Ukrajina

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10880
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 kvě 2019, 10:23

Generální prokuratura Ukrajiny uznala nezákonnost vojenských operací v Donbassu
Odborníci generálního prokurátora Ukrajiny dospěli k závěru, že akce ozbrojených sil země v Donbassu byly nezákonné. Uved právník Oleg Životov na tiskové konferenci v agentuře Interfax-Ukraine.

Závěr odborníků, jak objasňuje Životov, je založen na sedmnáctém článku ukrajinské ústavy, podle kterého mohou být ozbrojené síly Ukrajiny nasazené pouze za účelem odražení vnější agrese a jejich použití v jakémkoli konfliktu v zemi je nezákonné.

Podle právníka, příslušné stanovisko připravili odborníci z generální prokuratury v rámci případu bývalého náčelníka generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Volodymyr Zamana. Stav procedurálního dokumentu, jeho zneplatnění již neumožňuje. Právník také objasnil, že toto je poprvé v dějinách Ukrajiny. "Kdy, máme v případu oficiální procedurální dokument, kdy teď každý může vyvolat a obvinit jakéhokoliv vojáka, který byl zapojen do ATO," - shrnul Životov.

Zamana byla zatčena v únoru 2019. Byl obviněn z “připravovaní anexe” Krymu a podkopávání bojové schopnosti armády země. Jak uvedl vrchní vojenský prokurátor Anatolij Matios, ukrajinská armáda v důsledku činností Zamana přišla na méně než o 200 tisíc lidí.

Zaman sám prohlašuje , že VSU pod jeho velením zahájila operaci k udržení Krymu dne 1. března 2014, avšak na základě rozhodnutí úřadů byla ve stejný den zastavena.
https://lenta.ru/news/2019/05/29/lol/
Naposledy upravil(a) puma dne 30 kvě 2019, 10:31, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4182
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 30 kvě 2019, 10:30

Vojenská jednotka VSU A2595 (16. samostatná brigáda letectva veliteľstva pozemných síl, Brody v regióne Ľvov) vykonávala letové cvičenia "Deň-noc ". Počas nočného letu 30.5. letu spadol vrtuľník MI-8 3 km od obce Sestrjatin v rivenskej oblasti. V dôsledku havárie zahynula posádka 4 ľudí, vrátane veliteľa vojenskej jednotky A2595 plk. I. J. Mazepu.
Obrázek

https://censor.net.ua/news/3129682/opub ... toreportaj
https://censor.net.ua/news/3129678/obna ... toleta_mi8

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5885
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 30 kvě 2019, 18:02

Specialisté MMF dokončili svou návštěvu na Ukrajině - výsledky

"Tým odborníků MMF vedl velmi plodné rozhovory s ukrajinskými úřady, včetně prezidenta Zelenského, o revizi programu stand-by-show mezi Ukrajinou a MMF, a odborníci MMF dospěli k závěru o realitě měnové a fiskální politiky," uvedlo prohlášení.

Mise je připravena vrátit se k pokračování diskusí po parlamentních volbách - „nová vláda rozhodne o prioritách své politiky,“ zdůraznil.
https://www.epravda.com.ua/news/2019/05/30/648307/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10880
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 kvě 2019, 18:19

NEPROPADEJTE PANICE. CENY PLYNU VZROSTOU V ČERVNU DÍKY RUSKÉMU ROPNÉMU EMBARGU
Antimonopolní výbor Ukrajiny se rozhodl připomenout provozovatelům trhu s ropnými produkty, aby dodržovali cenovou disciplínu. Zejména ve zprávě šířené 29. května, antimonopolní oddělení připomnělo trhu své pravdy, známé všem společnostem vydělávajícím na dodávkách paliva na Ukrajinu: ukrajinský trh zůstává závislý na dovozu, 80% dovozu je pokryto dodávkami pouze ze dvou zdrojů - Ruska a Běloruska, proto cenová stabilita na ukrajinském trhu je přímo závislá na dodávkách z těchto zemí.

AMCU také připomnělo sankce, které Rusko uvalilo na dodávky pohonných hmot na Ukrajinu - od 1. června je dovoz ruského benzínu, motorové nafty a zkapalněného plynu na Ukrajinu možný pouze s povolením vydaným Ministerstvem hospodářského rozvoje Ruské federace. Navíc je zakázán vývoz ropy, ropných produktů a petrochemie z Ruské federace na Ukrajinu.

"To vytváří rizika týkající se omezení hospodářské soutěže na velkoobchodním trhu ropných produktů a může způsobit zvýšení cen pohonných hmot v maloobchodní síti, a to i kvůli potřebě diverzifikovat zdroje dodávek," uvedl AMCU.
http://www.dsnews.ua/economics/tseny--- ... 2019220000

Bezpečnostní služba Ukrajiny varuje před rizikem destabilizace energetického systému během přechodu na nový model trhu s elektrickou energií.
Dopis byl zaslán předsedovi parlamentu a předsedovi vlády. "Bezpečnostní služba Ukrajiny varovala před riziky destabilizace Jednotného energetického systému Ukrajiny kvůli nepřipravenosti státního energetického sektoru na plné zavedení nového modelu trhu s elektřinou," uvádí zpráva.
https://112.ua/obshchestvo/sbu-predupre ... 94012.html

Dříve, šéf politické rady strany "Opoziční platforma - pro život", Viktor Medvedčuk, řekl, že v případě, že nová pravidla trhu s energií na Ukrajině budou zavedeny od 1. července 2019, cena elektřiny v zemi by mohla vzrůst o 30-60%.
https://russian.rt.com/ussr/news/636497 ... vo-ukraina


Zástupce šéfa Evropské komise pro energetickou unii Maros Sefcovic navrhl, aby vedení Ukrajiny uspořádalo nové ministerské setkání o plynu s Ruskem a EU.
Maros Sefcovic plánuje návštěvu Moskvy 13. června, aby projednal tranzit plynu do EU přes Ukrajinu po roce 2019 s ruským ministrem energetiky Alexandrem Novakem, ve středu uvedl agentuře TASS. Dalším tématem programu je pořádání nového třístranného ministerského zasedání o plynu.

Evropský úředník zdůraznil, že Brusel "chápe obtíže politického cyklu na Ukrajině po vyhlášení předčasných parlamentních voleb, ale považuje řešení otázky tranzitu plynu za naléhavé." Nemůžeme dopustit ani krátké přerušení tranzitu plynu přes Ukrajinu v roce 2020, jelikož nemusí být možné jej následně obnovit, pokud Rusko nebude schopné dodávat 100% svého objemu v rámci smluv do Evropy prostřednictvím nové trasy, obcházející Ukrajinu," Orgány a instituce EU jsou připravené poskytnout "maximální podporu pro zachování ukrajinského tranzitu plynu, ale působí pouze jako zprostředkovatelé, a proto je třeba zájem o jednání a připravenost pro kompromisy z obou stran." ..
http://tass.com/economy/1059557

Prezident Ukrajiny Vladimir Zelensky vytvořil delegaci Ukrajiny, která se zúčastní slyšení Mezinárodního soudního dvora OSN o porušení Mezinárodní úmluvy o potlačování financování terorismu a Mezinárodní úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace ze strany Ruské federace. Uvádí se na internetových stránkách hlavy státu.
https://112.ua/politika/zelenskiy-sform ... 94020.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10880
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 30 kvě 2019, 18:59

Pentagon chce dodávat Ukrajině protilodní rakety
Americký výbor pro ozbrojené síly USA schválil návrh zákona o národní obranné politice (NDAA) na rok 2020, který pověřil Pentagon, aby vyčlenil 300 milionů dolarů na poskytnutí bezpečnostní pomoci Ukrajině, což je o 50 milionů dolarů více než minulý rok,“ uvedlo na Facebooku velvyslanectví Ukrajiny v USA.

V oznámení bylo také uvedeno, že peníze budou použity na rozšíření americké pomoci při posilování obranných schopností ozbrojených sil Ukrajiny začleněním pobřežní obrany a protilodních raket.

„Z této částky má být 100 milionů dolarů nasměrováno pouze na smrtící typy zbraní,“.


Kazachstán pozastavil dodávky zkapalněného plynu na Ukrajinu
Kazašský Tengizchevroil (TCO) se obává problémů s průjezdem vagonů přes rusko-ukrajinskou hranicí v důsledku vstupu v platnost ruských sankcí proti Ukrajině 1. června.
http://enkorr.com.ua/a/news/TShO_ostana ... sya/236917
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6217
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Ukrajina

Příspěvek od skflanker_ » 30 kvě 2019, 20:29

lasib píše:
20 kvě 2019, 16:49
Predseda vlády V. Grojsman to vzdal, 22.5. po zasadaní vlády poda demisiu ...
Parlament neprijal Hrojsmanovu demisiu, Zelenskyj navrhol ďalšie zmeny
Ukrajinský parlament vo štvrtok 30.05.2019 neprijal demisiu premiéra Volodymyra Hrojsmana, informovala agentúra Ukrinform. Za Hrojsmanov odchod z funkcie hlasovalo 97 poslancov, proti ich bolo 63 a rovnaký počet poslancov sa hlasovania zdržal. Na to, aby bolo príslušné uznesenie schválené, by ho muselo podporiť najmenej 226 členov Najvyššej rady, spresnila agentúra Interfax. Podľa nej Hrojsman po hlasovaní uviedol, že jeho rozhodnutie podať demisiu nebolo emocionálne a nesnažil sa takto ani presúvať zodpovednosť na iných. Premiér sa zároveň sťažoval na neprimeranú kritiku vlády poslancami počas jeho vystúpenia pred hlasovaním. Zároveň poznamenal, že rozhodnutie parlamentu rešpektuje...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... sie-zmeny/ z 30.05.2019

Ukrajinský parlament neprijal demisiu premiéra Hrojsmana
Prezident Zelenskyj navrhol ďalšie zmeny vo vláde.
...Hneď po svojej inaugurácii 20.05.2019 nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval Hrojsmanovu vládu, aby odstúpila. O 4 dni neskôr Hrojsman zaslal do parlamentu list, ktorým oznámil svoju demisiu. Po dnešnom hlasovaní v parlamente vláda pokračuje vo svojej práci v nezmenenom zložení, dodal Interfax. Hrojsman ubezpečil, že je pripravený pokračovať v práci, pričom poznamenal, že krajina je v zložitej situácii. Sľúbil však, že bude pokračovať v začatých reformách, pričom zdôraznil, že "tieto zmeny sa uskutočnia rýchlejšie, ak sa parlamentné frakcie zjednotia a budú hlasovať"...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22133869/ukrajins ... miera.html z 30.05.2019

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3024
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 30 kvě 2019, 23:39

Před třemi dny byla vzpoura v 51 nápravném zařízení v Oděse.
Důvodem jsou zhoršující životní podmínky. Žádná zdravotní péče, nestravitelná strava, totální zákaz potravin od známých atd.
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10880
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 kvě 2019, 09:38

Místopředseda vlády Ukrajiny Pavel Rozenko považuje za nepřijatelné možné zrušení zákona o ukrajinském jazyce, jak uvedl spolumajitel skupiny Kvartal 95 Boris Shefir.
https://interfax.com.ua/news/political/590810.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10880
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 kvě 2019, 12:05

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov komentoval informace, které se objevily v ukrajinských médiích o setkání ve formátu „Normandské čtyřky“ v červenci.
Peskov uvedl, že poté, co byl zvolen nový prezident Ukrajiny, diskuse o nenaplněných Minských dohodách byla aktivně obnovena. Poznamenal, že je třeba pokračovat v jednáních v normandském formátu, ale aby se konalo zasedání summitu, je nezbytné, aby podmínky dozrály a existovala ochota Ukrajiny splnit Minské dohody a zahájit přímý kontakt se zástupci DLR a LLR.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... jDhB6.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10880
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 31 kvě 2019, 13:49

Malajský premiér nazval vyšetřování letu MH17 zpolitizovaným
Na tiskové konferenci v Tokiu vyjádřil názor, že vyšetřování bylo zpolitizováno a poukázalo na nedostatek důkazů, že ruská strana byla zapojená do tragédie.

"Obviňují Rusko, ale kde jsou důkazy?" Víme, že raketa, která zasáhla letadlo, byla ruského typu, ale mohla by být také vyrobena na Ukrajině, “ uvedl.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... dI536.html

"Obviňují Rusko," uvádí malajský zpravodajský portál Star slova hlavy malajské vlády , "ale kde jsou důkazy?" "Víme, že raketa, která zasáhla letadlo, je raketa ruského typu, ale mohla by být také vyrobena na Ukrajině." Aby nás přesvědčili , že patřila rusku potřebujeme silný důkaz. Mohli to udělat ukrajinští povstalci nebo ukrajinská vláda, protože mají také takové rakety.“

Malajský premiér pochybuje, že to udělali Rusové, kteří velmi dobře věděli, že let MH17 je letadlem s cestujícími: „Nemyslím si, že za vypuštění rakety jsou vinni velmi disciplinovaní vojáci “.

Mohathir stále nechápe, proč Malajsie nesměla prostudovat záznamy černé skříňky zasaženého dopravního letadla.
„Nevíme, proč nám to nebylo dovoleno,“ zdůraznil, „ale od samého počátku jsme zjišťovali, že v tomto vyšetřování je příliš mnoho politiky. Zdá se, že hlavním úkolem vyšetřování nebylo zjistit, co se stalo, ale učinit Rusy vinnými. Takže se neprovádělo nestranná vyšetřování. “

Malajsie, uvedl premiér, by přijala závěry od neutrální strany, ale do vyšetřování byly zapojeny zúčastněné strany.
https://expert.ru/2019/05/31/boing/

originál: https://www.thestar.com.my/news/nation/ ... asks-dr-m/
... Mahathir uvedl, že Malajsie přijala zprávu o vyšetřování v Holandsku, ale ne bod, že letadlo bylo sestřeleno raketou patřící Rusku.

Řekl, že zatímco vláda souhlasila s tím, že letadlo bylo sestřeleno ruskou raketou, nebylo možné zjistit, že raketa byla vypuštěna Ruskem.

Předseda vlády uvedl, že Malajsie se měla také podílet na zkoumání černé skříňky, protože letadlo patřilo Malajsii a cestující byly z Malajsie.

"Nemusíme mít odborné znalosti, ale můžeme získat odborné znalosti. Z nějakých důvodů Malajsie nesměla zkoumat černou skříňku, aby zjistila, co se stalo."

"Nevíme, proč jsme byli vyloučeni z vyšetřování, ale od samého počátku v něm vidíme příliš mnoho politiky, kdy cílem nebylo zjistit, jak se to stalo, ale zdálo se, že se soustředí na to, jak to hodit na Rusy.

"Tohle není nestranné vyšetřování," řekl Mahathir.

Pokud by vyšetřování neutrální strana přezkoumala a dospěla k závěru, Malajsie by byla ochotna tato zjištění přijmout, ale zde máme strany ve vyšetřování s politickými zájmy v této věci, dodal.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4182
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 01 čer 2019, 08:21

Cez vyhliadkovú sklenú časť pešieho mosta Kličko v Kyjeve je zakázané chodiť, ľudia tadiaľ aj tak chodia a fotia sa. V noci praskla ďalšia tabla...
Obrázek
https://www.unian.net/m/incidents/10571 ... -foto.html

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4182
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 01 čer 2019, 13:50

Ohnivý prejav predsedu Verchovnej rady Andreja Parubija na ochranu jeho zákona o ukrajinskom jazyku pred Zelenskym, sľubuje horiacu zem pod nohami - pred skoro prazdnou radou
https://censor.net.ua/video_news/312989 ... t_parubiyi

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4182
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 03 čer 2019, 08:53

Má to byť záznam z predaja neevidovanej munície VSU príslušníkmi 2. práporu 25. výsadkovej brigády VSU kupcom z Národnej milícii LNR dohodnutý veliteľom práporu pplk. Suščenkom

https://rusvesna.su/news/1559496936

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4182
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 03 čer 2019, 10:49

Od 1. júna, počas dňa, keď je teplota vzduchu nad 28 °C, platí na Ukrajine zákaz jazdy na verejných komunikáciách pre vozidlá s hmotnosťou viac ako 24 ton a zaťažením na nápravu väčším ako 7 ton.
https://www.unian.net/economics/transpo ... vikov.html

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5885
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 03 čer 2019, 16:47

Rozhodnutí soudu OSN o jurisdikci nad ukrajinským soudním sporem proti Rusku se očekává do konce roku

https://www.unn.com.ua/uk/news/1804688- ... ntsya-roku
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2147
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Ukrajina

Příspěvek od homer » 03 čer 2019, 18:01

Mimoriadne: Generálna prokuratúra Ukrajiny uznala za nezákonné použitie armády v bojoch na Donbase. Po piatich rokoch!

Na Ukrajine vybuchla najväčšia bomba za ostatných 5 rokov: Generálna prokuratúra Ukrajiny uznala za nezákonné použitie armády v bojoch na Donbase, pretože je to v úplnom rozpore z Ústavou krajiny. Uviedol to na tlačovej konferencii bývalý náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny generálplukovník Vladimír Zaman, ktorého obvinili z vlastizrady, rozkladu ukrajinskej armády a „odovzdania“ Krymu Rusku. Generála zatkli ešte vo februári, ale pred pár dňami ho pustili na slobodu
https://www.hlavnespravy.sk/mimoriadne- ... ZQ2c4f2bfs

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6278
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Ukrajina

Příspěvek od Juraj » 03 čer 2019, 18:15

Neuveriteľné - demokratická Ukrajina schválila zákon, ktorým priznáva status vojnového veterána okupantom Československa z roku 1968.

Pre neveriacich citácia zo zákona:
Чехо-Словаччина 20 серпня 1968 р.- 1 січня 1969 р.

Zákon platí prakticky od roku 1994, zaujímavé, že to našich rusobijcov vôbec netrápi. Znamená to, že Ukrajinci v zostave armády Sovietskeho zväzu boli vlastne dobrí? Je to obludná demagógia a dvojaký meter, presne tak, ako sa cudne zamlčiava účasť ukrajinských jednotiek divízie SS Galícia na potlačení SNP...

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/63- ... ed20160224

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11412
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od QVAK » 04 čer 2019, 12:27

Elise Journal: Jaceňuk vyvezl rodinu a chystá se uprchnout z Ukrajiny!

Arsenij Jaceňuk, který slíbil Evropu na Majdanu a neuvěřitelné ekonomické průlomy, již není občanem Ukrajiny, napsal ukrajinský list Elise Journal. Podle něj získala nejstarší Jaceňukova dcera americké občanství a žije v Americe. Nejmladší dcera je také občankou USA. Sestra, matka a otec Arsenije Jaceňuka také obdrželi americké občanství. Manželka Jaceňuka se podle listu stala občankou Vanuatu(Republika Vanuatu je tichořský ostrovní státeček – pozn. red.). „Arsenij Jaceňuk sám utajil všechny informace o sobě, ale odpovědně prohlašujeme a jsme připraveni potvrdit naše slova u soudu, že Arsenij Petrovič Jaceňuk získal občanství jiné země, pravděpodobně také Vanuatu,“ zdůraznil deník.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... -ukrajiny/

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4182
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 04 čer 2019, 13:07

Príkazy a podpisy od námestníkov generálneho prokurátora Ukrajiny Dmitrija Storožuka a Jurija Stoljarčuka, poslanca za BPP Vladimíra Arjeva pomohli v rokoch 2015 a 2016 medzinárodnému podvodníkovi Dmitrovi Malinovskému, aby predstieral vlastnú smrť v Lugansku 2014 a zrušil trestné stíhanie. D. Malinovský bol zadržaný vo Francúzsku, kde viedol luxusný život ako pán stredovekého hradu.
Obrázek
https://www.unian.net/politics/10573977 ... video.html
https://censor.net.ua/video_news/313041 ... komu_video
Naposledy upravil(a) lasib dne 04 čer 2019, 14:17, celkem upraveno 1 x.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3024
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 04 čer 2019, 14:07

VSU střílelo na mešitu v Doněcku během svátku Uraza-Bayram.
Jeden minometný granát 82 mm zasáhl střechu budovy, druhý dopadl u vchodu. Střelba načala 7:30 ráno. Na nádvoří mešity byly děti. Dospělí se v tomto okamžiku modlili uvnitř. Další 2 miny explodovaly ve vzduchu. Střílelo se ze směru obce Písky, kterou kontroluje VSU. Je to první ostřelování v tomto regionu města po roce klidu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti