Svět

Uživatelský avatar
jura-p
Sponzor fóra
Příspěvky: 1065
Registrován: 07 úno 2017, 19:46
Bydliště: CB

Re: Svět

Příspěvek od jura-p » 27 úno 2018, 14:21

Také jde o to, jak velká část produktů jde mimo placenou a registrovanou a zdaněnou zónu. Zejména v zemědělsky orientovaných oblastech. V Číně jsou to velké plochy, kde z hlediska zaznamenávané a zdaněné produkce a obchodu to vypadá, jakoby tam snad ani nežili lidé. Žijí jich tam miliony, celkem bídně v našich městských měřítcích, ale zdaleka ne tak bídně, jak to vypadá z hlediska hospodářských statistik a vybraných daní.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 03 bře 2018, 10:23

MARTIN BERGER: V YUANECH OCENĚNÉ FUTURES BY MOHLY SKONCOVAT S VĚKEM PETRODOLARU

Slábncoucí využívání amerických dolarů je jedním z hlavních trendů mezinárodní geopolitiky. Média věnovala hodně pozornosti krokům přijatým státy BRICS, konkrétně Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jižní Afrikou, za účelem zeslabení jejich závislosti na americké měně. Jak státy BRICS, tak četní další mezinárodní hráči už opakovaně vyjadřovali svou nespokojenost s moderní globální ekonomickou architekturou, kterou na zbytek světa uvalily Spojené státy. Celá ta struktura globální ekonomiky prostě ignoruje rostoucí vliv nových vynořujících se trhů. Kvůli neutuchající touze Washingtonu zůstat globálním hegemonem, který uvaluje svou vůl i na jiné země, funguje americký dolar nadále jako instrument ekonomického útlaku. Vytvoření Eura, rychlý vzestup čínské ekonomiky a záměry četných zemí bývalého Sovětského svazu, Středního východu a Asie přejít na vyrovnávání v národních měnách přetvořilo americký dolar spíše jen v měřící instrument, neboť to podvrací jeho postavení povinné transakční měny.
Existující Západní sankce spolu s hrozbami novými sankcemi nutí Čínu s Ruskem, aby více strategicky spolupracovaly na čemsi, z čeho by měla vyrůst skutečná nová alternativa k dolarovému systému. Od roku 1998, kdy Západ v Rusku zkusil vyvolat státní bankrot, je Rusko extrémně opatrné při všech svých finančních dohodách, což mu umožnilo poradit si i se sankcemi uvalenými na něj Washingtonem v roce 2014, a tuto zemi to dohnalo k tomu, aby se po prostředcích zajišťujících finanční stabilitu sháněla jinde než na Západě. A to „jinde“ se čím dál více jmenuje Čínská lidová republika.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12282-be ... petrodolar

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 09 bře 2018, 12:05

SVĚT ČEKÁ HISTORICKÉ SETKÁNÍ: TRUMP SOUHLASIL SE SCHŮZKOU S KIM ČONG-UNEM

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že v záležitosti Severní Koreje dochází k „skvělému pokroku“. Uvedl to na Twitteru po oznámení, že do konce května se setká s vůdcem Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-unem. Zdůraznil však, že sankce vůči Severní Koreji zůstávají v platnosti, dokud nedojde k dohodě o denuklearizaci. „Kim Čong-un hovořil o denuklearizaci s jihokorejskými představiteli, nejen o zmrazení,“ napsal na Twitteru Trump a dodal, že setkání se severokorejským lídrem se již plánuje.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12330-hi ... -kimcongun

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4194
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Svět

Příspěvek od martanus » 09 bře 2018, 18:02

Riziková společnost
Globalistická akce, která probíhá v celé západní civilizaci, se dostala do fáze, ve které už naráží na přirozený odpor konzervativně založených lidí. Vývoj ke globalizaci přestal být přirozený a je mocensky prosazovaný.
https://www.securitymagazin.cz/komentar ... 59268.html

Mnohem lepší v popisu demokracie je Platon
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 22 bře 2018, 17:57

Klíčem případu CEFC je Rosněft

Praha se těžko orientuje v kotrmelcích spolupráce s čínskými partnery, ale důležitější je ruská větev působení CEFC, a na té Číně opravdu záleží.
Motorem nadějí je fakt, že se hledá řešení pro pokračování strategické čínsko-ruské spolupráce v oblasti zásobování ropou, které měl stvrdit čínský nákup podílu v Rosneftu. O tomto obchodu CEFC se před časem dohodl čínský prezident s ruským za návštěvy v Moskvě. Souběh okolností zároveň nabízí spekulaci, že bude příležitost znovu tento obchod doladit na nejvyšší úrovni.
Aktivita čínské společnosti CEFC byla rozvíjena ve dvou směrech. Tím prvním bylo vytvoření finančního nástupiště pro investice v Evropě, pro které byla vybrána Praha a banka J&T. Z tohoto plánu zatím sešlo, nákup dalších 40 procent akcií, kterým se měl zvýšit podíl CEFC v této bance na polovinu, byl nyní čínským partnerem zrušen, protože by se stejně nestihl do 31. března, jak bylo stanoveno ve smlouvě.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... -je-rosnft

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4627
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Svět

Příspěvek od skflanker_ » 04 kvě 2018, 22:02

Zbrojí sa najviac od studenej vojny. Zbrane však nie sú iba na obranu
Tohtoročná pravidelná správa Štokholmského medzinárodného ústavu pre výskum mieru (SIPRI) informovala, že výdaje na zbrojenie vo svete vzrástli najviac od skončenia studenej vojny.
V minulom roku prekročili 1,74 bilióna dolárov (asi 1,45 bilióna eur). Najviac do armády už tradične investovali USA, za ktorými s odstupom nasleduje Čína a Rusko. Ibaže podľa prvých reakcií nezaujala ani tak celková výška vojenských investícii, ako škrty Ruska. Ako zdôrazňujú niektorí analytici, napriek zisku tretieho miesta Rusko znížilo výdavky na zbrojenie od roku 1998 približne o pätinu. Konkrétne o 66,3 miliardy dolárov. A to vraj „kvôli ekonomickým problémom“ spojenými s protiruskými sankciami Západu...
...A tak podľa SIPRI medzi krajiny, ktoré len v roku 2015 najviac investovali do armády, patrí Poľsko (+ 22%), Estónsko (+ 6%), Lotyšsko (+ 14%) a Litva (+ 33%). Naopak, zníženie či „stabilizáciu“ už existujúcich výdavkov do prezbrojenia zaznamenalo hlavne Nemecko, ale aj Británia a Francúzsko...
Podiel na svetovom trhu so zbraňami
Krajina Podiel
1. USA 35 %
2. Čína 13%
3. Saudská Arábia 4%
4. Rusko 3,8%
5. India 3,7%
6. Francúzsko, 7. Británia, 9. Nemecko, 12. Taliansko spolu 10%
NATO (29 krajín) 52 %
...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/46 ... na-obranu/ z 04.05.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 09 kvě 2018, 15:43

Negativní reakce na Trumpovo zrušení dohody s Íránem

Moskva, Peking, Ankara zatím ze všech nejostřeji reagovaly na rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit dohodu s Íránem. Reakce lze shrnout: Rusko za tím vidí politicko-taktický útok. Turecko si myslí, že USA tím prohrají svůj boj a Čína má obavu z velké krize a možného konfliktu.
V prohlášení ruského ministerstva zahraničí se píše o „velkém zklamání z rozhodnutí prezidenta USA.“
Čínská reakce. Gong Siao Šeng čínský zvláštní představitel pro Střední Východ je názoru, že všechny strany zapojené do íránského paktu o jaderné bezpečnosti by se měly dohodnout a využít dialogu a vyjednávání k vyřešení sporu. Doslova prohlásil dnes v Teheránu, že „lepší je nějaká dohoda s Íránem, než žádná. Dialog je lepší než konfrontace“.
Turecká reakce jako sousedící země s Íránem. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan uvedl, že Spojené státy svým odstoupením od jaderné smlouvy s Íránem budou tratit a prezident dodal, že USA by měly respektovat dohodu, kterou podepsaly.
http://literarky.cz/politika/svet/26246 ... y-s-iranem

Bude tanec, přátelé

To byla moje první reakce, když jsem se včera dozvěděl, že americký prezident Trump odstupuje od smlouvy s Íránem. Dnes bych na ní nic neměnil.

https://kechlibar.net/wordpress/2018/05 ... c-pratele/

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1844
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Svět

Příspěvek od Rado Info » 09 kvě 2018, 22:34

Host: Ilona Švihlíková. Témata: Co přinese odstoupení USA od íránské jaderné dohody, Vladimir Putin začíná své čtvrté prezidentské období, vývoj situace na českém realitním trhu volá po dlouhodobém řešení. Moderuje Zita Senková.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/4003924

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 16 kvě 2018, 19:27

Začíná Putinova strategie konečně fungovat?

Pokoušel jsem se už vysvětlit, že Putinova křesťanská praxe nastavit políčku i druhou tvář, mohou jako důkaz velkorysosti a rozvinutějšího rozumu pochopit jen Evropané, ale nikdy ne Washington.
A taktéž jsem tvrdil, že Rusko nepředstavuje pro evropské zájmy žádnou hrozbu, zatímco Washington ano. Tím totiž, že se přizpůsobuje Izraeli a že se stáhl z mezinárodní dohody s Iránem o nešíření nukleárních zbraní, dopomohl možná Donald Trump Putinově strategii k úspěchu. Tři hlavní washingtonské vazalské státy Evropy – Britanie, Francie a Německo – vyjádřili totiž s Trumpovým činem svůj nesouhlas.
Veden tímto přesvědčením zamýšlí nyní Trump uvalit na obchodování s Iránem jak sankce staré, ale přidat k nim i sankce nové. A jestliže Britanie, Francie a Německo budou v obchodování s Iránem dle starých dohod pokračovat, bude Washington sankcionovat i své evropské vazaly a zakáže jim obchodovat v USA. Washington se zřejmě domnívá, že okolnost vyšších evropských zisků z obchodování s USA než s Iránem, přiměje Evropany k zaujetí totožné pozice s Washingtonem, čili k návratu na pozici vazalů, tak, jak se to už mnohokrát stalo. A mohlo se tak stát i tentokrát, kdyby se nedostavilo cosi, co bychom mohli nazvat zpětným nárazem, k němuž k velkému překvapení všech skutečně došlo.
Není to jen přenesený boj tradicionalistů s neokony přenesený do Evropy, poslední nejvýznamnější bašty neoconů?

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 12 čer 2018, 14:06

Generace zničených teenagerů. Místo randění a sexu raději iPhone

Rozvoj moderních technologií nám v posledních desetiletích takřka nepřetržitě zjednodušoval život, poskytoval stále nové pracovní a vzdělávací příležitosti i rozšiřoval možnosti trávení volného času. Nicméně jako je na všem zlém něco dobré, tak je i na všem dobrém něco zlé. A to platí i o technologiích, na kterých si můžeme snadno vytvořit závislost a které nás dokonce mohou činit nešťastnými.
Nicméně velká pozornost se v posledních letech soustředí na smartphony, které jsou obviňovány z toho, že „vytváří generaci nešťastných dětí“. Jak totiž uvádí server Daily Mail v článku s tímto titulkem, vědci zjistili, že neustálé zírání do našeho mobilního telefonu nás může připravit o radost ze života. A u dnešních dětí a teenagerů, kteří jako by vyrostli se smartphony v ruce, to pak platí dvojnásob.
https://roklen24.cz/a/SmZmd/generace-zn ... eji-iphone

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 14 čer 2018, 15:17

Trump má pro zavedení dovozního cla na ocel řadu dobrých důvodů

Naprostá většina ekonomů odsuzuje cla, která uvalil Donald Trump na dovoz oceli a hliníku z Číny, Kanady, Mexika a nejnověji Evropské unie. Ačkoli se zdá, že z historických zkušeností má obchodní válka skutečně pouze poražené a žádné vítěze, nelze zastírat, že USA mají pro zavedení dovozních cel řadu dobrých důvodů. Není totiž možno pominout, že nejvíce profitoval ze světového systému volného obchodu čínský komunistický režim.
- Po druhé světové válce pomohly Spojené státy při přestavbě ekonomik svých spojenců, ale i bývalých nepřátel. Marshallův plán představoval pouze část nákladů, které USA na výstavbu poválečného uspořádání světa vynaložily.
- Evropské, ale i některé asijské státy mohly budovat své státy blahobytu i díky tomu, že náklady na jejich potenciální obranu na sebe převzaly Spojené státy.
- Motivy USA samozřejmě nebyly altruistické, protože jim to umožnilo stát se světovým hegemonem, nicméně z tohoto uspořádání mnoho evropských a východoasijských států profitovalo.
V osmdesátých letech se tento systém začal vyčerpávat. Německo a Japonsko, které z poválečného uspořádání světa vytěžily mimořádné výhody, začaly být ekonomickým konkurentem Spojených států.
http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... brych-dvod

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 16 čer 2018, 20:47

Internacionála šprtů. Západu vládne vrstva namyšlenější než její předchůdci

Osud fotografie může posloužit za příklad jevu, pro který by mělo existovat nějaké německé slovo na způsob Schadenfreude: když předpokládáte, že si všichni myslí to, co vy, a ukáže se, že to není pravda. Mnoho komentujících na fotografii vidělo Trumpa zaskočeného tím, jak ostře se mu postavila „vůdkyně svobodného světa“ Merkelová. „Donalde, jakmile zase zatweetuješ něco hloupého, zabavíme ti telefon, capisto?“ projevil například svou tvořivost přední eurofanatik Guy Verhofstadt. Někdo jiný udělal ve photoshopu z Trumpa dítě v dětské židličce, které všude kolem rozházelo jídlo a obrátilo si talíř se špagetami na hlavu.
To nejvýmluvnější nedorozumění spočívá v něčem jiném. Když obyvatelé dnešních liberálních enkláv něco přirovnají ke vztahu učitelky a žáka, neumějí si představit, jak může někdo nebýt na straně učitelky. Dnešní instituce a místa, kde se tvoří normy, jsou čím dál tím víc obsazené lidmi, pro něž je základní paradigma škola. Život v jejich podání je donekonečna prodlužované studium. Vytvořili si internacionálu šprtů.
https://echo24.cz/a/SSnWm/internacional ... predchudci

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 03 črc 2018, 13:45

Trump není spokojen s NATO. Spojencům rozeslal varovné dopisy

Americký prezident Donald Trump napsal dopisy několika lídrům členských zemí Severoatlantické aliance, včetně Německa, Belgie, Norska a Kanady, ve kterých je silně kritizuje za to, že málo investují do obrany. Podle informací New York Times Trump v dopisech píše, že Spojeným státům dochází trpělivost kvůli údajnému nedodržení závazků, které členové NATO slíbili, a hrozí, že vzhledem k situaci přizpůsobí účast vojáků na zahraničních misích.
V dopisech, rozeslaných v červnu, jsou spojenečtí lídři tvrdě kritizováni za údajné nedodržení závazků. „Spojené státy stále dávají více zdrojů na obranu Evropy. Kontinentální ekonomika, včetně té německé, je na tom přitom dobře a bezpečnostních hrozeb přibývá. Tento stav pro nás už není do budoucna udržitelný,“ píše podle zdroje New York Times
https://echo24.cz/a/SAH76/trump-neni-sp ... vne-dopisy

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 4277
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Svět

Příspěvek od kenavf » 04 črc 2018, 08:58

až 95 % světového odpadu opravdu pochází jen z deseti afrických a asijských řek
https://techfocus.cz/veda-vesmir/565-az ... friky.html
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Svět

Příspěvek od QVAK » 04 črc 2018, 20:18

Žádní černoši! Rusové nemají ve fotbalovém týmu žádné černochy, žaluje Svobodná Evropa. To taková Francie...

Nemáte dostatečně barevný tým? Svobodná Evropa se pustila do ruského mistrovství světa a vyčetla ruskému týmu, že nemá v týmu žádné menšiny. Ačkoliv cizinci hrají snad v každém týmu na probíhajícím mistrovství světa ve fotbale, mnozí považují Švýcarsko za průkopníka multikulturních týmů. Švýcarský národní tým, doma známý pod přezdívkou „Nati“, má z 23 hráčů 14 cizinců nebo lidí narozených imigrantům, píše se v článku Svobodné Evropy.
„Rusko rozhodně není žádnou zemí zaslíbenou pro lidi mimo bývalý Sovětský svaz a má velké problémy integrovat ty, kteří odtamtuď jsou,“ píše Slava Malamud, sloupkař pro moskevský Sovetsky sport, který žije v USA. „Takže není žádné překvapení, že ruský národní tým je mnohem méně pestrý než většina evropských zemí,“ dodává. Připomněl také, že Peter Odemwingie, syn nigerijských imigrantů narozený v Rusku, odmítl hrát za Rusko už před lety a dal přednost Nigérii. Imigranti v Rusku prý čelí těžké ekonomické situaci a proto nemají čas se věnovat fotbalu.
https://www.rferl.org/a/russia-world-cu ... 29228.html
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... cie-542642

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů