Rusko

Odpovědět
PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 562
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Rusko

Příspěvek od PeterM » 24 pro 2018, 15:39

Jan Campbell: Pod stromeček (2)

Roční tisková konference prezidenta Putina (20.12), trvala 3 hodiny 44 minut a nabídla odpovědi na 68 otázek novinářů, z celkového rekordního počtu 1.702 akreditovaných. Několik novinářů neobdrželo akreditaci z důvodů bezpečnosti nebo chování v minulosti. Snaží se tuto skutečnost využít ke kritice tiskové konference a politického systému v RF, zapomínajíc současně, že u sousedů, Ukrajině, by ani nepřekročili státní hranici a nedostali vůbec odpověď.
Nebudu konferenci podrobněji popisovat, ani analyzovat. Zmíním se pouze o několika osobních postřezích, které doplňují veřejně známá rizika spojená s mocí bez svědomí. Není normální, když se k prezidentovi pravidelně obracejí občané s prosbou o pomoc při řešení bytových problémů. Prosba o pomoc v tomto případě představuje absenci efektivní vlády a kontroly práce gubernátorů, starostů a úředníků měst a obcí a nabízí nejednu otázku: Jak dlouho ještě bude současná vláda nevládnout, neplnit příkazy prezidenta a kdo a jak vládne?
Odpovědi prezidenta Putina na některé, pro mne zajímavé otázky (spojené s efektivitou, sociální spravedlivostí a zahraniční politikou) lze shrnout do několika vět.

1) Tzv. oligarchové a manažeři státních podniků a podniků se státním podílem podnikají podle principu Čubajse: Podnikat se státem ve svůj a své kliky prospěch, proti lidu.

2) Prezident Putin, podle svých slov, nesleduje často TV. Přesto vylučuji, že by nevěděl o kvalitě a obsahu programů státních TV a rádio, a nevěděl o absenci svědomí u penězi a mocí posedlých. Není normální, aby státní TV prováděla sbírku peněz na operaci dítěte z venkova a současně děti oligarchů a manažerů létali na fotbalová utkání, dovolenou na Maledivy, nebo oslavy svých narozenin (po světě) privátními letadly, například společnosti Gazprom. A ve výsledku dotazu, prezident musel nařídit kontrolu. Podobně není normální ani výzva premiéra Babiše v případě neštěstí horníků společnosti OKD. Soucit a soustrast nepotřebují výzvy politiků a státních médií.
V uvedených případech předpokládám, že tzv. kodex korporátní etiky se vztahuje pouze na pracovníky, ne na manažery a vlastníky. Chci věřit, že odpověď prezidenta na otázku, proč státní TV nenabízí programy v kontextu Příroda – Vlast – Národ, alespoň část programového vedení TV pochopí jako úkol, prověřit a měnit kvalitu svých programů.

3) Boj mezi vládou a Kremlem není rozhodnut, sabotování prezidentských příkazů pokračuje. Důkaz: Signál z Kremlu odchází, příjemci ve vládě ho nepřijímají. Proto musel na příklad dnes prezident Putin napovědět premiérovi, že kontrola národních projektů se neprovádí pohledem na komputer v kanceláři, ale osobní přítomností a znalostí reality.

4) Velká část otázek mi potvrdila nedostatečnou zkušenost a přípravu tázajících klást otázky. Vždyť platí: Jak se ptám, takovou dostanu odpověď. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pro intelektuálně, faktologicky a lingvisticky bezkonkurenčního prezidenta není proto problém vtipkovat, odpovídat protiotázkou, uklidňovat veřejnost, dokonce i zevšeobecňováním a indukováním (spolu)viny. Nezaslechl jsem v odpovědích prezidenta nic o konkrétním pilotním řešení problému s odpady, především ve spojení s vládním programem. Úkol, postavit 220 závodů na zpracování odpadů během 4-5 let, nemůže být profesionálně splněn současnou vládou při současné úrovni plnění prezidentských příkazů a korupce. Nezaslechl jsem vysvětlení, co je to za organizaci a členy (Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB), když žádný člen OSKB do dnešního dne neuznal sjednocení Krymu s RF. Nezaslechl jsem ani příklad představitelné role Polska v geopolitické hře USA v Evropě, kterou lze srovnat s rolí Kurdů v Sýrii a Turecku. Nezaslechl jsem nic podstatného nebo nového o kulturních hodnotách, ani slovo o kulturní suverenitě na otázky týkající se znárodnění strategických podniků a aktiv, rozdílu v příjmech a důchodovém zabezpečení. Pouze materiální důvody mluvící proti znárodnění a reformám. Srovnání bohatých a chudých s USA bez indikace metody, jak zmenšit rozdíl mezi nimi, není kvalitní odpovědí, ani nápovědou pro hluchoněmou výkonnou moc s omezeným cítěním a svědomím. Jak si vysvětluji dění, to co se děje a se nemění?
Tak zvaní oligarchové, manažeři státních společností, státní úřednici a jejich děti se řídí odpovědí poradce Brzezinského na otázku - Jak bude reagovat ruská elita na to či ono: Oni nemají žádnou elitu, je to všechno naše elita, protože všechny jejich základní zájmy jsou u nás . Je to materiální komfort, absence patriotismu a svědomí, které vedou ke zradě vlasti, závislosti na penězích, a v neposlední řadě, i k ovlivňování priorit zahraniční politiky.
Ukrajina a chování ruských a ukrajinských oligarchů slouží jako jeden z mnoha příkladů. Druhý příklad: Zrušení sankcí USA proti společnosti Rusal (druhý na světě výrobce hliníku - 3,9 milion tun v roce 2017) a Olegovi Deripaska. Zveřejněné rozhodnutí OFAC (Správa pro kontrolu zahraničních aktiv Ministerstva financí USA) dokazuje, že USA získaly skutečnou kontrolu nad aktivy Olega Děripasky. Podle podmínek OFAC může Deripaska blokující balík akcií En+ předat VTB, jehož podíl akcií tak stoupne z 9,6 % na 24 %. Ruská banka však může hlasovat pouze současným balíkem tvořícím necelých 10 % a hlasovací právo ostatními akciemi (bude podle informací Bloombergu) patřit nezávislé třetí straně zastupované občanem USA. Jinými slovy: Omezení stanovená OFAC vůči představenstvu společnosti garantují Američanům plnou kontrolu operativní činnosti ruské společnosti Rusal. Kromě toho En+ ani Rusal nemohou změnit registraci ze zahraniční na ruskou bez povolení OFAC. Třetí příklad: Světové ekonomické fórum v Davosu (WEF Davos 2019) a účast ruské oficiální delegace a Rusů pod sankcemi. Oleg Deripaska, Viktor Vechselberg (Renova) a Andrej Kostin (VTB), se mohou podle posledních dostupných zpráv účastnit fóra, nesmí ale mluvit s Američany, být ve společnosti, ve které jsou nebo vystupují Američané, nesmějí používat komunikační prostředky s použitím I-cloud, organizátoři nesmí jim pomáhat organizovat setkání a jednání, apod. Jestli takové podmínky budou skutečně platit v den otevření fóra, které je podle mého letitého pozorování a hodnocení výsledků polomrtvé již proto, že není schopné přijímat vážná rozhodnutí o naší budoucnosti, a bude li se fóra účastnit oficiální delegace RF a uvedené osoby, bude to další důkaz slabosti a nezájmu ruských elit, chránit ruskou kulturní suverenitu, se všemi představitelnými a nepředstavitelnými následky i pro nás v Evropě.

Kdo nechápe, co se děje ve světě – ve kterém se každý může stát prezidentem, nechápe, co mám na mysli, nebo jak omezenou moc má prezident Putin ve vztahu k oligarchům, což dokazují společnost Rusal a Oleg Děripaska, může se zamyslet nad výrokem George Denis Patrick Carlina (1937– 2008). Tento americký stand-up komik, proslulý svým cynismem, černým humorem, stejně jako názory na politiku, anglický jazyk, psychologii, náboženství a různá další tabu a témata, odpověděl svého času sám sobě na otázku: Co je to nejzajímavější na vile postavené na pobřeží? Jste tam obklopeni idioty pouze ze tří stran … Zvětšili jsme naše statky (majetek), a současně zmenšily naše hodnoty. Příliš mnoho mluvíme, příliš málo milujeme a příliš často nenávidíme. Naučili jsme se vydělávat na život, ale neumíme žít. Přidali jsme roky k životu, ale ne život k rokům. Souhlasu netřeba.
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/kome ... tromecek-2

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 24 pro 2018, 16:29

Lavrov řekl, že válka Ruska a USA by byla katastrofou pro lidstvo

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poskytl exklusivní rozhovor pro Sputnik a uvedl, že válka mezi Ruskem a Spojenými státy by byla katastrofou, v níž by nebyli žádní vítězové, a poznamenal také, že by ta válka nikdy neměla začít.
Podle ministra zahraničních věcí Ruské federace nejsou Spojené státy a jejich spojenci připraveni přizpůsobit se událostem ve světové politice, které nejsou v jejich prospěch.„Zároveň jsme nuceni konstatovat, že Washington a jeho spojenci, kteří bazíruji na vlastních geopolitických ambicích, nejsou připraveni přizpůsobit se globálním realitám, které se nemění v jejich prospěch.
Z toho vzniká větší touha omezit tyto procesy ve všech směrech a větší agresivita v zahraničních záležitostech než někdy předtím," vysvětlil Lavrov.

https://cz.sputniknews.com/svet/2018122 ... usa-valka/

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4662
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 25 pro 2018, 10:12

Alexander Rogers: Jak Trump pomohl Rusku znárodnit Rusal
tady píší že USA pomohlo Rusku ( částečně znárodnit majetky Deripasky.
https://politikus.ru/articles/115096-al ... rusal.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 1472
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Rusko

Příspěvek od bacil » 25 pro 2018, 17:23

Vrchní soud povolil soukromým osobám držet a používat civilní špionážní techniku, jako skryté kamery, štěnice, gps tracking zvířat a pod.

https://meduza.io/news/2018/12/25/verho ... ya-tehnika

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 25 pro 2018, 20:40

Rusko rozšířilo sankce proti Ukrajině

Ruský premiér Dmitrij Medveděv informoval o rozšíření seznamu fyzických a právnických osob z Ukrajiny, vůči kterým budou uplatněna speciální omezující opatření. Napsal o tom na svém Twitteru.
„Seznam ukrajinských fyzických a právnických osob, vůči kterým budou uplatněna speciální omezující opatření, byl rozšířen. Podepsal jsem toto usnesení. Tisková služba ruského kabinetu ministrů později dodala, že nová opatření se dotknou více než 200 osob a organizací, které nebyly zařazeny na starý seznam.
Оmezení budou mělo vliv na 322 osob a 68 právnických osob na Ukrajině.

https://cz.sputniknews.com/byznys/20181 ... -medvedev/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 28 pro 2018, 20:53

VIDEO: Mezi Krymem a Ukrajinou vyrostl plot s ostnatým drátem a senzory. Na pašeráky, tvrdí Rusko

Rusko dokončilo výstavbu bezpečnostního plotu na pomezí anektovaného poloostrova Krym s pevninskou Ukrajinou. S odvoláním na agentury RIA Novosti a TASS o tom v pátek na svém webu informovala britská stanice BBC. Plot je více než šedesát kilometrů dlouhý, opatřený ostnatým drátem a stovkami senzorů.
Plot, postavený podél Perekopské šíje, izoluje poloostrov od Chersonské oblasti na pevnině Ukrajiny. Podle BBC je vybaven radiolokačními systémy podobnými těm, jimiž Rusko střeží svoji severní a východní hranici.

https://echo24.cz/a/SgkET/video-mezi-kr ... vrdi-rusko

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Rusko

Příspěvek od Juraj » 29 pro 2018, 09:34

Ruske letecke motory pre lietadla aj vrtulniky dnes prakticky nezavisia od Ukrajiny, ale ani od dalsich krajin - tvrdi predstavitel spolocnosti Klimov. Nahrada bola prevedena tak pri vyvoji samotnych motorov, ako aj vrtul (v pripade turbovrtulovych systemov) a tiez riadicich systemov. Podla spravy su motory po vsetkych strankach lepsie - su vykonnejsie aj hospodarnejsie. Vyvojari boli oceneni za dosiahnute vysledky. Dnes sa uz pracuje na novej generacii motorov, ktore by mali byt zdokonalene po stranke (ne)potreby udrzby a v pomere vykonu na jednotku hmotnosti
https://tass.ru/ekonomika/5951060

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 29 pro 2018, 11:28

Na Krymu dokončil plot na hranici s Ukrajinou

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 9834
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 29 pro 2018, 16:44

Spis sankciovaných ukrajinských tovarov zakázaných na dovoz do Ruskej Federácie
http://static.government.ru/media/files ... G2wGdY.pdf

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 9834
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 29 pro 2018, 17:12

Novootvorená trasa Tavrida z Kerču do Simferopola


Prvá tabuľa - Anapa/Novorosijsk rovno, Feodosia/Simferopol vpravo
Autor hovorí, že na celej trase sú už funkčné spárované videokamery sledovania rýchlosti vozidiel na úsekoch - a varuje pred prekračovaním rýchlosti
Text vo videu dole:
V noci 30-31. decembra budú otvorené prvé dva prúdy zo štyroch z Kerče do Simferopolu
Ministerstvo dopravy republiky Krym

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 29 pro 2018, 17:58

Nepoučujte nás, ohradila se Moskva vůči Merkelové a Macronovi

Ruské ministerstvo zahraničí v sobotu dotčeně reagovalo na páteční výroky německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona týkající se rusko-ukrajinského incidentu v Kerčském průlivu a Ruskem okupovaného Krymu. Ministerstvo podle agentury TASS mimo jiné prohlásilo, že Německo a Francie by se místo „poučování“ Ruska o lidských právech měly podívat na to, jak tato práva porušuje Kyjev.
„Místo snahy poučovat Rusko, vyzýváme naše partnery…, aby obrátili pozornost na do očí bijící fakta o tom, že Kyjev hrubě porušuje lidská práva a ty svobody, na nichž tolik záleží ‚kolektivnímu Západu‘,“ uvedlo podle agentury TASS ministerstvo zahraničí.
Ruská diplomacie také obvinila státy Evropské unie z uplatňování zjevných dvojích standardů vůči Rusku. Místo toho by se „naši partneři“ měli zaměřit „na skutečné problémy, které vytvářejí jejich ‚kyjevští chráněnci‘ evropské bezpečnosti a stabilitě“.

https://echo24.cz/a/SCmAX/nepoucujte-na ... -macronovi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 30 pro 2018, 17:58

Putin zaslal novoroční zdravici Trumpovi. „Moskva je otevřena dialogu,“ napsal. Popřál i Zemanovi

Rusko je připraveno k dialogu se Spojenými státy o „rozsáhlé agendě“. V novoročním poselství adresovaném americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi to podle Kremlu napsal jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Kreml v neděli zároveň informoval o státnících čtyř desítek zemí z celého světa, které nejvyšší ruský představitel oslovil v souvislosti s vánočními a novoročními svátky. Je mezi nimi i český prezident Miloš Zeman.
Ve vzkazu určeném Bílému domu „Putin zdůraznil, že rusko-americké vztahy jsou nejdůležitějším faktorem zajištění strategické stability a mezinárodní bezpečnosti, a potvrdil, že Rusko je otevřené dialogu s USA o tom nejširším okruhu otázek“, oznámil úřad ruského prezidenta.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov podle Reuters řekl, že teď je na Spojených státech, zda uspořádat nové setkání v roce 2019.

https://echo24.cz/a/SPTye/putin-zaslal- ... i-zemanovi

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Rusko

Příspěvek od Juraj » 30 pro 2018, 21:03

Mimoriadne zaujimavy clanok o postojoch Ruska voci svetu a hodnotenie krajin. Vyzdvihuje sa napr. postoj Assada, naopak degraduje postoj Ciny. Rusko zo vztahov nic nema a vsetky prikoria nezmyselne ignoruje. Vo vztahu k Ukrajine navrhuje skoncit s nadejou, ze sa nieco zmeni a spravat sa podla toho
http://nvo.ng.ru/concepts/2018-12-28/1_1028_moscow.html

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Rusko

Příspěvek od WuVirr » 30 pro 2018, 22:27

Shrnutí za rok 2018

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Rusko

Příspěvek od Juraj » 31 pro 2018, 09:50

FSB zadržala v Moskve amerického občana Paula Whellana počas špionážnej akcie. Pripravuje sa obžaloba.
https://ria.ru/20181231/1548949629.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rusko

Příspěvek od QVAK » 31 pro 2018, 20:04

Lukašenko nadělil Putinovi čtyři pytle brambor

Čtyři pytle brambor přivezl běloruský prezident Alexandr Lukašenko jako novoroční dárek svému ruskému kolegovi Vladimiru Putinovi, s nímž se setkal v sobotu v Moskvě. Uvedla to o víkendu v běloruské televizi Lukašenkova mluvčí, podle které se tak mělo splnit Putinovo přání.
Patrně napůl žertem se Lukašenko kdysi Putina zeptal, co by si ještě od něj a od celého Běloruska přál, citovala mluvčí agentura Interfax. A odpověď prý zněla: Co lze od Běloruska žádat? Brambory a sádlo.

https://echo24.cz/a/SSPXB/lukasenko-nad ... le-brambor

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 9834
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 31 pro 2018, 21:37

Výbuch plynu v desaťposchodovom paneláku v Magnitogorsku.
Najmenej sedem mrtvych najmenej 79 nezvestných - spadoch "celý vchod".
http://rusvesna.su/news/1546277327
http://rusvesna.su/news/1546260024 +foto a video

Marfil
Výkonný redaktor
Příspěvky: 934
Registrován: 18 úno 2017, 14:08

Re: Rusko

Příspěvek od Marfil » 01 led 2019, 08:14

Tu je možné vysvetlenie toľkej starostlivosti dobrého, mierumilovného a demokratického západu o zlé, nedemokratické a agresívne Rusko.

Odhadovaná hodnota dostupných zdrojov nerastných surovín v Rusku je 75 triliónov dolárov - to jest 3x viac ako dlh USA.

https://www.rt.com/business/447815-russ ... sanctions/

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 9834
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 01 led 2019, 11:22

http://rusvesna.su/news/1546295760 + foto, video
Tesne po polnoci sa v moskovskom Parku Gorkého zrútil drevený most. Trinásť osob je zranených.
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4998
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 01 led 2019, 19:47

Juraj píše:
31 pro 2018, 09:50
FSB zadržala v Moskve amerického občana Paula Whellana počas špionážnej akcie...
Zadržaný američan je zamestnanec firmy BorgWarner
Americká spoločnosť BorgWarner vo svojom vyhlásení potvrdila , že zadržaný Paul Whelan je u nich zamestnaný ako riaditeľ bezpečnosti (currently serves as the company’s director, global security). Ministerstvo zahraničných vecí USA doposiaľ nepotvrdilo identitu zadržanej osoby.
Zdroj https://ria.ru/20190101/1548978652.html z 01.01.2019

A v článku https://ria.ru/20190101/1548976284.html uvádzajú, že jeho dôvod návštevy s Rusku je svadba jeho brata - bývalého Mariňáka (slúžil v Iraku)
Juraj píše:
02 led 2019, 05:02
Paul Whelan prisiel do Moskvy na svatbu svojho byvaleho kolegu, ktory sa zenil s Ruskou. Jeho brat to len oznamil.
upravil Alch.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host