Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 srp 2018, 01:01

Exkluzívně: Policie zatkla Bureše z NBÚ – pravou ruku Pocheho či Dolínka. Pražská ČSSD řeší obří skandál

Pražská ČSSD se otřásá v základech. Kdyby se dozvěděl celostátní tisk o monstrózní aféře, které čelí, v rázu by byla ohrožena, ne-li ukončena politická kariéra europoslance a kandidáta na ministra zahraničí Miroslava Pocheho, poslance Petra Dolínka či vlivného člena strany Filipa Smoly. Ohrožena je však i kariéra kandidáta na post šéfa civilní rozvědky ÚZSI Marka Šimandla, což je náměstek v Národním úřadu pro kybernetickou bezpečnost, a dalších vlivných lidí. Tento týden byl totiž zadržen a vzat do vazby Radim Bureš, někdejší představitel Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), a to za rozsáhlou trestnou činnost sestávající například z vydírání mnoha podnikatelů či ovlivňování udílení bezpečnostních prověrek. Informaci Security magazínu potvrdily tři zcela důvěryhodné policejní zdroje.
„Bureš je člověk velice úzce napojený na pražskou ČSSD. Policie má zdokumentováno, že jezdí na dovolené s Pochem, jehož je pravou rukou, Dolínkem či Smolou. „Bureš společně s Radomírem Valicou, členem rozkladové komise NBÚ, ovlivňovali bezpečnostní řízení – udílení bezpečnostních prověrek. Valica je nyní též ředitelem bezpečnosti distribuce společnosti ČEZ. Máme již svědky, že prověrky nabízeli za půl miliónů korun,“ dodal policista, který se blízce obeznámen s vyšetřováním případu. Bureš ovlivnění bezpečnostního řízení nabízel podle policejního zdroje právě přes Valicu.
Vazby na Bechyněho i Šimandla. Policie během ročního vyšetřování zjišťovala i Burešovy vazby na vlivné lidi. Podle policejních zdrojů je Bureš dobrým známým náměstka NBÚ Jana Bechyněho; bratr Bechyněho má na starosti udílení prověrek v Bezpečnostní informační službě. Bureš s Valicou byli rovněž v častém kontaktu s nynějším kandidátem na ředitele ÚZSI Markem Šimandlem. Policie zjistila, že má dobré vztahy rovněž s exšéfem BIS Jiřím Langem, současným ředitelem NBÚ,“ uzavřel policejní zdroj.

Neviditelná ruka trhu bez přívlastků vyřeší vše.......

https://www.securitymagazin.cz/zpravy/e ... 61144.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 srp 2018, 16:01

Zpráva pro vládu: Polovina Romů v ČR žije v sociálním vyloučení

Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů pro záležitosti romské menšiny z regionů je to kolem 120.000 lidí. V Olomouckém kraji se na okraji společnosti ocitlo 70 procent tamních romských obyvatel, v Moravskoslezském a Ústeckém kraji tři pětiny. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok, s níž se ve středu seznámí vláda. Situace se ve srovnání s údaji ze zpráv z předchozích let nezměnila, stav se tak nezlepšuje ani v době ekonomického růstu. Romové jsou nejpočetnější národnostní menšina v Česku.
Podle odhadů koordinátorů jich v zemi žije 240.300. Představují tak zhruba 2,2 procenta obyvatel republiky. „Zhruba polovinu Romů v ČR představují Romové, kteří jsou integrováni do společnosti. Druhou polovinu pak představují Romové, kteří jsou sociálně vyloučení nebo jsou sociálním vyloučením ohrožení. Ti jsou marginalizováni a vytěsňováni na okraj společnosti,“ uvádí stejně jako v předchozích letech zpráva.
http://www.ceska-justice.cz/2018/08/zpr ... vylouceni/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 srp 2018, 16:20

Náhubkový zákon na cestě k diktatuře

V poslední době se často mluví o falešných zprávách neboli fake news. Hodně lidem vadí, bojuje se s nimi na obou stranách Atlantiku. Internet je informační dálnicí a informací máme nadbytek.
Existuje patrně jediná cesta, jak šíření fám minimalizovat. Zamezit mu nejde, jde ho jen omezit. A to tím, že s informacemi nebudeme šetřit. Protože kde se informace dávkují po kapkách, tam vznikají konspirační teorie. A kde vnikají konspirace, tam vznikají nepravdy a fámy. Anebo fake news, chcete-li. A přesto mnoho politiků dělá pravý opak a s pravdou šetří (možná proto, aby zbyla).
V severní a západní Evropě jde často hlavně o to neinformovat o migrační vlně. Prý aby „nedocházelo k rozdmýchávání nenávisti", se šetří s informacemi o etnickém původu zločinců, což následně vede k tomu, že jakmile si dvě tetky dají na zápraží po papule, protože pes jedné očural při venčení záhon okurek druhé, a lokální noviny napíší o vyraženém zubu, každý hned má „zaručené zprávy" o tom, že to jistě byla roztržka mezi imigranty.No a ve střední a východní Evropě jde zase často o korupci politiků. Prý aby nedocházelo k ovlivňování vyšetřování, nebude se o nich smět psát. Taky aby se smělo, když se politikům nehodí, aby bylo o jejich kauzách informováno.
Přílepek k návrhu zákona o zpracování osobních údajů totiž obsahuje několik klíčových formulací, díky nimž ztratí veřejnost přístup k informacím o trestních řízeních v ČR. Aneb voliči politiků tak ztratí nad svými politiky kontrolu. Nebudou mít informace o tom, z jakého důvodu soud poslal některého politika do vazby, anebo proč bylo něčí trestní stíhání zastaveno.
Systém postupně utahuje šrouby. Stát o vás už ví vše. Vzal advokátům mlčenlivost. Vzal daňovým poradcům mlčenlivost. Všichni vás musí napráskat. Vznikly nové úřady, které vás sledují a sbírají o vás informace. EET nabízí i účtenkovku a bonzáci jsou v ráji. Systém dobře zacílil na nejpodlejší pudy nejslabších článků společnosti. A úřady si troufají čím dál víc, i když na to nemají právo, protože málokdo se odváží bránit se.

http://literarky.cz/offline/glosa/26790 ... k-diktatue

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 19 srp 2018, 13:08

České reálie o přenesení výkonu st. správy na privátní subjekty. Výsledek je podstatně horší než minulý hokus pokus s D 47.
Čísla v Mapě exekucí jsou podle exekutorů nadsazená, autoři to odmítají

Počty zadlužených lidí uváděné v takzvané Mapě exekucí, která podrobně uvádí počty dlužníků v jednotlivých regionech i všech českých obcí, neodpovídají podle Exekutorské komory realitě. Podle garanta projektu Radka Hábla jsou argumenty Komory nepřesné. V tiskové zprávě z letošního února se například uvádí, že „exekuce představují významný problém pro stále více českých občanů, protože oproti loňskému roku se počet lidí v exekuci zvýšil o 3,4 procenta na 863 tisíc.“ Podle stejné zprávy má stále více Čechů také problém s vícečetnými exekucemi, přičemž tři a více exekucí má aktuálně 493 tisíc obyvatel.
Navíc bavíme se pouze o jistině, tedy částce bez nákladů na vymáhání a úroků z prodlení. Odhadovaná částka v exekuci je tak ve skutečnosti mnohonásobně vyšší než oněch 239 mld. Střízlivým odhadem cca 600 – 700 mld. Kč bez daňových a správních exekucí. „Přidáme-li správní exekuce, které vede ČSSZ, tak je to plus 150.000 exekučních řízení, dále pak Celní správa (pokuty), Daňová správa a finanční úřady (daňové nedoplatky) atd, čísla by byla mnohem vyšší,“ doplňuje Hábl.
Provedli jsme proto testy, zda úspěšně oddlužení lidé, kteří mají prominuty dluhy a nemohou být předmětem exekuce, byli vyřazeni z centrální evidence exekucí,“ konstatuje jednatelka společnosti Insolcentrum Jarmila Veselá. Testy podle ní prokázaly, že vyřazování z evidence není vždy funkční, a řada lidí je v evidenci vedena neprávem.

Není business jako business ale tento business ve výši cca pololetního SR je lukrativní business jen pro vyvolené (koncesované). Kde je jakákoli odpovědnost věřitelů za své vlastní rozhodnutí i státu za umožnění lichvy v branži (239 mld. vz. 700 mld. tj. trojnásobné navýšení jistiny)?

http://www.ceska-justice.cz/2018/08/cis ... -odmitaji/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 20 srp 2018, 14:36

NATO jsou vyhozené peníze, a to nejen pro USA

Smrt tří českých vojáků v Afghánistánu znovu otevřela otázku, zda je nutné být členem NATO. Odpověď je velice jednoduchá, díky vynikající poloze České republiky. Ukažme si proč:
česká kotlina, neleží ani na Severní válečné ose (Berlín – Varšava - Kyjev – Moskva, viz tažení Hitlera do Moskvy) ani na jižní, Balkánské cestě (migrace, Turci), ale obě jí míjejí. Díky tomu, že Česká republika leží mimo dvě hlavní evropské bojové linie, není frontovým, ale týlovým státem se všemi výhodami z této polohy vyplývajícími. V pořadí dobývaných zemí, jsme až úplně poslední „válečnou kořistí“. Tak například: chtěli-li by nás obsadit Rusové, museli by nejprve dobýt Ukrajinu, Polsko a Německo a pak teprve obsadit ČR. Předobraz můžeme najít na konci II. světové války, kdy Československo bylo osvobozeno až po kapitulaci Německa. Identicky to samé platí pro Saracény pronikající k nám z Turecka a Albánie. Dříve než obsadí nás, musejí dobýt celý Balkán a Vídeň.
http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... en-pro-usa

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 20 srp 2018, 14:48

Když kavárna nemá řečníka ani témata potřebného kalibru tak si jej doveze aby měli korektní liberálně demokratické (neomarxistické) názory, nyní již značně vyčichlé opět svoji minulou údernost.

Česká televize odvysílá projev slovenského prezidenta Kisky k výročí okupace

Česká televize potvrdila, že vyslyšela výzvu řady diváků, kteří zejména na sociálních sítích žádali o odvysílání mimořádného projevu slovenského prezidenta Andreje Kisky k 50. výročí okupace Československa v srpnu 1968. Činí tak proto, že prezident Miloš Zeman žádný projev nechystá.

https://echo24.cz/a/S4vjT/ceska-televiz ... ci-okupace

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 20 srp 2018, 19:47

Není okupace jako okupace. Německá byla nacistická. Kde leží Nacisticko?
"Připomínání vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa je samozřejmě pozitivní věc, zvláště pak v roce 50. výročí téhle okupace. Ovšem to by z toho všeho nesmělo jak péro z gauče trčet, že víc než o historii jde o současnost, respektive o propagandu, jež má za každou cenu vytvářet rovnítko mezi někdejším komunistickým Sovětským svazem a současným Ruskem," píše spisovatel hudebník a komentátor současného dění Petr Štěpánek na svém profilu. který nazval Není okupace jako okupace.

"Tradice jsou zřejmě neměnitelné, stačí pouze otočit znaménko. A tak zatímco kdysi jsme povinně slavili Měsíc československo-sovětského přátelství, dnes v mediálním i politickém mainstreamu frčí Měsíc česko-ruského nepřátelství. Orwell by se nestačil divit. Dvouminutovky, desetiminutovky i hodinovky nenávisti jsou v plném proudu. Možná by ovšem těm novodobým propagandistům měl někdo prozradit, že George Orwell svůj antiutopický román 1984 nenapsal jako návod k použití, nýbrž jako varování," konstatuje Petr Štěpánek.

"A tak propagandističtí řeči dál slavně bojují další a další bitvy minulé studené války, aniž by si povšimli, že už dávno skončila, ba dokonce, že jsme ji vyhráli. A dál jim uniká, že Rusko není Sovětský svaz, Putin není Brežněv a socialismus se k nám už dávno neimportuje z Moskvy, nýbrž z Bruselu. Ba dokonce, že Rusko v dekomunizaci došlo dál než Československo, respektive Česká republika, neboť tam škrtem pera komunistickou stranu zrušili. Rusko nás ohrožuje a basta! Kdo tomu nevěří, je ruský trol či ruský šváb. A propos. Tyhle výrazy už jsou skoro definiční. Ovšem nikoli pro ty, kteří jsou jimi nálepkováni, nýbrž pro ty, kteří je vypouštějí z úst. Skoro jako by říkali: „Podívejte se, co jsem za idiota.“ ... " píše se ve Štěpánkově komentáři.

"V rukou novodobých propagandistů rovněž není okupace jako okupace. Ta německá z roku 1939 je už tak nějak pozapomenuta, koneckonců Německo je teď náš kamarád a „euro-genosse“, pročež když už se něco připomíná, tak pouze to, jak Češi po válce strašně ublížili odsunutým, pardon, vyhnaným sudetským Němcům. Co na tom, že předtím zahynulo 360 tisíc našich spoluobčanů. Ostatně tahle okupace přece nebyla německá, nýbrž nacistická. Kde leží to Nacisticko sice nikdo přesně neví, ale to je pochopitelně v řádu věcí, proto se to tak říká," píše dál Štěpánek.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... acisticko/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 20 srp 2018, 19:53

Cílem bylo likvidovat Československo podle amerického scénáře.’ Ruská média komentují okupaci
Mezi reakcemi ruských médií na 50. výročí invaze Varšavské smlouvy do Československa v pondělí převládá střízlivý popis a hodnocení události, která ale v dnešním Rusku nepatří k prioritám veřejného zájmu. Některá konzervativně orientovaná média se nicméně přidržují sovětského výkladu o „bratrské pomoci“. Objevují se i tvrzení, že s intervencí souhlasily osobnosti pražského jara, konkrétně Alexander Dubček nebo Ludvík Svoboda.

Konzervativní internetový magazín Svobodnaja pressa napsal, že sovětská vojska v Československu chránila ústavní pořádek. „Vždyť je dobře známo, že Západ považoval východoevropské socialistické ekonomiky za své konkurenty. Díky laciným energetickým zdrojům ze SSSR se východní Evropa v dobách socialismu natolik upevnila, že začala vytěsňovat Západoevropany ze zahraničních trhů,“ píše autor.

Rozhodnutí o invazi bylo podle serveru „přijato na základě poselství pěti vůdců KSČ... Základem byla výzva vůdce KSČ Alexandra Dubčeka, který Leonida Brežněva požádal vyslat vojska čtyři dny před operací Dunaj,“ píše se v textu. V podobném duchu popsal intervenci i prokremelský server Life, podle něhož Ludvík Svoboda, dosud vyzývající řešit problémy pokojně, do Moskvy vzkázal, že souhlasí s jakýmkoli řešením.

Server Svobodnaja pressa pokračuje, že jedním z hlavních cílů pražského jara byla likvidace československého státu podle amerického scénáře. Díky vojskům Varšavské smlouvy země mohla existovat ještě přes dvacet let. Až po odchodu sovětských vojsk se Československo vlivem západních „přátel“ československé „demokracie“ rychle rozpadlo, píše se v komentáři.

https://www.lidovky.cz/cilem-bylo-likvi ... ranici_Ceh
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3292
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 21 srp 2018, 15:52

"Pozoruhodné je, že zpráva americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) z 20. srpna o situaci v Československu, připravená pro ranní brífink prezidenta Johnsona opravdu několik hodin před invazí, nebyla odtajněna," podivuje se historik.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zp ... 47ab5f122/
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 22 srp 2018, 17:32

Jan Petránek: O 21. srpnu, Krymu, protiruské hysterii...

Novinář Jan Petránek (*1931) v roce 1993 odešel do důchodu. Jakoby to nebylo ale vůbec vidět. Stále je vítán v médiích, aby vyslovil své názory k současnému dění. Své postřehy čerpá z bohatého života, především práce v Československém rozhlase, odkud byl začátkem normalizace vyhozen a musel se živit manuální prací. Stal se signatářem Charty 77 a přispíval do samizdatových Lidových novin. (Nazývá se i nestorem české žurnalistiky)

http://literarky.cz/politika/rozhovory/ ... e-hysterii

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3467
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 22 srp 2018, 20:18

Manipulatori.cz opět manipulují! Dejte si pozor na zdroj desinformací a manipulací podporujících multikulturalismus
Tak jsme se mohli opět přesvědčit, že web Manipulatori.cz je klasickou ukázkou jak se snaží sluničkáři manipulovat a lhát o odpůrcích migrace. Tento slavný web českých sluničkářů totiž obvinil Eurabia.cz z vyrobení citace Tomáše Halíka. Což je ovšem lež a manipulace. Protože nadpis našeho článku: "Katolický kněz Halík: Tato země není naše! Musíme přijmout uprchlíky i za cenu, že zde budou vraždit a znásilňovat" - není citací Tomáše Halíka, ani v textu se nikde netvrdí, že Tomáš Halík řekl větu "tato země není naše! Musíme přijmout uprchlíky i za cenu, že zde budou vraždit a znásilňovat." Tento nadpis pouze konstatuje význam toho co Halík řekl. Proto ani nikde v textu není uveden žádný citát jenž se nám snaží Manipulatori.cz podsouvat. Inu, co čekat od sluničkářů, kteří byli již opakovaně usvědčení ze lži a manipulaci i jinými lidmi, které na svém webu Manipulatori.cz napadají a lžou o nich?!!

...

Podstatné také je, že web Manipulatori.cz je řízen levicovým extremistou Janem Cemperem zmiňovaným Ministerstvem vnitra ve zprávách o projevech levicového extremismu! Tento web je tak součásti mediální sítě levicových extremistů podporujících masovou imigraci z Afriky a islámských zemí do Evropy . Jenže kolik lidí tohle všechno ví? kolik lidí ví, že web Manipulatori.cz se tváří jako bojovník proti manipulacím, ale sám je také vyrábí a šíři s notnou dávkou jiných lží o odpůrcích imigrace a islámu??!

https://www.eurabia.cz/Articles/32491-m ... ismus.aspx
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 24 srp 2018, 18:26

„Ubohé řvoucí stádo“. Zeman odsoudil protestující u rozhlasu v den výročí okupace

Český prezident Miloš Zeman se vyjádřil k padesátému výročí okupace sovětskými vojsky. V rozhovoru pro Parlamentní listy uvedl, že by se k výročí měli vyjadřovat jen ti, kdo byli okupací postiženi. Lidi, kteří před budovou Českého rozhlasu v den výročí okupace protestovali proti premiérovi a předsedovi ANO Andreji Babišovi, označil za „řvoucí stádo“. Prezident zároveň vysvětlil i důvod, proč se vzpomínkových akcí nezúčastnil.
„Zastávám názor, že k výročí sovětské okupace měli mluvit ti, kdo byli touto okupací postiženi,“ řekl Miloš Zeman na začátek rozhovoru. „Jestli mluvili například takzvaní normalizační komunisté, tedy lidé, kteří až do roku 1989 byli členy Komunistické strany Československa, je třeba vědět, že tito členové museli schvalovat sovětskou okupaci. Je tedy poněkud bizarní, když nyní mluví proti ní. To je také důvod, proč jsem se k nim nepřidal,“ vysvětlil důvod svého mlčení v den padesátého výročí.
https://echo24.cz/a/ScpRc/ubohe-rvouci- ... ci-okupace
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... nas-548874

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 25 srp 2018, 18:24

NSS přijal návrh na rozpuštění SPD, není jasné, kdy ho projedná

Brno - Nejvyšší správní soud přijal návrh na pozastavení činnosti nebo rozpuštění hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD). Podal ho bývalý brněnský člen strany Kamil Papežík, který ČTK řekl, že někteří členové podle něj porušili stanovy a jednací řád hnutí. Soud se bude věcí zabývat, termín zatím není stanoven, řekla dnes ČTK mluvčí NSS Sylva Dostálová. Návrh na zrušení strany či hnutí podává ale podle zákona o sdružování v politických stranách a hnutích vláda nebo prezident, nikoli jednotlivec.
Soud se návrhem bude zabývat. "Probíhají procesní úkony jako v každé jiné věci. Projedná se to, jakmile se sejde volební senát. Zatím není stanovený termín," řekla Dostálová ČTK. Výsledek jednání soudu nechtěla předjímat.
P.S. Podle posledních informací Nejvyšší správní soud bude návrh hodnotit jako podnět, který následně předá vládě ČR, která potom ex-post může tento návrh oficiálně posvětit. Soudcokracie přepisuje platné zákony namísto aby je vykládala tak jejich znění i význam pozměňuje


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nss-p ... na/1655451

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 27 srp 2018, 23:13

Odchod Česka z EU by ohrozil budoucnost země, řekl Babiš

Odchod Česka z Evropské unie by ohrozil budoucnost země, řekl v pondělí na výroční poradě velvyslanců premiér Andrej Babiš (ANO). Připomněl ekonomický význam unie pro Česko. Zároveň ale řekl, že by se EU měla zaměřit na zajišťování bezpečí evropského kontinentu. Přitom mluvil o potřebě celoevropského postupu v otázce migrace, v němž ale vyloučil možnost rozdělování uprchlíků mezi členské země.

https://echo24.cz/a/S4q8q/odchod-ceska- ... rekl-babis

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7848
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 28 srp 2018, 15:09

Bývalý zpravodajec Páleník čelí obžalobě za působení v SSHR, kauza souvisí i s Viktoriagruppe

Pražské vrchní státní zastupitelství obžalovalo dva lidi v souvislosti s činností Správy státních hmotných rezerv (SSHR), a to kvůli uzavření smluvního dodatku na pronájem nádrže v Nelahozevsi. Na dotaz ČTK to dnes uvedl dozorující státní zástupce Tomáš Minx. Podle dřívějších informací je jedním ze stíhaných bývalý šéf SSHR Ondřej Páleník, který byl loni nepravomocně odsouzen v kauze zneužití Vojenského zpravodajství.
Páleník vedl SSHR od listopadu 2012 do února 2014. Současný předseda instituce Petr Švagr řekl před časem ČTK, že kauza souvisí se společností Viktoriagruppe, která se zavázala hradit státnímu provozovateli ropovodů, firmě Mero ČR, náklady na pronájem nádrže. V roce 2013 byl ale podepsán dodatek ke smlouvě, který firmu této povinnosti zbavil. Od té doby platila pronájem prázdné nádrže SSHR. Měsíčně takto vynaložila čtyři miliony korun. Páleník svou vinu popírá.
http://www.ceska-justice.cz/2018/08/byv ... riagruppe/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host