Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Česká republika

Příspěvek od petrp » 07 úno 2017, 21:33

Martin.G píše:České ministerstvo napadli hackeri. Zaorálek vidí za útokom Rusko
https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/ce ... aign=hp990
polite píše:Reakcia Sputniku na cesky hacking...
Preboha, naco by sme Rusko hackovalo email Ceskeho MZ? https://twitter.com/SputnikInt/status/8 ... 4609420289
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 07 úno 2017, 21:34

225bar píše:Obrana podepsala nákup 20 pandurů, zaplatí za ně dvě miliardy korun

Zástupci ministerstva obrany v pondělí podepsali smlouvu se společností Tatra Defence Vehicle na nákup 20 obrněných vozidel Pandur za 2,07 miliardy korun. Ministerstvo to uvedlo na svých webových stránkách. Vojáci dostanou šest velitelsko-štábních strojů a 14 vozidel ve spojovací verzi.

http://zpravy.idnes.cz/nakup-dvaceti-pa ... domaci_pku

http://domaci.ihned.cz/c1-65605450-obra ... ancerovani
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

225bar
Redaktor
Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2017, 20:57

Státní exportní bance loni poprvé klesly ztrátové úvěry

Příspěvek od 225bar » 07 úno 2017, 22:17

Státní exportní bance loni poprvé klesly ztrátové úvěry

Česká exportní banka se loni zbavila více než 2,5 miliardy ztrátových pohledávek - částečně dostala zaplaceno od EGAP, část získala jejich prodejem a díky výhře v arbitráži a část ztrát z bilance odepsala.

http://ekonomika.idnes.cz/ceska-exportn ... nomika_jvl

1stCLJan
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2950
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Česká republika

Příspěvek od 1stCLJan » 16 úno 2017, 21:27

Čeští vojáci budou bojovat za Německo

Elitní česká 4. brigáda rychlého nasazení bude podřízena německé 10. obrněné divizí. „Je to poprvé od roku 1918, kdy je část naší armády - a dokonce dobrovolně - podřízená Německu,“ říká předsedkyně Českého mírového fóra a bývalá analytička kanceláře vedoucího Úřadu vlády ČR Vladimíra Vítová.

Ministr obrany Martin Stropnický v Bruselu podepsal s německou kolegyní dohodu o přidružení české čtvrté brigády rychlého nasazení k velení německé obrněné divize. Smyslem dohody je připojení české jednotky k německé divizi tak, aby spolu mohly obě uskupení intenzivně cvičit a být také případně společně nasazeny. Jak se na podobnou spolupráci díváte?

Ministr Stropnický, ani hnutí ANO, jehož je ministr, nemá mandát podnikat podobné kroky. ANO není NATO! Jedná se o krok zcela zásadní a je nezbytné, aby o něm minimálně jednala Bezpečnostní rada státu, a aby začlenění české armády pod velení Německa odsouhlasil prezident Zeman, který je vrchním velitelem ozbrojených sil. A to už vůbec nehovořím třeba o stanovisku Poslanecké sněmovny ČR. Není mi však známo, že by se k tomu členové rady, či prezident, či poslanci jakkoliv vyjadřovali.
Proč se o tom nevedla vůbec žádná diskuse? Je to poprvé od roku 1918, kdy je část naší armády — a dokonce dobrovolně — podřízená Německu. V celé historii naší země jsme ještě nikdy nebojovali za Německo.

MartinG
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 07 úno 2017, 16:51

Re: Česká republika

Příspěvek od MartinG » 20 úno 2017, 10:13

Česko má v Krušných horách veľké nálezisko lítia
https://www.aktuality.sk/clanok/417077/ ... sko-litia/#

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1113
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Česká republika

Příspěvek od syos » 20 úno 2017, 18:02

Čeští vojáci se poprali v Litvě, zasahovala i policie. Ruská média incident přifukují

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ce ... 1487609892

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 22 úno 2017, 20:24

Karel Srp podává žalobu: Nejsem žádný udavač, Hutka fantazíruje. A požaduji od něj toto...

Někdejší disident a politický vězeň Karel Srp, jehož jmenování do Etické komise odmítl spolupodepsat premiér Sobotka, právě podal žalobu na písničkáře Jaroslava Hutku. Žaloba na ochranu osobnosti doputovala na podatelnu Obvodního soudu pro Prahu 2 ve středu odpoledne. Srp žádá stažení výroků o spolupráci s StB a písemnou omluvu. Peněžní odškodnění nechce.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/k ... oto-476696

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 23 úno 2017, 16:37

Nevěřte zeleným fanatikům, postavil se Zeman proti širším zónám
Prezident Miloš Zeman se postavil proti zvětšování bezzásahových zón na Šumavě. Časem by podle něho uschl i její zbytek. Před poslanci mluvil při obhajobě senátní verze návrhu nových pravidel pro národní parky o zelených fanaticích a umělé a fiktivní divočině. Opřel se do Strany zelených a bývalého ministra životního prostředí za tuto stranu Martina Bursíka. Při odchodu ze Sněmovny pohrozil vetem, pokud by poslanci setrvali na své verzi zákona.

"Nevěřte zeleným fanatikům, těm, kdo z jednoho z nejkrásnějších koutů české přírody dělají svoje experimentální pole. Už toho zničili dost," prohlásil Zeman. "Když někdo vykácí alej, tak se stává předmětem kritiky. Když někdo zničí 60 tisíc stromů, tak se těm bursíkům nic nestane," řekl.

V hospodářských lesích bylo podle něho zvykem, že strom, který byl napaden kůrovcem, byl pokácen. Zeman to označil za dobrou praxi. Podle něj skončila před deseti lety v době, kdy byl Bursík ministrem životního prostředí a kdy se podle Zemana ekologické aktivistky přivazovaly ke stromům napadeným kůrovcem. "Když tam přišli dřevorubci, tyto dívky bránily dřevorubcům v pokácení těchto stromů. A místo toho, aby je tito dřevorubci přeřízli - mám tím samozřejmě na mysli ty stromy - tak odešli," řekl Zeman. Tento krok podle něj vedl k rozšíření kůrovce geometrickou řadou.

V souvislosti s bezzásahovostí mluvil prezident o vytváření potěmkinovských vesnic. "Nemám rád, když někdo vytváří potěmkinovské vesnice, pokládám ho za podvodníka. Ale člověka, který věří potěmkinovským vesnicím, pokládám za hlupáka. A právě proto bych vás chtěl ve svém vystoupení poprosit, nevěřte zeleným fanatikům," řekl.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/neve ... 18635.html

Náhoda? Daňová úleva navržená ministerstvem nahrává Babišovi
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na začátku února převedl své firmy do svěřenských fondů. Nyní to vypadá, že díky drobné změně v zákoně by právě svěřenské fondy měly mít novou daňovou úlevu. Ve sněmovně taková změna prošla v lednu v rámci daňového balíčku, nyní se o ní bude jednat v Senátu. Babiš přitom kvůli neplacení daní čelí v posledních týdnech kritice.
Na daňovou úlevu pro svěřenské fondy upozornil Zpravodajský web Českého rozhlasu. Zmíněná změna spočítá v tom, že by se dividendy vyplácené z fondů oproti současné praxi nemusely danit dvakrát. Babiš přitom na začátku února převedl akcie svých společností Agrofert a SynBiol právě do svěřenských fondů.

http://echo24.cz/a/iAhb2/nahoda-danova- ... a-babisovi
http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomika/ ... s--1701484

BUDVAR ZACHRÁNĚN! NA ZBYTEK SE NEPTEJTE.
Mají mít občané České republiky v roce 2017 právo na internetu v registru smluv kontrolovat, jak stát, kraje, obce a některé instituce hospodaří s veřejnými penězi? Tuto otázku vyřešila Poslanecká sněmovna již před časem, zdálo se. Během včerejška ovšem poslanci provedli (výsledné hlasování po jménech) v novele zákona o registru smluv takové úpravy, které tuhle kontrolu významně omezují. Tak např. pokud Senát změny podpoří, neuvidíte, jak hospodaří státní a národní podniky a dále krajské, obecní a městské firmy (např. dopravní podniky). Proč?

Předkladatel novely Marian Jurečka z KDU-ČSL tvrdí, že jeho cílem bylo ochránit podnik Budvar před znevýhodněním na trhu. Bude-li národní pivovar zveřejňovat smlouvy na internetu, konkurence bud mít výhodu, tvrdí ministr. Při projednání návrhu ve sněmovně si však poslanci vzpomněli, že se jim Jurečkův návrh úplně nepozdává a k předpisu o jednom ustanovení navrhli celých 9 stran pozměňovacích návrhů. Například hospodářský výbor navrhl (bod B1) z registru vyjmout nejen národní, nýbrž i státní podniky, kterých je přece jen o něco více.

Hlasování o odstraňování povinných subjektů z nutnosti zveřejňovat smlouvy provázely zmatky a nečekané zvraty, o výše zmíněném návrhu hospodářského výboru se hlasovalo celkem pětkrát. První dva pokusy návrh neschválily (ve druhém případě o jediný hlas), další dva naopak ano, ve všech čtyřech případech však některé hlasující "zradila technika". Jak už se to mezi našimi poslanci nezřídka stává… Nakonec vše rozhodl pátý pokus, který pro sebe urvali příznivci pozměňovacího návrhu.

https://www.respekt.cz/denni-menu/vyrok ... e-neptejte

BABIŠŮV MANAŽER MRÁZ Z AGROFERTU A ZBOHATNUTÍ GROSSE. CO MAJÍ SPOLEČNÉHO?
Klíčový manažer Agrofertu Josef Mráz před lety působil v dozorčí radě brokera Key Investmens. Shodou okolností v době, kdy firma pomohla zázračně zbohatnout někdejšímu premiérovi Stanislavu Grossovi. Jinak také tehdejšímu příteli Andreje Babiše, Mrázova dlouholetého byznysového šéfa. Bylo Mrázovo angažmá v KI pouhou náhodou?
Výkonný ředitel Agrofertu Josef Mráz své působení v dozorčí radě společnosti Key Investments (KI), v níž zmizelo na 900 milionů korun od klientů, považuje za uzavřené. “K této bezmála 10 let staré kauze se nehodlám vracet. Celá záležitost se nikdy netýkala ani Agrofertu, ani pana Babiše,” napsal místo odpovědí na dotazy Neovlivní.cz.

Neřekl, kdo jej do firmy přivedl, co přesně tam dělal a hlavně: proč se do ní vůbec rozhodl vstoupit.

Jeho působení v KI se časově kryje s jednou z největších záhad české politiky, kterou je zbohatnutí bývalého premiéra a Babišova tehdejšího přítele Stanislava Grosse.
http://neovlivni.cz/babisuv-manazer-mra ... polecneho/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 23 úno 2017, 16:53

Tato zpráva je tak trochu off topic, ale vzhlůedem k následkům ji sem vkládám jako memento...

Muž odsouzený za střelbu na exekutory se zabil. Měl nastoupit trest
Tragické události předcházelo dlouhé vyjednávání, při kterém muž stál na balkoně. „O půl šesté skočil,“ potvrdila policejní mluvčí pro Zlínský kraj Lucie Javoříková. Zpravodaj Rádia Impuls Jan Čada uvedl, že muž se rozhodl ukončit život ve chvíli, kdy kolem byla řada svědků. Zpočátku s mužem stojícím na balkoně v sedmém patře komunikovali. Kolem půl šesté se ale rozhodl naplnit svůj úmysl a skočil. Přítomný lékař mu podle Javoříkové již nemohl pomoci a konstatoval smrt.

http://zpravy.idnes.cz/janota-strelba-n ... _krimi_pku

Zpověď ze záhrobí
Než se včera zabil, sepsal muž z Moravy, odsouzený na 12 let za střelbu na exekutora, zlou obžalobu našeho státu. V příštích dnech měl nastoupit do vězení. Za to, že střílel na exekutory, si měl odpykat dvanáctiletý trest. Místo toho však spáchal sebevraždu skokem ze sedmého patra panelového domu. Řeč je o Jaroslavu Janotovi z Napajedel. Mrazivá je však ta skutečnost, že jen pár hodin před svou smrtí napsal blog na serveru iDnes.cz, v němž spílal na stav české justice.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... atu-476780

Blog pana Janoty, částečně již smazaný redakcí...
http://janota.blog.idnes.cz/
Jak se to vlastně celé stalo
22. 02. 2017 14:05:36
V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

Přinutilo mne to vstát. V polospánku jsem zajistil západku dveří od pokoje. A v tom jsem uslyšel kroky a hlasy nejméně dvou osob, které se pohybovaly v předsíni mého bytu. Jejich hlasy jsem slyšel, ale v psychickém stavu v jakém jsem se nacházel, tedy vyděšen k smrti, jsem nevnímal smysl či význam jejich slov. Rychle jsem se obléknul a ve strachu o svůj život jsem vytáhnul svou legálně drženou zbraň. Cizí osoby se pohybovaly v mém bytě a pokoušely se násilím dostat ke mně do pokoje. Ve strachu o své zdraví a život jsem natáhnul závěr své téměř 70 let staré pistole Browning ráže 6,35 mm, a připravil se ke střelbě. Zamířil jsem na otevírající se dveře za kterými stáli dva neznámí muži. Oba dva se lekli a utekli mimo byt.

Došel jsem ke dveřím pokoje a rychle jsem je opět zajistil západkou. V tom jsem uslyšel, že se jeden z útočníků vrací. Slyšel jsem jeho hlas stále blíže. Musel stát na chodbě těsně u dveří mého bytu a hlasitě hovořil. Slyšel jsem zvláštní kovové zvuky, které zněly jako nabíjení dlouhé zbraně. To už jsem měl opravdu panický strach o svůj život. Z mého úhlu pohledu to vypadalo jako by se chtěl vrátit do mého bytu a opakovat svůj útok na mou osobu. Rozhodl jsem se pro varovný výstřel. Nejdříve měl směřovat do podlahy. Potom jsem si to rozmyslel a chtěl raději vystřelit do stropu. Zbraň má dvoučinnou spoušť. Spoušť se musí nejdříve stlačit a až při jejím uvolnění dojde k výstřelu. V průběhu pohybu zbraně směrem ze zdola nahoru došlo k uvolnění spoušť a tedy k výstřelu. Střela prošla dveřmi pokoje v jejich levé části z mého pohledu. Přesně 32 cm od levého okraje dveří a 53 cm od jejich pravého okraje. Hlas útočníka zněl zprava.

Střela tedy vůbec nemířila jeho směrem. Měla za úkol jej varovat, aby se nepokoušel znovu opakovat svůj násilný vstup do bytu a útok na mou osobu. Došel jsem ke dveřím pokoje. Odemknul jsem zapadku a otevřel dveře do předsíně. Pootevřenými dveřmi jsem uviděl stát v mezipatře cizí osobu. Namířil jsem na ni zbraň a dotyčný se dal na útěk po schodišti dolů. Chtěl jsem zavřít hlavní dveře. Na nich byl přilepený papír, který jsem strhnul a zároveň jsem zabouchnul hlavní dveře. Pravděpodobně jsem si papír přečetl a zjistil jsem, že neznámé osoby, které za použití brutálního násilí vnikly ke mně do bytu, když jsem tvrdě spal po noční směně, jsou zřejmě exekutoři. Stále v polospánku jsem se pohyboval po bytě. Byl jsem i na balkoně. Sednul jsem si na gauč a únavou usínal. Probral mne silný zvuk vrtulníku těsně před mými okny. Vzal jsem si bundu a vyšel na balkón. Mezi domy právě přistával policejní vrtulník a z něj vybíhali ozbrojení policisté. Na balkoně vedlejšího bytu se objevil muž v černé policejní uniformě a představil se jako policejní vyjednavač. Požádal mne zda bych mu nevydal svou zbraň. Mám k uniformám respekt a tak jsem mu vydal svou zbraň a náboje. Potom jsme se dohodli, že na mne počká přede dveřmi mého bytu. Cestou jsem jako zákonů dbalý občan vzal svůj občanský průkaz.

V předsíni jsem zjistil, že se nemůžu dostat ven z bytu. Když jsem zabouchnul hlavní dveře už v nich nebyl zámek ani klika. Takže dveře se zevnitř nedaly otevřít. Klika ležela na chodbě. Museli mi otevřít zvenčí členové zásahové jednotky. Vyšel jsem ven. Prohledali mne a nechal jsem si nasadit pouta. Potom mne odvezli do Zlína na Policii. Tam jsem absolvoval dechový test na alkohol s negativním výsledkem. S policejní hlídkou jsme odjeli do Baťovy nemocnice na odběr krve kvůli přítomnosti alkoholu či omamných látek. Opět s negativním výsledkem.

Poté jsem absolvoval několik výslechů. Parafinový test na přítomnost povýstřelových zplodin. Odevzdal jsem bundu a košili na testy. S policisty, kteří se chovali naprosto profesionálně a korektně jsem plně spolupracoval. Skončil jsem v cele předběžného zadržení. Souhlasil jsem s prohlídkou svého bytu. Asi v půl páté jsme jeli zpět do Napajedel. Policejní technici změřili důležité údaje a odebrali stopy. Například vystřelenou nábojnici. Byt byl opatřen náhradním zámkem a zapečetěn. Vrátili jsme se do Zlína a noc jsem strávil v cele předběžného zadržení. Spát se tam moc nedá. Druhý den odpoledne už jsem kvůli nedostatku spánku byl smrtelně unaven. Odmítl jsem výslech a policisté mne propustili. A šel jsem na autobus a jel domů.

Telefonoval jsem rodině a přátelům. A zjistil, že kvůli jedinému varovnému výstřelu, který rozpoutal doslova válečné manévry, jsem mediálně slavný. Ale budu čelit obvinění z trestného činu vyhrožování zbraní úřední osobě a maření výkonu soudního rozhodnutí. To by mne nenapadlo. V okamžiku, kdy jsem mířil na oba neznáme muže jsem samozřejmě ani náhodou netušil, že se jedná o úřední osoby. Byl jsem probuzen z hlubokého spánku. Protože jsem celou noc pracoval a šel spát až v půl osmé ráno, měl jsem v devět ráno, kdy se dotyční násilím dostali do mého bytu v podstatě hlubokou noc. Asi tak půl druhé ráno. Když vás někdo vzbudí v půl druhé ráno a vnikne k vám do bytu, asi nelze předpokládat, že se budete chovat normálně a racionálně jako přes den a v bdělém stavu.

Pokračoval jsem normálně v životě. Chodil jsem do práce, zdravil sousedy, chodil nakupovat, jezdil autobusem. Asi po týdnu jsem se od kolegy z práce dozvěděl, že mne státní zástupce obvinil z vraždy ve stadiu pokusu. To je úmyslný a plánovaný trestný čin se sazbou 15 let nepodmíněně až doživotí. Přečetl si to někde na internetu. Trochu nezvyklé. Takže jako potencionální vrah jsem prakticky celý rok pokračoval ve svém životě. Státní zástupce neměl jediný důkaz, který by potvrdil jeho verzi příběhu. Přesto to s nesmyslnou žalobou zkusil a soudkyně to prostě bez důkazů akceptovala. Společnost si patrně oddechla, že jsem jako hrozba pro občany byl za pokus o vraždu v říjnu odsouzen na 12 let nepodmíněně do vězení. Ani odvolání k vrchnímu soudu v Olomouci nepomohlo. Jsem prostě hrozba.i kterou je třeba zavřít až zčerná. Přitom se nikomu nic nestalo a úmyslně jsem nikoho neohrozil. Ale bylo třeba vytvořit obětního beránka a exemplární případ. Možná, že se losovalo z klobouku a vytáhli moje jméno.

Stav české justice je opravdu tristní. Možná právě to je důvodem, že tento stát tak vzdaluje civilizovaným, demokratickým a právním státům západní Evropy. Jen pár čísel pro národohospodáře amatéry. Za loňský rok, kdy jsem čelil obvinění jsem pracoval. Byl jsem užitečný. Svou prací jsem vydělal s odvody zaměstnavatele asi 250 tisíc korun superhrubého. Na zdravotním pojištění byl odvod asi 30 tisíc, na sociálním skoro 50 tisíc, na dani z příjmu asi 16 tisíc korun. Čistého jsem vydělal asi 160 tisíc korun. Na splácení svých dluhů jsem z toho použil asi 50 tisíc. Nyní mne čeká nejméně 8 let ve věznici s ostrahou. Denní náklady na jednoho vězně pro daňové poplatníky dělají něco přes 1500 korun. Ročně téměř půl milionu. Můj osmiletý pobyt(po dvou třetinách trestu můžu být propuštěn)bude stát daňové poplatníky nejméně 4 miliony korun.

Přitom nechtělo to moc. Stačilo změnit obvinění z plánovaného úmyslného činu vraždy ve stadiu pokusu na zabití ve stadiu pokusu. Trestní sazba je 3-10 let. A udělit trest na spodní hranici. Tedy vězení na tři roky. Nejlépe s podmíněným odkladem dejme tomu na pět let. Za těch pět let bych daňové poplatníky nestál ani korunu. Naopak. Při stávajících příjmech bych za těch pět let odvedl do státní pokladny asi 150 tisíc korun na zdravotním pojištění, asi 250 tisíc korun na sociálním pojištění, asi 80 tisíc na dani z příjmu a svým věřitelům bych zaplatil asi 250 tisíc korun. Ale hlavně udělal bych spoustu poctivé práce a byl bych této společnosti prospěšný a užitečný. Není divu, že to s touto zemí jde z kopce. Když za čin, který jsem spáchal jsou de fakto trestání všichni daňoví poplatníci. Přitom jeho společenská nebezpečnost byla naprosto zanedbatelná. Zejména ve srovnání se skutečně násilnými trestnými činy.i které mají za následek zranění či dokonce smrt jiných osob.

Možná by se měli daňoví poplatníci zamyslet, zda se jim vyplatí platit tak drahý represivní aparát, který místo na jejich zájmy mysli spíše na ty své. Až vám v nemocnici řeknou, že na operaci vašeho dítěte není dost peněz, zamyslete se proč má tato země více policistů, soudců, příslušníků vězeňské služby a hlavně vězňů v přepočtu na sto tisíc obyvatel, než neskonale bohatší země západní či severní Evropy. Možná jsou bohatší zkrátka proto, že neutrácí peníze daňových poplatníků zbytečně. Jako v mém případě.
Samozřejmě jako rozpočtové odpovědný občan vím, jak se legálně vyhnout nástupu do vězení a ušetřit tak českým daňovým poplatníkům náklady za můj pobyt ve věznici s ostrahou. Bohužel tento způsob je opravdu až příliš definitivní. Ale je jediný. Není na vybranou.
Autor: Jaroslav Janota | středa 22.2.2017 14:05
Když vám vezmou právo rozhodovat o svém životě
Potom už vám toho mnoho nezbývá. Ani naděje. Zbývá vám jen to poslední právo a poslední svoboda. Svoboda rozhodnout o své vlastní smrti.
A tuto poslední svobodu už si nesmíte nechat nikým vzít. Je třeba myslet na heslo všech revolucionářů a bojovníků proti diktátorům. Svobodu nebo smrt. Když vás někdo záměrně a bůhví z jakých malicherných příčin připraví o vaši svobodu, zbývá už jenom smrt. Je lépe čestně a svobodně zemřít, než existovat jako otrok. Nejhorším druhém otroctví je totiž otroctví dobrovolné.

Už Tomáš Masaryk napsal koncem 19.století svou práci o fenoménu sebevraždy v moderní době.
Sebevražda je konečné řešení bez možnosti opravných prostředků. Vždycky jsem ji považoval
osobně za selhání a zbabělost. Ale někdy je člověk zatlačen do kouta a nemá jiný čestný únik z beznadějné situace.

A přesně v takové situaci jsem se ocitnul. Ne vlastní vinou. Proto jsem se rozhodl pro definitivní odchod z tohoto světa. Než se nechat zavřít na 12 let do vězení a nechat se šikanovat, beztrestně urážet či ponižovat od sadistických vězňů či dokonce dozorců, tak je lépe definitivně odejít. Ale jako svobodný člověk. Policie, státní zástupce a soudy si udělají čárku a hodí to za hlavu. Mrzí mne takový konec. Překonat silný pud sebezáchovy je opravdu těžké. Ale musím jej překonat. Žádná jiná možnost mi zkrátka nezbyla.

Líbilo se mi tady, ale asi jsem se měl narodit v nějakém právním státě. Možná příště. Toto je můj definitivně poslední blog. Sbohem a Amen.
Autor: Jaroslav Janota | středa 22.2.2017 15:58
Stanislav Křeček pronesl vážná slova k případu sebevraždy muže, který střílel na exekutory

Český právní řád není v dobré kondici, domnívá se zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček.
ParlamentníListy.cz se ho zeptaly na tragický případ Jaroslava Janoty. „Je to tragédie, která si zaslouží důkladné prošetření,“ konstatuje. Souvisí s exekucemi. „Náš systém výkonu rozhodnutí (exekuce) je zatížen řadou problematických skutečností,“ říká. Například v příliš „tržním chování“ exekutorů. Navíc podle něj kvůli nefunkčnímu a zmatenému systému „trvalého pobytu“ nám narůstá počet občanů, kteří se nedozvědí, že je proti nim vedeno soudní řízení, ačkoliv vyhýbat se mu rozhodně nechtěli.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... ory-476861

Není čas čekat, musíme to řešit! Politik z Brna po sebevraždě Čecha velice tvrdě vystoupil proti exekutorům
„Pana Janotu jsem osobně nepoznal, a proto jsem k tomu původně nechtěl nic psát. Pak jsem si ale uvědomil, že jeho čin, tak jak jej sám popsal, byl činem sociálním, politickým. Zdá se mi, že chtěl, aby na něj bylo reagováno, aby se stal symbolem,“ začal Martin Freund na sociální síti Facebook.

„Exekutoři zcela běžně a plánovitě využívají chvilkovou dezorientaci a paniku, kterou u svých obětí (ano, obětí) vyvolají tím, jakým brutálním způsobem se jim vlámou do jejich domova. Chvilkově dezorientovanému člověku díky tomu seberou i to, co reálně nesmějí, a mohou činit kroky na hraně zákona, i za ní s vědomím, že jejich oběti většinou nejsou z těch, kteří se umějí bránit bezpráví,“ psal nekompromisně člen hnutí Žít Brno.

„A dokud budeme české občany vystavovat tomuto tlaku, je nevyhnutelné, že se to stane znovu. A začnou se stávat i mnohem horší věci, pokud v této společnosti budeme cíleně vytvářet lidi, kteří už nemají co ztratit. Protože všechno už jim vzali, nejen majetek, ale především důstojnost. Před lety jeden můj známý pracoval na brigádě, jejímž účelem bylo vyklizení starého exekučního skladu. Mimo jiné zde nalezl dítětem kreslené obrázky, rodinná fota, kazety. Ty věci neměly žádnou tržní cenu. Jen měly pro jejich majitele obrovskou hodnotu. A tak jim je vzali. Takto se u nás bere lidem jejich důstojnost,“ udeřil politik.

V obecné rovině jistě platí, že je správné splácet svoje dluhy, ale v tuto chvíli už podle Freunda nejde o klasickou politickou diskusi, ale o lidské životy, které se ztrácejí pod tlakem exekucí. Případ pana Janoty ukazuje, že teď už není nač čekat a musíme situaci řešit.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... rum-476894
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

225bar
Redaktor
Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2017, 20:57

Česko už není vyspělou zemí, podle expertů patří opět mezi rozvojové

Příspěvek od 225bar » 23 úno 2017, 18:23

Obrázek

Banka JPMorgan vyřadí Českou republiku ze skupiny vyspělých zemí. Nově ji zařadí do skupiny emerging markets. Důvodem je výše příjmu na hlavu, která se poslední tři po sobě jdoucí roky pohybuje pod úrovní stanovenou pro vyspělé země.

http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/c ... ve-1329152

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 23 úno 2017, 21:54

Politici se registru smluv bojí, vykostili ho záměrně, tvrdí expert
Politici chtěli zabránit tomu, aby jim občané při hospodaření s veřejnými prostředky koukali pod ruce. Tak hodnotí v rozhovoru pro iDNES.cz zakladatel projektu Hlídač smluv Michal Bláha novelu zákona o registru smluv, kterou ve čtvrtek Sněmovna schválila. Podle novely nemusí smlouvy zveřejňovat podniky s většinovou účastí státu a obcí. „Účelem skutečně bylo skrýt výdaje státu, o tom není pochyb,“ tvrdí Bláha.

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-michal- ... domaci_jkk
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5647
Registrován: 01 úno 2017, 15:31

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 24 úno 2017, 18:09

Předvolební aliance vlastenců s exministry Zemanovy vlády

Na prahu parlamentních voleb vychází na českou politickou arénu Aliance národních sil. Její program obsahuje prosazování mírové politiky, snahu nepřipustit zatažení Česka do válečných konfliktů z vůle vlastní vlády a parlamentu.
„Aliance se rovněž zasazuje o vystoupení země z EU a NATO," sdělila Sputniku spoluzakladatelka Aliance, předsedkyně Českého mírového fóra
Vladimíra Vítová. „Říkáme „stop" migraci, „ano" zestátnění strategicky důležitých objektů a hospodářských odvětví, máme, například, za to, že vodní zdroje nemají patřit soukromým korporacím. Samostatným aspektem jsou česko-německé vztahy. Jsme rozhodně proti rušení dekretů prezidenta Beneše. Naším cílem není založení jakési předvolební koalice, ale pouze sjednocení úsilí malých, neparlamentních stran, hnutí, spolků a jednotlivců, kteří podpoří společného kandidáta."
Více zde: https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... ova-vlada/

dase
Redaktor
Příspěvky: 328
Registrován: 08 úno 2017, 00:47

Re: Česká republika

Příspěvek od dase » 25 úno 2017, 11:46

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... ncuv-navrh
Držitelé zbraní nemohou suplovat stát, odmítla ministerstva Chovancův návrh
:cry:

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 26 úno 2017, 13:21

Vaše dítě už není vaše

Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že základem rodiny je zase velká pánev). Jenomže už to není pravda. Základem dnešní společnosti je totiž úředník.
Úředník všechno zná, všechno ví a o všem rozhoduje. A v budoucnu vás ještě bude vydírat a šikanovat.
Minulý týden vyšla zpráva, že na rodiče, kteří by snad nechtěli souhlasit s modelem inkluze handicapovaných dětí, si posvítí orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Konkrétně: Pokud vám školské poradenské zařízení doporučí inkluzi, ale vy jako rodič odmítnete začlenění dítěte do „běžné" školy, bude na vás poslán OSPOD. Důvod: Nejednáte v nejlepším zájmu dítěte.

http://literarky.cz/offline/glosa/23742 ... u-neni-vae

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 úno 2017, 19:10

Zaorálkovo súdánské vrtění psem
Celá země sledovala jak pan Zaorálek ve vládním speciálu přivezl vězně, kterého vysvobodil v Sudánu. Ve skutečnosti súdánci českého vězně nechtěli. Jde jen o zneužití funkce a státních peněz k propagandě ministrem Zaorálkem.
V lonském roce, po té, co jsme s Tomiem Okamurou narazili na případ pana Jaška, jsme informovali sněmovnu a žádali, aby ČR na maximum prostřednictvím vlády a ministerstva zahraničí za pana Jaška bojovala a to nejen prostřednictvím naší ambasády v Sudánu, ale také aby se ukázal ten náš drahý Brusel a za našeho občana at lobuje celá Evropská unie. Odpovědí bylo mlčení.

Proto jsme se vydali na Sudánskou ambasádou a k našemu překvapení jsme zjistili že se dobýváme do otevřených dvěří.

O nějakého Jaška Súdánci nestojí a kdyby to šlo vrátí nám ho ihned šupem zpět. Panu Jaškovi sice byla prokázáná údajná protivládní činnost - a samozřejmě skutečné nelegální překročení hranice ale, že mu v podstatě fakticky nic nehrozí - Sudánci dokonce tvrdil,i že pana Jaška chtěli pustit a vyhostit ihned ale on prý trval na soudu. Doslova řekli, že mají pocit, že pan Jaško chce být mučedník.

Logický dotaz zněl: A bude? Súdánský ambasador se od srdce zasmál - a tuhle nadějí kategoricky odmítl.

http://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=589685
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 27 úno 2017, 22:47

petrp píše:
23 úno 2017, 21:54
Politici se registru smluv bojí, vykostili ho záměrně, tvrdí expert
Politici chtěli zabránit tomu, aby jim občané při hospodaření s veřejnými prostředky koukali pod ruce. Tak hodnotí v rozhovoru pro iDNES.cz zakladatel projektu Hlídač smluv Michal Bláha novelu zákona o registru smluv, kterou ve čtvrtek Sněmovna schválila. Podle novely nemusí smlouvy zveřejňovat podniky s většinovou účastí státu a obcí. „Účelem skutečně bylo skrýt výdaje státu, o tom není pochyb,“ tvrdí Bláha.

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-michal- ... domaci_jkk
Profesorka Dvořáková pamatuje ledacos, ale to, co provedli politici nyní, si prý nedovedla ani představit

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... vit-477364

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 01 bře 2017, 15:20

Anonym dal podnět pro šetření IT tendru k EET
Okresní státní zastupitelství v Praze 1 prověří, jak Generální finanční ředitelství (GFŘ) nakoupilo software pro EET. Potvrdil to mluvčí státních zástupců Jan Lelek. Otázka po původu systému EET se dostala ke státním zástupcům z toho důvodu, že na ni přes dotazy různých institucí nedokázaly odpovědět ani Generální finanční ředitelství ani ministerstvo financí.
Informoval o tom online deník Echo24, který má trestní oznámení k dispozici. Oznámení bylo přiděleno jednomu ze státních zástupců, který do měsíce rozhodne o dalším postupu, potvrdil online deníku mluvčí státního zastupitelství Jan Lelek.
Jak se uvádí v trestním oznámení, státní firma SPCSS (Státní pokladna – Centrum sdílených služeb) vyhlásila na systém EET veřejnou soutěž. Tu sice vyhrála společnost CGI s nabídkou za 30 milionů, jenže Generální finanční ředitelství (GFŘ) uzavřelo smlouvu se společností IBM za 50 milionů korun. Tím podle anonymu GFŘ obešlo zákon a navíc způsobilo škodu ve výši 20 milionů korun.
http://www.egov.cz/clanky/anonym-dal-po ... ndru-k-eet
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 02 bře 2017, 07:21

Už i Čína dohání naše mzdy, varuje PL Josef Středula. S lidmi si tady mohou dělat, co chtějí, rozkrývá posledních 27 let
Vyřazení České republiky ze seznamu vyspělých zemí jsme čekali, tvrdí odboráři. Mohou za to nízké mzdy. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula připisuje vinu kombinaci českých vlád neschopných reagovat na situaci, ale také vlastníkům firem a zaměstnavatelům. Z jeho pohledu česká společnost zaspala, když si v devadesátých letech neuvědomovala důležitost práv zaměstnanců a nechala se o ně v podstatě připravit. Dělali jsme prý všechno proto abychom růstu mezd zabránili.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... let-477773
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16232
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 03 bře 2017, 13:39

Skeptik píše:
03 bře 2017, 13:38
petrp píše:
03 bře 2017, 09:08
PROMAZÁNO! Doporučuji všem diskutujícím v ostrém vláknu, aqby si opět přečetli pravidla!
Sorry, ale teď nerozumím, proč jsi smazal můj příspěvek. Postovaný článek je silně zavádějící, až lživý. Uvedl jsem ho na pravou míru na základě oficiálních statistických údajů - resp. údajů z MF Dnes (na který je v postovaném článku odkaz) a údajů Statistického úřadu. Teď tady zůstal jen ten blábol soudruha Středuly ... :bliju
Sorry - bez diskuzí! Bez odkazu reaguj tam kde se má, lze ho taky smazat - na diskuze bez odkazů je KAVÁRNA. Nic nebrání postnout odkaz a článek vyvrátit.. :idea:
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8167
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Česká republika

Příspěvek od Skeptik » 03 bře 2017, 15:49

Takže už jsem vychladl :pivo

Chápu to ted dobře, že pokud bych to napsal následovně:

S tím doháněním mezd to není zas až tak žhavé.
Dle informací z MF Dnes je průměrná mzdové náklady na čínského dělníka 3,60 USD/hod.
http://ekonomika.idnes.cz/cinske-delnic ... nicni_map1
Dle informací ČSÚ byla v roce 2016 průměrná měsíční hrubá mzda cca 26.300 Kč.
https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/ind ... RP2016MP09
Hodinové mzdové náklady tedy jsou:
26.300 x 1,34 (odvody státu za zaměstnance) x 12 (počet měsíců) : 1.740 (fond pracovní doby) = 243 Kč/hod
Průměrný kurz USD v roce 2016 byl = 24,43 CZK/USD
Hodinové mzdové náklady v ČR v roce 2016 tedy byly 9,95 USD/hod (sorry, mnou původně uváděný údaj 8,80 byl v Eurech a ne USD)

Porovnání mzdových nákladů mezi Čínou a ČR je tedy 3,60 versus 9,95 USD/hod.

Mají tedy co dohánět, přičemž čím víc se budou blížit světovému průměru, tím víc se rychlost dohánění zpomalí.

Takto, je to OK???

edit petrp: :pivo :mrgreen:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Odpovědět