Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3533
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 15 kvě 2018, 09:41

Dražba huti Poldi zkrachovala
Vydražitel ve stanoveném termínu nezaplatil za zkrachovalou kladenskou huť Poldi. Dubnová dražba firem Poldi a Poldi Trade je tudíž zmařená, řekl insolvenční správce Adam Sigmund. "Věc konzultujeme s věřiteli a budeme postupovat podle jejich přání buď opakovanou dražbou, nebo prodejním tendrem," uvedl Sigmund.

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ly-1346727
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1303
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 15 kvě 2018, 10:15

V honbě za rváči z Nizozemska si policie podala nic netušící turisty z Izraele
Sedm izraelských turistů zadržela původně pražská policie v domnění, že se jedná o útočníky, kteří surově napadli číšníka v centru metropole. Do hotelu Astoria si pro ně došla Speciální pořádková jednotka se samopaly. Že se jedná o mýlku, zjistili policisté až na služebně, informoval v úterý server Aktuálně.cz.
Do hotelu Astoria, kde byla skupinka Izraelců ubytována, vtrhli policisté v kuklách a se samopaly. Turisty zadrželi a odvedli je na nedalekou policejní služebnu v Benediktské ulici.

„Po medializaci případu jsme dostali celou řadu poznatků k pachatelům a o jejich místě výskytu. Jeden z nich byl však mylný, což ale policisté v samotném prvopočátku nemohli tušit. Zadrželi v hotelu skupinu cizinců, kteří odpovídali popisu, ale jak se následně ukázalo, hledaní pachatelé to nebyli,“ sdělil Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Že se nejedná o skutečné pachatele, zjistili policisté na služebně, kam cizince předvedli.

„Šlápli nám na krk, bili nás”
„V podvečer do našich pokojů vtrhli těžkooděnci s vytaženými samopaly, maskami, helmami a v plné zbroji. Začali nás bít a drželi nám automatické zbraně u hlav. Šlápli nám na krky, abychom se nemohli hýbat, a spoutali nás,“ řekl Aktuálně.cz Eli Gershzon, jeden ze zadržených Izraelců.

Policisté podle něj zadrženým turistům nařídili, aby se chytili za ramena a takto došli na policejní služebnu. „Pochodovali jsme jako skupina hledaných teroristů v obklíčení těžkooděnců. Lidé na ulicích nás fotografovali a natáčeli na telefony. Bylo to ponižující a trapné,“ řekl serveru Gershzon.

Jeden z cizinců navíc skončil po policejním zákroku v nemocnici, kam ho převezla posádka záchranné služby. Podle lékaře si muž stěžoval na bolest zad a zranění v oblasti kolenou, což vyšetření v nemocnici potvrdilo.

Policie se turistům omluvila
„Zadrženým mužům se policisté omluvili a celou situaci jim vysvětlili. Ukázali jim video z napadení číšníka a vysvětlili jim, že se jednalo o nebezpečné pachatele, kteří byli fyzicky dobře disponovaní, provozující bojové sporty, a proto bylo rozhodnuto o jejich zadržení za využití pořádkové jednotky. Navíc na recepci hotelu nebylo možno ověřit jejich totožnost, protože tam k tomu neměli potřebné podklady. Ve spolupráci se zaměstnanci hotelu byly pokoje dotčených osob otevřeny a proběhlo zmiňované zadržení,“ doplnil Daněk.

„V hotelu na recepci měli fotokopie našich pasů. Mohli si je prohlédnout a viděli by, že s napadením v centru nemáme nic společného. Ten zásah neměl smysl, špatně to odhadli,“ oponuje ale ve vyjádření pro Aktuálně.cz Gershzon.

Ačkoliv se izraelští turisté po akci s policisty na památku vyfotili a podali si s nimi ruce, shánějí prý právníka, který je bude v České republice zastupovat. Po policii chtějí požadovat veřejnou omluvu a vysvětlení celé akce.

„Po omluvě a vysvětlení muži celou situaci pochopili, s policisty si s úsměvem podali ruce, a dokonce se s nimi na památku vyfotili. Také byli informováni, jakou cestou si mohou případně podat na jednání policie stížnost. To ještě na místě odmítli. Do současné doby nedisponujeme žádnou informací, že by stížnost podali,“ dodal policejní mluvčí.
O zadržení izraelských turistů kriminalisté informovali státního zástupce i izraelskou ambasádu. Ta se k celé věci odmítá vyjádřit.

Skutečné pachatele pocházející z Nizozemska dopadli policisté na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni ve chvíli, kdy chtěli odletět ze země. Zásah policie je překvapil natolik, že nekladli žádný odpor.
„Šlápli nám na krk, bili nás”
„V podvečer do našich pokojů vtrhli těžkooděnci s vytaženými samopaly, maskami, helmami a v plné zbroji. Začali nás bít a drželi nám automatické zbraně u hlav. Šlápli nám na krky, abychom se nemohli hýbat, a spoutali nás,“ řekl Aktuálně.cz Eli Gershzon, jeden ze zadržených Izraelců.
:dobre:

https://www.novinky.cz/krimi/472027-v-h ... raele.html

Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3499
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 15 kvě 2018, 20:47

HN: Vedení ČEZ ustoupilo od plánu na rozdělení firmy

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/382 ... firmy.html
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1183
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 17 kvě 2018, 08:25

Ptyč se mění v park Berne.

Opevněné věže maskovány dřevem, pozměněny siluety. Stavba již v podzemí.
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Ptyc_se_ ... ark_Berne/
http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Ptyc_se_ ... je_18_.jpg

Pro srovnání stav během výstavby, fascinující železobenton při částečné změně projektu:
http://stany69.rajce.idnes.cz/Ptyc_2.5_ ... 730679.jpg

false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1183
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 18 kvě 2018, 07:58

WuVirr píše:
18 kvě 2018, 00:19
Tolik armování jsem vživotě v betonu neviděl, to je vížně masakr :shock:
Však to nejprve mělo být "školicí středisko". Pak úložiště pro umělecké předměty. Poté s luxusními vilami v povrchové části areálu..
Osobně jsem to od začátku, poté co jsem viděl masivní opevněné věže (po vybudování kruhového průřezu je vidět, že došlo k dalšímu betonování a zmasivnění věží do čtverové patky - u báze) celé za fake.
1: teorie - je to celé mediální fake a investor to staví na zákazku pro armádu - naši nebo koloniální to je vcelku jedno. Tak velká stavba se prostě ve střední evropě nedá utajit.
1. Je to chráněné útočiště - bunkr pro naši smetánku. Kontrolní otázka: Jak velký rozdíl je mezi trezorovými dveřmi a tlakovými dveřmi solidního bunkru?
Odpovím si. Ty trezorové budou lepší (uzamykatelné zevnitř zamozřejmě :dobre: ). Logika a ekonomika samozřejmě velí: vždy objekty dvojího určení..
Obrázek

https://www.buildingnews.cz/novinky-na- ... nosti.html
Naposledy upravil(a) false_flag dne 18 kvě 2018, 08:17, celkem upraveno 1 x.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8277
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 kvě 2018, 11:40

Nejmenování ministra

Prezident Miloš Zeman je proti tomu, aby ministrem zahraničí byl Miroslav Poche z pražské sociální demokracie. Poche podporoval v prezidentské kandidatuře Jiřího Drahoše, ovšem vládní post chce od Miloše Zemana a ne Drahoše. Je spojen s volebním debaklem sociální demokracie v Praze v roce 2017, kdy získala jen 5,5%. Miloš Zeman tím sociální demokracii pomohl, protože ve vládě by za ni měli být ti, kteří získají podporu voličů. Nicméně se podívejme na ústavní souvislosti.

http://www.ceska-justice.cz/blog/nejmenovani-ministra/
http://www.ceska-justice.cz/blog/nekone ... rezidenta/

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1130
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Česká republika

Příspěvek od woxia » 18 kvě 2018, 19:17

Bylo to podivné už od začátku. Ale tím, jak tam :idea: :mrgreen: :idea: podle amerických vojenských norem, :dobre: tak to celé utajení posrali. :snaha:
http://www.acsim.army.mil/operations/do ... July06.pdf
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3499
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 19 kvě 2018, 09:05

Ať si toleranci zařídí jinde, vzkázal Filip Babišovi
Pokud ANO a ČSSD neustoupí v otázce rozšiřování zahraničních misí, komunisté nebudou jejich vládu tolerovat. Předseda KSČM Vojtěch Filip to v pátek řekl Právu. Na čtvrteční schůzce se lídři všech tří stran nedohodli. Podle Filipa je na dohodu ještě času dost.
https://www.novinky.cz/domaci/472507-at ... isovi.html
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1303
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 20 kvě 2018, 13:08

Nebudeme-li plnit závazky, nelze počítat s vřelostí USA, varoval generál Pavel
Spojené státy mohou podle šéfa vojenského výboru NATO Petra Pavla reagovat na plnění spojeneckých závazků „mírou vřelosti”. Česká republika dlouhodobě patří k zemím, které závazek dvou procent HDP na obranu neplní. Pavel to v neděli uvedl v Otázkách Václava Moravce v České televizi.
Na plnění závazků dlouhodobě tlačí americký prezident Donald Trump, jehož země nese největší podíl nákladů aliance.

Generál Pavel připomněl, že NATO se nezabývá detaily, jako je sestavování české vlády. Spojence podle něj nicméně bude zajímat, zda ČR dostojí svým závazkům.

Vzhledem k tomu, že rodící se vláda tento závazek ve svém programovém prohlášení nemá a v dokumentu se hovoří pouze o výdajích ve výši 1,4 procenta do roku 2021, půjde o relevantní dotazy.

Pavel proto připomněl, že pokud nebudou jednotlivé země včetně České republiky závazky plnit, projeví se to i v míře „vřelosti Spojených států” k těmto spojencům.

„Je naprosto zřejmé, že americký prezident přikládá velkou váhu tomu, jak státy plní své závazky a podle toho se také odráží míra vřelosti USA k těm spojencům,” uvedl generál Pavel s tím, že u států, které nebudou schopny deklarovat splnění závazků, „míra vřelosti ochladne”.

https://www.novinky.cz/domaci/472552-ne ... pavel.html

Vlastní komentáře do ostrého vlákna nepatří - odmazáno -Aaron
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8277
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 20 kvě 2018, 14:03

O to přece jde. O akvizice vždyť US zbrojaři vlastní všechny významnější zbrojovky v EU.

Už v červenci může být nesjízdná Vltava a poloprázdný Orlík, tvrdí šéf povodí

Vodohospodáři na Vltavě již vypouštějí z přehrad více vody, než kolik do nich přiteče, aby zůstal alespoň minimální průtok. Deště v předcházejících dnech trochu pomohly, pokud ale bude sucho pokračovat, nebude vltavská kaskáda sjízdná pro lodě už v červenci. Uvedl to generální ředitel Povodí Vltavy ČR Petr Kubala.
Poslední deštivé dny se výrazně neprojevily ani na moravských řekách, hladiny se zvedly jen mírně, a to jen na některých tocích. Povodí Moravy stále eviduje na deseti z 200 měřicích stanic hranici sucha.

https://echo24.cz/a/S3vjw/uz-v-cervenci ... sef-povodi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8277
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 21 kvě 2018, 21:38

Brigáda ministerstva pravdy z Kavčích hor: Soudružská pomoc při praní mozků na univerzitách. Věřte jenom ČT, střezte se vlastního myšlení! Zdravý rozum je nezdravá pověra. Je jen jedna pravda - ta, kterou vysíláme.

PETR HLÁVKA byl přítomen výjezdní svazácké brigádě redaktorů České televize na olomoucké univerzitě, a protože prokázal neobyčejnou trpělivost a vydržel až do konce, zahlédl ve tmě bolševické propagandy paprsek naděje.
O duši studenta dnes usiluje dnes kdekdo – multikulturalisté, feministé, ekologové atd. Tito demiurgové "pokroku" se jen třesou, aby mohli programovat mládež a progresivistické myšlení vtisknout do jejich hlav. Plánovači jsou stále neochvějně věrní strategii 60. let, kdy Frankfurtská škola do barevného světa nalákala nemalou skupinu studentů a vytvořila pro své revoluční záměry bojeschopnou armádu, která jim byla kdykoli schopna posloužit jako destrukční beranidlo tradičního světa a tradičních společenských hodnot. Naši dychtiví pokrokáři jsou inspirováni a řízeni logikou „když v Německu a ve Francii to vyšlo, musí to fungovat také u nás“. Sociální inženýři používají (jak kdysi správně tvrdil polský sociolog Podgorecki) pro své záměry zejména nástrojů práva, vzdělávání a výchovy a médií, které umožňují proměňovat svět a odklonit realitu od pravdy. Tyto nástroje sociálních inženýrů zastupuje na našem území „svatá trojice“ (veřejnosti lépe známá jako Ústavní soud, univerzity a Česká televize), která nad námi stahuje stále více mračna a intenzivně stahuje smyčku pro zardoušení již dávno okleštěných zbytků svobody slova.
http://www.protiproud.cz/politika/3777- ... silame.htm

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8277
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 21 kvě 2018, 21:44

Horší než loni. Maturitu z matematiky neudělalo 22,3 a z češtiny 10,4 procent studentů

U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou.
Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Vyplývá to z tiskové zprávy s výsledky didaktických testů, kterou zaslal organizátor maturit Cermat.

https://echo24.cz/a/S9Wp6/horsi-nez-lon ... t-studentu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8277
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 22 kvě 2018, 14:27

Právník Hradu Nespala: Natvrdo se otevřela otázka míry autonomie vůle prezidenta

Soudním rozhodnutím byl prezident republiky posunut někam mezi orgán poštovní a stavební úřad. V kauze nejmenování profesorů dochází k pokusu o lobotomii hlavy státu. Snaha soudně oklešťovat pravomoci přímo voleného prezidenta vede v této turbulentní době do nejistoty a cesta přezkumu jakéhokoli rozhodnutí suverénní hlavy státu znamená nastolení nestability. Neprospívá to zemi jako celku, uvádí v rozhovoru pro Českou justici právní zástupce prezidenta republiky Marek Nespala.

http://www.ceska-justice.cz/2018/05/pra ... rezidenta/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8277
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 22 kvě 2018, 17:34

Raději ani nejím, aby mé dítě mělo, co chce. Otřesná zpráva o životě v České republice

„Nechal by nás klidně pod mostem!“ Aby si dítě mohlo dovolit zájmový kroužek, musejí maminky čerpat stavební spoření nebo samy sebe šidit. Některá dopřeje svým mrňatům zeleninu jen proto, že ji sama vypěstuje. S příjmem do deseti tisíc korun, se kterým musí vyjít třetina sólomatek, si nelze vyskakovat. „300 Kč? Směšné výživné. Dělal a možná dělá načerno a tento stát mu to umožňuje,“ postěžovala si osamělá matka v dotazníkové akci, kterou uspořádala Dana Pavlousková z Klubu svobodných matek. Komentáře od stovek samoživitelek potvrzují, že trvá alarmující stav: Polovina otců svým ratolestem neposílá výživné vůbec a nechá je i s matkou vědomě živořit.
Čísla korespondují s výsledky šetření v domácnostech, které v dubnu zveřejnil i Český statistický úřad za rok 2017. Podle něj jeden dospělý/dospělá s dětmi má měsíční peněžní příjem ve výši, která nedosahuje ani 9 900 Kč na osobu. Příjmy přitom statistici lidem „navyšovali“ i o přepočtené „naturální plnění“, tedy potraviny získané zdarma. Téměř každá druhá taková domácnost se svými příjmy vychází s obtížemi až velkými komplikacemi.
Na pomoci od svého okolí je závislých přes 60 procent matek. „Pomáhají rodiče, jinak bych byla s dítětem někde pod mostem,“ prozrazuje jedna z nich. Naopak jedna čtvrtina se nemůže spolehnout nejen na spolupráci otce, ale je kompletně bez jakékoliv pomoci.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... ice-535742

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8277
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 23 kvě 2018, 09:25

Občanská válka v EU? Česká republika varuje Brusel, aby se držel stranou

Evropská unie by se měla držet stranou politiky zemí střední a východní Evropy, prohlásil český premiér v demisi Andrej Babiš v rozhlasovém pořadu rakouské stanice ORF. Andrej Babiš ve svém sobotním rozhovoru pro rozhlasovou stanici potvrdil pozici, kterou sdílejí ostatní země Visegrádské skupiny, ohledně pravomocí EU nebo přijímání uprchlíků. Zdůraznil, že Česká republika stejně jako ostatní země V4 nadále odmítá migrační kvóty. „To, že někdo chce rozhodovat o tom, kdo bude u nás pracovat a žít, je absolutně nepřijatelné. Evropa v migraci zaspala," řekl Babiš.
Podle něj by Evropská komise neměla ovlivňovat politiku jednotlivých členských zemí, jež by měly být nezávislejší. Babiš rovněž zkritizoval myšlenku francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o větší integraci členských zemí a vyjádřil se i proti konceptu dvourychlostní Evropy. „Mně se koncept dvourychlostní Evropy, která a priori rozděluje Evropu do dvou kategorií, vůbec nelíbí. Pokud máme přijmout koncept vícerychlostní Evropy, tak pouze tehdy, pokud to nerozdělí Evropu na malé kluby s tím, že všechny členské státy budou mít možnost se zapojit, a pokud to nenaruší společný trh," upozornil premiér v demisi.Podle něj myšlenka, že státy v eurozóně by se měly integrovat více, je chybná. „My nejsme v eurozóně a myslíme si, že eurozóna potřebuje reformu. V této chvíli ani nemůže být důvod říkat, že ti, kteří jsou v eurozóně, mají lepší rychlost, protože nemají," řekl.
https://ac24.cz/-/obcanska-valka-v-eu-c ... direct=%2F
https://www.express.co.uk/news/world/96 ... rad-states

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti