Česká republika

Odpovědět
PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 580
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Česká republika

Příspěvek od PeterM » 13 lis 2018, 19:03

Jak je to tedy se svéprávností Andreje Babiše mladšího? Hovoří uznávaný právník, profesor Jelínek

Další rovinu představuje fakt, že je Andrej Babiš švýcarským občanem, takže je třeba podle toho postupovat. „To je ten obecný trestněprávní pohled, ale já opravdu nemám žádné konkrétní informace,“ zdůraznil Jelínek.
Vedoucí katedry trestního práva Univerzity Karlovy Jiří Jelínek se v České televizi vyjádřil k aktuálnímu vývoji v kauze firmy Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho syn Andrej Babiš mladší tvrdí, že byl odvezen na ukrajinský Krym. Možná proto, aby nemohl být v kauze vyslechnut jako klíčová osoba. Co na to Jelínek? Podívejte se sami.
„Víte, já nemám žádné relevantní informace. Já dokonce ani nevím, v jakém procesním postavení je pan Andrej Babiš mladší, jestli je v procesním postavení obviněného, nebo je v procesním postavení svědka,“ prozradil Jelínek na úvod.
Pokud by se ukázalo, že Andrej Babiš mladší trpí závažnou psychickou chorobou a je-li stíhán, je prý možné jeho trestní stíhání zastavit nebo alespoň pozastavit do chvíle, než se jeho zdravotní stav zlepší natolik, aby mohl být znovu stíhán. To, zda stíhaná osoba trpí touto těžkou duševní poruchou, musí říci znalec.
Další rovinu představuje fakt, že je Andrej Babiš švýcarským občanem, takže je třeba podle toho postupovat. „To je ten obecný trestněprávní pohled, ale já opravdu nemám žádné konkrétní informace,“ zdůraznil Jelínek.
Kauza firmy Čapí hnízdo je podle Jelínka velmi citlivá a bez podrobnějších informací je prý velmi obtížné se k nim vyjádřit. Platí to i v případě, kdy se ukázalo, že odborné stanovisko ke zdravotnímu stavu premiérova syna vydala politička spojená s Andrejem Babišem starším. Faktem podle Jelínka je, že lze se žádostí o posudek oslovit jakéhokoli jiného znalce. Nový posudek bude mít v očích soudu váhu.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nek-559285

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 lis 2018, 21:16

Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem
Poté, co reportéři webu Seznamzpravy.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík zveřejnili reportáž, ve které s nimi ve dveřích bytu hovořil zjevně vyděšený syn premiéra Andreje Babiše, se mezi některými novináři začala událost srovnávat s únosem slovenského premiéra Michala Kováče v divokých devadesátých letech. Bezpečnostní expert Jan Schneider ale celou kauzu vidí výrazně jinak a svůj text nazval „Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox“ Sarajevo je kauza z roku 1997, kdy Jan Ruml s Ivanem Pilipem počkali, až premiér Václav Klaus odletí do Bosny, a pak jej vyzvali k odstoupení. Babiš byl ve chvíli zveřejnění článku v letadle z Francie do Itálie.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sem-559311
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 lis 2018, 21:19

Mně to všechno připadá jako divoká konspirace, komentoval Zeman tvrzení Babišova syna
Prezident Miloš Zeman je přesvědčený, že nové informace v kauze Čapí hnízdo vládu Andreje Babiše neohrožují. Premiérovi doporučuje, aby „mu neselhaly nervy“. Miloš Zeman v rozhovoru pro Televizi Nova řekl, že o případu se dozvěděl až v úterý ráno. „Nečekejte ode mě, že budu reagovat jako detektiv-amatér a ptát se, jak je možné, že syn z prvního manželství je údajně unášen na Krym. Mně to všechno připadá jako divoká konspirace,“ uvedl prezident pro TV Nova.

K rezignaci nevidím důvod, řekl Babiš. Kauza je součástí scénáře, jak mě dostat z politiky, tvrdil. Zároveň Zeman dodal, že kauzu probere s Babišem příští týden na pravidelné schůzce. Do té doby se nechce k případu vyjadřovat. „Myslím si dokonce, že pokud něco napíší česká média, kterým nevěřím ani nos mezi očima, je rozhodně dobré nepodlehnout jejich možná právě dezinformacím,“ sdělil Zeman a dodal, že je potřeba zjistit fakta a zeptat se Babiše, co si o tom myslí. Případné protibabišovské demonstrace, které podle prezidenta organizuje sněmovní opozice, jsou znakem „jisté politické ubohosti“, dodal.

https://www.lidovky.cz/domov/mne-to-vse ... _domov_ele
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 580
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Česká republika

Příspěvek od PeterM » 14 lis 2018, 08:56

Vládní rozhodnutí Česko se ke globálním paktu OSN o migraci nepřipojí

Vláda podle očekávání odmítla účast na globálním paktu OSN o migraci. Sdělil to premiér Andrej Babiš (ANO). Společně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD) už odmítavý postoj avizovali minulý týden. Podle stanoviska, které připravilo ministerstvo zahraničí, vadí Česku na dokumentu to, že se do něj nedostaly některé jeho priority, mimo jiné jasné rozlišení mezi legálními a nelegálními migranty nebo označení nelegální migrace za nežádoucí.
Podle stanoviska, které po zasedání kabinetu z minulého týdne vypracovala česká diplomacie, kompakt zastírá rozdíly mezi legálními a nelegálními migranty, a tím podněcuje k větší migraci, včetně migrace nelegální. Černínský palác také upozornil na to, že v závěrečném textu dokumentu chybí jasné stanovisko, že nelegální migrace je nežádoucí, které Česko při jednání prosazovalo. Do závěrečného textu dokumentu se pak nepodařilo prosadit usnesení navrhované Evropskou unií, které by mluvilo o nucených návratech nelegálních migrantů jako o legitimní součásti migrační politiky.
Podle zprávy česká vláda původně uvažovala o přijetí globálního paktu s výhradami. Vzhledem k obavám z toho, že tyto výhrady přestanou být relevantní v okamžiku, kdy by byl pakt schválen, se ale kabinet rozhodl k úmluvě nepřipojit.
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pol ... 03123.html

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 14 lis 2018, 12:30

Nečekaný účinek reportáže. Okamura může vystřídat ČSSD

Málokdo by mohl předpokládat, že kauza spojená s údajným unesením syna Andreje Babiše za sebou potáhne nečekané věci ve velké politice. Jde o výroky předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury o tom, že v souvislosti s možnou vládní krizí je připraven prosazovat program své strany.

Dnes to uvádí média.

Podle Okamurových slov si SPD přeje ve vládě programově nahradit ČSSD.
„Já jsem okamžitě využil toho prostoru, protože vidím, že ve vládě je určité pnutí. Já to říkám na rovinu, my chceme vyměnit ČSSD, nechceme, aby se prosazoval probruselský program," uvedl lídr SPD.
Okamura podotkl, že si SPD přeje vlastenecký program.
Dnes dopoledne došlo k setkání premiéra s předsedou hnutí SPD.
„Výsledkem toho jednání je, že mi pan premiér říkal, abych připravil nějaké klíčové programové body, které si myslíme, že by bylo dobré prosadit. A že bychom se o tom mohli příští týden pobavit," prohlásil Okamura.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... -propgram/
_____

Kdyby to někdo udělal mému dítěti, tak to řeším chlapsky. Brabec ke Slonkové a Kubíkovi

V době, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vysvětloval Janu Hamáčkovi (ČSSD), o co jde v jeho kauze, se před novináře postavili místopředseda vlády Richard Brabec (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). A klidná tisková konference to rozhodně nebyla.
Tisková konference začala jako obvykle v klidu. „Vláda měla dnes na programu několik bodů s rozpravou. Z těch významnějších, nebo významných bychom okomentovali dva. Já bych si dovolil začít informací, že Ministerstvo zahraničních věcí dávalo na vládu doplněnou informaci týkající se globálního paktu. Česká republika se k tomuto kompaktu nepřipojí," uvedl na úvod místopředseda vlády Richard Brabec (ANO). Zdůraznil také dohodu s Izraelem v oblasti vodohospodářství. „Jde o průlomovou dohodu," oznámil. Následoval projev ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), která mluvila o navýšení platů ve veřejné správě.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... do-brabec/

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3575
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 14 lis 2018, 12:35

Senátoři zvolili novým předsedou Senátu Jaroslava Kuberu /ODS/, získal 46 hlasů.

Kód: Vybrat vše

https://twitter.com/CT24zive/status/1062669515585142785
Doplnění...
Jaroslav Kubera z ODS je novým předsedou Senátu. Získal skoro dvakrát víc hlasů než jeho konkurent
Ve druhém kole volby získal Kubera (71), který je senátorem už 18 let, 46 hlasů, zatímco kandidát KDU-ČSL Václav Hampl dostal v tajné volbě jen 24. Celkem bylo odvezdáno 80 hlasů. Kubera měl nejvíce hlasů i v prvním kole, konkrétně 35. V prvním kole vypadl kandidát STAN Jan Horník.
https://www.reflex.cz/clanek/volby-volb ... urent.html
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 lis 2018, 12:45

Na povrch vyplouvají zajímavosti z fungování české justice. Výživné čtení já na bráchu, brácha se mi za to časem okotí.
Případ soudce Elischera: Policie přišla na rozsáhlé zneužívání justičních databází

V rámci vyšetřování případu soudce Vrchního soudu v Praze (VS) Ivana Elischera přišla policie také na možné rozsáhlé zneužívání justičních databází. Soudce Elischer měl podle zjištění policie využívat svých kontaktů v justici a požadovat informace o stíhaných či vězněných osobách, které měl následně neoprávněně předávat další osobě. Nejvíce informací měl získat soudce Elischer od své bývalé podřízené z Krajského soudu v Ústí nad Labem (KS).

http://www.ceska-justice.cz/2018/11/pri ... -databazi/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 lis 2018, 14:51

Protopopová ve zprávě o Babišově synovi nepochybila, uvedl Národní ústav duševního zdraví
Psychiatrička Dita Protopopová nepochybila ve zprávě o zdravotním stavu premiérova syna Andreje Babiše mladšího. V oficiálním prohlášení to uvedl Národní ústav duševního zdraví, kde lékařka pracuje na malý úvazek. Mluvčí ústavu Jan Červenka sdělil, že Protopopová se v žádné zprávě z období, kdy řešila i případ Babišova syna, neprohřešila proti etice ani skutečnému stavu věcí.

https://www.lidovky.cz/domov/protopopov ... domov_form
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 lis 2018, 18:53

Svazek muže a ženy na odpis? Poslanci začali projednávat sňatky homosexuálů

Poslanecký návrh na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy bude čelit snaze Pirátů o zamítnutí už v prvním čtení. Sněmovna spojila projednávání této ústavní předlohy s novelou jiné skupiny poslanců, která by umožnila vstupovat do manželství i párům stejného pohlaví. Debata o obou návrzích bude pravděpodobně dlouhá a dolní komora ji v úvodním kole patrně nedokončí.
„Novela je zásadní pro stejnopohlavní páry, pro jejich děti,“ uvedla předlohu o manželství i pro homosexuály Radka Maxová. Podepsalo ji 46 poslanců ze šesti sněmovních klubů, konkrétně ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN.
Hlavní autor návrhu na ústavní ochranu manželství jako svazku muže a ženy Marek Výborný (KDU-ČSL) naopak mluvil o manželství jako o konzervativní, ale nikoli přežilé hodnotě. „Manželství muže a ženy má typicky potenciál naplnit všechny hlavní funkce rodiny,“ uvedl. Tuto novelu listiny práv a svobod podepsalo 37 poslanců z KDU-ČSL, hnutí ANO, ODS, ČSSD, TOP 09 a STAN.
https://echo24.cz/a/SW6AH/svazek-muze-a ... omosexualu

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 15 lis 2018, 14:39

Lidé proti Babišovi: Demonstrace budou po celém Česku.
Na kauzu údajného únosu Babišova syna, která v minulých dnech otřásla republikou, reagují lidé v celé zemi. Ve čtvrtek večer je na Václavské náměstí svolaná demonstrace. Účastníci budou požadovat premiérovu okamžitou demisi. Různé happeningy se plánují i v rámci svátku 17. listopadu.

https://www.kurzy.cz/zpravy/473595-lide ... lem-cesku/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 lis 2018, 15:57

Pravda a láska poskytuje mediální berličku......
Zástupci advokátů a žalobců: Lidé s duševní poruchou mohou vypovídat jako svědci(Dva)

Policisté mohou při vyšetřování trestních kauz vyslýchat i lidi, kteří jsou psychicky nemocní. Jejich svědectví mohou použít i u soudu. Shodli se na tom mluvčí Unie státních zástupců Ondřej Šťastný (zaměstnanec kanceláře Unie SZ, nikoli SZ) a advokát Tomáš Sokol. Znalci by ale podle nich měli pečlivě vyhodnotit, nakolik je výpověď věrohodná. U některých duševních poruch by také měli rozhodnout, v jaké fázi nemoci je možné výslech uskutečnit, a kdy ho odložit. Závažnou duševní poruchu mají podle premiéra Andreje Babiše jeho syn i dcera, kteří spolu s ním figurují v kauze Čapí hnízdo. Andrej Babiš mladší zatím v případu vyslechnut nebyl, v současnosti žije ve Švýcarsku.
Osobu s duševní poruchou lze vyslechnout stejným způsobem, jako osobu zdravou,“ uvedl Šťastný. Takový důkaz je podle něj plně procesně použitelný. „Orgány činné v trestním řízení však musí právě s ohledem na duševní poruchu velmi pečlivě vyhodnotit věrohodnost takové výpovědi,“ dodal.
http://www.ceska-justice.cz/2018/11/zas ... ko-svedci/

P.S. Pouze po konzultaci a schválení ošetřujícím lékařem a jen za jeho dozoru. Lékař má právo kdykoli to uzná za nutné výslech ukončit.

Do vyšetření Čapího hnízda nechceme Babiše za premiéra, odhlasoval Senát. Když je připraven položit za děti život, měl by být schopen položit i funkci, zaznělo

Senát považuje účast Andreje Babiše ve vládě České republiky do konce vyšetření podezření z dotačního podvodu v případu Čapí hnízdo za nepřijatelnou. Tak zní věta, kterou ve čtvrtek schválili senátoři na své první schůzi v novém složení.
Senátoři tak reagují na případ syna premiéra Andreje Babiše, který pro Seznam TV uvedl, že byl nějaký čas proti své vůli držen na Ruskem anektovaném Krymu, aby nemohl být vyšetřován v kauze Čapí hnízdo. Jeho otec premiér Babiš vše popřel a uvedl, že Babiš mladší trpí schizofrenií.


https://domaci.ihned.cz/c1-66342220-do- ... ci-zaznelo

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 lis 2018, 17:08

„Pobyt Babiše mladšího na Krymu nemůžeme řešit, není občan ČR,“ tvrdí Hamáček

České orgány nemohou řešit pobyt Andreje Babiše mladšího na Krymu, protože je švýcarským občanem. Uvedl to ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) pro server Aktuálně. Premiér Andrej Babiš zároveň na čtvrteční tiskové konferenci prozradil, že jeho syn nikdy české občanství neměl.
„Jeho pobyt na Krymu ze zahraničněpolitického hlediska nemůžeme řešit. Ve chvíli, kdy se jedná o občana cizího státu, těžko mohou české orgány nějakým způsobem cokoli řešit. Je švýcarský občan. Nevím, jak by mohlo bezpečnostně Česko řešit cizího státního příslušníka.
https://echo24.cz/a/SfUGF/pobyt-babise- ... di-hamacek

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3575
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 lis 2018, 21:29

Kdyby vláda nedostala důvěru, prezident opět pověří sestavením vlády Babiše, řekl Miloš Zeman TV Barrandov. Babiš podle něj může vládnout měsíce v demisi.

Kód: Vybrat vše

https://twitter.com/CT24zive/status/1063166058792738817
Doplnění:
Zeman neočekává, že padne vláda. Kdyby se to stalo, pověří Babiše sestavením nové
Prezident Miloš Zeman neočekává, že poslanci vysloví nedůvěru vládě. V případě, že by se to navzdory jeho předpokladu stalo, pověřil by Andreje Babiše (ANO) sestavením nové vlády. Řekl to ve čtvrtek v pořadu TV Barrandov.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pr ... 152125_pak
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 16 lis 2018, 15:34

Proč by měla ČR utratit miliardy za nepoužitelné vrtulníky z USA? Nemáme na důchody, ale máme na pro nás bezcenné hračky?

Stále a stále vnímám ten obrovský tlak na to, aby ČR koupila své armádě na hraní ultramoderní americké Bell UH1Y Venom. Stále a stále čtu, jak je tento "supervrtulník" nejžhavějším kandidátem na nový "víceúčelový" stroj pro AČR.
A s tzv. "Integrovaným záchranným systémem", kterému skutečně víceúčelové vrtulníky chybí víc a víc?
Připadá vám pro naši republiku 19 miliard za 12 helikoptér (nenechte se mýlit "slevou", s níž Bell operuje - jen svou hračku "očesal" o zbraňové systémy, které by ČR stejně musela dokoupit, navíc za podstatně vyšší peníze, aby byla kompatibilní s americkými vrtulníkáři) jako "cena přiměřená"? Za situace, kdy ty vrtulníky nejsou použitelné prakticky pro nic jiného, než pro působení v tzv. misích, jejichž budoucnost je navíc velmi nejistá? Protože když někomu prodáte předražený zbraňový systém, donutíte ho tím pořídit si pro něj kompletní logistické zázemí, počínaje servisními kapacitami, dovozem náhradních dílů, výcvikem obsluh, nákupem zbraní a munice a konče skladovými prostory a základnou pro jeho umístění. Zákazník to kompletně zaplatí, a vy, když by šlo do tuhého, ten jeho systém prostě jen převezmete a využijete pro zabezpečení vlastní techniky
A Venomy nikdo mimo USA zatím nemá - byly drahé i pro Saudskou Arábii.

https://www.eurabia.cz/Articles/32656-p ... acky-.aspx

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 lis 2018, 14:36

Vyhrocená atmosféra. Babišova kytice na Národní skončila v koši. Ovčáček mluví o fašistické lůze

Vzpomínkové akce připomínající listopadové události roku 1989 v sobotu u památníku na pražské Národní třídě provázela napjatá atmosféra a několik incidentů. Kytice, kterou tam po půlnoci položil premiér Andrej Babiš a šéf SPD Tomio Okamura, hodili lidé do odpadkového koše. Tamtéž skončily i květiny, které na Národní poslal prezident Miloš Zeman, sám se žádných akcí na státní svátek neúčastní.
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček označil demonstranty za fašistickou lůzu, kterou podporuje TOP 09. Proti jeho výroku se ohradil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
https://echo24.cz/a/Stpqq/vyhrocena-atm ... ticke-luze

Zhovadilost, primitivismus, neslušnost..., ale i pochopení. Politici vidí vyhození květin různě
Část opozičních politiků chápe vyhození květin premiéra Andreje Babiše (ANO) či prezidenta Miloše Zemana od památníku na Národní třídě. Považují to za důkaz nespokojenosti lidí. Další ale postup demonstrantů tvrdě kritizují. Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) vyhození květin označila za primitivismus, lidovecký poslanec Marian Jurečka za zhovadilost, podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka to bylo neuctivé a neslušné. Hrad mluví o „fašistické lůze utržené ze řetězu“.
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na twitteru uvedl, že „z hlediska vyššího principu mravního vyhodit květiny, které StBák pohrdající demokratickými principy položil k památníku boje za demokracii a svobodu, není vandalismus“. Europoslanec Stanislav Polčák (Starostové a nezávislí) na twitteru označil vyhození květin za politický projev nesouhlasu, který podle něj policie nesmí řešit, protože jinak se ČR vrátí před listopad 1989. Pochopení pro rozhořčení lidí přímo na Národní třídě vyjádřil například předseda ODS Petr Fiala, způsob jeho vyjádření ale podle něj není „jeho šálek čaje“. „Ale rozhořčení lidí absolutně rozumím,“ řekl. Zástupci STAN označili vyhození květin za projev občanské nespokojenosti.
https://echo24.cz/a/SwzyW/zhovadilost-p ... etin-ruzne

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 580
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Česká republika

Příspěvek od PeterM » 17 lis 2018, 15:56

Ukradené výročí. Lidi, nebuďte užitečnými idioty. Expert na geopolitiku ukazuje, co stojí za dnešními protesty proti vládě.

„Lidé, nebuďte užitečnými idioty, jako v roce 1989. Za současnými protivládními demonstracemi může být neochota podepsat Globální pakt o migraci, tendr na jadernou elektrárnu nebo válka gangů usilujících o politickou moc, uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku, ve své zdrcující analýze polistopadového vývoje a současných událostí, ze které tuhne krev v žilách.
Scénáře oslav 17. listopadu v mnohém připomínají dnes již částečně zapomenuté oslavy „Vítězného února“. Komunisté rádi připomínali nezaměstnanost, bídu a další hrůzy první republiky, které stavěli do kontrastu s vymoženostmi jimi řízené socialistické společnosti. Úspěchy socialismu byly v dobovém kontextu přičítány revolučnímu odkazu Ĺenina, Marxe a Engelse, pokrokové roli proletariátu, pevnému ukotvení naší socialistické vlasti v RVHP a nerozbornému přátelství se Sovětským svazem.
Co se stalo 17. listopadu 1989?
Koncem 80. let došlo ke změně světového geopolitického uspořádání. Sovětský svaz vzdal bez boje veškeré pozice, které si vydobyl vítězstvím v druhé světové válce. Po nástupu Michaila Gorbačova došlo k dohodě mezi sovětskou a americkou oligarchií. Za faktickou demontáž ideologicky odlišného Sovětského svazu byl sovětským nomenklaturním špičkám a představitelům stínové ekonomiky slíben podíl na nevyčíslitelném přírodním bohatství Ruska a Ukrajiny. Beneficiáři této transformace, se později objevili v seznamu nových miliardářů v časopise Forbes a většina z nich je tam publikována dodnes.

Pobočným efektem této gigantické machinace byla unikátní dějinná šance, která se naskytla naší zemi. Československo vyšlo ze zóny Sovětského svazu, aniž by se na našem území nacházely vojenské kontingenty západních zemí. KSČ zůstala bez podpory jak Sovětského svazu, tak i místních elit, které se povětšinou nacházely buď v oblasti stínové ekonomiky a ekonomické kriminality nebo v řadách samotné KSČ. Převrat a nastavení takových podmínek, které by těmto elitám umožnily využít nastalé situace, byl jen otázkou času. Udál se na konci roku 1989 pod názvem „sametová revoluce“. Průběh „sametové revoluce“ byl proveden podle metodiky amerického politologa profesora Massachusettské university Gina Sharpa a Institutu Alberta Einsteina. Finanční a politická podpora byly poskytnuty západními zeměmi – USA, Francií a SRN, které si tím zároveň začaly zajišťovat, aby se Česká republika dostala do jejich sféry vlivu.

Nabytá a ztracená svoboda
„Sbírka osobností, které se dostaly k moci v důsledku zmiňovaných událostí, byla tvořena prominentními členy protikomunistického disentu, tedy úzkou skupinou vesměs dekadentních intelektuálů, napojenou na zahraniční finanční toky, sdruženou okolo Václava Havla, a liberálními ekonomy, spojenými s Prognostickým ústavem a Státní bankou československou. Z této skupiny jmenujme Václava Klause, Josefa Tošovského a Miloše Zemana. Neviditelnou část tvořili představitelé stínové ekonomiky a organizovaného zločinu. Vzhledem k pochybné morální kvalitě těchto lidí se nelze divit, že postupovali povětšinou v rozporu se zájmy Československé republiky. Československá republika se po třech letech rozpadla. Zároveň začal postupný proces kolonizace naší země, za použití tří hlavních prostředků: nevýhodného kursu koruny, zadlužení a likvidace obranyschopnosti,“ popisuje Kyncl.
Nevýhodný kurs koruny
Nevýhodný kurs koruny byl osvědčeným prostředkem k ekonomickému vysátí. Naše země se s tímto mechanismem setkala poprvé za protektorátu, kdy byl kurs naší měny uměle snížen vůči říšské marce na 1:10, ačkoliv reálný kurs odpovídal paritě 1:6. V protektorátu vedl tento manévr k vydrancování majetku německými okupanty. Kurs porevoluční koruny byl vůči německé marce ustanoven na 1:18 oproti reálnému kursu 1:10 a ekonomický efekt byl analogický jako za druhé světové války. Pouze nástroje byly méně viditelné a sofistikovanější.

Pro ilustraci vyjmenujme dva: nevýhodný kurs byl doprovázen nevídaně vysokými úrokovými sazbami, jež dosahovaly až 24 procent v situaci, kdy se česká ekonomika otevírala zahraničnímu kapitálu. V podstatě to při stabilním kursu znamenalo, že finanční spekulativní investoři získávali od českých pracujících obrovskou rentu. Druhým nástrojem byla faktická možnost výhodné koupě investičního a nemovitého majetku včetně infrastrukturních objektů.

Autorem měnové politiky byla dvojice Klaus a Tošovský. Josef Tošovský se coby guvernér ČNB zasloužil ještě o jeden symbolický, ale o to tragičtější akt – prodej českého zlatého pokladu, který ve ztenčeném měřítku přežil nacistickou okupaci a druhou světovou válku. Ztenčen byl o poplatky, které naše země musela zaplatit Velké Británii za podíl na osvobození. „Josef Tošovský zlato prodal v době, kdy bylo na historicky nejnižší ceně a v portfoliu aktiv jej vyměnil za pochybné portfolio dluhopisů. Za věrné služby na rozkradení Československa byl později odměněn pozicí ředitele v Bance pro mezinárodní vypořádání,“ připomíná Marek Kyncl.

Zadlužení
Zadlužení je důsledkem struktury příjmů státního rozpočtu, jež byla ustanovena počátkem 90. let Václavem Klausem, zprvu ve funkci ministra financí a později ve funkci předsedy vlády. Tato struktura byla vytvořena v souladu s doporučeními MMF, podle tzv. Washingtonského konsensu. Její podstatou bylo přenesení větší části daňového břemene na pracující, snižování daní z příjmu právnických osob a osvobození příjmů z renty od daňového zatížení. Ve výsledku je práce zdaněna podobnou sazbou jako cigarety či alkohol. Naopak např. příjmy z prodeje akcií byly ještě donedávna (za určitých předpokladů) od daně zcela osvobozeny. Tímto způsobem byla vytvořena politická podpora pro hesla o nutnosti snižování daňové zátěže, jež nakonec vedla k trvale deficitnímu státnímu rozpočtu. Důsledkem je veřejný dluh ve výši neuvěřitelných 1,7 bilionu korun. Dokonce i při nynějších rekordně nízkých úrokových sazbách, činí jenom náklady na jeho úroky okolo 40 miliard ročně.

Zadlužení představuje především politické riziko. Státní dluh je, v podstatě, nesplatitelný a ekonomický život státu závisí na ochotě, především zahraničních institucí, refinancovat deficit a splátky předchozích dluhů. Česká republika je vystavena stále rostoucímu nebezpečí vydíratelnosti v případě, pokud bychom chtěli učinit nepohodlné politické rozhodnutí – například nadále odmítali přijmout migranty z Afriky, rozhodli se pro vystoupení z NATO, EU či některé mezinárodní smlouvy.
Likvidace obranyschopnosti
Likvidace schopnosti obrany naší země je nepřímým důsledkem vstupu České republiky do NATO v r. 1999. Připomeňme si, že NATO bylo založeno v roce 1949 jako vojenská aliance proti SSSR a spřáteleným zemím. Po rozpadu SSSR se proměnilo v organizaci, podporující politické a vojenské zájmy USA a zajišťující odbyt vojenskému průmyslu. Česká armáda byla po roce 1989 v podstatě rozpuštěna, a to málo, co z ní zbylo, bylo proměněno v expediční sbory, logisticky podporující vojenské operace USA, na kterých nemá Česká republika žádný vlastní politický zájem.

„Tyto operace mají, bohužel, útočnou povahu a naši vojáci se tak podílejí na přepadávání cizích států. Vojenskou operaci obranného charakteru nevedlo NATO ani jedinkrát za celou dobu své existence. Za připomenutí stojí Irák, kde si útočná válka USA, na které se naše armáda, bohužel, podílela, vyžádala okolo 1,2 mil. mrtvých, statisíce raněných a hospodářskou destrukci země. Stejně tak není pro naše vojáky čestnou služba v Afghánistánu, který nás ani USA a jejich spojence nenapadl. Boj proti terorismu v Afghánistánu je směšným odůvodněním, jednak proto, že terorismus v Afghánistánu USA samy organizovaly a podporují, a jednak proto, že proti terorismu by bylo zapotřebí bojovat především se Saúdskou Arábií a Pakistánem. Obě tyto země jsou však našimi spojenci.

Mnohem horší, než poskvrněné ruce našich vojáků, je skutečnost, že Česká republika nemá vojenské prostředky na zajištění obranyschopnosti našich hranic a obranu našeho území. Deficit nespočívá pouze v technice a v obranných zařízeních, ale především v naprostém nedostatku obránců, jenž byl způsoben zrušením povinné prezenční služby a Svazu pro spolupráci s armádou. Naše země je dnes zcela bezbranná nejen proti organizované armádě, ale i proti masivnějšímu napadení, např. nájemnými žoldáky, či státy na východ od nás.

Přitom toto riziko není vůbec hypotetické. Evropská unie se může v relativně krátkém časovém období rozpadnout. (Připomeňme si, že rozpad SSSR trval zhruba 3 roky.) Rozpad EU by vedl k nárůstu agresivních ambicí Polska, (které již nyní hrozí vystoupením, nehledě na štědré dotace, které dosud od EU dostává), Turecka a Ukrajiny. Již nyní jsme svědky toho, že USA se rychle mění, možná ne na nepřítele, ale určitě na politického oponenta. Své vlastní ambice má Turecko, druhá vojensky nejsilnější mocnost NATO.

Zajištění obranyschopnosti národa a státu ovšem neznamená zvýšení rozpočtu na armádu. Jde především o výchovu obranyschopného obyvatelstva. Schopnost a ochota Čechů bránit svojí vlast, je však polistopadovými ‚demokratickými‘ elitami systematicky podrývána,“ říká Marek Kyncl.

Likvidace národa
Nejhorší vizitkou posledních 30 let polistopadového vývoje je úbytek českého obyvatelstva, jenž k dnešnímu dni převyšuje 500 tisíc lidí. Je to hrozivé číslo, které přesahuje počet obětí druhé světové války. V podstatě všechny polistopadové „elity“ jsou vinny tím, že postupně zhoršovaly podmínky a motivaci mladých lidí pro zakládání rodin a výchovu dětí. „Útok byl veden ze strany finanční, kdy stát od roku 1989 postupně neustále zhoršuje podmínky mladých lidí pro rození a výchovu dětí, morální, neboť vedení mladých lidí k rodinnému životu je vykládáno jako přežitek. Když vyvstala otázka poklesu populace před vládou KSČ, byly přijaty rozsáhlé motivační programy na podporu rodiny. Výsledkem je generace tzv. Husákových dětí, ke kterým sám náležím. Nynější vládnoucí elity mluví o spáse ekonomiky před vymírajícím národem prostřednictvím migrantů,“ popisuje situaci Kyncl.

„Demokratické strany rády opakují mantru, že žijeme v právním státě. Abychom mohli dospět k takovému závěru, muselo by v České republice fungovat soudnictví. Soudy však pracují natolik pomalu, že i banální případy jsou rozhodovány někdy i déle než 10 let. Taková situace se latinsky nazývá ‚derogatio iustitiae‘, neboli odepření spravedlnosti. Dnes se děje v masovém měřítku,“ uvádí Kyncl.

Na závěr to dobré
„Ne všechno je dnes špatné. Možná právě naopak. A stejně tomu bylo i před rokem 1989. To dobré je ovšem zásluhou pracujících lidí, kteří každodenně tvoří a přemýšlejí nad tím, aby byl život nás a našich dětí lepší a bohatší. Na těchto dobrých lidech jsou, bohužel, vždy přilepeni paraziti. A těch je dnes mnohem více, než kdykoliv předtím. Na dobrých pracujících lidech je, aby si uvědomili, že tato země by měla patřit nám a našim dětem, měli by být připraveni naší zemi bránit, rodit a vychovávat děti. Měli bychom si uvědomit, že naše síla spočívá v nás samých, v naší kultuře, v rodině a v národě a vyobcovat všechny, kteří tyto hodnoty zpochybňují. Známe-li historii, měli bychom lépe pochopit i současnost.

Například dnešní protivládní demonstrace nejsou kvůli Čapímu hnízdu, ani kvůli údajnému únosu Babišova syna na Krym. Jedná se o pokus o převrat, jehož skutečné příčiny neznáme. Může to být např. odmítnutí podepsat Globální pakt o migraci, tendr na výstavbu jaderné elektrárny, či snaha konkurenčních ekonomických skupin, krytých např. ODS, dostat se na Babišovo místo. Obojí se dozvíme mnohem později. Změny ve společnosti jsou zapotřebí, měly by ovšem směřovat k odstranění skutečných problémů. Národ by neměl hrát pouze roli užitečných idiotů tak, jak ji sehrál po roce 1989,“ uzavírá pro ParlamentníListy.cz Marek Kyncl.

Kdo je Marek Kyncl? Doktor práv (Právnická fakulta UK v Praze), který v České republice do roku 2006 působil jako advokát. Od roku 2007 žije v Rusku, kam přijel za prací (tehdy generální ředitel akciové společnosti Port Perm). Od roku 2014 se věnuje podnikání, zabývá se obchodní činností a poradenstvím. Je členem organizace „Podnikatelské Rusko“, bez politické příslušnosti. Má ruskou ženu „a společně máme dvě děti, které jsou hrdé na obě své vlasti: Čechy a Rusko“.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ade-559711

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 17 lis 2018, 17:03

„Krim za Krym!“: Lidé vyrazili do ulic. Protesty proti Babišovi pokračují

Odpůrci českého premiéra Andreje Babiše dnes opět vyrazili do ulic. Vybaveni transparenty požadují jeho demisi. O události píší česká média.

Ve 14.30 hod vyrazil protestní pochod z Hradčanského náměstí v Praze a míří přes Národní třídu až na Staroměstské náměstí. Právě tam má totiž v 16.00 hod proběhnout demonstrace proti premiérovi. Akce s názvem „Demisi!" pořádá spolek Milion chvilek.

Na náměstí se sešly tisíce lidí. U příležitosti tohoto protestního pochodu si mnozí Babišovi odpůrci připravili různé transparenty. Některé z nich zní následovně: „Krim za Krym", „Satane odstup" či „Oko za oko".
„Sešli jsme se zde, abychom se společně postavili za slušné Česko. Reagujeme na současný poněkud neslušný politický stav v Česku. Náš premiér veřejně prohlašuje, že nikdy, za žádných okolností neodstoupí, čímž nás posouvá někam na hranici Turkmenistánu," zahájil celou akci organizátor demonstrace.

Dotyčný pak vyzval demonstranty k tomu, aby se během pochodu chovali slušně. Celou situaci navíc monitoruje Policie ČR, která dav doprovází.

„Nejsme tu proto, abychom říkali, co je špatně, ale proto, abychom řekli, jaké hodnoty se mají bránit," cituje portál novinky.cz slova organizátora protestů.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... -protesty/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 lis 2018, 18:25

Aktivisti vyhazují „nedemokratické“ sváteční květiny do koše a „demokratičtí“ politici tomu takřka tleskají

V předchozím komentáři jsem se zamýšlel, zda „lepší lidé“ znásilní a ukradnou si oslavy výročí 17. listopadu pro svou jedinou „pravdu a lásku“. A hle, květiny, které k uctění svátku poslali/položili Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura, vyhodili aktivisti (některá média účelově zobecňují na „lidé“) do koše. A řada demokracií se ohánějících politiků to schvaluje („chápe“, „rozumí“). Chucpe nejhrubšího zrna. Můžeme mít k Miloši Zemanovi, Andreji Babišovi i Tomio Okamurovi sto a jednu výtku.
Věřím ale, že drtivá většina z nás cítí, že vyhození květin, poslaných k uctění památky 17. listopadu, je odsouzeníhodnou vulgaritou a neúctou nejhrubšího zrna (nejen k demokraticky zvoleným politikům – a tedy jejich voličům, ale zejména k dnešnímu dni). Aktivističtí úderníci rozhodnou, kdo smí položit věnce
Zástupce skupiny, která se přihlásila k protřídění a vyhození „nedemokratických“ květin do koše, Otakar van Gemund (jinak parťák slušného senátora Marka Hilšera ze svlékacího happeningu na úřadu vlády), řekl televizi Prima: „Bojujeme za demokracii a myslíme si, že je neslučitelné s naší demokracií, aby tady lidé jako Andrej Babiš nebo Tomio Okamura položili věnce u památníku 17. listopadu. Ten má být symbolem naší demokracie a tito pánové se podle pravidel demokracie nechovají.“
Takže skupinky aktivistických úderníků si myslí, že některé z položených květin jsou nedemokratické; sami demokraticky rozhodnou které, a vyhodí je do koše.

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/k ... mokraticti

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4890
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 17 lis 2018, 20:11

Další dílek do skládačky. Tohle není náhoda.
K příležitosti oslav 17. října vystoupil na Koncertu pro budoucnost také Američan Lex Paulson, který se podílel na kampani někdejšího amerického prezidenta Baracka Obamy a také současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Tisícům lidí na Václavském náměstí poradil svůj recept na demokratickou společnost: „Sdílejte to, co víte. Naučte se lépe vyjadřovat nesouhlas. Buďte vzorem pro ostatní.“
https://www.festivalsvobody.cz/tha_even ... nost-2018/

Za podpory:

Magistrát hlavního města Prahy, US Embassy in Prague, Nadace blíž k sobě, The Sekyra Foundation, Institute for Democracy 21, Libor Malý, Nadace charty 77, TOI TOI Rodinný pivovar BERNARD, WIA spol. s.r.o. a další soukromí dárci a přispěvatelé
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5126
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 18 lis 2018, 12:25

Spolupracoval s Havlem, teď promluvil. Sametovou revoluci prý odstartovala KGB
Dr. Jiří Valenta býval akademikem. Kromě toho se v 90. letech minulého století pohyboval I v české diplomacii. Vedl Ústav mezinárodních vztahů a pracoval jako poradce Jiřího Dienstbiera staršího či prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. V 60. letech Valenta studoval na pražské VŠE po boku současného prezidenta Miloše Zemana, aby v roce 1968 v reakci na srpnový vpád vojsk Varšavské smlouvy emigroval na Západ. Nakonec skončil v USA, kde mu v akademické kariéře pomohl otec Madeleine Albrightové František Korbel. V článku, který Valenta poskytl redakci ParlamentníchListů.cz, tento ostřílený analytik a specialista na Sovětský svaz vzpomíná na to, jak to bylo se sametovou revolucí. A přichází se šokující teorií, která otřese nejedním teplým místečkem. Jeho komentář přinášíme v českém překladu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... KGB-559878

Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli
Zdeněk Zbořil byl prý 17. listopadu 1989 na Albertově. Potom se zúčastnil zakládání Občanského fóra v Činoherním klubu. V komentáři uveřejněném na serveru První zprávy.cz podotkl, že právě tam mu došla jedna věc.
„Snad právě tam, během zkoumání kdo tam může nebo nemůže být přítomen a během vybírání ‚osobností‘, které mohly vstoupit na jeviště, kde jim dal rozhřešení a požehnání Václav Havel, mne poprvé napadlo, že se hraje nějaká hra, drama, komedie nebo tragikomedie, která nemusí být doopravdy. Když se, dokonce už v těchto dnech, objevil populární a vlezlý název ‚sametová revoluce‘, začal se tento nápad proměňovat v přesvědčení. Konečně mi hlavu rozsvítil hned v lednu 1990 kolega Kotík, který se vyznal v scénickém svícení u filmu a divadla. A varoval mne slovy ‚samet pohlcuje lesk!‘ Mohu se mýlit, ale vzpomínám si, že snad první, kdo opatrně varoval před velkými slovy, byl Petr Pithart, už jako předseda české vlády, který se obával nadužívání slova revoluce,“ napsal Zbořil.
Už Petr Pithart říkal, že šlo o dohodnuté předání moci, ale podle Zbořila dodnes nevíme, co přesně bylo slíbeno za to, že bude moc předána hladce. Kdo tuto dohodu garantoval? Bylo domluveno, že někdo bude mít lepší startovní podmínky v privatizaci? Bylo také stanoveno, který z komunistů zůstane na svém místě a který bude muset padnout? To jsou otázky, na které dodnes neznáme jasné odpovědi, ale znát bychom je měli.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... oli-559885
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: stanik- burtik a 3 hosti