Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 03 kvě 2018, 19:58

Vyčůraní Češi: kamiony zamaskovali za traktory. Díky EU :blbec:
Vypadá jako náklaďák, jezdí jako náklaďák, ale náklaďák to není. Čeští dopravci čím dál více používají kamiony maskované za traktory. I když na poli nikdy nebyly. Začnete malým kolem vepředu, velkým vzadu, nad to nakreslíte kabinu a přední čumák s trčícím komínem. A traktor je na světě. Na této podobě nejběžnějšího zemědělského stroje se asi všichni shodneme. Jenže pozor! Zažitá představa vzala již dávno zasvé. Nejlépe to vědí ve východočeských Otovicích u Broumova. Každý den totiž touto podlouhlou obcí u polských hranic projíždějí traktory, jež ty běžné nepřipomínají ani trochu. "Jsou to prostě kamiony, které vozí štěrk z polského kamenolomu. Máme tu značku zakazující vjezd nákladním vozům nad šest tun, jedna místní firma si ale nechala náklaďáky zaregistrovat jako traktory, a zákaz tím obešla," vysvětluje pro časopis TÝDEN místostarosta obce Josef Barvíř. Situace trvá už čtyři roky a místní s policisty po boku jen bezmocně přihlížejí.

Kříženec "kamionotraktor"
Zákony to totiž dovolují. Může za to nařízení Evropské unie z roku 2013, které hlavně kvůli tlaku německých zemědělců umožnilo zaregistrovat na první pohled běžné nákladní vozy jako traktory. "Pro schvalování, co je traktor, opravdu není zas tak důležitá vizuální podoba," bourá zažité představy mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar. Traktor ministerstvo identifikuje hlavně podle kabiny. Aby vůz splňoval náležitosti traktoru, musí ji mít zpevněnou. Běžný traktor má ocelový rám zabudovaný přímo do kabiny, zatímco "kamionotraktor" je potřeba trochu upravit. "Vozidlo musí mít ochranný rám nad kabinou. Je to ochrana řidiče při převrácení stroje," vysvětluje Marek Šimkovský z firmy P&L, jež traktory přestavěné z nákladních vozů prodává.

A koupě takového stroje není úplně marná. Proti klasickému kamionu má dost výhod. Jeho vlastník nemusí platit silniční daň, neplatí pro něho pravidelné povinné přestávky, nevztahují se na něj běžné zákazové značky pro nákladní vozy a na technickou nemusí jako kamiony po dvou letech, ale až po čtyřech. "I když zrovna tato výhoda už s letošním říjnem zmizí," doplňuje Neusar. A ještě je tu jedna odlišnost - ta nejzajímavější. "Kamionotraktory" mohou totiž stejně jako traktory řídit už sedmnáctiletí šoféři. Kolosy projíždějící Otovicemi váží přitom běžně třicet tun a představa, že za volantem sedí nevyježděný mladík, který nemá řidičák ani na osobák, je trochu děsivá. Zjevnou nevýhodou je také omezená rychlost na pouhých 70 kilometrů v hodině. Auto proto nesmí na jakékoli rychlostní silnice, kde se musíte pohybovat alespoň osmdesátkou. I tak výhody převažují.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vyc ... 78515.html
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1035
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Česká republika

Příspěvek od danny1691 » 03 kvě 2018, 20:57

V Česku byl vyráběn a testován Novičok, prohlásil prezident Zeman

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/mi ... 032036_ako

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 04 kvě 2018, 11:05

Markéta Šichtařová: Žlutej sajrajt

Jsme zdravá země pečující o zdraví svých obyvatel. Naplňuje nás hrdostí, kolik zákazů a příkazů na ochranu zdraví zříme ve svém zorném poli. Tak třeba takové kouření. Leckdo by mohl namítnout, že kdo se chce kouření vyhnout, vyhne se mu. Takoví ti nechutní individualisté vám budou tvrdit, že nikdo nikoho nenutí lézt do zakouřeného pajzlu, takže kouření v restauračních zařízeních není nutné zakazovat. Pryč s takovými kacířskými názory! Co když někdo nekouří, a přitom se rozhodne, že chce prudit ostatní zrovna v tom zahuleném pajzlu? To by tak ještě hrálo, aby by si každý prudič musel vybírat hospody podle toho, kde se kouří a kde ne. Samozřejmě jediná správná strategie je zakázat kouření plošně všude.
Anebo co třeba takový tuzemák? Nikdo při smyslech by se toho sice nenapil, pokud by měl na výběr mezi tuzemáčkem a karibským rumem, tuzemákem se prolévají jenom ti největší zoufalci, kteří by nejraději chodili hulit do zakouřených pajzlů – ale co kdyby si náhodou nějaký intoš spletl tuzemák se Zacapou a loknul si? Víte o tom, že tuzemák v sobě obsahuje přibližně 30 μg furanu na litr? A víte o tom, že furan je potenciální karcinogen? To by tak hrálo. Zakázat! Škoda, že to tentokrát té EU nevyšlo a jacísi zpátečníci zákaz zbojkotovali. Ale nebojte, bude líp, příště ty zpátečníky rozdrtíme.
A teď si představte, že stejní zpátečníci teď mají nové téma a začali brojit proti našemu národnímu zlatu, naší řepce. Namísto toho, aby tito kacíři byli hrdí při pohledu na velké širé žluté lány a radovali se z naší velmocenské pozice, protože ze všech okolních zemí máme největší podíl řepkou osázené plochy z orné půdy, plných 16 procent, vykřikují cosi o alergii. Oni si snad ještě myslí, že ten smrkový a borovicový pyl, ze kterého je dneska módní stavět žluté sněhuláky, je snad nějak kontaminovaný řepkou.
https://ac24.cz/-/marketa-sichtarova-zl ... direct=%2F

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 04 kvě 2018, 18:40

Pirát Černohorský se sešel s prezidentem kvůli OKD: Kromě Bohuslava Sobotky by měl nést zodpovědnost i exministr Urban

Praha, 3. května 2018 - Sobotka nebyl u rozhodování o privatizaci OKD jediný zodpovědný, exministr průmyslu Milan Urban nese stejný díl odpovědnosti za zpackaný prodej těžařského kolosu. To dnes zaznělo na schůzce pirátského předsedy sněmovní vyšetřovací komise kauzy OKD Lukáše Černohorského s prezidentem Milošem Zemanem. „Podle všeho měli Sobotka s Urbanem dostatek indicií, že nabízená cena za OKD neodpovídala tržní hodnotě,” informoval Lukáš Černohorský.
Černohorský se zajímal hlavně o období, kdy Zeman nastoupil do funkce předsedy vlády v roce 1998. Jde o dobu těsně po tom, co stát přišel o majoritní podíl v OKD. „Zajímalo mě, jak tehdy vypadala spolupráce vlády a nových majitelů. Prezident se ale spíše zaměřoval na problém vyvádění finančních prostředků a nehospodárné nakládání s prostředky společnosti,” komentuje průběh schůzky Černohorský.
http://www.czechfreepress.cz/vase-free- ... urban.html

Babiš, Faltýnek a důvěra

Je zcela běžné, že v průběhu trestního stíhání se změní právní kvalifikace skutku. Mění se i počet a složení osob, které jsou stíhány. Nebo se zjistí, že skutek, pro který bylo stíhání zahájeno, se vůbec nestal, nebo jím nebyl spáchán trestný čin. To vše je v celku běžné, ale vždy se to v té či oné míře dotýká práv určitého omezeného okruhu osob, jejich názorů na práci policie a tím i konec konců na jejich povědomí o fungování práva u nás.
Nemohu a nechci v žádném případě tvrdit, že se státní zastupitelství nebo policie dopustily chyb při vyšetřování této věci. Ale troufám si tvrdit, že obtížně pochopitelnými postupy je zde hazardováno s důvěrou veřejnosti ve fungování právního státu u nás. Otázky, které kladu si totiž může položit každý občan i bez právního vzdělání a bez podrobné znalosti věci. A odpovědi na ně se mu nedostává.
http://www.ceska-justice.cz/blog/babis-faltynek-duvera/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 05 kvě 2018, 18:17

Střední Čechy musí povinně zřídit centra pro uprchlíky
V některých středočeských městech budou povinně působit centra pro integraci cizinců ze třetích zemí. Ministerstvo vnitra už ve druhé polovině dubna vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o podporu projektů z Národního azylového, migračního a integračního fondu. Nová centra se tak objeví v Benešově, Kladně, Kutné hoře, Mladé Boleslavy a Příbrami. Na podporu je vyčleněna částka 30 milionů.

https://globe24.cz/domov/54679-stredni- ... -uprchliky
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5240
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Česká republika

Příspěvek od skflanker_ » 06 kvě 2018, 15:40

Plzeň oslavuje výročie oslobodenia mesta Američanmi
Na nedeľňajšej spomienkovej slávnosti sa očakáva aj účasť Andreja Babiša.
V západočeskej Plzni pokračovali v sobotu 05.05.2018 oslavy oslobodenia mesta, ktorého ulicami prešiel tradičný Konvoj slobody za účasti vojnových veteránov z USA i Belgicka. Hostí pozdravili tisícky občanov na miestnom Námestí Republiky.
Súčasťou konvoja bolo tentoraz viac ako 200 ks americkej vojenskej techniky, jeho hlavnými hviezdami však 7 veteránov z USA a Belgicka, ktorí sa v roku 1945 podieľali na oslobodení Plzne a ktorí aj vo veku nad 90 rokov pricestovali do západočeskej metropoly...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20819539/plzen-os ... canmi.html z 05.05.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 06 kvě 2018, 18:21

Volební průzkum: ČSSD padá na 6,5 procenta, posilují Piráti i komunisté

V dubnu by volby vyhrálo hnutí ANO s 30,5 procenta hlasů, do Sněmovny by neprošla TOP 09. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar TNS, který zveřejnila Česká televize (ČT). Proti březnu si pohoršila ČSSD, víc než před měsícem by naopak získali komunisté. Průzkum také ukázal, že v posledních měsících klesla spokojenost lidí s politickou situací. Dubnový volební zisk ANO by byl o procentní bod vyšší než v březnu. O půl procentního bodu na 14,5 procenta si polepšila ODS, stejný dubnový výsledek Pirátů představoval proti březnu nárůst o procentní bod.

https://echo24.cz/a/S2yHm/volebni-pruzk ... -komuniste
Přílohy
Vyber_269.jpg

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1035
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Česká republika

Příspěvek od danny1691 » 07 kvě 2018, 12:13

Novičok se v Česku nevyráběl ani neskladoval, ujistily tajné služby Babiše

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... zby-babise

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4890
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 07 kvě 2018, 12:19

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) uvedl pro Českou televizi, že v České republice nebyla vyráběna, vyvíjena ani skladována látka typu Novičok. Shodla se na tom Bezpečnostní informační služba i Vojenské zpravodajství.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... byl-534939


:dobre: :dobre: :dobre:
Ale neřekl, že látka typu Novičok se u nás netestovala.
Zeman mluvil o testovaní nemluvil o výrobě, skladovaní ani vývoji. :dobre:

Zemam bude mluvit že se u nás testovala, BIS že jsme ji nevýraběli ani neskladovali. A oba budou mít pravdu .
Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4890
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 07 kvě 2018, 13:13

Zde to mají hezky popsané. Celý spor je pojem výroba.

https://www.novinky.cz/domaci/471349-ba ... hopil.html

Zde je to hezky napsané. :jo:
„Ve vyjádření prezidenta se zřejmě jedná o rozdílné vnímání slov výroba a testování, kdy má prezident pravdu v tom, že zákon č. 19 z roku 1997 Sb. označuje za výrobu každou chemickou reakci, přičemž ve vyjádření Vojenského výzkumného ústavu mikrosyntéza za výrobu označená není,“ stojí ve vyjádření na stránkách Úřadu vlády.

Ten celou záležitost označuje za nedorozumění a připomíná, že termíny výroba a testování v minulosti nepřesně použil i šéf Vojenského výzkumného ústavu, kde byla látka zkoumána.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 07 kvě 2018, 13:57

Přímý přenos: Potyčky před Olšanskými hřbitovy. Do Prahy přijíždějí Putinovi Noční vlci

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prim ... &source=hp

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 kvě 2018, 22:29

Šéf BIS generálem zřejmě nebude, Zeman ho odmítl jmenovat

Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. S odvoláním na vysoce postavený zdroj Hradu to v pondělí uvedl server Aktuálně.cz. Povýšení Koudelky schválila před několika týdny vláda.

https://www.novinky.cz/domaci/471380-se ... novat.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 kvě 2018, 12:36

Kalousek se u soudu v kauze CASA zastal Parkanové, obchod byl výhodný

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se u soudu zastal exministryně obrany Vlasty Parkanové, která čelí obžalobě za nákup letounů CASA. Státní zástupce političce vyčítá, že nenechala předem zpracovat posudek k ceně letadel. Podle Kalouska k tomu však při nákupu vojenského materiálu neměla ani zákonnou povinnost, ani možnost. Z pozice svědka dnes postup ministerstva hájil také Michal Hon, někdejší generální ředitel firmy Omnipol, která obchod zprostředkovala.
„Rád bych zdůraznil, že i z dnešního pohledu pokládám ten obchod pro Českou republiku za mimořádně výhodný,“ uvedl Kalousek, který před svou svědeckou výpovědí předeslal, že se s Parkanovou mnoho let přátelí. „Byla prolomena dlouhodobá nemožnost prodat letouny L-159, jejichž konzervace stála desítky milionů ročně. Každá vláda měla jako jednu ze svých priorit letouny prodat. Leč nedařilo se, takže jejich cena na trhu se limitně blížila nule,“ podotkl.
http://www.ceska-justice.cz/2018/05/kal ... d-vyhodny/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 kvě 2018, 18:01

Arcibiskup Duka zůstává. Papež jej požádal, aby pokračoval ve funkci

Papež František vyzval pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duku, aby pokračoval ve své funkci, dokud nebude stanoveno jinak. Dopis od Apoštolské nunciatury, který je odpovědí na Dukův rezignační dopis, zveřejnilo na svém webu pražské arcibiskupství.
Dominik Duka v den svých 75. narozenin 26. dubna poslal papeži svůj rezignační dopis tak, jak to musejí učinit všichni biskupové po dovršení tohoto věku. „Z pověření Kongregace pro biskupy je mi ctí Vám oznámit, že Svatý otec přijal Vaši rezignaci na úřad pražského arcibiskupa a vyzývá Vás, abyste pokračoval ve svém úřadu ‚donec aliter provideatur‘ (dokud nebude stanoveno jinak),“ stojí v dopise z Vatikánu.
https://echo24.cz/a/SVHiH/arcibiskup-du ... -ve-funkci

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 10 kvě 2018, 07:11

Piráti se hlásí k Henleinovi, nebo jenom ukazují svou stupiditu?
Nestačil jsem se divit, když jsem uviděl pozvánku a četl jsem, že: „… jménem Pirátů Ústeckého kraje bych Vás rád pozval na otevření SUPICE, tedy Sudetského Pirátského centra, které naleznete v ulici Pařížská v centru Ústí nad Labem“, píše senátor Jaroslav Doubrava. Název Sudetské Pirátské centrum bych bral 1.dubna na apríla jako fór. Ale oni Piráti - liberální humanisté vstřícní všemu dobrému to myslí vážně! Že by se v rámci multikulturalismu spojili s nějakými pohrobky Henleinovců? Spíše je to hloupý pokus hraničící s debilitou, o originalitu. Protože to jsou liberální naivisté a moc toho nechápou kromě politických sloganů, asi si řekli: nazveme to sudetským centrem, vždyť jsme přece v historických Sudetech, ne? Budeme originální!

Obrázek
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... stupiditu/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Khoul
Redaktor
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2018, 13:50

Re: Česká republika

Příspěvek od Khoul » 10 kvě 2018, 10:16


Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11031
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 10 kvě 2018, 10:26

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sudety
Dne 22. května 1945 vešla v platnost vyhláška, hovořící o nepřípustnosti užívání pojmu Sudety: „Název ”Sudety” nepřípustný: ministerstvo vnitra upozorňuje, že používání názvu ”Sudety”, jeho odvozenin a podobných výrazů, obvyklých v době okupace, je nepřípustné. Pro označení příslušného území buď užíváno názvu ”pohraniční území”. Opatření tohoto dlužno dbáti zejména v úředním styku veškeré veřejné správy.“

V Československu bylo v roce 1945 tiskovou normou Ministerstva vnitra ČSR také mj. zakázáno použít v tisku názvu „Podkarpatská Rus“.

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2221
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 10 kvě 2018, 10:41

Hádka ve výboru: Šlechtová pohrozila, že stáhne vojáky z misí
Obrázek
Posílení českých vojenských misí v zahraničí, jak ho navrhuje vláda v demisi, nemá zatím ve Sněmovně dostatečnou podporu. Ve středu to ukázalo bouřlivé jednání branného výboru Sněmovny o posílení misí v Afghánistánu, Iráku a v Mali o dalších 270 vojáků. Výbor nakonec zůstal rozpolcený a nepřijal žádné stanovisko. Rozhodne celá Sněmovna.
Poslance nepřesvědčila ani ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO), která uvedla, že pokud Sněmovna rychle mise neschválí, tak začnou plánovat stažení vojáků ze zahraničí.

Ministryně Právu po jednání řekla, že se na tom shoduje i s novým náčelníkem generálního štábu Alešem Opatou. „Generál Opata mi sdělil, že pokud nebude o misích rozhodnuto v řádech několika týdnů, tak začne připravovat stahování našich vojsk,“ řekla.
Poslanců se ale její slova dotkla. Předsedkyně výboru Jana Černochová (ODS) vyzvala ministryni, aby nevyhrožovala. „Času je dost. Nepleťte si dojmy s pojmy,“ řekla jí Černochová.
Šlechtová se ale ohradila. „Není to žádné vyhrožování, ale pokud nebudeme mít rozhodnutí parlamentu v brzké době, tak budeme mít problém s tím, někde nechat vojáky na bianko šek,“ upozornila.
Dnes je v zahraničí okolo osmi set vojáků, jejich mandát skončí na konci roku.

https://www.novinky.cz/domaci/471582-ha ... -misi.html

Asi se schodneme, že každá vojenská mise má mít časový harmogram a cíle. Ale například u Afganistánu se to mění na bolševické “dočasně, nafurt” a jediné co se mění je název operace. A největší pohroma pro vojáky je když o tom rozhodují dvě ...
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Khoul
Redaktor
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2018, 13:50

Re: Česká republika

Příspěvek od Khoul » 10 kvě 2018, 12:08

https://cs.wikiquote.org/wiki/Sudety
Název ”Sudety” nepřípustný: ministerstvo vnitra upozorňuje, že používání názvu ”Sudety” jeho odvozenin a podobných výrazů, obvyklých v době okupace, je nepřípustné. Pro označení příslušného území buď užíváno názvu ”pohraniční území”. Opatření tohoto dlužno dbáti zejména v úředním styku veškeré veřejné správy.[1]

—Úřední list Republiky československé, 24. V. 1945

1 Úřední list Republiky československé, 24. V. 1945. Vyhláška vešla v platnost 22. května 1945. Dle Stanoviska Odboru legislativy a koordinace předpisů a kompatibility s právem Evropských společenství Ministerstva vnitra České republiky k používání názvu Sudety, č. j. LG-1242/2004 ze dne 13. srpna 2004 však není vyhláška z 22. května 1945 součástí platného právního řádu České republiky.

Moc se mi líbí, jak si zdejší uživatelé vždy z textu vytáhnou jen tu část, která jim vyhovuje. Od Alchymisty bych to ale nečekal..
Celkově je to jak situace s cikány - historicky běžný název, který až časem dostal spojením s nevhodnou ideologií urážlivý charakter. Pokud jej ale člověk nemyslí jako urážku, nevidím důvod jej nepoužívat. Ale- kdo chce psa bít...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 kvě 2018, 19:54

Cikán je nadávka, historický název je CiGán. Nadávka vznikla nejspíše zkomolením názvu Cigán i když i ten se někdy používal i v úřední řeči
2.jpg
fotka_z_r._1931.jpg

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti