Ukrajina

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 08 dub 2021, 07:54

Velitel západního vojenského okruhu zhodnotil výcvik ruské armády poblíž hranic s Ukrajinou
Vrchní velitel Západního vojenského okruhu (ZVO), generálplukovník Alexander Žuravlev, hodnotil úroveň bojového výcviku ruských vojenských jednotek rozmístěných v regionech hraničících s Ukrajinou.

„Velitel Západního vojenského okruhu během kontroly bojové připravenosti vojsk během zimního výcvikového období vyhodnotil úroveň bojového výcviku vojenských jednotek rozmístěných v oblastech Brjansk, Belgorod a Voroněž,“ uvádí ruské ministerstvo obrany s upřesněním, že kontrola probíhá podle plánu.
https://ren.tv/news/v-rossii/820556-kom ... s-ukrainoi

6.4 V Moldavsku existuje podezření, že Chaus byl vyvezen ze země autem ukrajinského velvyslanectví
Podle moldavských médií mohl být bývalý ukrajinský soudce Nikolaj Chaus, který byl unesen 3. dubna v Kišiněvě , vyvezen ze země autem ukrajinského velvyslanectví. Moldavští strážci zákona však tyto informace nemohou potvrdit, protože auta s diplomatickým číslem nejsou na hranicích kontrolována.

Vyšetřování již identifikovalo několik organizátorů a zadrželo jednoho podezřelého z únosu. Policisté také našli tři auta, na kterých unesli soudce, a stanovili trasu, po které se pohybovali.

Podle policie únosci vstupovali do Moldavska od 23. března, včetně dne únosu, 3. dubna.
https://strana.ua/news/326665-nikolaja- ... lstva.html

6.4 Telegramové kanály v Moldavsku zveřejňují údaje o Ukrajincích údajně zapojených do únosu soudce Chause. Fotografie
Do únosu bývalého ukrajinského soudce Nikolaje Chause, který se konal 3. dubna v Kišiněvě, mohou být zapojeni tři Ukrajinci, rodáci z Lvova, Černovice a Oděsy.

Fotografie jejich pasů zveřejňuje kanál INDEX Telegram.

Podle zveřejněných fotografií se na únosu Nikolaje Chause podílely tyto osoby: Alexander Kosteniuk, narozen v roce 1984, rodák z oblasti Černovice; Jurij Kovalenko, narozen v roce 1986, rodák z Oděsy; Eduard Stavitsky, narozen v roce 1981, rodák ze Lvova.

„Nejméně dva z nich jsou zaměstnanci diplomatické mise Ukrajiny v naší zemi (Moldavsko - pozn. Red. ). U třetího jsou informace prověřovány,“ uvádí se ve zprávě.
https://strana.ua/news/326628-pasportny ... kanal.html

Kuleba uvedl, že Ukrajina nebyla zapojena do únosu soudce Chause v Moldavsku
Ministr zahraničí Dmytro Kuleba uvedl, že Ukrajina se nepodílela na únosu bývalého soudce Nikolaje Chause v Kišiněvě.

Šéf ukrajinského ministerstva zahraničních věcí to podle tiskové služby odboru řekl během telefonního rozhovoru se svým moldavským protějškem Aureliu Choco.

„Ukrajina není zapojena do současné situace s Nikolajem Chausem, ale za účelem zjištění všech okolností, zejména místa pobytu bývalého soudce, nabízí Moldavsku vytvoření společné pracovní skupiny,“ uvádí tisková služba.

Ukrajinský ministr je přesvědčen, že některé síly se snaží situaci využít ve svůj prospěch, „které nejenže nemají zájem na dalším prohlubování ukrajinsko-moldavské spolupráce, ale mají rovněž za cíl narušit vývoj vztahů, které jsou pro obě země pozitivní.“

Kuleba také uvedl, že Ukrajina očekává, že po kladném dokončení soudního přezkoumání Chausovy stížnosti na odmítnutí poskytnout mu azyl bude vydán.

Připomeňme, že Chaus byl unesen v Moldavsku 3. dubna. O únosu bývalého soudce informoval právník bývalého soudce Rostislav Kravets s odvoláním na slova jeho manželky.

5. dubna moldavští představitelé bezpečnostních orgánů uvedli, že do únosu uprchlého ukrajinského bývalého soudce Chause byli zapojeni cizinci. Už opustili Moldavsko na Ukrajinu. Jeden z podezřelých byl zadržen.
https://strana.ua/news/327014-kuleba-za ... hausa.html

USA, Kanada, Litva, Polsko a Británie společně diskutovaly o situaci kolem Ukrajiny a obvinily Moskvu z eskalace
Zástupci ministerstev obrany USA, Litvy, Kanady, Polska a Velké Británie diskutovali o situaci kolem Ukrajiny, kterou zhoršuje stahování ruských jednotek poblíž hranic. Strany obvinily Moskvu z narušení procesu deeskalace na Donbasu.

Toto je uvedeno ve prohlášení Pentagonu ve čtvrtek 8. dubna.

Setkání stran se konalo den předtím online. USA zastupovala úřadující podtajemnice obrany pro politické záležitosti Amanda Doriová.

„Vedoucí představitelé zemí znovu potvrdili svou neotřesitelnou podporu svrchovanosti, územní celistvosti a euroatlantických aspirací Ukrajiny a rovněž vyjádřili znepokojení nad růstem ruských vojenských aktivit v regionu,“ uvedla Amanda Dori.

Vyjednavači „znovu potvrdili svůj závazek poskytovat výcvik a podporu ukrajinským ozbrojeným silám při budování jejích schopností k zachování územní celistvosti země a dalšího pokroku směrem k interoperabilitě s NATO.“

Pentagon dodal, že „destabilizující akce Ruska podkopávají deeskalaci napětí dosaženou díky dohodě zprostředkované OBSE 27. července 2020“.
https://strana.ua/news/327017-ssha-litv ... ainoj.html

Možná by si Pentagon mohl někde zjistit, že dodatečná opatření na kontrolu a posílení příměří byla podepsaná už 22. července 2020 :lol: v TCG, 27. července od 00:01 vstoupila "jen" v platnost.

Jinak je příznačné, že dodatečná opatření v TCG 22. července 2020 protlačil přes odpor Kyjeva až zástupce šéfa prezidentské administrativy ruského prezidenta Dmitrij Kozak (který se jich jinak nikdy neúčastní) - viz.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 08 dub 2021, 09:22

Na Donbasu, třetí den po sobě, jsou zaznamenány bojové ztráty
Ozbrojené síly Ukrajiny nadále trpí ztrátami na Donbasu. Ráno 8. dubna hlásilo velitelství JFO, že v důsledku ostřelování utrpěl ukrajinský opravář zranění neslučitelná se životem a zemřel.

Od začátku dne nepřítel porušil příměří na Donbasu pětkrát: čtyřikrát vystřelil na pozice ukrajinských vojáků a jednou na zařízení civilní infrastruktury.

„Nedaleko osád Peski a Vodyanoe u Azovského moře zahájil nepřítel palbu z dělostřeleckého systému ráže 122mm, minometů ráže 82mm a ručních palných zbraní. V důsledku nepřátelské palby voják JFO utrpěl zranění neslučitelná se životem. “, - uvádí se ve zprávě.

V oblasti osady Vodyanoe provedl nepřítel dělostřelecké ostřelování civilní infrastruktury.
https://strana.ua/news/327027-na-donbas ... j-vsu.html

Ukrajinská armáda ráno zasáhla minometným útokem na severní předměstí Doněcku
Ozbrojené formace Ukrajiny dnes ráno vypálily těžké minomety na okraj vesnice Veseloe severně od Doněcku. Tvrdí zastoupení republiky ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci režimu příměří.

K ostřelování došlo v 7:13. Palba byl veden ze směru od osady Opytnoye. Bylo vystřeleno 12 min ráže 120 mm.

Ukrajinští vojáci ze směru od Kyjeva kontrolované vesnice Vodyanoye ve směru vesnice Leninskoye navíc vystřelili 14 min ráže 82 mm. Ostřelování bylo zaznamenáno v 05:35 hod.
https://dan-news.info/defence/armija-uk ... -sckk.html

Polský ministr zahraničí naléhavě cestuje na Ukrajinu kvůli „ohrožení míru na hranicích“
Ve čtvrtek 8. dubna polský ministr zahraničí Zbigniew Rau přijede na mimořádnou návštěvu do Kyjeva. Je to dáno situací na hranicích Ukrajiny.

Informovala o tom na Twitteru tisková služba polského ministerstva zahraničí.

„Dnes, 8. dubna, provede Zbigniew Rau mimořádnou naléhavou návštěvu Kyjeva s ohledem na hrozbu míru na hranicích Ukrajiny,“ uvádí se ve zprávě.
https://strana.ua/news/327033-hlava-mid ... nitse.html

Dnes jede Zelenský na Donbas, tak možná pojede naléhavě s ním.

Jakov Kedmi uvedl, kdy Rusko zničí Ukrajinu
Bývalý šéf speciální služby Nativ (Izraele) Jakov Kedmi hovořil o tom, zda NATO a Amerika pomohou Ukrajině v případě velkého konfliktu, a hovořil o své vizi možných scénářů vývoje událostí kolem konfliktu na Donbasu.


Ukrajinský generál Vasilij Vovk varoval před nebezpečím ztráty řady regionů kvůli NATO
Bývalý šéf vyšetřovacího oddělení SBU, generálmajor Vasilij Vovk, uvedl, že zásahy NATO do situace na východní Ukrajině by mohly vést ke ztrátě několika regionů v zemi.

"Každý chápe, že bez NATO nebudeme nikde schopni vyhrávat válku, pokud půjdeme do této války." První otázka zní: pokud vstoupíme do NATO, půjde NATO do války s Ruskem? Skvělá otázka. Stěží. Pravděpodobně ne .... Nyní nemáme ani Krym, ani část Donbasu. A my říkáme, že musíme vstoupit do NATO, “ řekl.

Vovk se domnívá, že nikdo nebude bránit Ukrajinu a nevezme ji do NATO, když v zemi není integrita. Zároveň je přesvědčen, že Kyjev nemůže vyhrát "válku" bez účasti Severoatlantické aliance, ale tato organizace, podle jeho názoru, se nebude účastnit bojů.

"Bude to horší, když například zavedeme NATO na pravý břeh, a pak řeknou, jak to bylo v Gruzii bylo: "Promiňte, ustupujeme." A ustoupí, dokud za nimi nezůstane Charkovská, Doněcká, Chersonská, Nikolajevská oblast," shrnul generálmajor.
https://argumenti.ru/world/2021/04/717151


Ve Voroněžské oblasti hraničící s Ukrajinou (170km - 230km vzdušnou čarou od hranice u Charkova) byl zřízen nový polní tábor ruské armády (s jednotkami z Uralu a Sibiře). Satelitní snímky s vysokým rozlišením získané pomocí Visual Investigations skutečně odhalují stovky vojenských vozidel (623ks).
https://twitter.com/trbrtc/status/1380069652584230914
https://citeam.org/ru-military-camp-near-ukraine.html

Rostovská oblast 8.4 - T-80BVM na tahači
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 9621958657

Buď jsou ty T-80BVM rozmisťované v Rostovské oblasti blízko Donbasu (pravděpodobně to bude na polygonu Kuzminka - kousek SV od Sambeku) z 38. samostatné gardové motostřelecké brigády z Dálného východu (má 40ks od r.2019) - Jekatěrinoslavka (Amurská oblast) viz [2], nebo z 200. samostatné motostřelecké brigády (Pečenga) Murmanské oblast (ta je má od r.2018), jiná možnost v podstatě neexistuje.
Naposledy upravil(a) puma dne 08 dub 2021, 13:41, celkem upraveno 14 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Jur4j_
Redaktor
Příspěvky: 60
Registrován: 15 říj 2019, 15:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jur4j_ » 08 dub 2021, 11:22

Klasika, River Joint pri Kryme ( oproti iným letom má trajektóriu mierne odlišnú - bližšie k Moldavským hraniciam )
Untitled.png

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 08 dub 2021, 11:30

:sipka: Pokud ty data na fr24 jsou přesná, tak "provokačka", přesně "lízl" hranici s Moldavskem na metry a byl tak na 50m nad Moldavskem, vzkaz?
https://www.flightradar24.com/RRR7239/2754dac7
1.jpg

Poslanci Baťkivščyny a strany Porošenka zpochybňují Zelenského dekrety o propuštění Tupitského a Kasminin z KSU (Ústavního soudu)
U Ústavního soudu Ukrajiny (KSU) byly napadeny dekrety prezidenta Vladimira Zelenského, kterými odvolal šéfa CSU Alexandra Tupitského a soudce Alexandra Kasminina. Odpovídající ústavní zastoupení přišlo od poslanců.

Oznámil to zástupce Nejvyšší rady v KSU Olga Sovgirya na svém telegramovém kanálu ve čtvrtek 8. dubna.

Kanál Politics of the Country Telegram zveřejňuje text stížnosti poslanců, který má zpochybnit Zelenského dekrety. Podepsalo jej 49 poslanců ze dvou frakcí - „Baťkivščyna“ a „Evropská solidarita“.
https://strana.ua/news/327057-v-konstit ... inina.html

Zelensky vyrazil na Donbas „podporovat ducha vojáků“
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský ve čtvrtek 8. dubna přijel na pracovní cestu na Donbas. Tam navštíví frontové linie uprostřed eskalujících situací na kontaktní linii a setká se s ukrajinskými vojáky, kteří slouží v první linii.

Informovala o tom tisková služba prezidentské kanceláře.

„Hlava státu navštíví frontové pozice, kde byl nedávno systematicky porušován režim komplexního a trvalého příměří a kde byli ukrajinští vojáci zabiti a zraněni v důsledku ostřelování nepřátel. Volodymyr Zelenský se chystá s nejvyšším velitelem na Donbasu, komunikovat s vojáky a podpořit morálku vojáků“, - uvádí se ve zprávě.

Připomeneme, že OBSE zaznamenává, že v posledních dnech se počet ostřelování v Doněcké oblasti téměř ztrojnásobil. Zároveň Rusko pokračuje ve shromažďování vojáků - jak k kontaktní linii, tak k ukrajinským hranicím z ruské strany. Situace se zhoršuje.
https://strana.ua/news/327050-vladimir- ... nbass.html

Čínské ministerstvo zahraničí požaduje, aby Spojené státy poskytly vysvětlení experimentů v biologických laboratořích na Ukrajině
Oficiální zástupce ministerstva zahraničí ČLR zdůraznil, že USA jsou jedinou zemí, která stále blokuje vytvoření ověřovacího mechanismu podle Úmluvy o zákazu bakteriologických a toxických zbraní

Vláda USA by měla mezinárodnímu společenství poskytnout komplexní informace o experimentech, které provádějí ve vojenských biologických laboratořích na Ukrajině a ve Fort Detrick. Oznámil to ve čtvrtek na pravidelném briefingu oficiální zástupce ČLR Zhao Lijian.

„Doufáme, že příslušné země a USA zaujmou odpovědné a otevřené stanovisko, zahájí spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací a vyzvou její odborníky k provádění vědeckého výzkumu na hledání zdrojů původu koronaviru ve Spojených státech, jak to učinila Čína, všimli jsem si, že Rusko nedávno znovu položilo stejnou otázku Spojeným státům ohledně jejich vojenských a biologických aktivit ve Fort Detrick a na Ukrajině. Podobné obavy vyjádřily i další země,“ uvedl.

„Vezměte si například Ukrajinu. USA vytvořily pouze na Ukrajině 16 biologických laboratoří. Proč USA vytvářejí tolik laboratoří po celém světě a co tam dělají, včetně Fort Detrick,“ ptáme se.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11096443


Goeringova dvouhlavňová brokovnice. Co je známo o Kravčukově pušce, ze které se chystal střílet na Rusy
Už druhý den činí první prezident Leonid Kravčuk hlasité prohlášení - slíbil, že osobně zabije Rusy, pokud napadnou Ukrajinu.

Řekl, že nechodí spát bez zbraně, a je připraven zastřelit útočníky, pokud se objeví na prahu jeho domu, a to i přes jeho špatný zrak.

Tato slova zazněla během eskalace na Donbasu, a ať už to Kravčuk chtěl nebo ne, přilil olej do ohně konfrontace. Zejména s ohledem na to, že Leonid Makarovič je oficiální osobou a zastupuje Ukrajinu právě při jednáních s Ruskem v TCG.

Je ale také zajímavé, jakou zbraní chce Kravčuk (mimochodem, bývalý funkcionář komunistické strany na sovětské Ukrajině, který nesloužil v armádě ani jeden den) zabít ruské vojáky. Podle něj patřila pravé ruce Adolfa Hitlera - Hermanna Goeringa.

Odhalili jsme, s jakou zbraní bude Kravčuk bojovat a kolik stojí.

Goeringova puška
Před dvěma lety ukázal první prezident novinářům svou pušku. „Tato zbraň je ze sbírky Goeringa, Hitlerovy pravé ruky,“ řekl.

Hermann Goering byl jedním z nejvyšších funkcionářů Třetí říše - vedoucí Říšského sněmu, šéf Luftwaffe a jeden z hlavních spolupracovníků Führera. Göring byl spojenci zajat a otráven a dostal rozsudek smrti od Norimberského tribunálu. Zůstalo po něm mnoho luxusních věcí, včetně zbraní.

Kravčuk podle svých slov používá dvouhlavňovou zbraň k zamýšlenému účelu - lovu: „Střílel jsem. Střílím jen divoká prasata.“


Leonid Makarovič také ukázal, že má pistoli Colt.

„Celé ty roky nemůžu spát, pokud nemám na nočním stolku kolt. Pamatuješ si film Sedm statečných? Hlavní hrdina použil tento typ koltu.“

Ale zpět k pušce, s kterou se Kravčuk zjevně chystá bránit svůj dům před ruskou armádou. Zbraň je docela zajímavá. A jak bývalý prezident připustil, „velmi drahá“.

Leonid Makarovič neuvádí podrobnosti - ale podle vzhledu je zřejmé, že se jedná o loveckou pušku od společnosti bratří Merkelových. Zřejmě legendární model. 303. Goering, velký milovník lovu, jich měl na svých statcích několik.

Jednu z těchto pušek „Hitlerovy pravé ruky“ s exkluzivní pozlacenou rytinou ukořistili Američané po válce. Nyní je umístěna v Národním muzeu střelných zbraní ve Fairfaxu ve Virginii.

V roce 1937 získala zbrojařská společnost bratří Merkelových za tento model - Merkel 303 - velkou cenu světové výstavy v Paříži.

Brokovnice „Merkel-303“ se vyrábí stejnou technologií od roku 1924 a dodnes je mezi lovci považována za elitní brokovnici.

Brokovnice této značky a vyrobené v té době lze dnes koupit i na Ukrajině. Starožitnost stojí od 20 tisíc dolarů a najdete je dokonce na OLX.

Například puška z roku 1946 se prodává v Kyjevě za 21 500 dolarů.

Je pravda, že pokud je puška Kravčuka skutečně z sbírky Goeringa, pak lze tuto cenu bezpečně znásobit pětkrát. Například zbraň „Merkel 201“ Heinrich Himmler byla prodána v aukci za 115 tisíc dolarů.
https://strana.ua/news/327043-ruzhe-kra ... rmiej.html

Ešelon s plukem (2x přehledové radary 9S18M3 a 2x velitelská vozidla 9S510M) PVO středního dosahu s Buky-M3 neznámo kde 7.4
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 5969701892

Buk-M3 neznámo kde 7.4
https://twitter.com/Archer83Able/status ... 4510347264

Krym 7.4 - kolona BTR-82A
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 2285407233
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 08 dub 2021, 13:59

Telefonický rozhovor s německou spolkovou kancléřkou Angelou Merkelovou
Vladimir Putin telefonoval s spolkovou kancléřkou Spolkové republiky Německo Angelou Merkelovou.

Podrobně byla diskutována řada aktuálních mezinárodních témat.

Při výměně názorů na urovnání vnitřní ukrajinské krize vyjádřili ruský prezident a německá kancléřka znepokojení nad eskalací napětí na jihovýchodě Ukrajiny. Vladimir Putin upozornil na provokativní kroky Kyjeva, který v poslední době záměrně zhoršuje situaci na kontaktní lnii. Bylo zdůrazněno, že kyjevské orgány musí důsledně provádět dříve dosažené dohody, zejména o navázání přímého dialogu s Doněckem a Luganskem a legalizaci zvláštního statusu Donbasu.

Stranám konfliktu byla vydána výzva k zdrženlivosti a aktivaci procesu vyjednávání s cílem plně provést minský balíček opatření z roku 2015 jako nesporný základ pro urovnání. Dispozice byla znovu potvrzena pro další úzkou koordinaci úsilí Ruska a Německa, mimo jiné v „normandském formátu“, prostřednictvím politických poradců a ministerstev zahraničí.

..
http://kremlin.ru/events/president/news/65325

Kozak: začátek vojenských operací na Donbasu Kyjevem bude začátkem konce Ukrajiny
Zástupce vedoucího prezidentské administrativy poznamenal, že Rusko bude podle rozsahu konfliktu nuceno bránit své občany na Donbasu.

"Dnes vše závisí na rozsahu požáru. Pokud tam bude, jak říká náš prezident, zřízena Srebrenica, pravděpodobně se budeme muset bránit," řekl.

USA s největší pravděpodobností netlačí na Zelenského, aby prohloubil konflikt na Donbasu, uvedl Kozak.

„Pokud jde o vliv Američanů, vnější vliv bych moc nepřeháněl. Samozřejmě, abych tak řekl, pro tyto mladé lidi je jakákoli vnější podpora důležitá, ale není rozhodující, stále se řídí vnitřními politickými úvahami,“ říká řekl.

"Nemyslím si, že Američané tlačí Zelenského na parapet, do frontové linie, aby zahájil přestřelku se zástupci Donbasu, s největší pravděpodobností tomu tak není," dodal Kozak.

O Zelenského cestě
Kozak věří, že je nepravděpodobné, že cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Donbas povede k eskalaci situace na východní Ukrajině, ale Kyjev „hraje hry“.

"Nemyslím si, že jeho [Zelenského] cesta na Donbas bude spojena s eskalací. V odpovědi na první otázku jsem si všiml, že dnes je těžké předpovědět, jak moc si tyto děti budou hrát hry. Je těžké jen předpovídejte, jak moc si zahrají. skutečnost, že šel, je součástí stejné hry, “řekl Kozak.

Dnes bylo oznámeno, že Zelenský dorazil na Donbas, kde hodlá navštívit pozice armády a setkat se s ukrajinským vojenským personálem.

Zahajte jednání
Ruský návrh zahájit jednání o Donbasu vyvolal v Kyjevě hysterii, uvedl Kozak. Domnívá se, že při jednáních o Donbasu je pro Kyjev nutné zachovat důvěrnost, aby mohl pokračovat ve své linii a dezinformovat své občany.

„Podívejte se na to, co ukrajinská média šíří od politiků, s nimiž nyní probíhají jednání. Pro společnost uvádějí následující tezi: minské dohody jsou oprátkou Ukrajině na krku a brání urovnání konfliktu. [Prezident Ukrajiny Volodymyr] Zelenský říká: opustil by jsme je, ale jsou nezbytné, aby byly zachovány sankce proti Rusku. “Při jednáních říkají: jsme oddaní minským dohodám od „a“ do „z“. A bojí se to říci veřejně, zaujímají tento postoj pouze tajně. “- řekl Kozak.

Dodal, že Ukrajina se snaží „ovládnout informační prostor a usilovat o vlastní linii“.

Kozak uvedl, že Rusko obhajuje plnou otevřenost minských rozhovorů o Donbasu a zveřejňování příslušných dokumentů.

"Ukrajina se bojí odhalit svou nekonzistenci. Bojí se mluvit veřejně," řekl. "Nabídli jsme otevřenost a otevřené vysílání jednání, aby každý mohl posoudit, co se děje. Nechte otevřené písemné dokumenty," uvedl.

Kyjev se bojí odstoupit od minských dohod, uvedl Kozak. Řekl, že Rusko „nechce ani diskutovat“ o možnosti převést vyjednávací platformu kontaktní skupiny z Minsku.
https://tass.ru/politika/11098963

Kozak na konferenci: "Rusko a svět: profesionální konverzace" - Krize na východě Ukrajiny.
Naposledy upravil(a) puma dne 08 dub 2021, 17:43, celkem upraveno 5 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6486
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 08 dub 2021, 14:46

Zástupce šéfa administrativy Putina: Rusko může bránit obyvatele Donbasu, pokud bude donuceno
Rusko může bránit obyvatele Donbasu, pokud bude donuceno, uvedl zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak. Začátek vojenských akcí na Donbasu bude začátkem konce Ukrajiny, dodal.
„Všechno záleží na rozsahu požáru. Pokud tam bude, jak říká náš prezident, udělaná Srebrenice, pravděpodobně se budeme muset bránit," uvedl Kozak na tiskové konferenci v Moskvě.
Podle něj nyní na Donbasu existují „bojem zocelené“ ozbrojené formace, které jsou schopné držet obranu, potřeba ochrany zatím nevzniká. „Všechno závisí na druhé straně,“ zdůraznil.
https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... donuceno-/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 08 dub 2021, 16:32

Zelenský navštívil Donbas a na kontaktní linii se setkal s obránci Ukrajiny


„Bude to výstřel do hlavy.“ Co o vývoji konfliktu řekl hlavní vyjednavač Kremlu pro Donbas Kozak
Dmitrij Kozak, zástupce vedoucího ruské prezidentské správy a vyjednavač Kremlu pro Donbas, se zúčastnil konference „Rusko a svět: profesionální konverzace“, která se věnuje válce na východní Ukrajině.

Došlo k mnoha poměrně drsným prohlášením. Na jedné straně Kozak naznačil, že nebude válka a že nyní probíhající události jsou „PR“. Na druhou stranu otevřeně prohlásil, že Rusko zasáhne, pokud Ukrajina přejde do ofenzívy na Donbasu.

"Strana" shromáždila hlavní teze týkající se Ukrajiny a také reakcí prezidentské kanceláře.

„Hra s názvem „Vojenská hrozba“
Dmitrij Kozak tvrdí, že Ukrajina s největší pravděpodobností nemá žádné skutečné úmysly tento konflikt rozpoutat a akce Kyjeva na Donbasu jsou jen PR kampaní.

„Jedná se spíše o PR akce, které jsou doprovázeny napodobováním vojenské hrozby, s největší pravděpodobností neexistují žádné skutečné záměry rozpoutat válku v plném rozsahu,“ řekl Kozak.

Podle jeho názoru chování orgánů na Ukrajině nyní do značné míry závisí na vnitropolitické krizi, která se v zemi vyvinula.

„Nový politický tým se ocitl ve složité vnitropolitické situaci - katastrofický pokles hodnocení, kolaps strany Služebník lidu, obchodní a politická elita roztrhaná rozpory. Navíc je třeba řešit pandemii a mnoho dalších politických problémů důslednou, pečlivou, rutinní prací na normalizaci situace v zemi.“, - řekl Kozak.

Věří, že to, co se děje, je pokus „týmu Kvartal. 95“ sehrát hru s názvem „Vojenská hrozba“, ale protože jeho kolegové nemají mnoho politických zkušeností, jsou hrou unášeni.“

"Neskrývám to, vždycky říkám, že jsou to děti se zápalkami. A když se v nich náhodou něco vznítí, je to těžké předvídat," řekl Kozak.

„Budeme se muset bránit“
Během konference zástupce vedoucího Putinovy ​​administrativy Dmitrij Kozak připustil scénář, ve kterém Rusko zasahuje na Donbasu.

Vývoj událostí bude podle něj záviset na „rozsahu požáru“.

"Dnes vše závisí na rozsahu požáru. Pokud bude existovat, jak říká náš prezident, Srebrenica (město, kde během války v Jugoslávii zahynuly tisíce civilistů), pravděpodobně se budeme muset bránit," uvedl.

Současně, když mluvil o ozbrojených formacích „DLR“ a „LLR“, Kozak uvedl, že „jsou již dostatečně zocelení bojem a výcvikem a jsou schopni zadržet útok“. Rozumíte mi - před příchodem ruských sil.

Mimochodem, toto prohlášení není učiněno poprvé; 7. března ruská Státní duma vyhlásila, že schválí ochranu obyvatel Donbasu v případě eskalace.

Dmitrij Kozak je však již jiná úroveň a je přímo hlasem Kremlu. Jeden z těch, kdo rozhodují o Donbasu.

O provádění minských dohod
Kozak uvádí, že vyřešení konfliktu na Donbasu může trvat rok, ale pouze za předpokladu, že budou splněny všechny dohody zakotvené v Minsku.

Jinak bude konflikt zmrazen, řekl Kozak
.

Věřím, že konflikt může být vyřešen za rok, pokud budeme postupovat důsledně, dodržovat dříve dosažené dohody. Pokud se nekonečně oddalují, jak to dělá Ukrajina, tak se obávám, že to povede ke zmrazení konfliktu, " řekl Kozak.

Kriticky zhodnotil počínání Ukrajiny při řešení konfliktu. Podle něj se Rusko snaží pomoci, ale Ukrajina tuto pomoc nepřijímá.

"Ukazuje se, že pomoci může ten, kdo si přeje tuto pomoc," - řekl

Vysvětluje takovou neochotu problémy politického a ekonomického charakteru, které nevyhnutelně vzniknou dále.

Na Ukrajině je podle Kozaka dostatek voličů, kteří jsou vůči politice vedení země skeptičtí.

Kromě toho, bezprostředně po reintegraci Donbasu do složení Ukrajiny bude muset řešit ekonomické problémy.

"Zdá se, že proto Ukrajina zaujímá přesně takový postoj - vyčerpávající nekonečné demagogické jednání bez výsledku. A bohužel v plavební dráze tohoto ukrajinského hnutí se pohybují i naši partneři v normandském formátu," řekl Kozak.

O účasti "Regionálů" na jednáních
Při úvahách o způsobech, které protahují vyjednávací proces, Kozak vzpomněl na případ, kdy Ukrajina údajně navrhla přidat do delegace místo separatistů zástupce zvolených místních úřadů až do roku 2014.

Naposledy se volby do místních zastupitelstev na nekontrolovaném Donbasu konaly v roce 2010. Tam zvítězili zástupci Strany regionů.

Na takový návrh podle Kozaka reagoval návrhem začlenit do vyjednávacího procesu i prezidenta zvoleného v roce 2010 (tedy Janukovyče), na což následovalo kategorické odmítnutí.

Mimochodem, skutečnost takového rozhovoru ukrajinská strana popírá.

Poradce šéfa ukrajinské delegace v TCG Alexej Arestovič v komentáři "Strane" řekl, že o tomto požadavku slyší poprvé.
"Je to poprvé, co jsem o tom slyšel. Nemám žádné takové informace. Pode mnou ukrajinská strana takový požadavek nepředložila. Velmi podivné informace. Ale Kozak řekl spoustu věcí, co není pravda." Kdo ví, odkud se tato informace vzala. Během jednání jsem neslyšel nic takového, “ řekl Arestovič.

O „začátku konce Ukrajiny“
Když mluvil o možné eskalaci, Kozak objasnil, že „vše závisí na druhé straně“. Dodal však, že pokud Kyjev rozpoutá boje na východní Ukrajině, „bude to konec Ukrajiny“.

"Začátek bojů je začátkem konce Ukrajiny. Půjde o vlastní střelbu. Toto nebude výstřel do nohy, ale do hlavy. Je třeba poznamenat, že pan Zelenský řekl, že jediný způsob, jak vyřešit konflikt na Donbasu je vstup Ukrajiny do NATO. Kde je Ukrajina, kde je NATO „I toto bude začátek rozpadu Ukrajiny, pokud se Ukrajinci pokusí konflikt vyřešit tímto způsobem. Ale to se nikdy nestane, NATO nebude zasahovat do tohoto konfliktu, “řekl Kozak.

Odpoledne již „Strana“ psala o podobném prohlášení z Ruska. Kdy první zástupce vedoucího mezinárodního výboru Rady Ruské federace Vladimir Džabarov řekl, že pokud se Ukrajina rozhodne bojovat s Ruskem, bude to její „poslední bitva“.

To znamená, že Rusko se nyní snaží přesvědčit Kyjev, že válka na Donbasu se může stát osudnou nejen pro seskupení ozbrojených sil Ukrajiny v regionu, ale také pro Ukrajinu jako celek.

Zdá se, že ruská armáda chce předat stejnou zprávu Ukrajině, která stahuje síly nejen k Donbasu, ale také po celém obvodu společné hranice.

Reakce kanceláře prezidenta Ukrajiny
Michail Podoljak, poradce šéfa OPU, reagoval na prohlášení Dmitrije Kozaka.

"To nás rozhodně nepřekvapuje výhružná rétorika z Moskvy. Proč ji potřebují? Je to velmi jednoduché: jejich propagandistický stroj pracuje na zvýšení eskalace situace a zvýšení tlaku. Je důležité si uvědomit, že se nejedná pouze o tlak na Ukrajinu, ale také na další účastníky normandského formátu, na všechny země, které podporují naši územní celistvost. A pokud bude Moskva i nadále zmiňovat tragédii ve Srebrenici, nebude zbytečné pokaždé objasňovat: proč Rusko zablokovalo odpovídající rezoluce pomocí svého práva veta přímo v Radě bezpečnosti OSN?, ve kterém bylo zabíjení lidí ve Srebrenici klasifikováno jako genocida, “řekl Podoljak pro Korrespondent.net.

Ujistil, že Ukrajina nemá zájem na eskalaci vojenské konfrontace.

"Naše armáda je připravena na jakýkoli vývoj událostí, ale státní priorita se nemění - vždy jde o sázku na nalezení diplomatického řešení pro ukončení války. Ukrajina si cení každého života svých občanů, a proto pro nás zhoršení situace na Donbasu je opravdu vážné. To není rétorika, ani propaganda, ani diplomatické hry. Ale skutečnost, že Rusko využívá smrt lidí k pravidelným politickým manipulacím - to jasně vidí celý svět, “- řekl poradce vedoucího OP.
https://strana.ua/news/327115-press-kon ... nskom.html

Arestovič komentoval prohlášení Kremlu o „ochraně Rusů“ na Donbasu
Oleksij Arestovič, poradce pro informační politiku ukrajinské delegace v TCG, je přesvědčen, že jakýkoli pokus Ruské federace o otevřené použití vojenské síly proti Ukrajině je pro samotnou Ruskou federaci beznadějný a nebezpečný.

Arestovič, poradce ukrajinské delegace pro účast v trojstranné kontaktní skupině pro informační politiku, je přesvědčen, že Rusko se nebude moci vyhnout odpovědnosti za nedodržování minských dohod.

Arestovič o tom napsal na Facebooku a komentoval prohlášení zástupce vedoucího ruské prezidentské správy Dmitrije Kozaka o údajných záměrech ukrajinských úřadů zahájit boje na Donbasu a o tom, že Rusko „bude nuceno chránit své občany žijící na Donbasu.“

"Moje osobní odpověď: žádná slovní žonglování nepomůže Rusku vyhnout se nutnosti provádět dohody ve formátech Normandie a Minsk, které uzavřela od roku 2014," - řekl Arestovič.

Poradce ukrajinské delegace pro informační politiku se rovněž domnívá, že Rusko se nevyhne nástupu mezinárodní politické odpovědnosti za vyhýbání se provádění minských dohod.

„Pokud jde o hrozby použití síly proti Ukrajině ... Nebáli jsme se těchto hrozeb na jaře 2014, natož se bojíme na jaře 2021. Vedení Ruské federace se s iniciativou vydává cestou mezinárodní izolace, do které se svými akcemi a politikami, které uplatňuje, řítí. Tato cesta je beznadějná, “ řekl Arestovič.

Rovněž věří, že ještě beznadějnějším a nebezpečnějším pro samotné Rusko je jakýkoli pokus o otevřené použití vojenské síly proti Ukrajině.

„Což jim objasňuje jak vedení Ukrajiny, tak naši partneři v NATO. Místo politiky blafování a hrozeb bych proto doporučil ruskému vedení, aby konečně převzalo politickou odpovědnost a přistoupilo ke konstruktivní práci na provádění konkrétních rozhodnutí přijatých v normandském formátu, “uzavřel.
https://www.unian.ua/politics/styaguvan ... 81665.html

Kancléřka Angela Merkelová dnes mluvila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem po telefonu.
Předmětem rozhovoru byla mimo jiné zvýšená ruská vojenská přítomnost v blízkosti východní Ukrajiny. Kancléřka vyzvala ke snížení těchto zvýšených počtu sil, aby bylo dosaženo deeskalace situace.


Diskutována byla také řada dalších zahraničněpolitických otázek, zejména Sýrie, Libye a Bosna a Hercegovina. Byl také vznesen případ Nevalný.
https://www.bundesregierung.de/breg-de/ ... in-1886540

Jurij Podoljak: Válka na Donbasu: Hra na nervy - proč se ruská armáda rozmisťuje na hranicích s Ukrajinou


Voják NM DLR dnes zemřel na následky ostřelování ozbrojenými formacemi Ukrajiny.
"Je nám líto, že vás informujeme, že obránce naší republiky byl zabit v důsledku ostřelování." Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám a přátelům zabitého vojáka, “uvádí se ve sdělení UNM DLR.

Uvádí se, že jednotky NM DLR byly nuceny opětovat palbu a potlačit palebnou aktivitu nepřítele. Ztráty nepřítele se upřesňují.
https://dan-news.info/defence/voennoslu ... trela.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 08 dub 2021, 21:44

Cizinci pokračují ve výběru finančních prostředků z ukrajinského trhu. Státní banky udržují směnný kurz hřivny
https://strana.ua/finance/327174-inostr ... ozhal.html

Příslušníci ukrajinských zvláštních služeb mohli unést soudce Chause v Moldavsku - vyšetřování
Novináři z Ukrajiny a Moldavska získali přístup k údajům o pasech deseti lidí, které moldavští policisté vyšetřují z hlediska účasti na únosu uprchlého soudce Nicolae Chause. Všech deset lidí je občany Ukrajiny, někteří z nich mohou být bývalí nebo současní zaměstnanci zvláštních služeb.

24. března překročili Jurij Kovalenko a Eduard Stavitskij ukrajinsko-moldavskou hranici. Podle novinářů jsou oba spojeni s ukrajinskými zpravodajskými službami. Na sociálních sítích je stránka Kovalenko, ze které je zřejmé, že studoval na vojenské vysoké škole v Oděse. V roce 2015 byla Kovalenko zaregistrována ve vojenské jednotce A2659 na ulici Melnikova 81 v Kyjevě. Sídlí tam také Vojensko-diplomatická akademie. Evgenia Bereznyak, ta zas trénuje důstojníky vojenského zpravodajství. A v roce 2018 byla adresou registrace Kovalenka ulice Elektrikov, 33 - hlavní zpravodajské ředitelství ministerstva obrany.

V komentáři pro novináře Kovalenko potvrdil, že byl v Moldavsku od 24. března do 3. dubna. Odmítl diskutovat o účelu návštěvy a jeho zapojení do GUR.
..
https://strana.ua/news/327184-pokhitit- ... y-smi.html

USA mají v úmyslu vyslat válečné lodě do Černého moře uprostřed rostoucího napětí mezi Ruskem a Ukrajinou
USA uvažují o odeslání válečných lodí do Černého moře v příštích několika týdnech na znamení podpory Ukrajiny uprostřed zvýšené ruské vojenské přítomnosti na východní hranici země .

Informuje o tom CNN s odkazem na mluvčího amerického ministerstva obrany.

Podle představitele lodě amerického námořnictva často vstupují do Černého moře, ale rozmístění válečných lodí bude nyní pro Moskvu zvláštním signálem.

V souladu s Montreuxskou úmluvou z roku 1936 jsou Spojené státy povinny poskytnout 14 dnů předem svůj záměr vstoupit do Černého moře. Zatím není jasné, zda bylo takové oznámení odesláno.

Mluvčí ministerstva obrany rovněž uvedl, že námořnictvo pokračuje v provádění průzkumných letů v mezinárodním vzdušném prostoru nad Černým mořem, aby sledovalo aktivity ruského námořnictva a veškeré pohyby vojsk na Krymu.

I když USA nepovažují nárůst ruských vojsk za útočné snahy, řekl úředník CNN, že „pokud se něco změní, jsme připraveni reagovat“. Podle jeho současných odhadů provádějí Rusové cvičení.
https://strana.ua/news/327170-ssha-name ... ainoj.html

Reuters: USA jsou stále více znepokojeny tím, co považují za stupňující se ruskou agresi na východní Ukrajině. Tisková mluvčí Bílého domu Psaki: „Rusko má nyní na hranicích s Ukrajinou více vojáků než kdykoli od roku 2014“
https://twitter.com/ELINTNews/status/13 ... 9088665607
Zajímavé: Pentagon říká, že jde jen o ruská cvičení zatím, a Bílým dům, že jde o stupňující se agresi na východě Ukrajiny. By si to tedy měli asi ujasnit..

Ešelon s vojenskou technikou jede přes krymský most směrem ke Kerči 8.4 - dělostřelci s Msta-S


Dnes byl poprvé zaznamenán (zdokumentován) pohyb vojenské techniky v Republice Podněstří. V oblasti letiště Tiraspol byly vidět Ural a obrněné transportéry. Odtud je to k hranicím Ukrajiny 13km.
https://twitter.com/galandecZP/status/1 ... 6043173890

Včera dva USAF B-1B HORN11 a 12 dokončily misi bombardovacích jednotek z Ellsworth AFB z Jižní Dakoty do Egejského moře, aby „předvedly závazek USA k evropské bezpečnosti“.
https://twitter.com/AircraftSpots/statu ... 9428970501
Zcela jistě to má souvislost s děním okolo Ukrajiny, a pravděpodobně nácvik jaderných úderů, včera to samé (jiným směrem) nacvičovalo francouzské letectvo s 50 letouny v Operaci Poker.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 08 dub 2021, 23:14

Animovaný GIF report :snaha: mise OBSE SMM koncentrace porušování příměří (explozí)

Pro přehrání nutné rozkliknout.
Období 19.3.2021 - 26.3.2021
rep_20_3-27_3.gif
Období 27.3.2021 - 7.4.2021
rep_28_3-8_4.gif
Dá se z toho vyčíst, kdo, kde a jak intenzivně porušuje příměří..
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

DJW
Výkonný redaktor
Příspěvky: 706
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: Ukrajina

Příspěvek od DJW » 09 dub 2021, 02:01

Video z februára - predložené dva zákony o umožnení civilného držania krátkych zbraní na sebaobranu.
Nikdy nebudeš 100% pripravený na všetko. To nevadí. Začni tam kde si a použi to čo máš k dispozícii.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6486
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 09 dub 2021, 08:09

Spojené státy doručily do Kyjeva několik vojenských zásilek,
Za posledních čtrnáct dní dorazila americká vojenská technika na Ukrajinu.

25. března bylo do Oděsy dodáno 350 tun nákladu lodí Ocean Glory. Součástí dodávky bylo 35 SUV Humvee, uvedla agentura Ukrinform.

2. dubna podle odesských novin Dumskaya odletělo do Kyjeva z americké základny v německém Ramsteinu vojenské transportní letadlo amerického letectva C-17A Globemaster III .

O dva dny později přistál ve městě Lviv na západě další C-17A Globemaster III, který unese 102 vojáků a 77 tun nákladu, informovaly noviny.
Na začátku března ministerstvo obrany oznámilo, že USA poskytnou Kyjevu ve fiskálním roce 2021 vojenskou pomoc ve výši 125 milionů dolarů, aby pomohly zachovat jeho územní celistvost, lépe spolupracovat s NATO a „účinněji se bránit proti ruské agresi“.
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... -movements
https://outline.com/D5ejnE
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 09 dub 2021, 09:29

„Co tam dělají?“ Proč Rusko a Čína začaly hovořit o amerických biolaboratořích na Ukrajině
V Rusku bylo znovu nastoleno téma amerických biologických laboratoří na Ukrajině. V komentáři k verzi, že koronavirus vypustili čínské vládní agentury, dal šéf ruské rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev jasně najevo, že to mohli udělat i Američané.

Doslova příštího dne bylo téma s americkými biologickými laboratořemi nastoleno v Číně. Čínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Američané musí poskytnout informace o amerických laboratořích, včetně laboratoří na Ukrajině.

Přišli jsme na to, proč znovu začali mluvit o amerických biologických laboratořích na Ukrajině a co je o nich známo.

Biologické laboratoře USA na Ukrajině
Historie spolupráce mezi Ukrajinou a Spojenými státy v biologických laboratořích trvá téměř 20 let.
V rámci společného programu snižování biologických hrozeb podepsaly americké ministerstvo obrany a ukrajinské ministerstvo zdravotnictví dohodu o omezení oběhu nebezpečných patogenů. Delegace, která dokument podepsala, zahrnovala budoucího amerického prezidenta Baracka Obamu.

Pro tento program Spojené státy přidělily Ukrajině více než 200 milionů USD. Skutečnost, že pomoc prošla vojenským oddělením, byla vysvětlena touhou pomoci bývalým sovětským republikám kontrolovat nebo ničit biologické zbraně tak, aby se nedostaly do rukou teroristů.

Projekt byl financován Americkou agenturou pro snižování bezpečnostních hrozeb. Byl jmenován další účastník projektu - „Vědecké a technické centrum na Ukrajině“. Je to mezinárodní organizace financovaná americkými úřady. Jeho zaměstnanci mají diplomatickou imunitu.

V roce 2013 za vlády prezidenta Janukovyče bylo rozhodnuto od této spolupráce upustit, ale od roku 2014 - po Euromajdanu - se činnosti laboratoří obnovily.

Toto téma na světlo opět vznesli poslanci z „Opoziční platformy - pro život“ Viktor Medvedčuk a Renat Kuzmin loni na jaře. Psali dotazy prezidentovi, předsedovi vlády, SBU a ministerstvu zdravotnictví. Podle poslanců se laboratoře nacházejí v Oděse, Vinnici, Užhorodu, Lvově, Kyjevě, Chersonu, Ternopilu a nedaleko Krymu a Lugansku.

„Ve skutečnosti se práce v laboratořích provádějí v rámci programu biologických experimentů. Rozpočet činí 2,1 miliardy dolarů a je financován Americkou agenturou pro snižování bezpečnostních hrozeb. Vědecké a technologické centrum na Ukrajině, mezinárodní organizace, která jsou financována americkými úřady a jejíž pracovníci mají diplomatickou imunitu. Zmíněná organizace se zabývá financováním projektů na výrobu zbraní hromadného ničení, " napsali Medvedčuk a Kuzmin.

Podle poslanců byla podivnou náhodou po spuštění biologických laboratoří na Ukrajině pozorována ohniska infekčních nemocí, který způsobuje hemoragickou pneumonii v Ternopilu, propuknutí hepatitidy A v Nikolajevě, Oděse, Záporoží a Charkově.

Velvyslanectví USA na Ukrajině v reakci na to uznalo, že na Ukrajině působí biologické laboratoře financované Pentagonem. Podle diplomatů však tyto laboratoře spolupracují s ukrajinskými partnery - ministerstvem zdravotnictví, ministerstvem obrany, Státní službou pro bezpečnost potravin a ochranu spotřebitele a Národní akademií agrárních věd.

Cílem činnosti je "zajištění chráněného skladování patogenů nemocí a nebezpečných toxinů ve státních institucích". Aby bylo možné provádět mírový výzkum a vyvíjet vakcíny.

Co přesně se děje v laboratořích, diplomaté psali neurčitě, ale poskytli několik popisů projektů. Například laboratoře vyhodnotily rizika virů potenciálně přenášených stěhovavými ptáky; sledoval prevalenci hantavirů a leptospirózy na Ukrajině; kontroloval šíření viru afrického moru.

Novináři také zveřejnili dokumenty, podle nichž Pentagon financoval laboratoře v Charkově a Dněpropetrovsku. Jedna z nich získala jeden a půl, druhá - dva miliony dolarů od roku 2010 do roku 2012.

V archivu na webu ministerstva zahraničí je dohoda mezi Ukrajinou a Spojenými státy ze dne 29. srpna 2005, která se týká spolupráce v oblasti prevence šíření technologií, patogenů a experimentů, které by mohly být použity k výrobě biologických zbraní.

Dohodu podepsali Pentagon a ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny. Uvádí se v něm, že ministerstvo zdravotnictví by mělo zaslat americkému ministerstvu obrany kopie nebezpečných patogenů, které se objeví jako výsledek výzkumu v ukrajinských laboratořích.

Rovněž se uvádí, že informace o výsledcích činností musí být utajeny, protože jsou důvěrné. Proto bylo doporučeno zapojit do projektu co nejméně lidí, aby se „minimalizoval počet lidí s přístupem k informacím s omezeným přístupem“.

Poté, co se v médiích objevily informace o amerických laboratořích, SBU oznámila, že na území Ukrajiny nepůsobí žádné zahraniční biologické laboratoře, prohlášení některých politiků byla záměrným zkreslením faktů.

Oddělení Ivana Bakanova zároveň nebylo v rozpacích s tím, že americké velvyslanectví již dříve potvrdilo existenci laboratoří.

Na jaře loňského roku „Strana“ podrobně psala o situaci v biologických laboratořích.

Jak vypadají biolaboratoř, o které se stará Pentagon
Novináři TSN navštívili jednu z těchto biologických laboratoří. Toto je referenční laboratoř Centra veřejného zdraví (CPH) třetího stupně ochrany. Aby se tam dostal, musel televizní kanál několik týdnů vyjednávat s oprávněnými osobami a partnery ze Spojených států.


Malá laboratoř měla spoustu moderního vybavení, zaměstnanců - pouze pět mikrobiologů, všichni s extrémní vůlí.

Ve speciální chladničce při teplotě -20 ° C laboratoř uchovávala původce antraxu, cholery, brucelózy, tularemie, leptospirózy, listeriózy.

Zaměstnanci pracovali v ochranných oblecích a rukavicích. Laboratoř má zcela uzavřený systém přívodu a odvodu vody, to znamená, že vzduch neopouští prostory, kde se provádí výzkum.

Laboratoř stanoví, zda jsou ve vzorcích zasílaných z celé Ukrajiny původci nebezpečných chorob. Hlavním úkolem mikrobiologů je rozpoznat epidemii v rané fázi. Přijaté vzorky jsou zaměstnanci porovnány s referenčními z laboratorního odběru.

Proč se znovu mluví o amerických laboratořích na Ukrajině?
Včera téma amerických biologických laboratoří na Ukrajině znovu nastolil šéf Ruské rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev.

V komentáři k verzi, že čínští vědci vypustili koronavirus, dal jasně najevo, že to Američané dokážou také.

"Navrhuji, abyste věnovali pozornost skutečnosti, že stále více biologických laboratoří pod kontrolou USA roste ve světě mílovými kroky. A podivnou náhodou, většinou poblíž ruských a čínských hranic."

Tvrdí, že se jedná o výzkumná centra, kde Američané pomáhají místním vědcům vyvíjet nové způsoby boje s nebezpečnými nemocemi. Je pravda, že úřady těch zemí, kde se tyto objekty nacházejí, nemají žádnou skutečnou představu o tom, co se děje v jejich zdech, “uvedl Patrušev v rozhovoru pro Kommersant.

Podle něj jsou tyto laboratoře utajené a vyvíjejí biologické zbraně.

"Nám říkají, že u našich hranic fungují mírové sanitární a epidemiologické stanice, ale jsou z nějakého důvodu více podobné Fort Detrick v Marylandu, kde američané po desetiletí pracují v oblasti vojenské biologie. Mimochodem, je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že v okolních oblastech jsou zaznamenány ohniska onemocnění, neobvyklé pro tyto regiony, " - řekl Patrušev.

Šéf Rady bezpečnosti Ruské federace proti tomu plánuje bojovat uzavřením dohod o boji proti těmto hrozbám s ostatními zeměmi. Mezi řádky se čte s Čínou - právě Patrušev podpořil Čínu.

Zajímavé je, že hned následující den oficiální Peking toto téma amerických biologických laboratoří podpořil.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian uvedl, že Američané by měli poskytnout informace o experimentech, které probíhají v amerických laboratořích na Ukrajině a ve Fort Detrick, vojenské instituci v Marylandu, o nichž se Patrušev již zmínil výše.

„Doufáme, že příslušné země a Spojené státy zaujmou odpovědné a otevřené stanovisko, zahájí spolupráci s WHO a vyzvou její odborníky k provádění vědeckého výzkumu za účelem zjištění původu koronaviru ve Spojených státech.

Všimli jsem si, že Rusko nedávno znovu položilo tuto otázku USA ohledně svých vojenských a biologických aktivit ve Fort Detrick a na Ukrajině. Podobné obavy vyjádřily i další země.

Vezměme si například Ukrajinu. Spojené státy vytvořily pouze na Ukrajině 16 biologických laboratoří. Proč Spojené státy vytvářejí tolik laboratoří po celém světě a co tam dělají, včetně Fort Detricku? “Zeptal se Lijian.

Toto prohlášení prakticky opakuje to, co Číňané řekli před rokem poté, co Spojené státy připustily, že financují biologické laboratoře na Ukrajině. Tímto způsobem ČLR reagovala na obvinění Američanů, že Číňané údajně vypustili umělý koronavirus.

To znamená, že na jedné straně jsou americké laboratoře na Ukrajině trvalým zdrojem podráždění pro Rusko a Čínu. Pravidelně se o nich mluví a kritizuje.

Ale nyní bylo prohlášení o laboratořích učiněno během zhoršení vojenské situace na Donbasu. A obecně poté, co se Biden dostal k moci. A v tomto smyslu je zřejmé, že Patruševovo prohlášení okamžitě podpořilo čínské ministerstvo zahraničí, které má s Američany dnes své eskalující konflikty.
https://strana.ua/news/327110-biolabora ... estno.html

Ukrajinská rozvědka prověřuje informace o ruských lodích v Černém moři
Ukrajinská rozvědka kontroluje informace o tom, zda Rusko převádí své výsadkové a dělostřelecké čluny z Kaspického moře do Černého moře na vojenská cvičení, jak včera informovalo ruské ministerstvo obrany.

Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Ruslan Chomčak o tom hovořil ve vysílání programu „Právo na vládu“.

"Máme všechna data, která zpravodajství poskytuje. Samozřejmě, že všechna tato data jsou ověřována. Monitorujeme situaci mimo Ukrajinu. Tyto informace lze potvrdit, až uvidíme, že byly přesunuty určité síly nebo lodě," řekl.
https://strana.ua/news/327221-khomchak- ... -more.html


Státní duma komentovala plány Spojených států poslat lodě do Černého moře
Možné americké plány vyslat do Černého moře válečné lodě na znamení podpory Ukrajiny by mohly situaci na Donbasu ještě zhoršit. Oznámila to v pátek 9. dubna členka Výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Elena Panina „RIA Novosti“.

"Taková demarše dále zkomplikuje situaci kolem Donbasu. To nebude signál pro Rusko, ale pro ukrajinské radikální nacionalisty." Signál, který vytvoří falešné iluze pro toto publikum,“ řekla.

Panina poznamenala, že americké válečné lodě vstupující do Černého moře jsou „velmi nervózní z nevyhnutelného stínování ruských kolegů v takových případech“.

"V Černém moři již existovaly precedenty tohoto druhu, stačí si připomenout panickou reakci posádky amerického torpédoborce Donalda Cooka na přílet ruských Su-24 v dubnu 2014." Pravděpodobně by bylo lepší pro samotné Američany, aby nevytvářeli základ pro opakování takových situací, “dodala.

Včera 8. dubna první zástupce šéfa Výboru Státní dumy pro záležitosti SNS Konstantin Zatulin uvedl, že plány amerického námořnictva na přítomnost v této oblasti nebudou pro Rusko překvapením ani důvodem k panice.
https://iz.ru/1148948/2021-04-09/v-gosd ... ernoe-more

Americká vojenská atašé navštívila Donbas s nášivkou lebky na šípu. Fotografie
Podplukovníce americké armády Brittany Stewart si během návštěvy americké delegace na Donbasu nasadila nášivku šíp s lebkou a nápisem „Ukrajina nebo smrt“

Na fotografii zveřejněné tiskovou službou ministerstva obrany je vedle výrazného nápisu „US AIR FORCE“ na Stewartové kompletu vidět znak brigády „Černých kozáků“ s nápisem „Ukrajina nebo smrt“ s vlajkou Ukrajiny nahoře.
Obrázek

Jak uvádí internetová stránka ministerstva obrany, americká delegace na Donbasu „se seznámila se současnou operační situací na frontě“.

Zástupci USA navštívili jednotky ozbrojených sil Ukrajiny, které plní úkoly v konfrontační linii, hovořili s ukrajinskou armádou a jak píše tisková služba ministerstva obrany, „opět se ujistili o přítomnosti ruské okupační síly na východní Ukrajině.“

„Vláda USA je hluboce znepokojena situací, která se vyvinula poblíž hranic Ukrajiny, a silně podporuje svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny,“ uvedla plukovnice Stewart po návštěvě frontové linie.
https://strana.ua/news/327254-voennyj-a ... -foto.html

Ruské ministerstvo zahraničí: Vstup Ukrajiny do NATO by vedl k rozsáhlé eskalaci na jihovýchodě země
Diplomatická služba vyzvala kyjevské orgány, aby „prokázaly odpovědný přístup a začaly plnit své závazky podle minského balíčku opatření“.

Hypotetický vstup Ukrajiny do NATO by vedl k rozsáhlé eskalaci na jihovýchodě země a nezvratným důsledkům pro ukrajinskou státnost. Uvedla to v pátek na briefingu oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova.

"Upozornili jsme na prohlášení prezidenta Ukrajiny [Volodymyra] Zelenského, který včera navštívil Donbas, že vstup země do NATO by údajně vedl k ukončení konfliktu v regionu. Naopak, povede k rozsáhlá eskalaci situace na jihovýchodě a může vést k nezvratným důsledkům pro ukrajinskou státnost," uvedla.

"Znovu žádáme kyjevské úřady, aby prokázaly odpovědný přístup a konečně začaly plnit své závazky vyplývající z minského balíčku opatření," zdůraznila diplomatka.

Zakharova poznamenala, že situace na Donbasu je i nadále obtížná a má tendenci k eskalaci. Důvodem je podle ní „agresivní pozice Kyjeva, který stále žije v iluzích o možnosti vojenského řešení konfliktu na jihovýchodě země“. "Stahují tam vojáky a techniku, plánují se mobilizační plány, povolávají se záložníci. V ukrajinských médiích se šíří hysterie kvůli mýtické ruské hrozbě, plánu Moskvy zaútočit na Ukrajinu téměř zítra. To vše se děje v mnoha ohledech na žádost západních kurátorů v Kyjevě, a s jejich otevřenou veřejnou podporou, " - konstatovala.

Zakharova také označila za hloupé Kyjevská prohlášení týkající se přesunu oblasti jednání kontaktní skupiny z Minsku.
https://tass.ru/politika/11105699

"Dobré ráno". Zelenský začal svůj druhý den na Donbasu selfiem ve válečné Avdijivce
Pracovní cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Donbasu pokračuje. V pátek ráno 9. dubna navštívila hlava státu Avdijivku.

Obrázek
https://strana.ua/news/327236-zelenskij ... eevke.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 09 dub 2021, 13:46

Delegace Doněcké lidové republiky ve dnech 4. až 8. dubna navštívila Sýrii na pracovní cestě. Oznámilo to dnes ministerstvo zahraničí DLR.
... „Výsledkem cesty bylo dosažení řady slibných dohod o rozvoji společných projektů mezi Doněckou lidovou republikou a Syrskou arabskou republikou,“ uzavřelo diplomatické oddělení.
https://dan-news.info/world/v-dnr-zajav ... iriej.html
To je už hrozba/vzkaz o možném uznání DLR a LLR ze strany Kremlu v jistých scénářích vývoje, a hlavně další tlak na plnění minských dohod.

Zelenský příští týden navštíví Paříž
Prezident Volodymyr Zelenský navštíví v Paříži francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s největší pravděpodobností na konci příštího týdne.

Uvedl to v komentáři k Kyjevské poště francouzský velvyslanec na Ukrajině Etienne de Poncins.

„Hlavním účelem návštěvy je setkat se s Macronem „osobně“, - řekl diplomat.

Publikace uvádí, že rozhovor hlav států se může týkat stažení ruských vojsk na hranici s Ukrajinou, stejně jako dynamiky reforem v Kyjevě, včetně reformy soudnictví.

Francie je znepokojena kroky Ruska. Etienne de Poncins uvedl, že ruské posily „se výrazně liší od toho, co jsme viděli v předchozích letech“.
https://www.unian.ua/politics/styaguvan ... 82607.html
Naposledy upravil(a) puma dne 09 dub 2021, 14:03, celkem upraveno 4 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 09 dub 2021, 13:48

https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... u-exploze/
OSN potvrdila úmrtí dítěte na Ukrajině v důsledku exploze
Zranění v důsledku exploze a střepin se stalo příčinou smrti pětiletého chlapce v okolí Doněcku, informovala Sputnik oficiální zástupkyně Úřadu Vysokého komisaře OSN pro lidská práva Liz Throssell na základě výsledků vyšetřování Monitorovací mise OSN pro lidská práva na Ukrajině. To se provádělo na místě úmrtí dítěte.

Ve čtvrtek bylo informováno, že zástupci OSN jednali s příbuznými oběti a společně se zástupci Doněcké lidové republiky provedli vyšetřování na místě události.

„Skutečně, kolegové z doněcké kanceláře Monitorovací mise OSN pro lidská práva dnes byli na místě události ve vesnici Aleksandrovskoje. Informace, které byly shromážděny v průběhu návštěvy, budou sloužit jako základ pro další analýzu přesné příčiny smrti chlapce. Na dané etapě můžeme pouze potvrdit, že zemřel v důsledku zranění po explozi a střepin,“ uvedla Throssell.

Dříve bylo informováno, že ruský Vyšetřovací výbor začal vyšetřovat řadu nových případů ostřelování Doněcku ze strany ukrajinské armády. Podle informací provedli ukrajinští vojáci 2. dubna útok pomocí těžkých zbraní a bezpilotních prostředků na objekty občanské infrastruktury v obci Aleksandrovskoje v DLR. V důsledku ostřelování na zahradě jednoho z domů zemřel pětiletý chlapec a jeho babička (66) byla zraněna.

Kyjev předtím tyto informace odmítl a označil je za „fake“. Alexej Arestovič, mluvčí kyjevské delegace v kontaktní skupině pro urovnání situace na Donbasu, řekl, že podle Kyjeva byl pětiletý chlapec zabit v blízkosti Doněcku výbušným zařízením, které našel ve dvoře.

Ukrajinské úřady v dubnu roku 2014 zahájily vojenskou operaci proti LLR a DLR, které vyhlásily nezávislost po převratu na Ukrajině v únoru 2014. Podle posledních údajů OSN bylo v konfliktu zabito asi 13 000 lidí. Diskutuje se o otázce řešení situace na Donbasu, a to i během zasedání kontaktní skupiny v Minsku, která od září 2014 přijala tři dokumenty upravující kroky k deeskalaci konfliktu. I po dohodách o příměří mezi stranami konfliktu však potyčky pokračují.

Vztahy mezi Moskvou a Kyjevem se zhoršily na pozadí situace na Donbasu. Ukrajinské úřady a západní země opakovaně obviňují Rusko ze vměšování se do vnitřních záležitostí Ukrajiny. V lednu 2015 přijala Nejvyšší rada prohlášení, v němž Rusko označila za „zemi agresor“. Rusko obvinění Kyjeva a Západu popírá a označuje je za nepřijatelné. Moskva opakovaně prohlásila, že není stranou vnitroukrajinského konfliktu a má zájem na tom, aby Kyjev překonal politickou a hospodářskou krizi.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Jur4j_
Redaktor
Příspěvky: 60
Registrován: 15 říj 2019, 15:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jur4j_ » 09 dub 2021, 15:10

Dnešní šmiráci ( dávam do UA, kvôli možnému súvisu )

NATO E3 Sentry ( Severovýchod PL - Kaliningrad RF )
US E8C Joint Starts ( Východ PL - Brest BLR )
UK RC-135W River Joint ( Krym RF )
US RC12X ( Juh LV - Kaliningrad )
Přílohy
šmiráci.png

Jur4j_
Redaktor
Příspěvky: 60
Registrován: 15 říj 2019, 15:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jur4j_ » 09 dub 2021, 15:36

UK B462 s medzipristátím v Poznani pristáva v Kyjeve
Přílohy
RRR.png

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 09 dub 2021, 16:13

Kreml je znepokojen možným obnovením bojů v plném rozsahu na Ukrajině.
Kreml je znepokojen možným obnovením rozsáhlých vojenských aktivit na Ukrajině, které by ohrozily ruskou národní bezpečnost, řekl v pátek novinářům ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov.

"Existují obavy, že ukrajinská občanská válka bude pokračovat. A pokud se v blízkosti našich hranic obnoví občanská válka s vojenskými aktivitami v plném rozsahu, bude to představovat hrozbu pro ruskou národní bezpečnost," zdůraznil.

"Současný vývoj a chování Ukrajiny obecně vytvářejí riziko vojenských aktivit v plném rozsahu. Z různých jejich prohlášení vyplývá, že Kyjev zcela neodmítá myšlenku použití síly k vyřešení problému s jihovýchodem," uvedl Peskov.

Poznamenal, že situace je extrémně nestabilní podél linie kontaktu na Donbasu.

Napětí na Donbassu začalo stoupat koncem února, ačkoli se strany dohodly na dalších opatřeních k zajištění příměří v červenci 2020. Intenzivní střelba byla obnovena na kontaktní linii, což mělo za následek ztráty na obou stranách. Ukrajina uvedla, že za to může Donbas, zatímco samozvané Doněcké a Luganské lidové republiky zdůraznily, že důvodem eskalace napětí bylo nedodržení červencové dohody Kyjevem.
https://tass.com/politics/1275999

Selhání operace Chaus. Kde je bývalý soudce a kdo ho vlastně unesl z Moldavska
Včera vyšlo najevo, že uprchlík z Ukrajiny, bývalý soudce Mykola Chaus, byl v Kišiněvě unesen skupinou Ukrajinců.

Mezi nimi byli podle novinářů současní zaměstnanci hlavního zpravodajského ředitelství ministerstva obrany a policisté ve výslužbě. Vše hlavně z lvovského regionu.

Zdroje „Straně“ potvrdily, že ukrajinská vojenská rozvědka byla zapojena do únosu Chausu. Podle našich informací je soudce nyní na Ukrajině. Stále jej však nemohou oficiálně představit veřejnosti jako podezřelého: únosci pracovali příliš neohrabaně a prozradili se. A teď není jasné, jak legalizovat jeho přítomnost na Ukrajině.

Postava Chause je významná nejen proto, že byl před pěti lety chycen na velkém úplatku. Tento soudce byl považován za jednoho z „kapesních“ soudců tehdejšího prezidenta Porošenka a jeho „dozorce“ soudů, poslance Alexandra Granovského. A právě oni jej podle rozšířené verze nelegálně převezli do Moldavska a zachránili ho před soudem na Ukrajině.

A pokud účelem současného únosu Chause bylo svědectví proti Porošenkovi a spol., Nyní může celý tento příběh zasáhnout spíše Zelenského než jeho předchůdce.

Přišli jsme na to, co je teď s Chausem a jak jeho „unesení“ z Moldavska ovlivní Ukrajinu.
...


„Operace povolena“
„Strana“ se dozvěděla nové podrobnosti o únosu soudce v Moldavsku.

Zdroj blízký prezidentské kanceláři nám řekl, že operace na „extrahování“ Chause byla z prezidentské kanceláře povolena. Dohlíželo na ni hlavní ředitelství zpravodajských služeb ministerstva obrany.

Samotný Chaus je v současné době na Ukrajině a je držen v jednom z tajných zařízení zvláštních služeb - tedy bez soudního rozhodnutí. Veřejnosti to však zatím nelze říct z mnoha důvodů.

Za prvé, podle našich informací, během únosu, byl Chaus těžce zbit.

Zadruhé byla odhalena operace, která ho měla unést. Moldavské vyšetřování již identifikovalo všechny zúčastněné. A to vede k vážnému mezinárodnímu skandálu (o kterém bude dále pojednáno).


Ukrajinské orgány nyní nevědí, jak mohou legalizovat pobyt Chause v zemi. Neexistoval žádný oficiální postup vydávání; ani on na Ukrajinu dobrovolně nevstoupil.

A v tuto chvíli podle našich informací se studují možností, jak vysvětlit výskyt Chausu na Ukrajině. Jedním ze scénářů je „vyhodit“ soudce na hranici s Moldavskem, aby ho tam oficiálně zadržel.

Je však již jasné, že tomu nikdo neuvěří, vzhledem k údajům moldavské strany, která ve skutečnosti obviňuje Ukrajinu z únosu. Je nepravděpodobné že tomu někdo bude věřit, pokud se soudce najednou objeví na veřejnosti a řekne, že se dobrovolně vrátil na Ukrajinu.

Odhalení únosu si zahrálo s ukrajinskými úřady krutý vtip. Nyní, pokud ukážou Chause, pak Ukrajina předvede precedens únosů, poruší normy mezinárodního práva.

Kyjev byl již dříve z toho obviňován Rusy, ale nebyly poskytnuty žádné důkazy. V případě únosu Chause již účast ukrajinských bezpečnostních složek získala status prokázáno.

To znamená, že skandál, v případě legalizace Chaus na Ukrajině, bude bezprostřední. A jasně překryje i pravděpodobné svědectví soudce proti Porošenkovi (pokud je dá) a samotný fakt jeho nezákonného vyvezení do Moldavska v roce 2016. Koneckonců, v podstatě Zelenský nyní udělal totéž - jen hrubšími metodami.

V tomto smyslu byla jasně zmařena operace návratu soudce na Ukrajinu. Prezidentská kancelář z toho už nezíská informační dividendy.

Na mezinárodní úrovni headlinerem obvinění na adresu Ukrajiny se může stát Moldavsko, kde se pravděpodobně budou konat předčasné parlamentní volby (verdikt v této věci vynese Ústavní soud 15. dubna).

Ve světle toho by únos bývalého soudce mohl způsobit rozsáhlou politickou krizi v sousední zemi.

Opozice, zastoupená bývalým prezidentem Dodonem, již přednáší tezi, že hlava země Maia Sandu „předala“ Chause Ukrajině, tedy jednala v tajné dohodě s ukrajinskými speciálními službami. A dnes silami Dodonových příznivců - Socialistické strany - v parlamentu země byla vytvořena vyšetřovací komise pro případ s Chausem.

Je třeba si myslet, že sama Sandu není nadšená z toho, jak se v jejím hlavním městě chovají zahraniční "hosté". A otázky na Ukrajinu budou vážné.
https://strana.ua/news/327259-chaus-v-u ... vedka.html

Den před Zelenského návštěvou Turecka Putin diskutoval o Donbasu s Erdoganem
Den před oficiální návštěvou prezidenta Vladimíra Zelenského v Turecku diskutoval ruský prezident Vladimir Putin o problémech na Donbasu s tureckým vůdcem Recepem Erdoganem.

To bylo oznámeno na webových stránkách Kremlu.

"Na žádost Recepa Tayyipa Erdogana nastínil Vladimir Putin ruské přístupy k řešení vnitřní ukrajinské krize. Nedávno byly obnoveny nebezpečné provokativní akce zaměřené na zhoršení situace na kontaktní linii," uvádí se ve zprávě.

Kromě otázek Donbasu se jednalo o otázky ohledně Sýrie, Náhorního Karabachu a také o možném společné výroby antikoravirové vakcíny Sputnik V.
https://strana.ua/news/327331-nakanune- ... hanom.html

Celá tisková zpráva
Na žádost Recepa Tayyipa Erdogana nastínil Vladimir Putin ruské přístupy k řešení vnitřní ukrajinské krize. Bylo zdůrazněno, že „balíček opatření“ z Minsku z roku 2015 je nesporným základem pro její urovnání. Současně byly vyjádřeny obavy v souvislosti se skutečností, že se ukrajinská strana vyhýbá provádění minských dohod a nedávno obnovila nebezpečná provokativní opatření zaměřená na zhoršení situace na kontaktní linii.
http://kremlin.ru/events/president/news/65338

"Dezinformace a diskreditace". Chomčak uvedl, že Ukrajina nepřipravuje ofenzívu na Donbasu
Zpráva o údajné přípravě Ukrajiny na ofenzívu na Donbasu, kterou šířil Kreml, neodpovídá realitě a je to dezinformace.

To je uvedeno v oficiálním prohlášení vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Ruslana Chomčaka v pátek 9. dubna.

Vrchní velitel rovněž uvedl, že vojenské řešení Donbasu povede ke smrti velkého počtu lidí a je pro Ukrajinu nepřijatelné.

„Zprávy šířené agresorským státem, Ruskou federací, o údajné„ přípravě Ukrajiny na ofenzívu na Donbasu “neodpovídají realitě a mají povahu cílené dezinformační kampaně. Je to agenda pro prosazování geostrategických zájmů Kremlu,“ uvádí prohlášení.

Chomčak připomněl, že Ukrajina zvolila politicko-diplomatický scénář řešení ozbrojeného konfliktu na Donbasu.

„Osvobození dočasně okupovaného území násilím nevyhnutelně povede ke smrti velkého počtu civilistů a ke ztrátám na životech vojáků, což je pro Ukrajinu nepřijatelné,“ dodal vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny.

Ukrajinská armáda je podle něj připravena na adekvátní reakci jak v případě eskalace konfliktu v oblasti operace společných sil, tak v případě komplikace vojensko-politické a vojensko-strategické situace kolem Ukrajiny.
https://strana.ua/news/327313-khomchak- ... basse.html

Šmygal reagoval na Kličkovu výzvu k lockdownu: Můžeme jmenovat nového vedoucího státní správy města Kyjeva.
https://112ua.tv/politika/shmygal-otvet ... 73764.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6486
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 09 dub 2021, 19:30

Velitel ukrajinské armády vyloučil ofenzivu v Donbasu. Hrozí zabití velkého počtu civilistů, řekl
„Osvobození dočasně okupovaných území silou nevyhnutelně povede k zabití velkého počtu civilistů a ke ztrátám mezi vojáky, což je pro Ukrajinu nepřijatelné,“ uvedl v armádním komuniké velitel ukrajinských sil, generál Ruslan Chomčak podle agentury AFP.

ANALÝZA: Co se děje na Donbase? Ruská vojska míří k ukrajinské hranici, podle expertů může jít o předzvěst útoku
Mluvčí Kremlu v pátek podle ruských médií varoval Kyjev před velkými bojovými operacemi v Donbasu, protože Rusko by je vnímalo jako ohrožení své bezpečnosti a Moskva by mohla podniknout kroky, aby zabránila „lidské katastrofě“.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/velitel-uk ... anici_hekr
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11528
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 10 dub 2021, 21:06

Prohlášení zplnomocněného zástupce LLR na jednání v Minsku Vladislava Dejňega
Osm měsíců po podpisu „Opatření k posílení režimu příměří“ Ukrajina konečně veřejně vydala závazky k jejich plnění.

7. dubna 2021 učinila Ukrajina první skutečný krok k účinnému zajištění režimu příměří - text prohlášení byl zveřejněn na webových stránkách ministerstva obrany, které je plně v souladu s dohodami podepsanými v kontaktní skupině 22. července, 2020.

Toto prohlášení zakotvuje dva závazky, které jsou zásadní pro řešení a prevenci porušení:

• v případě zjištění porušení stranou konfliktu - Ukrajina a LLR / DLR, přímá komunikace prostřednictvím jejich zastoupení ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci příměří a stabilizaci kontaktní linie stran (JCCC), používat koordinační mechanismus k jejich ověření a ukončení, aby se zabránilo eskalaci;

• Odvetná palba k zastavení zjištěných porušení je povolena pouze v případě, že koordinační mechanismus nepřinesl výsledky, a to pouze na rozkaz nejvyššího vojenského velení stran.


Přímá komunikace stran prostřednictvím JCCC umožní zabránit eskalaci v důsledku náhodného porušení. Zahájení odvetné palby pouze na základě rozkazu nejvyššího vojenského velení Ukrajiny a LLR / DLR by mělo zcela vyloučit impulzivní neoprávněné akce v jednotkách.

V červenci 2020 republiky vydaly a zveřejnily rozkazy o zákazu palby a opatření k jeho zajištění, spolu s úplným zněním opatření, a od tohoto okamžiku přísně dodržují dosažené dohody.


Ukrajina, která zveřejnila 27. července 2020 první verzi prohlášení ministerstva obrany, výrazně zkreslila pravidla o odvetné palbě a koordinačním mechanismu. A adekvátní informace o rozkazech v prohlášení vůbec chyběly..

Později Ukrajina změnila text tohoto prohlášení třikrát, údajně „odstranila rozpory s opatřeními“ podle našich požadavků, podporovaná mediátory, a třikrát se rozpory jen zhoršily, až do úplného odstranění prohlášení z webu Ministerstva obrany Ukrajiny.


A osm měsíců po podpisu Opatření změnil Kyjev text prohlášení na webových stránkách ministerstva obrany a uvedl jej do plného souladu s dohodami uzavřenými 22. července 2020, bez jakýchkoli zkreslení, výmazů a interpretací.

Tímto krokem Ukrajina veřejně potvrdila své dřívější závazky dodržovat režim příměří, což určitě vítáme.

Budou-li ozbrojené síly Ukrajiny v rozporu s opatřeními k posílení režimu příměří pokračovat v ostřelování a provokacích nebo ignorovat koordinační mechanismus, bude to vnímáno jako záměrná eskalace konfliktu na Donbasu.
http://lug-info.com/news/one/zayavlenie ... nego-66462
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7740
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Ukrajina

Příspěvek od petrp » 12 dub 2021, 05:32

Kdo zaútočí první? Bude to Rusko nebo Ukrajina?
Střety mezi ukrajinskými jednotkami a rusky podporovanými separatisty na Donbasu se v posledních týdnech zintenzivnily. Pozorovatelé zaznamenali prudký nárůst pravidelné ukrajinské ostřelovací aktivity proti separatistickým pozicím v Doněcku a Luhansku, přičemž místní obyvatelé rovněž hlásili palbu ukrajinských tanků. Pětileté dítě bylo zabito výbuchem. Separatistická samozvaná Doněcká lidová republika (DNR) obvinila ukrajinskou armádu ze smrti chlapce s tím, že dotyčnou výbušninu svrhnul ukrajinský dron - Kyjev však vše zpochybňuje.
...
Zatímco Washington vyjadřuje obecnou podporu svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny, tak Washington odmítl podpořit snahy Ukrajiny o členství v NATO. Mezitím se Německo a Francie otevřeně postavily proti MAPA pro Ukrajinu. Kyjev v pátek prohlásil, že nezahájí velkou vojenskou ofenzívu do regionu Donbas. „Osvobození dočasně okupovaného území násilím nevyhnutelně povede ke smrti velkého počtu civilistů a obětem vojenských sil, což je pro Ukrajinu nepřijatelné," uvedl Ruslan Chomčak, náčelník generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil, v prohlášení vydaném v pátek.
...
V současné době nic nenasvědčuje tomu, že by se Rusko připravovalo na pochod svých ozbrojených sil do napadené oblasti Donbasu - alespoň ne preventivně. To by znamenalo ruské otevřené zrušení minských mírových dohod , což by znamenalo další sankce a potenciální vojenské důsledky. Pohyby ruských vojsk lze tedy interpretovat jako odstrašující opatření; signál o odhodlání Moskvy reagovat na ukrajinskou ofenzívu na východ s ohromnou silou. Kyjev je vázán téměř stejnou logikou. Zelenského vláda riskuje ztrátu americké a evropské podpory, pokud se pokusí silou dobýt své odtržené regiony, a vyzve k opakování osudových strategických nesprávných výpočtů, které vedly k rusko-gruzínské válce v roce 2008.

Rusko i Ukrajina budou mít velkou politickou nevýhodu, pokud provedou první vojenský tah, čímž vytvoří jakási neklidnou rovnováhu se současným stavem. Navzdory tomuto poslednímu cyklu eskalace a chrastění šavle, které ho doprovází, nic nenasvědčuje tomu, že se tento základní geopolitický počet změnil.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... -ukrajina/
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kolja a 12 hostů