Jemen

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 30 dub 2019, 00:53

AKTUALIZACE MAPY: SAÚDSKÁ ARMÁDA USTOUPILA Z VÍCE POZIC POD TLAKEM JEMENSKÉHO ODPORU

Síly loajální k saudskému velení pokračovaly ve svém pomalém ústupu pod tlakem Ansara Alláha (známého také jako Houthis) a jeho spojenců v provincii Dhale. Navazujíc na nedávné zisky v okresech Hisha a Azariq, Ansar Alláh zaútočil proti koaličním silám v oblasti Beit Sharji, který se nachází severozápadně od koaliční pevnosti Qatabah. V případě úspěchu v této oblasti, Ansar Allah a jeho spojenci budou moci obsaditit vesnici Qarin Fahd a postupovat dále po silnici směrem k Qatabahu. Jemenské síly budou pravděpodobně pokračovat v tlaku na koaliční vojska jihozápadně od Qatabahu. Pokud koaliční letecká moc přispěje nedostatečným úsilím k ukončení zániku Ansara Alláha, může se stát, že jemenský odpor bude schopen obléhat město Katarah.
1-197.jpg
https://southfront.org/map-update-saudi ... esistance/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 02 kvě 2019, 00:29

ANSAR ALLÁH ZÍSKALI VÍCE ZÁKLADEN OD SAUDSKO-VEDENÝCH SIL V JEHO OFENZIVĚ TO RECAPTURE YATABAH QATABAH (MAP UPDATE)

Ansar Alláh a jeho spojenci provádějí svoji ofenzívu proti saudsko-vedeným silám v jemenské provincii Dhale. Podle projemenských pramenů se saudsko-vedené síly stáhly z vesnice Fakhir a Shakhab pod tlakem jemenského odporu. V západním okolí Qatabah nyní probíhají střety. Qatabah je klíčovou pevností koalice vedené Saúdskou Arábií a jejích zástupců v oblasti. Ansar Allah a jeho spojenci započali v druhé polovině dubna tlak v Dhale. Od té doby získali zpět velkou oblast od saudsko-vedených sil. Pokud získají Qatabah, stane se to silným úderem vlivu koalice v provincii.
1-2.jpg
https://southfront.org/ansar-allah-rega ... ap-update/

HOUTHI NAPADLI KONVOJ SAUDSKÉ KOALICE U SEVERNÍCH HRANIC JEMENU

Houthiské ženijní jednotky přepadly konvoj koaličních sil vedených Saúdskou Arábií v poušti al-Jasheru u hranice s jižní provincií království Najran 1. května. „Ženijní jednotky armády a národních výborů [termín používaný pro vojenské křídlo Houthisů] s pomocí Boha zničily více než 10 vozidel, z nichž většina byla naložena žoldáky v záloze, v poušti al-Jasher, Vojenský zdroj řekl al-Masirah TV.
Podle zdroje, konvoj směřoval k posílení několika pozic Saudské koalice v al-Jasher, když tato dostala pod útok. Desítky jemenských bojovníků podporovaných Saúdskou republikou byli údajně zabity a zraněny. Houthis ženijní jednotky jsou známé používání pokročilých improvizovaných výbušných zařízení (IEDs) v jejich operacích. Některé používané IED jsou vybaveny automatickou rozbuškou spojenou s pasivním infračerveným (PIR) senzorem, který je činí plně samočinnými. Tyto útoky ze zálohy jsou zaměřeny na vyčerpání saudské koalice, která nedokázala zajistit saudsko-jemenské hranice více jak 5 let.

https://southfront.org/houthis-ambush-s ... rn-border/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 02 kvě 2019, 22:10

HOUTHIS ODRÁŽÍ NOVÝ ÚTOK NA SVÉ POZICE V BLÍZKOSTI HRANIČNÍHO PŘECHODU ALB (VIDEO)

1. května, Houthis odrazili nový útok Saudi-vedenou koalicí na jejich pozice jižně od křižovatky Alb na hranici s královskou jižní provincií Asir. Houthisovo mediální křídlo vydalo 7-minutové video, které ukazuje Houthiho bojovníky, kteří cílili na několik vozidel a pozice koalice s dělostřelectvem. Houthští odstřelovači jsou zachyceni jak míří na Saudské ustupující bojovníky, kteří se pokoušeli uprchnout z bojiště.

Druhé video ukazuje Houthské bojovníky zničili obrněný transportér (APC) Saudské vedené koalice neidentifikovanou protitankovou řízenou střelou (ATGM) poblíž křižovatky Alb.
V průběhu neúspěšného útoku provedly útočné vrtulníky Apache několik náletů na Houthis a jejich spojence. Nicméně, nálety nebyly účinné. Koalice pod vedením Saúdské Arábie se pokouší zabezpečit hraniční přechod Alb již více než 5 let bez úspěchu. Navzdory tomu, že Houthis je hůře vyzbrojen, hluboké znalosti o terénu jim daly velkou výhodu oproti koaličním silám.

https://southfront.org/houthis-repel-ne ... ng-videos/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 03 kvě 2019, 23:18

Huthis opsadili strategický horský řetězec na jihu od Saudské Arábie je Najran (18+ video) \ t

Huthis započali 3. května novou omezenou vojenskou operaci jižně od jižní saudské provincie Najran. V průběhu operace skupina Yemeni zachytila ​​strategický horský řetězec poblíž hory al-Sudais. Video z operace, vydávané Huthiským mediálním křídlem, ukazuje Huthih bojovníky, kteří se zaměřují na koalici vedenou Saudskou Arábií a její zástupce s těžkými kulomety, jak postupují blízko al-Sudais. Ve videu je také vidět několik těl vojáků, kteří byli zabiti při střetech. Po zajištění horského řetězu Huthové získali spoustu zbraní a střeliva, včetně těžkých kulometů a raketových granátů, které byly zde zanechány koaličními jednotkami. Huthové zintenzívnili své operace podél hranic se Saúdskou Arábií, stejně jako v jižních provinciích království Najran, Jizan a Asir od začátku letošního roku. Zdá se, že koalice vedená Saúdskou republikou není schopna ukončit přeshraniční útoky jemenské skupiny.
video v odkazu:
https://southfront.org/houthis-captured ... -18-video/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 04 kvě 2019, 23:50

VOJENSKÁ SITUACE V JEMENU 4. KVĚTNA 2019 (AKTUALIZACE MAPY)

- Podle mluvčího ozbrojených sil Jemenu bylo v provincii Dhale během posledních 2 týdnů osvobozeno více než 1500 km2;
- Anar Alláh operace v oblasti Majazah vyústily v osvobození 12 nových oblastí od Saudi-vedených sil, podle Ansar Allah.
- Ve východní části Nar Mountain byly hlášeny střety mezi Ansarem Alláhem a saudsko-vedenými silami;
- Podle mluvčího ozbrojených sil Jemenu vedla koalice pod vedením Saúdské Arábie v dubnu porušování režimu ceasfire v Hudaydah.
- Střety mezi Ansarem Alláhem a saudsko-vedenými silami pokračují na křižovatce Alab a oblasti Rabua.
4may_Yemen_war_map.jpg
https://southfront.org/military-situati ... ap-update/

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5880
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Jemen

Příspěvek od puma » 05 kvě 2019, 14:08

3 vozidla saúdskoarabské koalice zničená třemi PTŘS Kornet na jednom místě, a jeden transportér taktéž zničen PTŘS Kornet
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 06 kvě 2019, 22:20

V MAPÁCH: JEMENSKÉ SÍLY POKRAČUJÍ VE SVÉM OBKLIČOVÁNÍ PEVNOSTI QATABAH
1-26.jpg
Ansar Alláh (také známý jako Houthis) a jejich spojenci rozvíjeli svou operaci, aby obklíčili město Qatabah, což je jedna z klíčových pevností sil loajálních k saudsko-vedené koalici v provincii Dhale. Pokroky nyní probíhají ve dvou hlavních oblastech:
- severně od Qatabah, podél dálnice M45;
- severozápadně od Qatabah, na západ od Qardah;
V nadcházejících dnech se jemenské síly pravděpodobně pokusí navázat plnou kontrolu nad silnicemi severně a západně od Qatabah a pak budou tlačit, aby obklíčily město. V případě úspěchu budou mít saudsko-vedené síly jen malou šanci na obranu své pevnosti.
2-3.jpg
https://southfront.org/in-maps-yemeni-f ... f-qatabah/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 09 kvě 2019, 21:54

Houthové odráží útok koalice vedenou Saudskou Arábií v jižním Jizanu (18+ video)

Houthové 8. května úspěšně odrazili pozemní útok saudské koalice na své pozice v blízkosti hory Qais v jižní saudské provincii Jizan. Krátké video, které vydalo mediální výstup jemenské rebelské skupiny, ukazuje bojovníky Houthů kteří se zaměřují na koaliční jednotky s pancéřovkami a těžkými kulomety. Ve videu je vidět také tělo několika saemských bojovníků, kteří byli zabiti při neúspěšném útoku.

"Tohle jsou naše trofeje, a toto je jeho tělo," říká na konci videa velitel polních sil Houthis a ukazuje na balík munice, který zanechaly koaliční síly.

https://southfront.org/houthis-repel-sa ... deo/#promo

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4164
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Jemen

Příspěvek od martanus » 11 kvě 2019, 22:39

Jemenský přístav Hudajdá bude pod správou OSN, Húsíové se z něj stáhnou
Mnohaměsíční boje o jemenský přístav Hudajdá, který je klíčový pro dodávky pomoci do oblastí ovládaných šíitskými Húsíji, končí. Vzbouření Húsiové se z něj v sobotu začali stahovat. Město ovšem neobsadí vládní síly, ale bude pod správou OSN.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... ahnou.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 12 kvě 2019, 00:21

VOJENSKÁ SITUACE V JEMENU 11. KVĚTNA 2019 (AKTUALIZACE MAPY)
- Ansar Alláh obsadili město Qatabah a pokračovali v postupu v oblasti Sanah jižně od Qatabah. Pokračují střety;
- Humanitární krize se zhoršuje ve městě Durayhimi, provincii al Hudaydah. Koalice pod vedením Saudské Arábie zabraňuje dodávkám potravin a lékům do města již po dobu 9 měsíců v řadě. To porušuje podmínky dohody o příměří;
- Silné střety mezi Ansarem Alláhem a saudsko-vedenými silami byly hlášeny ve východní části Nar hory;
- Střety pokračují u křížovatky Alab a v oblasti Rabua;
11may_Yemen_war_map.jpg
https://southfront.org/military-situati ... ap-update/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 12 kvě 2019, 23:37

HOUTI ZNIČILI NĚKOLIK VOZIDEL, OBSADILI 14 POZIC V ASIR SAÚDSKÉ ARÁBIE (VIDEO)

Houthi obsadili 14 pozic v jižní saudské provincii Asir v průběhu omezené vojenské operace proti saudy-vedené koalici a jejich bojovníků, oznámilo mediální křídlo jemenské skupiny 11. května. Houthští bojovníci zabili přinejmenším jeden Saudi-couval bojovník a zachytil jiného během střetů. Také zničili pět obrněných vozidel Saudi-vedenou koalici s protitankovými řízenými raketami (ATGMs) a pancéřovkami. Houthis zahájil svou omezenou vojenskou operaci v Asiru začátkem tohoto měsíce. Od 5. května se jim podařilo zachytit vrcholky Salim Al-Shuel a Syaf v jižní části Saúdské provincie. Koalice vedená Saúdskou Arábií uskutečnila několik pokusů odrazit Houthiský útok. Neuspěli však.
Video v odkazu:
https://southfront.org/houthis-destroy- ... sir-video/

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4164
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Jemen

Příspěvek od martanus » 14 kvě 2019, 14:14

Drony Huitů zaútočily na čerpací stanice potrubí Aramco
Čerpání bude zastaveno u jednoho z poškozených potrubí, aby bylo možné zahájit opravy.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 14 kvě 2019, 23:03

ANSAR ALLÁH DRONY ÚTOČÍ NA SAÚDSKOU ARÁBII, ABY ZASTAVILY ČERPÁNÍ NA HLAVNÍM ROPOVODU

14.5. 2 ropné přečerpávání stanice saúdskoarabské východ-západ ropovodu byly zasaženy sebevražednými drony sdělil královstvký ministr energetiky, průmyslu a nerostných surovin Khalid al-Falih a vyhodnotil útok jako „teroristický čin“, který je cílený na globální ropní dodávky. „Saudská Aramco přijala preventivní opatření a dočasně zastavila provoz ropovodu , protože vyhodnocuje situaci a pracuje na obnově provozu dotčené čerpací stanice a potrubí,“ uvedl al-Falih podle zprávy státní zpravodajské agentury. Ministr energetiky zdůraznil, že výroba a vývoz saúdské ropy bude i nadále pokračovat bez přerušení . Tvrdil, že útok „dokazuje důležitost konfrontace se všemi teroristickými organizacemi“. 1 200 km potrubí přepravuje ropu z hlavních východních ropných polí Saúdské Arábie do přístavního města Rudého moře Yanbu v západní části země. Cílená zařízení se nacházejí ve městě Al al-Duwadimi a ve městě Afif. Podle Saudi Aramco nebyly v důsledku útoku žádné oběti. O několik hodin dříve, Jemen Masirah televize, loajální k Ansar Allah hnutí [také známý jako Houthis], ohlásila, že sedm dronů bylo vysláno proti životně důležité saudské infrastruktuře. Zpráva založená na informaci úředníka vlády v Saná [kontrolované Ansarem Alláhem] neuvádí cíle a dobu útoku. Podle zprávy byly útočné akce provedeny v reakci na vojenskou agresi Saúdské Arábie proti Jemenu. Úředník dodal, že jemenské síly jsou připraveny „provádět více těchto významných a tvrdých útoků, dokud bude obléhání pokračovat“.

https://southfront.org/ansar-allah-dron ... -pipeline/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 16 kvě 2019, 22:36

Nová vlna saúdských náletů zabila a zranila 77 civilistů, včetně ruských občanů, v Sanaa (18+ fotografií)

Válečná letadla vedená koalicí v Saúdské Arábii provedla v ranních hodinách 16. května řadu náletů na jemenské hlavní město Saná.
Koalice vedená Saúdskou Arábií tvrdila v oficiálním prohlášení zveřejněném televizí al-Arabiya, že letecké útoky cílily na „legitimní vojenské cíle“, včetně základen, dílen a skladišť munice Houthis. Koalice dokonce naznačila, že nálety byly reakcí na nedávný útok na strojní ropná zařízení. „To, co íránské teroristické milice, které zaútočily na Írán, zaútočily na strategická zařízení v království, je významným porušením mezinárodního humanitárního práva… Kterým se zvyšuje na úroveň válečných zločinů,“ uvádí prohlášení koalice. Koalice prohlásila, že její nálety byly prováděny „v souladu s mezinárodním humanitárním právem“. Jemenské zdroje však odhalily, že nálety byly zaměřeny na silně obydlené oblasti v Saná. Podle al-Masirah TV, 6 civilistů bylo zabito a 72 dalších bylo zraněno v důsledku saudy-vedené koalice nálety. Dva zranění civilisté Shuk al-Nuaimi a její sestra Oksana al-Nuaimi byli identifikováni jako občané Ruska. Mohamad Abd al-Salam, šéf delegace Houthis v mírových rozhovorech v Jemenu, odsoudil letecký útok a označil ho za „příklad vojenského a politického selhání“ koalice pod vedením Saúdské Arábie. „Standardy, kterými se svět zabývá situací v Jemenu, jsou normy pro zvířata a barbarství, nikoli humanitární… Nečekáme na standardy světa, který by se řídil politikou prodeje a nákupu,“ řekl Abd al-Salam v telefonátu s al-Masirah. Vysoký počet obětí v Sanaa pravděpodobně ještě více zkomplikuje situaci v Jemenu pro koalici pod vedením Saúdské Arábie a jejího hlavního podporovatele, USA, který se dosud k novým náletům nevyjádřil.
Fota výsledků Humanitárního bombardování v odkaze, +18:
https://southfront.org/new-wave-of-saud ... 18-photos/

VE VIDEU: MÍSTO ANSAR ALLAH UAV ÚTOK NA SAUDSKÉ PŘEČERPÁVACÍ STANICE

Mediální skupina Jemenu Ansar Allah (také známý jako Houthis) zveřejnili videa, které ukazují dopady při útoku UAV 14. května na přečerpací stanice východo-západního potrubí v Saudské Arábii.
videa:
https://southfront.org/in-video-site-of ... -stations/

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5473
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Jemen

Příspěvek od WuVirr » 17 kvě 2019, 19:46

Včera večer sestřelili Hútíové UAV nad Sanou. Z velkou pravděpodobností se jednalo o UAV Predator XP

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: wella-tabor a 10 hostů