Zajímavosti - Střední Evropa

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Výkonný redaktor
Příspěvky: 864
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: Zajímavosti - Střední Evropa

Příspěvek od Tomas BB SK » 17 zář 2018, 21:30

Frontex ... co mi to len pripomina... ahaaa - EULEX v kosove. Dakujem, neprosim :bliju
Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10048
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Střední Evropa

Příspěvek od QVAK » 03 říj 2018, 19:22

Radim Valenčík: Začíná středounijní restart EU?
Obrázek
Včera jsme byli svědky dvou významných událostí, které spolu na první pohled nesouvisejí, ale ve skutečnosti znamenají určitý průlom. Průlom, který znamená, že patrně ZAČÍNÁ STŘEDOUNIJNÍ RESTART EU, tj. že západní členské státy ztrácející v důsledku strategických chyb svou pozici a začíná se prosazovat role austrijského prostoru EU. Je to šance, jak uchovat funkční EU, která jinak neodvratně spěje k prohlubování diskriminací, vyvolávání staronových nepřátelství mezi státy a potupnému rozkladu.
První ze zmíněných událostí je hlasování Sněmovny o rezoluci EU namířené proti Maďarsku, kterou odsouhlasil Europarlament.
"Čeští poslanci pokládají za chybné a nešťastné hlasování Evropského parlamentu o sankčním řízení s Maďarskem kvůli údajnému vážnému ohrožení hodnot EU. "Jen dále prohloubí příkopy a nedůvěru mezi starými a novými členskými státy Evropské unie”. prošly další dvě usnesení: "Poslanecká sněmovna odmítá navrhované zavádění nových vlastních zdrojů Evropské unie." a "Poslanecká sněmovna doporučuje, aby dodatečné možnosti financování rozpočtu Evropské unie byly hledány v rámci stávajícího nastavení prostřednictvím úspor v provozu a optimalizace rozpočtů institucí Evropské unie."
"Slovensko se podle předsedy Směru po definitivním ukončení vyšetřování bude muset vrátit k událostem, které po vraždě následovaly. "Především k úkolům, jaké v nich sehráli prezident Andrej Kiska, opozice, média a nevládní organizace financované ze zahraničí. Od těchto lidí neočekáváme žádnou omluvu, protože jejich filosofie je založena na principu nenávisti.
Obě události znamenají, že se posiluje role V4 a celého středounijního prostoru, tj. že začíná postupný přesun těžiště neformální autority v EU do středounijního prostoru (možná i včetně Bavorska a Saska). Tady je i přirozený prostor pro skutečné reformy, které jsou orientovány na základní konkurenční výhodu v globálním světě – tou je podpora rozvoje a uplatňování schopností lidí jako hlavního faktoru určujícího dynamiku a podobu (kvalitu) ekonomického růstu.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... restart-eu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10048
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Střední Evropa

Příspěvek od QVAK » 16 říj 2018, 21:22

Naprosté ticho po pěšině ve veškerých masmédiích

Nežádoucí osoby musíme udržet co nejdál od EU, shodly se země Visegrádu

Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) by měla poskytovat jen podpůrnou funkci členským zemím EU při ochraně vnějších hranic Unie. Během dnešní společné schůzky v Bratislavě se na tom shodli ministři vnitra nebo jejich zástupci ze Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Tedy zemí, které společně tvoří takzvanou Visegrádskou čtyřku (V4). Zprávu přinesla ČTK.

Schůzky ministrů vnitra ve slovenské metropoli se měl zúčastnit i zástupce Rakouska, které se z účasti na jednání ale předem omluvil.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... adu-555614

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10048
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Střední Evropa

Příspěvek od QVAK » 17 lis 2018, 16:38

Visegrádský tygr. Střední Evropa podle Orbána nabývá na síle

Střední Evropa nabývá na síle ve srovnání s tandemem Německo-Francie, jenž v Evropě tvoří osu. Podle tiskové agentury MTI to dnes prohlásil předseda maďarské vlády Viktor Orbán na uzavřeném zasedání Maďarské stálé konference v Budapešti.
Na záznamu z jednání, který na svůj web umístila vláda, Orbán prohlásil, že rozsah a hodnota obchodu Německa a Francie jsou poloviční ve srovnání s obchodem zemí visegrádské skupiny (V4) s Německem. To přitom označil za „bezprecedentní vývoj“.
https://echo24.cz/a/S56qF/visegradsky-t ... va-na-sile

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10048
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Střední Evropa

Příspěvek od QVAK » 21 úno 2019, 17:40

Zrušení summitu V4 a Izraele? Dobrá zpráva, pochvaluje si německý Die Welt

Že chtějí Izrael a středoevropské státy těsněji spolupracovat, je dobré pro Evropu. Ale že schůzka visegrádské čtyřky (V4) v Izraeli ztroskotala, ukázalo na jisté hranice. Historii není možné přepisovat, napsal německý deník Die Welt v souvislosti s roztržkou mezi Polskem a Izraelem. Ta vznikla kvůli výrokům izraelských vládních činitelů na adresu Polska a jeho postoje k Židům za druhé světové války.
Kolaps plánovaného summitu V4 a Izraele v Jeruzalémě je dobrá zpráva, která usvědčuje ze lži všechny na levici i pravici, kteří věřili, že vláda Benjamina Netanjahua je ochotna v zájmu spolupráce s evropskými pravicovými populisty mlčet o jejich antisemitismu a falšování historie. Izrael se nedvoří visegrádským zemím proto, že v nich (s výjimkou Slovenska) vládnou populisté, ale navzdory tomu, píše Die Welt. Svými proamerickými a proizraelským postoji totiž tyto země vytvářejí protiváhu mnohým západoevropským členským zemím EU.
Izrael získá spojence v Evropské radě a parlamentu a dotyčné vlády dostanou razítko, že jsou „košer“. Tím ze sebe smyjí podezření z antisemitismu. Protože se ale Netanjahu a jeho nový ministr zahraničí Jisrael Kac odvážili vzpomenout na spolupráci mnohým Poláků s Němci při vyvražďování Židů, rozhodla se polská vláda tohoto razítka vzdát.

https://echo24.cz/a/St6vn/zruseni-summi ... y-die-welt

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10048
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Střední Evropa

Příspěvek od QVAK » 01 kvě 2019, 22:59

EU není dojná kráva, zpražil na oslavě 15 let východní země eurokomisař

Evropská unie není stroj na peníze ani dojná kráva. Ve Varšavě to v řekl místopředseda Evropské komise (EK) Jyrki Katainen. Prohlásil také, že od Polska očekává výraznější příspěvek k budoucnosti Evropy. V polském hlavním městě se konají oslavy k 15. výročí vstupu Polska, České republiky a dalších osmi zemí převážně střední a východní Evropy do Evropské unie.
Katainen také podle agentury Reuters upozornil, že největší hrozbou pro Evropu jsou politici, kteří si myslí, že liberální demokracie je překonaný koncept. Polsku tento finský politik vzkázal, že pokud členská země EU zpochybňuje principy právního státu nebo liberální demokracie, automaticky to vede k oslabení její pozice v evropské osmadvacítce.
Český premiér Andrej Babiš Katainenovo vyjádření ostře kritizoval, podle něj není možné, aby komisař peskoval polského premiéra.„Nechápu, jak si to může dovolit. Je to naprosto nevhodné. Není možné, aby komisař vystoupil a peskoval polského premiéra,“ komentoval vystoupení místopředsedy EK Babiš.

https://echo24.cz/a/SRjjr/eu-neni-dojna ... urokomisar

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10048
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Střední Evropa

Příspěvek od QVAK » 13 čer 2019, 19:48

V4 nemá ambice mít kandidáty do čela Evropské komise, řekl Babiš v Budapešti

Premiéři zemí takzvané visegrádské čtyřky (V4) se na neformální schůzce v Budapešti neshodli na konkrétních kandidátech do čela Evropské komise (EK). Po setkání předsedů vlád Maďarska, Slovenska, Česka a Polska to řekl český premiér Andrej Babiš. Předseda EK je nejdůležitější pozicí a Evropská unie by podle něj měla najít někoho, kdo má všechny předpoklady pro tuto funkci.
„Není to o tom, že bychom chtěli někoho prosazovat,“ řekl Českému rozhlasu a České televizi Babiš. Jde podle něho o to, zda se šéfem Evropské komise stane některý z takzvaných spitzenenkandidátů (volebních lídrů jednotlivých frakcí z evropských voleb) nebo někdo jiný.
„Nemáme kandidáta na Evropskou komisi, nemáme konkrétní kandidáty, jde o výběr toho nejlepšího pro všechny,“ řekl Babiš a zdůraznil, že V4 takové ambice nemá.

https://echo24.cz/a/SCPg2/v4-nema-ambic ... -budapesti

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti