Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
kozlus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1089
Registrován: 07 úno 2017, 17:55

Re: Česká republika

Příspěvek od kozlus » 28 črc 2019, 18:43

https://www.novinky.cz/domaci/511689-gr ... tydny.html
Graffiti z Karlova mostu přes noc zmizelo, restaurátoři ho přitom chtěli odstraňovat tři týdny
Restaurátor Jan Mjartan, který má čištění Karlova mostu na starost, v pátek podepsal s TSK na zakázku smlouvu. Hned v sobotu začal s kolegyní na odstranění nápisu pomocí chemických čističů a kartáčku pracovat.
„Restaurátoři v sobotu pracovali na místě asi do pěti hodin odpoledne, když ráno v 10:00 přišli, tak to bylo odstraněno,” řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Zástupci společnosti spolu s památkáři se chtějí na místě v pondělí dopoledne sejít, aby zjistili, jestli při odstraňování nebyl poškozen kámen, dodala.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 29 črc 2019, 20:47

Klausův pravidelný blog na Novinkách končí. Server nechce být vnímán jako jeho platforma

Pravidelný pondělní blog poslance a lídra nového hnutí Trikolóra Václava Klause ml. na serveru Novinky.cz už nebude vycházet. Pravidelné texty mají nahradit občasné komentáře. Redakce serveru to vysvětluje tím, že se z poslance stal lídr Trikolóry, a Novinky by tak mohly být vnímány jako jeho neoficiální platforma. Sám Klaus ml. zatím rozhodnutí Novinek komentovat nechce. „Já k tomu nějaké stanovisko vydám, ale nechci to komentovat teď,“ řekl Klaus ml. deníku Echo24. Komentáře mu na Novinkách vycházely od roku 2014.

https://echo24.cz/a/SrNbd/klausuv-pravi ... -platforma

false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2126
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 30 črc 2019, 19:04

Krátký projev Edwarda Beneše k aktuálním otázkám Česka.


Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 01 srp 2019, 08:57

Nechceli ste Čubove Slušovice, máte Babišov Agrofert
V tichu, bez širšej politickej a mediálnej odozvy, zomrel v piatok po dlhej a ťažkej chorobe vo veku 83 rokov otec „slušovického zázraku“, legenda česko-slovenského družstevníctva František Čuba. Človek, ktorý sa preslávil tým, že zo zaostalého poľnohospodárskeho družstva v Slušoviciach na južnej Morave vybudoval v rokoch 1963 –1990 agrokombinát s miliardovým ziskom a sedemmiliardovým obratom. Nenávidel ho Gustáv Husák i Václav Havel, ale kým komunistický režim ho trpel, ten ponovembrový sa ho rozhodol zlikvidovať. Už v roku 1964 bol po prvýkrát obvinený nomenklatúrnou mocou, že používa kapitalistické metódy. Čuba oponoval: „Právě naopak! Musíme si konečně uvědomit, že vymožeností socialismu není flákárná a nekvalitní práce za moc peněz.

http://www.novarepublika.cz/2019/07/nec ... -mate.html
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 01 srp 2019, 14:31

Podle Mináře je základní problém volič :shock: :blbec: :roll:

pokud se strukturálně nezmění 5 % nebo 10 % společnosti, budou prý stále vyhrávat osobnosti typu Miloše Zemana a Andreje Babiše. Chce, aby bylo více „nemanipulovatelných lidí“
:!: Po Minářovi mluvil komentátor SeznamZpráv.cz Jindřich Šídlo. Podle něj je problém v tom, že není možné předvídat, jaká bude na podzim situace, zda bude, či nebude Andrej Babiš obviněn. A varuje před deziluzí po 16. listopadu, když demonstrace nepovede ke svržení vlády. „Vy nemůžete mít sílu svrhnout předsedu vlády. Ale nevím, jestli ta nedočkavost ve spojitosti s tím 30. výročím nebude příliš velká,“ vyjádřil se novinář.


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sel-591014
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 02 srp 2019, 18:00

„Chamtivost a další machinace,“ píše Frankfurter Allgemeine Zeitung o Fajtovi

Renomovaný německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) se na svých stránkách minulý týden vrátil ke kauze české Národní galerie a jejího odvolaného ředitele Jiřího Fajta, kterého zbavil funkce bývalý ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Autorka článku – česko-německá kritička umění Noemi Smolik –mluví v souvislosti s Fajtem o chamtivosti a připomíná, že mu byly vypláceny milionové prémie, zatímco byla Národní galerie ve ztrátě.
Noemi Smolik na stránkách FAZ pod titulkem Chamtivost a další machinace píše, že se pod protestní dopis proti odvolání Jiřího Fajta podepsali ředitelé významných světových kulturních institucí. Autorka ale zároveň připomíná, že Jiří Fajt uzavřel ke konci roku sám se sebou smlouvu na více než milion korun na vlastní kurátorskou činnost. Na stranu bývalého ministra Staňka, jenž podal na Fajta trestní oznámení, se přidala také česká pobočka Transparency International v čele Davidem Ondráčkou. Transparency upozornila také na další zakázky, které byly pod 50 000 korun, a měly se tak uskutečňovat bez výběrových řízení.
„Že takové řízení nemůže zůstat bez následků, se nabízí. Ztráta Národní galerie se odhaduje na 30 milionů korun,“ píše autorka textu, která připomíná, že si Fajt vyplácel několikanásobné odměny, zatímco si vystavující umělci stěžovali na nedostatečné technické vybavení Národní galerie nebo si museli dokonce celé výstavy organizovat sami.

https://echo24.cz/a/SLNNz/chamtivost-a- ... -o-fajtovi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 03 srp 2019, 00:49

Předseda agrární komory se chytá za hlavu: Co se píše v novinách o zemědělství, z toho je mi trapně. Hloupé, nechápu, že se nestydí podepsat

ROZHOVOR Velké, širé lány budou za pár měsíců neodvratně pryč. Ministerstvo zemědělství totiž stanovilo maximální velikost plochy s jednou plodinou na třicet hektarů. Zda je to vstřícné gesto vůči neziskovkám, nebo se máme přiblížit k Rakousku, pro nás nesouměřitelnému, toť otázka. A tak mnozí politici si jistě budou mnout ruce při pohledu z letadla směřujícího do nebo z Bruselu, jaká máme pěkná malá políčka, různé barvy, žádné žluté lány. Že to agronomům zamotá hlavu, je jisté, ale zemědělci to se skřípěním zubů udělají, protože jejich necelá dvě procenta, na rozdíl od Polska, jsou jako volební síla nepodstatná. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se předseda plzeňské Agrární komory Jaroslav Šíma zabývá nesmyslným dělením na „malé“ a „velké“ farmáře.
A co ta biokvalita? Mít souseda zemědělce – ekologického šílence, s prominutím, je asi dost problematická záležitost, že? Je to tak. Já to znám u nás, kde je konvenční zemědělec a ekologický zemědělec. Ten druhý prakticky nesklidí, to pole má tak zasviněné, hrozné. Rozumím označení bio třeba v pastevectví. Ale jestli si někdo myslí, že v těch ekologických rostlinných produktech je jenom zdraví, nu, já bych si je nekoupil. Všechny možné plísně a tak dál... Když to dělá pro sebe, je to v pořádku. Jsou místa, kde se to hodí – louky, podhorské oblasti, ale jak říkám, není všechno zlato, co se třpytí.
Jak říká náš plzeňský hejtman, musíme se dívat do Bavorska. No vidíte, a tam používají chemické látky o 1,8 krát více. Holanďané asi čtyřikrát více. To prokazatelně vím. Ale my se budeme dívat do Bavorska. Můžeme spekulovat o tom, proč „se dívat do Bavorska“ – mediálně a politicky je to pro voliče možná přitažlivé. Takže budeme používat více chemie? Na to vám nikdo neodpoví. Ano, mně se to tam líbí, ale je to za úplně jiných podmínek. Nemohu se nezmínit o fenoménu řepka… Podívejte, co s ní bylo! Jaká je špatná a kdesi cosi. A za tím byl z devadesáti procent Agrofert, aby jej někdo mohl „natřít“. Ten, který pěstuje směšných pět procent, což je nepodstatné množství

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... sat-591164

Uživatelský avatar
jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 1162
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Česká republika

Příspěvek od jura-p » 03 srp 2019, 12:39

Ale celé zpracování, jak potravinářské, tak chemické.

false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2126
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 06 srp 2019, 07:00


false_flag
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2126
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Česká republika

Příspěvek od false_flag » 06 srp 2019, 07:06

Kdo je Kalenského Atlantic Council, který mimo jiné najímal tzv. novináře z Bellingcatu. V článku mj. údaje o financování.
Mezi donátory je kromě běžných vládních struktur z VB, Norska a NATO také firma Chevron, která je namočena do většiny destabilizujích konfliktů a barevných revolucí na planetě.

https://life.ru/t/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0 ... bellingcat

Ale to není vše. Odkazované stránky uvádějí v donátorech firmu Qualcomm. Kauza Huawei a její konkurent Qualcomm financující Atlantic Council.

Článek z Forbes o 5G Qualcomu a přijatých plánech rozvoje 5G.

https://www.forbes.com/sites/patrickmoo ... f2fa9ca6a8

Jak prosté ..

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 08 srp 2019, 08:02

Kampaň Milion chvilek pro demokracii připomene výročí událostí z 21. srpna 1969 pochodem z Václavského náměstí na Hradčanské náměstí. Organizátoři chtějí nejen vzpomenout na potlačení tehdejších demonstrací, ale také poukázat na současné politické problémy. ČTK to dnes sdělil představitel spolku Mikuláš Minář.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... cie-591754
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 srp 2019, 18:40

Pražané si za bydlení připlatí. Radnice chtějí zvýšit daň z nemovitostí

Většina pražských radnic souhlasí s navýšením koeficientu daně z nemovitosti. Pro změnu způsobu určování výše daně se vyslovilo 53 z celkem 57 pražských radnic. Oznámil to náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Město nyní připravuje vyhlášku, podle které si o výši takzvaného místního koeficientu pro výpočet daně rozhodnou jednotlivé radnice.
V předkládaném návrhu vyhlášky je v základní variantě velikostní koeficient stanoven na hodnotu 2,5. Právě tuto hranici chce část radnic navýšit. Stanovit ji mohou na maximálně pětku.
Komerční koeficient, který ovlivňuje výši daně u komerčních nemovitostí, zůstane podle návrhu vyhlášky na hodnotě 1,5.

https://echo24.cz/a/SAy8x/prazane-si-za ... emovitosti

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 10 srp 2019, 08:49

Vozidla Perun pro speciální síly neprošla vojskovými zkouškami
Bojová vozidla Perun od přeloučského výrobce SVOS určená pro speciální síly české armády neprošla podle ministerstva obrany vojskovými zkouškami. Firma ale takovou informaci nemá a tvrdí, že nebyly ještě vypořádány její připomínky k průběhu zkoušek.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/perun- ... r_nato_inc
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 10 srp 2019, 09:06

Připomenu
Částečná ekonomická transformace byla připravená ještě KSČ. Její příprava probíhala od roku 1987 v rámci perestrojky a měla být spuštěna v roce 1990.
:jo:Jaskmanický v rozhovoru prohlásil, že pietní akce na Albertově 17. listopadu 1989 byl jeho nápad.

A pořádala jej organizace SSM.
V prohlášení, které má server ParlamentníListy.cz k dispozici, zdůraznil, že uspořádat pietní pochod z Albertova u příležitosti 50. výročí nacistického řádění v tehdejším Protektorátu, byl opravdu jeho nápad.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... azy-591905
17listopad.png

Zivčák

V StB se začal prý plánovat postup a úkoly pro 17. listopad hned po říjnovém protestu. „Už dříve jsme společně s Radkem Váňou a Petrem Fialou založili nezávislé studentské sdružení,“ přibližuje dál.
„Demonstrace 17. listopadu neměla vést ke změně společenského řádu,“ říká a upřesňuje, že měla být využita jen k tomu, aby museli odejít z vedení komunistické strany zastánci starých pořádků a aby se dostali do popředí progresivnější lidé. Kdo měl však nastoupit, to přesně neví. „To nebyla moje starost, ale určitě měli odejít Jakeš, Husák, Biľak a jim podobní,“ podotkl s tím, že připravovaná byla změna jen v rámci socialismu.

Následně popsal, jaké byly v té době jeho přesné úkoly. „Měl jsem pod sebou sedm lidí od StB, ti zase vedli různé rezidenty. Náš cíl byl jasný. Přivést dav lidí z akce k padesátému výročí smrti Jana Opletala do centra Prahy a já měl sehrát roli takzvaného mrtvého studenta Martina Šmída,“ říká někdejší agent StB.

Vyvrací slova tehdejšího spoluorganizátora demonstrace Jiřího Jaskmanického, že už na Albertově měl za úkol vyvolat s ním konflikt a dát mu přes ústa. „Je to hloupost. To jméno si sice vybavuji, ale vzpomínám si jen na spor s Markem Bendou, který chtěl, aby akce skončila na Albertově a nikam dál se nešlo,“ namítá Zifčák a zmiňuje, že sám proto začal se svými lidmi vykřikovat, že se musí jít na Václavák.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dni-591981
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 11 srp 2019, 01:22

martanus píše:
10 srp 2019, 09:06
Připomenu
Částečná ekonomická transformace byla připravená ještě KSČ. Její příprava probíhala od roku 1987 v rámci perestrojky a měla být spuštěna v roce 1990.
:jo:
Můžu z osobní zkušenosti potvrdit, že se diskutovaly ve VTS(Vědeckotechnická společnost) v konferenčním sále(pod kavárnou) na Novotného lávce již kolem poloviny 80. let. Přístup měli pouze členové VTS a přednášející byli p.Klaus(Ekonomický ústav A.V.) a p. Zeman(Prognostický ústav A.V.). Přednášky s diskusí probíhaly každých 14. dní ve středu od 18:00 a oba pánové se pravidelně střídali. Každý přednášel svoji variantu(Klausova, Komárkova). Diskuse probíhala de facto formou obhajoby koncepce včetně vzorových příkladů privatizace(i ty již byly nejspíše rozpracovány). Klaus oponenty až ponižoval(jenom nedovzdělanci nechápou) a Zeman vysvětloval a obhajoval(Klause nazýval můj vážený oponent). Nezabývala se pouze svojí variantou ale dotazy byly i na druhou variantu. Přednášek se účastňovalo cca 60-80 lidí z toho polovina z akademické sféry. Nakonec sál kapacitou nepostačoval a muselo se místo objednat telefonicky předem. O přijetí té které vypracované varianty se nakonec rozhodovalo v prvých svobodných volbách(Klaus ODS, Komárek ČSSD). Takže ekonomickou reformu připravovala již KSČ(zřídilo při UV dokonce ekonomickou komisi z mladých ekonomů) od počátku 80. let minulého století na dvou na sobě nezávislých pracovištích a koncem 80. lety byla kompletně připravená ke spuštění j nejspíše být jako usnesení XVIII sjezdu KSČ(měl být 1990).

tomaspetr
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1406
Registrován: 16 úno 2017, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od tomaspetr » 11 srp 2019, 07:15

To je podobné, jak v SSSR byla "Přestavba", kterou prováděl Gorbačov, plánována a připravována J.V.Andropov.
Credo in me
Spero on Deum

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 12 srp 2019, 15:53

Po roční pauze se Československá pedofilní komunita rozhodla, že nastal čas vrátit se společně se snahou o osvětu na průvod Prague Pride – tentokrát již po šesté.

A na webu se dále dočtete:

"Účastí jsme stejně jako v předchozích letech chtěli poukázat na to, že jsme také sexuální menšinou, jejíž zástupci se potýkají s podobnými problémy jako LGBT komunita. Více informací o důvodech naší účasti naleznete na webu www.nejenhomo.cz nebo na našem diskuzním fóru v sekci Nejenhomo.cz.

Letošní rok jsme se dohodli na tzv. „letáčkové“ variantě osvěty, tak jak tomu bylo v minulých letech, nicméně jsme trochu vylepšili jejich designový výzor. Byly dvě verze pro členy komunity (verze 1; verze 2) a dvě verze pro podporovatele komunity (verze 3; verze 4), avšak víceméně se rozdávaly, jak to přišlo pod ruku – ať už byl rozdávající pedofil či nikoliv. Pro návštěvníky Prague Pride, kterým se naše informační letáčky dostaly do rukou, jsme připravili speciální téma na fóru – nezapomeňte reagovat a sdělit nám své dojmy!"
https://www.pedofilie-info.cz/jiz-po-se ... ague-pride

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 srp 2019, 20:40

Neziskovky v ohrožení. Ministerstvo zvažuje neproplácet jejich projekty předem

Ministerstvo financí zvažuje změnu ve vyplácení dotací z Evropského sociálního fondu, po roce 2021 by podle ní žadatelé mohli čerpat na projekty peníze pouze zpětně. Nyní příjemce dotace nejdřív obdrží z národních peněz zálohu, kterou utratí a vyúčtuje. Až poté žádost o proplacení odesílá ministerstvo do Bruselu, evropské peníze pak putují do státního rozpočtu. O záměru informuje server iRozhlas.cz. Kritizují ho podle něj neziskové organizace i resorty, které peníze rozdělují, tedy ministerstvo školství a ministerstvo práce a sociálních věcí.
„Je to opatření, které fatálně postihne neziskové organizace. Ani my bychom to nebyli schopni utáhnout, natož většina dalších neziskovek,“ řekl serveru Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni.
Ministerstvo financí argumentuje snahou o snížení tlaku na státní rozpočet. „Důvodem pro omezení tohoto typu poskytování finančních prostředků je nepoměrně velký převis výdajů státního rozpočtu, které se vynakládají na předfinancování evropských prostředků, nad souvisejícími příjmy,“(poskytnutých z dotací EU takže velká část financovaná ze SR a "maskovaná" jako něčí dotace nejen EU) řekla serveru Anna Fuksová z tiskového odboru resortu.

https://echo24.cz/a/SxKZe/neziskovky-v- ... kty-predem

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 srp 2019, 23:05

Zeman rozdrtil Senát. Zde jsou čísla

Důvěru v prezidenta republiky má nadpoloviční většina občanů (57 %). Tento podíl je téměř stejný jako v loňském průzkumu, který přináší STEM. Necelé dvě pětiny veřejnosti důvěřují členům vlády (38 %) nebo Poslanecké sněmovně (35 %). Míra důvěry v Senát je ještě nižší – na úrovni třetiny populace (32 %).
stažený soubor.png
stažený soubor.png (69.68 KiB) Zobrazeno 2826 x
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sla-592314

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 srp 2019, 05:43

Kvalita tuzemských silnic je podle studie na úrovni Pákistánu. Česko tratí na nedostatku investic
Kvalita českých silnic řadí Česko na stejnou úroveň jako Pákistán, ukázala studie Světového ekonomického fóra. Jenom v rámci EU je šestá nejhorší. Špatný stav silnic v Česku přitom přináší ztráty v řádech několika miliard korun ročně – jen sezením v autě v kolonách na D1 česká pracovní síla za rok propálí asi 1,1 miliardy korun svého potenciálu, ukazuje nová analýza Raiffeisenbank.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika ... o-trati-na
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti