Česká republika

Odpovědět
homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 855
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 30 říj 2018, 18:15

V přijímání muslimů se mladí Češi příliš neliší od starých. Pouhých 16 % by přijalo muslima do rodiny. Na Slovensku je rozdíl větší, až 54 % dotázaných mladých Slováků by muslima do rodiny přijala. Mladými se rozumí lidé ve věku 18 až 34 let. Na nejvyšších příčkách jsou opět země západní Evropy, přes 90 % je to v Dánsku, Norsku a Nizozemí.
Češi jsou také na střední Evropu dost „namyšlení“. 55 % u nás dotázaných souhlasí s tvrzením „naši lidé nejsou dokonalí, ale naše kultura je lepší než ty ostatní“. V tom se Češi shodují s Poláky, u kterých je to stejné procento. U Němců je to 45 %, u Rakušanů o dvě procenta více, u Slováků 44 % a 46 % u Maďarů. Nejpyšnější na svou kulturu jsou v Evropě dluhovou krizí postižení Řekové, za nimi jsou Gruzínci a Arméni.
Češi také věří, že k tomu, aby byl někdo opravdu Čechem, se musí v Čechách buď narodit, nebo odtud mít alespoň rodiče či jiné příbuzné. 78 % si myslí, že je nutné se zde narodit, 66 % stačí mít zde příbuzné. V tom se Češi shodují s většinou východních zemí a nemají ani velké rozdíly mezi mladými a starými odpovídajícími. Nejméně je to naopak ve Švédsku, lehce nad 20 % u obou otázek. Švédové zřejmě původ za důležitý nepovažují, což se odráží i v jejich politice.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eji-557420

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 01 lis 2018, 22:23

Česko by mělo odstoupit od paktu OSN o migraci, míní Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude navrhovat, aby Česko po vzoru Maďarska a Rakouska nepřistoupilo ke globálnímu paktu Organizace spojených národů (OSN) o migraci. Vláda by o tom měla jednat příští týden, uvedl její předseda. Postoj k paktu chce ještě probrat s představiteli ČSSD. Babiš ve shodě se svým rakouským protějškem Sebastianem Kurzem uvedl, že pakt stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jeho ustanovení umožňují rozdílný výklad.

https://echo24.cz/a/SuVL9/cesko-by-melo ... mini-babis

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 02 lis 2018, 17:44

Ústavní soud k vyklizení Kliniky: Nelze tolerovat okupaci cizích objektů bez právního důvodu

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost proti vyklizení Autonomního sociálního centra Klinika v Praze. Stížnost byla zřejmě zatím posledním pokusem vyklizení Kliniky zabránit. Opuštěnou budovu v Jeseniově ulici obsadili na konci roku 2014 aktivisté. Její majitel, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ji ale chce rekonstruovat na kanceláře. Požadavek na vyklizení není podle ÚS v rozporu s dobrými mravy, justice v kauze nechybovala.
„Nelze tolerovat okupaci cizích objektů bez právního důvodu jen proto, že jsou momentálně nevyužívány,“ stojí v usnesení, které soud zpřístupnil na svém webu. „Měl-li by stát v úmyslu sám sebe omezit ve vlastnictví v podobných případech a zlegalizovat takzvaný ‚squatting‘, musel by tak učinit cestou legislativních změn,“ napsali soudci.
Aktivisté se bránili tvrzením, že požadavek je v rozporu s dobrými mravy a že státní organizace s budovou nakládaly nehospodárně. Chtěli se dohodnout na užívání budovy alespoň do její plánované rekonstrukce. Podle verdiktu pražských soudů byla smlouva o výpůjčce na dobu určitou a aktivisté neměli žádný pevně daný nárok na její prodloužení.

http://www.ceska-justice.cz/2018/11/ust ... ho-duvodu/
https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upl ... _18_an.pdf

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5478
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 05 lis 2018, 10:38

Jaromír Nohavica převzal Puškinovu medailifalse_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1358
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 05 lis 2018, 15:38

https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... -Nemecko-/

Česká vláda nepovažuje za aktuální otázku vymáhání reparací od Německa, prohlásil premiér Andrej Babiš v odpovědi na písemnou interpelaci poslance komunistické strany Jiřího Valenty.
Poslanec Valenta v září prohlásil, že závazky Česko-německé deklarace nevznášet proti sobě majetkové nároky a požadavky, tudíž vyžadovat i reparace, je podle mnohých významných odborníků právo irelevantní. Podle něho české právní nároky stále platí. Svou interpelaci poslanec navazoval na záměr Polska, které chce od Německa vymáhat odškodnění.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3670
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 06 lis 2018, 06:01

Šéf Finanční správy končí, co dokázal? Zlikvidovat řadu firem!
Generální ředitel Finanční správy, Martin Janeček, k 27. 12. 2018 končí, konstatuje na svém facebooku senátor Tomáš Goláň a dále hodnotí jeho činnost v čele Finanční správy. Je třeba vyvrátit mýty, které i veřejnoprávní sdělovací prostředky šíří. Martin Janeček působil v této funkci 4 roky a za tuto dobu nezachránil výběr daní, jak se nám snaží někdo namluvit, ale zlikvidoval by pod záminkou zabránění daňovým únikům tisíce firem, které se žádným způsobem proti zákonům neprovinily, kdyby nezasáhly soudy již dříve nebo v budoucnu. Tento pokus o likvidaci byl buď okamžitý pomocí zajišťovacích příkazů, což je ale pouze minimální počet poškozených, avšak většinu firem z těch tisíců se snažila zlikvidovat, či paralyzovat finanční správa pomocí neúměrně prodlužovaných kontrol, které nakonec skončily nesmyslnými doměrky. Jak jsem již uvedl, úplné likvidaci nespravedlivě napadených firem úspěšně zabraňují správní soudy. Avšak každý to až k soudu nedotáhne...

Tyto nesmyslné doměrky pak potvrdilo ještě nesmyslnějšími argumenty v rámci odvolacího řízení Odvolací finanční ředitelství vedené panem Tomášem Rozehnalem. Odvolací finanční ředitelství ve svých rozhodnutích buď přímo lže, nebo důkazy ignoruje, případně skutečnosti překrucuje tak, aby mohlo daně doměřit. Pracovníci finanční správy jsou již natolik zfanatizováni z jejich školení, jak byla většina národa za socialismu. Na všech školeních je jim předhazováno, že všichni podnikatelé mají jediným a hlavním smyslem své činnosti okrást stát a ostatní. Jistě, Andrej Babiš, který s tímto začal, vycházel ze své vlastní zkušenosti, ale většina podnikatelů jsou slušní, poctiví a velmi pracovití lidé. Avšak finanční správa mezi nimi rozdíly nedělá.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys ... adu-firem/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1942
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Polite » 06 lis 2018, 10:17

Andrej Lozovoj(Ljaskova Radikálna strana), poslanec UA parlamentu, bol zadržaný na pražskom letisku, keď sa pokúsil nakupovať za falošné eura.
Mal ich udajne získať v zmenarni v Kyjeve.
http://rusvesna.su/news/1541477056
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 lis 2018, 10:39

Česká republika nepřistoupí k paktu o migraci, Petříček má připravit konečné usnesení

Vláda příští týden probere materiál o nepřistoupení ke globálnímu paktu OSN o migraci. Sdělil to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve řekl, že úmluva stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací, výhrady k dokumentu dával najevo i Petříček. Od smlouvy loni ustoupily USA, podepsat ji odmítly i Rakousko a Maďarsko.
Vláda o dokumentu debatovala a zadala ministru zahraničí, aby na příští týden připravil materiály pro konečné usnesení. Podle Petříčka je zřejmé, že kabinet nakonec přistoupení k paktu nepodpoří. Ministr také novinářům řekl, že vláda musí své stanovisko předložit Sněmovně do 15. listopadu.
https://echo24.cz/a/SZh9D/ceska-republi ... e-usneseni

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 lis 2018, 14:51

Soudruh Hamáček sousduzí a soudruzit nepřestane dokud přes h... nedostane.
Ministerstvo vnitra chce sjednotit obsazování úřadů cizinci

Pod vlajkou boje proti korupci vypracovalo ministerstvo vnitra analýzu rozdílnosti statutu úředníků státu a obcí, měst a krajů. Ve vztahu ke korupci je jejich postavení takřka podobné. Vnitro přesto doporučuje sjednotit úpravu podmínky občanství Evropské unie, stanovení hodnoty daru, uznání části úřednické zkoušky a „zvážení možností posílení vlivu státu, pokud jde o kvalitu výkonu státní správy orgány územních samosprávných celků“.
Sjednotit občanství úředníků na občanství EU
Přestože ministerstvo neshledává potřebu naléhavých změn prostřednictvím legislativy, doporučuje několik dílčích opatření. Předně je to sjednocení podmínky občanství pro výkon státní služby a zaměstnaneckého poměru na obci, městu nebo na kraji. Zatímco u státních úředníků existuje pro přijetí do služebního poměru podmínka „státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu Evropské unie nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru“, úředníkem zaměstnaným u samosprávného celku může být ten, kdo má „státní občanství České republiky nebo trvalý pobyt v České republice“.
P.S. Již vidím jak např. na Vodohospodářském úřadu jednám s Němcem(jako poleno) s praxí a vzděláním z polopouštní Sýrie arabsky (německy umí velmi lámaně a požadovat češtinu by byla dle EU jeho diskriminace) o své studni.....

http://www.ceska-justice.cz/2018/11/min ... u-cizinci/

senil
Redaktor
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Česká republika

Příspěvek od senil » 08 lis 2018, 08:42

reakce na:Česko by mělo odstoupit od paktu OSN o migraci, míní Babiš.

Těmito pakty otevíráme pandořinu skříňku. Je to závazné dokument je plný slov jako přijmou závazek, zavážou se... To že to je nezávažné jsou lži.

Zdroj: http://www.epshark.cz/clanek/1232/globa ... nu-skrinku
_____

Odkaz na zdroj musí být vždy viditelný a to ve formě URL. W.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 08 lis 2018, 20:43

Aktivity Ruska jsou pro Česko větší hrozba než terorismus, tvrdí bývalý šéf armády

Aktivity Ruska či Číny představují větší bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku než mezinárodní terorismus. V dnešní debatě s názvem „NATO ve 21. století a česká armáda“ na CEVRO Institutu v Praze to řekl někdejší náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel. Rusko podle něj rok od roku zvyšuje svůj vliv v Česku, které kvůli členství v Severoatlantické alianci nebere jako přítele, ale jako bezpečnostní hrozbu.
Náměstek ministra obrany pro vyzbrojování a akvizice Daniel Koštoval v debatě uvedl, že Česko i NATO musejí přemýšlet o budoucí strategii. Její součástí musí být robustní investice do technologií, ale i schopnost používat je v praxi.
Bývalý vrchní velitel amerických pozemních sil v Evropě Ben Hodges apeloval na jednotnost NATO.
V Česku podle něj někteří na základě výroků amerického prezidenta Donalda Trumpa zpochybňují, že by USA dodržely své závazky vůči Evropě. Skutečné činy USA včetně investic do obrany však podle něj dokazují opak.

Možná by se zpráva spíše hodila do Média, Propaganda ale ukazuje, že naši zelení ochránci které si živíme jsou jen a pouze slouhové.
Pax Americana.

https://echo24.cz/a/SGdC2/aktivity-rusk ... sef-armady

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1729
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Česká republika

Příspěvek od El Diablo » 08 lis 2018, 21:43

Bývalého pražského imáma převezli do Česka. Viní ho z podpory terorismu
8. listopadu 2018 19:28
Bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, který je obviněn z podpory terorismu a loni opustil Česko, byl ve čtvrtek údajně eskortován do České republiky. Nyní se má nacházet v cele předběžného zadržení, kde čeká na rozhodnutí o vazbě.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/imam-terorismus ... omaci_evam
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 lis 2018, 17:33

Otevřený dopis ministrovi spravedlnosti

Vážený pane ministře Kněžínku,
V dřívější době jsem vás žádala o schůzku a rovněž jsem vás informovala o nestandartních jednáních NSZ Pavla Zemana. Nyní se opětovně na Vás obracím, jako na nejvyšší autoritu v justici – ministra spravedlnosti s tím, že jste plně zodpovědný za stav justice v České republice. Nejen někteří státní zástupci vyrábějí konstrukce zločinu, ale rovněž soudy soudí stejné, nebo lépe řečeno obdobné kauzy velmi rozdílně, což považuji v demokratické zemi za nemožné.

http://www.ceska-justice.cz/blog/otevre ... vedlnosti/

Právník z kauzy Promopro žádá 4,7 milionu za nezákonné stíhání

Právník David Mlíčko požaduje od státu odškodné v celkové výši 4,7 milionu korun za své nezákonné trestní stíhání v kauze Promopro. Bývalý ředitel odboru veřejných zakázek v sekci pro předsednictví ČR v Radě EU dnes u soudu popsal, že mu obvinění způsobilo problémy pracovní, finanční i osobní.
Trestní soudy označily obviněné úředníky za „obětní beránky“. Poukázaly na to, že zajištění předsednictví ČR v Radě EU bylo mimořádně organizačně náročné a že úředníci po zvážení všech aspektů věřili, že Promopro je jediným subjektem schopným splnit danou veřejnou zakázku. Následně se snažili kontrolovat veškeré platby, a jejich postup tak nebyl ani lehkomyslný, ani nedbalý, natož pak úmyslně nedostatečný.
Odškodné od státu za způsobenou nemajetkovou újmu požadují i Hendrichová a Karlík.
Zatímco úředníky soudy osvobodily, devět spoluobžalovaných podnikatelů poslaly do vězení.

P.S. Tak se kalil i stále kalí liberální kapitalizmus v Kotlině.
http://www.ceska-justice.cz/2018/11/pra ... e-stihani/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 lis 2018, 19:28

Sedm z deseti Čechů tu nechce žádné uprchlíky ze zemí s válečným konfliktem

Odpůrců přijímání uprchlíků v ČR v uplynulém půl roce přibylo. Podle říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se počet lidí, podle nichž by republika vůbec neměla přijímat uprchlíky ze zemí s válečným konfliktem, zvýšil o deset procentních bodů na 68 procent. V porovnání s loňským říjnem, kdy dosáhl svého maxima 69 procent, se však jejich počet téměř nezměnil.
S příjímáním uprchlíků do doby, než budou schopni vrátit se do své země, souhlasí 24 procent veřejnosti. To je zhruba stejně jako loni v říjnu, ale o 11 procentních bodů méně než letos na jaře. Problém s tím, aby Česko přijalo uprchlíky z válečných zemí a nechalo je usadit se zde, nemají jen dvě procenta lidí.
https://echo24.cz/a/Se2NA/sedm-z-deseti ... konfliktem

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9082
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 lis 2018, 18:21

Česko má na 14 tisíc válečných veteránů, ve známých hrobech leží 645 tisíc vojáků

V současné době žije v Česku víc než 14.000 válečných veteránů, naprostou většinu z nich tvoří účastníci novodobých zahraničních vojenských misí z Afghánistánu či Balkánu, ale i dalších zemí. Válečných veteránů z bojů druhé světové války téměř každodenně ubývá. Na začátku letošního roku jich ministerstvo obrany evidovalo asi 500.

https://echo24.cz/a/SKrmF/cesko-ma-na-1 ... sic-vojaku

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host