Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od martanus » 13 dub 2018, 13:47

Vědci z University College London zjistili, že Golfský proud slábne a dosáhl minima za posledních 1600 let. Podle názoru vědců to může vést ke vzniku surových zim v západní Evropě, zrychlenému zvyšování hladin moře a zeslábnutí tropických dešťů. Informuje o tom The Guardian.


https://cz.sputniknews.com/svet/2018041 ... atastrofa/


/// Jsem žvědav kde GB bude brát plyn
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3159
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 13 dub 2018, 14:19

/// Jsem žvědav kde GB bude brát plyn
Muslimové je naučí sušit a spalovat lejna tak zruší kanalizaci a exkrementy budou využívat na 1 000%. Jak zelené a multikulturní řešení.

PAUL CRAIG ROBERTS: DESET DNÍ PŘED KONCEM SVĚTA

Kriminálně chromyslné vlády USA, Britanie a Francie vysílají flotilu lodí s raketami, ponorek s raketami a jednu mateřskou letadlovou loď k břehům Sýrie s cílem tuto zemi napadnout - a to vzdor ruskému varování.
Jaké jsou pravděpodobné důsledky této skandální agrese, která je znepokojivější a nebezpečnější, než cokoliv spáchané nacistickým režimem v Německu?
Z evropských vlád se ale žádný protest neozývá. Na ulicích evropských a amerických měst se žádní protestující nesrocují. Americký Kongres Trumpovi nepřipomenul, že mu k útoku na suverénní zemi, který může vznítit 3. světovou válku, žádné pověření neposkytl. Každý je, jak se zdá, s vyhlídkou na konec světa spokojen.. A imbecilní americké presstitutky tuto amorfní náladu přiživují.
Zde jsou možné důsledky nastálé situace:
PAUL CRAIG ROBERTS byl poradcem prezidenta G. Busche st.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12676-ro ... onec-sveta

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3159
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 15 dub 2018, 13:08

Vyčkávací chování Vladimíra Putina

Dámy a pánové! „Třetí světová válka“ začala. Sledujte pečlivě skóre utkání...
Skutečně morální záminka pro „casus belli“ (důvod k válce) neexistuje. Protivník není ni zvíře, ani padouch. Představuje jen „jinou zájmovou skupinu“, což se v evoluci netoleruje. Vyhrává silnější, slabší má padáka. Neexistují odbory, kde by bylo dovolání…
Je to jako s chorobami. Buď do neduhu člověk upadne z plného zdraví, nebo se churavění postupně rozvine. Není jednoduché ustanovit, kdy se přesně nová válka spustila. Lze však konstatovat, že jsme svědky jejího zřetelného rozvoje, neboť gong prvního kola zápasu zazněl. Filozof by se zeptal, zda je nutné podstupovat zápas. Praktik na to odpovídá, že budeme-li mít štěstí, budeme jen přihlížet v roli diváků. Nebudeme-li mít štěstí, není jasné, jaká bude naše vlastní úloha.

http://literarky.cz/politika/svet/26095 ... ira-putina

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3159
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 30 dub 2018, 09:59

USA daly Evropě ultimátum

USA postavily Evropu a Kanadu před ultimátum v „obchodní válce“: buď budou země souhlasit s kvótami ze strany americké vlády nebo budou na zboží z těchto zemí uvalena tvrdá cla. Uvádí to agentura Bloomberg. Spojené státy trvají na tom, aby spojenci souhlasili s přijetím právě kvót, které mají udeřit po zemím Evropy a Kanady méně než celní poplatky.
„Prosíme všechny, aby přijali kvóty, když ne tarify," řekl ministr obchodu USA Wilbur Ross. Vybrat si ze dvou zel je nutné do 1. května — právě tento den začnou platit omezení. Evropská unie se zatím definitivně nerozhodla.

EU export finální ocele do US v r. 2017 v metrických tunách
Obrázek

https://ac24.cz/-/usa-daly-evrope-ultim ... direct=%2F
https://www.bloomberg.com/news/articles ... o-its-head

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 863
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od Skeptik » 30 dub 2018, 14:43

Tohle se mi fakt líbí:
We are asking of everyone: quotas if not tariffs,” Commerce Secretary Wilbur Ross said on Friday.
"Zeptáme se každého: Kvóty nebo Clo"
Dost mi to připomíná to přátelské: "Peníze nebo Život." :dobre: ... není nad to Mít Přítele :blbec:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3159
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 05 kvě 2018, 16:49

Barevné revoluce

Nebudeme kolem toho dlouze chodit. USA jsou (stále ještě) velmoc prvního řádu. Mají po světě hromadu vojenských základen, mají velvyslanectví prakticky v každé zemi a mají fůru (natisknutých) dolarů. Chovají se jako jakákoliv jiná velmoc... budují si vliv. V posledních letech to vidíme i u nás, ale nemyslete si, chodilo to tady takhle už do sametovky, ba ještě před ní. USA prostě mají vytipované lidi, kteří mají rádi ameriku a cpou jim peníze. Disidenti, spisovatelé, blogeři, novináři ... pokud adorují tu správnou stranu, jsou pravidelně zváni na ambasádní večírky, dostávají svoje ceny za přínos demokracii a svobodě, dostávají přísun dolárků na různé projekty a za nějaký čas už milý novinář napíše přesně to, co mu jeho kamarád Joe z velvyslanectví zatelefonuje. Dělá to zcela sám, není k tomu nijak nucen, prostě koná ve jménu svobody a demokracie v US střihu. Stejně tak si nebudeme nalhávat, že by to ostatní velmoci nedělaly. Jen Číňané si podobně zvou spíše podnikatele, kapitány průmyslu, skupují patenty i technologie a mají prsty prakticky v každém byznysu u nás. I obyčejné vodovodní kohoutky se u nás jen skládají dohromady. Rusové zase nemají moc peněz a tak holt musejí své prodloužené ručičky a huby lépe vybírat. Nemohou prostě plošně uplatit všechny.
Cena chaosu
Budu pokračovat ve včerejším článku o barevných revolucích. V diskusi jsme celkem vzápětí došli k názoru, že Američanům nejde ani tak o spřátelené režimy jako o vytváření chaosu, který jim (nebo přinejmenším určitým kruhům v USA) vyhovuje. Já osobně jsem ochoten připustit, že nějaký vrcholný manažer od Rockwellu nebo Boeingu se tetelí blahem, jak jdou na odbyt jeho letadýlka, raketky a další munice. Jsem ochoten připustit, že zbrojařská loby dělá všechno pro to, aby současný penězovod nevyschnul a rozhodně nemá zájem o seškrtání vojenských výdajů. Ale nevěřím, že je to všeobecný americký postoj v kongresu nebo u prezidenta.
Proč? Jestliže USA záměrně vytváření chaos, pak nechápu, proč ho dělají tak draze. Zkusím to vysvětlit. Americká přítomnost v Afghanistánu stála prozatím zhruba 750 miliard dolarů. Americká přítomnost v Iráku se odhaduje na 3 tisíce miliard dolarů. Američané na svůj chaos vynaložili něco okolo čtyř bilionů dolarů. Vlastní vojenské výdaje z toho ovšem tvoří jen tu menší část. Nejméně polovinu peněz stály všechny ty základny, silnice, obnovování potřebné infrastruktury, budování místních sil, budování úřadů, obnova země, či jak se to jmenuje. Afghánská armáda je placena Američany, Irácká armáda je placena Američany, vůbec celé ty spřátelené vlády se svými mraky úředníků, to všechno platí Amíci.
Ty miliony betonových bloků, kterými jsou obehnány vládní čtvrti, ty obrovské základny o hraně čtverce padesát kilometrů, ta letiště, ropovody, přístavy, checkpointy... podobný výčet by mohl mít tisíce položek. V Iráku jsou tisíce kilometrů betonových bloků čtyři metry vysokých proti sebevražedným útočníkům... Jen ty bloky stály miliardy dolarů a dolárk natekly do místních betonárek, akcionáři Boeingu z toho neviděli ani floka dividend.
Dva biliony dolarů nespotřeboval vojenskoprůmyslový komplex, ale spotřebovali ho zkorumpovaní domorodci, místní betonárky a platy vojáků v turbanech, kteří přes den berou od Amíků prachy a v noci se mění v Tálibán nebo IS. Troufnu si tvrdit, že tyto výdaje budou ještě vyšší. Ptám se, proč? To by nebylo lepší udělat to, co udělala Evropa v Libyi? Prostě shora naházet bomby, dodat lehké zbraně a nechat je, ať si ten chaos udělají sami? Libye je levná, tedy mohla být, ale nepředbíhejme. Nebo tak jak to dělají Saúdové v Jemenu... bombardují, ostřelují a všechno ostatní se děje samo. Bordel nad bordely za pár dolarů.
Proč by ten vojenskoprůmyslový komplex měl dopustit, aby takové obrovské prachy odtekly někam pryč? Za to by mohlo být bomb a drahých hraček...
A teď se v tom plácají. Žádný předpoklad se nesplnil. Irák není bezpečnější a lepší země. Není ani přátelský. Nedá se z něj odejít bez ztráty kytičky, protože doma v USA jsou tisíce ambiciózních mladých mužů, kteří chtějí být senátory, poslanci a diplomati. Ti se jen třesou na podobnou příležitost, usvědčit tu starou gardu ze lží a sebrat jim hlasy. A tak tam staří jestřábi zůstávají a platí miliardu dolarů denně, aby se tam udrželi. Půlku ročního rozpočtu své armády dají každý rok do pouštní zemičky. Kdyby odešli, tak udržet ten chaos zvládnou politikou B-52. Ale nemohou. Byla by to prohra, kterou si velmoc nemůže dovolit.
http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne ... oluce.html

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3159
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 06 kvě 2018, 12:45

V USA otevřeli první robotizovanou restauraci na světě

V americkém Bostonu (stát Massachusetts) otevřeli první restauraci rychlého občerstvení na světě, ve které pracují roboti. Oznámil to The Business Insider. V „dosud nevídané robotizované kuchyni" restaurace Spyce vaří sedm otáčejících se číšnic, které míchají a smaží ingredience. Na každou objednávku potřebují maximálně tři minuty.


https://ac24.cz/-/v-usa-otevreli-prvni- ... bm_cur%3D1

kenavf
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1420
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od kenavf » 06 kvě 2018, 14:39

Čo robí ten chlap za pultom v robotizovanej reštaurácii?
Pod robotizovanou reštauráciou si predstavujem niečo iné,toto sú tak nanajvýš manipulátory a automaty.

QVAK
Oceněný redaktor
Příspěvky: 3159
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 06 kvě 2018, 19:58

kenavf píše:
06 kvě 2018, 14:39
Čo robí ten chlap za pultom v robotizovanej reštaurácii?
Pod robotizovanou reštauráciou si predstavujem niečo iné,toto sú tak nanajvýš manipulátory a automaty.
Automatizovaná pouze část výroby (pouze vlastní vaření) a příprava i návazné služby prozatím neumí nijak robotizovat. Někdo musí zajistit pružnost systému.

Financial Times: Proč je Karel Marx významnější než kdy dřív

200 let Karla Marxe: Jak pojaly britské noviny Financial Times připomínku na dílo německého filosofa Karla Marxe? Pro některé možná i překvapivě…

http://casopisargument.cz/2018/05/06/fi ... -kdy-driv/

modrak
Redaktor
Příspěvky: 290
Registrován: 22 úno 2017, 16:50

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od modrak » 06 kvě 2018, 21:09

QVAK píše:
06 kvě 2018, 19:58

Automatizovaná pouze část výroby (pouze vlastní vaření) a příprava i návazné služby prozatím neumí nijak robotizovat. Někdo musí zajistit pružnost systému.
Nezmysel. Podobnú "automatizáciu a robotizáciu" som videl možno pred 40 rokmi vo vojenskej kuchyni. :D Doslova. Nie je ani pravda, že náväzne služby nejde robotizovať. V Japonsku už asi cez 10 rokov minimálne robotizovaná reštaurácia aj s obsluhou. Človek nepríde do kontaktu s jedlom,teda pri príprave a donáške, iba v prípade poruchy. Takže nič nové. Zase jedna Hollywoodska kachna, či klamlivá reklama.

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1018
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od Polite » 07 kvě 2018, 08:54

Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

riho
Redaktor
Příspěvky: 218
Registrován: 08 úno 2017, 09:58

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od riho » 09 kvě 2018, 14:51

Nehovoriac o tom, že začiatkom roka bola aj tu informácia o robotizovanej obsluhe v teheránskej reštaurácii, kde si zákazník na stole s dotykovým displejom objedná jedlo a to mu je doručené až pred neho dopravným pásom.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti