Sýrie

Odpovědět
lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4068
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 15 kvě 2019, 15:49

Turecký MZV Cavusogli je Idlibom len znepokojené, útoky na pozorovacie stanovíská a problémy v Idlibe popiera, no niečo sa môže v ľubovoľný moment stať ..
Obrázek

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 15 kvě 2019, 23:03

US-PODPOROVANÉ SÍLY ZAHÁJILY ROZSÁHLOU BEZPEČNOSTNÍ OPERACI V JIHOVÝCHODNÍM DEIR EZZOR PO VLNÁCH PROTESTŮ (FOTOGRAFIE) \ T

Syrské demokratické síly (SDF) podporované Spojenými státy a jejich bezpečnostní síly, běžně známé jako Asayish, zahájily 15. května rozsáhlou bezpečnostní operaci v jihovýchodním Deir Ezzor. Operace se zaměřila na zbývající buňky ISIS ve středním Eufratu, zejména ve městě al-Shheell, které bylo v posledních týdnech svědkem vlny protestů proti americkým silám.
„20 teroristů ISIS a velké množství výzbroje bylo zajato a dva tunely byly nalezeny v bezpečnostní operaci našich sil ve vesnici al-Shheell ve středním Eufratu,“ řekl Mustafa Bali, mluvčí SDF. Kurdská agentura Hawar News Agency (ANHA) uvedla, že čtyři zatčení teroristé se účastnili protestů al-Shheell. Lehké zbraně a nápisy, s anti-SDF slogany, byl nalezen v úkrytu teroristů, podle agentury. „Tyto známky naznačují, že tito žoldáci se snaží demonstrovat demonstrace… zaměřené na zlepšení služeb v regionu,“ uvedla ANHA ve své zprávě. Minulý týden zabil SDF a americká koalice šest civilistů během nezdařené bezpečnostní operace v Shheellu. Zločin vyprovokoval novou vlnu protestů ve městě, která se setkala s násilnou reakcí Asayish. Nedávný vývoj v jihovýchodní Deir Ezzor zdůraznil vojenské a politické selhání SDF. Skupina ovládaná Kurdy je stále neschopná zajistit oblast nebo spolupracovat s místními obyvateli.
fota v odkazu:
https://southfront.org/us-backed-forces ... ts-photos/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 15 kvě 2019, 23:40

SYRSKÁ ARMÁDA OBSADILA NOVÉ MĚSTO V SEVEROZÁPADNÍM HAMA, ZLIKVIDOVALA JEDNOTKU HTS (MAPA, FOTKY, VIDEO) \ T

Syrská arabská armáda (SAA) získala kontrolu nad městem al-Huwayz v severozápadním oblasti Hama 15. května po více než 48 hodin těžkých střetů s Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) a jejich spojenci. O den dříve vstoupila SAA do al-Huwayz. Protiútok HTS však přinutil armádu stáhnout se do okolí města. Protiútok však nezastavil armádu, která úspěšně zajistila město 15. května. Pro-vládní zdroje tvrdí, že SAA zlikvidovala celou jednotku HTS a Horas al-Din během střetů kolem města. Někteří členové jednotky údajně byli cizinci. SAA nyní postupuje směrem k městům al-Huwayjah a Shahranaz severu a severovýchodu al-Huwayz. Armáda tyto města pravděpodobně v příštích několika dnech obsadí.
D6mqnfCX4AIB_kq.jpg
https://southfront.org/syrian-army-capt ... tos-video/

HAY'AT TAHRIR AL-SHAM ODRÁŽÍ ÚTOK SYRSKÉ ARMÁDY V SEVERNÍ LATTAKII (MAPA)

Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) odrazil nový útok syrské arabské armády (SAA) na svých pozicích v blízkosti strategického města Kabani v severní oblasti Lattakie. Zpravodajská agentura teroristů, Iba'a, tvrdí, že bojovníci HTS zabili 4 syrské vojáky a zranili 7 dalších během střetů v okolí Kabani. Po neúspěchu útoku SAA bombardovalo pozice HTS uvnitř a kolem Kabani těžké dělostřelectvo a rakety. Syrská armádní letadla také zaměřila na město několik náletů. Minulý týden HTS odrazil podobný útok SAA. Tehdy, veden 4. divizí, která je v čele útoku v severním Lattakie, tvrdí SouthFront, že armáda bude pokračovat ve svém úkolu obsadit Kabani. Město je údajně využíváno jako základna pro raketové útoky na ruskou leteckou základnu Hmeimim.
D6mzWlXWAAAnxNK.jpg
https://southfront.org/hayat-tahrir-al- ... ldier-map/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3964
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 16 kvě 2019, 08:24

Reportér spoločnosti SANA uviedol, že v stredu popoludní dorazili desiatky rodín so svojimi majetkami na koridor Jalighem autobusmi prichádzajúcimi z tábora al-Rukban.

Reportér uviedol, že príslušné orgány zaregistrovali osobné údaje navrátilcov, ktorí sa majú neskôr prepraviť do stredísk dočasného bývania v meste Homs.
1-59.jpg
https://sana.sy/en/?p=165707


15. mája sýrska arabská armáda (SAA) 4. divízia napadla pozície Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) na juh od mesta Kabani v severnej Lattakii paľbou ťažkých rakiet po Golan-1000. (video v odkaze)

https://southfront.org/syrian-golan-100 ... kia-video/

Video(17 minút) ANNA News, boj o planinu Al Ghab, drsné:


IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3964
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 16 kvě 2019, 14:55

SAA pokračuje v ofenzíve v severozápadnej Sýrii po zabezpečení Huwayz oblasti


IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3964
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 16 kvě 2019, 17:39

orig-15580184121d27ee49d4728b4c3cfe814bc60217ca.jpeg
Sýrska armáda našla militantnú nemocnicu v Hame s vybavením z USA a Izraela - video FAN:


QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 16 kvě 2019, 21:42

AUTOMOBILOVÁ BOMBA CÍLILA NA CENTRUM BEZPEČNOSTNÍCH SIL SDF V MANBIJI, JSOU HLÁŠENÉ OBĚTI (FOTOGRAFIE)

Sebevražedné improvizované výbušné zařízení (SVBIED) explodovalo v blízkosti bezpečnostního centra syrských demokratických sil (SDF) v severním syrském městě Manbiji odpoledne 16. května. Podle agentury Hawar News Agency (ANHA) výbuch zabil bezpečnostního důstojníka americké skupiny a zranil deset civilistů. „Naše síly vyzývají všechny občany, aby nahlásili jakékoli podezřelé jednání nebo podezřelé zařízení, aby se zachovala bezpečnost a bezpečnost v našich oblastech,“ uvedly v oficiálním prohlášení zveřejněném po útoku bezpečnostní síly SDF, běžně známé jako Asayish. Žádná skupina se dosud nepřihlásila k odpovědnost za útok. Je však známo, že buňky ISIS pracují v Manbiji. Začátkem letošního roku sebevražedný atentátník teroristické skupiny zabil čtyři americké armádní představitele a členy služeb v centru města.
Fota v odkazu
https://southfront.org/car-bomb-targets ... ed-photos/

SYRSKÁ ARMÁDA ZAÚTOČILA NA OBLAST SHEIKH SULTAN V SEVEROZÁPADNÍ HAMĚ (VIDEA) \ T

Syrská arabská armáda (SAA) zaútočila na oblast Sheikh Sultan v severozápadní kraji Hama v poledne 16. května, informují pro-vládní zdroje. I přes vstup do Šejka Sultana ji SAA ještě nezajistila. Militanti z Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) a jejich spojenci údajně stále zaujímají klíčové pozice v této oblasti a v jejím okolí. Letadla a útočné helikoptéry syrských arabských vzdušných sil (SyAAF) a ruské vzdušné síly podporovaly operace SAA, při které prováděly řadu náletů na militantní pozice v severním Hama a jižním Idlib. O den dříve zajistila SAA město al-Huwayz a jeho okolí po více než 48 hodinách silných střetů s HTS a jejími spojenci. Armáda bude pravděpodobně zabezpečovat Sheikha Sultana v nadcházejících několika hodinách. Intenzivní syrské a ruské nálety již oslabily zbývající HTS obranu v okolí.
Videa v odkazu:
https://southfront.org/syrian-army-stor ... ma-videos/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 16 kvě 2019, 22:17

SYRSKÁ ARMÁDA ZABILA 45 MILITANTŮ, VČETNĚ 5 VYŠŠÍCH VELITELŮ, V SEVERNÍ HAMĚ

Syrská arabská armáda (SAA) za posledních několik dní zabila více než 45 ozbrojenců, z toho 5 nadřízených velitelů Svobodné syrské armády (FSA) v severním Hamě, prozrazené pro vládní zdroje 15. května. Zdroje identifikovaly 5 zabitých velitelů jako podplukovníka Mohammeda Mahmúda Al-Shamaliho z Jaysh al-Nasira, kapitána Ahmeda Ismaila a Mohamada Najara z Idlibské svobodné armády a Mohammeda Abdula Karima a Muayada al-Jassera z Jaysh al-Izza. Jaysh al-Nasir a Idlib Free Army jsou součástí koalice NFL (National Front for Liberation), zatímco Jaysh al-Izza je nezávislý. Nicméně, skupina je známá tím, že je spojencem Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) [bývalá pobočka al-Káidy v Sýrii]. Podle pramenů byli všichni militanti zabiti, zatímco se pokoušeli odrazit probíhající vojenskou operaci SAA v severní a severozápadní krajině Hama. Od začátku vojenské operace SAA kolem Idlib bylo na začátku tohoto měsíce zabito desítky militantů . Nicméně, militantní skupiny v severní Sýrii zřídka přiznávají své skutečné ztráty.

https://southfront.org/syrian-army-kill ... hern-hama/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3964
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 17 kvě 2019, 08:16

Sýrska armáda sa chystá znovu získať plnú kontrolu nad strategickým mestom Khan Šejkhounv južnom Idlibe, oznámil arabský jazykový kanál Sputnik New Agency.
Sputnik citoval vojnového korešpondenta, ktorý povedal, že sýrska armáda rozšírila svoje sily na južné a juhozápadné administratívne hranice Idlibu, v snahe uskutočniť svoje vojenské operácie v regióne Sahl al-Ghab severozápadnej Hame.

"Akonáhle sýrska armáda zachytí Khan Sheikoun, teroristi budú vojensky porazení v mestách al-Hobeit a Kafr Zita v severnej Hama."

Vojnový korešpondent uviedol, že pokroky sýrskej armády tiež pomôžu znovuotvoriť diaľnicu Aleppo-Hama.


Armádam sýrskej armády sa podarilo prevziať kontrolu nad mestami Meidan Ghazal a al-Mostariheh na osi Jabal Shahshabo.

https://www.almasdarnews.com/article/sy ... ib-report/
17.5.jpeg

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3964
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 17 kvě 2019, 12:44

Sýrska arabská armáda (SAA) obnovila pokrok v severnej Lattakii 17. mája a získala kontrolu nad niekoľkými bodmi v al-Zuiyqat mount a bod 1154 v blízkosti strategického Kurd mount.

Syrskí pro-vládni aktivisti uviedli, že armáda zabila viac ako 50 teroristov z Hay'at Tahrir al-Sham (HTS), Ajnad al-Kavkaz (AK) a Turkistanskej islamskej strany (TIP) pri postupe.

V posledných dňoch HTS odrazila dva útoky SAA na jej pozície južne od Kabani, pričom zabila a zranila niekoľko sýrskych vojakov a dôstojníkov.

https://www.almasdarnews.com/article/sy ... takia-map/
17.5.jpg

dancostar
Redaktor
Příspěvky: 327
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Sýrie

Příspěvek od dancostar » 17 kvě 2019, 19:45

Nieco pre zberatelov... Len treba ist na nakupy do Idlibu... original StG 44 za $50!!!Izhmash AK-103-2 z Libye za $1350 v Idlibe. Paradna vecicka...
V tweete sa este pise ze Kaddafi ich kupil 230K v roku 2004 a vacsina co sa nachadzaju v Idlibe je z tejto dodavky pre Libyu


dancostar
Redaktor
Příspěvky: 327
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Sýrie

Příspěvek od dancostar » 17 kvě 2019, 19:52

Zostrih VKS RU bombardovania pozicii HTS v Idlibe


Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Sýrie

Příspěvek od WuVirr » 17 kvě 2019, 19:56

Od počátku roku 2019 se aktivně provádějí stavební práce na letecké základně Hmejmim za účelem posílení a rozšíření dráhy a nových parkovacích ploch pro leteckou základnu.

Foto od 01. 31. 2019 do 05.11. 2019
1.jpg
2.jpg

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8797
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 17 kvě 2019, 20:02

Su-34 červená 25 v r.2015-2016 nad Sýrií (zamalované výsostné znaky - z první skupiny) odhazující KAB-1500LG
Obrázek
Údery letectva a dělostřelectva s naváděnými projektily severně od Hama - přesné zásahy těžké techniky
Taktika syrské armády během operace v Hama
.. Probíhá čištění planiny Al-Gab. Jednotky SAA provádí dělostřelecké a vzdušné útoky na výšiny, které dominují terénu, kde se ozbrojenci zakopávají. Ruské letectvo pracuje na logistice a komunikacích teroristů v Idlibu. Během operace na severovýchodě provincie Hama prokázala syrská armáda obrovský kvalitativní růst svého potenciálu. Správné nasazení dělostřelectva a letadel jednoduše rozbíjí nepřátelskou obranu.

Dobře koordinovaná interakce mezi různými složkami armády umožňuje obsadit dominantní výšky a osady bez těžkých ztrát. Moderní průzkumné prostředky umožňují včasné odhalení pohybu militantů a zasažení jejich živé síly a techniky při postupu na linii útoku. Ruským poradcům a odborníkům se podařilo připravit syrskou armádu na kvalitativně novou úroveň. Zvláštní jednotky, vybavené dělostřeleckými radary sledují prohýbající boje a vyhledávají a ničí dělostřelecké a minometné pozice ozbrojenců sami, za pomoci minometů nebo přivolají na ně palbu dělostřelectva a letectva. Vojáci ruských speciálních sil z odstřelovacími puškami a PTRK ničí nejnebezpečnější palebné body teroristů. Přínos našich speciálních sil působících v údolí Al-Ghab na proražení obraných linií je ohromný, i když často se nedostanou do mediálních zpráv z důvodů utajení. Doufáme, že až přijde ten správný čas, podrobnosti o práci našich poradců a odborníků budou známé široké veřejnosti. ..
http://anna-news.info/taktika-sirijskoj ... ii-v-hame/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8797
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 17 kvě 2019, 21:16

Ruské letectvo je aktivní nad severním Damaškem a v pobřežní oblasti s třemi Su-35S


Něco se děje u syrského pobřeží


PVO postřeluje cíle nad DamaškemPřed několika minutami řekl syrský vojenský zdroj Al-Masdar, že jejich vzdušná obrana byla aktivována na letecké základně Mezzeh po podezření z narušení jejich vzdušného prostoru.
Podle syrské armády šlo o nepřátelské střely, o kterých mají podezření, že pocházeli od izraelského letectva.
https://www.almasdarnews.com/article/br ... -damascus/

Bez potvrzení: První informace naznačují, že Syrská PVO sestřelila jednu návnadu nad pobřežím - 16 minut před sestřelením 3 dalších návnad nad jižním Damaškem a poblíž mezinárodního letiště


Syrská PVO uvádí, že čelí nepřátelským cílům přilétajícím od Galanských výšin
http://www.dailystar.com.lb/News/Middle ... itory.ashx

Civilní provoz okolo Damašku v době útoku, letouny jsou odkláněné
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8797
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 17 kvě 2019, 22:25

Amnesty bije na poplach: Ruská a syrská armáda útočí na nemocnice
https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky ... nemocnice/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 17 kvě 2019, 23:01

SDF OZNAMUJE VÝSLEDKY SVÉ NEDÁVNÉ BEZPEČNOSTNÍ OPERACE V JIHOVÝCHODNÍM DEIR EZZOR

Američany podporované syrské demokratické síly (SDF) oznámily výsledky své nedávné bezpečnostní operace v jihovýchodním Deir Ezzor v oficiálním prohlášení zveřejněném 17. května. „SDF zahájila kampaň proti buňkám ISIS v pruhu 180 km dlouhém, 80 km širokém prostoru kampaň 15. tohoto měsíce. Kampaně se zúčastnilo 5 000 bojovníků SDF, “uvedla skupina ve svém prohlášení, které četl velitel Djuar Halab. V průběhu operace bylo zajato 42 členů teroristické skupiny. Velké množství zbraní, včetně více než 40 odstřelovacích pušek které byly též zabaveny. „Většina těchto zbraní byla zabavena v poušti al-Dushisha,“ vysvětlil SDF ve svém prohlášení. Skupina tvrdila, že cílem operace bylo zajištění nedávno osvobozených oblastí na jihovýchodě krajiny Deir Ezzor. Tyto oblasti byly svědkem řady útoků a nedávno se zde objevila vlna protestů. Někteří místní pozorovatelé se domnívají, že SDF tyto oblasti dlouhodobě nezajistilo, protože mezi místními Araby roste odpor. ISIS se již snaží tuto situaci využít k podpoře etnického napětí.
Fotky:
https://southfront.org/sdf-announces-re ... or-photos/

RUSKÁ ARMÁDA: MILITANTI AL-NUSRA PŘIPRAVUJÍ CHEMICKÉ PROVOKACE V JIŽNÍM IDLIBU

Militanti Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) připravují provokaci ve městě Saraqib v jihovýchodní Idlijské části Sýrie, aby obvinili ruské vojáky z používání chemických zbraní, které v květnu odhalilo ruské centrum pro usmíření protichůdných stran v Sýrii. 17.

„Teroristé z Jebhat al-Nusry (původní název HTS) připravují provokaci v provincii Idlib. Podle obyvatel srbské osady Seraqab připravují militanti al-Nusry provokaci s použitím toxických chemikálií a trosek ruského letectva z jiných syrských oblastí. Cílem provokace je obvinit ruské síly z použití chemických zbraní proti civilistům v Idlibu, “uvedlo ruské zpravodajské středisko ve svém prohlášení podle ruské tiskové agentury TASS. Středisko dodalo, že militanti HTS plánují natočit chemickou provokaci a distribuovat ji prostřednictvím sociálních médií a běžných médií. Syrské a ruské zdroje několikrát varovaly, že západní země dodávají HTS toxickými materiály, včetně plynného chlóru, aby mohli v Idlibu provokovat. Nedávno Khalid al-Mahamid, prominentní osobnost syrské opozice, uznal, že teroristická skupina obdržela pokročilé zbraňové systémy, které mohou zahrnovat chemické zbraně .„Al-Nusra (původní název HTS) má moderní zbraně… Možná chemické zbraně… Možná rakety s dlouhým doletem,“ řekl al-Mahamid v rozhovoru s al-Arabií al-Hadathem 11. května. Taková provokace může sloužit jako záminka k vojenskému útoku USA a jeho spojenců na vládní síly v Damašku, podobně jako v roce 2017 k útoku raket Shayrat a raketových útoků v roce 2018 na Damašek a Homs.

https://southfront.org/russian-military ... ern-idlib/

DAMAŠEK VYMĚNIL VĚZNĚ S HAY'AT TAHRIR AL-SHAM

Vláda z Damašku a Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) si vyměnili desítky vězňů poblíž přechodu al-Eis v jihozápadním Aleppu 17. května jako součást nové dohody. Podle Syrské arabské armádní zpravodajské agentury (SAA), HTS vydalo devět zajatců včetně dvou žen a dítěte. Na oplátku propustila vláda Damašku ze svých vězení dvacet sedm vězňů.
Toto byla druhá taková dohoda mezi Damaškem a HTS v roce 2019. V březnu minulého roku Damašek propustil tři vězně výměnou za mapu hrobů syrských vojáků v okolí letecké základny Abu Duhur v jihovýchodním Idlibu. V té době, Omar Osman, úředník v HTS, řekl skupině zpravodajských sítí, že pokračují v rozhovorech s vládou Damašku, aby dokončily další obchody s vězni. SANA ve své nedávné zprávě uvedla, že vláda v Damašku vynakládá „velké úsilí“, aby osvobodila všechny zbývající zajatce „všemi možnými prostředky“.
https://southfront.org/damascus-swaps-p ... r-al-sham/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 17 kvě 2019, 23:26

VYHOŠTĚNÉ TURECKEM-PODPOROVANÉ MILITANTY SE PŘIDALI K JAYSH AL-IZZA V SEVERNÍM HAMA

Zbytky shromáždění mučedníků al-Sharqiyah se připojili k řadám Jaysh al-Izzy v oblasti severní Hama, syrští opoziční aktivisté informovali 17. května. Skupina byla v minulém roce vyloučena z okupované oblasti Afrinu z velkého militantního uskupení několika pro tureckých skupin. Tehdy byla skupina obviněna z korupce. Nicméně, mnoho aktivistů tvrdilo, že je Ankara chtěla potrestat kvůli zahájení neoprávněného útoku na syrskou arabskou armádu (SAA) ve vesnici Tardif. Shromáždění mučedníků al-Sharqiyah je oficiálně potvrzením vstupu do Jaysh al-Izza. Oficiální informační kanál skupiny však změnil své jméno na „Brigády mučedníků al-Sharqiyah - Jaysh al-Izza“ a vydal oficiální prohlášení s oficiálním logem al-Izzy. „Brigády mučedníků al-Sharqiyah vyhlašují stav pohotovosti… všech bojovníků… a vyzývají je, aby se okamžitě připojili k frontám v Hamě a Idlibu aby odrazili barbarskou agresi gangů asadistického režimu,“ uvádí se v prohlášení.
Abu Khula, vůdce shromáždění mučedníků al-Sharqiyah, je známo, že je to radikální postava podobná generálnímu veliteli Jaysh al-Izza Maj. Jamil al-Saleh. Bývalý důstojník SAA neměl jen spojence Jaysha al-Izzu s Hay'atem Tahrir al-Sham (HTS), ale je také známo, že je přítelem notoricky známého vůdce skupiny Abu Mohammada al-Julaniho.
https://southfront.org/expelled-turkish ... hern-hama/

SYRSKÁ ARMÁDA POKRAČUJE VE SVÉM POSTUPU V SEVERNÍ LATTAKII, ZABÍJÍ DESÍTKY TERORISTŮ

Syrská arabská armáda (SAA) obnovila jeho postup v severní Lattakii 17. května a získala kontrolu několik bodů na al-Zuiyqat hoře a kótu 1154 blízkosti strategické hory Kurd. Syrští pro-vládní aktivisté uvedli, že armáda při postupování zabila více než 50 teroristů Hay'at Tahrir al-Sham (HTS), Ajnad al-Kavkaz (AK) a Turkistanskou islámskou stranu (TIP). Tento nový tlak byl usnadněn intenzivním ostřelováním na klíčových pozicích HTS a jeho spojenců v kopcích 112 a 125 jižně od Kabani. Strategické město je hlavním cílem probíhající operace SAA v severní Lattakii, která byla zahájena 8. května . V posledních několika dnech HTS odrazil dva útoky SAA na své pozice jižně od Kabani, zabil a zranil několik syrských vojáků a důstojníků.

Zdroj ve 4 armádní divize, která vede vojenskou operaci v severním Lattakii, řekl SouthFront že zbývající HTS pozice jižně od Kabani může zkolabovat v příštích několika dnech. Řekl však, že teroristé, kteří tam bojují, jsou odhodláni udržet své pozice.

https://southfront.org/syrian-army-resu ... errorists/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3964
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 18 kvě 2019, 08:29

medium-15580133846a7af437fd31300dad4918b7fc0bdb1b.jpeg
medium-15580133846a7af437fd31300dad4918b7fc0bdb1b.jpeg (42.29 KiB) Zobrazeno 2300 x
Sýria obnovila železničné spojenie s Aleppom a plánuje obnoviť cestu do Damašku

Sýrska vláda obnovila železnicu medzi mestami Aleppo a Jibrin,. Okrem toho sa v blízkej budúcnosti plánuje oprava trasy spájajúcej provinciu s Damaškom. Prečítajte si viac o postupe výstavby v článku Spolkovej tlačovej agentúry (FAN).
Snímka.JPG
https://riafan.ru/1179073-siriya-vossta ... t-v-damask

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8797
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 18 kvě 2019, 09:29

Hmímim v sobotu nad ránem pod silným úderem Gradů a útokem dronů ozbrojenců, v nedalekém městě Jableh a Qadarha hlásí místní zdroje minimálně jednoho mrtvého a několik zraněných.


Syrská státní televize uvádí, že základna Hmímim byla pod útokem projektilů a dronů.
Ozbrojená skupiny vystřelily projektily na leteckou základnu Hmimim v oblasti Jableh a v oblasti Al Qardahah poblíž syrského pobřežního města Latakia a zabili jednu osobu a zranily dalších několik lidí v Jablehu.


Syrská PVO včera večer sestřelila izraelské UAV jihozápadně od Damašku, jeho zbytky byly nalezeny - uvádí Elnashra (TV) s odvoláním na syrská média
https://en.mehrnews.com/news/145374/Syr ... one-report
https://www.elnashra.com/programs/5/354 ... 8%A7%D8%B9
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Durog a 12 hostů