USA

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 bře 2023, 18:18

https://www.washingtontimes.com/news/20 ... oying-spa/
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/cin ... -satelity/
Čína a Rusko rozmisťují vesmírné zbraně k útokům na americké satelity
Čínská armáda rozmístila 347 satelitů, z toho 35 vypuštěných v posledních šesti měsících, které mají v budoucím konfliktu zasáhnout americké síly, uvedl v úterý velitel vesmírných sil při slyšení v Senátu. (Foto: Flickr)

Generál vesmírných sil B. Chance Saltzman uvedl, že Rusko rovněž testuje a rozmisťuje orbitální protisatelitní zbraně, rozsáhlé kybernetické kapacity a pozemní protisatelitní rakety, elektronické rušičky a lasery.

Pokročilejší čínské zbraně pro boj ve vesmíru představují „nejbezprostřednější hrozbu“ útoků ve vesmíru, zatímco méně schopné ruské vesmírné prostředky rovněž představují „akutní hrozbu“ útoků nebo narušení činnosti amerických družic.

Obě země „mají v úmyslu zaměřit se na vnímaná zranitelná místa USA a eliminovat americkou výhodu ve vesmírné oblasti“, uvedl čtyřhvězdičkový generál při úterním slyšení v senátním podvýboru pro strategické síly. „Oba očekávají, že vesmír bude klíčem k budoucímu vedení války tím, že umožní přesné údery na velké vzdálenosti. Oba usilují o informační převahu prostřednictvím vyřazení protivníkových vesmírných komunikačních a navigačních systémů.“

Generál Saltzman uvedl, že Čína agresivně buduje vesmírné zbraně a technologie k útokům na vesmírné systémy a pozemní komponenty. Peking usiluje o to, aby se do roku 2045 stal přední světovou vesmírnou mocností v rámci toho, co čínští představitelé nazývají „vesmírným snem“, a nasazuje lasery, které mohou útočit na družicové senzory, a rušičky elektronického boje, které mohou vyřadit družice GPS a komunikační družice.

Čínská armáda má také několik typů raket odpalovaných ze země, které jsou schopny zasáhnout satelity na oběžné dráze.

Třetí čínskou vesmírnou zbraní jsou družice na oběžné dráze, které mohou zachytit a rozdrtit zranitelná plavidla nepřátelských zemí.

Velkou obavu vzbuzuje čínský vývoj protisatelitních zbraní k útoku na nejvýše umístěné družice, které se pohybují s rotací Země. Generál Saltzman uvedl, že družice na geosynchronní oběžné dráze ve výšce 22 236 mil mohou každá pokrýt třetinu Země senzory, které se snaží shromažďovat fotografické nebo elektronické informace.

Aby se vypořádaly s hrozbou útoku na geostacionární družice, přecházejí vesmírné síly na rozmístění velkého počtu družic vyztužených proti útoku na nízké oběžné dráze Země, včetně „schopnosti najít, opravit a sledovat“ hypersonické střely, řekl generál Saltzman.

Ochrana družic před zabijáckými roboty na oběžné dráze, kteří mohou družice uchopit, je složitější.

„Pokud jde o zachycení družic a jejich stažení z oběžné dráhy, je mnohem těžší se s tím vypořádat, když máte méně manévrovatelné, starší satelity,“ řekl generál Saltzman.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 bře 2023, 18:23

https://www.theepochtimes.com/cdc-bough ... 18737.html
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/cdc ... -lockdown/
CDC nakoupila telefonní data ke sledování Američanů, jak dodržují lockdown
Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) na základě smluv s těmito firmami zakoupilo údaje od sledovacích společností, aby mohlo sledovat dodržování výluk karantény.

CDC zaplatilo jedné firmě 420 000 dolarů a druhé 208 000 dolarů. Za to si koupila přístup k údajům o poloze nejméně 55 milionů uživatelů mobilních telefonů.

Cílem smluv, schválených v rámci mimořádného přezkumu kvůli pandemii COVID-19, bylo poskytnout CDC „údaje nezbytné k pokračování kritických funkcí reakce na mimořádné události, které se týkají vyhodnocování dopadu návštěv klíčových bodů zájmu, příkazů zůstat doma, uzavírek, opětovného otevření a dalších sdělení v oblasti veřejného zdraví souvisejících s mandátem masek a dalšími slučujícími se oblastmi výzkumu přenosu SARS-CoV-2 v komunitě,“ uvádí se ve smlouvách, které získal deník The Epoch Times.

CDC uvedlo, že bude využívat údaje ze sledování k „vyhodnocování chování v domácnostech po hodinách (tj. analýza zákazu vycházení) zkoumáním procenta mobilních zařízení v domácnostech během určitého časového období“. Údaje by také mohly být integrovány s dalšími informacemi, „aby poskytly komplexní obraz o pohybu/cestování osob během pandemie COVID-19 a umožnily lépe porozumět povinným příkazům k pobytu doma, uzavření podniků, znovuotevření škol a dalším nefarmakologickým zásahům ve státech a městech“.

V části označené jako „potenciální případy využití“ těchto údajů CDC uvedlo, že by mohly být použity k pokusům o propojení nuceného uzavření barů a restaurací s počtem nakažených a úmrtí na COVID-19 a také k pokusům o posouzení dopadu státních omezení na blízký kontakt mezi lidmi mimo jejich domov.

Údaje by mohly být také použity ke sledování dodržování nařízených nebo doporučených karantén po příjezdu z jiného státu a ke zkoumání korelace vzorců mobility a nárůstu případů COVID-19 v zařízeních, jako jsou kostely, koncerty a obchody s potravinami. Umožnilo by to také zkoumat omezení pohybu, jako je zákaz vycházení, aby se ukázaly „vzorce“ a „dodržování“, uvádí se ve smlouvách.

O smlouvách již dříve informoval server Vice News, který však zveřejnil pouze snímek obrazovky jedné stránky. Dohromady mají smlouvy 71 stran. Obě byly podepsány v roce 2021.
Zveřejněn raný výzkum, není jasné, k čemu zakoupená data sloužila

CDC na počátku pandemie získalo data od firem SafeGraph a Cuebiq zdarma.

Výzkumníci CDC v roce 2020 zveřejnili dvě studie využívající tato data. Jedna z nich se zaměřila na data ze čtyř amerických metropolitních oblastí a zjistila, že se lidé pohybovali méně, když byla zavedena opatření, jako je sociální vzdálenost. Další zjistila, že přísné příkazy k uzavření budov vedly ke snížení pohybu, zatímco poté, co státy začaly příkazy rušit, došlo k většímu pohybu.

Údaje o mobilitě využili pro své studie i další výzkumníci.

Poté, co agentura CDC údaje zakoupila, nebyly zveřejněny žádné studie a mluvčí CDC neuvedl příklady, k čemu byly zakoupené údaje použity.

„Pro COVID-19 poskytují poznatky získané z těchto dat zásadní informace o dopadu a účinnosti politik a opatření ke zmírnění dopadů COVID-19 (např. jurisdikční příkazy k pobytu doma a uzavření podniků), které měly na komunity hluboký dopad,“ uvedl mluvčí Scott Pauley pro The Epoch Times prostřednictvím e-mailu.

„Tyto údaje poskytují důležité poznatky pro ochranu veřejného zdraví a byly použity k pochopení dopadů opatření COVID-19 na úrovni populace a mohou vrhnout důležité světlo na další naléhavé problémy veřejného zdraví, jako je reakce na přírodní katastrofy a vystavení toxickým látkám v životním prostředí. CDC tyto údaje nepoužívá a ani nemohlo používat pro sledování dodržování příkazů COVID-19 nebo individuální sledování,“ dodal.

I když jsou údaje deanonymizované, lze je použít k identifikaci osob, ukázali vědci.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 4090
Registrován: 07 úno 2017, 13:04

Re: USA

Příspěvek od Grif » 18 bře 2023, 09:56

Malé srovnání.
18.3.2023
Vydání zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s válkou na Ukrajině je podle americké hlavy státu Joea Bidena oprávněné. Ruský prezident spáchal válečné zločiny, míní Biden, kterého citovala agentura Reuters.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_vlc
15.3.2019
USA omezí víza členům Mezinárodního trestního soudu, aby nemohli vyšetřovat válečné zločiny v Afghánistánu
Spojené státy zavedou vízová omezení pro členy Mezinárodního trestního soudu (ICC), aby chránily své občany a občany spojeneckých států před stíháním za působení v Afghánistánu. Řekl to v pátek americký ministr zahraničí Mike Pompeo a pohrozil, že toto opatření nebude jediné. Soud zvažuje možnost vyšetřovat údajné válečné zločiny spáchané v Afghánistánu.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/usa ... 151627_lac
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 18 bře 2023, 12:28

A takovým lidem svěřujete své peníze. Zkrachovalá americká banka a její pokroková manažerka. Brzy i u nás?
USA minulý týden zažily největší bankovní kolaps od pádu Lehman Brothers v roce 2008. Poté, co zkrachovala kalifornská banka Sillicon Valley Bank, se v médiích objevila varování před nástupem finanční krize a začalo se s hledáním viníka. Zatímco američtí demokrati ukazují prstem na bývalého prezidenta Trumpa, který dereguloval bankovní sektor, konzervativní politici a komentátoři zkrachovalým bankám vytýkají příliš velký důraz na politický aktivismus. Komentátor Marek Stoniš připomenul, že vrcholná manažerka SVB, zodpovědná za finanční rizika, se věnovala spíše LGBT agendě než péči o finance.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nas-732414
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

deep_blue
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1145
Registrován: 07 úno 2017, 17:01

Re: USA

Příspěvek od deep_blue » 18 bře 2023, 19:57

Ruská operná speváčka Anna Netrebko vyhrala na súde v USA 200 000 dolárov od Metropolitnej opery za zrušenie svojich predstavení po začatí ruskej invázie na Ukrajinu, informuje The New York Times. Kompenzácia zahŕňa platbu za 13 vystúpení speváka, ktoré už boli naplánované a na ktoré už bola podpísaná zmluva.

Formálnym dôvodom zrušenia koncertov bolo, že spevák odmietol odsúdiť Putinove činy. Netrebko teda, ako uvažovala Metropolitná opera, porušil klauzulu zmluvy, ktorá upravuje verejné správanie zmluvných strán.

Súd považoval postup Metropolitnej opery za nezákonný, pričom poukázal na to, že zmluva so speváčkou počítala s platením bez ohľadu na to, či sa jej vystúpenia konali alebo nie. Okrem toho súd poznamenal, že Anna Netrebko má právo podporovať Putina a nie je v tom nič nezákonné, píše BBC.

Netrebko tiež trval na zaplatení ďalších 400 000 dolárov ako kompenzáciu za budúce predstavenia, ktoré boli plánované, ale ešte neboli podpísané. Súd tejto požiadavke speváčky odmietol vyhovieť.
https://t.me/stranaua/96029

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 21 bře 2023, 09:10

Biden podpísal zákon o odtajnení informácií o pôvode koronavírusu
Prezident Spojených štátov Joe Biden v pondelok 20.03.2023 podpísal zákon o odtajnení informácií tajných služieb o pôvode koronavírusu, ktorý spôsobil pandémiu ochorenia COVID-19. "Potrebujeme zistiť, čo spôsobilo COVID-19, a to vrátane možných prepojení s Wu-chanským virologickým inštitútom," uviedol Biden vo vyhlásení. Dodal, že jeho administratíva "odtajní a zverejní čo najviac informácií, ako sa bude dať". Návrh zákona ešte na začiatku 03/2023 schválila Snemovňa reprezentantov aj Senát Kongresu USA. K odtajneniu informácií by malo prísť do 90 dní od Bidenovho podpisu (teda do 18.06.2023). Podľa agentúry AP sú americké tajné služby nejednotné v názore, či mal koronavírus prirodzený alebo umelý pôvod. Niektorí odborníci sa nazdávajú, že mohol uniknúť z výskumného strediska v čínskom Wu-chane, kde sa aj objavili prvé prípady covidu. Ďalší upozorňujú, že pôvod vírusu sa v najbližších rokoch možno nepodarí zistiť – ak vôbec niekedy. Peking tvrdenia o potenciálnom úniku vírusu z wu-chanského inštitútu popiera, pričom hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Mao Ning uviedla, že vyšetrovanie pôvodu koronavírusu by malo byť vedeckou záležitosťou a nemalo by sa "politizovať".
Zdroj https://www.teraz.sk/zahranicie/biden-p ... lanok.html z 21.03.2023

Poslanci v Idahu schválili návrh zákona o treste smrti zastrelením
Väzni odsúdení na trest smrti by v americkom štáte Idaho mohli byť popravení zastrelením v prípade, že nebude k dispozícii smrtiaca injekcia. Vyplýva to z návrhu zákona, ktorý v noci na utorok 21.03.2023 schválil tamojší Senát a pred uvedením do platnosti ho ešte musí podpísať guvernér Idaha. Za návrh zákona hlasovali zákonodarcovia v pomere 24:11. Ak ho podpíše i guvernér Brad Little, Idaho sa tak po Utahu, Oklahome, Mississippi a Južnej Karolíne stane 5. americkým štátom, kde bude poprava zastrelením povolená. Od roku 1976 boli v Spojených štátoch popravení zastrelením 3 ľudia. Všetky popravy sa odohrali v štáte Utah, posledná v roku 2010. Agentúra AFP upozorňuje, že americké štáty, ktoré povoľujú trest smrti, majú v poslednom čase ťažkosti so zaobstaraním si potrebných chemikálií do smrtiacej injekcie. Deje sa tak najmä preto, lebo viaceré farmaceutické spoločnosti nechcú byť spájané s popravami väzňov odsúdených na trest smrti. Americká únia občianskych slobôd (ACLU) však predmetný legislatívny návrh označila za "desivý a zastaralý". Uviedla tiež, že takýto spôsob popravy "zanecháva následky na všetkých zúčastnených".
Zdroj https://www.teraz.sk/zahranicie/poslanc ... lanok.html z 21.03.2023

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 21 bře 2023, 14:51

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bli ... -ukrajine/
Blinken varuje před návrhem míru ve válce na Ukrajině
Ministr zahraničí Antony Blinken kritizuje návrh na příměří ve válce na Ukrajině, který předložil Peking, a varuje, že čínský prezident Si může využít své návštěvy Ruska tento týden k tomu, aby znovu vyzval k příměří v rámci svého mírového návrhu.

„Svět by se neměl nechat zmást žádným taktickým krokem Ruska podporovaným Čínou nebo jakoukoli jinou zemí s cílem zmrazit válku za vlastních podmínek.“

Podle Blinkena by měl jakýkoli návrh zaručit územní celistvost, svrchovanost a nezávislost Ukrajiny a stažení ruských vojsk.

Ministr Blinken rovněž kritizuje návštěvu čínského vůdce v Moskvě jen několik dní poté, co Mezinárodní trestní soud vydal zatykač na Vladimira Putina, což naznačuje, že Čína si nemyslí, že by se Rus měl zodpovídat za zvěrstva spáchaná na Ukrajině.

Koho ešte Blinken zaujíma...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 bře 2023, 08:29

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... p-40426211
V úterý mě zatknou, hlásí Trump
Bývalý americký prezident Donald Trump vyjádřil obavu, že bude v úterý zatčen. Bojí se, že si pro něj přijdou policisté na popud manhattanské prokuratury a považuje to za spiknutí za účelem likvidace politického protivníka. Vyzval proto veřejnost k protestům.

„Republikánský lídr pro příští prezidentskou volbu a bývalý prezident Spojených států amerických bude příští týden v úterý zatčen. Protestujte. Vezměte si naši zemi zpátky,“ napsal Trump na své sociální síti Truth Social.

Proč by měl být zatčen a proč zrovna v úterý, někdejší šéf Bílého domu neupřesnil. Podle informací americké stanice CNN už ale jeho tým připravuje kroky, kterými bude na očekávaný akt americké justice reagovat.

V minulosti si Trump postěžoval, že ho manhattanský prokurátor Alvin Bragg „nenávidí“.

Bývalý prezident Trump se stal předmětem vyšetřování opakovaně. Mimo jiné kvůli podezření z daňových podvodů a porušení zákonů o financování volební kampaně. Manhattanský prokurátor Alvin Bragg zahájil vyšetřování Trumpovy firmy ohledně možných finančních trestných činů.
https://echo24.cz/a/HMx3P/zpravy-svet-t ... dy-u-soudu
Trumpovi hrozí zatčení, New Yorku nepokoje. U soudní budovy rostou ocelové barikády
Bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi hrozí zatčení. Prokuratura na Manhattanu exprezidenta vyšetřuje pro podezření z finanční trestné činnosti a podle informací, které zmínil sám Trump, bude zatčen již v úterý. Kolem budovy trestního soudu na Manhattanu se staví ocelové barikády a na sociálních sítích přibývá volání republikánských příznivců po vytvoření barikád kolem Trumpova sídla Mar-a-Lago tak, aby policie nemohla pro podnikatele přijít.

Manhattanský státní zástupce Alvin Bragg podle médií konzultuje s úřady v New Yorku možné bezpečnostní aspekty scénáře, podle něhož by došlo k obžalobě Trumpa. List The New York Times (NYT) předtím informoval, že exprezident by brzy mohl čelit obžalobě v případě údajných plateb za mlčenlivost dvou žen v období vrcholící kampaně před prezidentskou volbou roku 2016.

Novinář Robert Costa ze CBSNews zveřejnil v pondělí videa, která zachycují přípravu ocelových plotů u budovy soudu na Manhattanu, zřejmě v očekávání nepokojů a možných protestů. To napovídá, že informace o Trumpově chystaném zatčení budou pravdivé.
pic.twitter.com/lkvypVv5Vq
— Robert Costa (@costareports) March 20, 2023
Sám Trump své fanoušky vyzval k protestům na své sociální síti Truth Social. „Protestujte, vezměte si zpět naši zemi!“ uvedl.
Trump writes on Truth Social that he expects an indictment on Tuesday and calls for protests. https://t.co/TGi6fwhOR8 pic.twitter.com/sOvTRqPI5c
— Kaitlan Collins (@kaitlancollins) March 18, 2023
Podle agentury AP byla odezva na Trumpovo volání omezená a nezdá se, že vyburcuje takové množství lidí, jako například při násilnostech v sídle Kongresu 6. ledna 2021. Newyorské orgány činné v trestním řízení prý nadále pečlivě sledují online sítě s příspěvky vybízejícími k protestům a násilnostem v případě Trumpova zatčení. Zprávy zveřejňované hlavně na internetu a v chatovacích skupinách obsahovaly výzvy, aby ozbrojení demonstranti obstoupili Mar-a-Lago a pokusili se zastavit případné zatčení, uvedla AP.

Pokud by obvinění Trumpa skutečně přišlo, šlo by o první trestní stíhání některého z amerických exprezidentů. Pro Trumpa by zároveň nemuselo být poslední, neboť prezident z let 2017 až 2021 čelí vyšetřováním i v dalších kauzách, především kvůli své kampani po prohraných volbách roku 2020 a kvůli neochotě odevzdat po odchodu z Bílého domu citlivé vládní dokumenty. To vše na pozadí začínající kampaně, v níž se 76letý Trump znovu uchází o zvolení do Bílého domu.

Ve výše zmíněné kauze z roku 2016 jde o platby v celkové výši 280.000 dolarů (6,3 milionu Kč), které někdejší Trumpův osobní právník Michael Cohen popsal jako úplatky dvěma ženám za mlčenlivost o jejich románcích s Trumpem. Ten intimní styk s pornoherečkou Stormy Daniels a modelkou Karen McDougalovou popírá. Braggovo vyšetřování se netýká přímo tohoto aspektu, nýbrž otázky, zda tehdejší prezidentský kandidát spáchal zločin, když transakce nebyla nahlášena jako výdaj na volební kampaň. Právník Cohen byl později odsouzen za porušení pravidel financování politických kampaní a další zločiny.
Případná obžaloba by ale Trumpovi nebránila v kandidatuře v prezidentských volbách a exprezident už se nechal slyšet, že by i jako trestně stíhaný o znovuzvolení usiloval. Podle expertů může být prezidentem USA obžalovaná a dokonce i odsouzená osoba, uvedla na svém webu televize ABC News.
+ https://www.infovojna.bz/article/video- ... e-barikady
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 bře 2023, 13:06

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/fak ... -trumpovi/
Fake médií v přímém přenosu. Jen dva protestující proti Trumpovi
V New Yorku žije přes 8 milionů lidí a přesně dva z nich přišli protestovat proti Trumpovi, zatímco asi 20 členů MSM to natáčelo. Média lžou.
Obrázek?resize=833%2C652&ssl=1
Over 8 million people live in New York city and exactly TWO of them came out to protest against Trump while 20 or so members of the MSM filmed it.
The media is a lie. pic.twitter.com/pxP9a4xhEX
— Brick Suit (@Brick_Suit) March 21, 2023
Video - https://twitter.com/Brick_Suit/status/1 ... 9681520640

Skoro ako protesty proti Putinovi v Moskve :smich:
Aj keď tam to býva jeden a štyridsať novinárov
Ako Alibaba...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 bře 2023, 13:49

http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/ ... e-dopredu/
USA: Za válku v Iráku se nebudeme omlouvat. Hleďme dopředu!
Spojené státy hodlají ve vztazích s Irákem hledět dopředu a nehodnotit minulé chyby. Na brífinku to uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Vedant Patel.Byl dotázán, zda USA vyvodí závěry a hodnocení k 20. výročí invaze.

„Naše administrativa je odhodlána dívat se dopředu při jednání s Irákem," řekl Patel.

Zdůraznil, že ve vztazích s Irákem se Spojené státy zaměřují na mládež a očekávají, že rozšíří spolupráci s Bagdádem nad rámec bezpečnostních otázek.

„20 let a USA a Irák pokračují v budování strategického partnerství," řekl Patel.20. března 2003 zahájily Spojené státy a jejich spojenci operaci Shock and Awe, vojenskou operaci zaměřenou na svržení režimu iráckého vůdce Saddáma Husajna. Záminkou k zásahu, který se uskutečnil bez posvěcení Rady bezpečnosti OSN, bylo obvinění, že stát údajně vlastní zásoby zbraní hromadného ničení. V důsledku toho se údaje amerických zpravodajských služeb ukázaly jako nepravdivé. Válka měla za následek smrt více než 100.000 civilistů, eskalovala konflikt mezi sunnity a šíity, vytvořila chaos v Iráku a vytvořila půdu pro vznik Islámského státu.

V únoru je tomu přesně 20 let, co americký ministr zahraničí Colin Powell dal záminku k invazi do Iráku tím, že ukázal Radě bezpečnosti OSN nepochopitelnou zkumavku. Později Powell přiznal, že ukázal zkumavku pro přesvědčivost. nebyl to důkaz nebezpečných zbraní v Iráku.

Nedávno západní tisk napsal, že mnoho zemí světa neodsuzuje Ruskou federaci za válku na Ukrajině právě kvůli americké invazi do Iráku.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 22 bře 2023, 22:44

V chemickom závode Ineos Phenol v Pasadene v Texase došlo k silnému výbuchu.
20230322.jpg
Video https://vk.com/video-104764077_456274580 dĺžka 1:07 min.
Zdroj https://vk.com/wall-104764077_447203 / https://t.me/infantmilitario/94961 z 22.03.2023

tiger
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1394
Registrován: 21 úno 2020, 10:19

Re: USA

Příspěvek od tiger » 25 bře 2023, 08:37

Nezdá sa Vám, že tých "samovýbuchov" a "samovykaľajení" vlakov je za posledné 3M akosi podozrivo veľa?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... h-40426836
Při pátečním výbuchu v továrně na čokoládu v Pensylvánii zemřeli dva lidé a devět se pohřešuje. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na informace místních úřadů. Příčina výbuchu se vyšetřuje.
Na záběrech zveřejněných televizní stanicí WTXF je vidět výbuch, po kterém se objevily plameny, množství kouře a prachu a trosky. Podle policie záchranné práce na místě stále pokračují. Policejní šéf Wayne Holben uvedl, že při výbuchu byla zničena jedna budova a sousední budova byla poškozena. Několik lidí bylo také zraněno.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 25 bře 2023, 16:29

Takže takto?
http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/ ... new-yorku/
AKTUÁLNÍ ZPRÁVY: Donald Trump zatčen v New Yorku!?
...
KONEC Vtipu
Všechny tyto obrázky byly generovány umělou inteligencí Midjourney, verze 5 . A příběh vyšitý kolem nich je fantasy.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 25 bře 2023, 17:43

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/sey ... d-streamu/
Seymour Hersh: CIA podstrčila příběh o utajení Nord Streamu
Investigativní novinář Seymour Hersh zveřejnil ve středu na serveru Substack článek, v němž uvádí, že CIA dostala pokyn vymyslet krycí příběh o bombových útocích na Nord Stream, který byl podstrčen deníku The New York Times a německému listu Die Zeit.

Krycí příběh byl vytvořen s cílem přesunout vinu z USA po Hershově bombastické zprávě zveřejněné 8. února, podle níž prezident Biden nařídil útok na plynovody Nord Stream, které spojují Rusko s Německem. „Byl to naprostý výmysl amerických zpravodajských služeb, který byl předán Němcům a jehož cílem bylo zdiskreditovat váš příběh,“ řekl Hershovi zdroj z americké zpravodajské komunity.

Hersh uvedl, že CIA dostala příkaz vymyslet krycí historku poté, co se prezident Biden 3. března ve Washingtonu setkal s německým kancléřem Olafem Scholzem. Scholzova návštěva byla velmi krátká a nezahrnovala rutinní společný tiskový brífink, který obvykle následuje po setkání prezidenta s jiným světovým lídrem. Hersh se nechal slyšet, že Biden a Scholz diskutovali o jeho zprávě, která podrobně popisuje, jak USA vyřadily Nord Stream.

Hersh píše: „Někdo, kdo má přístup k diplomatickým informacím, mi řekl, že se o odhalení plynovodu diskutovalo a že v důsledku toho byly určité složky Ústřední zpravodajské služby požádány, aby ve spolupráci s německou rozvědkou připravily krycí příběh, který by americkému a německému tisku poskytl alternativní verzi zničení Nord Streamu 2.“

Výsledek práce CIA byl zveřejněn 7. března v denících The New York Times a Die Zeit. Zpráva New York Times byla velmi vágní a uváděla, že američtí představitelé nyní tvrdí, že bombové útoky na Nord Stream mohla provést „proukrajinská skupina“.

Zpráva Die Zeit tvrdila, že němečtí vyšetřovatelé se domnívají, že výbuch provedlo šest lidí pomocí jachty pronajaté v Polsku, která patřila dvěma Ukrajincům. V následujících dnech zveřejnila podobný článek posilující tuto krycí verzi i další západní média.

Hersh uvedl, že informace, které The New York Times obdržel, „pocházely od skupiny expertů CIA na klamání a propagandu, jejichž úkolem bylo nakrmit noviny krycím příběhem – a ochránit prezidenta, který učinil nerozumné rozhodnutí a nyní o něm lže“.

Krycí historka nabízí radikálně odlišný příběh, než tvrdí Hershova zpráva z 8. února. S využitím anonymních zdrojů Hersh uvedl, že potrubí Nord Stream bylo zničeno výbušninami nastraženými potápěči amerického námořnictva v červnu 2022 pod záminkou cvičení NATO v Baltském moři. Operace byla provedena v koordinaci s Norskem a norské špionážní letadlo výbušniny odpálilo shozením sonarové bóje 26. září 2022.

Naposledy Scholz navštívil Washington 7. února 2022. Toho dne Biden na tiskové konferenci přislíbil, že pokud Rusko napadne Ukrajinu, „ukončí“ plynovod Nord Stream 2. Podle Hershe bylo spiknutí s cílem zničit plynovody v té době již v plném proudu a spiklenci brali Bidenův výrok jako zjevnou hrozbu.

O Scholzově možné spoluúčasti na této operaci Hersh ve svém novém článku uvedl: „Na tomto místě je třeba poznamenat, že kancléř Scholz, ať už byl na zničení ropovodu upozorněn předem, či nikoli – což je stále otevřená otázka – se od loňského podzimu zjevně podílel na podpoře krytí operace Bidenovy administrativy v Baltském moři.“
Biden in Feb 2022: "If Russia invades…then there will be no longer a Nord Stream 2. We will bring an end to it."
Q: "But how will you do that, exactly, since…the project is in Germany's control?"
Biden: "I promise you, we will be able to do that."pic.twitter.com/e091ddF4Pv https://t.co/DHaCuETo8y
— Aaron Maté (@aaronjmate) September 27, 2022
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 25 bře 2023, 17:47

asi sem...
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/tex ... roti-cbdc/
Texaský senátor Ted Cruz předkládá návrh zákona proti CBDC
Ted Cruz se připojil k plejádě politiků, kteří dávají najevo své pohrdání CBDC v Americe… ale co probitcoinová legislativa?

Texaský guvernér Ted Cruz se připojil k rostoucí skupině politiků, kteří vystoupili na podporu zákonů proti CBDC, a znovu předložil Senátu legislativu, která by zakázala CBDC vydávané přímo spotřebiteli Federálním rezervním systémem.
V posledních týdnech se v centru těchto akcí ocitlo několik politiků amerických států. Tento trend zřejmě odstartovalo předložení návrhu zákona kongresmana Toma Emmera „CBDC Anti-Surveillance State Act“, který by Federální rezervě zakázal vydávat CBDC přímo komukoli.

Následovalo rozhodnutí guvernérky Jižní Dakoty Kristi Noemové vetovat návrh zákona Sněmovny reprezentantů č. 1193, který by změnil ustanovení Jednotného obchodního zákoníku v tomto státě. „Návrh zákona přijímá definici „peněz“, která výslovně vylučuje kryptoměny. Tyto revize však zahrnují digitální měny centrální banky jako peníze. Tento vývoj mě znepokojuje z několika důvodů,“ vysvětlil guvernér Noem.

Následně floridský guvernér Ron Desantis uspořádal tiskovou konferenci, na níž se postavil na pódium s nápisem „Digitální dolar Velkého bratra“ a prohlásil, že Florida bude státem bez CBDC.

V nedávném článku napsaném pro Bitcoin Policy Institute s názvem „In Attempt to Stop CBDCs, States Are Rejecting Ostensibly Pro-Bitcoin Legislation“ však Yaël Ossowski popsal, jak by zákon 1193 zablokovaný guvernérem Noemem byl ve skutečnosti pro bitcoin přínosem, nikoli čistým negativem. Podle jeho názoru reakce na House Bill 1193 nezohlednila všechny ohledy na změny v Jednotném obchodním zákoníku a varuje politiky, že by měli být opatrní a neblokovat návrhy zákonů, které by mohly potenciálně prospět bitcoinu.

„Předmětný návrh zákona – založený na aktualizaci Jednotného obchodního zákoníku – nejen rozšiřuje definice a ochranu pro Bitcoin, ale ve skutečnosti vytváří právní mechanismus pro uznání self-custody a pro začlenění protokolu do tradičních úvěrů, pojištění a obchodních transakcí,“ píše.

„Mít CBDC-bashing jako nejnovější lakmusový papírek pro konzervativní politiky je skutečně revoluční a z hlediska individuální a ekonomické svobody, kterou Bitcoin poskytuje, je pozitivním jevem. Proč se však tato bitva odehrává v rudimentárních státních obchodních zákonících, které nemají s digitálními měnami centrálních bank nic společného?“

Ossowski popsal, jak pro konzervativce tento návrh zákona představuje „zadní vrátka pro CBDC a pro případnou kontrolu ekonomické svobody federální vládou“. Protože uvádí přesnou definici peněz, která Bitcoin vylučuje, předpokládá se, že CBDC je to, co vláda bude kvalifikovat jako peníze. To však nemusí být nutně dáno a vynechání bitcoinu v rámci této definice je podle Ossowského vlastně pozitivní. „To, že není definován jako peníze, znamená, že transakce s bitcoiny nejsou uznány jako převod peněz, který by jinak vyžadoval různé licence, povolení a právní registrace,“ napsal.

„Celkově to udržuje protokol Bitcoin mimo regulační rozsah omezujících pravidel, která se vztahují na zákonná platidla, jako je americký dolar.“

Ossowski také cituje „digitální ekonomickou zónu Catawba, speciální ekonomickou zónu Web3, kterou umožňují zákony indiánského národa Catawba v Karolínách“. Ta se v srpnu 2022 stala první kvazijurisdikcí, která přijala článek 12 Jednotného obchodního zákoníku.

Odhadují, že tento zákon jim dává lepší, nikoli horší právní zázemí pro bitcoin.

„Na rozdíl od předchozích pokusů začlenit digitální aktiva do stávajícího práva je novela definuje přímo v rámci UCC. To poskytuje větší jistotu, jednoduchost a jednotnost. Změny ve znění schváleném 15. července také řeší všechny hlavní problémy s jinými souvisejícími pokusy, včetně otázek kontroly bezpečnosti, dokonalosti, priority a opatrovnictví.

The Amendments are forward looking, and technology neutral.“ ‍- „Catawba Digital Economic Zone Approves Uniform Law Commission’s Digital Asset Amendments to the Uniform Commercial Code“ (Digitální ekonomická zóna Catawba schválila změny Jednotného obchodního zákoníku, které vypracovala Komise pro jednotné právo).

Ossowski však uzavírá, že je pochopitelné, proč guvernér Noem zákon vetoval. „I když její pochopení zákona bylo chybné, její instinkty byly správné,“ řekl.

„Totéž platí pro DeSantisovu misi odstřelit CBDC ještě předtím, než se vůbec dostane k floridským břehům.“

Doporučuje, aby státní zákonodárci, kteří chápou výhody článku 12 pro Bitcoin a kteří chtějí politicky vyslovit svůj nesouhlas s CBDC, jednoduše napsali toto prohlášení v rámci své verze zákona.

„Tlačen do tohoto politického okamžiku, nemůžeme vinit guvernéry a zákonodárce, že chtějí zasadit anti-CBDC vlajku,“ napsal. „Měli bychom jim však připomenout, že technické aktualizace obchodněprávních kodexů, které by prospěly bitcoinu, jsou žádoucí a nezbytné.
https://rumble.com/v1oe5x0-cbdc-rizika- ... tulky.html
CBDC: Rizika související se zavedením centralizované digitální měny (CZ TITULKY)
CBDC - digitální měna centrální banky. Je nezbytné, aby každý člověk pochopil, co navrhované změny měnového systému znamenají. Tyto změny, pokud budou povoleny, by mohly být nejničivější událostí v našem životě a potenciálně největším omezením svobody v moderní historii. Poznámka. Zpravodajské klipy v tomto videu jsou dramatizací (fiktivní) s využitím herečky.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Zvedavy
Redaktor
Příspěvky: 117
Registrován: 02 bře 2017, 23:17

Re: USA

Příspěvek od Zvedavy » 26 bře 2023, 00:53

Generála Michaela Langleyho, šéfa amerického veliteľstva pre Afriku (AFRICOM), vo štvrtok griluje republikán Matt Gaetz (R-FL) v súvislosti s africkými vojakmi, ktorí absolvovali americký vojenský výcvik a pokračovali vo vykonávaní prevratov.
Langley trval na tom, že len "veľmi malý počet" Afričanov, ktorí absolvovali americký výcvik, sa neskôr zapojil do prevratov proti civilným vládam, a povedal, že programy sa zameriavajú na "základné hodnoty".
Na Gaetzovu otázku, či USA zdieľajú "základné hodnoty" s guinejským vodcom prevratu plukovníkom Mamadym Doumbouyom, Langley odpovedal: "Rozhodne... V našich učebných osnovách to tak je." Doumboy a jeho sily uskutočnili prevrat v roku 2021, keď ich v krajine cvičili americké zelené barety, a Guineu vedie dodnes.
Gaetz tiež spomenul prevrat v Burkine Faso v januári 2022, ktorý viedol podplukovník Paul-Henri Sandaogo Damib, ktorý sa dlhodobo zúčastňoval na amerických výcvikových cvičeniach. Neskôr v tom istom roku, v septembri 2022, bol Damib zosadený pri ďalšom prevrate, ktorý viedol kapitán Ibrahim Traore. Na otázku novinára Nicka Turseho, či aj Traore absolvoval americký výcvik, Pentagón odpovedal, že o tom nevie.
V článku pre Responsible Statecraft Turse uviedol, že od roku 2008 sa vojaci vycvičení v USA v Afrike "pokúsili o najmenej deväť prevratov (a najmenej v ôsmich uspeli) v piatich západoafrických krajinách vrátane Burkiny Faso (trikrát), Guiney, Mali (trikrát), Mauritánie a Gambie".
Langley zdôraznil, že medzi "základné hodnoty", na ktoré sa výcvik AFRICOM-u zameriava, patrí "rešpektovanie civilnej správy vecí verejných", a uviedol, že velenie bude "pokračovať v našom vytrvalom uisťovaní, že sa v nich ukrývajú demokratické normy, demokratické hodnoty, apolitickosť". Gaetz uviedol, že tieto hodnoty sa nedržia.
"Pred chvíľou ste povedali, že s plukovníkom Doumbouyom zdieľame základné hodnoty. Pred chvíľou ste to povedali v odpovedi na moju otázku a zdá sa, že jeho základnou hodnotou je vedenie prevratu. Takže si nemyslím, že to utkvelo. Myslím si, že by sme mali aspoň vedieť, v koľkých krajinách cvičíme prevratníkov," povedal.
Medziiným generál Langley uviedol, že vycvičili viac ako 50 tisíc vojakov v Afrike a podiel tých, čo realizovali vojenské puče je menej ako percento.
https://twitter.com/simonateba/status/1 ... 1544692737
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... ers-africa

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 26 bře 2023, 14:21

https://www.ac24.cz/-/sokujici-video-uk ... nsylvanii/
Šokující video ukazuje výbuch továrny na čokoládu v Pensylvánii
Páteční výbuch v továrně na čokoládu v Pensylvánii si vyžádal pět tragických obětí a šest osob je stále nezvěstných.

V pátek večer otřásl továrnou na čokoládu v Pensylvánii ničivý výbuch, při kterém tragicky zemřeli dva lidé, devět osob je nezvěstných a osm dalších bylo zraněno.

Velitel policejního oddělení West Reading Borough Wayne Holben pro Fox News potvrdil, že k výbuchu došlo v továrně na čokoládu R.M. Palmer Co. ve West Readingu, asi 60 mil severozápadně od Filadelfie, kolem 17:00 SELČ.

Na sociálních sítích se objevily šokující záběry výbuchu. (animovaný gif)
Obrázek
https://i0.wp.com/www.zerohedge.com/s3/ ... .gif?ssl=1
“Fire crews responded to 2nd Avenue around 5:30 p.m. for reports of a fire at a commercial building with people possibly trapped inside.”

Bystander video of explosion scene via https://t.co/oMfqkSdeZx pic.twitter.com/GjsDVG2ScR
— Shane B. Murphy (@shanermurph) March 24, 2023
„Výbuch byl tak velký, že posunul tu budovu o čtyři metry stopy dopředu (1,2m),“ řekla novinářům starostka Samantha Kaagová. Dodala: „Nebyla to skvělá scéna, do které bychom přišli. Bylo to dost děsivé.“

Kaagová uvedla, že výbuch pocítila ve svém domě, čtyři nebo pět bloků od továrny.

„Žádný výbuch jsem neslyšela,“ řekla. „Jen jsem cítila, jak to otřáslo mým domem.“

Strážci zákona uvedli, že příčina výbuchu se v současné době vyšetřuje. Tato událost se přidává k rostoucímu počtu potravinářských závodů po celých USA, které zažívají požáry nebo v tomto případě ničivé exploze.

Ten výbuch vyzerá fakt dosť zvláštne - pôsobí dojmom, akoby sila pôsobila krátkym ale prudkým impulzom z väčšej hĺbky, spočiatku tam nie je žiadne výrazné stranové rozhodenie trosiek, ani dymu, všetko letí rovno hore. Ale celú budovu nevidno, takže to môže dosť klamať
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14402
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 27 bře 2023, 08:03

Které země drží největší dluh USA?
https://www.zerohedge.com/markets/which ... st-us-debt
2023-03-26_11-11-23 (1).jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42288
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 27 bře 2023, 19:16

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pol ... ovokateri/
Policisté ve Washingtonu působili 6. ledna v Kapitolu jako provokatéři
Federální prokurátor v soudních dokumentech přiznal, že tři tajní policisté Metropolitní policie D.C. působili 6. ledna 2021 na severozápadních schodech Kapitolu USA jako provokatéři.

Přiznání přišlo 24. března v podání k americkému okresnímu soudci Rudolphu Contrerasovi, které usiluje o to, aby videozáznamy pořízené policisty zůstaly pod soudní pečetí.
After climbing the scaffolding, the DC metro cop continues to encourage people to move closer to the Captiol. "Keep going" @julie_kelly2 pic.twitter.com/Suq9yQJwZD
— 3sidedstory 🇺🇲 (@3sidedstory) March 25, 2023
Žalobci obvinili obžalovaného v případu – Williama Popea z Topeky v Kansasu – z „nelegitimního“ pokusu o demaskování videozáznamu, který je součástí jeho údajné strategie soudit případ ve zpravodajských médiích. Pope podal 21. února návrh na odstranění soudní pečeti.

„Obžalovaný není oprávněn ‚odpečetit‘ tato videa, aby je mohl sdílet s neomezeným počtem třetích stran,“ uvedla asistentka státního zástupce Kelly Moranová. „Jeho přání řešit svůj případ v médiích, a nikoli před soudem, je nelegitimní a vláda splnila své břemeno prokázat nezbytnost ochranného příkazu.“

Videozáznamy dlouho skryté pod soudní pečetí se staly velkým tématem, zejména v souvislosti s tím, že státní zástupci zveřejnili v řadě významných případů z 6. ledna zapojení několika informátorů FBI.

Pope usiluje o zrušení soudní pečeti na tajném videu v rámci své snahy o získání plného přístupu k videozáznamům, které má v držení vláda. Pope se v trestním řízení, které je proti němu vedeno, zastupuje sám. Na slyšení 3. března se soudce Contreras zdál být Popeově žádosti o odmaskování videozáznamů nakloněn.

„Ten policista jasně podněcoval tuto oblast a my stále nemáme video ze všech ostatních tajných služeb MPD,“ řekl Pope deníku The Epoch Times. „A jak ukazují četní informátoři v procesu s Proud Boys, teprve začínáme škrábat povrch o zapojení FBI.“

Tajné video – jehož část byla 24. března zveřejněna na serveru Rumble – ukazuje, jak se tři členové jednotky elektronického sledování MPD blíží k severozápadním schodům Kapitolu. Jeden z nich při obhlížení davu prohlásí: „Někdo bude zastřelen.“ Všichni muži jsou na místě.

Strážník č. 2 odpověděl: „Nikoho nezastřelí“.

Podél okraje pozemku Kapitolu vybídl strážník 2 jednoho z protestujících, aby šel nahoru k budově. „Tak se k nim přidejte,“ řekl. Muž odpověděl: „Ne, musím hlídat své kolo.“ „Ne,“ odpověděl muž.

Muži se na procházce přes západní trávník Kapitolu dali do žertování.
Nikdy jsem nic takového neviděl

„To je úžasné,“ řekl strážník 2. Strážník 1, který natáčel video na GoPro, odpověděl: „Jo, něco takového jsem ještě neviděl.“

Téměř 30 členů jednotky elektronického dohledu bylo 6. ledna nasazeno do služby, někteří z nich shromažďovali důkazy o aktivitě davu. Podle 96stránkového akčního plánu MPD z 6. ledna měli členové na levém zápěstí speciální pásky, aby se identifikovali jako členové jednotky elektronického dohledu.

Strážník 1 se opakovaně připojil ke skandování „Vypusťte bažinu!“ a „Náš dům! Náš dům! Náš dům!“

O něco blíže ke Kapitolu video zachycuje protestujícího, který křičí: „Joe Biden! Chceme tě slyšet mluvit, ty zku*vený pedofilní satanistický zku*veníku!“

O chvíli později se k davu připojil i policista 1, který skandoval „USA!“ a pětkrát tuto frázi zopakoval.

U paty severozápadního schodiště někdo opřel o zábradlí část stojanu na kola. Když jeden z protestujících vylezl po provizorním žebříku nahoru, strážník 1 vykřikl: „No tak, chlape, jdeme! Nechte to tady.“
Celkom ako u nás
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

tiger
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1394
Registrován: 21 úno 2020, 10:19

Re: USA

Příspěvek od tiger » 27 bře 2023, 20:37

ďalšia náhoda?
https://t.me/boris_rozhin/81523
Nová vlaková nehoda v USA: vlak prevážajúci nebezpečný materiál sa vykoľajil v Severnej Dakote.

Viac ako 30 vagónov sa prevrátilo. Podľa Fox News s odvolaním sa na úradníkov došlo k úniku ropných produktov používaných pri výrobe asfaltu.

Odpovědět