Dánsko

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Dánsko

Příspěvek od Alchymista » 12 dub 2022, 17:18

https://echo24.cz/a/SPixP/dva-miliony-j ... utoku-rusu
Dva miliony jódových tablet. Dánové se obávají jaderného útoku Rusů
Dánsko znepokojené válkou na Ukrajině nakoupí dva miliony jódových tablet, jimiž chce ochránit lidi v případě jaderné události v blízkosti severské země. Uvedl to v pondělí podle agentury Reuters dánský zdravotní úřad.

Jód je považován za prostředek chránící organismus před důsledky jaderného ozáření, jako je rakovina štítné žlázy. V poslední době v Evropě vzrostly obavy z jaderných havárií na válkou zmítané Ukrajině, ale také z použití jaderných zbraní Ruskem.

"Vývoj covidu-19 v uplynulých dvou letech nám ukázal, že je důležité se připravit. Válka na Ukrajině nám ukázala, že svět je nepředvídatelný," uvedl zdravotní úřad v pondělním prohlášení.

Dánsko je vzdálené více než 900 kilometrů od nejbližší ukrajinské hranice a aktuálně není vystaveno žádnému konkrétnímu riziku, ujistil ministr zdravotnictví Magnus Heunicke. Zásoby jódu by byly použity v případě události nebo havárie jaderné elektrárny v blízkosti Dánska, které žádnou jadernou elektrárnu neprovozuje. Nedaleko jsou ale některé švédské a německé jaderné elektrárny a v dánských vodách se pohybují plavidla s jaderným pohonem.

Zásoby dvou milionů jódových tablet by pokryly rizikové skupiny včetně dětí a mladých lidí do 18 let věku, těhotné a kojící ženy a příslušníky pohotovostních složek do 40 let, uvedl zdravotní úřad. U lidí starších 40 let nebyl prokázán ochranný účinek přijímání jódových tablet. Jejich první dodávky dánské úřady očekávají do dvou až tří měsíců.
:zed: :nahlavu:
Dánov je cca 5,5-6 milionov, aby bola "jodová tableta" účinná, musí sa brať denne dávka aspoň 10 násobok dennej potreby jódu (150-300 mikrogram -> 1,5-3mg jódu v zlúčeninách, reálne sa ale používa oveľa viac - 100-200mg KI alebo 150-450mg KIO3 denne, pre malé deti polovica, pre kojencov štvrtina) po dobu rizikovej expozície spadom, čož je najmenej desať polčasov rozpadu rádioaktívneho jodu 131I - tj. 10x 8 dní + desať polčasov rozpadu ďalších izotopov - spolu to vychádza 150-200 dní, teda 150-400 "jodových tabliet" na osobu... Dva miliony tabiet stačí pre ... 5-13 tisíc jedincov - to nie je ani 1% potrebných :smich:
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14800
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Dánsko

Příspěvek od petrp » 03 čer 2022, 13:57

Grónsko žádá Kodaň o vysvětlení, proč nasazovala antikoncepci místním ženám
Grónsko, které je dánskou autonomní oblastí, požaduje, aby Kodaň vysvětlila kampaň, během níž byla od začátku 60. let minulého století grónským ženám v plodném věku nasazována antikoncepce. Nitroděložní tělíska byla Gróňankám aplikována i bez jejich vědomí a proti jejich vůli, napsala v pátek agentura APA.
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3497 ... tnim-zenam
Potkalo mě štěstí. Řeklo - uhni! A šlo dál...
"Chovej se k lidem vždy tak, jak bys chtěl, aby se ty kurvy chovaly k tobě..." Laďa Větvička

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14800
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Dánsko

Příspěvek od petrp » 03 črc 2022, 22:20

Po střelbě v Kodani zůstalo několik mrtvých, policie nevyloučila terorismus
Po střelbě v kodaňském nákupním centru Fields zůstalo dnes na místě více mrtvých a také několik zraněných. Policie z činu podezřívá 22letého dánského občana, kterého krátce po činu zadržela. Šéf kodaňské policie Sören Thomassen na tiskové konferenci nevyloučil, že šlo o teroristický čin.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/po-st ... s/2227700?
Potkalo mě štěstí. Řeklo - uhni! A šlo dál...
"Chovej se k lidem vždy tak, jak bys chtěl, aby se ty kurvy chovaly k tobě..." Laďa Větvička

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Dánsko

Příspěvek od Alchymista » 19 črc 2022, 22:09

https://pravyprostor.net/danska-vlada-p ... rni-peklo/
Dánská vláda připravuje vlastním občanům multikulturní peklo
Možná jste již slyšeli o přísné dánské azylové politice. Tu zavedla stávající vláda před časem s tím, že má v plánu i další programy, které mají údajně zabránit vzniku ghett, která však již v Dánsku dávno existují.

I proto se stávající ghetta ruší a obyvatelé se z nich stěhují pryč. Jenže nestěhují se například do země původu, jak si mnozí myslí. Zůstávají v Dánsku, neboť mnozí z nich již stihli získat občanství nebo jsou ze zemí, kam se z EU běžně nedeportuje. Jednoduše, drtivá většina osazenstva ghett v zemi zůstává.

Aby se údajně plnily plány integrace, jsou ghetta likvidována a část osazenstva ghett je stěhována mezi původní obyvatelstvo. Ovšem již nyní je snad jasné, jak tento experiment dopadne…

Právě teď probíhá zásadní změna v Dánsku, kde se bourají ghetta. Cílem je rozložit přistěhovalce do dalších nájemních bytů a ztížit tak dánským lidem s nízkými příjmy únik z multikulturalismu.

Cílem je vytvořit do roku 2030 „sociálně smíšené“ oblasti prostřednictvím demolice, nové výstavby a zpřísněných pravidel pro to, kdo tam může žít. Jinými slovy, celý liberální balíček nucené integrace.

Claus Bech-Danielsen, který projekt zkoumá, říká, že zkušenosti z jiných zemí, které provedly podobné změny, nenaznačují, že koncept je úspěšný.

„Neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že to pomůže jednotlivcům, ale určitě to vytvoří nová ghetta. Pokud to pomůže zranitelným jedincům, můžeme to vědět až za deset let. Je to obrovský sociální experiment s bydlením, který byl zahájen v Dánsku,“ řekl SVT.

Předchozí studie ukazuje, že bílí lidé se houfně stěhují pryč, když počet Neevropanů v obytné čtvrti přesáhne čtyři procenta, píše Home & Rent. Dánští liberálové proto budou zaneprázdněni nejen tím, že budou nutit třetí svět, aby se přestěhoval ze svých ghett mezi bílé Dány, ale také budou bránit Skandinávcům v přesunu z oblastí, kde má být třetí svět umístěn.

Původní Dánové tak budou nuceni žít v multikulturním pekle, protože v takové smíšené čtvrti má být kolem 30% obohacovačů. Pokud jinde bílí utíkají již při 4% obohacení, pak je jasné, že již při tak nízkém počtu jsou s nimi problémy.

Mnozí tvrdí, že by bylo jednodušší, kdyby třetí svět žil ve třetím světě a Skandinávci ve Skandinávii, ale v současné době žádné takové návrhy neexistují.

Nakonec Dánům, kteří budou odmítat žít v tomto multikulturním pekle, nezbude nic jiného, než konečně volit ve vlastním zájmu (což dosud nečinili), tedy Rasmuse Paludana, který se nebojí nejen pálit Korány, ale také – jak sám prohlašuje – by se nebál i přes odpor EU deportovat všechny muslimy do zemí původu…
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Dánsko

Příspěvek od Alchymista » 26 črc 2022, 15:57

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/v-b ... -za-lubem/
V Baltském moři spatřena ruská jaderná ponorka soudného dne: Co má Putin za lubem?
Ruské námořnictvo přesunulo nejmodernější jadernou ponorku flotily do Baltského moře. Zřejmě je na cestě do Petrohradu.

„Severodvinsk“ byl v úterý (19. července) spatřen v doprovodu dánských válečných lodí, jak proplouvá Fehmarnským pásmem do Baltského moře. Informoval o tom mimo jiné Redaktionsnetzwerk Deutschland.

Podle zprávy zpravodajského portálu navyrecohnition.com důstojník dánské armády uvedl, že ponorku doprovázely také dvě ruské lodě. Podle zprávy přejel v úterý odpoledne most přes Velký Belt.

Dánské armádní námořnictvo se k přesunu ponorky vyjádřilo takto: „Plavba byla ohlášena a je sledována dánským námořnictvem,“ uvedlo v prohlášení na Twitteru.

Jaderná ponorka „Severodvinsk“ je zvláštním exemplářem námořnictva. Je dlouhá 130 metrů a byla postavena po zániku Sovětského svazu.

Mezinárodní pozornost na sebe ponorka naposledy upoutala v říjnu 2021, kdy z ní byla zřejmě úspěšně odpálena hypersonická raketa (typ „Zirkon“). To však vychází ze zpráv ruských státních médií. Zatím z toho neexistuje žádná fotografie ani videozáznam.

Předání ponorky je pravděpodobně vnímáno jako signál pro NATO. Johannes Peters, vedoucí oddělení námořní strategie a bezpečnosti na Institutu pro bezpečnostní politiku na Kielské univerzitě, řekl listu Kieler Nachrichten, který je součástí výše zmíněné redakční sítě: „Právě tato jednotka ruského námořnictva způsobuje NATO v současnosti největší bolesti hlavy. Výzbroj se skládá z raket dlouhého doletu, které mohou najednou zaútočit na téměř všechny zásobovací přístavy NATO v severní Evropě.“
Len je nechte, ať se z toho poserou strachy.
My normálnejší vieme, že 31.7.2022 bude v Petrohrade slávnostná námorná vojenská prehliadka Ruského námorníctva
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Kalinac
Senior redaktor
Příspěvky: 4140
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Dánsko

Příspěvek od Kalinac » 21 zář 2022, 17:06

Dánská královna má opět pozitivní test na COVID-19

KODAŇ, 21. září (Xinhua) - Dánská královna Margrethe II. byla v úterý večer pozitivně testována na koronavirus, oznámil královský dům ve středu na svých webových stránkách.
Královna nyní pobývá na hradě Fredensborg a její aktivity byly na týden zrušeny, uvádí se v oficiálním prohlášení.
Je to podruhé, co se 82letá dánská hlava státu nakazila COVID-19, a přichází krátce po jejím návratu ze státního pohřbu její třetí sestřenice královny Alžběty II. v Londýně v pondělí.
Královna Margrethe II byla poprvé pozitivně testována na COVID-19 v únoru tohoto roku.

https://english.news.cn/20220921/d9eb45 ... 621/c.html
První Londýnský pohřební Covid-19

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Dánsko

Příspěvek od Alchymista » 21 říj 2022, 17:55

https://www.infovojna.bz/article/proti- ... ne-zlociny
Proti bývalému generálnemu tajomníkovi NATO je začaté vyšetrovanie za finančné zločiny
Dánsky expremiér a bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen je v súčasnosti spolupredsedom medzinárodnej pracovnej skupiny zaoberajúcej sa bezpečnostnými garanciami pre Ukrajinu, ktorej členom sa v júli 2022 stal bývalý slovenský predseda vlády Mikuláš Dzurinda.

Bývalý dánsky premiér a bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen je podozrivý z finančných trestných činov a účasti na bankrote lotyšskej banky BNP Banka, kde boli údajne schválené miliardy transakcií bez kolaterálu. Uviedol vo svojom článku zverejnenom 20. októbra švédsky denník „Nya Dagbladet“.

Rasmussen pôsobil ako podpredseda nezávislého predstavenstva banky a podľa krízového manažéra konal vysoko nezodpovedne. Okrem iného bol poverený schvaľovaním veľmi vysokých transakcií, a to aj napriek nedostatočnej bezpečnosti.

V konečnom dôsledku takéto kroky viedli k strate 1,5 miliardy korún, ako aj k bankrotu BNP Banky v roku 2019.

Fogh Rasmussen a viacerí ďalší bankoví predstavitelia sú teraz vyšetrovaní pre finančné trestné činy v súvislosti s bankrotom, lotyšská polícia však o úlohe bývalého šéfa NATO mlčí a iba potvrdzuje, že vyšetrovanie začalo.

„Aktívne vyšetrovanie stále prebieha a akékoľvek komentáre, vrátane komentárov o ľuďoch zapojených do prípadu, môžu v súčasnosti vyšetrovaniu prekážať,“ povedala pre dánske noviny „Børsen“ lotyšská policajná hovorkyňa Simona Graviteová.

Sám Rasmussen tvrdí, že sa s obvineniami „vysporiada“ po začatí procesu a lotyšské úrady nemôžu za neúspech banky viniť jeho ani ostatných členov nezávislého manažérskeho tímu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6787
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Dánsko

Příspěvek od IgorT » 20 zář 2023, 06:51

Dánske ministerstvo obrany informovalo (https://www.dr.dk/nyheder/indland/danma ... il-ukraine) o prevode ďalších 30 tankov Leopard-1 ukrajinským ozbrojeným silám: predtým sa krajina spolu s Nemeckom dohodla na dodávke 80 vozidiel tohto typu Ukrajine. Dáni tiež oznámili pripravenosť poslať kyjevskému režimu 15 tankov T-72 zakúpených od tretieho štátu.

Ako sme už viackrát písali, (https://t.me/rybar/51717) rozhodne sa neoplatí žehliť na zaslanie starých Leopardov-1. Áno, majú slabé pancierovanie, ale nič nebráni tomu, aby boli použité ako "mobilné delostrelectvo". Najmä preto, že Západ má dostatočné zásoby munície pre guľometné delá Leopardov-1.

Súčasne prebiehajúce dodávky obrnených vozidiel na Ukrajinu opäť ukazujú, že je iracionálne robiť strategické kalkulácie na základe vyčerpania zásob tankov, munície a ďalších zbraní krajín NATO. Aj keby sa všetky "voľné" tanky Abrams či Leopard minuli, tie isté USA vytiahnu zo svojich skladov staré tanky M60.

Ale skutočne potenciálne nenahraditeľným zdrojom pre AFU je teraz ľudská sila: s rastúcimi stratami a útekom brancov do zahraničia sa mobilizačné opatrenia vykonávajú čoraz ťažšie a náklady na ne (https://t.me/rybar/51957) rastú.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Dánsko

Příspěvek od Alchymista » 26 zář 2023, 10:50

https://sputnikglobe.com/20230925/denma ... 41245.html
Dánsko sa obáva vyšetrovania výbuchov v Nord Stream s Ruskom - veľvyslanec
MOSKVA (Sputnik) - Dánsko sa môže obávať, že v prípade spoločného vyšetrovania útokov na plynovody Nord Stream Rusko zistí okolnosti, ktoré by mohli poškodiť dánsko-americkú spoluprácu alebo dánske dodávky zbraní na Ukrajinu, povedal pre Sputnik ruský veľvyslanec v Dánsku Vladimir Barbin.
Veľvyslanec poznamenal, že pri vyšetrovaní výbuchov na plynovodoch medzi Dánskom a Ruskom stále neexistuje žiadna spolupráca. Barbin dodal, že dánska prokuratúra vysvetľuje neochotu komunikovať s ruskou stranou tým, že splnenie ruských žiadostí o právnu pomoc "by mohlo ohroziť národnú bezpečnosť Dánska".
"V kontexte rôznych a protichodných verzií diskutovaných v médiách o možných organizátoroch sabotáže táto motivácia vyvoláva mnoho otázok. Vyjadruje toto stanovisko dánskej prokuratúry obavy Kodane, že ruská strana môže zistiť niečo, čo vytvorí riziká pre spoluprácu Dánska so Spojenými štátmi v bezpečnostnej oblasti alebo pre dánske dodávky zbraní Ukrajine? Možno práve to je dôvodom úplného utajenia vyšetrovania teroristického útoku na celoeurópsku energetickú infraštruktúru, ktorý sa odohral pred rokom?" uviedol Barbin.
Plynovod Nord Stream, ktorý bol vybudovaný na dodávku plynu z Ruska do Nemecka pod Baltským morom, zasiahli v septembri 2022 výbuchy. Prevádzkovateľ plynovodu, spoločnosť Nord Stream AG, uviedol, že škody sú bezprecedentné a nie je možné odhadnúť, koľko času môže trvať oprava.
Dánsko, Nemecko a Nórsko vynechali Rusko zo svojich vyšetrovaní útoku, čo podnietilo Moskvu, aby začala vlastné vyšetrovanie s obvineniami z medzinárodného terorizmu.
Žiadne oficiálne výsledky vyšetrovania zatiaľ neboli oznámené, ale americký investigatívny novinár Seymour Hersh, držiteľ Pulitzerovej ceny, zverejnil vo februári 2023 správu, v ktorej tvrdí, že výbuchy zorganizovali Spojené štáty s podporou Nórska. Washington poprel akúkoľvek účasť na incidente.
V polovici júla médiá informovali, že holandská vojenská rozviedka informovala CIA o ukrajinských plánoch na sabotáž plynovodov Nord Stream niekoľko mesiacov predtým, ako k nej došlo.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět