018, 11:44

Bašta: Co o nás prozradila volební kampaň

Již podruhé během posledních šesti let se ukazuje, že přímá volba prezidenta České republiky představuje nebezpečnou politickou krizi, v níž se v plné nahotě ukazují všechny nebezpečné tendence historického vývoje, kterých si za normální situace nevšimneme. Jako v křivém zrcadle se v ní groteskně odrážejí všechny tři krize, kterými v současné době prochází evropská civilizace. Tou první je plíživá feudalizace společnosti projevující se změnou stylu vládnutí, v němž stále větší váhu nabývají nikým nevolené byrokratické struktury vytvářející hierarchický systém řízený na globální úrovni. Ten v rámci svého fungování vytvořil a vytváří naprosto nepřehledný soubor příkazů, zákazů a regulací, které zasahují do všech oblastí života a činí z dosavadních národních států a jejich demokraticky volených institucí pouhé špatně namalované kulisy. Velice přesně to ilustruje migrační krize a spor o tzv. kvóty na přerozdělování běženců. Evropská (i česká) společnost se rozštěpila podle klíče, který má jistou analogii v bývalém Sovětském svazu. Také dnes je vládnoucí vrstva spojena pupeční šňůrou se svým postavením v byrokratické struktuře a zatím neformálně začíná připomínat původní systém carského Ruska s jeho sedmnácti stupni šlechtictví.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... ni-kampan/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti