USA

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32843
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 bře 2023, 18:18

https://www.washingtontimes.com/news/20 ... oying-spa/
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/cin ... -satelity/
Čína a Rusko rozmisťují vesmírné zbraně k útokům na americké satelity
Čínská armáda rozmístila 347 satelitů, z toho 35 vypuštěných v posledních šesti měsících, které mají v budoucím konfliktu zasáhnout americké síly, uvedl v úterý velitel vesmírných sil při slyšení v Senátu. (Foto: Flickr)

Generál vesmírných sil B. Chance Saltzman uvedl, že Rusko rovněž testuje a rozmisťuje orbitální protisatelitní zbraně, rozsáhlé kybernetické kapacity a pozemní protisatelitní rakety, elektronické rušičky a lasery.

Pokročilejší čínské zbraně pro boj ve vesmíru představují „nejbezprostřednější hrozbu“ útoků ve vesmíru, zatímco méně schopné ruské vesmírné prostředky rovněž představují „akutní hrozbu“ útoků nebo narušení činnosti amerických družic.

Obě země „mají v úmyslu zaměřit se na vnímaná zranitelná místa USA a eliminovat americkou výhodu ve vesmírné oblasti“, uvedl čtyřhvězdičkový generál při úterním slyšení v senátním podvýboru pro strategické síly. „Oba očekávají, že vesmír bude klíčem k budoucímu vedení války tím, že umožní přesné údery na velké vzdálenosti. Oba usilují o informační převahu prostřednictvím vyřazení protivníkových vesmírných komunikačních a navigačních systémů.“

Generál Saltzman uvedl, že Čína agresivně buduje vesmírné zbraně a technologie k útokům na vesmírné systémy a pozemní komponenty. Peking usiluje o to, aby se do roku 2045 stal přední světovou vesmírnou mocností v rámci toho, co čínští představitelé nazývají „vesmírným snem“, a nasazuje lasery, které mohou útočit na družicové senzory, a rušičky elektronického boje, které mohou vyřadit družice GPS a komunikační družice.

Čínská armáda má také několik typů raket odpalovaných ze země, které jsou schopny zasáhnout satelity na oběžné dráze.

Třetí čínskou vesmírnou zbraní jsou družice na oběžné dráze, které mohou zachytit a rozdrtit zranitelná plavidla nepřátelských zemí.

Velkou obavu vzbuzuje čínský vývoj protisatelitních zbraní k útoku na nejvýše umístěné družice, které se pohybují s rotací Země. Generál Saltzman uvedl, že družice na geosynchronní oběžné dráze ve výšce 22 236 mil mohou každá pokrýt třetinu Země senzory, které se snaží shromažďovat fotografické nebo elektronické informace.

Aby se vypořádaly s hrozbou útoku na geostacionární družice, přecházejí vesmírné síly na rozmístění velkého počtu družic vyztužených proti útoku na nízké oběžné dráze Země, včetně „schopnosti najít, opravit a sledovat“ hypersonické střely, řekl generál Saltzman.

Ochrana družic před zabijáckými roboty na oběžné dráze, kteří mohou družice uchopit, je složitější.

„Pokud jde o zachycení družic a jejich stažení z oběžné dráhy, je mnohem těžší se s tím vypořádat, když máte méně manévrovatelné, starší satelity,“ řekl generál Saltzman.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32843
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 bře 2023, 18:23

https://www.theepochtimes.com/cdc-bough ... 18737.html
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/cdc ... -lockdown/
CDC nakoupila telefonní data ke sledování Američanů, jak dodržují lockdown
Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) na základě smluv s těmito firmami zakoupilo údaje od sledovacích společností, aby mohlo sledovat dodržování výluk karantény.

CDC zaplatilo jedné firmě 420 000 dolarů a druhé 208 000 dolarů. Za to si koupila přístup k údajům o poloze nejméně 55 milionů uživatelů mobilních telefonů.

Cílem smluv, schválených v rámci mimořádného přezkumu kvůli pandemii COVID-19, bylo poskytnout CDC „údaje nezbytné k pokračování kritických funkcí reakce na mimořádné události, které se týkají vyhodnocování dopadu návštěv klíčových bodů zájmu, příkazů zůstat doma, uzavírek, opětovného otevření a dalších sdělení v oblasti veřejného zdraví souvisejících s mandátem masek a dalšími slučujícími se oblastmi výzkumu přenosu SARS-CoV-2 v komunitě,“ uvádí se ve smlouvách, které získal deník The Epoch Times.

CDC uvedlo, že bude využívat údaje ze sledování k „vyhodnocování chování v domácnostech po hodinách (tj. analýza zákazu vycházení) zkoumáním procenta mobilních zařízení v domácnostech během určitého časového období“. Údaje by také mohly být integrovány s dalšími informacemi, „aby poskytly komplexní obraz o pohybu/cestování osob během pandemie COVID-19 a umožnily lépe porozumět povinným příkazům k pobytu doma, uzavření podniků, znovuotevření škol a dalším nefarmakologickým zásahům ve státech a městech“.

V části označené jako „potenciální případy využití“ těchto údajů CDC uvedlo, že by mohly být použity k pokusům o propojení nuceného uzavření barů a restaurací s počtem nakažených a úmrtí na COVID-19 a také k pokusům o posouzení dopadu státních omezení na blízký kontakt mezi lidmi mimo jejich domov.

Údaje by mohly být také použity ke sledování dodržování nařízených nebo doporučených karantén po příjezdu z jiného státu a ke zkoumání korelace vzorců mobility a nárůstu případů COVID-19 v zařízeních, jako jsou kostely, koncerty a obchody s potravinami. Umožnilo by to také zkoumat omezení pohybu, jako je zákaz vycházení, aby se ukázaly „vzorce“ a „dodržování“, uvádí se ve smlouvách.

O smlouvách již dříve informoval server Vice News, který však zveřejnil pouze snímek obrazovky jedné stránky. Dohromady mají smlouvy 71 stran. Obě byly podepsány v roce 2021.
Zveřejněn raný výzkum, není jasné, k čemu zakoupená data sloužila

CDC na počátku pandemie získalo data od firem SafeGraph a Cuebiq zdarma.

Výzkumníci CDC v roce 2020 zveřejnili dvě studie využívající tato data. Jedna z nich se zaměřila na data ze čtyř amerických metropolitních oblastí a zjistila, že se lidé pohybovali méně, když byla zavedena opatření, jako je sociální vzdálenost. Další zjistila, že přísné příkazy k uzavření budov vedly ke snížení pohybu, zatímco poté, co státy začaly příkazy rušit, došlo k většímu pohybu.

Údaje o mobilitě využili pro své studie i další výzkumníci.

Poté, co agentura CDC údaje zakoupila, nebyly zveřejněny žádné studie a mluvčí CDC neuvedl příklady, k čemu byly zakoupené údaje použity.

„Pro COVID-19 poskytují poznatky získané z těchto dat zásadní informace o dopadu a účinnosti politik a opatření ke zmírnění dopadů COVID-19 (např. jurisdikční příkazy k pobytu doma a uzavření podniků), které měly na komunity hluboký dopad,“ uvedl mluvčí Scott Pauley pro The Epoch Times prostřednictvím e-mailu.

„Tyto údaje poskytují důležité poznatky pro ochranu veřejného zdraví a byly použity k pochopení dopadů opatření COVID-19 na úrovni populace a mohou vrhnout důležité světlo na další naléhavé problémy veřejného zdraví, jako je reakce na přírodní katastrofy a vystavení toxickým látkám v životním prostředí. CDC tyto údaje nepoužívá a ani nemohlo používat pro sledování dodržování příkazů COVID-19 nebo individuální sledování,“ dodal.

I když jsou údaje deanonymizované, lze je použít k identifikaci osob, ukázali vědci.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 3472
Registrován: 07 úno 2017, 13:04

Re: USA

Příspěvek od Grif » 18 bře 2023, 09:56

Malé srovnání.
18.3.2023
Vydání zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s válkou na Ukrajině je podle americké hlavy státu Joea Bidena oprávněné. Ruský prezident spáchal válečné zločiny, míní Biden, kterého citovala agentura Reuters.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_vlc
15.3.2019
USA omezí víza členům Mezinárodního trestního soudu, aby nemohli vyšetřovat válečné zločiny v Afghánistánu
Spojené státy zavedou vízová omezení pro členy Mezinárodního trestního soudu (ICC), aby chránily své občany a občany spojeneckých států před stíháním za působení v Afghánistánu. Řekl to v pátek americký ministr zahraničí Mike Pompeo a pohrozil, že toto opatření nebude jediné. Soud zvažuje možnost vyšetřovat údajné válečné zločiny spáchané v Afghánistánu.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/usa ... 151627_lac
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14106
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 18 bře 2023, 12:28

A takovým lidem svěřujete své peníze. Zkrachovalá americká banka a její pokroková manažerka. Brzy i u nás?
USA minulý týden zažily největší bankovní kolaps od pádu Lehman Brothers v roce 2008. Poté, co zkrachovala kalifornská banka Sillicon Valley Bank, se v médiích objevila varování před nástupem finanční krize a začalo se s hledáním viníka. Zatímco američtí demokrati ukazují prstem na bývalého prezidenta Trumpa, který dereguloval bankovní sektor, konzervativní politici a komentátoři zkrachovalým bankám vytýkají příliš velký důraz na politický aktivismus. Komentátor Marek Stoniš připomenul, že vrcholná manažerka SVB, zodpovědná za finanční rizika, se věnovala spíše LGBT agendě než péči o finance.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nas-732414
Potkalo mě štěstí. Řeklo uhni a šlo dál...
"Oceán je pro Čechy nejbezpečnějším místem na světě" Ruda Krautschneider
* Radio Mi Amigo International * Radio Caroline *

deep_blue
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1136
Registrován: 07 úno 2017, 17:01

Re: USA

Příspěvek od deep_blue » 18 bře 2023, 19:57

Ruská operná speváčka Anna Netrebko vyhrala na súde v USA 200 000 dolárov od Metropolitnej opery za zrušenie svojich predstavení po začatí ruskej invázie na Ukrajinu, informuje The New York Times. Kompenzácia zahŕňa platbu za 13 vystúpení speváka, ktoré už boli naplánované a na ktoré už bola podpísaná zmluva.

Formálnym dôvodom zrušenia koncertov bolo, že spevák odmietol odsúdiť Putinove činy. Netrebko teda, ako uvažovala Metropolitná opera, porušil klauzulu zmluvy, ktorá upravuje verejné správanie zmluvných strán.

Súd považoval postup Metropolitnej opery za nezákonný, pričom poukázal na to, že zmluva so speváčkou počítala s platením bez ohľadu na to, či sa jej vystúpenia konali alebo nie. Okrem toho súd poznamenal, že Anna Netrebko má právo podporovať Putina a nie je v tom nič nezákonné, píše BBC.

Netrebko tiež trval na zaplatení ďalších 400 000 dolárov ako kompenzáciu za budúce predstavenia, ktoré boli plánované, ale ešte neboli podpísané. Súd tejto požiadavke speváčky odmietol vyhovieť.
https://t.me/stranaua/96029

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8943
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 21 bře 2023, 09:10

Biden podpísal zákon o odtajnení informácií o pôvode koronavírusu
Prezident Spojených štátov Joe Biden v pondelok 20.03.2023 podpísal zákon o odtajnení informácií tajných služieb o pôvode koronavírusu, ktorý spôsobil pandémiu ochorenia COVID-19. "Potrebujeme zistiť, čo spôsobilo COVID-19, a to vrátane možných prepojení s Wu-chanským virologickým inštitútom," uviedol Biden vo vyhlásení. Dodal, že jeho administratíva "odtajní a zverejní čo najviac informácií, ako sa bude dať". Návrh zákona ešte na začiatku 03/2023 schválila Snemovňa reprezentantov aj Senát Kongresu USA. K odtajneniu informácií by malo prísť do 90 dní od Bidenovho podpisu (teda do 18.06.2023). Podľa agentúry AP sú americké tajné služby nejednotné v názore, či mal koronavírus prirodzený alebo umelý pôvod. Niektorí odborníci sa nazdávajú, že mohol uniknúť z výskumného strediska v čínskom Wu-chane, kde sa aj objavili prvé prípady covidu. Ďalší upozorňujú, že pôvod vírusu sa v najbližších rokoch možno nepodarí zistiť – ak vôbec niekedy. Peking tvrdenia o potenciálnom úniku vírusu z wu-chanského inštitútu popiera, pričom hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Mao Ning uviedla, že vyšetrovanie pôvodu koronavírusu by malo byť vedeckou záležitosťou a nemalo by sa "politizovať".
Zdroj https://www.teraz.sk/zahranicie/biden-p ... lanok.html z 21.03.2023

Poslanci v Idahu schválili návrh zákona o treste smrti zastrelením
Väzni odsúdení na trest smrti by v americkom štáte Idaho mohli byť popravení zastrelením v prípade, že nebude k dispozícii smrtiaca injekcia. Vyplýva to z návrhu zákona, ktorý v noci na utorok 21.03.2023 schválil tamojší Senát a pred uvedením do platnosti ho ešte musí podpísať guvernér Idaha. Za návrh zákona hlasovali zákonodarcovia v pomere 24:11. Ak ho podpíše i guvernér Brad Little, Idaho sa tak po Utahu, Oklahome, Mississippi a Južnej Karolíne stane 5. americkým štátom, kde bude poprava zastrelením povolená. Od roku 1976 boli v Spojených štátoch popravení zastrelením 3 ľudia. Všetky popravy sa odohrali v štáte Utah, posledná v roku 2010. Agentúra AFP upozorňuje, že americké štáty, ktoré povoľujú trest smrti, majú v poslednom čase ťažkosti so zaobstaraním si potrebných chemikálií do smrtiacej injekcie. Deje sa tak najmä preto, lebo viaceré farmaceutické spoločnosti nechcú byť spájané s popravami väzňov odsúdených na trest smrti. Americká únia občianskych slobôd (ACLU) však predmetný legislatívny návrh označila za "desivý a zastaralý". Uviedla tiež, že takýto spôsob popravy "zanecháva následky na všetkých zúčastnených".
Zdroj https://www.teraz.sk/zahranicie/poslanc ... lanok.html z 21.03.2023

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32843
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 21 bře 2023, 14:51

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bli ... -ukrajine/
Blinken varuje před návrhem míru ve válce na Ukrajině
Ministr zahraničí Antony Blinken kritizuje návrh na příměří ve válce na Ukrajině, který předložil Peking, a varuje, že čínský prezident Si může využít své návštěvy Ruska tento týden k tomu, aby znovu vyzval k příměří v rámci svého mírového návrhu.

„Svět by se neměl nechat zmást žádným taktickým krokem Ruska podporovaným Čínou nebo jakoukoli jinou zemí s cílem zmrazit válku za vlastních podmínek.“

Podle Blinkena by měl jakýkoli návrh zaručit územní celistvost, svrchovanost a nezávislost Ukrajiny a stažení ruských vojsk.

Ministr Blinken rovněž kritizuje návštěvu čínského vůdce v Moskvě jen několik dní poté, co Mezinárodní trestní soud vydal zatykač na Vladimira Putina, což naznačuje, že Čína si nemyslí, že by se Rus měl zodpovídat za zvěrstva spáchaná na Ukrajině.

Koho ešte Blinken zaujíma...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32843
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 bře 2023, 08:29

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... p-40426211
V úterý mě zatknou, hlásí Trump
Bývalý americký prezident Donald Trump vyjádřil obavu, že bude v úterý zatčen. Bojí se, že si pro něj přijdou policisté na popud manhattanské prokuratury a považuje to za spiknutí za účelem likvidace politického protivníka. Vyzval proto veřejnost k protestům.

„Republikánský lídr pro příští prezidentskou volbu a bývalý prezident Spojených států amerických bude příští týden v úterý zatčen. Protestujte. Vezměte si naši zemi zpátky,“ napsal Trump na své sociální síti Truth Social.

Proč by měl být zatčen a proč zrovna v úterý, někdejší šéf Bílého domu neupřesnil. Podle informací americké stanice CNN už ale jeho tým připravuje kroky, kterými bude na očekávaný akt americké justice reagovat.

V minulosti si Trump postěžoval, že ho manhattanský prokurátor Alvin Bragg „nenávidí“.

Bývalý prezident Trump se stal předmětem vyšetřování opakovaně. Mimo jiné kvůli podezření z daňových podvodů a porušení zákonů o financování volební kampaně. Manhattanský prokurátor Alvin Bragg zahájil vyšetřování Trumpovy firmy ohledně možných finančních trestných činů.
https://echo24.cz/a/HMx3P/zpravy-svet-t ... dy-u-soudu
Trumpovi hrozí zatčení, New Yorku nepokoje. U soudní budovy rostou ocelové barikády
Bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi hrozí zatčení. Prokuratura na Manhattanu exprezidenta vyšetřuje pro podezření z finanční trestné činnosti a podle informací, které zmínil sám Trump, bude zatčen již v úterý. Kolem budovy trestního soudu na Manhattanu se staví ocelové barikády a na sociálních sítích přibývá volání republikánských příznivců po vytvoření barikád kolem Trumpova sídla Mar-a-Lago tak, aby policie nemohla pro podnikatele přijít.

Manhattanský státní zástupce Alvin Bragg podle médií konzultuje s úřady v New Yorku možné bezpečnostní aspekty scénáře, podle něhož by došlo k obžalobě Trumpa. List The New York Times (NYT) předtím informoval, že exprezident by brzy mohl čelit obžalobě v případě údajných plateb za mlčenlivost dvou žen v období vrcholící kampaně před prezidentskou volbou roku 2016.

Novinář Robert Costa ze CBSNews zveřejnil v pondělí videa, která zachycují přípravu ocelových plotů u budovy soudu na Manhattanu, zřejmě v očekávání nepokojů a možných protestů. To napovídá, že informace o Trumpově chystaném zatčení budou pravdivé.
pic.twitter.com/lkvypVv5Vq
— Robert Costa (@costareports) March 20, 2023
Sám Trump své fanoušky vyzval k protestům na své sociální síti Truth Social. „Protestujte, vezměte si zpět naši zemi!“ uvedl.
Trump writes on Truth Social that he expects an indictment on Tuesday and calls for protests. https://t.co/TGi6fwhOR8 pic.twitter.com/sOvTRqPI5c
— Kaitlan Collins (@kaitlancollins) March 18, 2023
Podle agentury AP byla odezva na Trumpovo volání omezená a nezdá se, že vyburcuje takové množství lidí, jako například při násilnostech v sídle Kongresu 6. ledna 2021. Newyorské orgány činné v trestním řízení prý nadále pečlivě sledují online sítě s příspěvky vybízejícími k protestům a násilnostem v případě Trumpova zatčení. Zprávy zveřejňované hlavně na internetu a v chatovacích skupinách obsahovaly výzvy, aby ozbrojení demonstranti obstoupili Mar-a-Lago a pokusili se zastavit případné zatčení, uvedla AP.

Pokud by obvinění Trumpa skutečně přišlo, šlo by o první trestní stíhání některého z amerických exprezidentů. Pro Trumpa by zároveň nemuselo být poslední, neboť prezident z let 2017 až 2021 čelí vyšetřováním i v dalších kauzách, především kvůli své kampani po prohraných volbách roku 2020 a kvůli neochotě odevzdat po odchodu z Bílého domu citlivé vládní dokumenty. To vše na pozadí začínající kampaně, v níž se 76letý Trump znovu uchází o zvolení do Bílého domu.

Ve výše zmíněné kauze z roku 2016 jde o platby v celkové výši 280.000 dolarů (6,3 milionu Kč), které někdejší Trumpův osobní právník Michael Cohen popsal jako úplatky dvěma ženám za mlčenlivost o jejich románcích s Trumpem. Ten intimní styk s pornoherečkou Stormy Daniels a modelkou Karen McDougalovou popírá. Braggovo vyšetřování se netýká přímo tohoto aspektu, nýbrž otázky, zda tehdejší prezidentský kandidát spáchal zločin, když transakce nebyla nahlášena jako výdaj na volební kampaň. Právník Cohen byl později odsouzen za porušení pravidel financování politických kampaní a další zločiny.
Případná obžaloba by ale Trumpovi nebránila v kandidatuře v prezidentských volbách a exprezident už se nechal slyšet, že by i jako trestně stíhaný o znovuzvolení usiloval. Podle expertů může být prezidentem USA obžalovaná a dokonce i odsouzená osoba, uvedla na svém webu televize ABC News.
+ https://www.infovojna.bz/article/video- ... e-barikady
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32843
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 bře 2023, 13:06

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/fak ... -trumpovi/
Fake médií v přímém přenosu. Jen dva protestující proti Trumpovi
V New Yorku žije přes 8 milionů lidí a přesně dva z nich přišli protestovat proti Trumpovi, zatímco asi 20 členů MSM to natáčelo. Média lžou.
Obrázek?resize=833%2C652&ssl=1
Over 8 million people live in New York city and exactly TWO of them came out to protest against Trump while 20 or so members of the MSM filmed it.
The media is a lie. pic.twitter.com/pxP9a4xhEX
— Brick Suit (@Brick_Suit) March 21, 2023
Video - https://twitter.com/Brick_Suit/status/1 ... 9681520640

Skoro ako protesty proti Putinovi v Moskve :smich:
Aj keď tam to býva jeden a štyridsať novinárov
Ako Alibaba...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32843
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 bře 2023, 13:49

http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/ ... e-dopredu/
USA: Za válku v Iráku se nebudeme omlouvat. Hleďme dopředu!
Spojené státy hodlají ve vztazích s Irákem hledět dopředu a nehodnotit minulé chyby. Na brífinku to uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Vedant Patel.Byl dotázán, zda USA vyvodí závěry a hodnocení k 20. výročí invaze.

„Naše administrativa je odhodlána dívat se dopředu při jednání s Irákem," řekl Patel.

Zdůraznil, že ve vztazích s Irákem se Spojené státy zaměřují na mládež a očekávají, že rozšíří spolupráci s Bagdádem nad rámec bezpečnostních otázek.

„20 let a USA a Irák pokračují v budování strategického partnerství," řekl Patel.20. března 2003 zahájily Spojené státy a jejich spojenci operaci Shock and Awe, vojenskou operaci zaměřenou na svržení režimu iráckého vůdce Saddáma Husajna. Záminkou k zásahu, který se uskutečnil bez posvěcení Rady bezpečnosti OSN, bylo obvinění, že stát údajně vlastní zásoby zbraní hromadného ničení. V důsledku toho se údaje amerických zpravodajských služeb ukázaly jako nepravdivé. Válka měla za následek smrt více než 100.000 civilistů, eskalovala konflikt mezi sunnity a šíity, vytvořila chaos v Iráku a vytvořila půdu pro vznik Islámského státu.

V únoru je tomu přesně 20 let, co americký ministr zahraničí Colin Powell dal záminku k invazi do Iráku tím, že ukázal Radě bezpečnosti OSN nepochopitelnou zkumavku. Později Powell přiznal, že ukázal zkumavku pro přesvědčivost. nebyl to důkaz nebezpečných zbraní v Iráku.

Nedávno západní tisk napsal, že mnoho zemí světa neodsuzuje Ruskou federaci za válku na Ukrajině právě kvůli americké invazi do Iráku.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8943
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 22 bře 2023, 22:44

V chemickom závode Ineos Phenol v Pasadene v Texase došlo k silnému výbuchu.
20230322.jpg
Video https://vk.com/video-104764077_456274580 dĺžka 1:07 min.
Zdroj https://vk.com/wall-104764077_447203 / https://t.me/infantmilitario/94961 z 22.03.2023

Odpovědět