Švédsko

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3030
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Švédsko

Příspěvek od skflanker_ » 14 říj 2018, 17:55

Líder opozičnej Aliancie vrátil mandát na vytvorenie švédskej vlády
Švédsko je v patovej situácii od volieb z 09.09.2018.
Líder švédskej Umiernenej strany Ulf Kristersson v nedeľu 14.10.2018 oznámil, že nedokázal získať dostatočnú podporu na vytvorenie stredopravej koaličnej vlády. Úloha nájsť nového kandidáta na premiéra sa tak vrátila do rúk predsedu parlamentu Andreasa Norléna, informuje agentúra Reuters. Švédsko je v patovej situácii od volieb z 09..09.2018, v ktorých si parlamentnú väčšinu nezaistili ani stredopravá opozičná Aliancia 4 strán pod vedením Kristerssona, ani stredoľavý blok. Oba tábory vylúčili dohodu s protiimigračnou, pravicovo-populistickou stranou Švédski demokrati...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20937291/lider-op ... vlady.html z 14.10.2018

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 622
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Švédsko

Příspěvek od homer » 25 lis 2018, 14:16

Švédsko podepíše Globální pakt o migraci OSN, potvrdila tamní vláda. Tvrdí, že dohoda je důležitá pro švédský ekonomický rozvoj a že další migrace do Švédska má potenciál.
Švédsko je zatím první zemí, která se otevřeně přihlásila k přijetí paktu. Mnoho dalších zemí pakt odmítlo s tím, že ohrožuje jejich suverenitu a nerozlišuje mezi nelegální migrací a uprchlíky a může přispět k ještě vyššímu přísunu migrantů ze zaostalých zemí.
Švédská vláda má jiný názor a místo toho tvrdí, že iniciativa učiní migraci “bezpečnější, spořádanou a regulovanou”. Diskuse o migraci bude navíc prý v souladu s mezinárodním právem a bude pracovat proti rasismu a diskriminaci proti migrantům.
O paktu se bude hlasovat na konferenci v Marakéši 10. a 11.prosince. Pokud bude schválen, bude odeslán Generálnímu shromáždění OSN.
https://www.regeringen.se/artiklar/2018 ... migration/
https://stredoevropan.cz/2018/11/25/sve ... j9pOCph33k

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švédsko

Příspěvek od QVAK » 13 pro 2018, 11:08

Švédsko: Protiimigrační strana se stává rozhodující silou

Švédská policie obdržela více než 2 300 hlášení o potenciálních porušeních zákona souvisejících s letošními volbami, včetně zastrašování voličů a vyhrůžek násilím vůči majetku nebo osobám. Mezinárodní tým pozorovatelů zjistil porušení pravidel ve 46 % navštívených volebních místností. Pozorovatelé vyjádřili zejména znepokojení nad nedostatkem soukromí při hlasování. Švédské orgány dovolují, aby za plentu ve volební místnosti vstoupila více než jedna osoba (běžně rodinný příslušník), zdánlivě proto, že gramotnější člen rodiny může pomáhat méně gramotnému správně vyplnit volební lístky.
Výrazný výsledek antiimigrační strany Švédští demokraté ve švédských volbách 9. září 2018 sebral etablovaným stranám tolik hlasů, že dva hlavní parlamentní bloky jsou fakticky zablokovány a zdaleka nedosahují na parlamentní většinu.
S osmi politickými stranami ve švédském parlamentu se etablované strany tradičně zorganizovaly do dvou soupeřících parlamentních bloků: Nalevo, Sociální demokraté a jejich spojenci shromáždili 40,7 % hlasů. Napravo Umírnění a jejich spojenci získali 40,3 % hlasů.
Ačkoliv jsou Švédští demokraté dnes v parlamentu v pozici rozhodující síly, bloky tradičních stran s nimi odmítly spolupráci kvůli jejich "nacionalistickým" názorům na imigraci a Evropskou unii.

P.S. Zajímavé zhodnocení vlivu Ngo zón na výsledek voleb.
Sociální demokraté investovali 8 miliónů švédských korun (770 000 eur) z kapes daňových poplatníků ke zvýšení účasti voličů z řad migrantů ve volbách. Zdá se, že se tato strategie vyplatila: V Stockholmské čtvrti Rinkeby, kde devět z deseti obyvatel jsou imigranti, obdrželi Sociální demokraté 77 % hlasů a Švédští demokraté jen 3 %. Podobně volby dopadly i ve zbývajících 60 švédských No-Go zónách (švédská policie je eufemisticky označuje jako "citlivé oblasti"). Ve studii nazvané "Jsou volby ve Švédsku tajné?", Jørgen Elklit z katedry politologie Univerzity v Aarhusu napsal, že rodinné hlasování je ve Švédsku dlouhodobý problém a je rozšířeno především v imigrantských komunitách.
"Tento způsob pomoci zřetelně znevýhodňuje voliče, voliče – členy rodiny - kteří chtějí volit odlišně od svých utlačovatelů. Rodinné hlasování bývalo celkem běžné v bývalém Sovětském svazu a ve východní Evropě..."
"Bylo velice překvapivé (skoro neuvěřitelné) číst hlášení pozorovatelů z roku 2014 o švédských volbách. Pozorovatelé zaznamenali významné množství rodinných hlasování ve Stockholmu. Existují indicie, že tento fenomén je nejvíce rozšířen ve volebních okrscích s relativně vyšším počtem voličů nešvédského původu."
Další nesrovnalosti se také vyskytly:
- Ve městě Botkyrka vůdci místních muslimů nabídli Umírněné straně 3 000 hlasů výměnou za to, že povolí postavit mešitu. Strana vyčkávala a dva dny před volbami tuto nabídku odmítla. Prokurátoři nyní prověřují, jestli tato nabídka byla trestným činem.
- V Degerforsu Sociální demokraté údajně nabízeli voličům 500 Švédských korun (50 eur) výměnou za jejich hlas. Ve stejném městě jeden Sociální demokrat údajně následoval voliče do volebních místností a potom je doprovázel až k urně. Tento politik, který nebyl jmenován, je nyní vyšetřován za nepřípustné ovlivňování voličů.
- Ve městě Eda jeden sociálně demokratický politik údajně pomáhalvoličům vyplňovat volební lístky.
- Ve Falu doručila pošta stovky volebních lístků pozdě a tím je zneplatnila.
- Ve Filipstadu, si Umírněná strana stěžovala volební komisi, že někteří muži vstoupili do volební místnosti spolu s ženami, vyzvedli si hlasovací lístky a pak s nimi šli až k urně, aby se ujistili, že ženy volily Sociální demokraty. Předsedkyně volební komise ve Filipstadu, Helene Larsson Saikoff, sama sociální demokratka, řekla, že v rodinném hlasování nevidí žádný problém: "Je to na voličce, jestli chce být doprovázena svým manželem nebo nějakou dobrou kamarádkou."
- V Göteborgu, v druhém největším městě ve Švédsku, v některých volebních místnostech rovnou vyřadily z voleb volební lístky Švédských demokratů.
- Ve městě Heby, se při opakovaném sčítání hlasů zjistily výrazné rozdíly proti výsledkům sčítání z volební noci. Když byl předseda volební komise v Heby Rickert Olsson tázán, jak se to mohlo stát, tak to zdůvodnil "lidským faktorem" a "únavou".
- Ve městě Märsta členové volební komise radili voličům, aby nezalepovali své volební obálky. Švédští demokraté prohlásili, že s hlasovacími lístky v takových obálkách mohlo být manipulováno.
http://www.czechfreepress.cz/evropa/sve ... silou.html

Pepe Razzi
Redaktor
Příspěvky: 347
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Švédsko

Příspěvek od Pepe Razzi » 13 pro 2018, 11:51

Švédská televize SVT varovala před škodami, které může způsobit běžné švédské rodině granát. Před Vánoci bývali Švédi obvykle varováni před zapomenutými vánočními svíčkami. Letos má SVT odlišný příběh a informuje o rodině, která byla vyhozena do vzduchu výbuchem granátu v kuchyni.

“Zločinci ve Švédsku stále více používají ruční granáty, trend, který nevinné občany vystavuje velkému nebezpečí. Když hodíte granát, vytváříte nebezpečný prostor o velikosti 300 metrů,” píše televize na svých stránkách.

https://www.svt.se/nyheter/inrikes/sa-s ... ranat-gora

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti