Námořní nehody

Odpovědět
mauler
Senior redaktor
Příspěvky: 4150
Registrován: 08 úno 2017, 13:40

Re: Námořní nehody

Příspěvek od mauler » 14 pro 2017, 23:20

QVAK píše:
11 pro 2017, 21:28
Posádku argentinské ponorky zabil vmžiku výbuch, tvrdí akustický expert USA

Posádka nezvěstné argentinské ponorky San Juan zemřela okamžitě při obrovské explozi. Podle argentinského listu La Nación je o tom přesvědčený bývalý akustický expert amerického válečného námořnictva Bruce Rule. Všech 44 členů, kteří byli na palubě ponorky pohřešované od 15. listopadu, zemřelo vmžiku a bez utrpení po mohutném výbuchu, řekl Rule. Dospěl k závěru, že přišli o život poté, co byl trup „kompletně zničen“ během 40 milisekund.

https://echo24.cz/a/Sm5sc/posadku-argen ... expert-usa
V takové hloubce došlo nejspíš k implozi a destrukci trupu ....... San Juan měla maximální bezpečnou hloubku ponoření 250 metrů + rezerva to jim ten trup vydržel docela hodně když k tomu došlo při 390 metrech,samozřejmně to utrpení pro posádku bylo když došlo k porušení integrity trupu a nemohly zastavit ponoření a viděly jak se trup postupně deformuje než došlo k jeho zhroucení .....

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Námořní nehody

Příspěvek od woxia » 07 led 2018, 14:33

Já mám pořád fyzikální problém s tím, jak cvičné torpédo bez bojové hlavice zničilo ponorku Kursk.

Pokud se v tomto důvěryhodném materiálu uvádí výbuch 3-7.000 tun TNT, tak mi ukažte, kde se v přední části ponorky tak velké objemy výbušných látek nacházely.
Kompletní Škval váží 2 700 kg
http://permalink.lanl.gov/object/tr?wha ... UR-00-4261

Můžete mi prosím říci, co je to tady za objekt ve vyzdvižené ponorce v čase 26.53?


V čase 53.50 je zde hezky vidět spekulativní otvor v boku ponorky:
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Námořní nehody

Příspěvek od QVAK » 08 led 2018, 17:23

HOŘÍCÍ TANKER V JIHOČÍNSKÉM MOŘI MŮŽE VYBUCHNOUT, HROZÍ EKOLOGICKÁ KATASTROFA

Odborníci se obávají, že hořící tanker, který se v sobotu v Jihočínském moři srazil s Hong Kongu nákladní lodí, vybuchne a způsobí ekologickou katastrofu. Informovala o tom v pondělí BBC.
Navzdory mezinárodnímu úsilí je po nehodě stále nezvěstných 32 členů posádky tankeru Sanchi, z toho 30 občanů Íránu a dva Bangladéšané.
Obrázek

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11857-ho ... katastrofa

mauler
Senior redaktor
Příspěvky: 4150
Registrován: 08 úno 2017, 13:40

Re: Námořní nehody

Příspěvek od mauler » 11 led 2018, 00:01

woxia píše:
07 led 2018, 14:33
Já mám pořád fyzikální problém s tím, jak cvičné torpédo bez bojové hlavice zničilo ponorku Kursk.

Pokud se v tomto důvěryhodném materiálu uvádí výbuch 3-7.000 tun TNT, tak mi ukažte, kde se v přední části ponorky tak velké objemy výbušných látek nacházely.
Kompletní Škval váží 2 700 kg


Se můžeš podívat jak to +- asi bylo s kurskem,jinak místo tun tam mělo být kilogramy takže 7000 kg trhaviny by jsi dohromady dala když měla na palubě i granity a ta díra v boku trupu - někteří konspirativní články to popisují jako zásah torpéda ale to by vypadalo trochu jinak pokud by explodovalo,jediná možnost je že by kursk zasáhlo protiponorkové letecké torpédo s HEAT hlavicí ale to by zas našly stopy průniku do pláště trupu v místě zásahu a asi by si to RF nenechalo pro sebe.Jinak teoreticky se může jednat i o součást systému pro odpal granitu jehož silo se musí nejdřív zaplavit a nějak vyrovnat tlak.....

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Námořní nehody

Příspěvek od QVAK » 11 led 2018, 00:49

QVAK píše:
08 led 2018, 17:23
HOŘÍCÍ TANKER V JIHOČÍNSKÉM MOŘI MŮŽE VYBUCHNOUT, HROZÍ EKOLOGICKÁ KATASTROFA

Odborníci se obávají, že hořící tanker, který se v sobotu v Jihočínském moři srazil s Hong Kongu nákladní lodí, vybuchne a způsobí ekologickou katastrofu. Informovala o tom v pondělí BBC.
Navzdory mezinárodnímu úsilí je po nehodě stále nezvěstných 32 členů posádky tankeru Sanchi, z toho 30 občanů Íránu a dva Bangladéšané.
Obrázek

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11857-ho ... katastrofa
Íránský tanker hořící po srážce u břehů Číny explodoval

Íránským tankerem, který od sobotní srážky s čínskou nákladní lodí hoří ve Východočínském moři, ve středu otřásla exploze. Úřady kvůli výbuchu musely přerušit hašení plavidla a pátrání po 31 pohřešovaných, napsala agentura AP.

https://echo24.cz/a/S7CaX/iransky-tanke ... explodoval

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Námořní nehody

Příspěvek od woxia » 11 led 2018, 11:26

mauler píše:
11 led 2018, 00:01
Se můžeš podívat jak to +- asi bylo s kurskem,jinak místo tun tam mělo být kilogramy takže 7000 kg trhaviny by jsi dohromady dala když měla na palubě i granity a ta díra v boku trupu - někteří konspirativní články to popisují jako zásah torpéda ale to by vypadalo trochu jinak pokud by explodovalo,jediná možnost je že by kursk zasáhlo protiponorkové letecké torpédo s HEAT hlavicí ale to by zas našly stopy průniku do pláště trupu v místě zásahu a asi by si to RF nenechalo pro sebe.Jinak teoreticky se může jednat i o součást systému pro odpal granitu jehož silo se musí nejdřív zaplavit a nějak vyrovnat tlak.....
Žádný granit nevybuchl. všechny jsou hezky zalíté v požárně-bezpečnostní pěně. Viz fota po vyzvednutí.

Such records exist for a series of calibration shots carried out in the Dead Sea in November, 1999. For the largest of the Dead Sea shots, 5,000 kg high explosive at a depth of 70 m, the IMS reported an Ml of 4.2.
Test 5 kt TNT v moři v hloubce 70 m == M 4,2

The main Kursk event on 12 August 2000 was seismically recorded at distances of over 5,000 km, and released energy equivalent to 3-7 x 103 kg TNT
Při havárii Kursku byla seismická aktivita zaznamenána na vzdálenost větší než 5.000 km, uvolněná energie byla ekvivalentní 3-7 tunám TNT.

Dvojitý Trup Kursku je obložen speciální gumou o síle asi 8 cm. Na tu asi HEAT hlavici nepotřebuješ.

Za jednotky se omlouvám, jsem nějaká roztěkaná
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

mauler
Senior redaktor
Příspěvky: 4150
Registrován: 08 úno 2017, 13:40

Re: Námořní nehody

Příspěvek od mauler » 11 led 2018, 13:51

woxia píše:
11 led 2018, 11:26
mauler píše:
11 led 2018, 00:01
Se můžeš podívat jak to +- asi bylo s kurskem,jinak místo tun tam mělo být kilogramy takže 7000 kg trhaviny by jsi dohromady dala když měla na palubě i granity a ta díra v boku trupu - někteří konspirativní články to popisují jako zásah torpéda ale to by vypadalo trochu jinak pokud by explodovalo,jediná možnost je že by kursk zasáhlo protiponorkové letecké torpédo s HEAT hlavicí ale to by zas našly stopy průniku do pláště trupu v místě zásahu a asi by si to RF nenechalo pro sebe.Jinak teoreticky se může jednat i o součást systému pro odpal granitu jehož silo se musí nejdřív zaplavit a nějak vyrovnat tlak.....
Žádný granit nevybuchl. všechny jsou hezky zalíté v požárně-bezpečnostní pěně. Viz fota po vyzvednutí.

Such records exist for a series of calibration shots carried out in the Dead Sea in November, 1999. For the largest of the Dead Sea shots, 5,000 kg high explosive at a depth of 70 m, the IMS reported an Ml of 4.2.
Test 5 kt TNT v moři v hloubce 70 m == M 4,2

The main Kursk event on 12 August 2000 was seismically recorded at distances of over 5,000 km, and released energy equivalent to 3-7 x 103 kg TNT
Při havárii Kursku byla seismická aktivita zaznamenána na vzdálenost větší než 5.000 km, uvolněná energie byla ekvivalentní 3-7 tunám TNT.

Dvojitý Trup Kursku je obložen speciální gumou o síle asi 8 cm. Na tu asi HEAT hlavici nepotřebuješ.

Za jednotky se omlouvám, jsem nějaká roztěkaná
Já sem netvrdil že granit vybouchl ale že minimálně 7 tun trhavin na palubě bylo.A co se týče té díry v trupu tak cvičení monitorovaly údajně 2 NATO ponorky a zásah plnohodnotného ponorkového torpéda by vypadal opravdu jinak pokud by ho použily v sebeobraně NATO ponorky který se cítily být ohrožený(taky jedna z teorií).A těch 3 - 7 tun TNT po prvním výbuchu je způsobeno tím že Kursk měl naloženo mimo cvičné torpéda i zřejmně několik ostrých torpéd jejichž bojové hlavice explodovaly současně.....

https://cs.wikipedia.org/wiki/K-141_Kursk

"K další explozi došlo o 135 sekund později. Tato byla registrována jako otřes o síle 3,5 až 4,4 Richterovy stupnice, zaznamenaný seismickými stanicemi v celé severní Evropě. To odpovídá explozi 3 až 7 tun TNT. S největší pravděpodobností došlo v tomto okamžiku k výbuchu většího počtu, přibližně šesti, torpédových hlavic. "

A co se týče dvojítého trupu kursku tak ten byl navržen tak aby vydržel několik zásahů konvenčním torpédem,tak HEAT by zaručil víceméně v případě trefy vždy penetraci vnitřního pláště a poškození vnitřního vybavení ponorky.....

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Námořní nehody

Příspěvek od woxia » 11 led 2018, 14:46

mauler píše:
11 led 2018, 13:51
S největší pravděpodobností došlo v tomto okamžiku k výbuchu většího počtu, přibližně šesti, torpédových hlavic. "
No a odkud máš, že Kursk měl v době nehody na palubě ostrá torpéda? Aha, psali to na wikipedii.

Např. toto už tam není, že?
Videozáznamy pořízené v útrobách jaderné ponorky Kursk potvrdily hypotézu střetu plavidla s jinou ponorkou.
Podle tiskové agentury AFP to dnes sdělil ruský vicepremiér Ilja Klebanov, šéf vládní komise pro vyšetřování havárie Kursku.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/vys ... 0000_mkral
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42283
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Námořní nehody

Příspěvek od Alchymista » 11 led 2018, 15:00

mala by si vedieť, že lode a ponorky ako bol Kursk, majú po zaradený do služby VŽDY plný palebný priemer a bojové strely sú nahradené cvičnými len v presne danom rozsahu. Čiže ak plán cvičenia predpokladal odpálenie jedného torpéda, bolo len jedno z X torpéd cvičné, ostatné boli bojové - "ostré".
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Námořní nehody

Příspěvek od woxia » 11 led 2018, 16:04

Alchymista píše:
11 led 2018, 15:00
mala by si vedieť, že lode a ponorky ako bol Kursk, majú po zaradený do služby VŽDY plný palebný priemer a bojové strely sú nahradené cvičnými len v presne danom rozsahu. Čiže ak plán cvičenia predpokladal odpálenie jedného torpéda, bolo len jedno z X torpéd cvičné, ostatné boli bojové - "ostré".
Já jsem četla knížku od Generální prokurátora Ruska - na Kursk byla naložena dvě cvičná torpéda a nabita do automatizovaného zásobníkového systému.
Jedno torpédo se našlo vystřelené, druhé ne.
O tom, že by tam vybuchla ostatní torpéda nebo že by tam byla naložena - vyšetřovatel nepíše - nebo jsem se blbě dívala, i když tuto pasáž jsem četla pečlivě.

Knížka - Pravda o Kursku / Vladimir Vasilijevič Ustinov - jak jsem se dívala, je dostupná i v knihovnách.

O tom, jestli ponorky mají vždy při každém vyplutí plně náládované zásobníky nevím.
Spíše bych logicky z hlediska bezpečnosti řekla, že v případě zkoušek a cvičení natož ve vlastních vodách je to nežádoucí, protože pokud by přišlo k záměně nebo poruše, tak střílet při cvičení ostrým torpédem na vlastní loď...
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

mauler
Senior redaktor
Příspěvky: 4150
Registrován: 08 úno 2017, 13:40

Re: Námořní nehody

Příspěvek od mauler » 12 led 2018, 14:09

woxia píše:
11 led 2018, 14:46
mauler píše:
11 led 2018, 13:51
S největší pravděpodobností došlo v tomto okamžiku k výbuchu většího počtu, přibližně šesti, torpédových hlavic. "
No a odkud máš, že Kursk měl v době nehody na palubě ostrá torpéda? Aha, psali to na wikipedii.

Např. toto už tam není, že?
Videozáznamy pořízené v útrobách jaderné ponorky Kursk potvrdily hypotézu střetu plavidla s jinou ponorkou.
Podle tiskové agentury AFP to dnes sdělil ruský vicepremiér Ilja Klebanov, šéf vládní komise pro vyšetřování havárie Kursku.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/vys ... 0000_mkral
Tak vycházejme z důkazů co jsou k dispozici - Kursk - ponorka stavěná na to aby snesla zásah torpedem a má 150% rezervu vztlaku takže je schopná se vynořit i když je jedno oddělení zatopené nebo přijde o pohon,tudíž jí ke dnu nějaká driftující mina,výbuch cvičného torpéda zatopení první sekce,nebo nedej bože směšná srážka s další ponorkou(je to dvoutrupá konstrukce a vydrží víc než západní protějšky) zničit nemůže.Pak tu máme seismické anomálie v určitém sledu v čase který se kryje s potopením kursku a byly zachycený i loděmi který byly na cvičení a forenzní nálezy na místě havárie.To vše se blbě podvrhuje.A logicky z toho vychází že aby se kursk potopil tak tomu muselo něco pořádně pomoct,jelikož neimplodoval tak ten směr pomoci musel být zevnitř.

A když jsme u toho jak asi ten týpek co psal knihu zkontroloval jak je na tom automatické nabíjecí zařízení a torpédomety když přední část kursku odřízly kvůli tomu jak bylo zničené aby nedošlo při manipulaci k nějaké nehodě? :shock:

Papír snese vše i wiki proto je dobré nad vším přemýšlet ale logicky.....a to co jsi postla tak je v tom zajímavý dodatek "cituje však jeho výrok o tom, že je ještě předčasné dát jasnou odpověď na to, co se vlastně stalo. " :wink:

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Námořní nehody

Příspěvek od woxia » 12 led 2018, 18:41

Přečti si tu knížku. Pak si prohlédni fotografie, které jsou ihned po vyzdvižení - některé ale asi už těžko najdeš.

Hlavní rozpor - co byla ta sekundární exploze co se udává na západě chybí ve zprávě na východě.
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Uživatelský avatar
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 2817
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Námořní nehody

Příspěvek od bacil » 13 led 2018, 19:42

woxia píše:
07 led 2018, 14:33
Já mám pořád fyzikální problém s tím, jak cvičné torpédo bez bojové hlavice zničilo ponorku Kursk.
momentálně je mi podezřelé toto: konstruktér torpéd, který měl dohlížet na správnou funkci torpéd Dadžijev z Dagestánu, sousedící s Čečnou, kde zrovna probíhaly sebevražedné útoky... (něco po 4. minutě)

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1113
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Námořní nehody

Příspěvek od syos » 13 led 2018, 19:53

Dr. Zdeněk Burián (Anopress)
Ze světa | 22.08.2000 07:15:22
Mrtvá ponorka Kursk

Operace k záchraně posádky havarované ponorky Kursk byla zastavena. Vrak je zcela zaplaven vodou, nikdo zde nepřežil. Záchranáři chtějí nyní dopravit do trupu ponorky dálkově ovládanou kameru, pomocí níž chtějí získat fotodokumentaci. Čečenští povstalci včera na své webové stránce kavkaz.org tvrdí, že ponorku "ve jménu alláha" zlikvidoval etnický Dagestánec muslimského vyznání Magomed Gadžijev. Admirál ruské Severní flotily Vjačeslav Popov včera požádal rodiny 118 námořníků, kteří zahynuli v havarované jaderné ponorce, o odpuštění. Ruské úřady opakovaně tvrdily, že Kursk se střetl s cizí ponorkou, pravděpodobně britskou, což Londýn popřel. Ruský ministr obrany Igor Sergejev včera prohlásil, že při záchraně posádky Kursku nedošlo k žádným velkým chybám.

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Námořní nehody

Příspěvek od woxia » 13 led 2018, 21:41

Zeptám se takto - kolik námořníků je potřeba k nabíjení torpéd do torpédometů na Kursku?
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5647
Registrován: 01 úno 2017, 15:31

Re: Námořní nehody

Příspěvek od WuVirr » 13 led 2018, 21:51

woxia píše:
13 led 2018, 21:41
Zeptám se takto - kolik námořníků je potřeba k nabíjení torpéd do torpédometů na Kursku?
Asi stejně jako policajtů na zašroubování žárovky. Nemá to čistě náhodou zásobník a nabíjecí automat?

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Námořní nehody

Příspěvek od woxia » 13 led 2018, 22:20

Já bych řekla že tedy ani jeden, když je to automat (máš nabíječe v T-72?)
A když to má zásobník, tak jak jsou tam v něm ty torpéda uložená?
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Námořní nehody

Příspěvek od skflanker_ » 14 led 2018, 15:51

V Egejskom mori sa zrazila Ruská vojenská loď Jamal s obchodnou loďou Orca-2
Dňa 30.12.2017 o cca 07:00 hod. miestneho času sa v Egejskom mori cca 10 míľ od ostrova Rhodos zrazili lode Jamal (ruské vojenské námorníctvo Čiernomorského flotu, loď projektu 775, biela 156) a Orka-2 (obchodná loď, Sierra Leone)
Ruská loď Jamal sa vracala do Sevestopoľa, loď Orca-2 išla z Egypta do Turecka
Vinník - obchodná loď Orca-2 = vykonala sériu manévrov v rozpore s pravidlami morskej plavby vrátane náhlej zmeny kurzu
Ruská loď už je v opravárenskom závode Zvezdočka na Kryme:
20180111.jpg
(loď na teraz vypadáva zo "Sýrskeho Expresu")
Zdroj http://www.interfax.ru/world/594864 z 10.01.2018 + blog http://charly015.blogspot.sk/2018/01/co ... -y-el.html z 12.01.2018
Foto: https://vk.com/rusflot?w=wall-72814627_82640%2Fall z 09.01.2018 a https://vk.com/milinfolive?w=wall-123538639_541715 z 11.01.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Námořní nehody

Příspěvek od QVAK » 15 led 2018, 19:50

QVAK píše:
11 led 2018, 00:49
QVAK píše:
08 led 2018, 17:23
HOŘÍCÍ TANKER V JIHOČÍNSKÉM MOŘI MŮŽE VYBUCHNOUT, HROZÍ EKOLOGICKÁ KATASTROFA

Odborníci se obávají, že hořící tanker, který se v sobotu v Jihočínském moři srazil s Hong Kongu nákladní lodí, vybuchne a způsobí ekologickou katastrofu. Informovala o tom v pondělí BBC.
Navzdory mezinárodnímu úsilí je po nehodě stále nezvěstných 32 členů posádky tankeru Sanchi, z toho 30 občanů Íránu a dva Bangladéšané.
Obrázek

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11857-ho ... katastrofa
Íránský tanker hořící po srážce u břehů Číny explodoval

Íránským tankerem, který od sobotní srážky s čínskou nákladní lodí hoří ve Východočínském moři, ve středu otřásla exploze. Úřady kvůli výbuchu musely přerušit hašení plavidla a pátrání po 31 pohřešovaných, napsala agentura AP.

https://echo24.cz/a/S7CaX/iransky-tanke ... explodoval
Íránský tanker se potopil, „není žádná naděje, že posádka přežila“

Íránský ropný tanker Sanchi, který po srážce s čínskou nákladní lodí týden hořel ve Východočínském moři, se potopil. Informovala o tom íránská televize PressTV. Pohřešovaných 29 námořníků patrně zahynulo ihned po kolizi a následné explozi, soudí podle shromážděných důkazů íránský námořní úřad.
„Není žádná naděje, že zbylí členové posádky přežili,“ řekl mluvčí íránských záchranářů v okamžiku, kdy byl tanker už ze dvou třetin pod vodou a požár se znovu rozhořel.

https://echo24.cz/a/SyLiN/iransky-tanke ... ka-prezila

mauler
Senior redaktor
Příspěvky: 4150
Registrován: 08 úno 2017, 13:40

Re: Námořní nehody

Příspěvek od mauler » 18 led 2018, 03:42

woxia píše:
13 led 2018, 22:20
Já bych řekla že tedy ani jeden, když je to automat (máš nabíječe v T-72?)
A když to má zásobník, tak jak jsou tam v něm ty torpéda uložená?
https://donatoswork.files.wordpress.com ... marine.jpg

jinak nabíjet 125mm náboj a torpédo je minimálně rozdíl ve váze několika tun takže to tak lehké nebude,tady máš video ze západních protějšků,za pozornost stojí že i přes technickou vyspělost je uzávěr torpedometu obsluhován ručně a když se podíváš tak horní torpédomety ten automat může nabít rovnou ale spodnímu musí asistovat obsluha a vložit ho do nabíjecího zařízení a lze důvodně předpokládat že kursk to měl podobně řešené minimálně to ruční uzavírání torpédometu a 2-3 lidi co kontrolují jestli ten automat funguje jak má.....


Odpovědět