USA

Odpovědět
Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: USA

Příspěvek od Juraj » 20 kvě 2018, 14:52

Uznanie Golanských výšin Američanmi je vo svojej nekonzistencii nesmierne komický návrh. Skúste si totiž aplikovať vyjadrenie amerického senátora po vzťahu ku Krymu „Neexistuje žiadny mysliteľný scenár, v ktorom by dávalo zmysel, aby Rusko opustilo takúto strategicky významnú polohu, kde by vákuum po opustení Rusko mohli okamžite vyplniť nepriateľské sily“. Áno, Izrael nikdy neopustí Golany, ale samotné priznanie tohto faktu ako reality, spustí reťazovú reakciu - vrátane spomínaného Krymu.
https://slobodnyvyber.sk/mimoriadna-spr ... t-izraela/

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5377
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 21 kvě 2018, 21:04

Nová šéfka CIA Gina Haspelová zložila prísahu
Gina Haspelová zložila v pondelok 21.05.2018 prísahu ako riaditeľka americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Nominantka prezidenta USA Donalda Trumpa je prvou ženou na tomto poste...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/47 ... a-prisahu/ z 21.05.2018

CIA má novú šéfku, Gina Haspelová zložila prísahu
Nástupkyňa Mikea Pompea pracuje v tajnej službe už 33 rokov.
...Slávnostnej prísahy v sídle CIA v Langley, štát Virgínia, sa zúčastnil aj Trump, podľa ktorého je Haspelová mimoriadnym človekom - niekým, kto slúžil tejto agentúre "s výnimočnou šikovnosťou a oddanosťou 30 rokov". Vyhlásil, že "v tejto krajine nie je nikto lepšie kvalifikovaný" pre tento úrad ako ona. Dodal, že nová riaditeľka "nikdy neustúpi" pri obrane Ameriky. Trump tiež pochválil zamestnancov CIA a označil ich za "najelitnejších spravodajských profesionálov na planéte"...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20831342/cia-ma-n ... isahu.html z 21.05.218

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: USA

Příspěvek od Juraj » 22 kvě 2018, 06:48

Stanica CNBC tvrdi, ze Rusi testovali styrikrat od novembra 2017 do februara 2018 raketu s plochou drahou letu s jadrovym pohonom. Vsetky pokusy boli neuspesne. Najdlhsi let mal 22 mil, vraj sa nepodarilo nastartovat jadrovy pohon. Skusky vraj boli urychlene na prikaz Kremla, kedze pohon je este nezrely. Nie je zname nic o enviromentalnych následkoch
https://www.cnbc.com/2018/05/21/russian ... miles.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 22 kvě 2018, 13:52

Špionáž v prezidentské kampani? Trump požaduje vyšetřování Obamovy administrativy

Vzhledem k informacím, které se nedávno dostaly na veřejnost, americký prezident Donald Trump žádá po ministerstvu spravedlnosti (MS), aby vyšetřilo, zda byla jeho prezidentská kampaň terčem infiltrace a sledování pro politické účely a zda si tuhle „službu“ objednala Obamova administrativa.

http://www.epochtimes.cz/2018052124179/ ... ativy.html

Obamovu administrativu bude prošetřovat ministerstvo spravedlnosti, pro možné zneužití sledování Trumpa

Americké ministerstvo spravedlnosti (MS) oficiálně zahájilo vyšetřování Obamovy administrativy v souvislosti s možnou politicky motivovanou špionáží Trumpovy prezidentské kampaně.
Náměstek ministra spravedlnosti Rod Rosenstein pověřil generálního inspektora ministerstva, Michaela Horowitze, aby zahájil vyšetřování možného zneužití sledování v Trumpově prezidentské kampani, včetně obvinění z infiltrace a toho, zdali zúčastnění v těchto aktivitách měli „nepatřičné úmysly“. „Jestliže se někdo infiltroval nebo sledoval účastníky prezidentské kampaně s nepatřičnými úmysly, potřebujeme o tom vědět a podniknout odpovídající kroky,“ řekl ve svém prohlášení Rosenstein. V dalším stanovisku mluvčí ministerstva řekla, že Horowitz bude věc konzultovat s prokurátorem v případě, že se objeví důkazy o trestném činu.

http://www.epochtimes.cz/2018052124182/ ... nosti.html
https://www.theepochtimes.com/justice-d ... 31846.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 24 kvě 2018, 17:50

Trump zrušil schůzku s Kim Čong-unem. Vadí mu „obrovský hněv“ vůdce KLDR

Americký prezident Donald Trump odřekl své setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, které se mělo konat 12. června v Singapuru. Trump to Kimovi oznámil dopisem, který dnes Bílý dům zveřejnil. Za důvod svého rozhodnutí prezident označil Kimovy nedávné projevy s nepřátelskými výpady proti USA. Kimovi také vzkázal, že je připraven se s ním v budoucnu setkat.
„Velmi jsem se na setkání s vámi těšil,“ napsal Trump Kimovi. „Bohužel z obrovského hněvu a otevřeného nepřátelství ve většině vašich posledních prohlášeních cítím, že by bylo nyní nevhodné dlouho plánované setkání uskutečnit,“ vysvětlil americký prezident.

https://echo24.cz/a/S5bUe/trump-zrusil- ... vudce-kldr

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 25 kvě 2018, 11:18

Newsweek: V první den války Rusko a Čína připraví USA o kontrolu nebe!

V případě vojenského konfliktu mezi Moskvou a Washingtonem, nejnovější americké kontrolní a řídící letadla Northrop Grumman E-8 budou sestřelena první den ruskými protiletadlovými raketovými systémy S-400, které nemají obdoby v celém světě, řekla ministryně letectva Heather Wilsonová. A aby se překonalo zaostávání za Ruskem potřebují USA 7 miliard dolarů, uvedla politička. Převaha Ruska a Číny ve vzduchu činí zranitelnými nejnovější americká vojenská kontrolní a řídící letadla Northrop Grumman E-8 s radarovým systémém JSTARS „v případě vojenského konfliktu“, uvedl David Brennan, novinář Newsweekus odkazem na prohlášení šéfky amerického letectva Heather Wilsonové. Podle ní, i po modernizaci těchto letadel, z nich ruské a čínské technologie udělají „snadný cíl".

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... rolu-nebe/
http://www.newsweek.com/russia-china-wo ... rns-937013

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 29 kvě 2018, 11:19

Americký minister obrany vyzýva mladých amerických pilotov pripraviť sa na rýchlo sa približujúcu vojnu

Portál USA Press informuje o slovách amerického ministra obrany Jamesa Mattisa, ktorý počas slávnostného prijatia 984 kurzantov Akadémie vojenských vzdušných síl USA v Colorado Springs do radov americkej armády, dňa 23. 5. 2018 vyzval nových amerických pilotov, aby sa pripravili na možnosť bojového nasadenia.
Americký minister obrany James Mattis vyzval amerických pilotov aby vyvinuli maximálne úsilie a pomohli zachovať americkú vzdušnú nadvládu nad americkými konkurentmi (najmä Rusko a Čína) v prípade možnej rýchlo sa približujúcej vojny.

https://www.hlavnespravy.sk/americky-mi ... nu/1415140

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 29 kvě 2018, 13:51

Obchodí válka USA-Čína, kolaps summitu Kim-Trump, štěpící se frakce uvnitř amerických elit

V předchozích tištěných článcích jsem argumentoval, že existují tři skupiny soupeřící o vyjednání amerických obchodních podmínek s Čínou: velcí bankéři a nadnárodní korporace v USA, jejichž hlavní starostí je dostat co nejhlubší přístup a průnik na čínské trhy; americké obranná-válečná frakce, které dělají starosti přenosy technologií do Číny včetně technologií příštích generací (5G, AI, kybernetické bezpečnosti), které mají hluboké vojenské důsledky; a Trump, kterému dělají starosti hlavně dopady na jeho americkou domácí politickou základnu a dosažení určité redukce v obchodním deficitu Čína-USA (nejlépe přes nárůst čínských nákupů amerického zboží), což by šlo přehánět a politicky nafukovat, aby se domácí politické základně v červených státech předvádělo, že jeho téma ‚ekonomického nacionalismu‘ (Amerika v první řadě) se vitálně prosazuje.
To rozštěpení amerického obchodního týmu a ty vzájemné spory těchto tří frakcí budou pokračovat a snižovat pravděpodobnost jakékoliv dohody s Čínou. Ta mezitím bude pokračovat ve svých snahách o obchodní vyjednávání s Evropou a zvláště s Německem, s nímž se Trumpova administrativa a Kongres čím dál více odcizují. Ale američtí korporativisté se zjevně i v úmyslu bránit své vlastní zájmy, jak se tomu říká, střílí do vlastní nohy. Kvalita vedení amerického podnikatelského vedení a zvláště jeho politického zastoupení v 21. století neskutečně upadla.
https://ac24.cz/-/obchodi-valka-usa-cin ... bm_cur%3D3

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 29 kvě 2018, 13:57

Hillary Clinton říká, že se chce stát ředitelkou Facebooku

Dvakrát zkrachovalá prezidentská kandidátka Hillary Clinton oznámila, že se chce stát ředitelkou Facebooku, aby mohla kontrolovat obsah zpráv konzumovaných Američany na „této největší platformě světového zpravodajství.“ Když v pátek dostávala Hillary Clinton na Harvardu Radcliffovu cenu, tak řekla ministryni spravedlnosti Massachusetts Mauře Healey, že až se dostane ke kontrole newsfeedu na Facebooku, tak budou Američané konečně dostávat „ten správný druh zpráv,“ co zajistí při volbách „ta správná rozhodnutí.“
Tyto děsivé zprávy, podle nichž Hillary Clinton upřela své zraky na místa ve správní radě Facebooku, přichází dny poté, kdy tato sociální síť oznámila, že se sdružili s globalistickým miliardářem Georgem Sorosem, aby jim pomohl regulovat v USA i po celém světě volby.
V současnosti je Susan Rice ve správní radě Netfix, zatímco Barack a Michelle Obama právě podepsali, že pro ně budou vytvářet politický obsah. Pracovat pro Facebook není v roce 2018 pro Hillary Clinton vlhký sen – a je to příšerně děsivé pomyslet, že ji právě zaznamenali, jak přiznává, že touží cenzurovat svobodu slova a prosazovat levičáckou propagandu.
https://ac24.cz/-/hillary-clinton-rika- ... bm_cur%3D3

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5223
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 31 kvě 2018, 18:46

Google prožívá krizi identity. Jeho zaměstnancům vadí spolupráce s Pentagonem
Společnost Google se potýká s rostoucím odporem svých vlastních zaměstnanců kvůli projektu Maven, v němž pomáhá americké armádě identifikovat cíle pro nálety. Podle deníku The New York Times (NYT) uvrhl přední technologickou společnost do existenciální krize. Na druhé straně Pentagon chce nasazení algoritmů strojového učení pro armádní účely rozšiřovat, informoval magazín Wired.

Projekt Maven byl spuštěn v dubnu 2017 a jeho první misí se stala automatizace rozpoznávání vojensky významných objektů (lidí, vozidel, staveb) v záběrech natočených bezpilotními letouny. Videa ve vysokém rozlišení se hromadí na amerických základnách a armádní nástroje už je nestíhají analyzovat. Pentagon chtěl první formu „algoritmického válčení“ zprovoznit do prosince 2017, což se mu podle Wired bez problému podařilo. O zapojení Googlu do operace informoval poprvé server Gizmodo až na začátku března. Společnost o roli v projektu veřejně nehovořila, ale o měsíc později vyzvalo v otevřeném dopise 3100 zaměstnanců vedení, aby od armádního kontraktu odstoupila. Napětí v Googlu kolem Maven nyní osvětlila reportáž NYT, který mluvil s několika stávajícími a bývalými zaměstnanci a nahlédl také do dokumentů společnosti a interní komunikace mezi pracovníky.

„Za každou cenu se vyhněte zatažení umělé inteligence a jakýmkoli zmínkám o ní,“ napsala svým kolegům loni v září Fei-Fei Liová, která na Stanfordské univerzitě vede pracoviště pro umělou inteligenci a je zároveň hlavní výzkumnicí pro umělou inteligenci v jednom z oddělení Googlu. „Umělá inteligence použitá jako zbraň se nejspíš stala jedním z nejcitlivějších témat v rámci umělé inteligence, možná tím vůbec nejcitlivějším,“ pokračovala vědkyně. Více na:

https://www.euro.cz/byznys/google-prozi ... em-1408005
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 01 čer 2018, 12:32

USA uvalily cla na ocel a hliník z EU, Kanady a Mexika. Přicházejí rychlé reakce

Přestože tisk dříve spekuloval, že by Spojené státy mohly zavést dlouhodobou výjimku z cel pro nejbližší spojence, prezident Trump se rozhodl zavést cla na ocel a hliník. Platit začnou od půlnoci. Americký ministr obchodu Wilbur Ross oznámil, že Washington zavede 25% clo na dovoz ocele a 10% clo na dovoz hliníku z EU, Kanady a Mexika dnes o půlnoci. „Těšíme se na pokračování vyjednávání jak s Kanadou a Mexikem, tak i s Evropskou komisí, neboť máme ještě další záležitosti, které musíme vyřešit, řekl Ross novinářům.
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker označil cla za „zcela nepřijatelná" a slíbil, že v příštích hodinách dojde k zavedení „vyvažujících opatření". „To je špatný den pro světový obchod," zdůraznil. „Budeme bránit zájmy Unie v plném souladu s mezinárodním obchodním právem," dodal předseda Komise.
Evropská komisařka pro obchod Cecilia Malmströmová uvedla, že se EU pro řešení obchodního sporu obrátí na Světovou obchodní organizaci.
https://ac24.cz/-/usa-uvalily-cla-na-oc ... direct=%2F
https://www.straitstimes.com/world/unit ... on-tariffs

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4980
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 01 čer 2018, 19:14

Zajímavý článek o úzkých místech exportu plynu a ropy z břidlic v USA.

Do roku 2020 než vybudují potřebné přístavy a přepravní kapacity, zvýšení exportu z USA není možné.

https://www.oilandgaspeople.com/news/16 ... -to-ports/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2241
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: USA

Příspěvek od El Diablo » 02 čer 2018, 12:20


USA financují policii spojenou s nelegálními popravami v Salvadoru

Před 3 hodinami
Nejobávanější gang světa Mara Salvatrucha neboli MS13 má na kontě stovky obětí a násilných zločinů ve Střední Americe i Spojených státech. Ty s nimi bojují v utajené válce na půdě Salvadoru. USA roky financují paramilitární jednotky, které čelí obviněním z poprav členů gangu. Ti, kteří mají bezpečnost zajišťovat, sami násilí stupňují. V Salvadoru exkluzivně natáčela televize CNN.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... -salvadoru
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4980
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 02 čer 2018, 16:49

Situace v USA se zhoršuje. Chudí Američané stále více chudnou
Zatímco sociální dávky poklesly a přístup ke zdravotnímu pojištění se ztížil, Trumpova daňová reforma udělila mega-bohatým a velkým společnostem neočekávané finanční bonusy, což nerovnost dále prohloubilo, uvedl Alston ve zprávě. Přestože americký prezident Lyndon Johnson již v 60. letech vyhlásil boj proti chudobě, americká politika v tomto směru byla podle zpravodaje "přinejlepším liknavá".

„Avšak politiky, které začaly loni, se zdají být záměrně navrženy tak, aby zrušily základní ochranu nejchudších, potrestaly ty, kdo nemají práci, a přeměnily i základní zdravotní péči ve výsadu, na kterou je nutné si vydělat, než právo občanů," upozornil Alston.

Ve Spojených státech podle něj žije v chudobě 41 miliónů lidí, z toho 18,5 miliónu v krajní nouzi. Třetinu chudých představují děti. Z průmyslových zemí mají USA nejvyšší míru chudé mládeže.

Agentura Reuters nicméně upozornila, že statistické údaje, které Alston citoval, se týkají pouze období do roku 2016, a tak chybí data pro srovnání, zda a jak se chudoba rozšířila od Trumpova nástupu do Bílého domu v lednu 2017. V Ženevě nebyli k dosažení američtí představitelé, aby se k zprávě vyjádřili.
https://www.novinky.cz/ekonomika/473863 ... udnou.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5377
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 03 čer 2018, 12:05

Agent FBI v sobotu 02.06.2018 večer tancoval v bare v Denveri, po salte mu vypadla zbraň, po uchopení zbrane zbraň vystrelila a postrelila osobu:

https://twitter.com/RyanHaarer/status/1 ... 2226822153 z 02.06.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 14:31

Naprosté fiasko: jak selhání protirakety Patriot ohrožuje USA

V prosinci 2017 odpálili jemenští povstalečtí Hútíové ze šíitského hnutí Ansar Alla balistickou raketu namířenou na hlavní město Saúdské Arábie Rijád. Saúdská a západní média oznámila, že rakety USA Patriot úspěšně zlikvidovaly raketu.
Profesor Massachusettského technologického institutu (MIT) Theodore Postol, jeden z předních amerických odborníků v oblasti protiraketové obrany, velmi skepticky hodnotil tvrzení o úspěchu Patriotu. Pečlivě analyzoval údaje získané během války a pak řekl, že ve skutečnosti bylo procento zachycených raket Patriot mnohem méně — maximálně 10 procent. Vědec také poznamenal, že i ty nejjednodušší rakety, jako je Scud-B, se mohou vyhnout systému. Studie profesora byla podpořena údaji, které byly získány mimo jiné zaměstnanci dodavatele odpovědného za výrobu Patriotu. Všichni uznali, že výroky o úspěšném bojovém ověření komplexů byly bezpředmětné.
K podobné situaci došlo i s raketou, která byla odpálena do Rijádu. Podle vojenského pozorovatele existují přesvědčivé důkazy o tom, že raketa vypuštěná Hútíy, také docela primitivní, nebyla zachycena. To znamená, že Spojené státy znovu oznámily úspěch svých zbraní pro politické účely, protože je stále důležité, aby se jejich spojenci cítili v bezpečí před raketovou hrozbou. Cílem jemenské rakety bylo mezinárodní letiště saúdské metropole král Khalid. Podle satelitních snímků nebyla raketa zachycena, ale spadla nedaleko letiště. Bojová hlavice explodovala 12 kilometrů od terminálu a vyděsila cestující.
https://ac24.cz/-/naproste-fiasko-jak-s ... direct=%2F

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 06 čer 2018, 15:05

#MeToo v soutěži krásy. Americké miss už nebudou chodit v plavkách

Porota americké celostátní soutěže Miss America nebude napříště hodnotit účastnice podle vzhledu, defilé v plavkách bylo z přehlídky vypuštěno. V dějišti finále v Atlantic City to v úterý oznámila předsedkyně soutěže Gretchen Carlsonová. Na umístění soutěžících nebude mít podle ní žádný vliv ani oděv, v nichž se účastnice představí během finálového večera.
O vítězce dosud rozhodoval půvabný vzhled, talent a inteligence kandidátek prověřovaná v rozhovorech s průvodcem večera.
Iniciátoři změn argumentují údajnými stížnostmi, které defilé v plavkách a dokonce i ve večerních róbách vyvolávalo. Takový přístup je podle Carlsonové zastaralý. „Nebudeme vás soudit podle vašeho vzhledu, protože nás zajímá vaše osobitost,“ vzkázala dnes kandidátkám v pořadu televize ABC.
https://echo24.cz/a/SKpYp/metoo-v-soute ... v-plavkach

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 07 čer 2018, 11:44

Zbyněk Fiala: Obchodní válka? Spíš obrana

Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny G-7 jednali tři dny v kanadském Whistleru ve formátu „šest hučí do jednoho“. Snažili se zabránit vzplanutí obchodní války mezi USA a zbytkem světa. Ale co když jsou sami proti sobě? Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalit cla na ocel a hliník a zatížit tak exporty i nejbližších spojenců představuje v pojetí zavedeného volného trhu nevýslovný hnus. Jenže Trump zase vidí nevýslovný hnus v tom, že obchodní schodek USA už dosáhl 800 miliard dolarů ročně. Takže ten volný trh bude nejspíš trochu vadný.
Trumpovy sliby, že vrátí do USA výrobu, která se v předchozích letech ocitla kdesi „offshore“, nebyly úplně plané, když vidíme, že za první rok jeho funkčního období přibylo ve výrobě 334 tisíc míst. Mzdy zaměstnanců mimo okruh manažerů dosáhly nejvyššího růstu za dekádu, byť je to v našich očích stále skromných 2,7 procenta. Nezaměstnanost osob s nižším vzděláním spadla na úroveň, jaká tu nebyla od roku 2001. Ale i těm, kdo nemají ani střední školu a jsou odkázáni na dělnická místa, se zlepšilo postavení na pracovním trhu, protože nezaměstnanost této skupiny už pět měsíců zůstává pod 6 procenty.
http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... spi-obrana

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4980
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 09 čer 2018, 09:05

Americké studenty dusí dluhy. Půjčili si celkem 1,5 biliónu dolarů
Poslední generace studentů v USA vězí po krk v dluzích. Pětina má problémy se splácením, jiní musejí odkládat například investice do bydlení. Celková výše studentských půjček letos vyšplhala nad 1,5 biliónu dolarů (32,4 biliónu korun), od roku 2012 stoupla o polovinu, vyplývá z dat americké centrální banky Fed.

Generace Y, narozená po roce 1990, se potýká v USA s vysokými dluhy za studia. Splácet půjčky musí po skončení studií každý čtvrtý z deseti. Průměrný dluh absolventa se vyšplhal na 28 400 dolarů (615 tisíc korun), vyplývá z dat neziskové organizace The College Board.
https://www.novinky.cz/ekonomika/474450 ... olaru.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 09 čer 2018, 12:51

„Totalita plíživě přichází. Z LGBT je vyvolený lid“

Americký konzervativec Rod Dreher (51) přijel do Prahy podpořit české vydání své knihy Benediktova cesta. Týdeník Echo s ním hovořil o jeho motivech, proč tuto radikální knihu napsal, kdy došel k názoru, že boj s modernitou je pro konzervativního křesťana ztracený, proč si myslí, že ideologie transgenderu je ještě nebezpečnější než práva pro homosexuály, a jak do toho všeho zapadá vítězství Donalda Trumpa. V knize Dreher na několika místech doporučuje jako zdroj inspirace Václava Bendu a Václava Havla, interview jsme tedy rovnou zahájili českou spojkou.
Včera večer jsem byl u vdovy po Václavu Bendovi Kamily, v bytě bylo i několik jejich dětí a vnoučat. A pár dalších akademiků. Vyprávím jim případy, které se dějí na amerických univerzitách. Oni jsou v šoku a válejí se smíchy. Na to jim povídám: To je dobře, že se smějete, je vidět, že jste si zachovali smysl pro to, co je zdravé a co už je idiocie. Jenže pro nás to taková legrace není. Obecně řečeno já lidi, kteří vyrůstali v komunismu, považuji za kanárky v dole. Myslím, že v sobě máte zabudovaný systém včasného varování před plíživým totalitarismem. Jasně, v Americe totalitarismus nezavádí vláda, ale plíživě přichází i tak.
Pokud nepodepíšeš deklaraci o různosti, nemáš šanci dostudovat. Je to čím dál silnější.

https://echo24.cz/a/Sgixj/totalita-pliz ... voleny-lid

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Polite a 0 hostů