Ukrajina

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 06 dub 2021, 09:47

Babyakovo, oblast Voroněž, 5.4 - kolona s raketomety BM-27 Uragan, pravděpodobně jednotky z Jurgy (Kemerovská oblast)
https://twitter.com/galandecZP/status/1 ... 8904110081

9K22 Tunguska na tahači na dálnici M1 5.4
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 3485585411

Moskva nechce eskalaci situace kolem Ukrajiny, ale rozhodně zajistí svoji bezpečnost v jakémkoli vývoji situace, řekl agentuře RIA Novosti náměstek ministra zahraničí Ryabkov.
https://t.me/rian_ru/89887

Ruské ministerstvo zahraničí varovalo Washington před důsledky provokativních akcí Kyjeva na Donbasu
Zástupci Moskvy a Washingtonu udržují kontakty ohledně situace na Donbasu. Agentuře TASS to v úterý oznámil náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

"Máme za sebou kontakty s americkou administrativou o situaci na Donbasu. Vyčerpávajícím způsobem jsme sdělili americké straně, co se děje," řekl.

Podle Rjabkova je zjevná stále vzdornější a provokativnější linie ze strany Kyjeva vedená jeho západními patrony v čele s USA na východě Ukrajiny. "Washington by měl být znepokojen důsledky této koordinované politiky. Více k tomuto tématu nevidím smysl uvádět, " uvedl náměstek ruského ministerstva zahraničí.
https://tass.ru/politika/11075337

Moskva nemá v úmyslu poskytnout Spojeným státům další vysvětlení týkající se Ukrajiny, měly by se spokojit s těmi, která byla poskytnuta dříve, řekl RIA Novosti náměstek ministra zahraničí Rjabkov.
https://t.me/rian_ru/89882
Naposledy upravil(a) puma dne 06 dub 2021, 09:55, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 06 dub 2021, 12:04

Ukrajina svolává mimořádné zasedání TCG
Ukrajina svolává mimořádnou schůzku k projednání otázek okamžitých rozhodných opatření k obnovení příměří

Ukrajinská strana svolává mimořádné mimořádné zasedání Trilaterální kontaktní skupiny. Informovala o tom tisková služba TCG v Telegramu.

Ukrajina vyzvala zástupce OBSE, aby podpořili iniciativu Ukrajiny svolat mimořádné zasedání Trilaterální kontaktní skupiny za účelem projednání otázek týkajících se okamžitého přijetí rozhodných opatření k obnovení příměří a návratu k přísnému provádění dohod dosažených 22. července 2020.

Ukrajinská delegace uvedla, že od posledního zasedání 30. března byl civilista z Krasnogorovky v Doněcké oblasti zraněn v důsledku ostřelování pozic ozbrojených sil Ukrajiny. V důsledku cílené nepřátelské palby byli navíc zabiti tři příslušníci ozbrojených sil Ukrajiny, další čtyři obdrželi bojová zranění a zranění.

„Tato hrubá porušení příměří na pozadí bezprecedentního nárůstu uskupení ruských vojsk v blízkosti státní hranice s Ukrajinou a ostrá rétorika představitelů TORDLOU** vyvolávají hluboké znepokojení mezi politickým vedením Ukrajiny a mezinárodními partnery,“ uvádí se v prohlášení.
https://112ua.tv/glavnye-novosti/ukrain ... 73334.html
**"Ruská federace vede neustálý dialog se zástupci tzv. „DLR“ a „LLR“, kterým Arestovič říká TORDLOU - „zástupci dočasně okupovaných oblastí Doněcké a Luhanské oblasti na Ukrajině“.

Ukrajinský prezident naléhá na NATO, aby urychlilo plán členství země, říká, že je třeba vyslat signál do Ruska, jak roste napětí
https://twitter.com/AFP/status/1379376961512996864

„Ukrajina bude ponížena a USA se zdrží války.“ Americká média předpovídají pro Kyjev gruzínský scénář
V amerických médiích se objevila nečekaná reakce na možnost velkého vojenského konfliktu na Donbasu. Objevily se výzvy k Bidenovi, aby nedošlo k válce na Ukrajině s Ruskem.

Přinejmenším to bude plné porážky Kyjeva, v nejhorším případě - jaderná válka, píše přední americký konzervativní vydání The National Interest.

Noviny kritizovaly šéfa Bílého domu za jeho politiku vůči Ukrajině. Naznačují, že Biden vede případ k gruzínskému scénáři - kdy Rusko v roce 2008 zničilo Saakašviliho armádu.

Článek se tak jmenuje: "Ukrajinská politika Joea Bidena: opakování Bushe v Gruzii?" (Joe Biden’s Ukraine Policy: A Repeat of George W. Bush in Georgia?).

Publikace nazývá "špatný nápad" vytvořit dojem v Kyjevě, že USA jsou připraveny na válku o Ukrajinu a že americké jednotky přijdou na pomoc. Píše to Ted Galen Carpenter, vedoucí výzkumný pracovník v oblasti obrany a zahraniční politiky v Caton Institute.

Rozebrali jsme to.

„Naděje na pomoc USA se rychle zhroutily“
Na začátku článku se znovu hovoří o všech signálech, které Spojené státy v posledních dnech poskytly Ukrajině. A na tomto základě dochází k závěru, že hrozí opakování gruzínského scénáře z roku 2008.

„Bidenova administrativa je ve vážném nebezpečí opakování katastrofální politiky George W. Bushe, která přiměla gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho k přesvědčení, že jeho země je cenným spojencem USA a že USA a NATO přijdou na pomoc Gruzii, pokud se zapleten do ozbrojeného konfliktu s Ruskem. “ píše Carpenter.

Popisuje situaci v Gruzii v předvečer katastrofy.

"Saakašvili měl všechny důvody k závěru, že má neochvějnou podporu Washingtonu. Bushova administrativa poskytla Tbilisi miliony dolarů na zbraně a vycvičila gruzínské jednotky. Bush a další úředníci zuřivě chválili Saakašviliho a demokratickou revoluci v Gruzii," uvedl expert.

Poté prezident Gruzie, inspirovaný takovou podporou, zahájil vojenskou operaci v Jižní Osetii, ale narazil na silný protiútok ruských vojsk. A Spojené státy nakonec nic neudělaly.

"Veškeré naděje Gruzínců, že hlasité chvály Washingtonu na adresu "demokratického přítele" povede k tomu, že se USA zúčastní ve válce se rychle zhroutily,“ uvádí autor článku.

"Když Bush po zahájení ruské ofenzívy zavolal Saakašviliho, gruzínský prezident ho vyzval, aby neopouštěl demokracii. Bush ho ujistil o závazku Washingtonu k územní celistvosti Gruzie, ale neslíbil vojenskou podporu," připomíná Carpenter.

Autor vysvětluje, že USA a evropští spojenci se zdráhali riskovat konfrontaci s jadernou mocností kvůli nejasnému územnímu sporu.

„Jednotky USA a NATO zůstaly ve svých kasárnách a Saakašvili byl donucen přijmout ponižující mírovou dohodu, podle níž zůstaly Jižní Osetie a další separatistický region pod spolehlivou kontrolou Ruska,“ uzavírají noviny.

Paralely mezi situací v Gruzii a tím, co se nyní děje na Ukrajině, autor nazývá "temné a znepokojující". Píše, že Putin mnoho let varoval Západ před nepřípustností pokusů učinit z Ukrajiny vojenského klienta NATO.

"To překračuje červenou čáru z hlediska bezpečnosti Ruska," píše deník a uvádí příklad anexe Krymu, která podle autora byla reakcí na podporu Ameriky a Evropy při svržení Janukovyče.

„Zdá se, že Bidenova administrativa je rozhodnuta udělat stejnou chybu,“ píše deník.

Dva scénáře katastrofy
Carpenter vidí dva nepříznivé scénáře - „špatný“ a „hrozný“.

"Nejpravděpodobnějším výsledkem je opakování epizody s Gruzií. Když země, kterou Washington vyzval, aby zaujala konfrontační postoj vůči Rusku, jedná s přehnanými nadějemi na podporu USA a utrpí rozhodující vojenskou porážku," předpovídá expert.

Poté bude Ukrajina „ponížena“ a „američtí vůdci se navzdory všem svým slovům vzdají války“.

Současně podle autora existuje alternativní výsledek, který je však ještě horší.

"Existuje nebezpečí, že administrativa Bidena dojde k závěru, že musí být v souladu s implicitní povinností zajistit bezpečnost Ukrajiny, a dá vojenskou reakci na vypuknutí bojů mezi ruskými a ukrajinskými silami. Bylo by to extrémní šílenství, protože by to mohlo vést k jaderné válce. Vzhledem k vysoké míře nepřátelství vůči Moskvě, které je zřejmé ze strany administrativy a velké části Washingtonské politické elity, však tuto možnost nelze vyloučit," píše Carpenter.

Věří, že Bidenova administrativa naléhavě potřebuje přehodnotit svoji politiku vůči Ukrajině. "Washington slibuje Kyjevu bezpečnostní záruky. Žádný rozumný Američan by však neměl chtít, aby je USA plnily," uzavírá autor.
https://strana.ua/news/326625-bajden-po ... erest.html

Kreml nazval „bezpečnost Rusů na Donbasu“ Putinovou osobní prioritou
Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že bezpečnost Rusů, a to i na Donbasu, kde se situace zhoršuje, je bezpodmínečnou prioritou Vladimíra Putina.

Informovala o tom agentura RIA Novosti s odkazem na Peskova v úterý 6. dubna.

"Bezpečnost ruských občanů, jejich osudy jsou bezpodmínečnou prioritou Ruské federace a osobně prezidenta. Hlavní je, že nic nesmí vyprovokovat vojenské akce ukrajinských ozbrojených sil proti lidem žijícím" v republikách," uvedl Peskov.

Mluvčí Kremlu nedal jasnou odpověď na otázku ohledně možných kroků Ruské federace v případě eskalace situace na Donbasu.

"Na tuto otázku nyní nebudu odpovídat. Situace je napjatá a jakákoli tvrzení mohou být použita pro chybný obrázek situace a mohou přispět ke zvýšení napětí," řekl Peskov.
https://strana.ua/news/326660-peskov-na ... basse.html

Kreml zatím nevidí snahu Kyjeva převzít kontrolu nad svými ozbrojenými silami na Donbasu
Moskva podle mluvčího ruského prezidenta nepozorujeme záměry ukrajinské strany "odklonit se od vojenského scénáře".

Kreml zatím v Kyjevě nepozoruje snahu odklonit se od "vojenského scénáře" a převzít kontrolu nad jednotkami ukrajinských ozbrojených sil na kontaktní linii na Donbasu. Řekl to v úterý novinářům mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

"Zatím nevidíme záměr ukrajinské strany nějak se uklidnit, vzdát se vojenského scénáře, schovávaní se za nějakou pomíjivá hrozbu, převzít kontrolu nad všemi svými jednotkami ozbrojených sil, které jsou přímo blízko linie vymezení (na Donbasu) a které jsou nejčastěji příčinou provokací," řekl Peskov.

Peskov zdůraznil, že ruský prezident Vladimir Putin během dřívějšího rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem "podrobně popsal" obavy ruské strany v souvislosti se situací na Ukrajině. "Naše obavy jsou známé i v dalších hlavních městech. Situace je opravdu velmi vážná," dodal prezidentův mluvčí.

Kreml doufá, že nic nevyprovokuje boje ukrajinských ozbrojených sil proti vlastnímu lidu na Donbasu, řekl Peskov. "Klíčová věc je, že nic znovu nevyvolá vojenské akce ukrajinských ozbrojených sil ve vztahu k jejich vlastnímu lidu ve vztahu k lidem, kteří žijí v samozvaných republikách," řekl.

Mluvčí Kremlu neodpověděl na otázku ohledně možných kroků Moskvy na ochranu lidí, kteří obdrželi ruský pas na Donbasu v případě eskalace, a považuje za nevhodné spekulovat o možném vývoji situace. Peskov zároveň zdůraznil, že "bezpečnost ruských občanů, jejich osud je absolutní prioritou ruského státu a ruského prezidenta Vladimira Putina osobně".

Změna místa pro schůzky kontaktní skupiny
Podle Peskova zatím není vypracován konkrétní postoj ke změně místa pro jednání kontaktní skupiny o situaci na jihovýchodě Ukrajiny.

"Nevím, jak oficiálně oznámila tuto pozici Ukrajiny, zda je to úplné odmítnutí přijet do Minsku. Ale skupina je tripartitní, proto zde bude nutné vypracovat pozici ještě na dvou stranách, a dosud žádná pozice v tomto směru není", - řekl Peskov, komentoval tak prohlášení zástupce šéfa ukrajinské delegace na minských jednáních Alexeje Reznikova o tom, že zástupci Kyjeva nebudou navštěvovat zasedání kontaktní skupiny v Minsku po zrušení karanténích omezení.

Mluvčí Kremlu nedokázal odpovědět na otázku, co by mohlo být důvodem pro rozhodnutí ukrajinské strany svolat mimořádné zasedání trilaterální kontaktní skupiny pro Donbas. "To by mělo být žádáno po ukrajinské straně," uvedl s tím, že Kreml je "celkově znepokojen situací" v regionu.
https://tass.ru/politika/11078159
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 06 dub 2021, 14:26

Lavrov: Rusko je znepokojeno vývojem situace na Ukrajině, reakce Západu na chování Kyjeva na Donbasu vyvolává zklamání
Moskva je znepokojena rétorikou Kyjeva ohledně situace na Donbasu. Prohlásil to v úterý ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov na tiskové konferenci po jednání s ministrem zahraničí Indie Subrahmanyamem Jaishankarem.

Reakce Západu na chování Kyjeva na Donbasu vyvolává zklamání, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
„Co se týče prohlášení ukrajinského vedení, bylo o tom mnoho analytických článků a reportáží. Znepokojuje nás to, říkáme to také našim evropským kolegům a doufáme, že adekvátní chápání toho, co se děje, mají také ve Washingtonu. Zatím bohužel akce a reakce našich západních kolegů na posilování vojenské struktury, na přesun vojsk k linii dotyku na Donbasu u nás vyvolává zklamání. Naši západní kolegové vycházejí podle všeho i nadále z toho, že je třeba všemožně podporovat ukrajinskou moc, mj. i v jejích naprosto nepřijatelných akcích a prohlášeních,“ řekl ruský ministr na tiskové konferenci po jednání se svým indickým protějškem.
Paříž a Berlín by měly neodkladně vynaložit úsilí k tomu, aby přivedly Kyjev k vědomí a podnítily ho k plnění minských dohod o Donbasu, prohlásil Lavrov.
„Bohužel, pokaždé, když jde o normandský formát v té či oné podobě na úrovni lídrů nebo zástupců a zaměstnanců ministerstev zahraničí, nevidíme ze strany našich francouzských a německých kolegů žádné energické akce, aby dovedli ukrajinskou stranu k vědomí. Teď už je příliš mnoho svědectví toho, že to je třeba udělat neodkladně,“ řekl Lavrov.

Kyjev odmítá minské dohody, zní z Moskvy
Moskva si nepřeje eskalaci kolem Ukrajiny, ale zcela určitě zajistí svou bezpečnost při jakémkoli vývoji situace, řekl dříve v úterý Sputniku náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.
„Zajistíme svou bezpečnost a naše zájmy zaručeně při jakémkoli vývoji událostí. Nechceme eskalaci, ale jsme připraveni na jakýkoli obrat,“ řekl Rjabkov v rámci odpovědi na otázku, zda Moskva zvažuje scénáře, kdy USA následně po dodávce smrtících zbraní mohou do Kyjeva poslat svá vojska.
„Absolutní neadekvátnost těch, kdo vytváří linii ukrajinským směrem ve Washingtonu, je nám jasná, takže můžeme očekávat cokoliv. A právě proto přijímáme příslušná opatření,“ dodal diplomat.

Zdůraznil, že „za účelem vyhnout se tomu nejhoršímu by měli američtí kolegové věnovat pozornost rostoucím ‚revanšistickým‘ náladám v Kyjevě a zastavit sklouzávání politiky tohoto státu směrem ke zvyšování konfliktního potenciálu“.
„Kyjev zcela odmítá minské dohody. To je hlavní příčina vyostření, které nyní vidíme,“ řekl Rjabkov.
https://sptnkne.ws/FR3c


OPPŽ označila Reznikova za provokatéra po jeho odmítnutí jít do Minsku na jednání o Donbasu
Odmítnutí ukrajinské delegace v Trilaterální kontaktní skupině jít do Minsku na jednání o Donbasu může mít důsledky v podobě rozpadu diplomatického urovnání na východní Ukrajině a zničení vztahů s Běloruskem.

"Nedávno ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský zdůraznil, že Ukrajina zvolila diplomatickou cestu řešení konfliktu a navrácení dočasně nekontrolovaných území. Je zřejmé, že podřízení nesouhlasí s prezidentem. Reznikov a podobní provokatéři dělají vše pro to, aby narušili proces vyjednávání, zcela zničí vztahy s dalším významným sousedem Ukrajiny - Běloruskem, “uvedla strana ve svém prohlášení.

OPPŽ vyzývá ukrajinskou vládu, aby upustila od takových prohlášení, která by mohla zničit vztahy se sousedními státy. Strana věří, že v současné době je hlavním úkolem vlády vyřešit situaci na kontaktní linii.

"Vyzýváme prezidenta Ukrajiny, aby očistil ukrajinskou delegaci v TCG od nezodpovědných politiků. Svým radikalismem záměrně blokuje cestu k diplomatickému urovnání konfliktu a vytváří pouze nové. Ukrajinci očekávají mír, odpovědnou zahraniční politiku a partnerství se sousedními zeměmi, a nikoli provokativní ultimáta vlády. “, - uvádí se.
https://strana.ua/news/326676-v-opzzh-p ... nske-.html

Šojgu vyhlásil kontrolu bojové připravenosti ozbrojených sil RF (ve všech vojenských okruzích), vojáci jsou stahování na polygony
viewtopic.php?f=14&t=11&p=188855#p188855

Kontroly bojové připravenosti ruské armády od 6. do 30. dubna se zúčastní více než 30 tisíc vojáků vzdušně výsadkových jednotek
https://function.mil.ru/news_page/count ... 903@egNews

Na Donbasu byli zabiti dva ukrajinští vojáci
Jeden z nich zahynul v důsledku minometného útoku a druhý v důsledku výbuchu vojenského vozidla.

Uvádí se, že poblíž osady Nevelskoye provedli ozbrojenci minometné ostřelování ukrajinských pozic, v důsledku čehož byl zabit jeden ukrajinský voják.

"V důsledku nepřátelské minometné palby byl jeden ukrajinský obránce zraněn. Vojákovi byla okamžitě poskytnuta první pomoc a bohužel během evakuace zemřel," uvádí se ve zprávě.

Rovněž nedaleko osady Stepně v důsledku výbuchu vojenského vozidla na neznámém výbušném zařízení utrpěl jeden voják ozbrojených sil Ukrajiny zranění neslučitelná se životem.
https://112ua.tv/ato/na-donbasse-pogibl ... 73376.html


Kyjevská vojska vypálila z minometů na vesnici na západě Doněcku
Ozbrojené formace Ukrajiny zahájily palbu z minometů směrem k dolu ve vesnici Abakumov na západním okraji Doněcku. Oznámilo to dnes zastoupení DLR ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci režimu příměří (JCCC).

Ostřelování bylo zaznamenáno v 10:50. Palba byla vedena z Kyjevem kontrolované vesnice Nevelskoye. Čtyři 82 mm miny byly vypáleny ve směru na důl Abakumov. Při ostřelování byl navíc použit granátomet.
https://dan-news.info/defence/vojska-ki ... necka.html

Ruský jazyk byl zbaven regionálního statusu na území regionu Záporoží. Toto rozhodnutí platilo v regionu od roku 2012
https://112ua.tv/obshchestvo/russkiy-ya ... 73361.html

Kuleba: Minulý týden ukázal, že všichni ukrajinští partneři dokonale vidí, že ruská federace by měla být přivedena k rozumu. Už to dělají. Váha Ukrajiny je naopak hodnocena pozitivně. Ruský pokus vnutit Ukrajině obraz "agresora" už selhal. Zůstaly jen hlasité výroky pro diváky v Ruské federaci.
https://twitter.com/DmytroKuleba/status ... 1265818627
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 06 dub 2021, 16:00

Ukrajinská vojenská rozvědka: Rusko přesouvá jednotky ze západního, středního a východního vojenského okruhu do jižního vojenského okruhu.
https://novynarnia.com/2021/04/06/rosiy ... kordonu-2/

Studio N: Ruská vojska se shromažďují u hranic s Ukrajinou. Hrozí další konflikt? Hostem Studia N je :nahlavu: analytik Jan Šír z Institutu mezinárodních studií FSV UK
https://denikn.cz/597401/studio-n-ruska ... -konflikt/

Vstup Ukrajiny do NATO pouze prohloubí problém na Donbasu: Kreml
Vstup Ukrajiny do NATO prohloubí ozbrojený konflikt na Donbasu, aby Kyjev mohl učinit příslušné rozhodnutí, musí zohlednit stanovisko „DLR a LLR“.

V úterý 6. dubna s odvoláním na slova tiskového tajemníka ruského prezidenta Dmitrije Peskova informuje agentura Interfax-Ukrajina.

"Hluboce pochybujeme, že to Ukrajině pomůže nějak se vyrovnat s jejím vnitřním problémem. Podle našeho názoru to situaci ještě zhorší," uvedl mluvčí Kremlu.

„Když mluvíme o vstupu do NATO, nemělo by se v žádném případě abstrahovat od názoru lidí, a pokud se zeptáte na názor několika milionů lidí v samozvaných republikách, pochopíte, že členství v NATO je pro tyto lidi hluboce nepřijatelné, nepřijatelná vyhlídka,“ Dodal Peskov.

Připomeneme, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský v rozhovoru s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem uvedl, že „NATO je jediný způsob, jak ukončit válku na Donbasu,“ a přijetí Akčního plánu pro členství v Alianci „bude skutečným signálem pro Ruskou federaci“.
https://strana.ua/news/326707-vstupleni ... eskov.html

Poslanec Derkač, který zveřejnil rozhovory mezi Porošenkem a Bidenem, oznámil přípravu pokusu o atentát na sebe
Poslanec Andrej Derkač uvedl, že proti němu a bývalému prokurátorovi Konstantinovi Kulikovi se připravuje pokus o vraždu.

Pokus o atentát podle něj připravuje skupina devíti lidí, většinou britských občanů. Dodal, že dorazili na Ukrajinu a nyní o něm a Kulikovi shromažďují informace, „aby vypracovali plán a přímo fyzickou likvidaci“. Derkač dodal, že jedním z přímých pachatelů vraždy by měl být albánský občan, člen uvedené skupiny.

Poslanec také informoval o této skupině. Specializuje se zejména na objednávky vládních zpravodajských služeb a soukromých společností z celého světa.

Je to polovojenské křídlo společnosti, která má smluvní vztah se společností KROLL Associates UK LTD.“

"KROLL Associates UK LTD je jednou z velkých společností, která se specializuje na hodnocení rizik, provádění firemních auditů a zajištění bezpečnosti. KROLL má ale také samostatnou nestátní polovojenskou jednotku specialistů "širokého profilu". KROLL je veteránem v ukrajinské problematice, “ řekl Derkač.

Podle svých slov Derkač získal tuto informaci o této společnosti v roce 2001. „Vedla„ nezávislé vyšetřování “ohledně neúčastí ukrajinského prezidenta Leonida Kučmy v té době na vraždě novináře Gongadzeho,“ napsal poslanec.

Dále uvedl, že společnost KROLL Associates provedla audit činnosti vlády Julie Tymošenkové v letech 2008–2010 „na příkaz tehdejšího prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče“.

Kromě toho se podle Derkače potřetí objevil KROLL v případu s Burismou. „Konkrétně v rámci přípravy na jednu z mých tiskových konferencí, v bankovních prohlášeních Burisma předávaných investigativními novináři.“

Derkač dodal, že společnost KROLL Associates byla zapojena do auditu PrivatBanky, který podle poslance sloužil pro znárodnění banky.

"KROLL pomáhal přítelkyni Petra Alexejeviče (Porošenko, - pozn. red.) Valerii Gontarevové (bývalá šéfka NBÚ-pozn. red.), a pokud oficiálně, tak národní bance Ukrajiny.

"Pro státní úvěry společnosti KROLL Associates UK LTD byl proveden fiktivní audit Pao KB "Privatbank". V důsledku toho se otevřela možnost pro takzvané znárodnění Pao KB "Privatbank", - dodal poslanec.

V této souvislosti se obrátil na ukrajinské bezpečnostní služby s žádostí o prošetření činnosti společnosti KROLL.
https://112ua.tv/politika/opublikovavsh ... 73388.html

Zástupce vedoucího ministerstva informací samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) Daniil Bezsonov označil třetí dubnový týden za pravděpodobné datum zahájení ofenzívy Ozbrojených sil Ukrajiny (VSU) na Donbasu, - uvádí RIA Novosti.
Podle jeho slov nyní milice denně sleduje dodávky vojenské techniky a vojáků na kontaktní linii, což naznačuje přípravu útočné operace. "Musíte pochopit, že nepřítel je již připraven." Přijali veškerá nezbytná přípravná opatření k zahájení vojenských operací,“ uvedl Bezsonov.

Poznamenal, že úspěch ukrajinské operace bude záviset zejména na povětrnostních podmínkách, a proto velení v Kyjevě čeká na konec jarního tání. "Země je mokrá, pro efektivní útočné operace musí být armáda schopna rychle manévrovat a rychle se pohybovat." Země proto musí vyschnout,“ dodal úředník.

Bezsonov zdůraznil, že vojenští experti a analytici z DLR očekávají zesílení bojů v regionu k 20. dubnu, a proto orgány republiky nyní aktivně posilují své pozice a rozvíjejí taktiku boje proti ukrajinským dronům. "Samozřejmě, bude s čím odpovědět." Jsme připraveni na to, že nepřítel použije všechny dostupné zbraně,“ uzavřel.
https://lenta.ru/news/2021/04/06/zsu_dnr/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 06 dub 2021, 17:47

https://cz.sputniknews.com/politika/202 ... a-donbasu/
Lavrov: Rusko je znepokojeno vývojem situace na Ukrajině, reakce Západu na chování Kyjeva na Donbasu vyvolává zklamání
Moskva je znepokojena rétorikou Kyjeva ohledně situace na Donbasu. Prohlásil to v úterý ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov na tiskové konferenci po jednání s ministrem zahraničí Indie Subrahmanyamem Jaishankarem.

Reakce Západu na chování Kyjeva na Donbasu vyvolává zklamání, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
„Co se týče prohlášení ukrajinského vedení, bylo o tom mnoho analytických článků a reportáží. Znepokojuje nás to, říkáme to také našim evropským kolegům a doufáme, že adekvátní chápání toho, co se děje, mají také ve Washingtonu. Zatím bohužel akce a reakce našich západních kolegů na posilování vojenské struktury, na přesun vojsk k linii dotyku na Donbasu u nás vyvolává zklamání. Naši západní kolegové vycházejí podle všeho i nadále z toho, že je třeba všemožně podporovat ukrajinskou moc, mj. i v jejích naprosto nepřijatelných akcích a prohlášeních,“ řekl ruský ministr na tiskové konferenci po jednání se svým indickým protějškem.
Paříž a Berlín by měly neodkladně vynaložit úsilí k tomu, aby přivedly Kyjev k vědomí a podnítily ho k plnění minských dohod o Donbasu, prohlásil Lavrov.
„Bohužel, pokaždé, když jde o normandský formát v té či oné podobě na úrovni lídrů nebo zástupců a zaměstnanců ministerstev zahraničí, nevidíme ze strany našich francouzských a německých kolegů žádné energické akce, aby dovedli ukrajinskou stranu k vědomí. Teď už je příliš mnoho svědectví toho, že to je třeba udělat neodkladně,“ řekl Lavrov.
Kyjev odmítá minské dohody, zní z Moskvy
Moskva si nepřeje eskalaci kolem Ukrajiny, ale zcela určitě zajistí svou bezpečnost při jakémkoli vývoji situace, řekl dříve v úterý Sputniku náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.
„Zajistíme svou bezpečnost a naše zájmy zaručeně při jakémkoli vývoji událostí. Nechceme eskalaci, ale jsme připraveni na jakýkoli obrat,“ řekl Rjabkov v rámci odpovědi na otázku, zda Moskva zvažuje scénáře, kdy USA následně po dodávce smrtících zbraní mohou do Kyjeva poslat svá vojska.
„Absolutní neadekvátnost těch, kdo vytváří linii ukrajinským směrem ve Washingtonu, je nám jasná, takže můžeme očekávat cokoliv. A právě proto přijímáme příslušná opatření,“ dodal diplomat.
Zdůraznil, že „za účelem vyhnout se tomu nejhoršímu by měli američtí kolegové věnovat pozornost rostoucím ‚revanšistickým‘ náladám v Kyjevě a zastavit sklouzávání politiky tohoto státu směrem ke zvyšování konfliktního potenciálu“.
„Kyjev zcela odmítá minské dohody. To je hlavní příčina vyostření, které nyní vidíme,“ řekl Rjabkov.

Situace v Donbasu
Poradce pro informační politiku ukrajinské delegace v kontaktní skupině pro Donbas Oleksij Arestovič dříve oznámil, že Kyjev vypracoval Plán společných kroků pro urovnání konfliktu na Donbasu. V DLR a LLR prohlásili, že Kyjevem předložený dokument odporuje minským dohodám a že čekají na komentáře k plánu, který navrhly Doněck a Luhansk.

V březnu vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta Andrii Jermak prohlásil, že Ukrajina dopracovala plán mírového urovnání situace na Donbasu, který navrhly Francie a Německo, a očekává nyní jeho schválení Ruskem. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že nedisponuje žádnou informací o existenci dopracovaného plánu urovnání situace na Donbasu.

Ukrajinské úřady zahájily v dubnu roku 2014 vojenskou operaci proti samovyhlášeným LLR a DLR, které vyhlásily nezávislost po státním převratu na Ukrajině v únoru 2014. Podle nejnovějších údajů OSN při konfliktu zemřelo již přes 13 tisíc lidí.

Otázka urovnání situace na Donbasu se projednává mj. v průběhu schůzek v Minsku kontaktní skupiny, která schválila od září roku 2014 již tři dokumenty reglementující kroky pro deeskalaci konfliktu. Avšak i po dohodách o příměří pokračují mezi stranami konfliktu přestřelky.
https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... v-regionu/
Kyjev odmítl poslat členy kontaktní skupiny na jednání do Minsku. V DLR označili situaci v regionu za nebezpečnou
Kyjev nepošle do Minsku členy své delegace v třístranné kontaktní skupině pro Donbas, prohlásil vicepremiér a ministr pro záležitosti dočasně okupovaných území Ukrajiny Oleksii Reznikov, podle jehož slov je třeba pro pokračování v jednacím procesu „hledat jinou zemi a jiné město“.

Vedoucí ukrajinské delegace v kontaktní skupině pro Donbas a první prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk dříve prohlásil, že připouští přenesení dějiště jednání o urovnání z Běloruska do Švédska, nebude-li možné jednat v Minsku kvůli protestům.
„Oznámili jsme, že se nezúčastníme zasedání třístranné kontaktní skupiny, pokud karanténa najednou skončí a bude navrženo v konzultacích pokračovat jako dříve v Minsku. Vysvětlili jsme, že ukrajinská delegace nebude posílat své členy do Minsku. V reálném životě budeme stejně muset hledat pro jednání jinou zemi a jiné město,“ řekl Reznikov ve vysílání pořadu Svoboda slova na televizní stanici ICTV.
Toto rozhodnutí přitom odůvodnil nikoli protesty v Minsku, ale tím, že „Bělorusko je dnes pod vlivem RF“ a že Ukrajina „nemá k tomuto území důvěru“.

Situace je nebezpečná
Situace na linii dotyku na Donbasu se dá zhodnotit jako dost nebezpečná, ukrajinští vojáci přisunují techniku a provádějí odminování před pozicemi, prohlásila zplnomocněná zástupkyně samovyhlášené Doněcké lidové republiky v kontaktní skupině pro urovnání konfliktu, ministryně zahraničí DLR Natalja Nikonorovová.

V DLR dříve oznámili nárůst počtu ostřelování ze strany ukrajinských vojáků. Vedoucí představitel republiky Děnis Pušilin nevyloučil možnost rozsáhlého útoku Kyjeva na Donbas a podotkl, že „Ukrajina má na to všechno připravené“.
„V současné době hodnotíme operativní situaci jako dost nebezpečnou, protože jsou potvrzená fakta přísunu techniky k linii dotyku z ukrajinské strany. Navíc odminování před ukrajinskými pozicemi také neprobíhá náhodou, ale nejpravděpodobněji s cílem ofenzívy,“ řekla Nikonorovová v rozhovoru pro Sputnik.
Kyjev čeká na znamení od USA?
Kyjev čeká na povolení USA pro silový scénář na Donbasu, soudí Nikonorovová.
„V mediální rovině zesiluje Kyjev tuto eskalaci (kolem situace na Donbasu), aby požádal USA o povolení k ofenzívě a možná i o podporu: ještě více zbraní, instruktorů a přirozeně i finanční a administrativní pomoci,“ prohlásila Nikonorovová v rozhovoru pro Sputnik
.
Podle jejího názoru bude rozhodnutí Kyjeva pro silovou variantu urovnání konfliktu záležet na řadě faktorů.
„Bude-li povolení ze strany USA, bude-li podpora… (ukrajinský prezident Volodymyr) Zelenskyj počítá s jistou carte blanche od USA, s povolením a s koordinací silového scénáře konfliktu,“ dodala Nikonorovová.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 06 dub 2021, 18:35

Basurin odhalil nové podrobnosti střetu mezi NM DLR a ukrajinskými sabotéry poblíž Horlivky
Ukrajinská sabotážní skupina poblíž Horlivky měla v úmyslu provést odminování, aby se přiblížila pozicím NM DLR. Oznámil to dnes zástupce velitele NM republiky Eduard Basurin.

Včera bylo oznámeno, že 4. dubna zmařila NM DLR pokus ukrajinské sabotážní skupiny provést průzkum v blízkosti hranic republiky v oblasti vesnice Shumy poblíž Horlivky. Během bitvy byl zabit jeden z vojáků ozbrojených sil Ukrajiny.

"Náš průzkumník si všiml přístupu nepřátelské skupiny tří lidí k našim frontovým pozicím." Poté, co informoval o tom, co se děje velitelské stanovištěm, čekal, až se sabotéři dostanou na dostřel, a na rozkaz zahájil palbu ze zbraní, které nejsou zakázány minskými dohodami, - řekl Basurin. „V průběhu rychlé bitvy ustoupili příslušníci ozbrojených sil Ukrajiny na své pozice.“

Basurin dodal, že při zkoumání místa střetu našli vojáci DLR tělo zesnulého ukrajinského vojáka, který byl evakuován na pozice NM DLR. V jeho blízkosti byly nalezeny prostředky pro odminování a technický průzkum.

"Podle předběžných informací, které obdržela naše zpravodajská služba od velitelství 10. brigády, je mrtvým sabotéren vojín Igor Bajtala, ženista 8. horského útočného praporu." Byl součástí skupiny, jejímž úkolem byl ženijní průzkum a vyčištění průchodu do našich pozic. Spolu s ním byla nalezena sapérová sonda a detektor min, stejně jako zařízení pro minování terénu, - řekl Basurin. - Nebyly u něj nalezeny žádné zbraně. Pravděpodobně pro prchající ukrajinské ozbrojence byl samopal důležitější než umírající spolubojovník.

Nemůžeme ignorovat skutečnost, že navzdory skutečnosti, že jsme včera informovali o nalezení těla vojáka ozbrojených sil Ukrajiny, ukrajinská strana se nepokusila nás kontaktovat, aby bylo tělo navráceno příbuzným, což je také v zájmu velitelů o jejich vojáků, “- řekl Basurin.
Obrázek
https://dan-news.info/defence/basurin-r ... ovkoj.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4239
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 06 dub 2021, 18:46

VSU si prevzala v Marjinke na kontrolnom bode telo padleho prislušnika 10. utočnej brigady "Edelweiss"(vyznavača športu a zdraveho sposobu života), ktory zmizol 3.4.
https://m.censor.net/ru/news/3258061/ok ... _3_aprelya

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 06 dub 2021, 18:56

jazyková poznámka:
Brigáda sa nazýva "Эдельвейс" - Edelveis, ale "plesnivec" sa ukajinsky povie "Білотка" = bylotka
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 06 dub 2021, 19:21

Kropotkin, Krasnodarský kraj, 6.4 - ešelon s 240mm minomety 2S4 Tulpan
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 3548914691
tamtéž dva ešelony s BMP-3, tanky, náklaďáky
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 6956510208
další ešelon někde v Krasnodarském kraji
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 5284654085

Pentagon: „Vyzýváme Rusko, aby dalo jasně najevo své záměry ohledně toho, co dělají s touto řadou sil podél hranice Ukrajiny „Nadále voláme po příměří, které vyžadují Minské dohody... & aby pokleslo zahřívání." "Nadále vidíme ruské síly podél hranice s Ukrajinou, konkrétně na Krymu, konkrétně více směrem k jihovýchodu". "Sledujeme to velmi pozorně... Záměr není zcela jasný". "Sledujeme, jak budují síly podél jihovýchodu, včetně Krymu"
https://twitter.com/jseldin/status/1379458259678019589
https://twitter.com/jseldin/status/1379458258973421573

Sladkov a rozhovor s bývalým velitelem praporu Vostok a jednotky Alfa SBU v Doněcku - Alexandrem Chodakovským: Rusko a Donbas. Komu můžete odpustit, komu ne. Jsou obyvatelé DLR připravení na válku, a je Ukrajina připravena?


Klincy, Brjanská oblast, 6.4 kolona s houfnicemi Msta-B
https://twitter.com/girkingirkin/status ... 8909943825

Mise OBSE potvrzuje smrt chlapce z exploze na Donbasu
Zvláštní monitorovací mise OBSE na Ukrajině zaznamenala smrt dítěte při výbuchu na Donbasu, které bylo oznámeno v Doněcku 3. dubna.

Mluvíme o Vladikovi Dmitrijevovi, který byl podle „DLR“ zabit výbušninou shozenou z dronu ukrajinských ozbrojených sil.

Chlapec je zmíněn ve zprávě OBSE zveřejněné 6. dubna.

Co říká zpráva OBSE
Zpráva zvláštní monitorovací mise OBSE, zveřejněná 6. dubna, uvádí, že 2. dubna v obci Aleksandrovskoje, v nekontrolované části Doněcké oblasti, zahynul chlapec na následky výbuchu a zranění střepinami. Rovněž se uvádí, že v důsledku ostřelování v Krasnohorivce ovládané Ukrajinou byl zraněn muž.

"Chlapec zemřel na následky výbuchu a zranění šrapnelů v nevládním Aleksandrovskoje a muž byl zraněn při ostřelování ve vládou kontrolované Krasnogorovce v Doněcké oblasti. Východně od Doněcku), vesnice asi 14 km jižně od kontaktní linie, a muži zraněném ve stejný den při ostřelování vesnice Krasnogorovka (kontrolovaná vládou, 21 km západně od Doněcka), “uvádí se ve zprávě.

OBSE rovněž uvedla, že 5. dubna márniční úředníci v Doněcku telefonicky informovali misi o tom, že tělo 5 letého chlapce bylo k nim doručeno 2. dubna.

"Dne 6. dubna chlapcova babička telefonicky řekla SMM, že odpoledne 2. dubna byl její vnuk v jejím domě na ulici Dorozhnaya v Aleksandrovskoje, když uslyšela zvuk výbuchu. Babička dodala, že viděla černý a bílý kouř venku. Vyšla jsem ven, uviděla jsem svého vnuka ležet na zemi a všimla jsem si stop fragmentů a stop poškození na zdi domu a nejbližším plotu. Mise bude tento případ nadále vyšetřovat, “ uvádí se ve zprávě OBSE.
https://strana.ua/news/326779-cherez-tr ... basse.html

Kravčuk chce přenést jednání o Donbasu do Polska, kam zástupci „DLR a LLR“ nebudou moci přijet
Vedoucí ukrajinské delegace v Trilaterální kontaktní skupině (TCG) a bývalý prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk uvedl, že jednání o Donbasu po skončení karantény lze přesunout z Běloruska do Polska.

Politik to řekl ve vysílání televizního kanálu Ukrajina 24.

"Pokud si vezmeme bývalé socialistické země, uvažoval bych o Polsku. Nebudou žádné otázky. Polsko a my jsme nebyli vždy přátelé, ale byly i doby našeho přátelství ... Pokud vezmeme země nesocialistické bloku, pak existuje spousta takových zemí. Měla by to být neutrální demokratická země, “ řekl Kravčuk.

Dodal, že „za žádných okolností není možné pokračovat v jednáních TCG v Bělorusku“.

"V žádném případě to nemůže být Bělorusko, protože mluví velmi ošklivě, řekl bych dokonce obscénní věci o Ukrajině přes Lukašenkovy rty. Je pod palcem Ruska. To, že země je platformou pro jednání, řekl bych, je dokonce nepohodlné o tom mluvit, “ vysvětlil Kravčuk.

Podle něj „Rusko bude proti převodu, protože potřebuje, aby se zástupci ORDLO účastnili jednání o Donbasu, ale bude velmi problematické je vyvážet do západních zemí.“
https://strana.ua/news/326777-kuda-khoc ... vchuk.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2521
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 06 dub 2021, 23:37

Alchymista píše:
06 dub 2021, 18:56
jazyková poznámka:
Brigáda sa nazýva "Эдельвейс" - Edelveis, ale "plesnivec" sa ukajinsky povie "Білотка" = bylotka

Plesnivec alpský (Leontopodium alpinum), též protěž alpská[2], je jedna z nejznámějších horských květin. Německý název Edelweiß pochází z německých slov edel (vznešený) a weiß (bílý).
Alpská protěž se považuje za symbol Alp. Protěž alpská byla také symbolem horských myslivců a protěž alpská v černém oválu byla nášivkou horských myslivců Zbraní SS.[4][5]

https://cs.wikipedia.org/wiki/Plesnivec_alpsk%C3%BD
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6486
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 07 dub 2021, 06:35

Ukrajina může zahájit ofenzívu koncem dubna, uvedli v DLR
Ukrajinská strana nadále každý den přiváží do Donbasu vojenskou techniku, může zahájit ofenzívu ve třetí dubnové dekádě, domnívá se Daniil Bezsonov, první náměstek ministra informací samozvané Doněcké lidové republiky (DLR).

Předpovídat konkrétní datum, kdy to bude ... Je třeba chápat, že nepřítel je již připraven. Provedli veškerá nezbytná přípravná opatření k zahájení nepřátelských akcí. Kdy bude vydán rozkaz k útoku? S největší pravděpodobností to bude záviset na povětrnostních podmínkách, protože nyní je jarní tání, země je mokrá, pro efektivní útočné akce musí být armáda schopna rychle manévrovat a rychle se pohybovat. Země proto musí vyschnout. S největší pravděpodobností to bude podle předpovědí našich specialistů a armády pravděpodobně 20. dubna,“ uvedl Bezsonov.
https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... dli-v-dlr/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 07 dub 2021, 10:34

Zelenský za den propustil sedm diplomatů, většinou velvyslanců. Zástupci diplomatických misí Ukrajiny v Asii a Evropě, jakož i zástupce Ukrajiny v Evropské unii
https://112ua.tv/politika/zelenskiy-za- ... 73428.html

Zelenský požádal Trudeaua, aby zvýšil tlak na Rusko a pomohl Ukrajině dostat MAP od NATO. Podle Zelenského je třeba zvýšit mezinárodní tlak na Rusko, aby se zabránilo další eskalaci na Donbasu.
https://112ua.tv/politika/zelenskiy-pop ... 73426.html

LLR potvrdila konání mimořádné schůze kontaktní skupiny o Donbasu 7. dubna
Měla by zvážit otázku posilování ukrajinských sil na kontaktní linii

Luhanská lidová republika (LLR) ve středu potvrdila konání mimořádného zasedání kontaktní skupiny, na kterém se bude jednat o posilování ukrajinských sil na kontaktní linii. Uvádí to zpráva zveřejněná ve středu na telegramových kanálech ministerstva zahraničních věcí LLR a delegace republiky na jednáních v Minsku.

„Dnes se uskuteční mimořádná schůze kontaktní skupiny,“ uvedla tisková tajemnice delegace LLR Maria Kovšarová na jednání v Minsku. „Na nadcházejícím zasedání by měla být dána přednost otázkám vedení řízení a potrestání osob odpovědných za smrt civilistů v důsledku akcí ozbrojených sil Ukrajiny (VSU), včetně bezprecedentního nárůstů počtu vojáků VSU a zbraní zakázaných minskými dohodami v bezprostřední blízkosti kontaktní linie - doplnil zástupce delegace republiky.

V úterý se ukrajinská delegace ujala iniciativy uspořádat mimořádné zasedání kontaktní skupiny.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11086417

Pušilin uvedl, že v případě útoku Kyjeva se „DLR“ nemusí zastavit na svých současných hranicích
Vůdce DLR“ Denis Pušilin uvedl, že takzvaná „republika“ se nemusí zastavit na svých současných „hranicích“. Podle něj, pokud Kyjev přejde do ofenzívy, scénáře se mohou lišit.

Pušilin to řekl na tiskové konferenci ve středu 7. dubna.

„Válka je strašná ve všech jejích projevech a my to víme ... Uděláme vše pro to, abychom zabránili zahájení velké války, ale pokud Ukrajina učiní tento krok, kde se zastavíme, nikdo vám neřekne,“ řekl.

Pušilin navíc uvedl, že „armáda DLR“ je vycvičena nejen k obraně, ale také k útoku. V tuto chvíli se zvažují různé možnosti řešení událostí.

Kanál Politics of the Country Telegram komentoval Pušilinovo prohlášení.

„Vůdce DLR“ Denis Pušilin vydal několik prohlášení:
1. Doněck nechce válku, ale pokud Kyjev přejde do útoku, „DLR“ se nezastaví na svých současných hranicích.
2. Pušilin nevyloučil „přilákání dobrovolníků“ pro případ intenzivnějších bojů na Donbasu. Je jasné, že „dobrovolníky“ má na mysli ruské jednotky.

To znamená, že Pušilinova poselství jsou transparentní: pokud ukrajinské ozbrojené síly přejdou do útoku, pak ruská armáda přijde na pomoc „republikám“ a Ukrajina ztratí nová území, “ uvádí se ve zprávě.
https://strana.ua/news/326861-pushilin- ... enija.html

Ukrajinské členství v NATO nyní není na pořadu - německá vláda
Německá vláda ve středu 7. dubna uvedla, že dnes nejsou stanoveny další kroky směrem k členství Ukrajiny v Severoatlantické alianci.

To je hlášeno TASS s odkazem na zástupce vlády Spolkové republiky Německo Ulrike Demmer.

„Ukrajina má právo na svobodnou volbu v souladu se svými politickými potřebami, ale další kroky k jejímu členství se v současné době nepředpokládají,“ uvedla.

Připomeňme, že včera, přibližně ve stejném duchu, učinili prohlášení v Bílém domě. Mluvčí Bílého domu Jen Psaki uvedla, že rozhodnutí o vstupu Ukrajiny do Severoatlantické aliance je v kompetenci jejího vedení.

Předcházela tomu skutečnost, kdy prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský v rozhovoru s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem uvedl, že „NATO je jediný způsob, jak ukončit válku na Donbasu“, a přijetí statusu akčního plánu pro členství v Alianci „bude skutečným signálem pro Ruskou federaci.“
https://strana.ua/news/326868-ulrike-de ... -nato.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6486
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 07 dub 2021, 13:19

Další mrtvý při dalším pokusu o průchod minovými poli v oblasti vesnice Shumy.
Po dobu 10 dnů měla tato brigáda již pátou oběť ve stejné oblasti poblíž vesnice Shumy poblíž Gorlovky a znovu se pokoušela vyčistit minové pole. Naposledy, 26. března, byli zabiti čtyři, z nichž jeden byl podplukovník Ozbrojených sil Ukrajiny ze 143 Centra pro odstraňování min ( https://t.me/svarschiki/3184 ) a další dva byli zraněni.
https://colonelcassad.livejournal.com/6683908.html

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 07 dub 2021, 14:03

Danilov uvedl, že dva Majdany na Ukrajině se mylně nazývají revolucemi, skutečná revoluce nastala vítězstvím Zelenského
Na Ukrajině proběhla revoluce vítězstvím na volbě prezidenta Volodymyra Zelenského. Události z let 2004 a 2013 nelze nazvat revolucí. Uvedl to v rozhovoru s lb.ua tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Alexej Danilov.
..
https://112ua.tv/obshchestvo/danilov-za ... 73486.html

Kreml uvedl, jak dlouho bude ruská skupina vojsk poblíž Ukrajiny
Seskupení ozbrojených sil RF se nachází na území RF. Nepředstavuje žádnou hrozbu a zůstane v regionu, dokud to bude uznáno za nezbytné a účelné.

V odpovědi na otázku novinářů, jak dlouho se skupina ruských vojsk může zdržovat poblíž Ukrajiny, Peskov uvedl, že o tom rozhoduje vrchní velitel ozbrojených sil RF a vojenské vedení země.
https://tvzvezda.ru/news/202147147-UGc9n.html

Peskov: „Putin rozhodne, jak dlouho budou ruské síly rozmístěny v blízkosti Ukrajiny. “ Tato tisková zpráva již nemluví o cvičeních: „Ruské ozbrojené síly se tam nacházejí na území Ruska, zůstanou tam dokud to bude uznáno za nezbytné a účelné.“
https://twitter.com/pmakela1/status/1379756315552182273

"Nové kolo eskalace konfliktu bylo poznamenáno novými hosty", - Pušilin
Denis Pušilin: "Situace na frontové linii se zhoršuje. A jakmile dorazí "zahraniční hosté", eskalace zesílí. 6. dubna dorazil zástupce amerického vojenského úřadu na území Donbasu ovládaného Ukrajinou. Ve stejnou dobu (v 16:40) došlo k ostřelování území republiky“.


Stahování techniky a vojáků ozbrojených sil Ukrajiny na frontu naznačuje připravenost Kyjeva zahájit válku - Pušilin
Hromadění velkého množství techniky a vojáků ozbrojených sil Ukrajiny poblíž linie kontaktu naznačuje připravenost zahájit rozsáhlé vojenské operace na Donbasu. Na tiskové konferenci to dnes uvedl vůdce DLR Denis Pušilin.

"Množství techniky, které je přesouváno ke kontaktní linii, počty vojáků soustředěných podél celé kontaktní linie s ukrajinskou stranou naznačuje, že Ukrajina je nyní připravena obnovit vojenské operace v plném rozsahu," uvedl Pušilin.

Dodal, že síly DLR jsou připraveny na jakýkoli vývoj událostí. "Chci zdůraznit, že Donbas nechce válku, Donbas válku nezačne." Donbas udělá vše pro to, aby byl konflikt urovnán diplomaticky,“ zdůraznil.
https://dan-news.info/defence/stjagivan ... hilin.html


Pušilin vyjádřil rozhořčení nad nečinností OBSE při vyšetřování smrti dítěte poblíž Jenakijeva
Zaměstnanci monitorovací mise OBSE měli navštívit objekt úmrtí dítěte ve vesnici Aleksandrovskoje severovýchodně od Jenakijeva, aby objektivně informovali o situaci. Na tiskové konferenci to dnes řekl šéf DLR Denis Pušilin.

"Jsme značně překvapeni, proč OBSE, jejíž mandát umožňuje zaznamenávat všechny tyto trestné činy, dosud na místo nedorazila (smrt dítěte v Aleksandrovskoje - poznámka DAN)." Jediné, co udělali, bylo, že zavolali jeho babičce a zavolali do márnice. Přesně to je celá akce SMM OBSE, to nemohou udělat víc? Měli zkontrolovat kráter, místo činu, zjistit, jak dopadl granát, “ řekl Pušilin.
https://dan-news.info/world/pushilin-vy ... kievo.html

Kontaktní skupina zahájila mimořádné rozhovory o bezpečnostních otázkách na Donbasu
https://dan-news.info/politics/kontaktn ... basse.html

Litva chce nabídnout NATO, aby Ukrajině poskytlo MAP
Litva nabídne spojencům NATO poskytnout Ukrajině Akční plán členství (MAP), jehož realizací se země může stát členem Severoatlantické aliance.

Uvedl to ministr zahraničních věcí Litvy Gabrielyus Landsbergis, píše BNS.

„V blízké budoucnosti musíme informovat naše kolegy, aby znovu zvážili možnost udělení MAP Ukrajině ... Začali jsme o této otázce diskutovat s kolegy z pobaltských zemí, aby NATO zopakovalo svůj návrh poskytnout Ukrajině plán členství, “řekl Landsbergis.

Podle jeho názoru to bude signál pro Rusko, že transatlantický směr, který si zvolila Ukrajina, najde narušit a je mezi členskými státy NATO oceňován.

Ministr zahraničních věcí Evropské unie a spolupráce Španělska Arancha Gonzalez Laya zase řekl, že otázka poskytnutí MAP NATO na Ukrajinu by měla být projednána v červnu.
https://strana.ua/news/326920-litva-sob ... -nato.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 07 dub 2021, 17:39

Takže těžké 240mm minomety 2S4 Tulpan skončily na Krymu. Otevření cesty úzkými opevněnými koridory z Krymu do Chersonu je rozhodně misí vhodnou pro tyto monstra. Místem trvalého nasazení je vesnice Troitskaja v Ingušské republice. Dnes ráno dorazil tento ešelon do stanice Ajvazovskaja (Krym)
https://twitter.com/pmakela1/status/1379803535353769984

Další zajímavé video ze stanice Kropotkino (včera), kde byly najednou vidět dva ešelony vojenské techniky od 291. gardového motostřeleckého pluku po trase Chankala - Feodosia a technika 136. samostatné gardové motostřelecké brigády z Bujnakska - Kerč.
https://twitter.com/galandecZP/status/1 ... 6664373253

Ukrajina převádí mechanizovaný prapor z Mukačeva na hranici Doněcké oblasti. Jedná se o stejný vlak, jaký byl viděn 2. dubna v Ternopilu a Chmelnickém.
https://twitter.com/galandecZP/status/1 ... 5945296897

Voroněžská oblast, Ostrogožsk (?) 6.4 GAZ-2330 Tigr a náklaďáky
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 4192194565

Neznámo kde v RF 7.4 - MT-LB zalepená taktická značení, zajímavé je, že to natáčí asi nějaký "fanoušek" VDV v maskáčích
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 4947727363

Nižněnovgorodská oblast (civilní auto s oblastí 152) 6.4 - ešelon s části praporu/pluku PVO S-300PMU2 + Pantsire-S2
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 1366664200

Krasnodarský kraj, 6.4
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 9408147460
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 07 dub 2021, 19:38

Hodně zajímavá debata na UA TV NÁŠ i s Olegem Starikovem, expert na obranu a bezpečnost, plukovník SBU ve výslužbě.
Asi nejzajímavější.. 18:34 (čas) dotaz moderátora na Starikova: Cynicky řečeno - vždy když bylo vážné vyostření situace na Donbasu, když došlo k vyostření s Ilovajskem byl podpis Minsku-1, vyostření s Debalcevem byl podpis Minsku-2. Nedej bůh, když teď bude další vyostření situace, můžeme tedy očekávat, že Zelenský bude donucen podepsat Minsk-3, jak je to reálné? Řešení strategických cílů RF v Ilovajsku i Debalcevu bylo řešeno taktickými skupinami, tedy samotná strategie stála na taktických skupinách. Tedy podle bývalého náčelníka GŠ Muženka u Debalceva nasadila RF 7 až 8 praporových taktických skupin, což je maximálně 4000 vojáků. Oni teď formují třetí armádní sbor (pro Donbas), který už je připravený, který se bude sestávat z žoldáků. Poslední teze: celá ta vojenská skupina s kterou nás obkličují, to bude síla tlaku, kdy my můžeme ztratit velké území.


Gryzlov hovořil o výsledcích setkání kontaktní skupiny o Donbasu
Kyjev se znovu pokusil narušit opatření k zajištění příměří na Donbasu, jednání kontaktní skupiny skončilo bez výsledku, řekl novinářům mluvčí ruské kontaktní skupiny Boris Gryzlov.

Mimořádné zasedání kontaktní skupiny pro Donbass proběhlo ve středu v režimu videokonference.

Ukrajinská strana nakonec po 8 měsících učinila první krok k dodržování příměří, uvedl Gryzlov.

"Ukrajina veřejně deklarovala svůj závazek k opatřením k příměří, bez jakéhokoli zkreslení a interpretace. Vítáme, že prohlášení Ukrajiny skutečně odpovídá dodatečným opatřením a je v něm jasně uvedeno, že odvetná palba může být zahájena pouze na rozkaz velení Ozbrojených sil Ukrajiny a ozbrojených formací Donbasu. V tomto případě prevence a ověření možných porušení by mělo probíhat během bilaterální spolupráce Donbasu a Ukrajiny," - řekl.

Dnešní schůzku kontaktní skupiny inicioval právě Kyjev. Účastníci kontaktní skupiny doufali, že v důsledku schůzky budou navrženy konkrétní kroky k provedení dalších opatření. Konstruktivní, konkrétní návrhy Donbasu k použití mechanismu pro ověřování porušení byl blokován bez jakékoli argumentace, “řekl novinářům.

Můžeme jen doufat, že ozbrojené síly Ukrajiny budou plnit rozkazy deklarované v prohlášení zveřejněném na webových stránkách ukrajinského ministerstva obrany,“ zdůraznil Gryzlov.
https://ria.ru/20210407/donbass-1727274605.html

Setkání se zastavilo. Jak skončilo zasedání TCG o Donbasu, iniciované Kyjevem
Aleksej Arestovič, poradce vedoucího ukrajinské delegace v TCG o urovnání situace na Donbasu, řekl Strane, jak středeční setkání skupiny probíhalo a jak setkání skončilo. Podle něj k žádnému průlomu nedošlo.

Arrestovič uvedl důvody schůzky.

"Z naší iniciativy se konalo setkání, protože od posledního setkání zemřeli čtyři naši vojáci vlivem nepřítele. Apelovali jsme na OBSE, svolali schůzku. A začalo to docela konstruktivně: všechny strany uznaly, že neexistují žádné další podmínky pro návrat úplného příměří, které bylo od nového roku aktivně a hrubě porušováno. A začali pracovat na textu společného prohlášení," řekl Arestovič.

Jak však řekl náš partner, schůze se „zastavila“ právě kvůli přípravě textu společného prohlášení stran. Diskuse trvala asi šest hodin, ale strany nepodepsaly žádný dokument o výsledku jednání.

"Zastavili jsme se na textu prohlášení. Ruská strana začala lpět na všelijakých drobnostech ve formulacích - čistě malicherná demagogie. Vyjednávali jsme o jednotlivých slovech, bodech, souboru opatření. Naznačili jsme, že jsme připraveni na kompromis.
Navrhli jsme nechat byrokracii na pokoji, dokud nepřestanou umírat lidé z obou stran. Řekněme, že nyní zajistíme příměří, jako tomu bylo v červenci a srpnu, kdy se skutečně téměř úplně přestalo střílet. Zeptali jsme se přímo ruské strany: máte zájem, aby lidé neumírali? Říkají: No, chceme, aby strany plnily dohody... ale už jsme se dohodli. A pořád v kruhu. Tyto spory trvaly asi šest hodin.

Pozitivní ale je, že všechny strany jasně potvrdily, že jsou v souladu s dohodou z 22.července a dodržují režim příměří. Alespoň slovy. A de jure nikdo nevystoupil s neochotu je dodržovat. I když je těžké předpovědět, jak tyto sliby slovy ve skutečnosti ovlivní situaci na Donbasu, " - řekl.

Vysvětlil, že strany budou pokračovat v práci na společném prohlášení na příštím zasedání TCG, které se bude konat o týden později, 14. dubna.
https://strana.ua/news/326971-chem-zave ... -tkh-.html

Kyjev potvrdil dodržování opatření k příměří na Donbasu, ale pouze formálně - Nikonorová
Potvrzení ukrajinské strany o jejím závazku k dodatečným kontrolním opatřením a posílení příměří na Donbasu má formální povahu bez touhy po skutečných krocích. Oznámila to dnes zplnomocněná zástupkyně DLR na jednáních v Minsku, ministryně zahraničí republiky Natalia Nikonorová po mimořádné videokonferenci kontaktní skupiny.

„Dnes, 7. dubna 2021, o osm měsíců později, byla ukrajinská strana konečně schopna učinit krok, který měl být učiněn od 22. července do 27. července 2020, a zveřejnit prohlášení v plném souladu s dohodami kontaktní skupiny ze dne 22. července 2020 na oficiálním zdroji svého ministerstva obrany. Tuto skutečnost jsme uvítali, “uvádí se v prohlášení.

Nikonorová dodala, že aby se zabránilo porušování dohodnutých dohod, republika připravila a zaslala ke schválení návrh společného prohlášení kontaktní skupiny, které stanoví jasné praktické kroky k provedení aktuální verze opatření. Zejména odráží konkretizaci modalit práce koordinačního mechanismu potlačování a ověřování potlačování porušování za účasti JCCC v současném složení.

"Nicméně, a bohužel pro nás očekávané, ukrajinská strana se zajímala pouze o obraz "dobrého obrazu ve špatné hře", a nikoli o skutečné kroky k vyřešení klíčového problému," zdůraznil zplnomocněný zástupce DLR. - Vedoucí ukrajinské delegace (Leonid Kravčuk - přibližně DAN) nadále trval na okamžitém přijetí emaskulovaného a prázdného „politického“ prohlášení o připravenosti přijmout další opatření. Navíc bez uvedení, které strany jsou odpovědné za jejich provádění.

Podle slov Nikonorové se zástupci Donbasu pokusili dosáhnout kompromisu a navrhli prohlásit, že koordinační mechanismus v rámci JCCC v jeho současném složení obnoví svou plnohodnotnou činnost od 00:01 8. dubna, ale pokus selhal. Přímý dialog s vedoucím kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrijem Jermakem, který se na schůzce objevil, také nepřinesl požadované výsledky.

„Za účelem nápravy situace koordinátor (zástupce OBSE Heidi Grau - poznámka DAN) vyzvala účastníky kontaktní skupiny následující po schůzi, aby v rámci příštích schůzí pověřili pracovní skupinu pro bezpečnostní otázky vypracováním návrhu společného prohlášení k jeho dalšímu schválení. Připomínáme však, že takový příkaz byl vydán již dříve, poté, co ukrajinská strana zmařila dohodnutou společnou inspekci k ověření porušení VSU v oblasti osady Shumy v září loňského roku, “uzavřela Nikonorová.
https://dan-news.info/politics/kiev-pod ... orova.html

Rusko neplánuje zasahovat do konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny, říká tajemník Ruské bezpečnostní rady
Rusko neplánuje zasahovat do konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny, přestože země situaci bedlivě sleduje a v případě potřeby zůstává připravena na konkrétní opatření, řekl v rozhovoru pro deník Kommersant zveřejněný ve středu tajemník Ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev.

"Ne, takové plány nepřipravujeme," řekl na dotaz ohledně možnosti "otevřené intervence" Moskvy do konfliktu.

"Situaci však bedlivě sledujeme," dodal tajemník Rady bezpečnosti. "Konkrétní opatření budou přijata na základě jejího vývoje."

Patrušev poukázal na to, že současná eskalace v Donbasu je "důsledkem vážných vnitřních problémů na Ukrajině, od nichž se úřady snaží odvrátit pozornost".

Šéf ruské bezpečnosti řekl, že ukrajinské vedení "řeší své problémy na úkor Donbasu, protože hlavní město je již dlouho vyvedeno do zahraničí ze země, ekonomika funguje pouze kvůli zatěžujícím zahraničním půjčkám, dluhu, na kterém žije, a ty zbytky průmyslu, které byly schopny zůstat nad vodou, Kyjev vyprodá cizincům, jak se dnes říká, za demokratické ceny."

"Dokonce i slavná ukrajinská černozem [černá půda] a dřevo jsou odváženy do zahraničí železničními vlaky, což zemi zbavuje i tohoto majetku," dodal. "A na oplátku dostanou jen ty sušenky, které Američané rozdávali na Majdanu."
https://tass.com/world/1275349


Vedoucí ukrajinské delegace v Trilaterální kontaktní skupině pro mírové urovnání situace na východní Ukrajině (TCG) a první prezident Leonid Kravčuk uvedl, že je připraven vést obranné bitvy na území svého domova v případě totální invaze ruské armády.
Kravčuk o tom hovořil ve vysílání televizního kanálu Ukrajina 24 a odpovídal na otázky o připravenosti osobních zbraní a o svých akcích v případě výsadku nepřátelských parašutistů na padácích.

"Zbraně jsou vyčištěny a připraveny... Střílny v domě mám připraveny... Střílím dobře... Budu střílet do posledního - dokud budou zbraň držet a dokud neuvidím nepřítele. Nepozval jsem ho k sobě. Přišel sem sám. Zabiju ho. Co bude dál? Nemám ponětí, ale zabiju ho... Loni jsem byl na lovu. Ze 150 metrů, z první výstřelu přesný zásah. Nikdo zprvu nevěřil," prohlásil Kravčuk...
https://censor.net/ru/n3258160

První prezident Ukrajiny Kravčuk oznámil, že je připraven osobně bojovat v případě invaze do Ruské federace
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 07 dub 2021, 23:30

Zelenský se po Chomčakovi setkal s předsedou Vojenského výboru NATO
Brzy po setkání vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Ruslanem Chomčakem s předsedou Vojenského výboru NATO Stuartem Peachem se s ním setkal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský.

To bylo oznámeno na prezidentových webových stránkách.

Zelenský nejprve poděkoval Alianci za její pozornost a podporu Ukrajiny.

"Jsme vděční za vážný zájem NATO o situaci na Ukrajině, na východě a na okupovaném Krymu. Jsme vděční našim partnerům za neustálou podporu naší svrchovanosti a územní celistvosti. Bohužel nyní vidíme komplikace na východě Ukrajiny, právě na Donbasu. Skutečně vidíme nárůst počtu výstřelů, " uvedl Zelenský.

Poté poznamenal, že Ukrajina podnikla rázné kroky k deeskalaci situace na východě, když od 27. července dosáhla stabilního příměří. Výsledkem byl výsledek: od začátku tichého režimu do prosince 2020 byly pozorovány pouze jednotlivé výstřely a počet mrtvých obránců se výrazně snížil, uvedl prezident.

Jak však řekl Zelenský, komplikace začaly v prosinci a do té doby Ukrajina ztratila více než 20 svých vojáků.

Setkání se zúčastnili ministr obrany Ukrajiny Andrij Taran, již zmíněný Chomčak, zástupci vedoucích prezidentské kanceláře Igor Žovkva a Roman Mashovets, vedoucí mise NATO na Ukrajině Alexander Vinnikov a zástupce Mezinárodního vojenského štábu NATO na Ukrajině Ferdinand Dykha.
https://strana.ua/news/326987-zelenskij ... ichem.html

CIT uvádí, že ruská armáda v současné době vytváří velký polní tábor poblíž Voroněži. Nic tak odvážného, ​​ale pokud jsou tato tvrzení pravdivá, domnívám se, že by zde mohlo dojít k propojení pohybu těchto kolon - velké množství logistiky, aktivita kolem jednoho místa 5 dnů atd.
„S pomocí videí místních obyvatel jsme našli polní tábor poblíž Voroněži. Lidé kráčeli lesem a vyšli do pole, kde se nachází velké množství těžké techniky, včetně tanků,“ řekl.

Podle Levijev se jedná o nový tábor, který se v současné době formuje, ale je již poměrně velký. Místní obyvatelé hlásili, že toto pole je 3–4 km dlouhé, zcela zaplněné technikou.

Video také ukazuje stanový tábor, kuchyň a polní nemocnici - stany s symbolem lékařské služby.

"Existují všechny náznaky, že to bude jedno z míst, kam budou vojáci stahování. Takových míst bude zjevně více. Koneckonců, veškerá technika, které se nyní pohybuje, nebude rozmístěna na jednom místě," řekl Levijev.

Podle něj se tábor nachází nedaleko hranic s Ukrajinou. "Po silnici, je to asi 170 km. To je docela realistické, aby se tam přesunuli za den :?: ," - řekl šéf CIT.
https://ua-news.liga.net/politics/news/ ... y-gospital
https://twitter.com/Archer83Able/status ... 3052592133
https://twitter.com/Archer83Able/status ... 8765163529

Buky-M2
https://twitter.com/Archer83Able/status ... 5785323524
Naposledy upravil(a) puma dne 08 dub 2021, 00:32, celkem upraveno 2 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 952
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Ukrajina

Příspěvek od 1stCLJan » 08 dub 2021, 00:00

Kdo nařídil útok dronů, který zabil pětileté dítě na Donbasu?

Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PA OBSE) by měly požadovat vysvětlení od ukrajinského vedení smrti dítěte na Donbasu.

„Považuji za nutné, aby to OBSE PA a PACE, které milují zbytečné řečnění, naopak jasně vyhodnotily tento případ a požadovaly vysvětlení od ukrajinského vedení,“ napsal Vjačeslav Volodin, mluvčí Státní dumy, „vyloučení této země z Rady Evropy je k diskusi,“ dodal.

Volodin poukázal na to, že „neexistuje žádný případ spojený s prezidentem země, který by poslal bojový dron do války proti svým vlastním lidem.“

„Jestli by Zelenskij byl skutečným prezidentem své země, tak by si uvědomil, co se pod jeho vedením děje, pravděpodobně by si to rozmyslel desetkrát,“ poznamenal předseda dolní komory ruského parlamentu.

Podle Volodina došlo k tragédii „se souhlasem zámořských patronů a tichým souhlasem evropských států“, protože Evropský parlament ani americké ministerstvo zahraničí nevydaly žádná prohlášení, ani evropští ministři zahraničí o tom nemluvili, ani nebyla přijata rozhodnutí vyhnat diplomaty.

„Dvojí standardy? Ne. Mnohem horší,“ dodal Volodin a poznamenal, že „prezident země, který nařídil útok, se ani neobtěžoval vyjádřit soustrast rodině zabitého dítěte, ani neslíbil, že se incidentem bude zabývat.“

Ukrajinské UAV shodilo bombu na Aleksandrovskoje, zemřelo dítě Ministerstva zahraničí západních zemí, obvykle bouřlivě reagující na dění na Donbasu, nyní mlčí, proč?
Možná drží velikonoční svátky.

Pětileté dítě bylo zabito v Doněcké lidové republice (DPR) při ukrajinské útokudronů, napsala v sobotu na kanálu Telegram lidová milice DPR.

Donecká tisková agentura s odvoláním na milici DPR uvedla, že tragický incident se stal v Aleksandrovskoje za městem Jenakievo.

Zdroj: pz.cz, tass.com
https://www.ac24.cz/komentare/kdo-narid ... a-donbasu/

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2792
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Ukrajina

Příspěvek od classix » 08 dub 2021, 01:12

OBSE UAV není schopen vzlétnout kvůli dvojímu rušení signálu GPS

Večer 6. dubna nemohl bezpilotní letoun s dlouhým doletem (UAV) SMM vzlétnout ze své základny ve vládou kontrolované Stepanivce (54 km severně od Doněcku), aby mohl pravidelně monitorovat oblasti na obou stranách kontaktní linie , kvůli dvojímu signálu GPS, který byl vyhodnocen jako způsobený rušením. Toto je poprvé, co takové rušení zabránilo vzletu, protože mise zahájila provoz UAV s dlouhým dosahem v říjnu 2014.
Od 21. března 2021 dochází u bezpilotních letounů SMM s dlouhým dosahem ke zvýšení úrovně rušení signálu GPS při vzletu a přistání, což ovlivňuje oba jejich přijímače GPS v oblastech poblíž jejich základny ve Stepanivce, které se nacházejí přibližně 25 km západ-severozápad kontaktní linky.
Během předletových zkoušek dálkového bezpilotního letounu večer 7. dubna přetrvávalo rušení na úrovni země, což narušovalo bezpečný provoz.
Během pravidelných letů UAV se také setkala s vysokou úrovní rušení signálu GPS u jednoho nebo obou přijímačů GPS. Za poslední dva měsíce narazilo 62,5% letů UAV s dlouhým dosahem SMM na rušení signálu GPS a na 75% ovlivněných letů k tomu došlo více než jednou.

Mise konstatuje, že v každém případě mohl zdroj rušení signálu GPS pocházet odkudkoli v okruhu desítek kilometrů od polohy UAV.
Jakékoli rušení signálu GPS brání schopnosti mise provádět účinné monitorování a hlášení bezpečnostní situace v souladu s jejím mandátem. UAV s dlouhým doletem jsou nezbytnou součástí operací SMM, zejména v noci a v oblastech, kde je omezena kontrola a svoboda pohybu mise.

Mise zdůrazňuje, že rozhodnutí Stálé rady OBSE č. 1117 stanoví, že SMM bude mít bezpečný a zabezpečený přístup po celé Ukrajině. Mandát rovněž ukládá misi povinnost podávat zprávy o jakýchkoli omezeních jejího volného pohybu nebo jiných překážkách v plnění jejího mandátu.

https://www.osce.org/special-monitoring ... ine/483008
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6486
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 08 dub 2021, 07:51

Před dvěma dny 5.4.2021 byl Zelensky v Kataru, kde dokázala jeho delegace urazit hostitele.
Prezident Volodymyr Zelenskyy očekává, že přiláká investice z Kataru. Mezi hlavní směry patří odvětví zemědělství.

"Letos v létě zahajujeme historickou pozemkovou reformu, která naváže transparentní vztahy v odvětví zemědělství." Ukrajina je známá svou nejbohatší černou půdou po celém světě. Úrodné půdy tvoří dvě třetiny našeho území. A to je více než 42 milionů hektarů zemědělské půdy.

Proto v zemědělském sektoru máme mnoho oblastí pro investice: do chovu zvířat, zemědělského zpracování, logistické infrastruktury, “uvedl Zelensky.
http://agroportal.ua/news/ukraina/zelen ... grosektor/

Vedoucí prezidentské kanceláře Andrei Yermak a ministr zahraničí Dmitrij Kuleba při přijetí katarského vedení hodili nohu přes nohu a ukazovali chodidla: mezi Araby takové gesto je považována za obrovskou urážku a projev neúcty.
Všiml si také dívky, která porušila pravidla etikety a měla holá kolena. Podle Romanyuka musí ženy v delegaci dodržovat pravidla oblékání tím, že budou nosit oblečení zakrývající kolena.
https://iz.ru/1147357/2021-04-06/chleny ... a-v-katare

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů