Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 16 říj 2018, 20:19

Polonahá aktivistka s trnovou korunou narušila Dukovu mši ve Svatém Vítu. Kvůli Piťhovi

Aktivistka Aneta Petani dnes narušila mši, kterou v katedrále svatého Víta na Pražském hradě sloužil kardinál Dominik Duka. Vadí jí výroky katolického kněze Petra Piťhy o homosexuálech a jeho výklad Istanbulské úmluvy. Kritizuje také to, že se za Piťhu postavil Duka.
Aktivistka s trnovou korunou na hlavě předstoupila před Duku a poklekla v podprsence a kalhotách před oltář. Na těle měla napsáno "Proč jste jim nasadil korunu z trnů?" a "Láska k pravdě". Na hlavě měla napodobeninu trnové koruny. O několik minut později ji vynesla z katedrály ochranka.
"Protest je inspirovaný kapucínským řádem, který používá tělo k vyjádření názoru," řekla dnes ČTK Petani. "Čekám reakci, proto taky protestuji. Můj protest má být tichý, i když bude pro představitele katolické církve v něčem kontroverzní.
Mše se účastnil nový ministr zahraničí Tomáš Petříček a řada zahraničních hostů, například polská velvyslankyně v České republice. Akci provázela zvýšená bezpečnostní opatření.
https://echo24.cz/a/SVZut/polonaha-akti ... li-pithovi

Svobodný názor
Politicky nekorektní občasník Jiřího Ovčáčka

Starý kněz sám proti totalitě

http://svobodnynazor.cz/stary-knez-sam-proti-totalite/

P.S. Takže neoficiální podpora i z Hradu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 18 říj 2018, 06:54

Skutečný důvod návštěvy amerického ministra obrany v ČR? Erik Best prozrazuje, o co jde
Na vojenskou přehlídku ke stému výročí vzniku Československa přijede 28. října do Prahy americký ministr obrany James Mattis. Roli v pozvání amerického ministra obrany sehrály také zvažované nákupy vojenské techniky pro českou armádu. Před tím však důrazně varuje novinář Erik Best. „Nakupte americké zbraně, staňte se zranitelnými,“ píše ve svém komentáři na serveru Fsfinalworld.cz.
Americký ministr obrany nebude pouze nabádat české představitele, aby nakoupili americké vrtulníky, obrněná vozidla a další vojenskou techniku. Podle Besta bezesporu bude Mattis nepřímo nabádat české představitele, aby vydali svou armádu všanc „poklesu amerického zbrojního průmyslu“. Tak o tom prý mluví nejnovější zpráva Mattisova vlastního ministerstva.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... jde-555800
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 18 říj 2018, 06:57

Proč idioti vládnoucí této zemi rozpoutali kolotoč krevní msty s Afgánci? Poděkujte jim, až se nějaký Afgánec odpálí v Praze
Můžete mi říci, který namyšlený debil ve vedení Armády ČR rozpoutal krevní mstu s afghánskými lidmi? Naši kluci mají být dávno zpět doma a ne roztáčet kola krevní msty!!! Tuhle zemi řídí stále více idioti, kteří nerozumí problémům, ale mají vystudováno X vysokých škol a jsou poslušní k panujícímu režimu, takže pak dělají voloviny typu chlubení se likvidací Afgánců. Ovšem Afgánci neztrácejí čas a vracejí úder.
Šándor ví a varoval, jenže co chcete v zemi, kterou vedou idioti s velkým pérem a malým mozkem? Každý kdo zná muslimskou společnost ví, že islám jasně nařizuje právo, až povinnost, krevní msty. Poděkujte idiotům u moci, až se nám nějaký Afgánec odpálí v Praze. Hlavně, že si pak opět budou naši papaláši masturbovat ego...

https://www.eurabia.cz/Articles/32606-p ... praze.aspx

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2086
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 18 říj 2018, 08:34

Doporučuji článek ČNB : Životní cyklus přímých zahraničních investic a jejich vliv na platební bilanci. Uj jenom proto, že v něm zjistíte o kolik víc zahraniční invetoři vyždímali v české robotárně než ve zbytku východní evropy.
https://www.cnb.cz/cs/menova_politika/z ... box_1.html
Hodnota dividend vyplácených do zahraničí byla v první etapě zanedbatelná (v průměru jen 0,6 % HDP), ve druhé etapě již vzrostla na 2,9 % HDP a v období hospodářské krize již dosahovala 5,3 %!!!! HDP při zachování rostoucího trendu.
Výnosnost přímých investic nerezidentů v ČR tak byla v průměru o 3 až 4 procentní body vyšší než v Polsku, Slovensku a Maďarsku. Oproti Slovinsku, těžce postiženému krizí, pak byla výnosnost zahraničních investic téměř čtyřnásobná.
Tab. 1 (BOX) Výnosnost PZI v mezinárodním srovnání
Výnosnost PZI byla v ČR ve srovnání s okolními zeměmi vyšší
(v %, v průměru za uvedená období; zdroj: Eurostat, vlastní výpočty)

2003 - 2008 2009 - 2012
Česká republika 13,8 12,5
Maďarsko 10,8 8,4
Polsko 10,8 9,4
Slovinsko 8,8 3,3
Slovensko 14,7 9,4

12,5% Kdo by to nechtěl. ?
Edit: úprava linku.
Naposledy upravil(a) false_flag dne 18 říj 2018, 10:33, celkem upraveno 2 x.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 19 říj 2018, 19:08

QVAK píše:
16 říj 2018, 14:35
Policie stíhá osm lidí za ovlivňování povolení k pobytu v Česku
Policie obvinila osm lidí původem z Ruska a Vietnamu za ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v Česku. Vydělali si tím podle kriminalistů stovky milionů korun. Částečně při tom narušili činnost českého ministerstva zahraničních věcí. Na svých webech o tom informovaly Vrchní státní zastupitelství v Praze a Národní centrála proti organizovanému zločinu.
Stíhaní lidé byli zadrženi letos 18. září. „Ještě téhož dne byly všechny osoby obviněny ze spáchání zločinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací,“ uvedla státní zástupkyně Petra Ullrichová. Stíháni jsou také za účast na organizované zločinecké skupině a čtyři z nich za legalizaci výnosů z trestné činnosti. Všech osm obviněných soud poslal do vazby.
„Uvedených zločinů se obvinění měli dopustit tím, že neoprávněně zasahovali do činnosti registračních systémů určených k podávání žádostí o povolení k pobytu na území České republiky, čímž měli narušit činnost Ministerstva zahraničních věcí ČR.
http://www.ceska-justice.cz/2018/10/pol ... ytu-cesku/
Policie v kauze ovlivňování povolení k pobytu zadržela 200 milionů korun

V kauze ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v Česku policisté zajistili při domovních prohlídkách vedle důkazů přes 200 milionů korun v hotovosti, několik aut a nemovitostí v hodnotě 70 milionů korun. Na webu o tom dnes informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Z ovlivňování žádostí kriminalisté viní osm lidí původem z Ruska a Vietnamu, kteří podle nich při tom z části narušili činnost českého ministerstva zahraničí.
Svou činností si podle policistů navíc vydělali stovky milionů korun. „V rámci operace zajistili (kriminalisté) při domovních prohlídkách důkazní materiály včetně hotovosti přesahující 200 milionů korun českých. Jednalo se o bankovky jak českých korun, tak různých světových měn, zejména euro a USD,“ uvedl Ibehej.
http://www.ceska-justice.cz/2018/10/pol ... onu-korun/

Khoul
Redaktor
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2018, 13:50

Re: Česká republika

Příspěvek od Khoul » 22 říj 2018, 21:28

V Afghánistánu padl další český voják

Na základně Shindand v afghánské provincii Herát v pondělí padl český voják a další dva vojáci byli zraněni. K útoku na českou jednotku došlo v pondělí okolo 11:20 místního času.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... vojak.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 24 říj 2018, 14:52

Počet cizinců legálně žijících v ČR se opět zvýšil, převažují lidé ze zemí mimo EU

Počet cizinců žijících nebo dlouhodobě pobývajících v České republice se opět zvýšil. K 31. srpnu 2018 takových v ČR bylo 552 190. Z tohoto počtu bylo celkem 322 415 osob ze třetích zemí mimo EU, což činí 58,4%. Od začátku roku do konce srpna bylo v ČR zachyceno 3 628 nelegálních přistěhovalců, z toho ve třetím čtvrtletí bylo zajištěno 1252 takových osob.
Vyplývá to z poslední čtvrtletní zprávy o migraci, kterou pravidelně vydává ministerstvo vnitra. „K 31. 8. 2018 bylo na území ČR registrováno celkem 552 190 osob cizí státní příslušnosti, z toho 263 262 osob v ČR pobývá na základě oprávnění k přechodnému pobytu a 288 928 osob má v ČR trvalý pobyt,“ uvádí zpráva.
Jak vyplývá z tabulky zemí původu migrantů, prvenství drží stále Ukrajina, před Slovenskem a Vietnamem. Ukrajinců žije v ČR 126 068, Slováků je 115 321 a Vietnamců u nás žije 60 745. Další početnou skupinou jsou na čtvrtém místě Rusové, kterých žije v ČR 37 551. Následují Němci a Poláci, kterých je přibližně stejný počet – 21 000. Přibližně stejně je u nás také Bulharů a Rumunů – kolem 15 000. Tabulku top deseti států uzavírají Američané a Mongolové s počty 9 231 a 8 805.

http://www.ceska-justice.cz/2018/10/poc ... i-mimo-eu/

Jak se kalil a kalí kapitalizmus v Kotlině. Doporučuji dočíst až do konce je to jen pro silné nátury o člověku jež se jako p. Vitásková postavil soudruhům jež spolu mluví a evokuje vzpomínku na Íčkova slova, Spravedlnost je naše.......

Hala po soudu o odškodnění za nespravedlivé stíhání: Cítil jsem se jako na vlastním pohřbu

Výslechy svědků pokračoval Obvodní soud pro Prahu 2 v projednávání žaloby exmanažera Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michala Haly, kterou se domáhá odškodnění za nezákonné stíhání v kauze údajného držení dětské pornografie. „Bylo to mimořádně nepříjemné. Když jsem tam tak seděl a poslouchal, jak se hodnotí můj život, připadal jsem si jako na vlastním pohřbu, “ uvedl k této části jednání sám Hala. „Každé to jednání mě k těm věcem vrací. Nevnímám jako proces nějakého odškodnění. A už vůbec nechápu, proč to budu muset zažívat dvakrát, “ dodal v narážce na fakt, že své nároky uplatňuje ve dvou řízeních a jejich sloučení soud nepřipustil.
U soudu kromě Halových příbuzných vypovídal někdejší hlavní vyšetřovatel případů kolem ŘSD Rostislav Kotrč. Případ označil za podivný. Konkrétně uvedl, že státní zástupkyně Jahodová mu zabránila věc držení dětské pornografie vyloučit a postoupit jinému útvaru policie. „Řekli mi, že to nemohu, že to to jediné, co na pana Halu máme,“ uvedl doslova. „Potvrzuje se tím, že státní zástupkyně Jahodová věděla o tom, že ta kauza jako celek je nesmysl, když i ona sama za relevantní označila jen tu pseudokauzu s pornem. Přesto vědomě dál vedla nezákonné trestní stíhání a vědomě tak jménem státu páchala škody. Myslím, že toto by se mělo v tom odškodnění odrazit, “ komentoval to Hala.
Ten na problém možné manipulace s daty upozorňuje od počátku celé kauzy. „Když pominu tu samotnou domovní prohlídku, při které jako zázrakem nefungovala ani kamera ani fotoaparáty, tak zajišťování dat se neúčastnili obhájci. Navíc to kopírování prováděl ten samý policista, který se v té kauze nátlakem na svědkyni už jednou prokazatelně podílel na výrobě falešného důkazu proti mně, “ tvrdí Hala.

http://www.ceska-justice.cz/2018/10/hal ... im-pohrbu/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Volný pokec

Příspěvek od QVAK » 24 říj 2018, 18:58

Již jsme o tomto tématu diskutovali takže i podložení několika vládními studiemi:
Týdeník Echo: Nedostupné bydlení, práce načerno a sto let republiky

Titulním tématem je otázka dostupného bydlení. Lenka Zlámalová svou analýzu nazvanou Průměrný Čech už na byt nemá uvádí těmito slovy: „V této chvíli už se dá bez váhání napsat, že průměrně drahý byt je pro průměrně vydělávajícího občana České republiky nedostupný. Podle aktuální studie Property Index 2018 poradenské společnosti Deloitte, která pracuje s daty za rok 2017, jsou u nás domy a byty nejméně dostupné z celé Evropy.
Druhým důležitým tématem je černý trh práce. Článek Petra Holuba Až nás půjdou miliony se opírá o dosud utajovanou studii Vlastimila Berana z Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí. „Beranova zpráva vznikla už v roce 2014 a přesněji řečeno tvrdí, že lidí, které živí nelegální nebo nehlášená práce, je přes milion. Mnozí ovšem část svých příjmů přiznávají, proto je možné odhadnout, že se v černé či šedé zóně skrývá právě 670 tisíc pracovních míst. Zpráva mimo jiné odhaluje selhání sociální politiky státu, proto ji ministerstvo práce považovalo za příliš třaskavou na to, aby povolilo její publikaci. Odhodlalo se k tomu až po nástupu ministryně Jany Maláčové na žádost Týdeníku Echo. ,Nelegální práce od té doby určitě neustoupila.
https://echo24.cz/a/SWfye/tydenik-echo- ... -republiky

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2186
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 25 říj 2018, 11:23

Než přestaneme počítat mrtvé
Milan Daniel píše o českém angažmá ve válce v Afghánistánu a naivitě naší „spojenecké solidarity“ s USA jako vojenskou supervelmocí.
http://casopisargument.cz/2018/10/24/ne ... tat-mrtve/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 25 říj 2018, 18:24

Pokračování velmi smutného seriálu o stavu jednoho ze základních kamenů státu, (liberálně demokratické)Justici.
Posudek OKD: Proč znalci nejsou za nekvalitní práci trestáni?

V článku hodnotím rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2 v trestní věci obžalovaného Ing. Rudolfa Douchy, který v lednu a únoru roku 2004 jako prokurista znaleckého ústavu VOX CONSULT s. r. o. vypracoval za ústav znalecký posudek, jehož předmětem bylo ocenění 45,88 % podílu akcií vlastněných FNM ve společnosti OKD, a. s. ke dni 31. 12. 2003. Dalšími obžalovanými byli ing. Jan Škurek, člen výkonného výboru FNM a Pavel Kuta, II. místopředseda výkonného výboru FNM. Hodnotím část rozsudku, kde se soud zabývá obžalovaným ing. Rudolfem Douchou.
Znalec Doucha byl trestně stíhán mnoho let. Jeho pověst je pochybná. Příště už by takový posudek nenapsal, i kdyby mohl. Posudek byl vydán v únoru 2004 – před 14 lety. Proto si myslím, že mělo být upuštěno od potrestání, případně trestem měl být zákaz činnosti. Ovšem soud měl rozhodnout o vině.
Ve světle tohoto rozsudku je třeba si položit otázku, proč by znalci měli psát kvalitní posudky, když za nekvalitní práci nejsou trestáni?

http://www.ceska-justice.cz/blog/posude ... -trestani/

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 26 říj 2018, 13:31

Generál Pavel: Bylo by chybou z Afghánistánu odcházet pod jednostranným tlakem

Bývalý předseda Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel poskytl portálu Aktualně.cz rozsáhlý rozhovor, ve kterém okomentoval útoky teroristů na české vojáky v Afghánistánu.
Podle Pavla za 17 let, co probíhá afghánská operace NATO, se země posunula do úplné jiné roviny. Dnes Afghánistán má instituce, fungující armádu, tajné služby, posunul se společensky a do země se vrací investoři.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... hyba-tlak/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 26 říj 2018, 18:24

Nesvalujte vinu na EU, když se vám to hodí, vzkázal Macron Česku

Češi a další občané zemí visegrádské čtyřky (V4) by si měli vzít za své heslo „Evropa jsme my“. Členské státy by měly přestat dělat z Evropské unie obětního beránka, na kterého svalují vinu, když se jim to hodí. EU potřebuje další integraci a nebude se ohlížet na země, které by ji chtěly jen blokovat. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny a další tři média ze zemí V4 to uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron před návštěvou Prahy.
„Nemůžeme využívat evropský rozpočet, aniž bychom připustili solidaritu například v oblasti migrace. Nemůžeme se snažit snižovat svůj příspěvek do evropského rozpočtu, aniž bychom chápali, co s sebou nese jednotný trh. Pokud chceme Evropu zabít, pak pokračujme takto dál,“ řekl Macron. Evropa podle něj není jednosměrná. Je to oboustranný závazek, který umožňuje všem zvyšovat svou suverenitu, a ne ji snižovat. Státy V4 se k přijímání uprchlíků v rámci EU staví negativně a Macron je za jejich přístup v minulosti kritizoval.
https://echo24.cz/a/SPewA/nesvalujte-vi ... cron-cesku

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 27 říj 2018, 11:35

Babiš provedl Macrona Prahou. Navštívili Karlův most a Národní galerii

Premiér Andrej Babiš (ANO) s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem v sobotu dopoledne navštívili francouzské velvyslanectví v Praze, zamířili i do nedalekého Lichtenštejnského paláce a prošli se po Karlově mostě. Macronův program v Praze uzavřela návštěva Národní galerie, která v nové expozici ukazuje díla tzv. francouzské sbírky nakoupené před 95 lety československým státem.
Macron je na první oficiální návštěvě Česka, do Prahy v pátek zamířil ze Slovenska a setkal se s Babišem i svým protějškem Milošem Zemanem. Obě země navštívil Macron u příležitosti oslav stého výročí založení Československa. Se Zemanem jednali mimo jiné o aktuálním vývoji v Evropské unii a situaci na Blízkém východě.
https://echo24.cz/a/Spqn3/babis-provedl ... ni-galerii

senil
Redaktor
Příspěvky: 127
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Česká republika

Příspěvek od senil » 29 říj 2018, 08:38

U těchto oslav 100. výročí republiky mě mrzí, že bohužel elity co slaví nezávislé Československo by nejradši chtěli aby dnes bylo Česko Bruselskou provincií. Ty by neměli slavit nic. Dobře to shrnuje Petr Robejšek

http://www.epshark.cz/clanek/1157/sto-l ... c-nez-dost

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 30 říj 2018, 17:09

Správa uprchlických zařízení spustí od listopadu nové pobočky ve středočeském kraji

Pět nových poboček pro integraci cizinců ze zemí mimo EU otevře v průběhu listopadu Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra. Nová centra budou v Mladé Boleslavi, Kladně, Příbrami, Benešově a Kutné Hoře. Zvyšující se počty cizinců v ČR se dotýkají zejména obcí, do kterých jsou lidé ze třetích zemí dováženi na práci. Centra budou preventivně vzdělávat cizince i domácí obyvatelstvo.
Správa uprchlických zařízení MV (SUZ) uspěla ve výběrovém řízení na zřízení a provoz Center na podporu integrace cizinců. Podle sdělení SUZ však už nyní v uvedených městech fungují i „další návazné struktury, zejména pracoviště Odboru azylové a migrační politiky MV, oddělení pobytu cizinců, ale i dalších pro integraci cizinců důležitých institucí“.
Také poslední letošní zpráva o kriminalitě cizinců se týká převážně cizinců ze třetích zemí. Podle zprávy ministerstva vnitra z letošního června je podíl cizinců na zločinnosti v ČR plných 49%. http://www.ceska-justice.cz/2018/06/vni ... o-zlocinu/

http://www.ceska-justice.cz/2018/10/spr ... kem-kraji/

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 1470
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 30 říj 2018, 18:15

V přijímání muslimů se mladí Češi příliš neliší od starých. Pouhých 16 % by přijalo muslima do rodiny. Na Slovensku je rozdíl větší, až 54 % dotázaných mladých Slováků by muslima do rodiny přijala. Mladými se rozumí lidé ve věku 18 až 34 let. Na nejvyšších příčkách jsou opět země západní Evropy, přes 90 % je to v Dánsku, Norsku a Nizozemí.
Češi jsou také na střední Evropu dost „namyšlení“. 55 % u nás dotázaných souhlasí s tvrzením „naši lidé nejsou dokonalí, ale naše kultura je lepší než ty ostatní“. V tom se Češi shodují s Poláky, u kterých je to stejné procento. U Němců je to 45 %, u Rakušanů o dvě procenta více, u Slováků 44 % a 46 % u Maďarů. Nejpyšnější na svou kulturu jsou v Evropě dluhovou krizí postižení Řekové, za nimi jsou Gruzínci a Arméni.
Češi také věří, že k tomu, aby byl někdo opravdu Čechem, se musí v Čechách buď narodit, nebo odtud mít alespoň rodiče či jiné příbuzné. 78 % si myslí, že je nutné se zde narodit, 66 % stačí mít zde příbuzné. V tom se Češi shodují s většinou východních zemí a nemají ani velké rozdíly mezi mladými a starými odpovídajícími. Nejméně je to naopak ve Švédsku, lehce nad 20 % u obou otázek. Švédové zřejmě původ za důležitý nepovažují, což se odráží i v jejich politice.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eji-557420

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 01 lis 2018, 22:23

Česko by mělo odstoupit od paktu OSN o migraci, míní Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude navrhovat, aby Česko po vzoru Maďarska a Rakouska nepřistoupilo ke globálnímu paktu Organizace spojených národů (OSN) o migraci. Vláda by o tom měla jednat příští týden, uvedl její předseda. Postoj k paktu chce ještě probrat s představiteli ČSSD. Babiš ve shodě se svým rakouským protějškem Sebastianem Kurzem uvedl, že pakt stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jeho ustanovení umožňují rozdílný výklad.

https://echo24.cz/a/SuVL9/cesko-by-melo ... mini-babis

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 02 lis 2018, 17:44

Ústavní soud k vyklizení Kliniky: Nelze tolerovat okupaci cizích objektů bez právního důvodu

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost proti vyklizení Autonomního sociálního centra Klinika v Praze. Stížnost byla zřejmě zatím posledním pokusem vyklizení Kliniky zabránit. Opuštěnou budovu v Jeseniově ulici obsadili na konci roku 2014 aktivisté. Její majitel, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ji ale chce rekonstruovat na kanceláře. Požadavek na vyklizení není podle ÚS v rozporu s dobrými mravy, justice v kauze nechybovala.
„Nelze tolerovat okupaci cizích objektů bez právního důvodu jen proto, že jsou momentálně nevyužívány,“ stojí v usnesení, které soud zpřístupnil na svém webu. „Měl-li by stát v úmyslu sám sebe omezit ve vlastnictví v podobných případech a zlegalizovat takzvaný ‚squatting‘, musel by tak učinit cestou legislativních změn,“ napsali soudci.
Aktivisté se bránili tvrzením, že požadavek je v rozporu s dobrými mravy a že státní organizace s budovou nakládaly nehospodárně. Chtěli se dohodnout na užívání budovy alespoň do její plánované rekonstrukce. Podle verdiktu pražských soudů byla smlouva o výpůjčce na dobu určitou a aktivisté neměli žádný pevně daný nárok na její prodloužení.

http://www.ceska-justice.cz/2018/11/ust ... ho-duvodu/
https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upl ... _18_an.pdf

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 05 lis 2018, 10:38

Jaromír Nohavica převzal Puškinovu medailifalse_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2086
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 05 lis 2018, 15:38

https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... -Nemecko-/

Česká vláda nepovažuje za aktuální otázku vymáhání reparací od Německa, prohlásil premiér Andrej Babiš v odpovědi na písemnou interpelaci poslance komunistické strany Jiřího Valenty.
Poslanec Valenta v září prohlásil, že závazky Česko-německé deklarace nevznášet proti sobě majetkové nároky a požadavky, tudíž vyžadovat i reparace, je podle mnohých významných odborníků právo irelevantní. Podle něho české právní nároky stále platí. Svou interpelaci poslanec navazoval na záměr Polska, které chce od Německa vymáhat odškodnění.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti