Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 19 lis 2018, 01:09

Opět pokus o barevnou revoluci

Pokus o vyslovení nedůvěry vládě, lidé v ulicích a vyhazování věnců, které u památníku položil establishment, to všechno jsou revoluční činy. A o čem je tato revoluce? K čemu je, když občané rozhodují ve volbách? Neuznávat legitimní vládu je revoluční čin. Je to čin proti vůli většiny národa, který stávající establishment zvolil. Taková revoluce byla na Ukrajině, v Egyptě, v Libyi, v Sýrii apod. V posledních třech případech bylo možno vlády považovat za nedemokratické, nicméně byly uznávány mezinárodním společenstvím.
Někdo chce změnu poměrů. Snad proto, že vláda odmítla globální Compact o migraci, možná se to někomu nelíbí a potřebuje vládu jinou. Někdo tady asi chce migranty za každou cenu. Někdo chce chaos. Jak si jinak představit, že zrovna v této době se organizuje rozvrat.
Lidé chtějí „slušné Česko“, ale co to znamená? Opravdu už po těch několik let trvajících nemorálních mediálních nemravnostech, propagandy, šíření křečovitých pomluv a dehonestací vědí lidé, co to je slušnost?

http://www.zvedavec.org/prispevky/2018/ ... voluci.htm

senil
Redaktor
Příspěvky: 127
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Česká republika

Příspěvek od senil » 19 lis 2018, 09:13

Bohužel na jedné straně máme byvalého Stbáka Babiše a na druhé straně kavárenské neomarxisty. Takže proti sobě bojuji komunisté s komunisty a ne vše se dívá neobolševický Brusel. Takže socialismus bohužel zvítězil přátelé!
http://www.epshark.cz/clanek/1298/od-ja ... -burese-ii

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 19 lis 2018, 11:36

„Slonková měla záznam už měsíc, z čehož vyplývá, že zveřejnění 12. 11. nebylo spontánní, ale pečlivě načasované pro zřejmé vyvolání protestní hysterie v souvislosti s očekávanými bezobsažnými demonstracemi u příležitosti oslav státního svátku 17. listopadu 2018,“ řekl Viktorýn.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... ery-559974
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 19 lis 2018, 16:44

Rozhovory novinářů s psychicky nemocnými. Povolená, ale náročná disciplína

Obecně platí, že rozhovory médií s osobami s psychickým hendikepem jsou přípustné, mají však speciální pravidla.
Psychicky nemocní lidé jsou totiž ze své podstaty obzvláště zranitelní. Na druhou stranu by jim neměla být fakticky odpírána možnost vyjadřovat se k věcem veřejného zájmu, neboť se tím zvyšuje jejich sebedůvěra. Mají právo, aby s nimi ostatní lidé jednali s respektem a porozuměním. Nicméně potřebují speciální péči a ochranu.
Hrát podle předem jasných pravidel
V první řadě tedy musí souhlasit s tím, že rozhovor poskytnou, že bude zachycena a zveřejněna jejich podoba, a tento souhlas musí dát i osoba, která o ně pečuje. Tato osoba by měla navíc být rozhovoru přítomna. To znamená, že se oběma musí vysvětlit zejména důvod rozhovoru a způsob jeho použití. Musí být také respektováno jejich právo následně změnit názor.
Nebýt sugestivní, neslibovat
Dotazovaný musí pochopit, že rozhovor je činěn s novinářem. Novinář by se tedy měl vyvarovat toho, aby se choval jako jeho přítel, sliboval mu to, co nemůže splnit, a využíval jeho zvýšené důvěřivosti.
Netlačit, být transparentní
Rozhovor by měl probíhat na klidném místě, které by nemělo nemocného stresovat. Informace, které mohou pacienta poškodit, by neměly být zveřejněny ani tehdy, pokud s tím on sám souhlasí. Po skončení rozhovoru by měl novinář sdělit dotazovanému a osobě, která o něj pečuje, které části rozhovoru budou zveřejněny a kdy budou zveřejněny. Nemocný by měl být seznámen s tím, jak bude prezentován a jaké informace o něm budou sděleny veřejnosti.
Autor je advokát a přednáší na Právnické fakultě UK a dalších vysokých školách.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... disciplina

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 19 lis 2018, 17:20

Čínská vicepremiérka u Zemana v Lánech. Doprovodili ji Jágr či Nedvěd

Prezidenta Zemana na zámku v Lánech navštívila vicepremiérka Státní rady Číny Sun Chunlan. Setkání se zúčastnili i hokejista Jaromír Jágr, bývalý fotbalista Pavel Nedvěd či místopředseda představenstva čínské CEFC Europe Jaroslav Tvrdík.

https://echo24.cz/a/SyxHq/cinska-vicepr ... -ci-nedved

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 21 lis 2018, 10:20

Byl zvolen nový prezident Interpolu

Novým prezidentem Interpolu se stal zástupce Jižní Koreje Kim Jong Yang. O výsledcích voleb společnost informuje na svém účtu na sociální síti Twitter.

Uvádí se, že byl zvolen na dvouleté období. Hlasování proběhlo ve středu 21. listopadu na 87. sjezdu organizace v Dubaji.Více zde: https://cz.sputniknews.com/svet/2018112 ... ent-volby/

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2259
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 21 lis 2018, 22:39

Za socialismu umíraly stovky vojáků. Historici dospěli k ohromujícím číslům o obětech vojny

Odborníci z Vojenského historického ústavu vůbec poprvé po pádu totality v Česku spočítali, kolik vojáků zemřelo během výkonu vojenské služby v době socialismu. Ze statistiky, kterou má portál INFO.CZ exkluzivně k dispozici, vyplývá, že i když tehdejší Československá socialistická republika s nikým neválčila, počet úmrtí v armádě byl paradoxně srovnatelný s válkou. Jen mezi lety 1964 až 1989 nepřežilo službu v Československé lidové armádě 3 843 mužů.
Celkové počty mrtvých za celou dobu existence „socialistické“ armády však byl ještě několikanásobně vyšší. Vojáci přitom neumírali v boji, ale při běžném výcviku, dopravních nehodách, cvičných střelbách a dalších událostech, spojených s pobytem na vojně. Mnoho příslušníků armády také spáchalo během vojenské služby sebevraždu. I když zřejmě každý, kdo byl za socialismu na základní vojenské službě, se buď přímo nebo nepřímo setkal s nějakou tragickou událostí ve svém okolí, tak vysoký počet evidovaných úmrtí nečekali ani historici.

Například jen ve výcvikovém roce 1966/67 zahynulo při výkonu vojenské služby nebo v souvislosti s ní 278 vojáků, dalších 397 utrpělo těžké zranění. Nešlo přitom o žádnou výjimku. „Od počátku šedesátých let se počet úmrtí v armádě pohyboval přes dvě stovky ročně prakticky každý rok,,“ řekl INFO.CZ historik Prokop Tomek z Vojenského historického ústavu.
V armádního archivu se mu podařilo dohledat čísla o takzvaných mimořádných událostech v armádě od roku 1964 až do sametové republice. „Starší statistiku zatím bohužel nemám, ale dá se předpokládat, že ani v padesátých letech se nejednalo o výrazně nižší čísla,“ řekl Prokop Tomek pro INFO.CZ.
Ve výcvikovém roce 1964 až 1965 (počítá se rok od září do září) zemřelo v rámci výkonu služby 237 vojáků, 429 utrpělo těžké zranění. V dalších letech to bylo 281 (374 zraněných), pak 278 (397) a 268 (453). „Pod dvě stovky se počet úmrtí dostal až v roce 1972,“ uvedl Tomek. Možná kvůli zlepšeným bezpečnostním opatřením uvnitř Československé lidové armády se pak ale množství tragických událostí se smrtelnými následky trvale snižovalo.
Ve výcvikovém roce 1984/85 se z vojny domů nevrátilo 103 mužů, v roce 1988/89, tedy těsně před sametovou revolucí, to bylo 50 obětí takzvaných mimořádných událostí. Na enormně vysokém počtu úmrtí vojáků v časech socialismu to ale nic nemění. „Za období 1969 až 1989 jsem napočítal 2 799 usmrcených a 3 146 těžce zraněných,“ uvedl Tomek. V průměru umíralo tedy za poslední dvě desetiletí „českého socialismu“ na vojně každý rok 140 vojáků. Pokud by se k tomu připadala ještě čísla ze šedesátých let, kdy byl počet úmrtí ještě mnohem vyšší, průměrný počet mrtvých od roku 1964 by se dostal až k číslu 250 ročně.Statistika mimořádných událostí v Československé lidové armádě (ČSL) nerozlišuje, zda při nich zahynul voják z povolání nebo takzvaný „záklaďák“, tedy voják základní služby. Obecně se ale předpokládá, že se v drtivé většině jednalo o úmrtí záklaďáků. V ČSL sloužilo zhruba 200 000 mužů, z toho asi 61 000 byli „profesionální“ vojáci. Zbytek tvořili příslušníci dvouleté základní vojenské služby. Vysokoškoláci po absolvování takzvané vojenské katedry odcházeli na vojnu na jeden rok.
Příčiny smrti při mimořádných událostech jsou různého charakteru. Od dopravních nehod až k zastřelení při neopatrné manipulaci se zbraní či smrtelným úrazům při cvičení v terénu. Řada vojáků si také vzala život dobrovolně. K tomu ale v mnoha případech přispělo dlouhé odloučení od rodiny či přítelkyně a z toho vyplývající osobní problémy. Za mnoha sebevraždami stálo také šikanování mezi vojáky. „Dne 12. 1. 1972 voj. Luděk K. 1. Dělostřelecký pluk 1. Tankové divize, sebevražda zastřelením ze samopalu na str. stanovišti, labilní, možná šikana,“ píše se stroze v jedné z tisíců archivních zpráv o mimořádné události v armádě.

V archivní statistice, ze které vycházel doktor Tomek, se nerozlišuje mezi dokonanou sebevraždou a pokusem o sebevraždu. Obě možnosti jsou zahrnuty do jedné kolonky. I tak se ale opět jedná o hrozivá čísla, vypovídající o atmosféře v tehdejší Československé lidové armádě. Ve výcvikovém roce 1965/66 se dobrovolně zabilo nebo pokusilo zabít celkem 192 vojáků.
I když se armádnímu velení těsně před pádem totality podařilo počet úmrtí v ČSL výrazně snížit, data jednoznačně vypovídají o tom, že služba v komunistické armádě byla z hlediska rizika úmrtí čistě statisticky výrazně rizikovější než práce dnešních profesionálních vojáků. A mnoha mladým mužům tak pád socialismu a s ním i konec socialistického způsobu „udržování branných sil“ zachránil život.
F8C38380-93C0-4521-9CBA-8BEF2AA42513.jpeg
Profesionální armáda, která v Česku funguje od roku 2005, je oproti Československé lidové armádě, v níž složili i Slováci, zhruba desetkrát méně početná. Zahrnuje 23 184 vojáků aktivní služby. I při přepočtu na „vojáka“ je ale počet tragických událostí se smrtelnými následky v profesionální armádě nesrovnatelně nižší než v ČSL.
A to včetně případů, kdy čeští vojáci položili život při službě v zahraničí. „V souvislosti s výkonem služby zemřelo od roku 2004 celkem 36 vojáků z povolání, z toho 15 v zahraničních misích,“ řekla pro INFO.CZ mluvčí Armády ČR Magdaléna Dvořáková.
https://www.info.cz/cesko/za-socialismu ... 38115.html

Někde jsem četl, že sovětská vojska měla kolem 7500 úmrtí ročně.
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11628
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 21 lis 2018, 23:42

trochu počítania:
obdobie 1964 - 1989 = 25 rokov, 3 843 umrtí -> 154 ročne
obdobie 1964 - 1967 = 3 roky, 796 umrtí
obdobie 1967 - 1989 = 22 rokov, 3047 umrtí -> 138,5 ročne

Vypovedacia hodnota takto formulovaného článku je skoro nulová - nerozlišuje umrtia v súvislosti s vojenskou službou a umrtia mimo službu.
Do štatistiky totiž išli všetky všetky umrtia vojakov v činnej službe, aj pokiaľ k nim došlo na dovolenke alebo inak "mimo službu". Takže nie je rozlíšený vojak, čo sa zastrelil v stráži, od vojaka, čo sa utopil na dovolenke - ani od lampasáka, čo sa uchlastal, alebo ho skolil infarkt.
Druhá vec - nie sú uvedené porovnávacie čísla z "civilu" pre rovnaké odobia a rovnakú vekovú skupinu (18-25 rokov).

Sovietska armáda - tvrdenie bez dôkazov.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2359
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 22 lis 2018, 13:26

Znovu pomýlený Kocáb
Pro tehdejší kritickou domácí situaci bylo zcela zásadní potvrzení, že sovětská vláda chápe důvody obyvatel pokojně demonstrujících v ulicích našich měst a že pokud nedojde během těchto protestů k drancování, rabování či lynčování apod., tak vláda SSSR s plnou odpovědností garantuje těmto demonstrantům, že proti nim nezasáhne československá armáda, ani čs. Bezpečnost! Sověti jsou připraveni tomuto zásahu zabránit všemi prostředky!
http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... leny-kocab

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 22 lis 2018, 17:52

Halucinace, bludy, chorobné prožitky, konstatoval soud o stavu Babiše ml. v roce 2015

Syn premiéra Andreje Babiše byl v červenci 2015 opravdu hospitalizován v Psychiatrické nemocnici v Havlíčkově Brodě, jak opakovaně uváděl jeho otec. Sem ho přivezla záchranná služba za asistence policie poté, co byl nalezen na dálnici D1 a choval se velmi nepřirozeně. Vyplývá to z textu usnesení soudce Okresního soudu v Havlíčkově Brodě, který rozhodoval o umístění Andreje Babiše ml. do zdravotnického zařízení bez jeho souhlasu a který jako první zveřejnil blogger Tomáš Pecina. Na text pak upozornil iRozhlas.cz.
V usnesení jsou popsány okolnosti zadržení a hospitalizace Andreje Babiše ml., kdy trpěl bludy a vzhledem k agresivnímu chování musely být podány uklidňující léky, přičemž byl do nemocnice dopraven připoutaný na lůžko, včetně využití policejních pout. Psychiatrické vyšetření (které bylo možné provést až po mnoha hodinách), konstatovalo, že je pacient „zcela zahlcen chorobnými prožitky, jako jsou halucinace, bludy, tvrdil, že na dálnici D1 ho ovlivňovala telepatie, že se pohybují předměty“.
Lékaři konstatovali závažnou poruchu, psychózu, přičemž vyloučili vliv drog. „Pacientův stav je nadále chorobný, není předpoklad, že by se tento stav upravil v horizontu několika dní a bez adekvátní psychiatrické léčby je nyní nebezpečný zejména sobě“, konstatuje se v usnesení závěr ošetřujících lékařů.

http://www.ceska-justice.cz/2018/11/hal ... roce-2015/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 22 lis 2018, 18:50

Advokát mé exmanželky dal trestní oznámení na Seznam Zprávy, řekl Babiš

Advokát bývalé manželky a syna premiéra Andreje Babiše (ANO) podal trestní oznámení na redaktory serveru Seznam Zprávy Jiřího Kubíka a Sabinu Slonkovou, řekl premiér v rozhovoru pro server Blesk.cz. Důvodem je rozhovor, který redaktoři vedli s premiérovým synem Andrejem Babišem mladším a natáčeli ho skrytou kamerou.
Premiérův syn je podle Babiše občan Slovenska a Švýcarska. Babiš mladší s matkou žije ve Švýcarsku, kde s ním také redaktoři Seznam Zprávy natočili rozhovor. Oznámením se tak budou zabývat švýcarské úřady. „Právě dnes právní zástupce mojí bývalé manželky a mého syna Andreje Babiše podal trestní oznámení na redaktory Seznamu paní Slonkovou a pana Kubíka za porušení švýcarských zákonů.
https://echo24.cz/a/Sfci4/advokat-me-ex ... rekl-babis

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 23 lis 2018, 18:17

Babišova vláda hlasování o nedůvěře ustála. ČSSD utekla ze sálu

Opozici se nepodařilo vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše. Proti vládě hlasovalo 92 poslanců ODS, Pirátů, SDP, lidovců, TOP 09 a STAN. Kabinet ANO a ČSSD s podporou komunistů podrželo 90 poslanců ANO a KSČM. Koaliční sociální demokraté před hlasováním odešli ze sálu, a tím de facto vládu podpořili.

P.S. Práglmajdan opět přerušen. Po kolikáté již od červených karet.

https://echo24.cz/a/S9ZUk/babisova-vlad ... la-ze-salu

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 3474
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Česká republika

Příspěvek od Skeptik » 24 lis 2018, 23:27

Tak mám pocit, že i Ándor Šándor se odepsal z vystupování v České televizi :lol:
O vládci Ruska

„Jistě že je Putin autoritář a že v Rusku není klasická demokracie, nicméně států, s nimiž máme normální vztahy, a nejsou přitom klasickou demokracií, je poměrně dost. A Rusko je velký a bezesporu důležitý stát, kde pořád cítíte nostalgii po dřívějším postavení supervelmoci, po někdejší děržavnosti a po stabilitě, i když ji svět často bral jako strnulost,“ vysvětluje Šándor v kapitole ‚Rusové, bestie ze zásady‘ a pokračuje: „Myslím, že Putin je dnes z toho, co si v Rusku reálně umím představit, asi to nejlepší, co Západ, včetně České republiky, mohlo potkat. A nejsem si vůbec jist, že je to v ruských podmínkách postava záporná, a určitě je lepší jednat s autoritářem, který vám na rovinu řekne, co udělá a kde to udělá, než s nějakým žvanilem, jenž ani neví, co povídá, a nemá vliv na běh věcí.“
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ale-560198
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Česká republika

Příspěvek od danny1691 » 27 lis 2018, 07:48

Čeští vojáci jsou podezřelí z mučení afghánského vězně, píší New York Times
Čeští a američtí vojáci jsou podle amerického deníku The New York Times vyšetřováni v souvislosti se smrtí člena afghánského komanda Wahidullaha Khana, který byl v říjnu obviněn z útoku na české jednotky. České ministerstvo obrany to striktně odmítlo. Během střelby na armádní vozidlo na základně Shindand v provincii Herát tehdy zemřel kynolog Tomáš Procházka a další dva čeští vojáci byli zraněni.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/afg ... 270720_och

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2259
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 27 lis 2018, 10:00

Imám na útěku přežíval i díky penězům ze saúdskoarabské ambasády v Praze. Pak Češi zavřeli kohoutky

Bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha policie obvinila z podpory terorismu a jako prvního v Česku také z jeho financování. Deník N navíc zjistil, že Shehadeh i po svém útěku do zahraničí žil z peněz, které mu posílaly blízkovýchodní ambasády v Praze. Nakonec jej zadrželi v Jordánsku, odkud byl vydán do Česka.
Bývalého pražského imáma začaly sledovat české zpravodajské služby i policie kvůli údajné radikalizaci už před rokem 2014, kdy se uskutečnil zátah v pražských muslimských centrech kvůli knize Základy tauhídy.

„Roky jsme sledovali, že muslimskou komunitu v Česku radikalizuje,“ vysvětluje pro Deník N vysoce postavený zdroj, který je obeznámen s vyšetřováním celého případu.

Když se o imáma začaly bezpečnostní složky zajímat i v souvislosti s posíláním peněz do Sýrie, uprchl s celou rodinou do Rakouska.

Tam se však dlouho nezdržel – podle vyšetřovatelů věděl, že sousední země nebude mít problém jej vydat zpátky do Česka. S rodinou se tedy přesunul do Mauritánie v severozápadní Africe.

https://denikn.cz/26967/imam-na-uteku-p ... y/?ref=tit
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 27 lis 2018, 12:27

Podobnost čistě náhodná Lex Berlusconi a Lex Babiš

ESLP rozhodne, zda odstranění Berlusconiho z křesla senátora bylo v souladu Úmluvou.

Může stát vydat zákon nebo pouhý dekret, kterým osobám odsouzeným trestním soudem znemožní kandidovat ve volbách? Může takový dekret působit dokonce retroaktivně? A pokud trestně stíhaný politik vyhraje volby, mohou poslanci po jeho odsouzení rozhodnout, že se výsledek voleb ruší a křeslo poslance se odnímá? Na tyto otázky odpoví Evropský soud pro lidská práva v úterý 27. listopadu 2018, kdy bude vyhlášen rozsudek ve věci Berlusconi v. Itálie. Jde o vážné otázky bez ohledu na osobu italského podnikatele.
Stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva podal v roce 2013 někdejší ministerský předseda Itálie a podnikatel v médiích Silvio Berlusconi. Křeslo senátora mu odňal Senát po jeho odsouzení za daňový únik v roce 2013. Silvio Berlusconi viní Itálii z trojnásobného porušení Evropské úmluvy o lidských právech a základních svobodách: Z porušení Článku 7 – není trestu bez zákona, z Článku 4 – právo na svobodné volby a z Článku 13 – právo na účinnou nápravu.
Příběh odstranění Berlusconiho z funkce začal už v listopadu 2012, kdy byl v Itálii schválen zákona, kterým měl být založen protikorupční úřad a schválen národní akční plán boje proti korupci, jenž měl „sledovat, bránit a bojovat proti korupčním a nezákonným činnostem veřejných autorit“. Tímto zákonem bylo na italskou vládu delegováno právo vydat dekretem jednoduchý nástroj s opatřením, které by některým znemožnilo kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu, do poslanecké sněmovny a do Senátu jakožto i setrvat ve volené nebo vládní funkci. Takové nařízení 6. prosince 2012 vydala Montiho vláda jako vládní dekret 235/2012.

http://www.ceska-justice.cz/2018/11/esl ... u-umluvou/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 27 lis 2018, 16:49

S Lex Babiš se stává nekonečná SZnovela.

Další odklad v kauze Čapí hnízdo. Policisté ji do konce roku neuzavřou

Zda skončí u soudu kauza Čapí hnízdo, v níž je spolu s dalšími trestně stíhán premiér Andrej Babiš (ANO), nebude do konce roku jasné. Lhůta pro dokončení vyšetřování je stanovena na 31. prosince, nyní ji ale státní zastupitelství hodlá podruhé prodloužit. „Lze předpokládat prodloužení termínu. Je to na rozhodnutí státního zástupce Jaroslava Šarocha,“ uvedl pro deník Echo24 mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze
Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo bylo prodlouženo už jednou. Původně mělo skončit do září, ale prodlouženo bylo právě do 31. prosince. Že se případ vleče, upozornila už loni v červnu pražská vrchní státní žalobkyně Lenka Bradáčová.
https://echo24.cz/a/SAYzy/dalsi-odklad- ... -neuzavrou

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 28 lis 2018, 22:39

Ted jsem sledoval ČT24 a nevěřím uším, ten Fišer je ale ... Nejenže je hlupák a nezná historii. Ale je ochoten poslat lidi na jatka, jen proto aby pomohl svým loutkovodičům. Už se nedivím, že západ upadá když nás vedou takoví ...

Dnešní usnesení schůze Senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost
"Usnesení se věnuje konfliktu mezi Ruskou federací a Ukrajinou, protože víme, že tam došlo k napadní plavidel Ukrajiny ze strany Ruska. Dnešní usnesení vyzývá k propuštění námořníků, uvolnění zadržovaných plavidel a připomíná územní svrchovanost Ukrajiny, která i v tomto případě byla ve hře, protože se jedná o moře, které vždy náleželo Ukrajině," :blbec: shrnul výsledky jednání výboru jeho předseda Pavel Fischer, který zároveň vyzdvihnul, že stanovisko senátorů bylo jednotné a pro znění usnesení hlasovali všichni jeho přítomní členové. Projednávání tohoto aktuálního tématu se zúčastnili také experti z ministerstva zahraničí a ministerstva obrany.
https://www.senat.cz/zpravodajstvi/zpra ... 591&from=V
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 564
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Česká republika

Příspěvek od 1stCLJan » 29 lis 2018, 00:14

Skandální odhalení hackerů. Velká Británie zřídila a financuje mezinárodní síť k šíření dezinformační struktury. Její cílem je především Rusko. Stopy organizace vedou i do Česka a Slovenska.

Britská vláda zřídila obří organizaci na dezinformace. Má mezinárodní rozměr a jejím cílem je v první řadě Rusko. Aktivističtí hackeři ze skupiny Anonymous zveřejnili dokumenty odhalující pravdu o zákulisí informační války. Mediální výpady, včetně těch proti Rusku, expertů v různých zemích zní podobně, protože jsou přísně koordinovány. Můžete si toho všimnout také v České republice.

Jak britská dezinformační síť pod názvem Integrity Initiative funguje? Organizace předává úkoly skupinám, které působí v evropských státech. Tyto skupiny poté mají vytvářet dezinformační projekty, které jsou často protiruského zaměření. Vše je zabaleno do hávu obrany demokracie. Nikoho by nenapadlo, že tak zvaná obrana demokracie se vede nedemokratickými prostředky. Do dezinformační sítě má být zapojeno 1 200 západních expertů a politiků.

Do Londýnem založené sítě je zahrnuto mnoho zemí a expertů, jejichž vazby vedou i do Česka. Jejich jména všichni znají (třeba Jakub Janda z Evropských hodnot nebo Slovák Mário Nicolini, zakladatel Euroatlantického centra). Ti společně koordinují své informační operace.

Realita 29 let po sametové revoluci je, že jsme do cizích rukou předali naše téměř kompletní hospodářství, banky, cizinci zde skupují nemovitosti, naši lidé jsou špatně placení lidští roboti v cizích montovnách, už nám materiálně není moc co vzít. Takže se po nás bude chtít, abychom plnili úlohu „užitečných idiotů".

Do toho patří pochlebování strukturám, jako je EU a NATO, nasazování našich vojáků kdesi na druhé straně planety a poslušnými kývači v dezinformační kampani vůči čemukoliv z východu, ale i všemu vlasteneckému u nás v České republice.
Příměr o Jidášových 30 stříbrných je zcela na místě. Za peníze, za pozice ve státní správě a v politických neziskovkách dotovaných z veřejných peněz je mnoho lidí schopno dělat jakákoliv zvěrstva.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... sko-cesko/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 29 lis 2018, 17:47

Smůla, Ukrajinci, vzkázalo ministerstvo. Vaše země je bezpečná, politický azyl nebude

Ukrajinci, kteří by snad v budoucnu chtěli žádat v České republice o azyl, protože v jejich zemi se vede válka, budou mít smůlu. Ministerstvo vnitra České republiky označilo Ukrajinu za bezpečnou zemi. Informuje o tom deník Právo.
Na Ukrajině už několik let zuří válka mezi proruskými separatisty a armádními jednotkami loajálními vládě v Kyjevě. České Ministerstvo vnitra je však toho názoru, že Ukrajina je bezpečnou zemí, protože válka nezuří na celém území, ve státě platí ústava a lidé se mohou dovolat spravedlnosti u soudů.
„Podle našich analýz se Ukrajina řadí mezi země, kde ústava zajišťuje základní právo a svobody, a to včetně svobody volného pohybu, tudíž nevidíme důvod, aby nebyla zařazena mezi bezpečné země původu,“ řekl deníku ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ude-561399

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti