Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3723
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 kvě 2019, 07:17

Profesor Šesták: Bolševik znárodnil, ale nerozkradl. Budoval a nedělal dluhy. Říkám já, postižený komunismem
Bolševici sice kdysi všechno znárodnili, ale nic nerozprodali ani nerozkradli a podařilo se jim vybudovat společnost téměř bez velkých sociálních problémů. Nakonec předali republiku s dluhem jen 17 miliard do rukou nastupujících expertů, kteří věděli, jak na to jít, a tak se dluh rozrostl až na dnešních 1 745 miliard. Tato takřka kacířská slova pronáší profesor Jaroslav Šesták, jehož rodiče krutě postihl komunismus. Jako člověk, jehož po přijetí státního vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana vypoklonkovali z Fyzikálního ústavu AV, se zamýšlí nad tím, kdo jsou lidé, kteří spílají Jaromíru Jágrovi za cestu do Číny s hlavou státu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... mem-581297
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9666
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 kvě 2019, 11:27

Vláda zavedla pojem předsudečná nenávist, nesprávným chováním se jí může dopustit každý

Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Tak vnitro popsalo osobu projevující předsudečnou nenávist – jednání, jehož nový název schválila na konci dubna česká vláda. Ústavní soud však usnesením připomněl, že vyvolávání strachu a působení na pudy není zatím v ČR zákonem regulováno.
Vláda označení „předsudečná nenávist“ schválila spolu s výroční zprávou o Extremismu a předsudečné nenávisti za rok 2018 na svém jednání 29. dubna 2019. „Zpráva nově vedle pojmu extremismus zavádí označení projevy ,předsudečné nenávisti´. Reaguje tím na fakt, že vliv tradičních extremistických subjektů slábne a jejich rétoriku a aktivity postupně přebírají jiné subjekty, které nelze jednoznačně označit za extremistické,“ uvádí se k novému pojmu ve Zprávě ministerstva vnitra.
Podle ministerstva vnitra projevy předsudečné nenávisti označují jednání, které je motivováno nesnášenlivostí a společenskými předsudky vůči určité skupině obyvatel. Zpravidla se jedná o skupiny definované rasou, národností, etnicitou, náboženstvím, sexuální orientací, politickým nebo jiným smýšlením, sociálním původem apod. „Nemusí se jednat o skutečnou příslušnost k určité skupině, ale i o příslušnost domnělou (např. je-li osoba mylně považována pro tmavší pleť za Roma, ale ve skutečností není Rom). Takové projevy nemusí nutně naplňovat skutkovou podstatu některého z trestných činů. Může se jednat o fyzické násilí, slovní útoky, či využívání urážlivé symboliky,“ uvádí Zpráva.

https://www.ceska-justice.cz/2019/05/vl ... tit-kazdy/

Uživatelský avatar
jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 919
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Česká republika

Příspěvek od jura-p » 15 kvě 2019, 12:10

Je to problém. Bradbury, Huxley, Orwell to mysleli jako varování a ne jako návod.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 2582
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Česká republika

Příspěvek od Skeptik » 15 kvě 2019, 13:55

jura-p píše:
15 kvě 2019, 12:10
Je to problém. Bradbury, Huxley, Orwell to mysleli jako varování a ne jako návod.
No, to je takový prastarý problém s myšlenkami.
Ostatně i takový Alfred Nobel chtěl učinit práci s nitroglycerinem bezpečnější a ušetřit tak lidské životy …
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9666
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 kvě 2019, 18:16

Nejen s myšlením ale i jeho mocenským převodem do praxe. Např. šíření kříže ohněm a mečem, inkvizice, reformace a protireformace, nácek(rasové hledisko), bolševik(diktatura proletariátu) a nyní Pravda a láska(korektní multikulturizmus). Pro všechny vždy platilo, že účel světí prostředky. Vždy moc tvrdě trestala i za pouhé myšlenky, názory ne pouze za činy.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1687
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 15 kvě 2019, 20:36

Dvě Ukrajinky soudí za další nelegální starobince na Brněnsku
Neobyčejnou podnikavost nelze rozhodně upřít dvěma sestrám původem z Ukrajiny. Hbitě odhadly situaci na trhu, kdy mnozí lidé marně hledají domov pro seniory, kam by umístili svého stárnoucího a na pomoc jiných odkázaného příbuzného, a začaly provozovat hned tři takové domovy.
https://www.novinky.cz/krimi/504909-dve ... ensku.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9666
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 kvě 2019, 18:41

David Rath podává stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva kvůli nečinnosti Ústavního soudu

Stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva kvůli nečinnosti českého Ústavního soudu (ÚS) podává exhejtman David Rath. Proti nečinnosti ÚS neexistuje žádný legální prostředek nápravy, uvádí ve stížnosti. Tím se podle něho český stát dopouští porušení práva na spravedlivý proces a účinné opravné prostředky ve spojení s porušením těch práv, na která si u Ústavního soudu dosud bez odezvy stěžuje. Svoji první stížnost u Ústavního soudu vzal po 37 měsících nečinnosti zpět(sp.zn. III.ÚS 189/14).
Ústavní soud v Rathově stížnosti na rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně zákonnosti odposlechů v jeho případu neučinil žádný úkon od listopadu 2017. Právní zástupce Davida Ratha to dokládá spisovým přehledem z letošního 10. května. Text stížnosti i část související korespondence má Česká justice k dispozici.
Podle popisu faktů, jak je Rath předkládá ve stížnosti k Evropskému soudu pro lidská práva (ESLP), Ústavní soud kromě spojení předmětné stížnosti se stížnostmi dalších obžalovaných v dané trestní věci, neučinil od 7. listopadu 2017 žádné úkony, které by směřovaly k rozhodnutí o stížnosti. Mezitím však Krajský soud v Praze znovu rozsudkem uznal Davida Ratha vinným, když se ohledně použitelnosti odposlechů ztotožnil se závěry Nejvyššího soudu – proti kterým Rath ovšem podal předmětnou stížnost u Ústavního soudu, jenž stále není vyřízena.

https://www.ceska-justice.cz/2019/05/da ... iho-soudu/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3723
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 18 kvě 2019, 10:28

Vláda schválila termín „předsudečná nenávist“. Spácháte ji i tím, že zlehčujete osudy obětí nenávisti
„Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy.“ tak Ministerstvo vnitra popsalo osobu projevující předsudečnou nenávist. Nové označení vláda schválila spolu s výroční zprávou o extremismu a předsudečné nenávisti za rok 2018 na svém jednání 29. dubna 2019.

„Zpráva nově vedle pojmu extremismus zavádí označení projevy ,předsudečné nenávisti´. Reaguje tím na fakt, že vliv tradičních extremistických subjektů slábne a jejich rétoriku a aktivity postupně přebírají jiné subjekty, které nelze jednoznačně označit za extremistické,“ píše se k novému pojmu.

Ministerstvo vnitra přikládá definici rizik projevů předsudečné nenávisti. Jsou v řadě oblastí podobná s riziky, která představují extremisté. Níže jsou popsána tato údajná rizika a subjekty, které se jich mají dopouštět:

- Neusilují o okamžité zničení demokratického systému, ale postupně ho oslabují.
- Nerespektují koncept základních lidských práv.
- Podněcují k nenávistným aktivitám další osoby.
- Šíří strach ve společnosti.
- Štěpí společnost, vyvolávají v ní antagonismy.
- Zlehčují osudy obětí totalitních režimů a obětí nenávistně motivované trestné činnosti.
- Při komunikaci s veřejností využívají dezinformace a konspirační teorie.
- Stávají se nástrojem vlivového působení zemí a skupin, které nerespektují principy pluralitní demokracie.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sti-581911
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9666
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 kvě 2019, 12:56

Lež Pavla Zemana v České televizi

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman byl 16. 5. 2019 v pořadu Interview ČT 24. Moderátorka se ptala na manipulace v trestním řízení, kdy si vrchní státní zastupitelství protiústavně vybírala, který soud bude rozhodovat o vazbě, odposleších a domovních prohlídkách. Soud, o kterém předpokládala, že jim půjde na ruku. Tuto protiústavnost zakázal nález Ústavního soudu z 19. 4. 2016. Podalo-li státní zastupitelství návrh koncem týdne, řešil se o víkendu a mohlo si tak vybrat konkrétního, o víkendu sloužícího soudce. Pavel Zeman prohlásil, že „všichni měli za to, že se jedná podle zákona“. To je lež. Na tuto manipulaci, kterou prováděla vrchní státní zastupitelství a krylo Nejvyšší státní zastupitelství, jsem upozorňoval v odborném tisku (Zákonná příslušnost státního zastupitelství jako právní hodnota, Bulletin advokacie 12/2013). Až komicky působí, když Vrchní státní zastupitelství v Olomouci o nařízení domovní prohlídky v Brně žádalo Okresní soud ve Znojmě. Pražské vrchní státní zastupitelství mělo v oblibě zase Okresní soud v Pardubicích.
Nález Ústavního soudu zakazující skrze svévolný výběr soudů manipulaci s trestním řízením státnímu zastupitelství nespadl z nebe. Již v usnesení Ústavního soudu ze 17. 9. 2012 je uvedeno k manipulaci s příslušností státního zastupitelství: „Zrcadlí-li postup státního zastupitelství v dané věci obecněji zaužívanou praxi, jedná se o závažný signál porušování principů právního státu…“. Šlo o přihrání kauzy Davida Ratha, kterou mělo řešit Krajské státní zastupitelství v Praze, do Ústí nad Labem, aby se na ni mohla zviditelnit náměstkyně krajského státního zástupce Lenka Bradáčová. S tím byla spojena i změna soudce pro přípravné řízení. Bradáčové kauza posloužila k získání funkce vrchní státní zástupkyně v Praze
Dnes moravští advokáti dopředu ví, zda ve věci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci bude navrhována vazba. Předpokládá-li návrh na vazbu, zpravidla se zadržují podezřelí ve čtvrtek či pátek, aby byl podán v sobotu, kdy je znám konkrétní soudce, který má víkendovou službu. Manipulace s trestním řízením u nás je faktem. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nemá morální ani odborné předpoklady k tomu, aby ji zamezil.

https://www.ceska-justice.cz/blog/lez-p ... -televizi/

Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1405
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Česká republika

Příspěvek od Svarboj » 18 kvě 2019, 19:25

Pirátům došla trpělivost: Zažalovali EK pro nečinnost v kauze Babiše a Agrofertu

Piráti se rozhodli zažalovat Evropskou komisi pro nečinnost kvůli tomu, že dosud nerozhodla o podnětech týkajících se údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a unijních dotací pro holding Agrofert. Oznámili to dnes v tiskové zprávě. Žalobou se podle nich bude zabývat Evropský soudní dvůr.

https://eurozpravy.cz/domaci/politika/2 ... agrofertu/

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 669
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 18 kvě 2019, 21:07

Předseda ODS v Jesenici u Prahy a zastupitel Martin Lang nazval Zemana „zrůdou, kterou je třeba podřezat“.
Langův status už není na jeho facebooku veřejně dostupný, jeho kopie ale po sítích koluje dál.
5717282_politik-martin-lang-ods-predseda-jesenice-v0.jpg
5717282_politik-martin-lang-ods-predseda-jesenice-v0.jpg (149.49 KiB) Zobrazeno 711 x

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9666
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 21 kvě 2019, 17:53

Chvíle pro justici

Dnes se má na Václavském náměstí sejít další z demonstrací, kterou pořádá sdružení „Milion chvilek pro demokracii“. Prvotním impulsem pro srocení lidu byla rezignace Jana Kněžínka na funkci ministra spravedlnosti a jeho nahrazení Marií Benešovou, s čímž si svolavatelé spojili záměr premiéra, toho času trestně stíhané osoby, se změnami v čele soustavy státního zastupitelství.
Zatímco akce byly převážně politickou demonstrací odporu proti Andreji Babišovi a všemu, co představuje, a justice byla spíše záminkou, vlivem výroků nové ministryně na straně jedné a představitelů státního zastupitelství na straně druhé, se z nich stala opravdu „věc justiční“. Pořadatelé připravili i konkrétní programové body, za které demonstrují a které opět chtějí vnutit ústavním činitelům. Na tomto místě by měl čtenář slyšet hluboký povzdech autora, neboť vzhledem k absenci programu pro justici v agendě politických stran a hnutí, zastoupených v obou komorách českého parlamentu, není možné takovou formu politické akce jednoduše odmítnout. Bohužel.
Místo toho tu máme nejvyššího státního zástupce a vrchní státní zástupkyni, kteří akce v podstatě vítají a veřejnými vystoupeními jim dodávají legitimitu i obsah, jakkoliv není situace nijak mimořádná a dělba moci i pojistky právního státu standardně fungují. Oba tím narušují to, co se nazývalo zemským mírem a dopředu deformují pole pro odbornou i politickou debatu. Spíše kýčovitě pak působí to, že se k nim přidává i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský: sám byl jednak souputníkem nové ministryně a také léta aktivním politickým činitelem s odpovědností za stav, který je nyní předmětem kritiky.

Justice prostě nepotřebuje „miliony chvilek“, ale spíše pravidelnou chvíli pro justici. A tu už si hodně dlouhou dobu nikdo pořádně neudělal.

https://www.ceska-justice.cz/blog/chvile-pro-justici/

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 669
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 22 kvě 2019, 11:53

Nejlepší příběh o Miladě Horákové
(to se fakt může stát jen u nás)
FB_IMG_1558518386092.jpg

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 6928
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 22 kvě 2019, 13:07

ešte dva pohľady na toto "dielo"
Obrázek

Obrázek

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 669
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 22 kvě 2019, 13:29

Obchod přestal prodávat toastový chléb z Babišova Penamu. Kvůli stomilionové dotaci
Internetový supermarket Rohlík.cz ve středu vyřadil ze sortimentu toastový chléb od Penamu. Reagoval tak na zjištění webu iRozhlas, podle kterého Česká republika firmě vyplatila dotaci za 100 milionů korun.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rohl ... inku-72462


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host