USA

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 01 čer 2023, 21:34

https://echo24.cz/a/HYUXa/zpravy-svet-u ... hovy-strop
Sněmovna reprezentantů USA schválila zákon, který pozastavuje dluhový strop
Americká Sněmovna reprezentantů dnes brzy ráno SELČ schválila zákon, který pozastavuje platnost dluhového stropu. Legislativní text nyní putuje do Senátu. Prezident Joe Biden výsledek hlasování uvítal a vyzval Senát, aby zákon schválil, co nejdříve, napsala agentura Reuters.

Podle výsledků zveřejněných deníkem The New York Times hlasovalo proti návrhu 117 zákonodárců, z nichž 71 bylo z Republikánské strany. Pro hlasovalo 314 kongresmanů, z nichž 165 z Demokratické strany. Pro zákon hlasovalo také 149 republikánských zákonodárců.
Schválení zákona ve Sněmovně reprezentantů, kde mají většinu republikáni, označil demokratický prezident Biden za "dobrou zprávu pro americký lid a americkou ekonomiku". Podle něj je návrh kompromisem a žádná ze stran nezískala vše, co chtěla.

Na podporu schválení návrhu zákona vystoupil na plénu šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy. Podle něj se podařilo "obrátit kurz" ve vývoji amerických veřejných výdajů. Podle něj návrh jde správným směrem, ačkoliv neobsahuje všechny požadavky republikánů.

Návrh však vyvolal nevoli mezi části republikánů i demokratů. Více pravicová část republikánských zákonodárců kritizovala, že návrh neobsahuje větší redukci veřejných výdajů, více levicovým kongresmanům zase vadilo například zpřísnění podmínek pro přístup k sociální pomoci.

Podle stanice CNN by Senát mohl začít zákon projednávat již na svém dnešním zasedání a schválit ho do víkendu. Někteří senátoři z Demokratické i Republikánské strany již dali najevo, že budou hlasovat proti návrhu.

Zákon, o kterém dnes hlasovala Sněmovna reprezentantů, pozastavuje uplatňování dluhového stropu do ledna roku 2025. Počítá také s omezením růstu státních výdajů, škrty v rozpočtu daňové správy a zpřísňuje některé podmínky pro čerpání sociální pomoci.

Podle prohlášení ministryně financí Janet Yellenové hrozí, že Spojené státy nebudou mít peníze na plnění svých závazků, pokud zákon nezačne platit do pondělí. Do té doby ho chce mít na stole k podpisu i prezident Biden.

Návrh dojednal republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy s prezidentem Joem Bidenem ve snaze odvrátit platební neschopnost vlády USA. Ta ještě nikdy v dějinách země nenastala, podle ministerstva financí by ale přišla na začátku příštího týdne, pokud Kongres nenavýší či nepozastaví strop na zadlužení státu.

Zákonný limit na státní dluh je ve světě výjimkou a ten americký se v posledních desetiletích opakovaně posouvá kvůli neustálým rozpočtovým schodkům za demokratických i republikánských prezidentů. Aktuálně je na hodnotě 31,4 bilionu dolarů, kam byl posunut na konci roku 2021.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13026
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 02 čer 2023, 22:48

Rodilí pracovníci se propadli o 369 000, zatímco pracovníci narození v zahraničí stoupají k rekordním výšinám
Včera jsme poukázali na něco ohromujícího (a velký problém pro Bidenovu vládu): zatímco americká ekonomika přidala 3,3 milionu pracovních míst od předloňského maxima (po dnešní tiskové zprávě je to 3,8 milionu) všechna nová pracovní místa připadla pracovníkům narozeným v zahraničí, přičemž počet pracovníků narozených v tuzemsku stagnuje a není schopen překonat své maximum z října 2019, kdy dosáhl 131,7 milionu.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://www.zerohedge.com/markets/nativ ... ecord-high

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 03 čer 2023, 21:35

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/spa ... -starlink/
SpaceX získala od Pentagonu zakázku na ukrajinský Starlink
Pentagon ve čtvrtek oznámil, že zadal společnosti SpaceX Elona Muska zakázku na dodávku satelitních internetových terminálů Starlink na Ukrajinu.

„Satelitní komunikace představuje důležitou vrstvu v celkové komunikační síti Ukrajiny a ministerstvo uzavírá smlouvu se společností Starlink na služby tohoto typu,“ uvedl Pentagon v prohlášení pro CNBC.

Pentagon odmítl sdělit jakékoli podrobnosti o smlouvě a není jasné, kolik terminálů bude zakoupeno. „Z důvodů provozní bezpečnosti a vzhledem ke kritické povaze těchto systémů – nemáme v tuto chvíli k dispozici další informace týkající se konkrétních schopností, smluv nebo partnerů, které bychom mohli poskytnout,“ uvedl Pentagon.

SpaceX začala dodávat tisíce terminálů Starlink na Ukrajinu krátce po ruské invazi a internetová služba prý byla pro ukrajinské válečné úsilí životně důležitá, a to jak pro komunikaci, tak pro pomoc při zaměřování.

Začátkem letošního roku prezident společnosti SpaceX Gwynne Shotwell uvedl, že terminály Starlink nikdy nebyly určeny k „vyzbrojování“, čímž narážel na zprávy o tom, že Ukrajina využívá Starlink k získávání údajů o zaměřování pomocí bezpilotních letounů. Shotwell uvedl, že společnost SpaceX podnikla kroky k „omezení“ možnosti Ukrajiny využívat internetovou službu tímto způsobem.

V únoru letošního roku vysvětlila.
„Ukrajinci ji však využívali způsoby, které byly neúmyslné a nebyly součástí žádné dohody,“ uvedla.

Při pozdějším rozhovoru s novináři se Shotwellová odvolávala na zprávy, že ukrajinská armáda využívala službu Starlink k ovládání bezpilotních letounů. Ukrajina účinně využívala bezpilotní letouny ke zjišťování nepřátelských pozic, zaměřování palby na velké vzdálenosti a shazování bomb.

„Existují věci, které můžeme udělat, abychom omezili jejich schopnost to dělat,“ řekla s odkazem na využívání služby Starlink s bezpilotními letouny. „Jsou věci, které můžeme udělat, a také jsme je udělali.“

Americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) uvedla, že spolupracuje se společností SpaceX, aby se terminály Starlink dostaly na Ukrajinu v prvních dnech války. Loni na podzim Musk uvedl, že SpaceX nemůže službu pro Ukrajinu dále platit, a požádal Pentagon, aby účet uhradil.

Od října 2022 věnovala SpaceX Ukrajině 20 000 terminálů. Musk tehdy uvedl, že to jeho společnost stálo „80 milionů dolarů a do konce roku přesáhne 100 milionů dolarů“.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 03 čer 2023, 21:42

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/tem ... o-na-webu/

Kód: Vybrat vše

https://bidenlaptopmedia.com/
Téměř 10 tisíc fotografií z notebooku Huntera Bidena se objevilo na webu
Téměř 10 000 fotografií z opuštěného notebooku Huntera Bidena bylo nahráno na novou webovou stránku BidenLaptopMedia.com, která byla od svého spuštění kvůli velké návštěvnosti s přestávkami nedostupná.

Za stránkou, jejíž dokončení trvalo několik měsíců, stojí bývalý Trumpův asistent v Bílém domě Garrett Ziegler, který pracoval jako poradce ekonomického poradce Petera Navarra.

„Trvalo nám několik měsíců, než jsme za prvé prošli fotografie, kterých je asi 10 000, a upravili na nich genitálie,“ řekl Ziegler a dodal: „To, o co nám jde především… je pravda a transparentnost.“

„Pokud Američané chtějí vědět, jak vypadá jejich první rodina, dostanou to. A my nebudeme vyřazovat fotografie, které Bidenovy vykreslují v dobrém světle.“

Stránka obsahuje: „Na webu je k dispozici několik fotografií, které jsou v angličtině;

Fotografie (s metadaty o poloze)

Kód: Vybrat vše

https://bidenlaptopmedia.com/index.php?/category/laptop
E-maily

Kód: Vybrat vše

https://bidenlaptopemails.com/
Hlášení o podezřelých aktivitách

Kód: Vybrat vše

 https://media.marcopolousa.org/pdf/bidensar1.pdf
Obchodování s vlivem

Kód: Vybrat vše

https://media.marcopolousa.org/video/Greg_Penner_WalMart_CEO_Hunter_Biden.mp4
Deník Ashley Bidenové

Kód: Vybrat vše

https://media.marcopolousa.org/pdf/ashleybdiarytranscribed.pdf
A spousta osobních údajů;

Podle Zieglera bylo několik fotografií včetně soukromých údajů redigováno, včetně těch, které obsahovaly čísla sociálního pojištění, bankovní informace a čísla kreditních karet – a také několik nahých fotografií Hallie Bidenové, vdovy po Beau Bidenovi.

Z mnoha fotografií nalezených v notebooku poskytl Ziegler společnosti Fox News Digital dvě dosud nikdy neviděné fotografie z notebooku. Na jedné z nich byl Hunter Biden v roce 2018 zachycen, jak se tulí ke své tehdejší milence Zoe Kestanové. Druhý snímek – na němž je řada drog a obal od kondomu ležící na stole – pochází z textové konverzace Huntera s Hallie Bidenovou – vdovou po Beau Bidenovi a bývalou milenkou Huntera Bidena – z téhož roku.

Ziegler poskytl další informace o typu obsahu, který mohou diváci na webu očekávat, a uvedl, že některý obsah, který nemá „zpravodajskou hodnotu“, nebude uveden. -Fox News

„Existují například screenshoty z her Candy Crush, u kterých s poměrně velkou jistotou říkáme, že nemají absolutně žádnou zpravodajskou hodnotu,“ řekl. „Takže to bude, řekl bych, 98 % fotografií v zařízení, celkem asi 10 000, i když to bude o něco méně.“

„Bude to zcela autentický přepočet fotografií v zařízení,“ pokračoval.
Pri odkazoch pozor, môže sa jednať o pascu - honey pot
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 04 čer 2023, 17:32

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/usa ... adni-krok/
USA se po předání taktických jaderných zbraní Bělorusku dělají zásadní krok
Nová smlouva START, která je poslední smlouvou o jaderných zbraních mezi Spojenými státy a Ruskem, se nadále rozpadá poté, co ve čtvrtek Bidenova administrativa oznámila, že odstoupí od několika klíčových závazků stanovených v rámci dohody, poté co Moskva již dříve v tomto roce fakticky ukončila svou účast.

Ministerstvo zahraničí ve čtvrtečním informačním listu oznámilo, že USA zahájí „čtyři zákonná protiopatření v reakci na pokračující porušování Nové smlouvy START ze strany Ruské federace“, která považuje za „přiměřená“ a „vratná“. Dále uvedlo, že Rusko bylo o tomto kroku předem informováno.

Informační list však zdůraznil, že „Spojené státy nadále dodržují hlavní limity smlouvy a plní všechny své závazky vyplývající z nové smlouvy START, které nebyly zahrnuty do těchto protiopatření“.

Zásadní je, že nejdůležitější z protiopatření zakazuje všem ruským inspektorům navštěvovat území USA. To byl nejdůležitější aspekt dohody vzhledem k tomu, že mezi hlavní cíle smlouvy o omezení jaderných zbraní patří zajištění inspekce a monitorování jaderného arzenálu každé strany druhou stranou. Ta však byla již od roku 2020 pozastavena v souvislosti s omezeními a uzávěrami Covidu.

V souvislosti s protokoly o centrálním monitorování USA rovněž ustupují od sdílení základních informací s Kremlem. Washington bude nyní zadržovat „oznámení vyžadovaná podle smlouvy, včetně aktuálních informací o stavu nebo umístění položek podléhajících smlouvě, jako jsou rakety a odpalovací zařízení“.

Kromě toho již nebudou sdíleny údaje o budoucích raketových zkouškách, včetně „telemetrických informací o odpalech amerických ICBM a SLBM“, uvádí ministerstvo zahraničí.

To vše přichází velmi nebezpečně v době, kdy pokračuje jaderné šavlování v souvislosti s válkou na Ukrajině. Rusko nedávno nařídilo umístit taktické jaderné zbraně na území Běloruska – což Západ odsoudil.

Ruští představitelé již dlouho vysvětlují, že jaderná doktrína země se nezměnila, a varují, že jaderné zbraně mohou být nasazeny pouze v případě, že se svrchované ruské území a obyvatelstvo ocitne v existenčním ohrožení.

A přesto se přeshraniční útoky z Ukrajiny jen zintenzivnily, včetně rostoucího počtu případů vpádů pozemních jednotek s použitím vojenské techniky, z nichž některé poskytli spojenci z NATO.

Rusko zároveň obvinilo Západ z podpory těchto nestoudných útoků a varovalo před jejich pokračující eskalací. Putinovy „červené linie“ jsou nadále překračovány, v tuto chvíli téměř denně.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 07 čer 2023, 14:27

https://sputnikglobe.com/20230607/us-se ... 70782.html
Americká SEC sa snaží zmraziť aktíva spoločnosti Binance v hre "Whack-a-Mole" s kryptoburzami (https://en.wikipedia.org/wiki/Whac-A-Mole)
WASHINGTON (Sputnik) - Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) požiadala federálny súd o zmrazenie aktív spoločnosti Binance so sídlom v USA deň po tom, ako obvinila najväčšiu svetovú burzu kryptomien z "pavučiny podvodov" a "vypočítavého obchádzania zákona".
V súdnom dokumente zverejnenom na Twitteri sa uvádza, že SEC žiada "príkaz na zmrazenie aktív žalovaných spoločností BAM Management a BAM Trading", ktoré slúžia ako holdingová spoločnosť a obchodná zložka spoločnosti Binance.
Podľa celkovo 13 obvinení, ktoré SEC vzniesla, sú Binance a jej spoluzakladateľ Changpeng Zhao obvinení z nezákonného zmiešavania finančných prostriedkov používateľov burzy s inými peňažnými fondmi a ich presmerovania do európskej firmy kontrolovanej Zhaom.
"Tvrdíme, že Zhao a subjekty Binance sa zapojili do rozsiahlej siete podvodov, konfliktov záujmov, nedostatočného zverejňovania informácií a vypočítavého obchádzania zákona," uviedol predseda SEC Gary Gensler vo vyhlásení po utorkovom vznesení obvinení.
SEC, ktorá pôsobí ako regulačný orgán amerického burzového trhu, uviedla, že spoločnosti Zhao a Binance pracovali na podvrátení "vlastných kontrolných mechanizmov", aby umožnili vysoko bonitným americkým investorom a zákazníkom pokračovať v obchodovaní na neregulovanej medzinárodnej burze Binance.
Burza kryptomien a jej zakladateľ sa pokúsili obísť americké zákony o cenných papieroch tým, že oznámili "fiktívne kontroly", ktoré v zákulisí nerešpektovali, aby mohli na svojich platformách udržať vysokohodnotných amerických zákazníkov, tvrdí SEC.
Príkaz na zmrazenie aktív spoločnosti Binance prišiel v nadväznosti na samostatnú žalobu, ktorú SEC podala v utorok proti spoločnosti Coinbase, ďalšej burze kryptomien obvinenej z podvodu.
"Coinbase sa nikdy nezaregistrovala u SEC ako maklér, národná burza cenných papierov alebo zúčtovacia agentúra" napriek tomu, že prevádzkuje všetky tieto služby, "čím sa vyhýba režimu zverejňovania informácií, ktorý Kongres zaviedol pre naše trhy s cennými papiermi," uviedla SEC.
Analytici uviedli, že SEC sa zdala byť bezočivá vo svojom cieli zlikvidovať kryptografických hráčov, ktorí predstavovali riziko pre investorov, ktorí o tomto odvetví vedeli len málo.
"Kapacita globálneho trhu s kryptomenami sa práve výrazne zmenšila a keďže dve najpopulárnejšie burzy boli zažalované, kryptoinvestori sa teraz budú musieť rozhodnúť, či sú si istí, že všetky ich ponuky zostanú dostupné na obchodovanie," povedal Ed Moya, analytik online obchodnej platformy OANDA.
"Vyzerá to tak, že SEC hrá s kryptoburzami hru 'Whac-A-Mole'. Prvou krypto burzou, ktorá dostala regulačné kladivo, bola Binance, najväčšia krypto burza na svete. Ďalšou krypto burzou, ktorá dostala žalobu SEC, bola Coinbase a zdá sa, že toto je len začiatok. Keďže väčšina búrz ponúka širokú škálu kryptomien, zdá sa, že regulačné kladivo zasiahne všetky, pretože príliš veľa kryptomien s blockchainovým protokolom SEC považuje za cenné papiere."
Spoločnosť Binance v pondelok obvinenia SEC odrazila a označila ich za "nepodložené" a "neodôvodnené faktami, zákonom ani vlastným precedensom Komisie".
Prevádzkovateľ kryptografickej burzy dodal, že sa chce "dôrazne brániť". Obvinil tiež SEC, že sa snaží o "takmer úplnú likvidáciu" kryptografického odvetvia podobnými krokmi proti iným menám v tomto odvetví, ako sú Coinbase, Gemini a Kraken.
Spoločnosť Binance vyzvala americký Kongres, aby zasiahol dvojstrannou legislatívou, ktorá by vytvorila funkčný regulačný režim pre digitálne aktíva a obmedzila to, čo nazvala byrokratickým presahom, bez ktorého "bude úloha našej krajiny ako lídra a inovátora naďalej oslabovaná".
Zakladateľ spoločnosti Binance Zhao, čínsky občan, ktorý žije v Dubaji, tiež odmietol obvinenia SEC na Twitteri slovami "4", čo je obľúbený refrén v komunite Binance, ktorá vyzýva používateľov, aby ignorovali strach, neistotu a pochybnosti alebo "FUD".
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 08 čer 2023, 21:22

https://sputnikglobe.com/20230608/repor ... 93128.html
Správa: Trumpovi oznámili, že je terčom trestného stíhania za držbu tajných záznamov
WASHINGTON (Sputnik) - Bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi bolo oznámené, že je terčom trestného vyšetrovania v súvislosti s podozrením, že vo svojej floridskej rezidencii vlastnil tajné dokumenty a pokúšal sa zabrániť federálnym úradom v ich získaní, informovali americké médiá s odvolaním sa na osobu oboznámenú so záležitosťou.
V správe sa v stredu uvádza, že Trumpovi to oznámili federálni prokurátori listom.
Trump v skorších vyjadreniach uviedol, že nebol upovedomený o tom, že je obvinený, a ani by nemal byť, pretože neurobil nič zlé. Ďalej povedal, že je terčom ozbrojeného ministerstva spravodlivosti a FBI.

V pondelok boli Trumpovi právnici na ministerstve spravodlivosti v snahe odradiť vládu od obvinenia Trumpa v súvislosti s jeho údajným vlastníctvom tajných dokumentov.
Osobitný poradca Jack Smith bol vymenovaný za vedúceho prípadu utajovaných dokumentov v novembri, keď federálni prokurátori začali vyšetrovať, či Trump alebo jeho spolupracovníci nesprávne zaobchádzali s utajovanými dokumentmi alebo bránili snahám vlády o ich získanie.
Trump poprel akékoľvek pochybenie v prípade utajovaných dokumentov a v ďalších troch trestných vyšetrovaniach, do ktorých je zapojený, vrátane obvinení z falšovania obchodných záznamov a údajnej účasti bývalého prezidenta na udalostiach na Kapitole 6. januára 2021.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13026
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 09 čer 2023, 09:40

//Možná by to mělo být u Ukrajiny nebo RF, Číny/Tchajwanu.
Ministr zahraničí USA Anthony Blinken se chystá příští týden navštívit Peking, informoval server Politico s odvoláním na své zdroje.
Blinkenova návštěva byla plánována na únor, ale po incidentu s čínským balónem byla zrušena.
https://t.me/bbbreaking/157459
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 09 čer 2023, 19:31

https://www.infovojna.bz/article/dokume ... a-holdings
Dokument FBI potvrzuje, že Joe Biden přijal úplatek 5 milionů dolarů od bývalého šéfa ukrajinské petrochemické společnosti Burisma Holdings. Členem správní rady firmy byl Bidenův syn Hunter, jehož obchodní aktivity před několika lety prošetřovala ukrajinská generální prokuratura
K odhalením došlo poté, co se informátor obrátil na republikánského senátora Chucka Grassleyho a předsedu sněmovního výboru pro dohled Jamese Comera (R-KY), aby jim oznámil, že FBI vlastní zablokovaný dokument FD-1023.

Zatímco o víceméně zmanipulovaných soudech proti Trumpovi jsou plná mainstreamová média, tak o zločinecké rodině Bidenových se zarytě mlčí. Přitom jejich zločiny mnohonásobně předčí vše, co zatím vytáhl Deep state na Trumpa.

Pokud jste se víc zajímali o korupční skandály Bidenových, tak jistě víte, že Burisma je ukrajinská plynárenská firma, se kterou Bidenovi čile spolupracovali. Připomínám, že rodina Bidenových má na Ukrajině své zájmy již delší dobu.

Mimo jiné například Hunter Biden má podíl ve firmě Metabiota, která byla aktivní v rámci biolaboratoří na Ukrajině.

Nyní došlo k úniku zablokovaného dokumentu FBI, formuláře FD-1023, který tvrdí, že prezident Joe Biden dostal zaplaceno 5 milionů dolarů od výkonného ředitele ukrajinské plynárenské firmy Burisma Holdings, kde jeho syn Hunter seděl v představenstvu.
Joe Biden allegedly paid $5M by Burisma executive as part of a bribery scheme, according to FBI document https://t.co/2q21jMVvvZ
— Fox News (@FoxNews) June 8, 2023
Formulář datovaný 30. června 2020 pochází od vysoce důvěryhodného zdroje, který měl podrobné informace o několika schůzkách a rozhovorech, které měli Bidenovi s vrcholným manažerem Burismy v průběhu několika let, počínaje rokem 2015.

CHS spolupracovala s FBI jako pravidelný a spolehlivý zdroj informací od roku 2010 a úřad jí zaplatil přibližně 200 000 dolarů.

Výkonný ředitel Burismy požádal o radu důvěrný zdroj, obchodního profesionála, ohledně získání amerických ropných práv a zapojení se do americké ropné společnosti, uvedly zdroje obeznámené s dokumentem. Výkonný ředitel Burismy hovořil s důvěrným zdrojem, aby získal radu o nejlepším způsobu, jak pokračovat v letech 2015 a 2016.

Podle formuláře FD-1023 důvěrný zdroj řekl, že výkonný ředitel Burismy diskutoval o Hunterově roli v představenstvu. Důvěrný zdroj se ptal, proč výkonný ředitel Burismy potřebuje jeho radu při získávání přístupu k americké ropě, když má v představenstvu Huntera Bidena. Vedení Burismy odpovědělo tím, že Huntera Bidena označilo za „hlupáka“.

Podle výkonného ředitele Burismy musela společnost zaplatit Bidenům, protože hlavní ukrajinský prokurátor Viktor Šokin vyšetřoval Burismu.

Navrhl, aby výkonný ředitel Burismy zaplatil Bidenovým 50 000 dolarů každému, na což výkonný ředitel Burismy odpověděl: „ne 50 000 dolarů, ale 5 milionů dolarů“.

„5 milionů dolarů pro jednoho Bidena, 5 milionů dolarů pro druhého Bidena,“ řekl.

Platby ve výši 5 milionů dolarů se zdály odkazovat na nějaký druh „zálohy.“ Burisma měla v úmyslu zaplatit Bidenům, aby „vyčistila“ několik záležitostí – včetně vyšetřování vedeného Šokinem. Další zdroj řekl Foxu, že to bylo schéma „pay-to-play“.

CHS se domnívá, že k platbě 5 milionů dolarů Joe Bidenovi a 5 milionů dolarů Hunterovi došlo, protože výkonný ředitel Burismy řekl, že zaplatil Bidenovým přes tolik různých bankovních účtů, že vyšetřovatelé by nebyli schopni rozluštit to nejméně 10 let.

Dokument také odkazuje na „velkého chlapa“, o kterém se domnívali (a jak je vidět i na Hunterově notebooku), že je to odkaz na Joe Bidena.

Podle vedení Burismy neplatili „Velkému chlapovi“ přímo. Mezitím zdroje říkají, že výkonný ředitel Burismy se zdá být na „velmi, velmi vysoké úrovni“ společnosti, přičemž jeden zdroj naznačuje, že by to mohl být prezident Mykola Zlochevsky, ačkoli jméno manažera je v dokumentu začerněno.

Biden se na kameru pochlubil tím, že protiplnění bylo dohodnuto za vyhození Šokina.

„Řekl jsem: ‚Nedostanete tu miliardu. Odsud odejdu, myslím, že to bylo asi šest hodin. Podíval jsem se na ně a řekl: ‚Za šest hodin odjíždím. Pokud nebude prokurátor vyhozen, nedostanete peníze,“ řekl Biden v roce 2018 na akci Rady pro zahraniční vztahy a připomněl rozhovor s bývalým ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem.

„No, zkurvysyn dostal padáka,“ pokračoval. „A dosadili někoho, kdo byl v té době solidní.“

Samozřejmě bychom byli nedbalí, kdybychom si nevšimli, že to je přesně to, za co byl Trump obžalován, když se na to zeptal, po telefonátu s ukrajinským prezidentem Volodomyrem Zelenským v roce 2019, kterého Trump požádal, aby zahájil vyšetřování Bidenovy rodiny, zejména Hunterových obchodů s Burismou a zapojení Joe Bidena do Šokinova sesazení.

Důvěrný zdroj, podle zdrojů obeznámených s formulářem FD-1023, řekl exekutivě Burismy, že by se měli distancovat od Bidenů a řekl, že exekutiva by s nimi neměla chtít být zapletena.

Zdroj obeznámený s dokumentem řekl Fox News Digital, že důvěrný zdroj pokračuje v podrobnostech pozdějšího rozhovoru s výkonným ředitelem Burismy po prezidentských volbách v roce 2016. Důvěrný zdroj se zeptal výkonného ředitele Burismy, zda je naštvaný, že Donald Trump vyhrál.

Zdroj uvedl, že výkonný ředitel Burismy řekl důvěrnému zdroji, že je „věštcem“, s odkazem na jeho radu, aby utekl od Bidenů kvůli obavám z možného vyšetřování jejich obchodů.

K odhalením došlo poté, co se informátor obrátil na republikánského senátora Chucka Grassleyho a předsedu sněmovního výboru pro dohled Jamese Comera (R-KY), aby jim oznámil, že FBI vlastní dokument FD-1023.
Bidenovci a Burisma... ukrajinský evrgrín
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14800
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 10 čer 2023, 10:38

Rusko, USA a Čína jsou dnešní světové supervelmoci
Jsou tupí náčelníci štábů a ti nejtupější z vojensky nejbezvýznamnějších zemí se stávají i prezidenty a pak jsou mezi nimi i náčelníci štábů, kteří sice přirozeně sledují zájmy své země, ale zároveň přemýšlejí, aby nebyli slepými nástroji ideologických politiků.
https://vasevec.info/komentare/rusko-us ... pervelmoci
Potkalo mě štěstí. Řeklo - uhni! A šlo dál...
"Chovej se k lidem vždy tak, jak bys chtěl, aby se ty kurvy chovaly k tobě..." Laďa Větvička

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 12 čer 2023, 18:05

https://sputnikglobe.com/20230612/almos ... 70867.html
Takmer polovica Američanov si myslí, že obvinenie Trumpa je "politicky motivované", ukázal prieskum
Prieskum potvrdzuje predchádzajúce zistenia, že Američania sú v podstate rozdelení v názore na snahu Bidenovej administratívy stíhať bývalého prezidenta v súvislosti s údajným nesprávnym zaobchádzaním s dokumentmi.
Takmer polovica Američanov sa domnieva, že obvinenie bývalého prezidenta Donalda Trumpa Bidenovou administratívou je politicky motivované, ukázal nový prieskum.
Prieskum spoločnosti pre prieskum trhu Ipsos ukázal, že americkí voliči sú fakticky rozdelení v otázke, či by mal byť Trump obvinený v súvislosti s obvineniami, že nesprávne zaobchádzal s citlivými dokumentmi.
Podľa prieskumu verejnej mienky 47 % respondentov považuje najnovšie obvinenia za politicky motivované, len 37 % opýtaných tvrdí, že obvinenia nie sú politicky motivované - a 16 % respondentov údajne uviedlo, že si nie sú istí, na čom sú.
Ipsos poznamenal, že takéto názory "riadia najmä republikáni, zatiaľ čo demokrati chcú, aby bol Trump obvinený a aby bola pozastavená jeho kampaň".
Pritom "približne polovica respondentov si myslí, že Trump by mal byť obvinený a mal by pozastaviť svoju kampaň (48 %, resp. 46 %)," vysvetlili výskumníci. To je mierny pokles oproti prieskumu, ktorý tá istá skupina uskutočnila v apríli a podľa ktorého 50 % respondentov uviedlo, že Trump by mal byť obvinený, a 48 % si myslí, že by mal pozastaviť svoju kampaň.
"Zaujímavé je, že nezávislí respondenti sú rozdelení, pričom približne polovica z nich súhlasí so všetkými tromi názormi," napísal Ipsos, ale v konečnom dôsledku "podiel Američanov, ktorí si myslia, že tieto obvinenia sú politicky motivované (47 %), prevyšuje tých, ktorí si to nemyslia (37 %)".
Voliči, ktorí sa prikláňajú k demokratom a republikánom, odpovedali podľa prieskumníkov predvídateľne stranícky.
Podľa nich 80 % republikánov považuje minulotýždňové obvinenia za politicky motivované - tento názor zdieľa len 16 % demokratov. 71 % demokratov údajne trvá na tom, že obvinenia nie sú politickou záležitosťou, a len 9 % republikánov sa vyjadrilo rovnako.
Prieskum sa uskutočnil od 9. do 10. júna a zahŕňal odpovede 910 dospelých Američanov s chybou 3,7 %, uviedli výskumníci.
Uskutočnil sa v čase, keď sa v piatok objavili správy o Trumpovom obvinení. Ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že Trump pod vedením prezidenta Bidena po odchode z Bieleho domu zadržiaval prísne tajné materiály, poskytoval ich ľuďom, ktorí nemali potrebnú bezpečnostnú previerku, a bránil sa pokusom o získanie predmetných dokumentov.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 13 čer 2023, 21:00

https://sputnikglobe.com/20230613/white ... 06953.html
Biely dom poskytne Ukrajine náboje do tankov s ochudobneným uránom - správy
MOSKVA (Sputnik) - Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena schváli poskytnutie tankovej munície s ochudobneným uránom Ukrajine, informovali v utorok americké médiá s odvolaním sa na amerických predstaviteľov.
Po týždňoch interných diskusií o spôsobe vybavenia tankov Abrams, ktoré Spojené štáty poskytli Kyjevu, sa očakáva, že Biely dom odsúhlasí transfer tankových nábojov s ochudobneným uránom na Ukrajinu, uviedli noviny s odvolaním sa na zdroje z administratívy.
Hoci niektorí predstavitelia tvrdia, že neexistujú žiadne vážne prekážky na schválenie dodávky munície s ochudobneným uránom, iní podľa novín vyjadrujú obavy, že v dôsledku transferu takýchto nábojov by Washington mohol byť kritizovaný za poskytnutie zbraní, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a životné prostredie.
Okrem toho Biely dom podľa novín stále diskutuje o možnosti poskytnúť Ukrajine okrem iných zbraní aj kazetovú muníciu.
Koncom apríla námestník britského ministra obrany James Heappey uviedol, že Londýn poslal Kyjevu tisíce nábojov pre hlavné bojové tanky Challenger 2, ktoré mu daroval, vrátane niektorých s ochudobneným uránom. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v komentári k transferu nábojov s ochudobneným uránom na Ukrajinu uviedol, že Londýn bude musieť niesť zodpovednosť za následky.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 14 čer 2023, 21:52

COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 16 čer 2023, 15:25

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/ukr ... l-uplatky/
Ukrajinský manažer si nahrál Huntera a Joe Bidena, když jim předával úplatky
Ukrajinský manažer nahrával rozhovory s Hunterem a Joem Bidenem, když jim předával úplatky.
Iowský senátor Chuck Grassley tvrdí, že vrcholný manažer Burismy, který zaplatil za vyhazov prokurátora úplatkem 5 milionů dolarů Bidenovi, má 15 zvukových záznamů rozhovorů s Hunterem a 2 s Joem Bidenem.
Americká média už Bidenovu rodinu staví „na pranýř“ a tvrdí, že pokud se nahrávky potvrdí, může to vést k impeachmentu a okamžitému odstoupení amerického prezidenta.
Full floor speech from @ChuckGrassley revealing that form says the foreign national who bribed Joe and Hunter Biden allegedly has audio recordings of his conversations with Joe and Hunter that were kept as an “insurance policy” pic.twitter.com/PKL7k6d6gI
— Benny Johnson (@bennyjohnson) June 12, 2023
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 18 čer 2023, 19:00

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/po- ... ny-armady/
Po celých USA jsou hlášeny masivní přesuny armády
Po celých USA jsou hlášeny masivní přesuny armády, údajně se nejedná o cvičení, ale tyto zprávy nelze nezávisle ověřit.
Any confirmation on this black sheep family? https://t.co/mSB3vh8ddb
— David Niño Rodriguez (@ninoboxer) June 17, 2023

🇺🇸En Idaho, en Californie et à Philadelphie, des exercices inhabituels mettant en jeu des hélicoptères et des blindés en pleine ville sont à l'origine de rumeurs de déploiements de l'armée US. pic.twitter.com/v7LY481LCg
— The Rorschach's Chronicles (@LesRorschach) June 17, 2023

Anyone have info on this?#American #AmericaFirst #war pic.twitter.com/gTfBAWTK3Y
— CBKNEWS (@CBKNEWS121) June 18, 2023

BREAKING NEWS! #Military landing in suburban neighbors in Larksper #California. Massive military movements being reported in multiple states. Anyone have more info on this, please post below. My contact that sent this video is local military and says it is NOT a drill. pic.twitter.com/4NAexXv8fC
— CBKNEWS (@CBKNEWS121) June 17, 2023

Major movement of tanks headed east!
Follow @CBKNEWS121#Military #America #Canada #CanadaGP pic.twitter.com/3b8g0Iritn
— CBKNEWS (@CBKNEWS121) June 17, 2023

Philadelphia. Military control
Join @CBKNEWS121 AND TURN on your notifications for more updates #Military #MilitaryControl pic.twitter.com/kU0lv47lyh
— CBKNEWS (@CBKNEWS121) June 17, 2023

Heavy military presence spotted in several areas of Western Nations. What is going on? #military #california #idaho #Philly #canada #nato pic.twitter.com/607DgodeIw
— Ms_Monica_Marie (@baybgurrl) June 18, 2023

West Des Moines, IA
FOLLOW @CBKNEWS121 for more updates #Military #America #war #MAGA pic.twitter.com/pBd22VRrAQ
— CBKNEWS (@CBKNEWS121) June 18, 2023

nothing to see here, just a few #military Tanks just rolling down the street in Ohio.. pic.twitter.com/YVeKGgeWmZ
— Sodevine07 (@KellyAn35453630) June 18, 2023

#ElPaso #Texas #california #Bakersfield #military
via:wandabee1 pic.twitter.com/8v0xnTToWu
— deprem cloud extreme (@depremcloud2) June 17, 2023

#Military is out in force all over the country pic.twitter.com/20ZSrtRhnC
— Sodevine07 (@KellyAn35453630) June 18, 2023

MORE Military sightings: Traveling on Hwy 20 in #SouthCarolina 6/16/23 #Military #MilitaryControl #America pic.twitter.com/6mZ4BLnL2E
— CBKNEWS (@CBKNEWS121) June 17, 2023

#Military #convoy just rolled through #rittenhousesquare #philly on Walnut Street, moments ago. pic.twitter.com/ekVBRi3sLx
— ThatNewsJawn (@ThatNewsJawn) June 14, 2023
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Polite
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6026
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: USA

Příspěvek od Polite » 19 čer 2023, 21:38

Nevada a cvrcky...vela cvrckov.
https://t.me/zemavek/34154
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 21 čer 2023, 18:57

https://sputnikglobe.com/20230620/us-at ... 27397.html
Neohlásená návšteva generálneho prokurátora USA na Medzinárodnom trestnom súde
MOSKVA (Sputnik) - Generálny prokurátor USA Merrick Garland v utorok uskutočnil ohlásenú návštevu Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Haagu a stretol sa s viacerými vysokopostavenými predstaviteľmi ICC, uviedol ICC.
"Ctihodný Merrick B. Garland, generálny prokurátor Spojených štátov amerických, dnes navštívil #ICC," uviedol súd na Twitteri a dodal, že Garland sa stretol s predsedom ICC Piotrom Hofmanskim, tajomníkom Osvaldom Zavalom Gilerom, ako aj s prokurátorom Karimom Khanom.
Spojené štáty nie sú členom ICC, rovnako ako Čína a Rusko. Počas prezidentovania Donalda Trumpa Washington uvalil sankcie na vtedajšiu prokurátorku Medzinárodného trestného súdu Fatou Bensoudovú po tom, ako začala vyšetrovať vojnové zločiny amerických vojakov v Afganistane. Bidenova administratíva iniciovala zmenu politiky USA voči ICC a sankcie zrušila.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 23 čer 2023, 18:41

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/sen ... a-alianci/
Senát USA: Radioaktivní zamoření území NATO způsobené Ruskem bude považováno za útok na Alianci
Americký Senát předložil rezoluci, která navrhuje, aby akce Ruska, Běloruska „nebo ruského zmocněnce“ byly považovány za útok na NATO, pokud jejich akce povedou k radioaktivnímu zamoření území spojenců.

Zdroj: Rezoluce předložená republikánským senátorem Lindsey Grahamem a demokratem Richardem Blumenthalem, o níž informovala evropská Pravda.

Podnětem k předložení rezoluce bylo oznámené umístění taktických jaderných zbraní Ruskem v Bělorusku.

Senátoři poznamenali, že se jedná o první precedens od rozpadu SSSR, kdy Rusko přesunulo své jaderné zbraně za vlastní hranice, a že to představuje vážnou hrozbu pro globální bezpečnost na pozadí probíhající války na Ukrajině.

Z textu je rovněž zřejmé, že druhým důvodem je nepředvídatelná situace v Záporožské jaderné elektrárně (ZNPP), která je pod kontrolou ruských okupačních sil.

Graham a Blumenthal navrhli, aby jakékoliv použití taktických jaderných zbraní Ruskou federací, Běloruskem „nebo zástupcem Ruska“ nebo zničení jaderného zařízení, které povede k proniknutí radioaktivních prvků na území členských zemí NATO a způsobí vážné škody, bylo považováno za útok na Alianci a důvod pro použití článku 5.

„Hrozba použití jaderného zařízení Ruskem je reálná. A nejlepším způsobem, jak ji odradit, je dát jim, Rusům, jasně najevo, co se stane, pokud to udělají. A náš vzkaz je určen lidem kolem Putina. Že pokud to uděláte, pokud se budete řídit jeho rozkazy – pokud to někdy vydá, můžete očekávat masivní reakci NATO. A budete ve válce s NATO,“ řekl Graham.

„Tato rezoluce […] má vyslat vzkaz Vladimiru Putinovi a ještě přímo jeho armádě, budou zničeni, budou vykucháni, pokud použijí taktické jaderné zbraně nebo pokud zničí jadernou elektrárnu způsobem, který ohrozí okolní státy NATO. […] Jeho (Putinova) armáda riskuje úplné vyhlazení silami NATO, pokud budou tak bezohlední a iracionální, že se uchýlí k taktickým jaderným zbraním,“ řekl senátor Blumenthal.

Senátoři navrhli, aby Bidenova administrativa vedla příslušné konzultace s představiteli ostatních spojeneckých zemí a evropských partnerů a zvážila opatření k minimalizaci ohrožení civilního obyvatelstva a připravila diplomatickou a vojenskou reakci „přiměřenou situaci“.

Souvislosti:
  • V pátek 16. června ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že první ruské taktické jaderné hlavice jsou již v Bělorusku a že jejich konečný přesun bude dokončen do konce roku.
  • Americký prezident označil tato prohlášení za „naprosto nezodpovědná“. Zároveň však uvedl, že hrozba použití taktických jaderných zbraní ruským prezidentem Vladimirem Putinem je „reálná“.
  • Prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že podle informací zpravodajských služeb se Rusko pravděpodobně chystá spáchat teroristický útok v Záporožské jaderné elektrárně, který by mohl vést k úniku radiace. Ministerstvo zahraničních věcí vyzvalo mezinárodní společenství, aby na tyto informace reagovalo.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13026
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 27 čer 2023, 20:51

Americké zpravodajské služby o Prigožinově spiknutí dobře věděly, ale tyto informace tajily, uvedla CNN s odvoláním na své zdroje.
Podle agentury byly zpravodajské informace sdíleny pouze s vybranými spojenci, například s vysoce postavenými britskými představiteli, zatímco v USA byli s informacemi seznámeni pouze někteří představitelé administrativy a osm členů Kongresu s přístupem ke státnímu tajemství.

Ukrajinské straně nebyly informace sděleny z obavy, že by rozhovory mohly být zachyceny.

Americká rozvědka však neznala datum zahájení vzpoury, což naznačuje pouze to, že Prigožin učinil rozhodnutí o vojenské vzpouře 10. června, kdy všechny soukromé vojenské společnosti musely podepsat smlouvu s ministerstvem obrany.

Jakmile vzpoura začala, začali vysocí američtí představitelé kontaktovat spojence a opakovat klíčové poselství: Západ musí mlčet a nedovolit Putinovi, aby vinu za vzpouru svalil na USA nebo NATO. Soukromě američtí představitelé ujistili ruskou vládu, že USA nemají se vzpourou nic společného, uvedla CNN s odvoláním na americké představitele.


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/stranaua/111951
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37320
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 28 čer 2023, 22:22

https://sputnikglobe.com/20230628/kamal ... 17992.html
Kamala Harrisová najhoršia viceprezidentka v histórii prieskumov, odhalila americká televízia
Prieskum ukázal, že najmenej 39 % respondentov má "veľmi negatívny názor" na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.
Takmer polovica Američanov má negatívny názor na Kamalu Harrisovú a len 32 % z nich má pozitívny názor na americkú viceprezidentku, ukázal nový prieskum americkej televíznej stanice NBC News.

Prieskum ukázal, že 49 % respondentov je voči Harrisovej kritických, z toho 39 % má na 58-ročnú političku "veľmi negatívny názor". Iba 11 % respondentov uviedlo, že majú na Harrisovú "veľmi pozitívny" názor.

Získala čistý negatívny rating -17, čo je podľa NBC News "najnižší rating pre ktoréhokoľvek viceprezidenta v histórii prieskumu".
Prieskum sa uskutočnil od 16. do 20. júna a zúčastnilo sa na ňom celkovo 1 000 respondentov. Chybovosť prieskumu bola 3,1 percentuálneho bodu.

Pre porovnanie, hodnotenie Harrisovho predchodcu Mikea Pencea sa v októbri 2019 nachádzalo na úrovni 34 % pozitívnych oproti 38 % negatívnych (-4 %). Názory na Joea Bidena boli v decembri 2010, keď bol viceprezidentom Baracka Obamu, na úrovni 34 % pozitívnych ku 33 % negatívnych (+1 %), zatiaľ čo vtedajší americký viceprezident Dick Cheney sa v máji 2003 prihlásil na 47 % pozitívnych a 24 % negatívnych (+23 %).

Začiatkom tohto roka médiá citovali nemenovaného predstaviteľa Bieleho domu, ktorý uviedol, že prezident USA Joe Biden je údajne čoraz viac nahnevaný na svojho druhého zástupcu, ktorý údajne odmieta prevziať väčšiu zodpovednosť zo strachu, že by to mohol "pokaziť".

"Bodom napätia v ich vzťahu je to, že si myslím, že prezident ju nevníma ako niekoho, kto mu niečo zoberie z talára" kvôli "strachu, že niečo pokazí", povedal úradník.

Americká viceprezidentka, ktorá sa drží jastrabieho postoja v súvislosti s konfliktom na Ukrajine a vyzýva na prijatie mohutnejších vojenských balíkov, bola opakovane kritizovaná najmä za to, že sedí so založenými rukami, keď ide o riešenie migračnej krízy v USA.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět