Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 02:11

Mela ve feministickém hnutí. Feministky se obviňují ze znásilnění

Kuriózní spor uvnitř feministického hnutí spojovaného s centrem Klinika rozpoutal otevřený dopis zveřejněný na facebooku skupinou SdruŽeny. Autorky dopisu obviňují známou aktivistku M.F., která je biologicky mužem, ze znásilnění. Cílem dopisu podle nich je, že M.F. „přehodnotí své chování – zda je v souladu s idejemi, které otevřeně zastává, a které se jako feministka a lidskoprávní aktivistka snaží hájit“. M.F není k zastižení a její vyjádření k nařčení není známé.
Znásilnila jednu z autorek tohoto dopisu. Zpočátku jí tvrdila, že si nic nepamatuje a popírala vinu, později připustila, že skutek spáchala. Pokoušela se vše ututlat a vyhýbala se konfrontaci. K tomu používala i citové vydírání a výhrůžky sebevraždou,“ stojí v otevřeném dopise. Dalšího znásilnění feministky se podle autorek dopisu M.F. údajně dopustila už před tímto případem.
https://echo24.cz/a/SbGzS/mela-ve-femin ... znasilneni

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 02:14

QVAK píše:
04 čer 2018, 11:52
Zpráva o kyberbezpečnosti: Došlo ke stahování dat od zaměstnanců státu
K vytvoření kopie webu státní instituce, kybersabotážím, sledování, napadání a stahování dat ze schránek zaměstnanců státu došlo v ČR v roce 2017. Nejčastěji byly napadeny státní instituce a banky. Kyberzločin mířil na představitele státu, napadeno útokem výjimečného rozsahu bylo médium veřejné služby. Volby se ale kyberzločincům nepodařilo ovlivnit ani narušit. Zprávu tento týden projedná vláda.
http://www.ceska-justice.cz/2018/06/zpr ... ncu-statu/
Apple i Samsung o vás ví vše, Facebook s nimi přes 10 let sdílí osobní informace

Největší sociální síť facebook čelí dalšímu skandálu. Po sérii odhalení bezpečnostních hrozeb užívání sítě nyní vyšlo najevo, že společnost osobní data uživatelů sdílí mnohem déle, než bylo dosud známo. Data více než dvou miliard uživatelů jsou sdílena také s největšími výrobci elektroniky, mezi nimiž nechybí Apple, Samsung či Microsoft. Informaci přinesl server deníku The New York Times.

https://echo24.cz/a/S7QJw/apple-i-samsu ... -informace

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 06 čer 2018, 11:57

Rath podal stížnost na Bradáčovou, tají podle něj vztah s vyšetřovatelem jeho případu

Analogií intimního vztahu soudkyně Sylvy Mašínové s Miroslavem Peltou argumentuje ve své věci exhejtman David Rath. Vztah soudkyně a fotbalového manažera přirovnal ke vztahu vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové a policejního vyšetřovatele jeho případu Petra Vincenze. Jde o Rathovu reakci na usnesení, kterým Bradáčová zamítla Rathovu stížnost pro podjatost vrchní státní zástupkyně v Praze.
David Rath podal stížnost proti usnesení Bradáčové k Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně 31. května 2018. Česká justice ji má k dispozici. Podle exhejtmana se vrchní státní zástupkyně v Praze se stížností na její podjatost nevypořádala a své rozhodnutí nijak nezdůvodnila. To je podle něj v rozporu s nálezy Ústavního soudu: „V jím posuzované věci se státní zástupce omezil na konstatování, ,zjištěné okolnosti plně odůvodňují vydání tohoto usnesení´, tj. šlo o obdobný přístup k vypořádání se s námitkami obviněného resp. obžalovaného, jako v případě nyní napadaného Usnesení. Ústavní soud takový přístup razantně odmítl,“ cituje Rath pro Nejvyšší státní zastupitelství jeden z nálezů.
http://www.ceska-justice.cz/2018/06/rat ... m-pripadu/

Polotajné soudy? Rozhodnutí na základě utajovaných skutečností přibývá

V České republice se buď odehrává boj v tajných službách prostřednictvím křivých a smyšlených informací nebo válka státu proti bezpečnostním službám a jejich lidem. A nebo nemá stát některé služby a instituce pod kontrolou. Takový závěr lze učinit po přečtení dubnového rozsudku ve věci někdejšího pověřeného ředitele Vojenského zpravodajství Rostislava Pilce a s ohledem na aktuální zproštění funkce ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace Jiřího Šaška i odvolání ředitele Vojenského výzkumného ústavu Bohuslava Šafáře.
Generál mjr. Rostislav Pilc převzal Vojenské zpravodajství poté, co policie v kauze Nagyová zadržela ředitele této rozvědky Milana Kovandu. V případu Nagyová a spol. svědčil proti zpravodajcům. Od ledna 2015 byl náčelníkem Vojenské kanceláře prezidenta republiky. Když mu na základě informací jeho bývalých kolegů a podřízených z Vojenského zpravodajství byla odebrána bezpečnostní prověrka, rezignoval. Také v případu Regner stát argumentoval trestním řízením vedeným z bombastických důvodů pro pletichy a zločinné spolčení se škodou 300 milionů stejně jako k tomu směřuje u Jiřího Šaška. Zatímco v případu Regner zahájení hlavního líčení v Českých Budějovicích neslo cirkusové rysy se 40 obhájci 52 obžalovaných v dané věci, kteří se nevešli do soudní síně, po deseti letech v roce 2016 soud tiše rozhodnutí změnil ve prospěch Václava Regnera.
http://www.ceska-justice.cz/2018/06/pol ... i-pribyva/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 06 čer 2018, 22:45

Knihovna zrušila besedu odpůrce islámu. Vyvolalo to nadšení i opovržení

Měla to být zdánlivě obyčejná beseda nad knihou, taková, jakých pořádá liberecká Krajská vědecká knihovna desítky do roka. Středeční setkání se sociologem Petrem Hamplem, pořádané spolkem Naštvané matky, se však na půdě knihovny neuskuteční. Knihovna totiž akci jen těsně před konáním zrušila.
„Je mi líto, ale Vaši plánovanou akci o knize pana Hampla rušíme. Obsah knihy a názory, které jako Naštvané matky prezentujete na Facebooku, se neslučují s názory zastávanými knihovnou,“ napsala ředitelka knihovny Blanka Konvalinková Naštvaným matkám.
„Jako spolek Naštvané matky jsme začátkem dubna oficiálně požádali o možnost uspořádat v prostorách knihovny besedu nad knihou Petra Hampla Prolomení hradeb. Vyplnili jsme řádně formulář a bylo nám vyhověno. Vytiskli jsme letáky a začali jsme na akci v Liberci zvát občany,“ popsala Hrindová. Ta také podotkla, že už knihovně i zaplatila za pronájem sálu.
Zdroj: https://liberec.idnes.cz/islam-odpurce- ... pravy_jape

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5465
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Česká republika

Příspěvek od WuVirr » 07 čer 2018, 10:16

Díky Putinovi a Zemanovi startuje Česko-ruské diskuzní fórum

Nepochopení v mnoha otázkách, které dnes existují mezi Čechy a Rusy, má za úkol vyhlazovat Česko-ruské diskuzní fórum. Na jeho vytvoření se v minulém roce v Moskvě dohodli prezidenti Miloš Zeman a Vladimir Putin.
Oficiální místo pro diskuze bylo vytvořeno Memorandem o vzájemném pochopení, které podepsal Moskevský mezinárodní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) a český Ústav mezinárodních vztahů. Strany se přitom zavázaly „nepolitizovat" diskuzi. Jak je něco takového ale možné, když politika dnes vytváření nepochopení mezi národy? Situaci Sputniku vysvětlil účastník fóra, pracovník Historického ústavu Akademie věd České republiky Emil Voráček.
Více zde: https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... tin-zeman/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 čer 2018, 12:39

Rozvědka prověřuje, zda její agenti nestojí za útoky na Babiše

Zahraniční rozvědka vyšetřuje podezření, že její agenti byli spojeni s twitterovým účtem Skupina Šuman. Ten měl před volbami poškodit Andreje Babiše. Informaci potvrdil serveru iRozhlas předseda sněmovní komise pro kontrolu činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Pavel Blažek z ODS.
„Vyšetřují se jednak majetkové věci, a pak se vyšetřuje to, že ÚZSI mohla být zneužita proti Babišovi. V médiích se psalo o majetkových věcech, ale šetří se obojí,“ řekl serveru předseda sněmovní komise pro kontrolu činnosti ÚZSI Pavel Blažek. Hospodaření ÚZSI i možný podíl na útocích na Babiše podle něj prověřuje inspekce ÚZSI pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Praze. Rozvědka ani státní zastupitelství se podle serveru k věci nevyjádřily.
https://echo24.cz/a/SyEuL/rozvedka-prov ... -na-babise

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 čer 2018, 13:21

My řekli, že je drban tak drbanem zůstane i kdyby čert na koze jezdil..... Ani názor nejvyšších soudních instancí který případ smetli ze stolu s tím nic neudělá. Kdo si dovolí nejít s námi....je námi poslán na Krym. Pořádek musí být Vy kluci pitomí.

Znalci z kauzy Kramný míří před soud, Janouškův znalec podal dovolání

Státní zástupkyně obžalovala z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku soudní znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše, kteří svědčili v procesu s Petrem Kramným jako znalci obhajoby. Uvedla to dnes Česká televize, které informaci potvrdila náměstkyně ostravského okresního státního zástupce Monika Oborilová. Dovolání ve svém případu si zase podal znalec Jiří Doleček z kauzy Romana Janouška.
Policie znalce obvinila loni na jaře z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. V případě uznání viny jim hrozí tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let. Matlach obvinění odmítá. „To, co nám je kladeno za vinu, je nesmysl,“ řekl. Dodal, že policejní vyšetřování považuje za nekorektní. „To, co je uvedeno ve spise, se nezakládá na pravdě. Policie vůbec nevyslechla námi navržené svědky, kteří mohli potvrdit naši obhajobu,“ uvedl dnes. Kramný byl odsouzen k 28 letům vězení za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Obžaloba vycházela z posudku expertů ostravského ústavu soudního lékařství, podle nichž Kramný svou ženu a dceru zabil elektrickým proudem. Znalci Matlach a Fargaš ale v posudku obhajoby jako nejpravděpodobnější příčinu úmrtí uvedli otravu z jídla, byť možnost smrti po zásahu elektrickým proudem úplně nevyloučili.
http://www.ceska-justice.cz/2018/06/zna ... -dovolani/
https://echo24.cz/a/SCtfs/znalce-z-kauz ... e-vypovedi

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3505
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 07 čer 2018, 21:26

//Pomalu a jistě se ČR stává 17 spolkovou zemí s vlastním parlamentem a jazykem.

České gripeny mají posílit vzdušnou skupinu pod velením Německa
České letectvo by vyčlenilo jeden „roj“, tedy čtyři stroje JAS-39 Gripen a 20 vojáků ve prospěch aliančního systému velení a řízení vzdušných sil (tzv. JFAC, Joint Force Air Component).
Obrázek

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/gripen-nemecko ... r_nato_inc
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1304
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 08 čer 2018, 15:27

Překážka v nákupu radarů padla, ale vojáci musí dva roky počkat

Hlavní překážka pro pořízení izraelských radarů za 3,6 mi­liardy korun už padla. Česká armáda totiž konečně získala příslib, že radary budou moci být propojeny se systémy NATO. Přitom vojáci nedostanou první radar dříve než za dva roky.
Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) podpis kontraktu odkládala hlavně kvůli tomu, že neměla od Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) kladné vyjádření, že radarům udělí certifikát pro připojení do systému ­NATO.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata ve středu poslancům branného výboru řekl, že se s kybernetickým úřadem již domluvili, že certifikace proběhne při vojskových zkouškách. „Po technické stránce je vše vyřešeno,“ řekl Opata.

Dodal, že pokud radary nebudou brzo pořízeny, tak to ohrozí obranu země. Sovětské radiolokátory P-37 a výškoměry PRV-17, které jsou ve službě od sedmdesátých let, už 15 let přesluhují. A podle náčelníka existuje nebezpečí, že vojáci nebudou schopni komplet už dále udržovat při životě a vzdušná obrana pak nebude mít přehled, co se děje ve vzdušném prostoru do tří tisíc metrů nad zemí. „Hrozí, že do dvou let tam bude tma,“ dodal generál.

Přitom vojáci nedostanou první radar dříve než za dva roky. „První radiolokátor MADR bude dodán 18 měsíců po podpisu smlouvy. Vojskové zkoušky se budou konat v předpokládané délce čtyř měsíců po dodání prvního radiolokátoru,“ sdělila obrana na písemnou interpelaci místopředsedy branného výboru Jana Lipavského (piráti), kterou má Právo k dispozici. Šlechto­vá si je naléhavosti pořízení radarů vědoma. Poté, co ji v pondělí premiér Andrej Babiš po mimořádném předsednictvu Bezpečnostní rady vlády vyzval, aby kontrakt urychleně uzavřela, uvedla: „Vzhledem k termínu dodání a stavu našich radarů je nutné rozhodnout s právní jistotou co nejdříve, obranyschopnost ČR je pro mě prioritou.“
Servis cenu zdvojnásobí
Ministerstvo smlouvu s Izraelem vyjednává již od konce roku 2016. Radary vyrábí izraelská státní firma Elta a jsou zapojeny i do ochrany izraelského vzdušného prostoru tzv. systému Iron Dome. České armádě by měla dodat osm kusů za 3,6 miliardy korun. Ministerstvo počítá, že stejnou cenu utratí i za údržbu během dvacetiletého životního cyklu.

Údržbu by měla zajišťovat pardubická firma Retia. „Maximální plánovaná systémová cena je 7,2 miliardy korun. Reálné ceny budou zveřejněny v souladu se zákonem po podpisu jednotlivých smluv,“ stojí v odpovědi poslanci Lipavskému.

Ten se obrany také zeptal, proč nevyjednalo s výrobcem radarů i dlouhodobou smlouvu na servis. Podle obrany se firma Elta zavázala radary udržovat v provozu po celou dobu životnosti, ale smlouvu na servis je údajně lepší vyjednat až po dodání radarů do provozu.

„Tento koncept naplňuje hledisko řádného hospodáře, jelikož smluvní podmínky budou vyjednávány se znalostí věci, kdy se minimalizuje riziko uzavření nevýhodného smluvního vztahu,“ uvedlo ministerstvo. A dodalo, že vzhledem k technické, funkční a provozní složitosti leteckých systémů vyjednávají servisní smlouvy pro vzdušné síly vždy až po dodání zboží.
...
15:02 Možný problém s nákupem radarů: Dle výboru NATO není možné, aby byl do systému NATO zapojen systém z jiné než alianční země. Týká se to i nákupu izraelských radarů pro ČR. Bude se hledat řešení.Páteční zprávu Opata označil za novou informaci. !

https://www.novinky.cz/domaci/474301-pr ... ockat.html
https://www.novinky.cz/domaci/474491-vy ... oupit.html

To je nějaký česko-armádní *ýjeb. Jak můžou vůbec posuzovat výběrové řízení jako celek, když neví kolik bude stát servis a to ješte vyhrál radarový systém, který prakticky nesplnil zadání! Tak hlavně že budou hledat řešení.
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 2164
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Česká republika

Příspěvek od Skeptik » 08 čer 2018, 15:44

Překážka padla, ale hned zase povstala.
Podle výboru Severoatlantické aliance (NATO) nelze mezi alianční systémy zapojit ty, které pocházejí ze zemí mimo NATO. To by znamenalo problém pro Českou republiku, která hodlá za 3,6 miliardy korun nakoupit radary izraelské provenience. V pátek to uvedlo ministerstvo obrany.
https://www.novinky.cz/domaci/474491-vy ... oupit.html
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 800
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 08 čer 2018, 18:17

Josef Šlerka upozornil na zajímavou novinku. Twitter začal blokovat odeslání tweetů obsahující odkaz na některé dezinformační weby. Jde o weby typu Parlamentní listy, Aeronet, AC24 či eurasia24.
Twitter blokování webů ovšem nenazývá pravým jménem: Pokud zkusíte ke svému příspěvku vložit odkaz například na Aeronet, Twitter jej označí jen jako „jako automatizovaný a v zájmu ochrany před spamem nedokončí požadavek na jeho zveřejnění.“ Že by šlo o blokování konkrétních webů neuvede. Nepomůže ani použít zkracovač adres typu bit.ly.
Aktuálně Twitter takto blokuje 37 tuzemských webů, některé známé dezinformační weby tímto sítem projdou. Twitter k tomuto svému kroku na svém webu nic neuvádí.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/201 ... nske-weby/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 čer 2018, 18:28

To tu ještě nebylo. Sněmovní komise žádá výslech Bakaly, Pokorného a několika expremiérů

Když se Piráti dostali do Sněmovny, prosadili vznik vyšetřovací komise ke kauze OKD. Chtěli si posvítit na situaci kolem této firmy od devadesátých let minulého století, tedy ještě dávno předtím, než se ministrem financí stal Bohuslav Sobotka (ČSSD), který privatizaci dokončil. Lidové noviny prý získaly tajný dokument, který naznačuje, co se před komisí bude dít teď. Před poslanci možná stane sám Zdeněk Bakala.
Podle seznamu chce Černohorský předvolat samotného Zdeňka Bakalu, expremiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), expremiéra Vladimíra Špidlu (ČSSD), ale také dnešního guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka či bývalého ministra průmyslu ve vládě premiéra Miloše Zemana z přelomu tisíciletí Miroslava Grégra. Neměl by chybět ani bývalý ministr průmyslu Milan Urban (ČSSD). Dostavit by se měl i advokát Radek Pokorný, jenž bývá spojován právě se Sobotkou. Před komisi by se měli dostavit také čeští miliardáři Marek Dospiva a Patrik Tkáč.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eru-539337

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 800
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 10 čer 2018, 14:22

Úroveň míru ve světě se za minulý rok zhoršila, vyplývá z výsledků letošního Světového indexu míru, který už od roku 2007 vydává každoročně Institut pro ekonomii a mír. Česká republika letos obsadila sedmou příčku z celkem 163 států, v měřítku Evropy je dokonce pátou nejbezpečnější zemí.
Výsledky letošního indexu ukazují, že se celková situace ve světě zhoršila o 0,27 %, čímž pokračuje už čtyři roky trvající globální pokles. U 92 zemí zjistil výzkum zhoršení, zatímco zlepšení pouze u 71. Česká republika, která se už od indexu z roku 2016 drží mezi nejbezpečnějšími zeměmi světa, opět výrazně předběhla prakticky všechny své sousedy.
Nejblíže Česku je 17. Německo, Slovensko obsadilo 22. příčku a Polsko až vzdálené 32. místo. Jedinou výjimku stejně jako v minulých letech tvoří Rakousko, které se vrátilo na „bronzové“ třetí místo. Nejbezpečnější zemí světa zůstává už od roku 2008 Island.
https://echo24.cz/a/SEZTB/cesko-je-sedm ... i-na-svete

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 čer 2018, 15:33

Protektorát Böhmen und Mähren

https://www.taz.de/Archiv-Suche/!5508922/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8300
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 11 čer 2018, 12:40

Klíčové zákony resortu spravedlnosti sněmovna neprojedná, čeká se na nového ministra

Nejen jmenování nových soudců, ale i koncepční návrhy zákonů z dílny Ministerstva spravedlnosti musí počkat na nového šéfa resortu. Taková je dohoda mezi ústavně právním výborem Poslanecké sněmovny a ministerstvem. České justici to potvrdil předseda výboru Marek Benda (ODS).

http://www.ceska-justice.cz/2018/06/kli ... -ministra/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fletcher a 1 host