Rusko

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17586
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 27 dub 2021, 13:54

https://echo24.cz/a/S6bVn/rusky-list-pr ... im-v-iranu
Ruský list přirovnal výbuch ve Vrběticích k izraelským akcím v Íránu
Pokud by Rusové přijali českou verzi výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích, "pak šlo o skvěle provedenou, odvážnou, složitou a vojensky mimořádně účelnou operaci", na kterou "bychom mohli být pyšní a nijak se za ni nestydět", píše dnes v ruském listu Vedomosti profesor moskevské diplomatické školy MGIMO Oleg Barabanov. Ten je současně programovým ředitelem diskusního klubu Valdaj, ve kterém pravidelně vystupuje i ruský prezident Vladimir Putin. Rusko oficiálně popírá jakékoliv spojení ruských zvláštních služeb s výbuchem ve Vrběticích.

"Česku jako svrchovanému státu nikdo nebránil dodávat zbraně na Ukrajinu oficiálně. Ale pokud si místo toho vybralo cestu pašování, tak pašeráky je nutné potírat stejně jako piráty," zdůraznil autor. S odvoláním na nedělní projev prezidenta Miloše Zemana tvrdí, že "v podstatě přiznal", že v muničním skladu byly zbraně zakoupené bulharským obchodníkem, které nejspíše byly určeny pro Ukrajinu. Tedy tyto zbraně by se dříve či později ocitly na bojišti v Donbasu a byly by použity proti proruským separatistům.

"Za takových podmínek je jakákoliv rozvědka, která si váží sama sebe, prostě povinná překazit dodávku zbraní do oblasti konfliktu přímo u hranic země. Když izraelské zvláštní služby vyhodily do povětří íránské jaderné objekty a zabíjely íránské jaderné fyziky, fungovaly podle této logiky. A nikdo kromě Íránu za to Izrael nepranýřuje," poznamenal.

Současně upozornil, že nikdo z hromadně vyhoštěných ruských diplomatů, dokonce ani podle české verze, neměl s výbuchy z roku 2014 nic společného.

Připomněl, že za sovětských dob koloval vtip, že pracovníky sovětského velvyslanectví vyhošťují buď za špionáž, anebo za drobnou krádež v supermarketu. Vzhledem k růstu životní úrovně od sovětských dob se druhá příčina nejeví aktuální.

Jedna věc je, když diplomata přistihnou přímo při činu. Je jasné, že jej nelze uvěznit a soudit, protože existuje diplomatická imunita. Proto jej vyhostí. "To je všední chléb rozvědky, a pokud jsou vztahy mezi dvěma státy dost pevné a je oboustranný zájem je nepoškodit, jednotlivý špionážní skandál je nepokazí," píše profesor.

Zcela jiná situace podle něj nastává, když je diplomaty nutné vyhostit nikoliv proto, že je chytili při špionáži, ale z politických důvodů – aby se předvedlo, jak vážná je nespokojenost s počínáním druhé země. Jako je tomu nyní s Českem, anebo dříve bylo v případu Skripalových. Za sovětských dob byly případy, kdy z USA a Británie vyhostili více než 100 sovětských diplomatů najednou.

"Češi dnes tvrdí, že 18 vyhoštěných bylo rozvědčíky, a ne diplomaty. Ruská strana to popírá. Hlavní věc ale spočívá v něčem jiném: ani za studené války dokonce ani hromadné vyhošťování diplomatů nevedlo k řetězové reakci a eskalaci. Ale teď se Česko nezastavilo na prvním vyhoštění a konflikt dále roztočilo. Nelze vyloučit ani přerušení diplomatických styků mezi státy, a to tím spíš, že Češi ohlásili záměr odebrat ruskému velvyslanectví nemovitost," upozornil komentátor.

Současně poukázal na to, jaké obrovské nemovitosti v centru Moskvy mají bývalé socialistické země: "Dostali je jako přátelé, ale teď je využívají protivníci z NATO – Spojené státy mají v Moskvě menší nemovitosti než Češi, Bulhaři či Poláci. Bude tedy co odebírat při odvetě."
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3200
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 27 dub 2021, 18:11

Apple zneužíval svoje postavení, rozhodlo Rusko a vyměřilo pokutu 257 milionů

Společnost Apple má zaplatit v přepočtu 257 milionů korun za zneužívání dominantního postavení na ruském trhu. Rekordní částku jí vyměřil tamní antimonopolní úřad FAS především kvůli mobilním aplikacím, informovala agentura Reuters.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/so ... u-40358478
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2899
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Rusko

Příspěvek od homer » 27 dub 2021, 18:43

Komentář mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace M.Zacharovové v souvislosti se zprávami o protipěchotních minách ve skladech ve Vrběticích
Naši velkou pozornost přitahuje široce šířená v médiích informace německého vydání Die Welt ze dne 17. dubna o tom, že ve skladech v českých Vrběticích byly „stovky protipěchotních min“.
Tyto údaje zpochybňují poctivé plnění Českou republikou povinností v rámci Úmluvy o zákazu protipěchotních min. Podobné otázky vyvstávají také vůči Bulharsku, jehož občan dle údajů New York Times vlastnil uložené ve skladu zbraně, a Ukrajině jako jejich potenciálnímu příjemci.
Připomínáme, že se v souladu s čl. 1 Úmluvy o zákazu protipěchotních min členské státy mimo jiné zavazují, že „nikdy a za žádných okolností...nebudou vyvíjet, vyrábět, jinak získávat, skladovat, ponechávat si protipěchotní miny nebo je přímo nebo nepřímo převádět jiným” a rovněž “v žádném případě a nikomu napomáhat, nikoho podporovat nebo nutit, aby se zabýval” takovou činností.
Čekáme nezbytná vysvětlení z Česka, Bulharska a Ukrajiny ohledně zpráv o skladování protipěchotních min ve skladech ve Vrběticích v rozporu s Úmluvou.
https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/ne ... id/4712624

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6711
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 27 dub 2021, 19:46

Toto mi uteklo 05.04.2021 objevil jsem to díky tomuto

Ministerstvo obrany zahajuje výstavbu druhé větve BAM
Od 5. dubna začnou železniční jednotky pokládat druhou větev bajkalsko-amurské železnice, uvedlo novinářům ministerstvo obrany.
Zástupce vedoucího oddělení Dmitrij Bulgakov při kontrole umístění 5. samostatné Poznanské železniční brigády Červený prapor uvedl, že stavební příkaz vydal ministr obrany Sergej Šojgu.
https://ria.ru/20210405/magistral-1604221615.html

Zde je lépe podrobněji popsané
Projekt modernizace je rozdělen do etap. Fáze BAM-1 bude dokončena v roce 2021. Navrhuje se etapa BAM-2 do 2024, po které se nosnost železnic zvýší 1,5krát, až na plánovaných 182 milionů tun

Do roku 2030 se plánuje zvýšit nákladní dopravu na celé východní skládce na 280 milionů tun, včetně 215 milionů tun uhlí. Plánuje se však také čtyřnásobný objem tranzitní dopravy kontejnerů.

Kapacita propustnosti Bajkal-Amuru a Transsibiřských železnic do roku 2024 by měla vzrůst ze současných 120 na 180 milionů tun nákladu ročně. Objem tranzitní kontejnerové dopravy z Číny do Evropy může vzrůst 10krát a toto je nejziskovější volba pro použití dálnic, vysvětlil Vladimir Tsyganov, vedoucí moskevské pobočky Ústavu dopravních problémů Ruské akademie věd Rossiyskaya Gazeta.
https://rg.ru/2021/04/05/reg-sibfo/zhel ... -bama.html


Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17586
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 28 dub 2021, 16:17

https://cz.sputniknews.com/20210428/lav ... 00838.html
Lavrov: Situace v České republice je čistá schizofrenie
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poskytl Sputniku rozhovor, který vedl generální ředitel MIA Rossiya Segodnya Dmitrij Kiseljov. V něm okomentoval situaci ve vztazích s Českou republikou, další obvinění proti Petrovovi a Boširovovi a vysvětlil, proč se v této situaci Západ chová jako sebranka.
Co to vůbec bylo, jak tomu rozumět?
Nemohu o tom polemizovat, protože nerozumím, intelektuálně nerozumím tomu, co chtěli. Můžete se na to dívat jako na jakýsi, řekněme, ne příliš krásný seriál, opět je v tomto příběhu spousta schizofrenních částí. Když prezident Zeman říká, že se to musí vyřešit, nepopírá možnost, že šlo o sabotáž nějakých zahraničních agentů. Navrhuje však zohlednit verzi, o které hovořily české úřady, včetně současného předsedy vlády Babiše, když v roce 2014 bylo řečeno, že se jedná o nedbalé chování majitelů tohoto skladu. A prezident Zeman navrhl pouze zohlednit verzi, která nebyla nikdy vyvrácena za celých těch sedm let. Nyní je obviněn z velezrady. A předseda parlamentu uvedl, že poté, co prezident Zeman deklaroval potřebu prostudovat všechny verze, odhalil státní tajemství. No není to snad schizofrenie? Podle mého názoru čistá.
A nakonec se musíme vypořádat s tím, co bylo vůbec v tomto skladu. Německá média napsala, že tam byly protipěchotní miny, které úmluva, pod kterou se podepsaly také Česká republika a Bulharsko, zakazuje. Existuje spousta otázek.
Inu vážně, jak by se to mohlo stát, že jistý bulharský občan, který dodává tyto protipěchotní miny, a ony tam byly nalezeny, podle všeho ovládal sklad v České republice, který v té době nekontrolovala vláda?
Vypadá to tak.
Možná by tedy Češi měli začít u sebe?
Pravděpodobně by se měl brát příklad buď z Ukrajiny, kde také obrovské množství ozbrojených lidí a obrovské množství zbraní a střeliva není kontrolováno Ozbrojenými silami Ukrajiny, ale kontrolují se dobrovolnými prapory. Toto je taková tendence, víte, když stát projeví svou nesolventnost v poskytování monopolu obecně na použití síly, chcete-li.
Ukrajina je jedna věc, ale Česká republika je stále Evropská unie. Česká republika je vázána zcela jinými mezinárodními závazky než Ukrajina a prezentuje se úplně jiným způsobem.
Ale především závazky, kromě zmíněné úmluvy - Ottawská úmluva o zákazu protipěchotních min, takzvaná Smlouva o obchodu se zbraněmi. A všichni jsou členy této smlouvy, stále mají v rámci Evropské unie své vlastní normy, které jsou poměrně přísné a které nepodněcují, dokonce zakazují účast na jakýchkoli akcích, dodávkách a odesílání kontingentů do těch regionů, kde dochází ke konfliktu.
Pokud jde o vztahy mezi Ruskem a Evropou, myslím, že stejně jako dříve hrají aktivní, velmi vážnou podvratnou roli Britové. Opustili Evropskou unii, ale v tomto ohledu žádný pokles jejich aktivity pozorován není. Naopak se snaží co nejvíce ovlivnit, jaké pozice zaujmou členové EU ve vztahu k Moskvě. Není tu nic překvapivého. Pokud nepůjdeme do daleké mnohaleté historie, stále je zde historie začátku 21. století. Litviněnko byl otráven poloniem, soud začíná podle jedné šablony, poté je prohlášen za uzavřený, protože je nutné se seznámit s materiály tajných služeb, aby mohl být vynesen rozsudek, a poté je rozsudek oznámen. Nikdo nikdy tyto materiály neviděl. Ale věřte nám, jak řekl Schwarzenegger „trust me“ (věřte mi). Ale stále jsem spíše zastáncem Reagana, který tvrdil „důvěřuj, ale prověřuj“. Prověřovat nemůžeme, žádají jen důvěřovat.
Poté, po roce 2014, tu byl malajský Boeing, uspořádali posezení čtyř zemí - Holandska, Belgie, Austrálie, Ukrajiny. Malajsie, které letadlo patřilo, pozvána nebyla, ale všechny čtyři souhlasily, a to je již známo, že jakékoli informace z tohoto kruhu mohou být vydávány pouze na základě konsensu. To znamená, že Ukrajina, na jejímž území k této katastrofě došlo, získala právo veta a Malajsii přizvali až o šest měsíců později. Mimochodem černé skříňky se prozkoumávaly v Londýně a zatím si nepamatuji, že by informovali o tom, jaký obsah se tam nachází. Pak tu byli Skripalové, „higly likely“ (vysoce pravděpodobné, pozn. red.): dosud nikdo neví, proč přežili, proč policista, který s nimi pracoval, neměl ani žádné příznaky. Proč zemřela ta žena a její spolubydlící se nijak nenakazila. Spousta otázek.
Pak tam byl Navalnyj, odletěl do Moskvy, ale přistál v Omsku. Nikdo na palubě nebyl nakažen, nikdo na omské klinice, s nímž tam komunikovali. A nikdo v letadle, které ho odvezlo do Německa – letěla s ním i (blízká spolupracovnice Navalného, Maria; pozn. red.) Pevčich, a láhve, které vezli – nic neví. Výsledkem bylo, že nenašli nic ani na klinice Charité, našli to na klinice Bundeswehru.
Nedávno, v souvislosti s našimi cvičeními na jihu a západě, paní ministryně obrany Spolkové republiky Německo požadovala, abychom byli transparentní ohledně toho, co tam děláme, abychom nic neskrývali. Zaprvé jsme nic neskrývali, o těchto cvičeních jsme informovali, ale Bundeswehr, kterému je přiřazena klinika, kde zjistili údajnou skutečnost otravy Navalného, ​​něco skrývá, protože nám odmítli poskytnout výsledky analýz a vzorků biomateriálů. Pak tu byl dlouhý příběh s Organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Údajně si přišli odebrat vzorky, ale informace o účasti OPCW na odběru vzorků od Navalného jsou velmi zajímavé, které Němci publikovali, že při odběru vzorků byli přítomni němečtí specialisté. Ale skutečnost, že tam byli přítomni specialisté OPCW, se tam neuvádí. Nyní se na to snažíme přijít. Nikdo nic nevysvětluje. Němci říkají - jděte na OPCW, OPCW tvrdí: Němci nařídili, plnili jsme jejich rozkaz, jděte za nimi. Je to kolektivní odpovědnost, narazili jsme na to zvláště tehdy, když jsme sledovali detektivní příběhy o prvních poválečných letech u nás, kdy fungovaly gangy po celé zemi. Smutné.
Když se však vrátíme k Velké Británii, ano, vidíme, jak pokračují ve své protiruské linii. Nedávno jejich šéf Mi-6, britské tajné služby, učinil prohlášení, že Rusko je dohořívající mocnost, je nutné ji sledovat, protože v takovém stavu může provádět nějaké náhlé pohyby. Je to vrozená nafoukanost a vrozené přesvědčení, že stále vládnete světu.
Ale víte, posílají nám signály, nabízejí navázání kontaktů. To znamená, že se sami nevyhýbají komunikaci, ale snaží se od toho odradit ostatní.
Pravděpodobně opět touha mít monopol na tyto kontakty a znovu dokázat, že jsou nadřazení mnohým.
Pokud mluvíme o dohořívání moci, je ukázkovým příkladem Velká Británie. Od říše, nad kterou slunce nezapadalo, až po ostrovy v Severním moři s mlhavými, řekněme, vyhlídkami. Ale přesto, pokud se vrátíme zpět do České republiky, v zemi panuje také naprostá nekonzistence ohledně prohlášení o tom, co se stalo, neexistuje společný názor a obecně se nic neprokázalo. Diplomaté byli vyhoštěni a výsledek již existuje.
Rozhodně. Mimochodem, diplomaty nevyhostili kvůli tomu, jak říkají. Češi uvedli, přičemž v jeden den byla učiněna dvě oznámení, a utvořil se dojem, že to zkoordinovali. A nyní od toho velmi pilně odcházejí. Řekli, že výbuchy organizovali Petrov a Boširov. Tito lidé, kteří jsou všudypřítomní, tam už jsou ...
Už je to taková značka…
I Titanik už na ně zkoušeli…
A katedrálu Notre Dame.
Ano, ano, ano, ve Photoshopu. Ve stejný den však bylo oznámeno vyhoštění 18 diplomatů. A všichni, většina, měli dojem, že to byl trest za výbuchy roku 2014. Pak začali vysvětlovat, že ne, ne, výbuchy způsobili Petrov a Boširov, budeme je hledat, vydáme zatykač, Interpol a tak dále. Ale těch 18... My jsme prostě, my - Češi jsme zjistili, že to nejsou diplomaté, ale zpravodajští důstojníci. A my je prostě vyhodíme, protože se ukázalo, že jsou zástupci takové profese. Samozřejmě žádný důkaz, žádné potvrzení nezákonné činnosti, ani jeden k těmto 18 diplomatům nám nebyl poskytnut.
A není náhodou, že bývalý prezident České republiky, pan Klaus, porovnával činy svých krajanů s ratlíkem, který štěká na velkého psa v naději, že ho jeho silní muži ochrání, přičemž přímo pojmenoval USA a Velkou Británii. Ale jiné srovnání - pamatujete, jak v dětství chodili chuligáni, když se stmívalo, a zjistili, tam jde nějaký bezbranný chlapec, a tak mu řekli: dej 15 kopejek. A pokud nedal 15 kopejek, pak zezadu vyšla velká sebranka, a tam ... To je zhruba stejná logika akcí. Je to smutné. A nikdy jsme netoužili po tom, abychom českým kolegům organizovali nějaké intriky. Proč bychom měli jít do nesvárů. Někdo říká, a Rusové se zrovna nahněvali, že tento Bulhar se chystal dodávat na Ukrajinu miny nebo munici. Podívejte, to je zase tak schizofrenní, nemám jiné slovo na pochopení toho, co se děje. Jak to vůbec lze předpokládat? Proč by se to mělo dělat? Ale setrvačník běží. Opravdu doufám, že naši čeští kolegové přijdou k rozumu a podívají se na výsledky toho, co rozpoutali. Pokud převládne rozum, jsme připraveni obnovit, i když postupně, ale obnovit podmínky pro normální fungování diplomatických misí. Zvládneme to, hned vám to řeknu, máme pochopení pro to, jak budeme pokračovat v práci, nebudeme před nikým poklonkovat, utíkat…
Pochopení pro to, jak budeme dále pracovat s čím?
V České republice ...
Právě v České republice?
Ano. A i v jiných zemích. Nyní takové cílené útoky na naši adresu pokračují. I Pobaltí a Polsko, nyní i Rumunsko. Rumuni však řekli, a to mě dokonce překvapilo, že to nemělo nic společného s postavením Evropské unie. To jsme my, Rumuni, chceme poslat tuto osobu domů. Proč - neřekli.
Je ale zajímavé, že Německo nepodporovalo českou psychózu.
Přečetl jsem si prohlášení Heiko Maase, ministra zahraničních věcí Spolkové republiky Německo. Věřím, že se jedná o prohlášení odpovědného politika. Německé ministerstvo zahraničí ne vždy zaujímalo tak vyváženou pozici, prozíravou pozici. Velmi často byla taková prohlášení, která jednoduše bez rozdílu podporovala nespravedlnost. Například když byly na Ukrajině zavedeny sankce proti straně Opoziční platformy Pro život, proti Medvedčukovi a jeho dalším spolupracovníkům, byly zavedeny sankce proti jejich vlastním občanům, německé ministerstvo zahraničí vyjádřilo souhlas a zdůraznilo, že je to vše v souladu s principy OBSE. Absurdní! Ale to, co řekl Heiko Maas teď, myslím, že se jedná o odpovědné politické prohlášení, které neuhlazuje rozdíly, nevyrovná tyto rozdíly, ale zdůrazňuje potřebu vést dialog a hledat některé společné dohody, protože žijeme spolu.
Ve třetí části rozhovoru Lavrov promluvil o tom, jestli bude válka na Donbasu, proč se nemůže Zelenskyj dovolat Putinovi a o čem jsou v Moskvě ochotni jednat s nynějším ukrajinským vedením.
Prečo "jako"?
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17586
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 28 dub 2021, 16:27

https://echo24.cz/a/ShDS8/trest-za-soli ... -diplomaty
Trest za solidaritu s Českem. Rusko vyhostí slovenské a pobaltské diplomaty
Ruské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že vyhošťuje diplomaty z Estonska, Litvy a Lotyšska v odvetě za to, že pobaltské země vypověděly ruské diplomaty v gestu solidarity s Českem. Z Ruska budou podle agentury TASS muset odjet také tři pracovníci slovenského velvyslanectví v Moskvě. Rusko podle agentury AFP vyhošťuje celkem sedm diplomatů - tři Slováky, dva Litevce a po jednom diplomatovi z Lotyšska a Estonska. Na opuštění země jim dalo týden.

"Velvyslanci Ľubomíru Rehákovi bylo řečeno, že rozhodnutí slovenských úřadů projevit pseudosolidaritu s Českem a jeho provokační protiruskou kampaní poškozuje tradičně přátelské rusko-slovenské vztahy a konstruktivní bilaterální spolupráci," uvedlo ministerstvo podle TASS.

Česko-ruská roztržka začala po oznámení Prahy, že z výbuchů v muničním skladě ve Vrběticích v roce 2014 jsou důvodně podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU. Česko a Rusko si následně vzájemně vypověděly desítky diplomatů. Na znamení solidarity s ČR vypověděly minulý týden ruské diplomaty i Slovensko, Litva, Lotyšsko a Estonsko. Jejich velvyslance si na dnešek předvolalo ruské ministerstvo zahraničí. "Mohu říci jen to, že schůzka byla profesionální. Ruští kolegové vyplnili svůj úkol, my jsme je vyslechli a poskytli své vyjádření, a to bylo vše. Budeme své metropole informovat," řekl lotyšský velvyslanec po schůzce, která podle agentury TASS trvala přibližně 45 minut.

Moskva zatím nereagovala na rumunské rozhodnutí z počátku týdne; také Bukurešť už vyhostila jednoho z ruských diplomatů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11815
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Rusko

Příspěvek od puma » 29 dub 2021, 09:57

Ruská federální bezpečnostní služba (FSB) zadržela 16 příznivců ukrajinského neonacistického mládežnického hnutí MKU v devíti ruských městech, uvedla ve čtvrtek ve svém prohlášení FSB.
„Federální bezpečnostní služba a vyšetřovací výbor v Irkutsku, Krasnodaru, Saratově, Tambově, Ťumeni, Čitě, Anapě, Puščinu (Moskevská oblast) a Pereslavl-Zalessky (Jaroslavská oblast) zadržela 16 příznivců ukrajinské radikální mládežnického hnutí MKU podílející se na násilných trestných činech, propagaci extremismu a přípravách na provádění výbuchů ve vládních budovách a ozbrojených útoků na civilisty, “uvádí se v prohlášení.

Příznivci MKU plánovali masové vraždění, uvedl jeden ze zadržených ve videu vydaném FSB.

„Existovaly plány na masové vraždění v několika ruských městech, včetně Tambova, Petrohradu, Samary a Saratova,“ řekl muž.

Během prohlídek byly zadrženým zadrženy zbraně s ostřím, velké množství zařízení pro ukládání digitálních dat a komunikační prostředky, které obsahují příručky pro výrobu teroristických nástrojů, informace o minulých i budoucích trestných činech souvisejících s terorismem a videozáznamy od šéfa MKU Jegorova Krasnovova včetně korespondence s ním.

„Zadržení během výslechů potvrdili, že Jegor Krasnov žijící na Ukrajině koordinoval jejich kriminální aktivity, vydával jim pokyny a povzbuzoval je k teroristickým útokům a trestným činům souvisejícím s extremismem v Rusku,“ uvedla FSB.

Skupina postupně přijímala nové členy. Nejprve jim vůdce MKU nařídil, aby na budovy kreslili extremistická hesla, poté jim bylo nařízeno zbít bezdomovce nebo členy mládežnických subkulturních skupin a později, „zaútočit na civilisty kavkazské a arabské národnosti a policisty s palnými zbraněmi a zaútočit na vládní budovy a vystavit je požárům a provádění výbuchů," uvedla FSB.
https://tass.com/emergencies/1284527
https://tass.ru/proisshestviya/11270733
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6711
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 29 dub 2021, 10:24

Zajímavé
Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin česky odpověděl českému předplatiteli, který nazval Národní vesmírné středisko Potemkinovou vesnicí na Twitteru. „Žárlíš? V Československu bývalo mnoho továren a talentovaných inženýrů. Nyní jsou jen lidé jako ty,“ napsal Rogozin.
Reagoval na český komentář, ve kterém autor nazýval budované Národní vesmírné středisko vesnicí Potemkin a sám Rogozin byl vtipálek.
Podle otevřených údajů Rogozin hovoří plynně několika jazyky, včetně češtiny.
Národní vesmírné centrum se staví v Moskvě vedle vesmírného střediska. Khrunichev Chruničev. Centrum s rozlohou 250 tisíc metrů čtverečních v roce 2023 pojme nejméně 20 tisíc inženýrů z předních konstrukčních kanceláří v Moskvě, základních oddělení předních technických univerzit.
https://ria.ru/20210429/rogozin-1730433255.html
Transkripciu opravil Alch.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6711
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 29 dub 2021, 17:21

Asi sem Jde o návštěvu RF

Mexiko začne plnit a balit ruskou vakcínu Sputnik V, uvedl ve středu během návštěvy Ruska mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard.

https://www.nbcnews.com/news/latino/mex ... ne-rcna790


Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17586
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 29 dub 2021, 18:03

https://echo24.cz/a/SCHFn/to-co-ted-vyv ... e-z-kremlu
To, co teď vyvádějí Češi, nebudeme tolerovat. A už to netolerujeme, ozvalo se z Kremlu
Rusko nestrpí to, "co teď vyvádí" Česko, Bulharsko a Pobaltí, prohlásil dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant. Reagoval na vyhošťování diplomatů následující poté, co české úřady označily agenty ruské vojenské rozvědky GRU za důvodně podezřelé z výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 s dvěma oběťmi na životech.

Česko vyhostilo 18 ruských diplomatů, Rusko v odvětě 20 českých. Ruské diplomaty vypověděly také Slovensko, Litva, Estonsko, Lotyšsko a Bulharsko, které rovněž obvinilo Rusko z účasti na výbuších v bulharských skladech munice.

"To, co teď vyvádějí Češi, jak se k nim přidali Bulhaři, jak se k nim rámci té proslavené solidarity přidali Baltové a další - to nebudeme tolerovat. A my to už netolerujeme, což jasně předvádíme," řekl mluvčí Kremlu ruské státní televizi Pervyj kanal.

Peskov dodal, že prezident Vladimir Putin vyjádřil "přání Ruska mít dobré vztahy se všemi zeměmi", ale "bůhvíproč toto poselství zatvrzele nechtějí slyšet ani ve Washingtonu, ani v Bruselu, ani v evropských metropolích".

Peskov poté tiskové konferenci podle Kommersantu prohlásil, že libovolné kroky, které Moskva udělá, učiní pouze ve svém vlastním zájmu. Odmítl však upřesnit, jaká odvetná opatření by to mohla být. "Rusko reagovalo a bude reagovat. Rusko neponechá bez reakce podobné naprosto nepřijatelné provokační kroky a naprosto neodůvodněná, nedokázaná obvinění," dodal.

Peskov v televizi podle agentury TASS také řekl, že počínání Česka a Bulharska vyvolávají pouze "podráždění, lítost, nepochopení", ale i přání uvidět změny v "schizofrenním stanovisku" obou států. Obvinění na ruskou adresu označil za "naprosto neopodstatněný nesmysl a lež".

Mluvčí Kremlu vyjádřil uspokojení, že v tomto případě "nepřevládla agresivní evropská solidarita" a mnohé členské státy Evropské unie se snaží hodnotit situaci vyváženě a střízlivě . "Samozřejmě si uvědomujeme, že jistý tábor ´mladoevropanů´ v EU už roky předvádí naprosto nepřátelskou náladu vůči Rusku, ale doufáme, že to vyváží názor těch států, které tvoří základ EU a které jsou náchylné ke střízlivější analýze," prohlásil.
Bla, bla, bla....
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17586
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 30 dub 2021, 09:26

https://rusvesna.su/news/1619766873
Sledkom: Zakladateľ najväčšieho ruského moslimského vydavateľstva preložil desiatky miliónov bojovníkom ISIS (VIDEO)
V Moskve bol zadržaný zakladateľ a majiteľ najväčšieho moslimského vydavateľstva „Umma“ v Ruskej federácii Aslambek Ežajev.

Vyšetrovací výbor (IC) Ruskej federácie ho podozrieva z financovania teroristov ISIS *, podľa vyšetrovania Ezhaev previedol na ozbrojencov viac ako 34 miliónov rubľov.

„Prvé riaditeľstvo pre vyšetrovanie obzvlášť dôležitých prípadov Hlavného riaditeľstva pre vyšetrovanie Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie pre mesto Moskva vyšetruje trestné konanie týkajúce sa organizácie financovania terorizmu.

V rámci trestného prípadu vyšetrovatelia v spolupráci s FSB, ministerstvom vnútra, Federálnou väzenskou službou Ruska a Rosfinmonitoringom stanovili zapojenie Aslambka Ezhaeva do tejto činnosti.

Bol obvinený zo spáchania trestného činu podľa časti 4 čl. 205.1 Trestného zákona Ruskej federácie (organizácia financovania teroristických aktivít) a na žiadosť vyšetrovania súd zvolil preventívne opatrenie vo forme väzby.
Podľa vyšetrovania najneskôr do roku 2012 organizoval Aslambek Ezhaev, ktorý je vyznávačom myšlienky radikálneho islamu, financovanie teroristických aktivít strednodobého cieľa „Islamský štát“ *.
V období od roku 2012 do súčasnosti Ežajev opakovane organizoval tajné stretnutia s protistranami, od ktorých dostával prostriedky určené na financovanie Islamského štátu.

Neskôr previedol viac ako 34 miliónov rubľov osobám hľadaným na území Ruska za spáchanie teroristických trestných činov.
Ežajev je navyše zakladateľom a vlastníkom vydavateľstva Umma, ktoré sa tiež používalo na zhromažďovanie a prevod finančných prostriedkov.
Knihy tohto vydavateľstva boli podľa znaleckého posudku uznané ako extrémistické, avšak muž formálne zmenil názov diel a znovu ich vydal. Tieto knihy sa distribuovali aj medzi chovancov.

V rámci trestného prípadu boli vykonané prehliadky vo vidieckych domoch a bytoch obvinených nachádzajúcich sa v rôznych moskovských okresoch, počas ktorých boli bankové karty používané na financovanie terorizmu, technické prostriedky na prenos informácií, zakázaná literatúra a ďalšie atribúty extrémistická orientácia sa našli.

S cieľom zistiť ďalšie epizódy trestnej činnosti vyšetrovatelia vyšetrujú kontakty útočníka s členmi medzinárodnej teroristickej organizácie, “informoval Vyšetrovací výbor Ruskej federácie.

Médiá navyše informovali, že v dome u Ežajevovho príbuzného bolo nájdené drogové laboratórium.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

strojmir
Výkonný redaktor
Příspěvky: 881
Registrován: 27 úno 2017, 23:58

Re: Rusko

Příspěvek od strojmir » 30 dub 2021, 14:40

Spolupracovník Alexeje Navalného dostal 2,5 roku v trestanecké kolonii za údajné šíření pornografie. Ve skutečnosti šlo zřejmě o videoklip skupiny Rammstein.

https://29.ru/text/criminal/2021/04/29/69891806/

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3200
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 30 dub 2021, 17:00

Twitter začal v Rusku odstraňovat obsah, který úřady považují za škodlivý

Americká internetová společnost Twitter začala v Rusku ze své stejnojmenné sociální sítě mazat obsah, který úřady považují za škodlivý. Oznámil to dnes ruský cenzurní úřad Roskomnadzor. Twitter tak podle něj plní stanovené požadavky, i když pomaleji, že by si úřad představoval.
Ruské úřady v březnu Twitteru snížily rychlost jeho služby, aby ho donutily plnit požadavky. Roskomnadzor dnes upřesnil, že Twitter od té doby odstranil 60 procent obsahu označeného jako zakázaný, ale že více než 1000 ilegálních materiálů stále zůstává veřejnosti přístupných. Na začátku roku to bylo více než 3000 materiálů.
Roskomnadzor také oznámil, že od 10. března, kdy se snižováním rychlosti pro služby Twitteru začal, odhalil více než 900 nových případů zakázaného obsahu. Twitter podle úřadu nově zjištěný závadný obsah odstraní v průměru do 81 hodin od přijetí oznámení. To je stále za mnohem pozdější dobu než 24 hodin, jak v Rusku požaduje zákon. Cenzurní úřad poznamenal, že po Twitteru chce, aby odstraňoval obsah s dětskou pornografií, s informacemi o drogách nebo s naváděním mladistvých, aby spáchali sebevraždu.
https://eurozpravy.cz/twitter-zacal-v-r ... 3138497101
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17586
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 30 dub 2021, 20:00

https://echo24.cz/a/Sv3re/cesky-dum-v-m ... ovy-provoz
Český dům v Moskvě končí od června restaurační i hotelový provoz
Český dům Moskva je součástí sítě dvaceti šesti Českých center působících v zahraničí. Věcným rozsahem činností, charakterem a objemem poskytovaných služeb je však ČDM v porovnání s ostatními Českými centry ojedinělý.

V Českém domě v Moskvě končí od června restaurační i hotelový provoz, uvedla dnes Česká televize. Důvodem je diplomatická roztržka mezi Českem a Ruskem, která vedla ke snížení počtu pracovníků na české ambasádě, tak i Rusů, které Češi v Moskvě najímali. Generální ředitel Českých center Ondřej Černý v dopise zákazníkům zařízení uvedl, že bytových a kancelářských pronájmů v Českém domě se situace nedotkne.

„Bez dalších podrobností můžeme potvrdit, že dočasně přerušujeme provoz restaurace a hotelu v rámci Českého domu v Moskvě v souvislosti s omezením počtu pracovníků,“ uvedlo dnes na dotaz ČTK ministerstvo zahraničí.

Český dům v Moskvě je největším areálem ve vlastnictví České republiky v zahraničí. Jde o rozsáhlý komplex, nacházející se asi půl kilometru od budovy českého velvyslanectví a 2,5 kilometru od Rudého náměstí a Kremlu. Dům disponuje 122 kancelářemi, 131 byty a 87 hotelovými pokoji, nabízí také konferenční místnosti, salonky, business centrum, jsou v něm restaurace, pivnice, bar, tělocvična, venkovní hřiště, posilovna nebo sauna. Kromě obchodu slouží i pro propagací české kultury v Rusku.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek v rozhovoru na webu Seznam Zprávy uvedl, že o budoucnosti Českého domu bude hovořit na vládě. „Nechci teď nic předjímat, musíme si dát na stůl všechny varianty,“ řekl serveru.

Diplomatická roztržka mezi Českem a Ruskem vypukla před dvěma týdny. Česko v návaznosti na odhalení bezpečnostních složek, podle nichž jsou ze dvou explozí munice ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 důvodně podezřelí agenti GRU, vyhostilo 18 pracovníků ruské ambasády. Rusko v odvetném kroku prohlásilo nežádoucími osobami 20 zaměstnanců českého velvyslanectví v Moskvě. Rusko zároveň označilo český postup za nepřátelský akt. Později česká diplomacie informovala o nuceném odchodu dalších ruských diplomatů z Česka do konce května a Rusko oznámilo, že přechází v počtech pracovníků ambasád „na striktní paritu“, počty tak budou stejné.

Český dům byl dokončen v roce 1986. Od začátku bylo jeho úkolem vytvářet zázemí pro české exportéry, po rozdělení Československa přešel do majetku České republiky. Nyní je dům součástí sítě Českých center, což je příspěvková organizace ministerstva zahraničních věcí. Správu Českého domu převzala v roce 2002 poté, co byl v pronájmu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6722
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 30 dub 2021, 21:33

skflanker_ píše:
23 dub 2021, 20:55
Podľa týždennej infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 16.04.2021 do štvrtka 22.04.2021...
Podľa týždennej infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 23.04.2021 do štvrtka 29.04.2021:
+ Ruská PVO svojimi prostriedkami sledovala 51 prieskumných pilotovaných lietadiel (minule 52) a 16 prieskumných bezpilotných lietajúcich aparátov BPLA (minule 4) iných krajín letiacich v blízkosti štátnej hranice Ruska.
+ Za uvedené obdobie boli realizované 2 hotovostné vzlety stíhačov PVO (minule 2).
+ V rámci modernizácie techniky boli do Ruskej armády zaradené nové / modernizované kusy techniky: nákladné autá KamAZ-4350, pásové kĺbové transportéry DT-10PM
+ V rámci presunov techniky bolo využitých 1900 vagónov, 1300 automobilov, 2 lode, viac ako 1200 letov lietadiel, všetko spolu transport 95 tisíc ton materiálu
Zdroj - Infografika http://redstar.ru/vooruzhyonnye-sily-ro ... delyu-141/ + http://мультимедиа.минобороны.рф/multim ... otoGallery z piatka 30.04.2021

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3200
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 01 kvě 2021, 12:09

Navalného spolupracovník oznámil rozpuštění sítě opozičníkových štábů

Moskva - Spolupracovník vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného dnes oznámil rozpuštění jeho sítě regionálních štábů, které se ruské úřady nyní snaží zakázat jako extremistické organizace, spolu s Navalného Fondem boje proti korupci a Fondem ochrany práv občanů. "Oficiálně rozpouštíme síť Navalného štábů," citovala agentura TASS koordinátora štábů Leonida Volkova. Šéf Fondu boje proti korupci Ivan Ždanov později prohlásil, že organizace, kterou vede, možná přestane formálně existovat, ale ve své činnosti neustane.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/naval ... bu/2029650
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2557
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 09 kvě 2021, 10:18

Vodu pro Krym i přes sankce jistí dánská čerpadla
Problémy se zásobováním vodou, s nimiž se Krym po ruské anexi potýká, se Moskvě v metropoli Simferopol podařilo částečně vyřešit. Děje se tak za použití nejmodernějších a nejvýkonnějších čerpadel dánské firmy Grund­fos, ačkoliv prodej takového zařízení do regionu sankce vyhlášené Evropskou unií zakazují, upozornila stanice Deutsche Welle.
https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... a-40359365
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2557
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 09 kvě 2021, 12:11

Rusko slaví vítězství. Salutovali vojáci i kozáci, předvedla se technika
Přímý přenos 8. května 2021 16:00, aktualizováno 9. května 10:09
Rusko si v neděli připomíná výročí konce druhé světové války vojenskou přehlídkou, která se koná v Moskvě. Pochodu se účastní na 12 tisíc vojáků, představí se i robotická bojová vozidla či obrněná vozidla pro protivzdušnou obranu. Na iDNES.cz můžete v neděli od 8:55 sledovat speciální díl Rozstřelu, jehož hostem je Lukáš Visingr, vojenský a bezpečnostní analytik, jenž celou přehlídku okomentuje.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_misl
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17586
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 09 kvě 2021, 13:43

https://cz.sputniknews.com/20210509/put ... 20777.html
Putin: Mnohé z ideologie nacismu se ve světě znovu snaží aktivovat
Prezident RF Vladimir Putin označil vítězství ve Velké vlastenecké válce za událost obrovského významu pro osud celého světa. Slíbil, že země si bude vždy pamatovat hrdinství sovětského lidu, který zůstal v nejtěžším válečném období sám proti nepříteli.
V projevu na vojenské přehlídce u příležitosti Dne vítězství Putin blahopřál občanům RF k tomuto Dni „vítězství obrovského, historického významu pro osudy celého světa, k svátku, který byl, je, a bude pro Rusko a jeho národ posvátný.“ „Je náš podle práva příbuznosti k těm, kteří rozdrtili, zlomili, zničili nacismus, náš podle práva dědiců generace vítězů, generace, kterou uctíváme a na kterou jsme hrdí,“ zdůraznil prezident.
„Uctíváme vaši statečnost a sílu ducha, jsme vděčni za nesmrtelný příklad soudržnosti a lásky k vlasti, dokázali jste, že pouze společně se dá dosáhnout zdánlivě nemožného, porazit nelítostného nepřítele, ubránit svůj domov, děti, rodnou zemi, proslavit na staletí 9. květen 1945,“ obrátil se Putin k válečným veteránům.
„Budeme si vždy pamatovat, že tento majestátný hrdinský čin vykonal právě sovětský lid, v nejtěžší válečnou dobu, v rozhodujících bojích, které rozhodly o konci boje s fašismem. Náš národ byl sám na své velmi těžké, hrdinské a plné obětí cestě k vítězství, bojoval na život a na smrt na všech hranicích, v urputných bojích na zemi, na moři, na obloze,“ prohlásil Putin.
„Odpovědí na vpád nacistických hord byl společný, hrozivý, nepřekonatelný pocit odhodlanosti odrazit útok, udělat vše, aby nepřítel byl rozdrcen, aby zločinci, vrahové byli neodvratně a spravedlivě potrestáni. Sovětský lid splnil tento posvátný slib, ubránil vlast a osvobodil evropské země od „hnědého moru“, vynesl nacismu historický rozsudek,“ dodal Putin.
Ruský prezident rovněž prohlásil, že se mnohé věci z ideologie nacismu znovu pokoušejí ve světě aktivovat.
„Dějiny žádají, abychom učinili závěry a vzali si ponaučení. Bohužel se však znovu snaží aktivovat mnohé věci z ideologie nacistů, kteří byli posedlí šílenou teorií své nadřazenosti, A to nejen různí radikálové a skupiny světových teroristů,“ řekl prezident.
Poznamenal, že dnes pozorujeme „shromažďování nedobitých katů, jejich následovníků, pokusy přepsat dějiny, ospravedlnit zrádce a zločince, kteří mají na rukou krev statisíců nevinných lidí“.
Putin předtím přišel na tribunu na Rudém náměstí za doprovodu tádžického prezidenta Emómalí-ji Rahmóna a podal ruce veteránům.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6722
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 09 kvě 2021, 18:31

Poslanec Bundestagu Dieter Dam prišiel do Moskvy zaočkovať sa vakcínou Sputnik-V
Poslanec Nemeckého Bundestagu Dieter Dam prišiel do Moskvy zaočkovať sa vakcínou Sputnik-V.
"Pracoval som v medicíne a psychológii, viem, že klasické vektorové vakcíny sú pre náš imunitný systém lepšie ako moderné. V tomto zmysle je Sputnik lepší ako AstraZeneca" uviedol.
Zdroj https://ria.ru/20210509/sputnikv-1731589497.html z 09.05.2021

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti