Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4040
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 08 čer 2019, 10:33

„Miloš Zeman je velice inteligentní chlap. Je řádně zvolen a měl by být respektován. Václava Havla jsem znal osobně, myslím, že byl zbabělec.“ – říká Jan Saudek
Jan Saudek je český umělecký fotograf. Patří mezi nejvýznamnější české umělecké fotografy. Jeho práce ovlivnila celosvětovou fotografii. Většinu svých prací Jan Saudek ručně koloruje. Uznání se mu ve vlasti, komunistickém Československu, nedostalo, zato byl hojně vystavován a publikován v zahraničí. Dnes je Jan Saudek rytířem Řádu umění a literatury, byly o něm natočeny dokumentární, a dokonce hrané snímky.

https://xtv.cz/archiv/milos-zeman-je-ve ... jan-saudek

Čas 38:00 min
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10989
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 čer 2019, 13:13

Stát zničil majiteli vinotéky alkohol. Zánik registrace prodejce ale ze zákona nelze poznat

Neznačený líh není líh závadný, nýbrž ten, jehož distributor není úředně zapsán na seznamu distributorů. Zápis do seznamu distributorů lze dnes získat jen na základě složení kauce – bankovní záruky ve výši pěti milionů. S koncem bankovní záruky končí i zápis a z úředně legálního lihu se tak stává líh nelegální. Pravidla zápisu o zániku jsou však podle Celní správy z důvodů operativně taktických neveřejná. Celní správa má ovšem současně povinnost takový úředně změněný alkohol zabavit zničit.
Další kafkovský případ je součástí čtvrtletní zprávy veřejné ochránkyně práv předkládané poslanecké sněmovně. Jeho zpracovatelem je zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, který současnou právní úpravu nepovažuje žádoucí z hlediska poznatelnosti práva a navrhuje, aby podmínky zápisu v registru byly zakotveny v zákoně nebo aby byl metodický pokyn Celní správy veřejný, nikoli z hlediska příjemců práva nepoznatelný.
Majitel vinotéky ze Zlínského kraje v roce 2015 v dobré víře nakoupil alkohol od distributora, kterému však kvůli končící bankovní záruce právě skončila úřední registrace. Rok poté Celní správa provozovateli vinotéky 40 lahví obsahujících nápoje s lihem zabavila a zničila jako neznačený líh, když jeho distributora z doby koupě alkoholu nenalezla mezi registrovanými. A to přesto, že sám majitel vinotéky neměl žádný možný nástroj, jak zjistit, že zápis na seznamu distributorů zanikl. Případ začal v roce 2015

Současné znění § 57 zákona o povinném značení lihu přitom zakotvuje pouze povinnost zveřejňovat informace o zrušení registrace, nikoliv o jejím zániku. Zákon zároveň nestanoví časový rámec, v rámci nějž má k zanesení údajů do registru dojít.“

https://www.ceska-justice.cz/2019/06/st ... ze-poznat/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10989
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 čer 2019, 22:57

Hamáček se sešel se zástupci spolku Milion chvilek, řešili pojistky nezávislé justice

Místopředseda vlády a předseda ČSSD Jan Hamáček se v neděli sešel se zástupci iniciativy Milion chvilek a mluvil s nimi o pojistkách pro nezávislou justici. Hamáček to uvedl na twitteru. Spolek Milion chvilek v posledních týdnech organizoval pravidelné demonstrace za odvolání ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) a později přidal i požadavek na demisi premiéra Andreje Babiše (ANO).
"Dnes jsem se sešel se zástupci Milion chvilek. Mluvili jsme hlavně o pojistkách pro nezávislou justici a případné úzké novele zákona o státním zastupitelství tak, aby vláda nemohla bezdůvodně odvolávat nejvyššího státního zástupce," uvedl Hamáček na twitteru.

https://echo24.cz/a/SG4Zi/hamacek-se-se ... le-justice

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10989
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 čer 2019, 15:01

Obrana dávala na výstroj vojáků o miliardu méně, než na co měli nárok

Ministerstvo obrany (MO) v letech 2015 až 2017 špatně plánovalo nákup oblečení, prádla, obuvi a další výbavy pro vojáky. Na základě kontroly to v pondělí v tiskové zprávě konstatoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Každý rok vynaložilo ministerstvo na výstroj zhruba o jednu miliardu méně, než kolik byla hodnota vybavení, na které měli vojáci nárok. Systém výdeje je podle kontrolorů navíc zastaralý a neefektivní. Ministerstvo obrany uvedlo, že chystá změny ve výdeji a loni přidalo peníze na pořízení výstroje, aby se situace z předchozích let neopakovala.
„Kontrola ukázala, že nákup oděvů, prádla, obuvi a další výbavy vojáků ministerstvo špatně plánovalo. V kontrolovaných letech se rozdíl mezi hodnotou výstroje, na kterou mají vojáci nárok, a penězi, které na ni ministerstvo obrany vynaložilo, pohyboval kolem jedné miliardy korun ročně. Kvůli nízkým skladovým zásobám muselo ministerstvo v letech 2015 a 2016 omezit vydávání výstroje, kterou vojáci potřebují pro výkon služby,“ uvedl NKÚ.
https://echo24.cz/a/SNvJ5/obrana-davala ... meli-narok

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4040
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 10 čer 2019, 17:04

Trikolóra odstartovala
Stát má sloužit lidem, ne se je snažit vychovávat. Politiky si neplatíme, aby vymýšleli nesmyslné vyhlášky a zákony. Právních předpisů má být málo, ale mají být všeobecně respektované. Stát má zaručovat základní (negativní) práva, tedy právo na život, na svobodu a na vlastnictví. V drtivé většině dalších aktivit náleží státu zdrženlivost.

Bohatství společnosti vzniká spontánními aktivitami svobodných lidí (a firem), nikoli regulacemi, dotacemi a přerozdělováním. Daně mají být nízké a přehledné. Zrušíme zbytečné a nefunkční či vyloženě nebezpečné instituce a úřady. Budeme dlouhodobě a radikálně snižovat výdaje státu.

Demokracie je národní záležitostí. Lidé musí mít možnost demokraticky kontrolovat veřejnou moc. O českých zákonech musí rozhodovat čeští politici, kteří skládají účty českým voličům. Ne nikým nevolení úředníci, aktivisté a lobbisté. Občanské svobody českých občanů jsou dnes v největším ohrožení za posledních 30 let. Náš život se odehrává v České republice, řešme české problémy a české zájmy, nikoli zájmy někoho jiného (alespoň tak jako to dělá Maďarsko a Polsko).
.
logo.jpg
.
http://hnutitrikolora.cz/
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
kozlus
Výkonný redaktor
Příspěvky: 815
Registrován: 07 úno 2017, 17:55

Re: Česká republika

Příspěvek od kozlus » 10 čer 2019, 19:45

https://www.novinky.cz/krimi/507256-na- ... licie.html
Na pražské školy může zaútočit střelec, varovala policie
Policie varovala střední a vysoké školy v Praze před možným útokem střelce. Policisté zachytili podezřelou komunikaci na sociálních sítích. Podrobnosti ale nejsou známy.
„Zaznamenali jsme výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat,” uvedlo Policejní prezidium na Twitteru.
Z diskuze:
Josef Mašek, Praha
Po, 10. června 2019, 16:35:59 | Souhlasím |
Nesouhlasím |
+42 / 0
Varování přišlo i na ZŠ a MŠ, kolem 14:30 jsem se to dozvěděl od ředitelky naší MŠ e-mailem. Ihned jsem jel pro syna do školky a ředitelka nevěděla nic bližšího, jen obecné informace od PČR. Pak jsem jel vyzvednout staršího do ZŠ a tam už taky pouštěli děti po jednom ze zamčené zahrady. Policie to tam prý byla oznámit osobně vyzbrojena samopaly. Takže to asi zase taková kachna nebude...
EDIT:
„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert. Děkuji policistům za výbornou práci,” uvedl v pondělí na Twitteru ministr vnitra Jan Hamáček.
Policisté později doplnili, že zadrželi šestnáctiletého muže. „Policistům se doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel,” uvedli policisté.
Bych si mohl clanek refreshnout, nez to sem postnu :-D

senil
Redaktor
Příspěvky: 118
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Česká republika

Příspěvek od senil » 11 čer 2019, 08:55

Doufám, že strana bude mít úspěch a nedopadne jako Svobodní a Realisté. Klaus ml. a spol ale musejí být aktivnější.
https://www.epshark.cz/clanek/2260/ods-ml

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 7729
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 11 čer 2019, 11:39

Grand Prix Brno 2019 v gymnastike
hlavne, že je zvukár v obraze...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4040
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 11 čer 2019, 20:56

POLITIKA: KDU-ČSL a hrátky s čertem
Obdržel jsem od brněnského vedení KDU-ČSL e-mail, ve kterém nám prostřednictvím organizačního pracovníka, pana Bc. Jakuba Hrušky, nabízí pan Mgr. Petr Hladík zájezd klimatizovaným autobusem na nedělní (23.6.) pražskou demonstraci na Letenské pláni. Pro jistotu zopakuji: Výkonný místopředseda KDU-ČSL a první náměstek primátorky Brna organizuje svoz demonstrantů na akci tzv. „Milionu chvilek pro demokracii“! Podezíravým pochybovačům e-mail rád ukážu.

O těchto demonstracích bylo již napsáno mnoho, ale přesto:

Prý jde o podporu nezávislosti justice – to je samo o sobě protimluv, protože bude-li justice závislá na pouličních nepokojích, nebude nezávislá. Tento požadavek je demonstranty personifikován nechutnou dehonestací paní ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešové. Tady přestává legrace. Neslyšel jsem jediný konkrétní argument, čeho se měla paní ministryně dopustit. Prý by ale mohla atd… No, pokud je mi známo, je paní Benešová poměrně zásadová. Před revolucí odmítla vstoupit do KSČ, což byla, jak pamětníci dosvědčí, politická, sociální a profesní sebevražda. A to jen díky své osobní odvaze a zásadovosti.

To si nějaké současné nuly dovolí mít na transparentu nápis „Rudá Marie“ a podobné odpornosti? Jak by asi paní magistra dopadla v totalitních časech? Kolik podpisů bylo na žádostech o trest smrti pro dr. Horákovou? Kolik tisíc lidí hajlovalo na Václavském náměstí na podporu Hitlera? Kolik lidí, dnes tak statečně vykřikujících na náměstí, podepsalo kdysi Antichartu? Ano, máme právo svobodně demonstrovat své názory, ale nebylo by vhodnější se pokorně zamyslet a udělat něco perspektivnějšího pro změnu k lepšímu?

Právě u lidovců bych očekával zdrženlivost – o štvanici a ukřižování nevinného Krista bychom měli vědět své. Nemohu se smířit s tím, že někteří lidé z vedení KDU-ČSL podporují tyto pouliční akce. Pan exministr Herman se například postavil na stranu narušitelů loňských akcí výročí 21. srpna 1968. Ubohé pískání, řev a bouchání na cokoliv přehlušilo pietní projevy u budovy rozhlasu na Vinohradech. O vyhazování kytic v listopadu už raději ani nemluvím. Až budete, bratři a sestry lidovci, bez viny, pak házejte kamením.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politi ... litika_wag
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4040
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 12 čer 2019, 11:47

Fakta a mýty o auditorské zprávě
Tvrzení opozičních politiků, novinářů a Mikuláše Mináře, organizátora demonstrací proti Babišovi, že zpráva auditorů Evropské komse je zdrcující, je pravda, ale odpověď na otázku pro koho, není ani zdaleka jednoznačná. Pokud si v klidu a pečlivě tuto zprávu přečteme a zapomeneme na Babiše, zjistíme, pro většinu čtenářů asi překvapivě, že především pro jeho nejhlasitější kritiky z ODS a TOP 09 a také pro ČSSD.

Slova vyřčená Mikulášem Minářem na jedné demonstraci „Ty důkazy jsou v podstatě zdrcující a zatím nikdo nepředložil jakékoliv návrhy, které by mohly zvrátit výsledky toho auditu o sto osmdesát stupňů.“ svědčí o to, že on si auditorskou zprávu nepřečetl vůbec, i když o ní tak kategoricky mluví. Zvrátit výsledky auditu o sto osmdesát stupňů opravdu nejde, ale z jiných důvodů, než si myslí.

http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-chyl ... emid=34221
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1807
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 12 čer 2019, 19:20

Sherlock Senior aneb Letní mediální škola pro seniory
Co vás čeká?
Pondělí: Seznámení s ostatními Sherlocky u kávy. Představení letní školy. Podíváte se do naší redakce, studií a zjistíte více o naší práci.
Úterý: Kde se berou zprávy a jak víme, že jim můžeme věřit? Cesta od události k titulku. Vyzkoušíte si, jak napsat článek.
Středa: Sociální sítě. Poznejte Twitter, Facebook a Instagram. Jak na sítích kolují informace, koho na nich můžeme najít a proč zajímají novináře?
Čtvrtek: Dezinformace. Čemu můžeme věřit? Jak se šíří nepravdy a co je za řetězovými e-maily? A jak můžeme informace sami ověřovat?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sher ... &source=hp

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10989
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 čer 2019, 21:14

Senát projedná ústavní žalobu na Zemana. Láska získal o podpis více, než je nutné

Senát se bude zabývat ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy. Iniciátorem je klub Senátor 21, jehož předseda Václav Láska získal potřebný počet podpisů senátorů, což je jedna třetina z celkem 81. Napsal to server Aktuálně.cz. Ústavní soud může žalobu dostat k posouzení až poté, co ji podpoří dvě třetiny přítomných senátorů a souhlasí s ní také dvoutřetinová většina Sněmovny.
Senátor Láska serveru řekl, že zatím dokázal získat 28 podpisů. O jeden tak překročil třetinu Senátu, kterou musel přesvědčit, aby se horní komora žalobou na prezidenta vůbec zabývala. Více informací chce sdělit na čtvrteční tiskové konferenci. Pod žalobou jsou podepsáni vedle senátorů klubu Senátor 21 také zástupci KDU-ČSL, STAN, ODS, TOP 09, bývalí prezidentští kandidáti Pavel Fischer nebo Marek Hilšer. Z třináctičlenného klubu ČSSD ji jako jediný podpořil Jiří Dienstbier.
https://echo24.cz/a/SCL49/senat-projedn ... z-je-nutne

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4040
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 čer 2019, 12:31

Obrázek
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4040
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 čer 2019, 13:17

Stačilo pouhých 29 pracovních dní v Bruselu a je to tady ?
Dnes se všude objevil neautorizovaný český překlad známé auditorské zprávy od Evropské komise. Zarazili mne dvě věci. Rozsah auditovaných skutečností a minimální čas ,který byl pro zpracování použit. Samozřejmě jde o předběžnou zprávu,kterou nikdo neschválil a nepodepsal. Měla být i důvěrná ,respektive tajná. Trošičku se ve věci vyznám a nedokáži si představit,že by takový rozsáhlý audit vytvořilo několik odborníků bez úplné a dokonalé koordinace. A 29 pracovních dní je velmi málo jen na přečtění podkladů a jejich uspořádání do požadovaných skupin. V každém případě se audit dělá pomocí ověřených či originálních dokladů, a ty asi nikdo nechtěl a nepotřeboval.

Nějaký čas zabere i gramatická kontrola a formální zpracování. Přitom nebyl žádný důvod k nějakému spěchu. Závěr je jednoznačný. Auditoři použili hotovou zprávu či zprávy třetích osob a nijak si s tím hlavu nelámali. Další závěr je také jasný. Někdo již vydal jakousi směrnici, která má zlikvidovat Andreje Babiše a jeho " spoluviníky", a nebo je to naopak. Tajné složky administrativy USA již rozhodly,že Andrej Babiš nic nespáchal.Pozvání Andreje Babiše k prezidentu Trumpovi také něco naznačilo.

Tak nevím . Je to jen divadlo a nebo vážná věc ?: Určitě to není pochybení zainteresovaných lidí. Ti odvedli nařízenou práci jistě dobře. Bude se zametat pod koberec a nebo to bude vítězství poučených ? Prozatím ten audit vykazuje tolik problémů,že bych viděl to zametení pod koberec. A Andrej Babiš bude mít pravdu. Navíc se zabije několik much současně. Jenže by to znamenalo konec lidí,kteří vše organizují a financují. Jde o miliony korun, které musel někdo vynaložit.Demonstrace jsou sioučástí této hry také.

Bude to "Čerrný Petr ?" Karty jsou rozdány,ale neví se ,která hra se vůbec hraje.

https://bedrichdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=717314
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 498
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Česká republika

Příspěvek od PeterM » 14 čer 2019, 17:01

Bohumil Doležal: Prapor protikorupční revoluce teď třímají komunisté

Bez velkého zájmu veřejnosti, médií a trosek demokratické politické opozice ukončila ve čtvrtek Poslanecká sněmovna projednávání bodu nazvaného před více než rokem tajnosnubně „Nezaplacené podniky privatizované v letech 1992 – 1998“. Po poměrně krátké, víceméně formální rozpravě přijala přesvědčivou většinou komunisty navržené usnesení. Konstatuje v něm, že v letech 1992 až 2005 došlo při privatizaci majetku státu k velké řadě excesů, chyb i zločinů, které způsobily České republice a jejím občanům škody v řádech stovek miliard korun. A Sněmovna proto žádá vládu České republiky, aby zpracovala a navrhla změnu trestněprávních předpisů tak, aby ty zločiny bylo možné dále stíhat a potrestat a aby nedošlo k jejich promlčení.
Prehistorie: virtuální ministerstvo Pravdy a Lásky
Samozřejmě, na krizi a rozkladu polistopadové demokracie mají velký podíl pravicové strany s nenávistnou teorií klausismu – vonhayekismu (dějiny, a to jak lidské všeobecně, tak i české v posledním století zvlášť prý spočívají na odvěkém nesmiřitelném a nelítostném konfliktu „pravice s levicí“). Stejně důležitý je ovšem dlouhodobě destruktivní vliv havlovské „nepolitické politiky“. „Politická politika“ má být něco problematického a nespolehlivého. Musí být proto stále konfrontována s mravností, již ztělesňuje „občanská společnost“ (politické strany do ní nepatří), tj. nezávislé iniciativy, veřejné demonstrace a spřízněná média.
Jistěže občanská společnost (v případě, že zahrnuje jako podstatnou součást i politické strany), nezávislé iniciativy a svobodná média k demokracii neodmyslitelně patří. Někdy od konce devadesátých let se však u nás vytváří něco jako Virtuální ministerstvo Pravdy a Lásky (to je z mé strany jakási reminiscence na slavný Orwellův román). Tj. projekt alternativy k „standardnímu“, „tradičnímu“ uspořádání společnosti, stojícímu na občanských právech a demokratických politických institucích. Osoby nadané mohutnou mravní silou se seskupují, aby tvořily protiváhu politikaření. Mravnost se do společnosti vnáší nikoli cestou formalit a institucí, ale přímo: vyzařováním z médií, občanských iniciativ a veřejných shromáždění nadšených lidí. A odtud se bez zbytečných okolků přenese do orgánů, jejichž posláním je silové uplatňování mravnosti, tj. do policie a prokuratury. Je to projekt policejního státu s lidskou tváří, který se naštěstí v době polistopadové demokratické ČR nikdy pořádně nerozvinul, neboť narazil na odpor na politické scéně a na soudní moc. Jeho největším výkonem bylo až zhroucení Nečasovy vlády a následný rozklad polistopadové demokracie.
Destruktivní síla této politické hysterie byla ohromující. Z české polistopadové demokracie nezůstal kámen na kameni. K moci se ovšem nedostaly Pravda a Láska a vznešené ideje Václava Havla, nýbrž Andrej Babiš, Miloš Zeman, Tomio Okamura a Vojtěch Filip. Lidé, kteří se na tomto úsilí podíleli, to určitě myslili upřímně a takhle to nechtěli. Šlo jim o mravnost a demokracii. Obávám se jen, že slovo „mamlas“ je při pohledu na výsledky jejich úsilí slabý výraz.
https://forum24.cz/prapor-protikorupcni ... komuniste/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů