Saudská Arábie

Odpovědět
Or-Hor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1020
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od Or-Hor » 18 čer 2017, 08:01

Saúdskoarabská pobřežní hlídka zastřelila v noci na sobotu íránského rybáře, který se svou loďkou přiblížil k ropné plošině arabského státu. Pobřežní stráž údajně spustila palbu na dva íránské čluny.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/a ... 34761.html
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

Or-Hor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1020
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od Or-Hor » 21 čer 2017, 07:36

Král Saúdské Arábie Salmán jmenoval ve středu svého syna Muhammada novým korunním princem. Dosavadní nástupce trůnu Muhammad bin Najíf byl sesazen a zbaven všech funkcí. Jednatřicetiletý Muhammad bin Salmán byl královým výnosem rovněž povýšen na místopředsedu vlády, zůstal však zároveň ministrem obrany. Nového korunního prince již podle státní televize schválila Nástupnická rada a král vyzval k veřejnému slibování věrnosti nástupci trůnu, jež proběhne ve středu večer v Mekce.
http://zpravy.idnes.cz/saudska-arabie-k ... anicni_ane
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5474
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od WuVirr » 21 čer 2017, 15:54

Válka proti civilnímu obyvatelstvu: v důsledku letecké úderů saúdské koalice v Jemenu zahynulo 25 civilistů

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4191
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od martanus » 23 čer 2017, 11:11

berte trochu s rezervou),

Předání moci prý není bez komplikací a SA se bojí puče. Proto nejspíš i ten tlak na zavřejí Al-Džazíry


Po oznámení tohoto rozhodnutí předat moc v SA vyslalo izraelské letectvo 18 svých bitevních tryskáčů F16-I, F15-CD a F16-CD spolu se dvěma letouny Gulfstream, dvěma tankovacími letadly a dvěma letouny C130, specializovanými na elektronickou válku, do Saúdské Arábie, a to na žádost nového korunního prince bin Salmana, aby tak zablokoval možná opatření svého bratrance (bin Nayefa).

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1057 ... tevnik-puc
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1951
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od El Diablo » 23 čer 2017, 23:16

Saudové zmařili teroristický útok v Mekce. Jeden z útočníků se odpálil
23. června 2017 22:37
Saúdská Arábie v pátek zmařila teroristický útok ve Velké mešitě v Mekce. Jeden útočník se vyhodil do povětří poté, co se odmítl vzdát bezpečnostním silám. Dalších pět osob, včetně jedné ženy, policie zadržela, informovala televize Al-Arabíja s odvoláním na saúdskoarabské ministerstvo vnitra.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/saudska-arabie-u ... anicni_pmk
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od QVAK » 26 čer 2017, 20:43

Saúdský MbS: válčí, kde se dá, neposlouchá USA, baví se s Rusy a Číňany…

Přátelství budoucího krále s Trumpovým zetěm podle všeho nebude s to „zachránit“ skutečnost, že Bílý dům zavelel k ukončení „katarské krize“, ale Saúdové ho neposlechli. A k tomu se poohlížejí po Rusku a Číně.

http://literarky.cz/blogy/tereza-spence ... sy-a-iany-

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4191
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od martanus » 26 čer 2017, 21:10

Tady se Tereza mýlí.

// Soudové (korunní princ) si musel koupit USA pomoc na úkor dluhu. Aby režim přežil. Vypadá to, že Saudský režim se hroutí. A podle mě nepůjde zachránit stávající režim zachránit i když se USA a Izrael budou snažit vládu zachránit.


Google překlad.


Nový korunní princ saúdskoarabské 31-letý Muhammad bin Salmana Al Saud (Mohammad bin Salman Al Saud) v oficiálním prohlášení k Saúdské Press June 23, 2017, řekl, že ruský prezident Vladimir Putin a Rusko jsou hlavní hrozbou pro Saúdskou Arábii:
«Я думаю, что в Сирии есть много террористических групп, которые следует подавить. Но русские пытаются распространять терроризм на Ближнем Востоке. Не трудно понять, как эти террористы были воодушевлены тем, что Россия помогает террористам, нападая на ополченцев Сирийской свободной армии»
„Myslím, že v Sýrii existuje mnoho teroristických skupin, které by měly být odložila. Ale rusko se snaží šířit terorismu na Středním východě. Není těžké pochopit, jak byli tito teroristé povzbuzeny skutečností, že Rusko pomáhá teroristům útočít na Syrskou Svobodou armádu. "
Mladý váleční princ pokračoval dále ve svém následném prohlášení: :!:
«Саудовская Аравия не будет использовать мягкие методы в отношениях с Россией, мы пошлем ультиматум г-ну Путину. Если Россия будет продолжать беспорядочные бомбежки, мы должны будем заявить, что, несмотря на большие осложнения, мы предпримем шаги для сдерживания ее сил. Россия должна помнить, что наши военные возможности достаточны для того, чтобы за три дня уничтожить российские силы в Сирии»
„Saúdská Arábie nebude používat měkké metody ve svých vztazích s Ruskem, zašleme ultimatum panu Putinovi. Pokud Rusko bude i nadále neřízeně bombardovat, museli bychom říci, že i přes velké komplikace, přijmeme opatření s cílem omezit jejich sílu. Rusko si musí uvědomit, že naše vojenské kapacity jsou dostatečné ke zničení ruských sil v Sýrii za tři dni. :shock: :blbec: "
http://inosmi.ru/politic/20170626/239679116.html
http://politikus.ru/events/96186-ultima ... uzhbe.html
Naposledy upravil(a) martanus dne 26 čer 2017, 21:37, celkem upraveno 6 x.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Hektor
Výkonný redaktor
Příspěvky: 813
Registrován: 16 úno 2017, 06:53

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od Hektor » 26 čer 2017, 21:17

Tie kapacity čo nevedia doriešiť pastierikov v Jemene hej? O koľko ide ropa hore už len týmito rečami?

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1115
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od syos » 26 čer 2017, 22:23

Senátor Corker přislibil zablokování dohodutého prodeje zbraní (110 miliard $ SA) do vyřešení katarské otázky.
Senate Foreign Relations Committee Chairman Bob Corker (R-Tenn.) will block arms sales to Persian Gulf states until there’s a “better understanding” of how the Qatar crisis will be resolved, he said Monday.

A Saudi Arabia-led group of countries in the Gulf Cooperation Council (GCC) has cut diplomatic and economic ties with Qatar since earlier this month, citing its relations with Iran and what they say is its support for extremist groups. The situation has pitted United States allies like Saudi Arabia and the United Arab Emirates against Qatar, another U.S. ally that hosts a major U.S. military base.

“All countries in the region need to do more to combat terrorism, but recent disputes among the [Gulf Cooperation Council] countries only serve to hurt efforts to fight [the Islamic State in Iraq and Syria] and counter Iran,” Corker wrote in a letter Monday to Secretary of State Rex Tillerson.

ADVERTISEMENT
“For these reasons, before we provide any further clearances during the informal review period on sales of lethal military equipment to the GCC states, we need a better understanding of the path to resolve the current dispute and reunify the GCC.”

Arms sales are subject to preliminary approval by the committee before going to the full Congress for a 30-day review period.

During his trip the Saudi Arabia, President Trump inked a much-touted arms deal with Riyadh worth up to $110 billion that could be thrown into doubt if Corker follows through on his vow.

Last week, the countries delivered Qatar their demands, including shutting news agency Al Jazeera, downgrading diplomatic ties with Iran and closing a Turkish military base.

On Sunday, Tillerson urged the two sides to talk while acknowledging some of the demands will be “very difficult” for Qatar.

“While some of the elements will be very difficult for Qatar to meet, there are significant areas which provide a basis for ongoing dialogue leading to resolution,” Tillerson said in a statement Sunday. “A productive next step would be for each of the countries to sit together and continue this conversation.”

The blockade was imposed shortly after Trump visited the region and delivered a major speech calling on Muslim countries to unite against terrorism and Iran.

Trump has credited that message as the cause for the blockade.

In his letter, Corker said he “could not have been more pleased” with Trump’s trip to Saudi Arabia.

But he contrasted with Trump, saying the GCC did not follow through on promises at the summit to “ease regional conflicts” and “strengthen partnership frameworks,” among other pronouncements.

“We need to remain united in the face of rising threats from Iran and The Islamic State in Iraq and Syria,” he wrote. “Unfortunately, the GCC did not take advantage of the summit and instead chose to devolve into conflict.”
http://thehill.com/policy/defense/33947 ... tar-crisis

cz
Předseda Výboru pro zahraniční vztahy Senátu Bob Corker (R-Tenn.) Blokuje prodej zbraní do států Perského zálivu, dokud nebude "lepší pochopení" toho, jak bude krize v Kataru vyřešena, řekl v pondělí.

Skupina zemí zemí vedená v Saúdské Arábii v rámci Rady pro spolupráci v Perském zálivu (GCC) snížila diplomatické a ekonomické vazby s Katarem od počátku tohoto měsíce, přičemž citovala své vztahy s Íránem a tvrdí, že jde o podporu extremistických skupin. Situace postavila spojence Spojených států, jako je Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, proti Kataru, dalším spojencem Spojených států, který hostí velkou americkou vojenskou základnu.

"Všechny země v regionu potřebují více, aby bojovaly proti terorismu, ale nedávné spory mezi zeměmi [Rady pro spolupráci v Perském zálivu] slouží pouze k ublížení úsilí o boj s [islámským státem v Iráku a Sýrii] a proti Íránu", napsal Corker Dopis pondělí ministrovi Rex Tillerson.


"Z těchto důvodů potřebujeme lépe pochopit cestu k vyřešení stávajícího sporu a znovu sloučit GCC, než poskytneme další povolení během neformálního přezkumného období prodeje smrtících vojenských zařízení státům GCC."

Prodej zbraní podléhá předběžnému schválení komisí předtím, než půjde na plný kongres na období 30 dnů.

Během výletu do Saudské Arábie prezident Trump podal dohodu o zbrojení s Rijáhem v hodnotě až 110 miliard dolarů, která by mohla být zpochybněna, pokud Corker sleduje svůj slib.

Minulý týden země dodaly Kataru své požadavky, včetně uzavření tiskové agentury Al Jazeera, snížení diplomatických vazeb s Íránem a uzavření turecké vojenské základny.

V neděli Tillerson naléhal na obě strany, aby si promluvily, zatímco uznává, že některé požadavky budou pro Katar "velmi obtížné".

"Zatímco některá z prvků bude pro Katar velmi obtížné se setkat, existují významné oblasti, které poskytují základ pro průběžný dialog vedoucí k řešení," uvedl Tillerson ve svém prohlášení neděli. "Produktivním dalším krokem by bylo, aby každá země seděla společně a pokračovala v tomto rozhovoru."

Blokáda byla uložena krátce poté, co Trump navštívil tento region a vydal významný projev, vyzývající muslimské země, aby se spojili proti terorismu a Íránu.

Trump tuto zprávu připočítá jako příčinu blokády.

Ve svém dopise Corker řekl, že "nemohl být více spokojen" s Trumpovou cestou do Saúdské Arábie.

Ale kontrastoval s Trumpem, když říkal, že GCC nedodržel sliby na summitu "zmírnit regionální konflikty" a "posílit rámce partnerství", mimo jiné.

"Musíme zůstat sjednoceni tváří v tvář rostoucím hrozbám Íránu a islámského státu v Iráku a Sýrii," napsal. "Bohužel GCC nevyužila summit a místo toho se rozhodla projít do konfliktu."

GCC - Rada pro spolupráci v Perském zálivu

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4191
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od martanus » 29 čer 2017, 20:04

martanus píše:
26 čer 2017, 21:10
Tady se Tereza mýlí.

// Soudové (korunní princ) si musel koupit USA pomoc na úkor dluhu. Aby režim přežil. Vypadá to, že Saudský režim se hroutí. A podle mě nepůjde zachránit stávající režim zachránit i když se USA a Izrael budou snažit vládu zachránit.


Google překlad.


Nový korunní princ saúdskoarabské 31-letý Muhammad bin Salmana Al Saud (Mohammad bin Salman Al Saud) v oficiálním prohlášení k Saúdské Press June 23, 2017, řekl, že ruský prezident Vladimir Putin a Rusko jsou hlavní hrozbou pro Saúdskou Arábii:
«Я думаю, что в Сирии есть много террористических групп, которые следует подавить. Но русские пытаются распространять терроризм на Ближнем Востоке. Не трудно понять, как эти террористы были воодушевлены тем, что Россия помогает террористам, нападая на ополченцев Сирийской свободной армии»
„Myslím, že v Sýrii existuje mnoho teroristických skupin, které by měly být odložila. Ale rusko se snaží šířit terorismu na Středním východě. Není těžké pochopit, jak byli tito teroristé povzbuzeny skutečností, že Rusko pomáhá teroristům útočít na Syrskou Svobodou armádu. "
Mladý váleční princ pokračoval dále ve svém následném prohlášení: :!:
«Саудовская Аравия не будет использовать мягкие методы в отношениях с Россией, мы пошлем ультиматум г-ну Путину. Если Россия будет продолжать беспорядочные бомбежки, мы должны будем заявить, что, несмотря на большие осложнения, мы предпримем шаги для сдерживания ее сил. Россия должна помнить, что наши военные возможности достаточны для того, чтобы за три дня уничтожить российские силы в Сирии»
„Saúdská Arábie nebude používat měkké metody ve svých vztazích s Ruskem, zašleme ultimatum panu Putinovi. Pokud Rusko bude i nadále neřízeně bombardovat, museli bychom říci, že i přes velké komplikace, přijmeme opatření s cílem omezit jejich sílu. Rusko si musí uvědomit, že naše vojenské kapacity jsou dostatečné ke zničení ruských sil v Sýrii za tři dni. :shock: :blbec: "
http://inosmi.ru/politic/20170626/239679116.html
http://politikus.ru/events/96186-ultima ... uzhbe.html


Saúdská Arábie popírá pravdivost protiruských oznámení

Oficiální zpravodajská agentura Saúdské Arábie (SPA) s odvoláním na zdroj popřela sdělení mnohých médií o protiruských oznámeních korunního prince a ministra obrany.

https://cz.sputniknews.com/svet/2017062 ... -oznameni/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4191
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od martanus » 30 čer 2017, 21:48

Ekonomika Saúdské Arábie zaznamenala v prvním čtvrtletí první čtvrtletní pokles za osm let, tedy od globální finanční krize. Hospodářský výkon největšího světového vývozce ropy oslabilo snížení těžby této suroviny, které na konci loňského roku dohodla Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
Hrubý domácí produkt (HDP) království očištěný od inflace klesl ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku o 0,5 procenta, což bylo první oslabení od roku 2009. Klíčový ropný sektor ztratil 2,3 procenta.

Výkon vládního sektoru mimo odvětví ropy se snížil o 0,1 procenta. Rijád pokračuje v omezování vládních výdajů, aby snížil vysoký deficit způsobený nízkými cenami ropy z posledních tří let.
https://www.finance.cz/493842-saudska-e ... a-osm-let/

-------


Saúdská Arábie chystá největší úpis akcií všech dob. Perou se o ně Londýn a New York
Rodinné stříbro na prodej. Tedy v tomto případě spíše rodinná ropa. Saúdská Arábie se intenzivně připravuje na prvotní úpis akcií (IPO) pěti procent své státní ropné společnosti Aramco. Královská rodina doufá, že prodej jí vynese okolo 100 miliard dolarů, což by mohla být dostatečná finanční injekce, aby Arábie mohla vyvést svou ekonomiku z nezdravé závislosti na černém zlatu.
https://www.info.cz/byznys/saudska-arab ... 12151.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4191
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od martanus » 10 črc 2017, 18:15

Saúdská Arábie bude dostávat zbraně od Ruska. Země se dohodly na spolupráci
Rusko a Saúdská Arábie podepsaly předběžnou dohodu o dodávkách zbraní za 3,5 miliardy dolarů (asi 80 miliard korun).


"Teď jsme zahájili nové kolo rozhovorů a uzavřely předběžnou dohodu za 3,5 miliardy dolarů (asi 80 miliard Kč). Pravda, Saúdové si kladli podmínku, že kontrakt bude platit, pokud jim předáme část technologií a zahájíme výrobu na území království.

Přemýšlíme o tom, o co se lze podělit. Nejjednodušší je postavit závod na výrobu střelných zbraní koncernu Kalašnikov," řekl TASS ředitel státní společnosti Rostech Sergej Čemezov.
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalost ... ci-1334703
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od QVAK » 20 črc 2017, 20:35

Odstraněn kvůli závislosti na lécích? Reuters popsal pád korunního prince

Červnová výměna saúdskoarabského korunního prince byla palácovým pučem. S odvoláním na nejmenované arabské zdroje to uvedla agentura Reuters. Král Salmán oficiálně jmenoval korunním princem svého syna Muhammada bin Salmána na místo Muhammada bin Najífa, který byl 20 let zapojen do bezpečnostních úkolů. Důvodem výměny z 21. června mohla být princova závislost na silných lécích.
Reuters získal z palácových i dalších arabských zdrojů informace o detailech této významné výměny, díky níž byl dvaatřicetiletý Muhammad bin Salmán (MbS) postaven do funkce, která mu umožní stát se příštím panovníkem.

http://echo24.cz/a/wJPC5/odstranen-kvul ... iho-prince

Or-Hor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1020
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od Or-Hor » 21 črc 2017, 08:29

Ve čtvrtek byl na králův příkaz zatčen princ Saud bin Abdulaziz bin Musaed bin Saud bin Abdulaziz Al Saud za verbální a fyzické napadení několika lidí a jeho spolupracovníci kteří se na násilnostech podíleli.
http://www.arabnews.com/node/1132196/saudi-arabia
http://ba.aa.com.tr/en/middle-east/saud ... lts/865597


Normálně bych to sem nedával, ale ještě včera večer existovali články i v naších médiích a dnes jsou pryč.
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Saudská Arábie

Příspěvek od QVAK » 28 črc 2017, 13:57

Saudové u Mekky sestřelili raketu jemenských povstalců

Síly vzdušné obrany Saúdské Arábie ve čtvrtek v noci poblíž města Mekka sestřelily balistickou raketu jemenské povstalecké skupiny Húsíů. Zprávu přinesla agentura Reuters s odvoláním na místní informační agenturu SPA. Podle jejích informací nebyl nikdo zraněn.

http://echo24.cz/a/waCCr/saudove-u-mekk ... -povstalcu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Marfil, palo satko a 13 hostů