USA

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14401
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 12 bře 2024, 21:04

Slavný americký investor Charlie Bilello:

Americká vláda nadále utrácí peníze jako opilý námořník a hospodaří s rozpočtovým deficitem 1,8 bilionu dolarů. K tomu dochází, když ekonomika stále expanduje a ceny domů/akcií jsou na rekordních maximech. Co se stane s deficitem, když udeří recese?

https://t.me/BIoomberg/27754

photo_2024-03-12_21-03-57.jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 12 bře 2024, 21:53

https://sputnikglobe.com/20240312/biden ... 77358.html
Biden môže obmedziť vojenskú pomoc Izraelu v prípade operácie v Rafahu v Gaze - správy
MOSKVA (Sputnik) - Americký prezident Joe Biden by mohol zvážiť podmienenie pomoci Izraelu, ak rozšíri pozemnú operáciu v pásme Gazy na najjužnejšie mesto Rafah na hranici s Egyptom, kde sa v súčasnosti ukrýva približne 1,4 milióna ľudí, informoval portál Politico s odvolaním sa na nemenovaných amerických a izraelských predstaviteľov.
"Je to niečo, o čom určite uvažuje," citoval jeden z predstaviteľov.
Na druhej strane, operácia v Rafahu nie je bezprostredná: aj keby bol rozkaz vydaný dnes, nezačala by sa, uviedol nemenovaný izraelský vojenský predstaviteľ. Pred jej začatím by museli byť z mesta evakuovaní palestínski utečenci a jednotky by museli byť vycvičené, dodal úradník.
Izrael tiež ešte musí predložiť rozumný a uskutočniteľný plán na ochranu civilného obyvateľstva v Rafahu, pretože Spojené štáty ho chcú vidieť predtým, ako sa podniknú akékoľvek kroky, povedal ďalší americký predstaviteľ.
Minulý týždeň Biden povedal, že bude pokračovať v posielaní potrebných dodávok pre izraelský protiraketový systém Iron Dome, ale dodal, že masové palestínske obete sú pre neho "červenou čiarou". Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zasa povedal, že napriek varovaniam vstúpi do Rafahu a že prímerie počas moslimského posvätného mesiaca ramadán je možné len vtedy, ak budú prepustení zvyšní rukojemníci, ktorých zadržiava palestínske hnutie Hamas.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 13 bře 2024, 18:54

Zákaz TikToku odhlasován. „Protože ho nekontrolují,“ ozvalo se
Sněmovna reprezentantů ve Spojených státech schválila zákon, podle kterého má čínská mateřská společnost ByteDance prodat aktiva TikToku, jinak bude tato oblíbená sociální síť na území USA zakázána. Republikán Mike Gallagher ve Sněmovně reprezentantů de facto přiznal, že skutečným důvodem je fakt, že se TikTok stal dominantní zpravodajskou platformou pro Američany mladší 30 let a americká vláda TikTok nekontroluje jako jiné platformy.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dplatitelu

Takto si USA představují ryzí "demokracii". A u nás to není o nic lepší...
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2024, 00:53

https://echo24.cz/a/Hm7Xe/zpravy-svet-p ... kandidovat
Biden i Trump vyhráli dostatek primárek. Mohou kandidovat na prezidenta
Americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce v úřadu Donald Trump si v dosavadních primárkách a volebních shromážděních zajistili dostatečný počet delegátů na to, aby získali nominaci svých stran do listopadových voleb hlavy státu. Informují o tom agentury AP a Reuters. Jedenaosmdesátiletý demokrat Biden a o čtyři roky mladší republikán Trump se v prezidentském klání utkají znovu po čtyřech letech. Oba v noci na dnešek uspěli ve stranických primárkách v Georgii, Mississippi a také ve státě Washington.

Právě vítězstvím v jižanské Georgii překonal Biden počet 1968 delegátů, což mu zajistilo nadpoloviční většinu a tím i nominaci, kterou mu formálně udělí srpnový sjezd demokratů v Chicagu. Trumpovi k překonání nutné hranice, kterou v jeho případě bylo 1215 delegátů, zase dopomohla výhra ve Washingtonu.

Biden dosud podle serveru NBC News získal 2101 z celkových 3934 delegátů demokratů a Trump 1228 z celkem 2429 republikánských delegátů. Oba politici své soupeře v nominačním souboji porazili zcela jednoznačně.

Biden, který poprvé na hlavu státu kandidoval neúspěšně už před 37 lety, získá demokratickou nominaci podruhé v řadě, Trump bude republikány v červenci v Milwaukee nominován dokonce potřetí za sebou. V roce 2016 dokázal nominaci proměnit ve vítězství ve volbách, když porazil demokratku Hillary Clintonovou, o čtyři roky později ale podlehl Bidenovi.

"Voliči teď před sebou mají rozhodnutí týkající se budoucnosti této země. Povstaneme a budeme bránit naši demokracii, nebo ji necháme rozvrátit jinými? Obnovíme právo vybrat si a budeme chránit naše svobody, nebo si je necháme vzít extremisty?" naznačil Biden v prohlášení, jak vnímá blížící se politický střet.

Bude to po téměř 70 letech poprvé, kdy se v prezidentských volbách po čtyřech letech znovu střetnou ti samí politici. Naposledy se to stalo v roce 1956, kdy republikánský prezident Dwight Eisenhower podruhé za sebou porazil demokrata Adlaie Stevensona.

Letos jsou ale podle agentury Reuters Američané jen pramálo nadšení z toho, že se Biden a Trump utkají znovu. Oba jsou podle průzkumů veřejného mínění u většiny voličů neoblíbení. Nedávný průzkum pro AP ukázal, že jen 38 procent Američanů je spokojených s tím, jak Biden vykonává svou funkci, zatímco 61 procent vyjádřilo nespokojenost.

Trump zase jako první exprezident v amerických dějinách čelí čtyřem obžalobám v celkem 91 bodech, mimo jiné kvůli snaze nelegálně zvrátit výsledky minulých voleb. I tak ho zatím průzkumy veřejného mínění mírně favorizují.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 17 bře 2024, 15:06

Trump vyhrožuje Číně zavedením vysokého cla
Na mítinku ve městě Dayton v Ohiu dne 16. března prohlásil bývalý prezident USA a republikánský prezidentský kandidát Donald Trump, že pokud vyhraje prezidentské volby v roce 2024, uvalí 100% clo na automobily vyráběné čínskými společnostmi v Mexiku, čímž jim znemožní prodej těchto vozidel v USA.
http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/ ... okeho-cla/

Asi by se měl zamyslet, co vše v USA není z Číny...
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14401
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 19 bře 2024, 08:15

Bílý dům se vyjádřil k výsledkům voleb v Rusku.
Skutečnost je taková, že Putin je ruským prezidentem a Spojené státy budou jednat na tomto základě, uvedl poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan.

Zástupce mluvčího ministerstva zahraničí Vedant Patel zároveň uvedl, že Spojené státy nehodlají Putinovi blahopřát k vítězství ve volbách (https://t.me/stranaua/147324)ruského prezidenta.
https://t.me/stranaua/147407
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 20 bře 2024, 00:08

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... rat-752469
Zákaz chytání migrantů. Stát Texas: Chytáme dál. Natahujeme drát
Včera v USA Nejvyšší soud pozastavil účinnost zákona, který texaským policistům umožňoval zadržovat migranty a texaským soudcům je posílat zpátky za hranice. Migrace je přitom jedním z nejpalčivějších problémů v USA, takový, který rozhodne blížící se volby. Text rozhodnutí je krátký a naznačuje, že se soud problému bude ještě věnovat, ale neví se kdy. Guvernér Texasu už prohlásil, že opatření proti migraci pokračují a národní garda dál natahuje ostnatý drát.

V USA je letos volební rok. Zatímco na mezinárodní scéně budí pozornost zejména postoj USA k válce na Ukrajině, na té domácí podle průzkumů rozhoduje především ekonomika a migrace.

Ta se zvýšila zejména na sklonku roku 2023, podle dat americké vlády jen v prosinci došlo ke 250 tisícům střetům s migranty na hranicích s Mexikem.

Podstatná část obyvatel viní ze zvýšené migrace prezidenta Bidena a jeho vládu, tedy že úřady na federální úrovni nedělají dost pro to, aby migraci zabránily a nevyhošťují ani ty migranty, kteří se dopustili násilných zločinů. Velké pobouření také vyvolalo zjištění, že americká vláda dokonce migranty do USA dopravovala letecky.

Proti nelegální migraci se rozhodl zakročit guvernér státu Texas Greg Abott a chránit hranice na úrovni státu. Spor o to, kdo má jaké pravomoci už někteří komentátoři označili za podobný tomu, jak začala v 19. století občanská válka. Abott má podporu republikánských guvernérů států, tedy v podstatě poloviny všech guvernérů v USA.

Abott mimo jiné už v prosinci minulého roku schválil zákon, podle kterého má policie právo zadržet migranty, kteří překročí hranici, a místní soudy právo je odsoudit k opuštění země. Už tehdy se předpokládalo, že tento zákon bude testem, kam až může vláda jednoho státu zajít, protože ochranu hranic má na starosti federální vláda. Podobný zákon v roce 2010 schválila Arizona, byl nazýván „Ukaž papíry“ a většinu z něj zrušil Nejvyšší soud. Abottův zákon měl začít platit právě v březnu tohoto roku.

Zatím ale zřejmě platit nebude. Jak informuje agentura AP, včera Nejvyšší soud potvrdil pozastavení účinnosti zákona. Odůvodnění je jednostránkové, což dle AP naznačuje, že soud se bude této problematice ještě věnovat, ale zatím se neví kdy. Je to už podruhé, co byla platnost zákona pozastavena.

Úřad nejvyššího státního zástupce státu Texas pak uvedl, že zákon je stejný jako ten federální a byl schválen kvůli stále trvající krizi na hranici, která „Texas poškozuje mnohem víc než ostatní“. V lednu počet zadržení na hranicích spadl na polovinu oproti prosinci minulého roku, což je přisuzováno zvýšené aktivitě úřadů a také tomu, že migrace roste a klesá podle ročního období. Za únor zatím čísla nebyla zveřejněna.

Federální vláda USA se už s Texasem o zákon soudila s tím, že se jedná o překročení pravomocí, které poškodí mezinárodní vztahy a způsobí ve vymáhání imigračních zákonů chaos. Kritici zákona také prohlašují, že by jeho zavedení mohlo vést k porušování občanských práv a rasové diskriminaci. Soud nejdříve zákon shodil, ale odvolací soud toto rozhodnutí změnil, a tak se celá záležitost dostala až k Nejvyššímu soudu.

Guvernér Abott už se k rozhodnutí taktéž vyjádřil. „Nejvyšší soud dočasně pozastavil platnost zákona, ale Texas stále podle svého práva zadržuje nelegální migranty za překročení hranic a další porušení zákona. Dál stavíme zeď a přes národní gardu natahujeme ostatnatý drát, abychom migranty odradili, a bóje v řece také zůstávají.“
SCOTUS temporarily halted enforcement of SB 4 but Texas is still using its authority to arrest illegal immigrants for criminal trespass and other violations of law.
We continue building the wall, use NG to erect razor wire barriers to repel migrants & buoys remain in river.
— Greg Abbott (@GregAbbott_TX) March 18, 2024
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 20 bře 2024, 19:28

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/maj ... squatteri/
Majitelka domu zatčena za výměnu zámků poté, co ho obsadili squatteři
Žena, která zdědila dům v New Yorku plný nelegálně squatujících lidí, byla zatčena a odvedena v poutech poté, co vyměnila zámky. Sedmačtyřicetiletá Adele Andalorová byla zatčena ve svém domě za milion dolarů ve Flushingu v Queensu, který zdědila po svých rodičích poté, co zemřeli.

„Je to rozzuřující,“ řekla Andalorová listu NY Post. „Není fér, že já jako majitel domu musím tohle podstupovat.“
Andalorová tvrdí, že utrpení vypuklo, když se minulý měsíc začala snažit dům prodat, ale zjistila, že se do něj nastěhovali squatteři – a drze vyměnili celé vchodové dveře a zámky.

Už toho měla dost, a tak se nedávno vydala do rodinného domu na 160. ulici – s místním televizním zpravodajstvím v zádech – a zavolala zámečníka, aby jí zámky vyměnil.
Hádka se squattery, kterou zachytila kamera, rychle přerostla ve slovní přestřelku, až se objevili policisté a Andalorovou odvedli – obvinili ji z „nezákonného vystěhování“.
NEW: New York City homeowner gets arrested after changing the locks on *her own home* after it got taken over by squatters.

Never do business in New York.

In NYC, anyone can simply claim "squatter's rights" after 30 days of living at a home which isn't even enough time for the… pic.twitter.com/xkcfYM9l7u
— Collin Rugg (@CollinRugg) March 19, 2024
Jak píše Post, lidé se mohou domáhat „squatterských práv“, pokud v nemovitosti squatují pouhých 30 dní. To majitelům domů znemožňuje vyměnit zámky, odpojit inženýrské sítě nebo odstranit věci squatterů.

„Než někdo provede vyšetřování, udělá svou práci a práci, uplyne 30 dní a ten člověk bude stále v mém domě,“ řekl Andalorová. „Opravdu se bojím, že těm lidem projde krádež mého domu.“
Během nedávného setkání v jejím domě byl Andaloro – který byl ozbrojen listinami – natočen, jak vstupuje do nemovitosti poté, co jeden ze zjevných nájemníků nechal otevřené vstupní dveře.

Po výměně zámků se muž, který tvrdil, že je v nájmu – místní redakce ho identifikovala jako Briana Rodrigueze – vrátil do nemovitosti a vnikl do ní vstupními dveřmi.

„Neměl byste se pokoušet ukrást můj dům,“ křičela na něj rozzuřená Andalorová během utrpení zachyceného na kameru.

Po přívalu telefonátů na tísňovou linku zasahující policisté Andalorovi sdělili, že celou ságu musí vyřešit bytový soud, protože je považována za „problém mezi pronajímatelem a nájemníkem“.
NY Post
Andalorová říká, že je nyní nucena projít soudním systémem a zahájit řízení o vystěhování, aby spor mezi pronajímatelem a nájemníkem vyřešila.

Jak dále informuje Post, jedná se o poslední podobný incident, který přišel několik týdnů poté, co plán páru nastěhovat se se svým postiženým synem do domu za 2 miliony dolarů v Douglastonu v Queensu zhatil squatter, který tvrdil, že má dohodu s předchozím majitelem.

Při jiném incidentu squatter proměnil dům v Rockaways v „dům hrůzy“, v němž bylo uvězněno více než tucet vyhublých koček a psů.
Výhodne poistiť a dobre podpáliť.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 21 bře 2024, 20:30

https://sputnikglobe.com/20240320/us-in ... 55407.html
Náčelník indo-tichomorského veliteľstva USA je "veľmi znepokojený" vzťahom medzi Čínou a Ruskom
WASHINGTON (Sputnik) - Partnerstvo medzi Ruskom a Čínou je pre americkú armádu veľkým problémom, pretože mení bezpečnostné prostredie Spojených štátov, povedal v stredu počas vypočúvania v Kongrese šéf amerického indo-tichomorského veliteľstva John Aquilino.
"Táto [rusko-čínska] spolupráca týchto dvoch autoritárskych krajín nás stavia do iného bezpečnostného prostredia, takže ma to veľmi znepokojuje," povedal Aquilino pred výborom amerického Senátu pre ozbrojené služby.
Aquilino uviedol, že vzťahy medzi Čínou a Ruskom sú umocnené podporou Severnej Kórey zo strany Ruska v podobe balistických rakiet a inej munície a kapacít.
Dodal, že vzťah medzi Čínou a Ruskom je spôsobom, ako čeliť Spojeným štátom a ich spojenectvu s inými krajinami v indo-tichomorskom regióne.

USA opätovne zdôrazňujú potrebu hypersonických zbraní na ochranu Guamu
Veliteľstvo USA pre indo-tichomorský región tiež zopakovalo, že na ochranu Guamu potrebuje spôsobilosti hypersonických zbraní.

"Vyslovil som požiadavku, ktorá je konzistentná už päť rokov, a tou je 360-stupňová integrovaná schopnosť protivzdušnej a protiraketovej obrany pre Guam, ktorá by chránila našich občanov a chránila sily, ktoré potrebujeme, a to zahŕňa hrozby balistických, hypersonických a riadených striel," vypovedal Aquilino na vypočutí.
Aquilino tiež uviedol, že tieto spôsobilosti musia byť zavedené rýchlejšie, ideálne do roku 2027.
Dodal, že pre USA by nebolo destabilizujúce mať útočné hypersonické kapacity v konkurencii s Čínou.

USA tvrdia, že Čína by sa rada vyhla vojne o Taiwan
"Môj názor je, že Čína by si absolútne želala asimilovať Taiwan bez vojny," poznamenal admirál Aquilino.
Aquilino uviedol, že to jasne vyplýva z "čoraz agresívnejšej, nátlakovej kampane Číny proti Taiwanu", ako je rozmiestnenie väčšieho počtu lodí v jeho blízkosti, prekračovanie osi Taiwanského prielivu svojimi leteckými prostriedkami a úprava letových trás tak, aby boli bližšie k samosprávnemu ostrovu. Poznamenal, že Čína nevylúčila použitie sily proti Taiwanu.
Dodal, že si nemyslí, že by Taiwanci pred kampaňou kapitulovali.
Čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi predtým uviedol, že čínska politika voči Taiwanu sa snaží o mierové zjednotenie a že "červené čiary" Pekingu sú veľmi jasné a že Taiwanu "nikdy nedovolí oddeliť sa od vlasti".

Taiwan je od roku 1949 spravovaný nezávisle od pevninskej Číny. Peking považuje ostrov za svoju provinciu, zatiaľ čo Taiwan - územie s vlastnou volenou vládou - tvrdí, že je autonómnou krajinou, ale zastavuje sa pred vyhlásením nezávislosti. Peking je proti akýmkoľvek oficiálnym kontaktom cudzích štátov s Tchaj-pejom a považuje čínsku zvrchovanosť nad ostrovom za nespochybniteľnú.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 21 bře 2024, 20:37

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/tik ... kych-domu/
TikToker říká ostatním ilegálům, jak „vniknout“ do amerických domů
Marxistické ničení práv na soukromé vlastnictví se naplno projevilo poté, co virální video kolující po TikToku a následně zveřejněné na X ukazuje migranta, který informuje ostatní migranty, jak „obsadit“ neobydlené domy po celé Americe a využít pokrokových zákonů o squattingu.
„Zjistil jsem, že existuje zákon, který říká, že pokud není dům obydlený, můžeme ho obsadit,“ říká migrant ve videu na TikToku, které Collin Rugg poprvé zveřejnil na X.
Migrant uvedl, že má africké přátele, kteří díky zákonu o squattingu zabrali sedm domů.
NEW: TikToker is going viral by telling illegal immigrants how to "invade" homes in America thanks to progressive squatting laws
Remarkable.
"We can invade a house in the USA, what do you think about this new law?" a video from one TikTok user read.
The man said he has African… pic.twitter.com/b92DT9fYq7
— Collin Rugg (@CollinRugg) March 20, 2024
Video je velmi znepokojivé, protože progresivní zákony o squattingu se vymykají kontrole. Tyto zákony jsou zneužívány a pronajímatelé jsou v háji.
Například žena, která zjistila, že její dům je plný nelegálně squattujících lidí, byla tento týden zatčena za výměnu zámků u dveří.
Pro některé je nepochopitelné, proč mají squatteři vůbec nějaká práva.
Američané vlastnící více nemovitostí by se měli mít na pozoru před migranty, kteří se snaží zmocnit jejich domů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 22 bře 2024, 13:24

USA apelovaly na Kyjev, aby přestal s útoky na ruské rafinerie. Obávají se cen ropy :smich:
Spojené státy požádaly Ukrajinu, aby přestala útočit na ruské rafinerie, napsal britský list Financial Times (FT) s odvoláním na nejmenované zdroje. Washington se podle nich obává, že údery na ruskou ropnou infrastrukturu by mohly vést ke zvýšení světových cen ropy a vyprovokovat Moskvu k odvetným akcím. Ukrajinská vicepremiérka Olha Stefanišynová v reakci na to podle ukrajinské stanice Hromadske sdělila, že ruské rafinerie jsou podle některých představitelů z armádního hlediska legitimním cílem útoků.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... opy-347414
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 24 bře 2024, 20:32

https://sputnikglobe.com/20240323/most- ... 13754.html
Väčšina Američanov si myslí, že sa blíži svetová vojna, ale nechcú v nej bojovať
V januári Bulletin atómových vedcov oznámil, že ponecháva svoje "hodiny súdneho dňa" na hodnote 90 sekúnd do polnoci po tom, čo ich v roku 2023 posunul na toto rekordné číslo s odvolaním sa na "bezprecedentné globálne nebezpečenstvo".
Podľa nového prieskumu spoločnosti YouGov, ktorý bol zverejnený vo štvrtok, si väčšina Američanov, 61 %, myslí, že svetová vojna je v najbližších 5 - 10 rokoch buď "veľmi pravdepodobná" (22 %), alebo "trochu pravdepodobná" (39 %). Len 22 % Američanov si myslí, že svetová vojna je "málo pravdepodobná" alebo "vôbec nie je pravdepodobná".
Podľa toho istého prieskumu však oveľa viac Američanov tvrdí, že sú buď nespôsobilí na službu, alebo by v prípade povolania do armády odmietli slúžiť, ako tých, ktorí tvrdia, že by sa dobrovoľne prihlásili alebo bojovali, ak by boli povolaní, a to aj vtedy, keď sa počítajú len respondenti vo vojenskom veku.
Väčšina Američanov všetkých vekových kategórií, 60 %, tvrdí, že si myslí, že by ich ozbrojené zložky nechceli kvôli veku alebo zdravotnému postihnutiu, a ďalších 13 % uviedlo, že by odmietli ísť, ak by boli povolaní. Len 6 % Američanov uviedlo, že by sa v prípade svetovej vojny dobrovoľne prihlásili do vojenskej služby, a len 9 % uviedlo, že by slúžili, ak by boli povolaní.
Zameranie sa na vekové skupiny s prevažnou väčšinou občanov v bojovom veku, 18 až 29-ročných a 30 až 45-ročných, trochu zlepšuje čísla, ale stále je jasné, že medzi obyvateľmi, ktorí by bojovali vo svetovej vojne, je malá chuť do nej, najmä ak by sa vojna odohrávala v zahraničí.
Vo vekovej skupine od 18 do 29 rokov 26 % respondentov tvrdí, že by odmietli slúžiť, zatiaľ čo 12 % tvrdí, že by sa prihlásili ako dobrovoľníci, a 19 % tvrdí, že by slúžili, ak by boli povolaní. Okrem toho si 19 % ľudí vo veku 18 až 29 rokov myslí, že by ich armáda nechcela, pretože nie sú spôsobilí na službu. Podobné čísla boli zistené aj v skupine 30 až 45-ročných, kde 25 % uviedlo, že by sa vyhli povolávaciemu rozkazu, v porovnaní s 9 %, ktorí by išli dobrovoľne, a 11 %, ktorí by išli, ak by boli povolaní. Tridsaťosem percent Američanov v tejto skupine si myslí, že by ich armáda nechcela.
Aj keby USA boli pod "bezprostrednou hrozbou invázie", len v kategórii 18 až 29 rokov je viac Američanov, 39 %, ktorí tvrdia, že by sa prihlásili ako dobrovoľníci alebo by slúžili, keby boli povolaní, ako tých, ktorí tvrdia, že by odmietli slúžiť (16 %) alebo si myslia, že nie sú vhodní na službu (15 %).
Ale vo vekovej skupine od 30 do 44 rokov 43 % respondentov tvrdí, že nie sú spôsobilí (28 %) alebo by odmietli bojovať (15 %), v porovnaní s iba 31 %, ktorí by slúžili buď dobrovoľne, alebo v prípade povolania.
Nie je prekvapením, že veľká väčšina Američanov si myslí, že Čína a/alebo Rusko budú s najväčšou pravdepodobnosťou protivníkmi USA, ale viac ako 50 % si myslí, že Irán, Severná Kórea a Irak budú tiež proti USA.
Spojené kráľovstvo, Ukrajina a Izrael boli uvedené ako najpravdepodobnejší spojenci USA, pričom viac ako 50 % respondentov si myslí aj o Nemecku, Francúzsku a Austrálii.
Hoci si oveľa viac Američanov myslí, že USA by zvíťazili nad jednotlivými alebo spojenými silami Ruska a Číny, ako tých, ktorí si myslia, že by USA prehrali, veľké percento Američanov tvrdí, že si nie je isté, kto by vyhral (36 % proti Rusku, 40 % proti Číne a 42 % proti obom).
Mohlo by to byť preto, že ako potvrdili všetci stáli členovia Bezpečnostnej rady OSN (USA, Čína, Rusko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo) vo vzácnom spoločnom vyhlásení v roku 2022, "jadrovú vojnu nemožno vyhrať a nikdy sa nesmie viesť". K tomuto bodu sa veľmi málo Američanov, len 11 %, domnieva, že USA by mali zasiahnuť Čínu alebo Rusko jadrovou zbraňou, ak zasiahnu vojenský cieľ na Taiwane alebo Ukrajine jadrovou zbraňou. Toto číslo sa o niečo zvyšuje (13 % v prípade Ruska a 14 % v prípade Číny), ak tieto krajiny zasiahnu mesto namiesto vojenského cieľa.
V skutočnosti si viac Američanov myslí, že USA by mali podniknúť kroky, ktoré nie sú vojnou, alebo by nemali podniknúť žiadne kroky (42 %), ako tých, ktorí si myslia, že USA by mali reagovať vyhlásením vojny alebo použitím jadrovej zbrane (32 %).
Aj keby sa Amerika sama stala obeťou jadrového útoku, chuť na jadrovú reakciu je prekvapivo nízka. Len 27 % respondentov tvrdí, že USA by mali odpovedať jadrovými zbraňami, ak by boli napadnuté "malou jadrovou zbraňou na vojenský cieľ", a len 38 % respondentov chce, aby USA odpovedali jadrovým úderom, ak by bolo jadrovou zbraňou zasiahnuté americké mesto.
Oficiálnou politikou vlády USA je "spoliehať sa na jadrové zbrane s cieľom odradiť všetky formy strategického útoku - vrátane použitia jadrových zbraní akéhokoľvek rozsahu" proti "životne dôležitým záujmom Spojených štátov alebo ich spojencov a partnerov".
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 25 bře 2024, 21:10

https://sputnikglobe.com/20240325/situa ... 34805.html
Situácia na hraniciach s Mexikom ohrozuje národnú bezpečnosť USA - šéf pohraničnej stráže USA
MOSKVA (Sputnik) - Šéf americkej pohraničnej stráže Jason Owens uviedol, že situácia na južnej hranici USA s Mexikom predstavuje hrozbu pre národnú bezpečnosť Spojených štátov, keďže za posledných päť mesiacov do krajiny vstúpilo viac ako 100 000 migrantov bez dokladov.
Owens v rozhovore pre americkú televíziu uviedol, že vo fiškálnom roku 2024, ktorý sa začal v októbri 2023, USA vykonali na hranici s Mexikom takmer milión zadržaní migrantov.
"Toto číslo je veľké, ale to, čo mi nedá spať, je 140 000 známych útekov," povedal Owens v nedeľu a dodal, že táto situácia je "hrozbou pre národnú bezpečnosť".
Americké úrady musia sprísniť imigračnú politiku, aby znížili počet migrantov prichádzajúcich na južnú hranicu USA, poznamenal.
Republikáni v Snemovni reprezentantov sa zasadzujú za to, aby Bidenova administratíva zaviedla zmysluplné zmeny v hraničnej politike, ktoré by odradili rekordný nárast migrantov, ktorí za posledné tri roky pod vedením prezidenta Joea Bidena prekročili južnú hranicu.
Republikáni chcú, aby Biden na riešenie hraničnej krízy použil výkonné opatrenia namiesto toho, aby sa snažil niečo vyriešiť v Kongrese, ktorý je v súčasnosti v otázke hraničnej politiky v slepej uličke kvôli straníckym rozdielom.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 26 bře 2024, 20:39

Newyorské metro sa z hľadiska hydroizolácie čoraz viac podobá kyjevskému
20240326.jpg
Zdroj https://t.me/infantmilitario/122767 / https://t.me/casusbellilive/156627 z 26.03.2024
Video (6 sek.)
20240326.mp4
(1.17 MiB) Staženo 31 x

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7541
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: USA

Příspěvek od IgorT » 28 bře 2024, 15:23

V Colorade havaroval útočný vrtuľník AH-64E Apache americkej armády
V Colorade sa zrútil vrtuľník, pričom sa zranili dvaja vojaci, informovali médiá predstavitelia základne Fort Carson.
28-1.jpg
https://t.me/RVvoenkor/64881

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 31 bře 2024, 09:41

„Řekněte nám, kdo na to koukal.“ Úřady v USA zašly ve špiclování zase o kus dál
Zatímco dřív si lidé dělali legraci z toho, že pokud budou hledat nějaké kontroverzní věci na Googlu, dostanu se na seznam sledovaných osob FBI, dnes se tato legrace stává realitou. V odtajněných soudních dokumentech, do kterých nahlédl časopis Forbes, bylo společnosti Google nařízeno, aby v rámci rozsáhlejšího trestního vyšetřování federálních vyšetřovatelů předala jména, adresy, telefonní čísla a údaje o uživatelské aktivitě účtů na YouTube a IP adresách, které sledovaly vybraná videa na YouTube.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dal-753080
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Alchymista_B
Redakční rada
Příspěvky: 194
Registrován: 23 pro 2023, 21:14

Re: USA

Příspěvek od Alchymista_B » 31 bře 2024, 20:35

https://rusvesna.su/news/1711876541
Skoncujme s tým ako v Hirošime a Nagasaki: americký kongresman navrhol riešenie ukrajinského konfliktu (VIDEO)
Americký kongresman Tim Walberg vyzval na riešenie konfliktu na Ukrajine a v Gaze jadrovými údermi.

Na otázku z publika, prečo americké úrady míňajú americké peniaze na výstavbu prístavu "pre nich", republikán Walberg navrhol pozrieť sa na "úspešné" skúsenosti z minulosti.

"Pretože Joe Biden je presvedčený, že do Gazy musíme dostať humanitárnu pomoc. A ja si nemyslím, že by sme mali. Nemyslím si, že by to mala byť akákoľvek časť našej pomoci, ktorá ide do Izraela, na podporu nášho najväčšieho spojenca, pravdepodobne na celom svete, na porážku Hamasu, Iránu, Ruska a možno Severnej Kórey a tiež Číny, ktorá pomáha Hamasu.

Na humanitárnu pomoc by sme nemali minúť ani cent. Malo by to byť ako Hirošima a Nagasaki - čo najrýchlejšie to všetko ukončiť.
Rovnako by to malo byť aj na Ukrajine. Rýchlo poraziť Putina. Namiesto toho, aby sme 80 % našich finančných prostriedkov pre Ukrajinu vynakladali na humanitárne účely, musíme nechať všetkých 100 % na vyhnanie ruských síl, ak je to náš cieľ," povedal.
Pripomenieme, že jadrové údery na japonské mestá 6. a 9. augusta 1945 ukončili druhú svetovú vojnu a definitívne zlomili odpor Japonska.
Podľa amerických názorov a dejepiscov...

https://rusvesna.su/news/1711906968
Americký kongresman sa musel ospravedlniť za svoje slová o jadrových zbraniach
Americký republikánsky kongresman Tim Walberg sa musel ospravedlniť za prirovnanie Gazy a Ukrajiny k Hirošime a Nagasaki, japonským mestám, na ktoré USA zhodili atómové bomby, povedal, že "metafora" bola údajne vytrhnutá z kontextu.

"Ako dieťa, ktoré vyrastalo počas studenej vojny, by som ako poslednú vec žiadal použitie jadrových zbraní. V skrátenom videu som použil metaforu, aby som poukázal na potrebu Izraela a Ukrajiny vyhrať svoje vojny čo najskôr bez ohrozenia americkej armády," uviedol zákonodarca v zverejnenom vyhlásení.

Podľa amerických médií Walberg minulý pondelok na stretnutí s voličmi na otázku o výdavkoch USA na Izrael povedal, že "by to malo byť ako Nagasaki a Hirošima - rýchlo sa s tým vyrovnať", a vzápätí dodal, že "to platí aj pre Ukrajinu".

Po správach v tlači zákonodarca v osobitnom vyhlásení trvá na tom, že mal na mysli opak toho, o čom sa píše.
"Čím skôr sa tieto vojny skončia, tým menej nevinných životov sa ocitne v krížovej paľbe," povedal kongresman.
"Vytrhnutie tejto metafory z kontextu skreslilo posolstvo, ale ja si stojím za svojím presvedčením a za našimi spojencami," dodal.
rusvesnasu29018.mp4
(13.79 MiB) Staženo 11 x

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 05 dub 2024, 02:36

https://sputnikglobe.com/20240404/us-re ... 31125.html
USA sú pripravené umiestniť rakety stredného doletu v Indopacifiku, aby čelili Číne - najvyšší predstavitelia armády
TOKIO (Sputnik) - Spojené štáty majú v úmysle v blízkej budúcnosti rozmiestniť v indo-tichomorskom regióne rakety stredného doletu, uviedol veliteľ pozemných síl v indo-tichomorskom regióne generálporučík Charles Flynn.
Nájsť spôsob, ako čeliť modernizujúcim sa čínskym raketám, je pre americké pozemné sily rozhodujúcou úlohou, povedal v rozhovore pre japonské noviny Yomiuri Shimbun.
Flynn dodal, že orbitu, na ktorej sa Čína pohybuje, považuje za nebezpečnú.
Flynn už v roku 2023 oznámil, že USA plánujú rozmiestniť v ázijsko-tichomorskom regióne rakety stredného doletu s cieľom potenciálne odradiť Čínu od postupu cez Taiwan.
Toto vyhlásenie okrem iného znamená, že USA dlhodobo porušovali zmluvu o raketách stredného doletu, pretože tá priamo zakazovala vývoj rakiet stredného doletu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 05 dub 2024, 23:11

https://echo24.cz/a/H5UpL/zpravy-svet-z ... i-new-york
VIDEO: Chvěla se i socha Svobody. New York zasáhlo největší zemětřesení za 80 let
Newyorskou metropolitní oblast v pátek zasáhlo zemětřesení o síle téměř pěti stupňů, píše agentura AP s odvoláním na americkou geologickou službu USGS. Otřesy podle ní pocítilo možná více než 42 milionů lidí, avšak žádné rozsáhlé škody dosud hlášeny nebyly. Jedná se o nejsilnější zaznamenané zemětřesení s epicentrem ve státě New York od roku 1944.

Ohnisko zemětřesení se podle USGS nacházelo u městečka Lebanon v New Jersey a podle prvních údajů měly otřesy sílu 4,8 stupně. O zemětřesení USGS informovala v 10:23 místního času (16:23 SELČ). Zemětřesení jsou na severovýchodě Spojených států vzácná. Tentokrát však byly otřesy podle agentury Reuters cítit od Pensylvánie po Massachusetts. Otřesy zaznamenala i kamera umístěná na soše Svobody. Ani symbol New Yorku zemětřesení nepoškodilo.
EarthCam captured the moment a 4.8-magnitude earthquake recorded in New Jersey shook residents in surrounding states and New York City on Friday morning. The earthquake was the strongest in NJ since 1884. pic.twitter.com/cKXmXqmxtW
— EarthCam (@EarthCam) April 5, 2024
Zhruba 30 minut po prvních záchvěvech půdy newyorské úřady informovaly na sociálních sítích, že ve městě nebyly hlášeny škody ani zranění. Starostův mluvčí Fabien Levy sdělil, že úřady stále vyhodnocují možné dopady zemětřesení, ačkoliv dosud neobdržely žádná hlášení o škodách. Guvernérka New Yorku Kathy Hochulová uvedla, že úřady neberou zemětřesení na lehkou váhu, jelikož může dojít k následným otřesům. "Můj tým vyhodnocuje dopady a případné škody a v průběhu dne budeme informovat veřejnost," uvedla.

Bílý dům oznámil, že prezident Joe Biden byl o zemětřesení informován a "je v kontaktu s federálními, státními a místními představiteli".

Osmatřicetiletá obyvatelka Bronxu Charita Walcottová uvedla, že zemětřesení bylo "jako silné dunění, které trvalo asi 30 sekund". V sídle OSN na Manhattanu ředitelka organizace Save the Children náhle přestala hovořit v Radě bezpečnosti o válce v Pásmu Gazy, když se začaly třást kamery. Palestinský zástupce při OSN Rijád Mansúr následně podotkl: "Třese se kvůli vám zem".

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) oznámil leteckým společnostem, že kvůli zemětřesení mohou očekávat zpoždění letů na newyorských letištích, a to přibližně o 30 až 45 minut. Některé lety směřující do New Yorku byly podle sledovacího webu FlightAware odkloněny na jiná letiště. "Letecký provoz se obnovuje tak rychle, jak je to jen možné," uvedl FAA.

Hollandův tunel, který pod řekou Hudson spojuje Manhattan a New Jersey, byl kvůli inspekci dočasně uzavřen.
Earthquake interrupts U.N. Security Council in New York Cityhttps://t.co/99VNBlK2vw pic.twitter.com/hIjQtpsobz
— TIME (@TIME) April 5, 2024
Vlakový dopravce Amtrak uvedl, že kontroluje tratě a že na celém severovýchodním koridoru omezil rychlost. Společnost NJ Transit informovala o zpoždění vlaků kvůli inspekci mostů. Společnost PATCO v oblasti Filadelfie pozastavila spoje, což zdůvodnila opatrností. Filadelfská policie požádala občany, aby kvůli otřesům nevolali na tísňovou linku, pokud nechtějí nahlásit vážnou událost.

Dnešní otřesy vyvolaly vzpomínky na zemětřesení z 23. srpna 2011, které pocítily miliony lidí od Georgie po Kanadu. Zemětřesení o síle 5,8 stupně mělo epicentrum ve Virginii a bylo nejsilnějším zemětřesením na východním pobřeží USA od druhé světové války. Kvůli živlu, jenž zanechal trhliny ve Washingtonově památníku, byly evakuovány části Bílého domu, Pentagonu, Kapitolu i některé další budovy.
🚨Another video of the #earthquake on the East Coast felt in New York, Long Island and New Jersey

h/t @Shan_pinksky13
pic.twitter.com/VHMHE0LZwy
— Nicholas Pagnotta (@npagnotta1776) April 5, 2024
Zemětřesení jsou na východě USA méně častá, protože východní pobřeží neleží na rozhraní tektonických desek. Otřesy na východním pobřeží však mohou být silná a vzhledem k typu podloží se mohou šířit do větších vzdáleností, píše AP. "Kdybychom měli zemětřesení stejné síly v Kalifornii, pravděpodobně by nebylo cítit do takové vzdálenosti," řekl geofyzik USGS Paul Caruso.

V historii byla zaznamenána pouze dvě zemětřesení s epicentrem v blízkosti města New York, která byla silnější. První roku 1884, které mělo sílu 5,3 stupňů na Richterově škále, druhé roku 1944, jehož síla byla dokonce 5,8 stupňů. V obou těchto případech se dle Richterovy škály jednalo již o zemětřesení střední síly (5 stupňů a více), poslední zemětřesení ještě spadá do kategorie slabých.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 08 dub 2024, 21:061.jpg
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Odpovědět