Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 11 zář 2019, 11:11

Stále je třeba si některé věci připomínat...

Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci
Smlouva sestává z preambule a 27 článků. V preambuli poukazuje mimo jiné na tradiční vztahy přátelství mezi národy obou států, na skutečnost, že Česká republika je nástupnickým státem ČSFR a Ruská federace státem - pokračovatelem SSSR, na přání Smluvních stran definitivně skoncovat s totalitní minulostí, spojenou s nepřípustným použitím síly proti Československu v roce 1968 a s dalším neospravedlnitelným setrváváním sovětských vojsk na čs. území.

Operativní část Smlouvy obsahuje zásady vzájemných vztahů (článek 1), závazek bezvýhradně respektovat svrchovanost a územní celistvost druhé Smluvní strany (článek 2) a řešit všechny spory výlučně mírovými prostředky (článek 3) a ustanovení o spolupráci k vytvoření celoevropského bezpečnostního systému (článek 4). Smlouva předvídá pravidelné konzultace na různých úrovních (článek 5), včetně bezodkladných konzultací v případě ohrožení bezpečnostních zájmů Smluvních stran (článek 6). Smluvní strany se zavazují napomáhat procesu odzbrojeni a posílení opatření důvěry a bezpečnosti v Evropě (článek 7). Budou prohlubovat svou spolupráci v rámci mezinárodních organizací a institucí, zejména evropských (článek 8). Budou vytvářet příznivé podmínky pro přímé styky a spolupráci na úrovni republik, oblastí a jiných samosprávných územních celků, napomáhat stykům mezi lidmi, politickými stranami a nevládními organizacemi.

Zvláštní pozornost budou věnovat stykům mezi parlamenty (článek 9).
Smluvní strany se budou podílet na vytváření příznivých podmínek pro hospodářský a sociální rozvoj v Evropě a přispívat k překonání jejího rozdělení i v ekonomické oblasti (článek 10). Budou napomáhat rozvíjení hospodářské a obchodní spolupráce (článek 11), spolupráce v oblasti vědecko-technické (článek 12), dopravy a spojů (článek 13), ochrany životního prostředí (články 14 - 15), energetiky (článek 16), školství, kultury a umění (články 17 a 18), sdělovacích prostředků (článek 19), zdravotnictví a sociálního zabezpečení (článek 20). Budou spolupracovat při potlačování zejména organizované zločinnosti a v otázkách právní pomoci (článek 22). Závazky vůči národnostním a etnickým menšinám jsou formulovány obecně s odvoláním na dokumenty KBSE a další mezinárodní dokumenty (článek 23).
Článek 18
Smluvní strany budou spolupůsobit při ochraně a studiu kulturního a uměleckého dědictví svých zemí, včetně ochrany historických a kulturních památek.
V Praze dne 26. srpna 1993

Za Českou republiku
Václav Havel

Za Ruskou federaci
Boris Jelcin

http://www.psp.cz/eknih/1993ps/tisky/t1382_00.htm
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2019, 10:56

Proti novele zákona o státním zastupitelství není třeba protestovat v ulicích

Nejsem v žádném případě sympatizantem ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Nicméně nemohu nereagovat na některé prvky útoků na ni, a to nikoli kvůli ní osobně, ale kvůli scestnému myšlení kritiků její novely zákona o státním zastupitelství. Novela si zasluhuje věcné zacházení. Nemůže za to, že ji předkládá ministryně, kterou v okamžiku nouze vytáhl z klobouku Andrej Babiš. Pravidelná obměna vedoucích státních zástupců způsobí, že vliv ministra bude omezen jen na jedno jejich funkční období.
Po několikaletých debatách z minulých let by mělo být všem jasné, že požadavek na zavedení pevných funkčních období vedoucích státních zástupců odpovídá jak zabezpečení jejich existenční jistoty, tak potřebě efektivního využití lidského potenciálu i protikorupční ochraně. Z toho plyne, že novela v zásadě řeší samozřejmosti a spory se vedou o detaily, jako o délku funkčního období a způsob výběru vedoucích státních zástupců. Míra útoků na Marii Benešovou je za těchto okolností nepřiměřená. Její kritici namítají, že silný vliv ministra spravedlnosti povede ke zpolitizování státního zastupitelství. Netuším, co si pod tím představují. Ministr spravedlnosti je nositelem justiční politiky vlády a státní zastupitelství je jedním z jejích vykonavatelů.
Ministrovi spravedlnosti přísluší v zákonem vymezeném rozsahu činnost státního zastupitelství usměrňovat. Porušení této zásady by mohlo vést ke vzniku situace, ve které by se státní zastupitelství začalo chovat v rozporu s vládní justiční politikou a případně by se chtělo nadřadit nad vládu. Představa, že justiční politiku v oblasti trestního řízení určuje legislativa a o její aplikaci může rozhodovat samo státní zastupitelství, podřízené přímo pánubohu, je scestná.

Náš problém ale tkví v tom, že k věcem justice se s chutí a sebejistotou vyjadřují lidé, kteří jí nerozumí. Je například trapné, když se předseda parlamentní strany nechá přistihnout při neznalosti pojmu „pravomocný rozsudek“, ale nebrání mu to ve vyjadřování k novele zákona o státním zastupitelství.

https://literarky.cz/civilizace/295-pro ... -v-ulicich

Uživatelský avatar
palo satko
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2129
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Česká republika

Příspěvek od palo satko » 13 zář 2019, 11:25

Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a všech dalších osob v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Potvrdilo to v tiskové zprávě.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stat ... omaci_onkr

petrp: upraveno - komentáře patří jinam!
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4460
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 13 zář 2019, 11:43

Stíhání všech aktérů v kauze Čapí hnízdo je zastaveno, oznámil žalobce
Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání všech osob v kauze Čapí hnízdo. Oznámilo to zastupitelství na svých webových stránkách. Případ možného dotačního podvodu se na stůl šéfa zastupitelství Martina Erazíma dostal poté, co státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na celý případ.
Séf Městského státního zastupitelství Martin Erazím se ve svém prohlášení k zastavení trestního stíhání opírá zejména o to, že Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. „I přes zjištěné vazby mezi těmito subjekty, zejména prostřednictvím rodinných příslušníků, byla proto Farma Čapí hnízdo správně posouzena jako nezávislý podnik,“ uvedl Martin Erazím.

https://echo24.cz/a/SVS4M/stihani-vsech ... il-zalobce
https://www.lidovky.cz/domov/statni-zas ... _domov_ele
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 zář 2019, 13:16

1.png
1.png (27.63 KiB) Zobrazeno 1458 x
https://pravednes.cz/click?id=75132264& ... kze-595887
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 08:37

Vyšetřovatel Čapího hnízda oznámil u Slonkové, že „zvažuje“ odchod od policie. Petr Žantovský varuje před mediální nátlakovou akcí
Tak neuvěřitelně zásadní věc, jakou je případný pád vlády a pokus o převrat v zemi, nelze relativizovat nějakými žvásty uvozenými slovy, že zvažuje odchod od policie. Petr Žantovský tak reaguje na slova vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila, která zazněla na serveru Neovlivní. Analytik uvádí na pravou míru i sekernický komentář redaktora Martina Schmarcze, který se pustil do prezidenta Miloše Zemana za to, že se vyslovil pro zpětvzetí uznání Kosova jako samostatného státu. Rozporuje především jeho tvrzení, že nynější hlava státu hrála důležitou roli na začátku řetězce událostí, které nakonec vedly ke vzniku státu kosovských Albánců, a připomíná, že k agresi NATO vůči Srbsku došlo pouhých dvanáct dnů po vstupu Česka do tohoto společenství.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kci-595945
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 09:57

Mohlo vůbec zastupitelstvo Prahy 6 rozhodovat o soše maršála Koněva?
„Rozhodnutí Zastupitelstva Prahy 6, iniciované jejím starostou Kolářem, je zřejmě protizákonné, neboť zastupitelé rozhodli o věcech, které jsou mimo jejich vlastnictví a kompetence," míní dlouholetý zeměměřič nyní ve výslužbě Ludvík Smýkal. „Socha maršála Koněva stojí na pozemku, který má parcelní číslo č.2114/5, má výměru 309 m2 a druh pozemku je ostatní plocha/jiná plocha. Pozemek je vedený na listu vlastnictví 877 pro katastrální území Bubeneč, obec Praha," napsal Ludvík Smýkal.

Na uvedeném LV je mj. uvedeno:
Vlastnické právo: Hlavní město Praha ....
Svěřená správa nemovitostí ve vlastnictví obce: Městská část Praha 6,....
Způsob ochrany nemovitosti: Památková zóna - budova, pozemek v památkové zóně, Památkově chráněné zemí

„Z výše uvedeného vyplývá, že nedávné rozhodnutí Zastupitelstva Prahy 6, iniciované jejím starostou Kolářem, je zřejmě protizákonné, neboť rozhodli o věcech, které jsou mimo jejich vlastnictví a kompetence," upozornil zeměměřič Ludvík Smýkal. „Vlastní-li pozemek p.č.2114/5 v k..Bubeneč obec Hl.m.Praha, lze oprávněně předpokládat, že je též vlastníkem movité věci na ní umístěné a znázorněné v mapě katastru nemovitostí - sochy maršála Koněva. O zrušení, příp. změně, způsobu ochrany nemovitosti nerozhoduje Zastupitelstvo Prahy 6, ani její starosta Kolář, ale příslušné orgány státní správy," míní Ludvík Smýka

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... la-koneva/
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 10:16

A na Bakalu se zapomnělo?
Předseda sněmovní komise k problematice privatizace OKD, Černohorský, nechal uniknout do médií informaci, že možná podá trestní oznámení.
Konkrétně na někdejšího ministra financí Sobotku a někdejšího ministra průmyslu Urbana v souvislosti s prodejem menšinového státního majetkového podílu OKD v roce 2004. Pokud pan předseda chce řešit odpovědnost politiků, měl by se ovšem podívat také na ty politiky, kteří udělali všechno pro to, aby stát ztratil v OKD svůj majoritní podíl. A to by znamenalo jít až k odpovědnosti vlád a úředníků v letech 1996 – 1997. A možná se přitom podívat také na odpovědnost některých komunálních politiků za nesmyslné prodeje akcií OKD nastrčeným osobám, které je skupovali pro firmu Appian Group. Firma AG tak postupně nabyla ve společnosti OKD majoritu a po koupi minoritního majetkového podílu státu v roce 2004 pak vlastnila společnost celou. A celou společnost OKD pak prodala po dvou měsících Bakalově firmě RPG.

https://paroubek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=727833
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 14:57

Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová
Na kauzu odsouzeného slovenského poslance za xenofobní výroky na adresu Romů zareagovala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová výzvou, že Slovensko potřebuje mít velmi jasné meze svobody projevu. Podle advokáta Radka Suchého bychom pak už byli jen krůček od toho, aby opět nějaký odborník na pravdu rozhodoval i o tom, co si máme myslet a co ne. Za velmi alarmující a nebezpečné považuje koketování naší politické reprezentace a státních zástupců se zaváděním postihu tzv. předsudečné nenávisti. Advokát Karel Hejný zase připomíná, že výklad skutkových podstat verbálních trestných činů byl u nás vždy dobový.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ova-595969
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 zář 2019, 17:39

Chytrý Šaroch

Státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze Jaroslav Šaroch, který zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše za Čapí hnízdo, projevil statečnost i chytrost. Za tento postup bude napadán Milionem chvilek, které volají po nezávislém státním zastupitelství, ale chtějí takové, které by rozhodovalo tak, aby se jim to líbilo. Na druhé straně je mu zřejmé, že pokud by u soudu neuspěl, byl by napadán z obou stran.
Milion chvilek by jej obviňoval z toho, že neuspěl s obžalobou, a Andrej Babiš by jej vinil za zbytečnou obžalobu. V trestním právu se posuzuje skutek podle formálních hledisek, tedy i správnost dotace. Ne všechny dotační kejkle jsou trestným činem, což ani jinak nejde vzhledem k byrokratické džungli okolo evropských dotací. Vadou je, že Šaroch přesvědčení o tom, že ve věci nejde o trestný čin, musel znát dříve a tedy mohl dříve rozhodnout.
https://www.ceska-justice.cz/blog/chytry-saroch/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 17:45

Třebíč chce opustit světovou organizaci památek UNESCO
Třebíč chce vystoupit z Organizace měst světového dědictví (OWHC), radnice v členství nevidí přínos. Návrh radních ještě musí schválit zastupitelé. Členem OWHC je město od roku 2004. Členy OWHC již nejsou další dvě města na Vysočině s památkami zařazenými na seznam světového dědictví UNESCO, a to Telč a Žďár nad Sázavou. Podle starosty Žďáru Martina Mrkose (Žďár – živé město) je možno sdílet zkušenosti se správou významných památek i jinak.

Třebíč ročně přispívala na členství v OWHC 2763 amerických dolarů (asi 64.355 Kč). Podle mluvčí radnice Irini Martakidisové se město do organizace přihlásilo v euforii po zápisu na seznam UNESCO. Třebíčské židovské město a bazilika svatého Prokopa jsou na seznamu od roku 2003. „Z členství v OWHC městu neplynou žádné výhody a neúčastnili jsme se ani nákladných konferencí v zahraničí, proto se navrhuje zrušení členství v této organizaci,“ uvedla. „Dle informace od regionálního koordinátora pro střední a východní Evropu neexistuje žádný oficiální postup pro ukončení členství,“ doplnila Martakidisová. Městu tak bude stačit zaslat oznámení poté, co případně vystoupení z OWHC schválí zastupitelé. Zasednou 19. září.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... SCO-596007
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 zář 2019, 14:51

Ke kauze Čapí hnízdo: měli bychom prosadit odpovědnost soudců a státních zástupců za pronásledování nevinných lidí

Vnímání zprávy o zastavení trestního stíhání obviněných v kauze Čapí hnízdo médii hlavního proudu a politiky stále ovlivňuje fascinace osobností Andreje Babiše a nezpůsobilost uvědomit si odlišnost jeho právního postavení od ostatních obviněných a oddělit od sebe projekt vybudování Čapího hnízda jako takový a možné podvodné nebo neetické jednání při vyžádání dotace. Platí to jak pro ty, kteří se těšili, že nesnesitelně úspěšného Vezíra „uvidí v teplácích“, tak pro jeho jásající příznivce. Nicméně stojí za zmínku, že z vyjadřování obou stran je zřejmé, že jim nevadí, že úplnou pravdu o důvodech zastavení se nedozvíme, protože usnesení o zastavení trestního stíhání je neveřejné.
V pátek 13. září zaznělo mnohé, ale asi pouze místopředseda ČSSD Michal Šmarda si všiml lidské stránky zastaveného procesu: nejistota obviněných o dalším osudu je zničující a Andrej Babiš a jeho blízcí v ní žili téměř čtyři roky. A nyní se ukazuje, že to zřejmě bylo zcela zbytečné. Ten prožitek nelze vzít zpět a nelze jej ničím napravit. K tomu je třeba přičíst nemalé výdaje na obhajobu, z nichž případné odškodnění podle zákona o odpovědnosti státu za škodu způsobenou při výkonu veřejné správy, pokud o ně obvinění pokorně poprosí, v celé výši náklady na obhajobu nepokryje.
Jsem přesvědčen, a nejsem se svým názorem osamocen, když tvrdím, že by podobných případů ubylo, kdyby jejich původci neměli zajištěnu beztrestnost. Jistě by věci prospělo, kdyby s „pachateli“ v každém takovém případě proběhlo vytýkací řízení, v němž by se analyzovaly příčiny špatných rozhodnutí a případně by odtud mohl vzejít podnět ke kárnému nebo i trestnímu řízení. V tomto ohledu jsem v rozporu s míněním ministryně Marie Benešové, která má obavy, že žalobci by se v obavách z možného postihu mohli zdráhat žalovat, ale namítám, že žádná jiná profesní skupina nemá zajištěnu beztrestnost v případě profesního selhání.
Jako příklad připomínám „znojemský justiční zločin“. V něm senáty Okresního soudu ve Znojmě a Krajského soudu v Brně s předsedy senátů Jaromírem Kapinusem a Alešem Flídrem nepovolily v roce 2012 obnovu procesu odsouzenému, když se ukázalo, že trestný čin, za který byl odsouzen, spáchal někdo jiný. Po zásahu Marie Benešové, tehdejší ministryně spravedlnosti v Rusnokově vládě, Nejvyšší soud ČR rozsudkem rozhodl, že senát Aleše Flídra porušil zákon v neprospěch obviněného a přikázal nové projednání žádosti o povolení procesu. Po dalších pěti letech pak padl pravomocný zprošťující rozsudek. Soudce, kteří takto hrubě šlapali po právech obviněného, se nepodařilo v objektivní procesní lhůtě dostat před kárný soud a pozdější pokus o jejich trestní stíhání zmařili státní zástupci.
https://literarky.cz/civilizace/301-ke- ... nnych-lidi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 zář 2019, 19:45

„Hraboši dál ničí úrodu, teď se těší na ozimy. Politici nás hodili přes palubu“

Situace s přemnoženými hraboši v postižených oblastech dále graduje a hlodavci ničí úrodu. Zemědělci navíc mají obavy, že hraboši sežerou i nově zaseté ozimy. Sdělil to mluvčí Zemědělského svazu ČR Vladimír Pícha. Svaz už v létě avizoval, že možné škody způsobené hlodavci můžou přesáhnout i miliardu korun.
Situace s přemnoženými hraboši se ale podle Píchy od té doby nevyřešila. „Hraboš si pochutnal na plodinách dozrávajících v létě, přesunul se do kukuřic, brambor a řep a obsadil polnosti, na které zemědělci vysévají ozimé plodiny. V současné době zemědělci začali, případně se teprve chystají sít ozimé obiloviny,“ vysvětlil mluvčí.
Podle něj mají nyní obavy, že jejich práce přijde vniveč. „V některých oblastech je až 50procentní poškození čerstvě vzešlých porostů i přes kvalitní přípravu půdy před setím a likvidaci většiny škůdců doporučovanou mechanickou cestou, si hraboš opět našel cestu zpět a z okolních neudržovaných ploch se opět rozšířil,“ uzavřel Pícha s tím, že se zdá, že úředníci i politici „hodili zemědělce přes palubu“.

https://echo24.cz/a/SdVKL/hrabosi-dal-n ... res-palubu

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 16 zář 2019, 11:24

Petříček “drží úhel”
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) vzbuzuje kontroverzní reakce již od svého jmenování v říjnu loňského roku. Od začátku svého působení v ministerském křesle se totiž ukazuje pouze jako úředník bez vlastního názoru na českou zahraniční politiku.
Tomáš Petříček se stal náhradníkem ČSSD za Miroslava Pocheho, kterého původně sociální demokraté na post ministra zahraničí navrhovali a kterého prezident Zeman odmítl jmenovat. Poche je totiž až militantním a nekritickým zastáncem našeho členství v Evropské unii a podporovatelem tolerování nelegální migrace do Evropy. Petříček, který byl původně Pocheho poradcem, neukončil po svém nástupu do funkce ministra jeho působení na ministerstvu zahraničí, jak mu bylo doporučováno prezidentem jako nejlepší řešení, ale naopak z Pocheho udělal jeho poradce. Záhy se ukázalo, že Poche má na Petříčka větší vliv než poradce, protože názory ministra zahraničí, které od té doby prezentuje ve své pozici, jsou v podstatě shodné s názory Pocheho.

https://www.narodninoviny.cz/komentar-p ... drzi-uhel/
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4366
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 16 zář 2019, 16:02

Nemám rád Andreje Babiše, opravdu a upřímně ho nemám rád.
Andrej Babiš nepochybně ohrožuje demokratický řád v České republice. Ne snad, že by on sám jako osoba chtěl zavádět do ústavního pořádku státu nějaké autoritativní prvky... Andrej Babiš ohrožuje demokracii prostě tím, že je. Pokud se v jedněch rukách sbíhá moc politická, ekonomická a mediální, pak je taková osoba ohrožením demokracie an sich.

Existují ale pro českou demokracii i větší nebezpečí, než je Andrej Babiš. Zásadní nebezpečí představují aktivisté, kteří programově odmítají akceptovat standardní demokratické procedury, pokud výsledky nevyhovují jejich představám. Takoví jsou schopni zpochybňovat výsledky voleb, protože hloupý a neuvědomělý lid nechápe samospasitelnost jejich myšlenek. Jsou schopni zpochybnit přímé a rovné volební právo, neboť ti staří a nevzdělaní budou volit vždy špatně. Rádi by ale dali volební právo těm mladým a ještě nevzdělaným, neb ti jdou zmanipulovat - přeci jen jim ještě chybí kus zkušenosti.

Právě skončila kauza Čapí hnízdo - hezký pokus, jak porazit úspěšného politika mimopolitickými prostředky. Po dvou letech tanců policie a státního zastupitelství je tu Andrej Babiš čistý a silnější, než byl kdy předtím. Uvědomují si představitelé „demokratického bloku“ rozsah své blamáže? Uvědomují si, že politikou „antibabiš“ pohřbili svou důvěryhodnost? Jsou připraveni předat své funkce těm, kteří místo štěkání o trestně stíhaném premiérovi přijdou s pozitivním programem?

O tom, kolik chvilek zbude z milionu, ani nemá smysl uvažovat.

A snad ještě poznámka na závěr:
Celá ta veselice začala jedním anonymním udáním. Po dvou letech vyšetřování je tu cca dvacet tisíc stran vyšetřovacího spisu (v tuto chvíli už vlastně makulatury) a nic. Za časů, kdy byly ještě Benátky velmocí, mohl kdokoli své udání vhodit do k tomu určené schránky. Mělo to ovšem háček. Udání musel podepsat, jinak se jím nikdo nezabýval. Podepsaná udání se prošetřovala a u těch, která byla shledána nedůvodnými, byl potrestán udavač.
A velmocenské postavení Benátek trvalo dlouho, celá staletí...


https://neviditelnypes.lidovky.cz/polit ... litika_wag
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
gandalf
Sponzor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: 07 úno 2017, 18:22

Re: Česká republika

Příspěvek od gandalf » 16 zář 2019, 18:28

Kdysi bylo interní nařízení MV že nepodepsaná podání se zakládají, bez dalšího. Číslo si pochopitelně nepamatuji, ale taková byla praxe.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 16 zář 2019, 20:04

Šaroch ke kauze Čapí hnízdo: Pod tlakem Babiše jsem nebyl, důkazy o spáchání trestného činu nesvědčily

Po téměř čtyřech letech zastavil stíhání všech aktérů v kauze Čapí hnízdo. Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch to nyní pro iROZHLAS.cz zdůvodnil tím, že pražským kriminalistům chyběly důkazy. Současně odmítl, že by se cítil během vyšetřování pod tlakem. „Obhajoba byla intenzivní, ale standardní,“ říká v telefonickém rozhovoru. Verdikt ještě není definitivní, případ posoudí Nejvyšší státní zastupitelství(zde jde o "kvalitu" práce SZ i Policie kterou svým dozorem stvrdili i dozorový SZ MSZ i z VSZ ale nakonec vyšetřovatel zpracoval pod dozorem, dozory svůj výstup, zhodnocení kauzy naprosto opačné ale "dozorované". Logickým závěrem je, že se po celé 4 roky se sháněl "důkaz", že se jedná o Tr. čin. Kdo zaplatí náklady za 3 roky zbytečného "vyšetřování"?).

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/me ... 161126_kno

Mě by zajímalo jak se tento pán dostal k neveřejném dokumentu SZ, kdo mu ho poskytl
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ca ... 150703_ako

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 zář 2019, 18:00

Vnitro umožnilo přes devadesát tisíc neoprávněných vstupů do registru obyvatel

Ministerstvo vnitra jako správce osobních údajů umožnilo podle Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) celkem 95 555 vadných vstupů do registru obyvatel. Vyplývá to z výsledku kontroly, který Úřad publikoval v souvislosti s účinností nového zákona, podle kterého nemůže být vnitro jako státní instituce pokutováno. Původně mu měla být udělena pokuta ve výši 1,1 milionu korun. Vnitro už nastavilo nově oprávnění k přístupu a chybu napravilo.

https://www.ceska-justice.cz/2019/09/vn ... -obyvatel/

Odvoláte pirátského starostu? Přijdou kontroly z magistrátu, hrozil primátor Hřib

Velké emoce vzbudila výměna pirátského starosty na Praze 5 Daniela Mazura i slova pražského primátora Zdeňka Hřiba, který se rovněž vyjednávání kolem rozpadu koalice zúčastnil. Piráti přišli o svého starostu a primátor během jednání pohrozil, že nečekaný konec jejich starosty může vést ke kontrolám magistrátu.
Pirátský primátor pohrozil městským částem kontrolami z magistrátu. „V momentě,kdy se v médiích objeví zpráva, že na jakékoliv městské části byl odvolán člen rady z důvodu šťourání se v předražených historických zakázkách, tak Rada Magistrátu hl. m Prahy bude muset nepochybně zohlednit tuto skutečnost v plánu kontrolních činností,“ uvedl Hřib na jednání a deníku Echo24 svá slova potvrdil.
Lidé z ODS však hodností primátorova slova mnohem závažněji. „Pan primátor mimo jiné řekl, že na magistrátu připravují nové kontrolní mechanismy a plánují se kontroly těch městských částí, kde nejsou Piráti ve vedení. Říci něco takového na jednání, kde se rozhoduje o setrvání Pirátů ve vedení městské části a nepřímo tak naznačit, že Prahy 5 by se to rovněž mohlo týkat, opravdu nepovažuji za šťastné,“ uvedl zastupitel ODS Lukáš Herold v rozhovoru pro server info(Korektní soustruzi při prosazování Vedoucí úlohy Strany ve společnosti fungují naprosto shodně jako dříve fungovali soudruzi a před nimi soukmenovci a tvrdí shodně se soudruhy, že jsou kovaní demokraté ale s přívlastkem).

https://echo24.cz/a/SEezm/odvolate-pira ... mator-hrib

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4882
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Česká republika

Příspěvek od skflanker_ » 17 zář 2019, 21:58

Čecha fascinujú uniformy, tak sa vydal na Donbas. Do väzenia nepôjde
Vojakovi hrozilo 20 rokov väzenia.
Erik Eštu sa vždy rád fotil vo vojenských uniformách. Zbiera historické aj súčasné, doma im vyhradil osobitné skrine. Jeho manželka sa posťažovala, že Eštu si niektorú z uniforiem oblieka aj vtedy, keď idú kočíkovať spoločné dieťa. V roku 2015 prekročil rusko-ukrajinskú hranicu, obliekol si ruskú armádnu uniformu, pridal si na nášivky doneckej ľudovej republiky a fotil sa s miestnymi bojovníkmi. V rukách mal útočnú pušku, na jednom videu čistí mínomet...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22214671/cesko-uk ... k-sud.html z 17.09.2019

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4460
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 19 zář 2019, 10:48

Městské státní zastupitelství zveřejnilo Šarochovo usnesení k Čapímu hnízdu
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mest ... domaci_lre


Samotné rozhodnutí PDF
https://infodeska.justice.cz/vyveseni.a ... id=6366929
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: riho a 1 host