Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 04 pro 2019, 12:16

VIDEO: Stanislav Novotný vysvětluje 100 milionům diváků TV Rusko 1, že ne všichni Češi podporují nacisty. “Starosta Řeporyjí má podporu Pražské kavárny, která je marginální, a médií, kterým už nikdo nevěří.”

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 04 pro 2019, 13:54

Vyšetřování pokračuje. Andrej Babiš zůstává obviněný

Premiér Andrej Babiš (ANO) zůstává kvůli unijní dotaci pro Farmu Čapí hnízdo obviněný z dotačního podvodu, trestní stíhání obnovil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a oznámil to na tiskové konferenci. Ostře sledovaná kauza tak pokračuje. Městské státní zastupitelství v Praze, kam se případ vrací, reagovalo, že vydané usnesení respektuje.
Případ Zeman vrací státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi. Zeman také obnovil trestní stíhání, které Šaroch zastavil v září, v případě bývalé členky společnosti Farmy Čapí hnízdo Jany Mayerové. Ostatní aktéři kauzy, včetně Babišovy manželky Moniky, dcery Adriany Bobekové a švagra Martina Herodese, zůstávají mimo hru. Zastavení trestního stíhání Zeman v jejich případě potvrdil.
https://echo24.cz/a/SNym6/vysetrovani-p ... a-obvineny

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11745
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 05 pro 2019, 08:43

Tvorcovi webu zvedavec.org prišiel mail od "českej televízie"
http://www.zvedavec.org/komentare/2019/ ... ici-se.htm

Rovnaký e-mail dostali údajne aj ďalšie alternatívne weby ako nwoo.org, ac24.cz, rukojmi.cz ...

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2368
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 05 pro 2019, 14:03

Ukrajince, který najížděl v Praze do lidí, zastavovali střelbou. Dostal pět let a bude vyhoštěn
Pět let ve vězení stráví Ukrajinec Ruslan Butko, který v březnu najížděl v Praze do chodců na chodníku. Rozhodl o tom ve čtvrtek odvolací senát pražského vrchního soudu, který překvalifikoval čin na pokus o těžké ublížení na zdraví. Butko původně dostal od Městského soudu v Praze pouze osmnáctiměsíční trest, za pokus o prosté ublížení na zdraví. Butko bude po odpykání trestu také na tři roky vyhoštěn.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/za- ... paign=null

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 05 pro 2019, 14:08

Deník N zveřejnil celý audit o střetu zájmů Andreje Babiše.
https://denikn.cz/247022/zverejnujeme-c ... a-agrofert

Finální verze auditu o střetu zájmů Andreje Babiše od auditorů Evropské komise ke čtení.
https://www.scribd.com/document/4383728 ... ske-komise

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 05 pro 2019, 15:02

Zeman: Vyšetřování role Babiše v kauze Čapího hnízda se vrací na začátek

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman potvrdil zastavení trestního stíhání v kauze Čapího hnízda všech zúčastněných kromě premiéra Andreje Babiše a bývalé členky Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové. U těch rozhodnutí o zastavení trestního stíhání zrušil. Věc se vrací do přípravného řízení do stádia vyšetřování.
Podle Zemana bude kauzu dozorovat opět Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství. Na celou kauzu má podle svého vyjádření stejný názor, jaký stojí ve stanovisku Vrchního státního zastupitelství v Praze.
Šaroch nemá k novému rozhodnutí žádnou konkrétní lhůtu. „Bude to záležet na rychlosti a schopnosti policejního orgánu shromáždit důkazy, které je potřeba opatřit,“ řekl.
Zeman měl na přezkum 60 svazků vyšetřovacího spisu a pěti svazků spisu dozorového celkem tři měsíce času. „Samotný spis jsem řešil tři týdny, celkem intenzivněji,“ popsal na tiskové konferenci, kterou provázel značný zájem novinářů.

https://www.ceska-justice.cz/2019/12/ze ... i-zacatek/

Snaha ohýbat pravidla je podstatou naší národní povahy

Ohýbání pravidel by se nám mělo tolerovat jako jistá kulturní odlišnost, protože je prostě podstatou naší národní povahy.
Na Barbadosu jsem v den jejich voleb dorazil do jedné z nejlepších palíren na světě St. Nicholas Abbey. Během voleb je na ostrově zakázáno prodávat alkohol a já stál uprostřed palírny pana Warrena obklopen jedním z nejlepších rumů na světě a nemohl si dát ani kapku a nic koupit do zásoby. Také proto byla palírna prakticky prázdná, protože na rozdíl od nás to všichni věděli.

https://literarky.cz/civilizace/585-sna ... dni-povahy

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 05 pro 2019, 17:22

Bradáčová znovu dohlíží na Šarocha. Svůj názor na Čapí hnízdo zveřejnit nechce

Stanovisko Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze ke kauze Čapí hnízdo zůstane nezveřejněné. Pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová sice v listopadu uvedla, že svůj názor k ostře sledovanému případu zveřejní poté, co se k témuž vyjádří nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Právě kvůli jeho rozhodnutí, kterým se případ vrací do neveřejného stádia trestního řízení, zůstane ale vyjádření VSZ nezveřejněno. Deníku Echo24 to sdělila Lenka Bradáčová.
„S ohledem na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce se věc vrací zpět do neveřejném stádia trestního řízení, VSZ v Praze je znovu v pozici dohledového orgánu a stanovisko, které obsahuje mimo jiné i rozbor důkazní situace, je interním dokumentem a v souladu s dosavadní praxí v jiných trestních věcech není možno jeho obsah zveřejnit,“ napsala Bradáčová deníku Echo24.
https://echo24.cz/a/SAYWL/bradacova-zno ... nit-nechce

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2400
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Česká republika

Příspěvek od Svarboj » 06 pro 2019, 12:13

Zákaz hidžábu v české škole není legitimní. Nejvyšší soud se zastal Somálky

Nejvyšší soud se zastal somálské dívky, která chtěla na střední zdravotnické škole v Česku nosit hidžáb. Zákaz muslimského šátku při teoretické výuce nemá žádný legitimní cíl. Česká republika musí akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů, rozhodl Nejvyšší soud.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hidz ... omaci_remy

Uvnitř anketa
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 06 pro 2019, 22:58

Babiš nepodpoří uhlíkovou neutralitu v EU. Řekl to ekologickému hnutí s mikulášskou nadílkou

Babiš odmítá podpořit uhlíkovou neutralitu v Evropské unii v roce 2050. Řekl to na páteční schůzce se zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future. Mluvčí skupiny Petr Doubravský novinářům řekl, že protesty budou pokračovat. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) uvedl, že jednání bylo místy vyostřené, od studentů chce ale slyšet konkrétní připomínky, ke kterým může vláda předložit své argumenty a vysvětlení, proč postupuje tak, jak postupuje.
Premiér byl podle aktivistů nepříjemný a nedalo se s ním diskutovat. Doubravský uvedl, že ze schůzky na úřadu vlády odchází s nulovou zárukou, že vláda bude řešit klimatickou krizi dostat důrazně. „Premiér odmítl podpořit uhlíkovou neutralitu v Evropské unii v roce 2050. Řekl, že to i na dalším jednání Evropské rady bude blokovat, což je krok, se kterým absolutně nesouhlasíme,“ řekl.
Babiš nepodpoří uhlíkovou neutralitu v EU. Řekl to ekologickému hnutí s mikulášskou nadílkou. Brabec uvedl, že studenti mají plné právo protestovat. „Ale pak nemohou říct, když se chceme bavit o konkrétních věcech, že jsou jen středoškoláci a že nám vlastně radit nemohou, ani nechtějí. Protože my se s nimi chceme bavit,“ konstatoval.

https://echo24.cz/a/SxAuw/babis-nepodpo ... u-nadilkou

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 pro 2019, 13:38

Proč nejsme schopni pořádně stávkovat?

Jak je možné, že ve Francii stávkují proti penzijní reformě na výzvu odborů společně veřejný i soukromý sektor, učitelé, právníci, zdravotníci, letecký personál či železničáři, ale u nás je největší průšvih to, že ve vládě sedí nesprávný oligarcha? Kvůli tomu se scházejí statisíce na Letné, aby je pochválili představitelé stran, které se svým asociálním vládnutím natolik znemožnili, že mnoha lidem přijde snesitelnější beneficiář holdingu Agrofert? Ve Francii nejde o nic jiného než o penzijní reformu s tím, že „peněz je málo“. Přitom bohatí za prezidenta Emmanuela Macrona, tedy to nejbohatší procento, bohatnou tempem 35 procent za půl roku. Peníze tedy evidentně jsou, ale jen pro někoho. A Francouzi to ve své většině pochopili.
U nás máme jít demonstrovat a protestovat, aby se přesně ti, kteří chtějí provádět podobné reformy jako Macron, dostali k moci. A jsou kupodivu tací, kteří, vedeni neustálou snahou revidovat výsledky prezidentských a parlamentních voleb u nás, na to přistoupili. Aniž by si uvědomovali, co vlastně činí. Tento týden, očekávaně, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman vrátil pražskému státnímu zastupitelství kauzu Čapí hnízdo. Chce, aby „trestní stíhání pokračovalo u Andreje Babiše a Jany Mayerové. Další čtyři lidi z případu zůstávají zproštěni obvinění“. Otázka je, k čemu to vše má směřovat. Jisté je, že hnutí Milion chvilek nabere nový dech, a podle zjevně předem připraveného scénáře zahájí už v prosinci novou vlnu protestů, pokud Babiš neodstoupí či se „nezbaví“ Agrofertu. Přičemž, jak radí komentátor Jiří Pehe, už nemá jít jen o „festivalové protesty“, ale o scénář podobný protestům v Hongkongu či Chile. Čili o násilné protesty. Ale co se chce, kromě odchodu Babiše z funkce? Nové volby? To těžko, ty vyhraje Babiš, který posílí právě díky neustálé mediální štvanici, které už většina lidí má plné zuby. Takže jak? Bez voleb bude vládnout kdo? Premiéra jmenuje prezident, čili to garantovaně nebude nikdo z Demobloku. Takže protesty budou pokračovat i nadále, dokud se nějak nepodaří co? Zabránit lidem ve svobodných volbách?
Proč bychom u nás šli na barikády, abychom vyměnili jednoho viditelného oligarchu za ty, kteří vyznávají naprosto stejné hodnoty jako on, jen místo sebe pošlou do vlády demoblokaře? Proč bychom měli jít na barikády kvůli Kalouskovi, Fialovi, Hřibovi a jejich loutkovodičům, kteří nemají ani tolik odvahy jako Babiš, aby do politiky vlezli sami? Vždyť Babiš je výsledkem jejich asociálního vládnutí!
To všechno, zdá se, naše revolucionáře nezajímá. Oni jsou zaměřeni na dva objekty – Babiše a Zemana, a „nezávislost justice“. Až tady nebudou ti, kdo podle nich brání naprosté bezkorupčnosti, nastane nejspíš ráj.
https://literarky.cz/civilizace/599-pro ... -stavkovat

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5327
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 07 pro 2019, 15:46

Evropa má zaděláno na hodně velký, ale skutečně velký průšvih. Musíme okamžitě obnovit kontroly na hranicích.„Schengen nefunguje a Evropou se všemi směry pohybují teroristé s vojenským výcvikem, a to za ohromného potlesku naivních sluníčkářů a neziskových organizací. Je třeba okamžitě obnovit hraniční kontroly na našich vlastních hranicích, dokud je ještě čas. Evropa má totiž zaděláno na hodně velký, ale skutečně velký průšvih,“ konstatuje místopředseda sněmovního výboru pro obranu Radovan Vích (SPD). Jediná instituce, která může dle něj posoudit otázku střetu zájmů premiéra, je český soud. Osobně se též distancuje od jakékoliv podpory rehabilitace generála Andreje Vlasova a jeho jednotek, které „historie považuje za zrádce a kolaboranty“.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... anu-606190
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5327
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 08 pro 2019, 08:49

Bartoš, Biľak a Pavlík Morozov
Vasil Biľak byl jedním z představitelů státu, kteří měli podepsat takzvaný zvací dopis, jenž přispěl k příjezdu bratrské pomoci nejen z Ruska, ale i dalších soudružských států, a díky této velezradě tito lidé pomohli ke svrhnutí tehdejší vlády, která se vzepřela Brežněvovi. Co následovalo je všem dobře známo. No a teď zkusím vysvětlit, proč je Bartoš z úplně stejného těsta jako Biľak.

Tak zaprvé jsou oba extrémní levičáci. To není žádná tělesná vada ani duševní handicap, každý si projde svým levičáckým obdobím. Někoho to přejde ve třiceti, někoho v padesáti, někoho nikdy. Zatímco Biľak měl svou KSČ, Bartoš má kromě ultralevičáckých Pirátů ještě Antifu, i když se tváří, že to je jen „vyjádření sympatií.“ Nicméně i pouhé vyjádření sympatií s organizací, která je považována za teroristickou, by mělo inteligentního voliče alespoň přivést k zamyšlení, kdože to v současné době má přístup k tajným informacím tohoto státu.

Pocit moci je u každého politika hlavní motivační silou k tomu, aby vůbec do politiky šel. Co mají ale výše uvedení dva navíc společné, je vstup do organizace, která je tvořena a řízena ze zahraničí. Piráti, milé děti, není výmysl českých hlaviček, je to ultralevicová organizace tvořená, financovaná a řízená kýmsi, o kom nemá nikdo ani potuchy. Také vznik pirátských stran po celé Evropě v průběhu několika málo let svědčí o dost piplavém a extrémně dobře připraveném projektu, který má za úkol destabilizovat suverenitu jednotlivých států Evropy. Nenechte se zmást, že sami sobě říkají liberálové.
...
Je otázka, v čím zájmu tato ultralevičácká banda pracuje. Kdosi vyslovil teorii, že Agrofert je už natolik velký hráč, že začíná vadit evropským konkurentům. Likvidace nepohodlného soupeře jeho skoupením je starý učebnicový postup, ale Andy nechce a nechce prodat. Možná právě proto taková intenzita udavačství našeho novodobého Pavlíka Morozova.
...
Práskání Velkému Bratrovi je hodno lidského odpadu a ne lidí, kterých bych si mohl vážit, natož je volit. Myslete na to, až za půldruhého roku ve skrytu plenty budete vybírat ten správný lístek.

http://dfens-cz.com/bartos-bilak-a-pavlik-morozov/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
Kolja
Výkonný redaktor
Příspěvky: 796
Registrován: 07 úno 2017, 17:43
Bydliště: Velká Morava

Re: Česká republika

Příspěvek od Kolja » 08 pro 2019, 10:30

Tajemství unikátního nacistického pomníku. Je jediný v Česku
https://www.novinky.cz/historie/clanek/ ... paign=null

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5327
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 08 pro 2019, 10:58

HIDŽÁB NEMÁ V ČESKÝCH ŠKOLÁCH CO DĚLAT
Stejně se vyslovil už Evropský soud pro lidská práva. Jak to, že to nevíme?
Naprosto neakceptuji rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR, které nás vrací do středověku, a které je současně zcela v rozporu s judikaturou Evropského soudu pro lidská práva.

Nepřijímám proto dané rozhodnutí jako občanka této země, jako advokátka znalá práva, ale hlavně jako máma dvou dětí s vysokou mírou odpovědnosti vůči nim. Výrok, že „zákaz muslimského šátku při teoretické výuce nemá žádný legitimní cíl. Česká republika musí akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů“, je pro mne neuvěřitelný, skandální, pokud jde o půdu školy, a ani z hlediska práva není podle mého názoru obhajitelný.

Symboly žádného náboženství nemají prostě na školách co dělat. Tak, jako by mi vadily kříže na stěnách tříd, vadí mi i pro Evropu zcela cizorodý hidžáb na hlavě studentky. Hidžáb totiž není jen obyčejným šátkem, jak se nám snaží vnutit a podsunout Nejvyšší soud – hidžáb jednoznačně reprezentuje cizí víru, která uznává hodnoty, které my, Evropané, musíme rezolutně odmítat.

https://pravyprostor.cz/hidzab-nema-v-c ... -co-delat/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Česká republika

Příspěvek od danny1691 » 09 pro 2019, 13:14

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA stvrdí nákup vojenských vrtulníků, Česko za ně zaplatí skoro 15 miliard
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ministr-me ... _domov_rkj

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3812
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 10 pro 2019, 05:11

Poslanci chtějí zakázat domobranu
Česko nejspíš už příští rok zakáže zákonem jakoukoli formu domobrany. Ačkoli na návrhu zákona o nakládání se zbraněmi obsahujícím zákaz vzniku různých paramilitárních skupin původně pracovalo ministerstvo vnitra, nakonec – kvůli rychlejšímu projednání a schválení – dali dohromady návrh zástupci všech sněmovních partají. Bez výjimky, tedy i s podporou SPD.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... u-40306523
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Česká republika

Příspěvek od danny1691 » 10 pro 2019, 08:44

Sřelba v ostravské nemocnici mě několik obětí. Probíhá evakuace a zásah speciálních jednotek
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/fa ... 100814_ako

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5327
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 11 pro 2019, 22:21

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška
„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek nad počtem zhruba 80 tisíc účastníků, který oznámil spolek Milion chvilek na úterní demonstraci na Václavském náměstí. A že jsou jeho pochyby namístě, demonstruje na dva roky staré reportáži Českého rozhlasu týkající se také protestu mířeného proti Andreji Babišovi.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ska-606686

Ani 30, ani 20 tisíc. Spočítali jsme demonstranty proti Babišovi
Kolik bylo lidí na středeční demonstraci na Václavském náměstí? Organizátorka akce Šárka Fialová mluvila o 20 tisících. Český rozhlas jich na fotografii napočítal asi 8,3 tisíce.

Datoví novináři použili fotografii od Tomáš Svoboda z DVTV, který Václavské náměstí vyfotil v 18.19 z lešení u Národního muzea. Na fotce novináři ručně napočítali 5700 osob, v místech překrytých korunami pak počet demonstrantů odhadli podle hustoty davu v okolí. Celkem se dobrali k číslu 8300, přičemž počítali osoby na místě bez ohledu na to, jestli šlo o demonstranty nebo náhodné kolemjdoucí.

Po skončení akce média vycházela ze zprávy ČTK, která citovala svolavatelku Šárku Fialovou. Organizátorka novinářům sdělila, že policisté na místě odhadují sílu davu na 20 až 30 tisíc osob, takový odhad je ale jednoznačně přehnaný.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/an ... 111741_cib
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5327
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 11 pro 2019, 22:52

Však on Babiš možná rezignuje! Minář den po demonstraci vytáhl silnou kartu z EU. Mluvil i o schůzkách s lídry opozice
Minář v rozhovoru pro Český rozhlas reagoval na včerejší demonstraci na Václavském náměstí, kde se sešlo kolem padesáti tisíc lidí. „Kvůli tragédii v ostravské nemocnici jsme uvažovali o zrušení demonstrace, ale na cestě už byly tisíce lidí z celé republiky. Podnikli jsme alespoň nějaké úpravy včetně minuty ticha na úvod akce. Také jsme z akce odvolali bubeníky, aby nebyla tak hlasitá. Na dnešek jsme také svolali akci milion svíček pro Ostravu, abychom ty oběti uctili,“ připomněl Minář včerejší střelecký útok v Ostravě.

Poté zopakoval, že ze spolku Milion chvilek pro demokracii nehodlá stavět politickou stranu. „My do politiky nechceme, protože my bráníme nadstranická, nadpolitická pravidla, která platí pro všechny. Aby to zůstalo efektivní, musíme zůstat nadstraničtí. My takto sjednotíme lidi různých politických směrů, kteří jsou nespokojeni, a kdybychom se stali stranou, toto by zaniklo,“ má jasno Minář a dodává, že by tím ještě více tříštili už tak roztříštěnou opozici.

„Samotná občanská aktivita a scházení se na náměstích zjevně nestačí, proto jednáme s opozičními demokratickými stranami, které musejí přijít s řešením. Pokud to chceme dlouhodobě změnit, musejí přinést novou vizi a zejména vyřešit problém oslabených hlasů,“ řekl na závěr aktivista Minář.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ice-606667
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5327
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 pro 2019, 08:08

ČT a Milión mocichtivých chvilek
Organizátoři demonstrací a pokrokových happeningů pod názvem Milión chvilek se rádi zaštiťují spontaneitou a upřímností. Podíváme-li se na tu tolik zdůrazňovanou spontaneitu, nalezneme spíše cílenou marketingovou a propagační kampaň, která stojí nemalé finanční částky. Ale na ty si přece tři zakládající studenti humanisticky orientovaných fakult vydělají. Když jsem se náhodou v pondělí odpoledne po třetí hodině odpolední ocitl na Václavském náměstí a viděl tu profesionální přípravu, aparaturu, ozvučení, obrazovky, pódium, uvědomil jsem si, že se jedná o vše možné, jen ne o spontánní demonstraci.
A která televize měla na Václaváku nejvíce přenosových vozů? Ano, Česká televize. Určitě velké překvapení. Pokud bychom klikali, jak v kvízu ve stylu nejsem robot, napočítáme tři vozy. Ano, platíme si z koncesionářských poplatků propagaci tohoto hnutí. Je zároveň neuvěřitelné, jakou publicitu Česká televize věnuje této partičce neomarxistů a hlavně kolik jim dává prostoru ve svém zpravodajství. Porovnejte jenom s organizátory pochodu za rodinu, tam neuvidíte jediný přenosový vůz, maximálně zmínka na dolní liště.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spole ... ecnost_wag
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti